Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Bat pasul pe loc

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Delta Tulcea 1-1

Bat pasul pe loc

Viitorul Axintele a avut la finele săptămînii trecute șansa de a se apropia la 5 puncte de Dunărea Călărași. Din păcate, echipa lui Octavian Grigore nu a prins sîmbătă, 4 aprilie, o zi bună. La Axintele a venit Delta Tulcea, trupă din fruntea clasamentului, care trece, la rîndu-i, printr-o perioadă de reconstrucție. Meciul s-a animat abia pe final. În minutul 88, Toma a bătut bine o lovitură de colț, iar pe o respingere a apărării tulcene Cosmin Dedu a înscris pentru deschiderea scorului. Bucuria le-a fost stricată ialomițenilor de reușita lui Igiroșeanu, semnată în minutele de prelungire. S-a terminat 1-1, iar alb-verzii continuă să caute formula cîștigătoare. În meciul cu Tulcea, Octavian Grigore... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 19:40 (6045 vizualizări - 0 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

Nicolae Parepa, el Comandante

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Nicolae Parepa, el Comandante

Periplul nostru prin instituțiile statului continuă. Azi, Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița și comandantul acestuia, Nicolae Parepa, prezență nelipsită la toate manifestările publice de pe întreg teritoriul județului.

Militar de carieră Șeful Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița, Nicolae Parepa, conduce Inspectoratul din vara anului 2009. Însă cariera sa militară a început în 1979, cînd visele de copil au devenit realitate. A învățat carte și a ajuns să-și vadă visul cu ochii. «Bunicii mei au fost pe front, tata a făcut serviciul militar 3 ani și jumătate... Eu mi... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 19:20 (15452 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrul Zonal al RAJA devine realitate

La Slobozia

Centrul Zonal al RAJA devine realitate

RAJA Constanța este cu un pas mai aproape de obiectivul stabilit în urmă cu un an. De cîteva săptămîni, firma renovează într-un ritm susținut fostul sediu al SC Urban din Slobozia. Potrivit informațiilor oficiale, la sfîrșitul acestui an RAJA SA va deschide acolo un centru zonal!

Istoria preluării sediului Istoria pierderii sediului SC Urban este una veche. La începutul anului 2012, SC Amonil își adjudecă în urma unei licitații la care participă, alături de SC RAJA, sediul furnizorului local de apă. Licitația s-a desfășurat pe 18 ianuarie 2012, iar prețul de adjudecare a fost de aproape... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 18:55 (13053 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Aur pentru «Soldățel»

Atletism, Liviu Mateiu, Campion Național

Aur pentru «Soldățel»

Pe 4 și 5 aprilie a.c., Bucureștiul a găzduit Campionatul Național în sală la atletism, adresat copiilor. Această competiție s-a terminat cu un bilanț foarte bun pentru CSS Slobozia, care s-a întors acasă cu două medalii. Cea mai strălucitoare i-a aparținut lui Liviu Mateiu. «Soldățelul de Bronz» de anul trecut a continuat ascensiunea, iar anul acesta a cucerit medalia de aur și titlul național la biatlon, categoria Copii 3. «Liviu a făcut un concurs foarte bun. M-a mulțumit nu atît titlul național cîștigat, cît mai ales evoluția bună. A scos timpi foarte buni și la 50 de metri și la 200 de metri. Liviu Mateiu și Dariana Oancea, medaliații noștri la acest Campionat Național sînt copii talentați... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 18:15 (6763 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dacă administrație nu e, nimic nu e

Autoritățile locale din Ialomița sfidează legea

Un control efectuat de Prefectura Ialomița scoate la iveală modul în care aleșii locali ai ialomițenilor sfidează legile după care trebuie să funcționeze. De la ședințe ordinare efectuate după poftele consilierilor și pînă la absențe nemotivate, administrația locală din Ialomița le-a văzut pe toate. Campioană la nereguli administrative pare a fi tot comuna Dridu, urmată îndeaproape de Bordușani, Andrășești, Săveni și Ciochina.

Ialomița, un «paradis» administrativ
Controlul efectuat de Serviciul Legalitate și Contencios al Prefecturii Ialomița în documentele cîtorva dintre primăriile... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 17:45 (11319 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

George Dragomir, campion național

Scrimă

George Dragomir, campion național

În perioada 31 martie-2 aprilie 2015, Sala «Petrache Trișcu» din Craiova a găzduit Campionatul Național Școlar de Sabie, categoria cadeți 12-17 ani. CSS Slobozia a deplasat la această competiție 20 de sportivi, 13 băieți și 7 fete. Concursul individual masculin a fost la îndemîna ialomițenilor, 2 dintre aceștia încrucișînd săbiile în finală. Astfel, George  Dragomir l-a învins cu 15-12 pe Răzvan Stănescu și a cucerit titlul național. În aceeași ierarhie, Nicușor Burlacu s-a clasat pe 6, iar Dănuț Lepădătescu pe 7. La feminin, cea mai bună clasare a fost a Ancuței Dincă, ocupanta locului 3. Ana Dincă s-a clasat pe 5, Bianca Lupu pe 6, iar Elena Toma pe 7.... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 17:15 (3958 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, CSS Slobozia, locul 5 la turneul semifinal

Final de poveste

Turneul semifinal de la Buhuși, desfășurat în perioada 31 martie-4 aprilie 2015, a reprezentat ultima competiție pentru Junioarele 1 ale CSS Slobozia. Vorbim despre o generație frumoasă, autoare a două calificări la turnee semifinale, chiar dacă existența i-a fost perturbată de renunțări, accidentări sau reguli depășite privind talia. Turneul de la Buhuși a avut de toate. Conștiente din start că formula restrînsă în care s-au prezentat la această competiție nu le va îngădui calificarea, handbalistele slobozene au strîns rîndurile pentru a demonstra că știu handbal și că pot pune probleme oricărui adversar. Și au reușit, cu excepția meciului împotriva Reșiței, să aibă evoluții frumoase, apreciate... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 16:45 (5971 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia, orașul executărilor silite

Slobozia, orașul executărilor silite

Îmbătrînit și fără viitor, orașul Slobozia se transformă, încet-încet, într-un «deșert» economic. Firmele dau rînd pe rînd faliment, oamenii sînt executați silit pentru că nu reușesc să-și plătească taxele și impozitele, iar tinerii se află într-un exod continuu. Nu sînt doar afirmații lipsite de substanță, ci realități care rezultă din datele statistice și informațiile publice. Iar viitorul pare, cu fiecare an care trece, tot mai sumbru.

Primăria Slobozia s-a transformat în portărel
Portărelul, pentru cei care nu știu, este funcționarul însărcinat cu executarea sentințelor judecătorești... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 16:25 (5213 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia, Juniori

Dublă victorie la Galați

Juniorii Unirii Slobozia au înfruntat sîmbătă, 4 aprilie 2015, în deplasare, echipele similare ale LPS Galați. Juniorii A pregătiți de Ion Ionescu și Enache Costea au cîștigat la limită, scor 1-0. Unicul gol al Unirii a fost marcat de cel care, în toamnă, era titular indiscutabil în Liga a II-a, Gabriel Teodorescu. Un succes mai clar, scor 2-0, au obținut Juniorii B. Echipa lui Marius Milea s-a impus prin reușitele semnate de Gabriel Dobre și Ionuț Cositoru.... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 15:45 (3637 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte libere

CS Amara, 6 copii pe podium la Dobrich

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Dobrich, în Bulgaria, s-a desfășurat un turneu internațional de lupte libere la care au participat copii din Turcia, România și țara gazdă. Delegația CS Amara nu s-a întors de la această competiție cu mîna goală. Cel mai bun rezultat l-a obținut Marian Subțirică, clasat pe primul loc la categoria 35 kg. Marian Stanciu a ocupat locul 2, la 42 kg, de aceeași performanță bucurîndu-se Cristian Lungu, la 59 kg, și Cristian Miu, la 63 kg. Alți doi luptători de la CS Amara s-au clasat pe ultima treaptă a podiumului. Este vorba de Răzvan Jeaca, la 32 kg, și Dragoș Ivan, la 47 kg. Conform profesorului Marian Moraru, acest concurs a reprezentat un test util pentru... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 15:25 (3385 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prejudiciile faptelor penale, greu de recuperat

Misiune imposibilă pentru Fisc

Prejudiciile faptelor penale, greu de recuperat

Rezultatele anchetelor penale desfășurate de procurori nu se regăsesc însă în cifrele prezentate de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița. Angajații Fiscului reușesc să colecteze la buget doar cîteva firimituri din imensele prejudicii create de infractori. Așa se face că din munca organelor judiciare rămîne spectacolul mediatic oferit în momentul în care inculpații intră sau ies din arest...

Eforturi zadarnice Pentru bunurile inculpaților obținute ca urmare a desfășurării activităților infracționale, organele judiciare care efectuează anchete dispun confiscarea acestora... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 15:10 (5267 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Olimpiada Sportului Școlar

Etapă zonală de tetratlon la Slobozia

Sîmbătă, 4 aprilie 2015, la Slobozia s-a desfășurat etapa zonală de tetratlon, categoria Gimnaziu, acțiune inclusă în cadrul Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar. Au participat reprezentantele județelor Prahova, Teleorman, Giurgiu, Ilfov, Călărași și Ialomița. Atît la băieți, cît și la fete, județul nostru a fost reprezentat de Liceul Tehnologic «Areta Teodorescu» din Grivița. Din păcate, ialomițenii au ocupat doar locul 2 la fete și locul 3 la băieți. La fete s-a impus echipa din Mîrzănești-Teleorman. Tot teleormănenii au triumfat și la băieți, de data aceasta prin școala din Dobrotești.... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 14:25 (3632 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Fabrică ilegală de alcool, închisă de procurorii Parchetului Călărași

Slobozia: Fabrică ilegală de alcool, închisă de procurorii Parchetului Călărași

6 persoane din Slobozia au fost reținute pentru 24 de ore în urma unei anchete a procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Călărași. Cercetările au scos la iveală faptul că suspecții dețineau o fabrică ilegală în incinta căreia contrafăceau alcool. Băuturile obținute clandestin erau apoi scoase la vînzare prin intermediul mai multor magazine.

Cercetările sînt în curs
Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Călărași alături de polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice al IPJ Călărași au efectuat un număr de 54 de percheziții... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 14:10 (9353 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, zonă seismică

Ialomița, zonă seismică

Săptămîna trecută, județul Ialomița a întrecut Japonia. Potrivit informațiilor oferite de Institutul Național de Cercetare și Dezvoltare pentru Fizica Pămîntului, în perioada 12 martie 2015-18 martie 2015 au fost înregistrate în județul nostru nu mai puțin de 3 cutremure. Potrivit datelor oficiale, seismele au avut loc în zona arealului localității Cocora. Primul dintre ele a avut o magnitudine de 2,3 și a fost înregistrat la o adîncime de 11 kilometri, pe 12 martie 2015, cel de-al doilea a avut o magnitudine de 2,5 și a fost înregistrat la o adîncime de 6 kilometri, pe 14 martie 2015, iar cel de-al treilea a avut o magnitudine de 2,3 și a fost  înregistrat la o adîncime... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2015, 22:20 (7970 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Apa slobozenilor aduce profit

Apa slobozenilor aduce profit

După aproape 3 luni de amînări, Adunarea Generală a Acționarilor SC URBAN s-a întrunit pentru a aproba bilanțul contabil al firmei la 31 decembrie 2014. Potrivit datelor prezentate, 2014 este primul an în care firma raportează... profit! Deși ordinea de zi a fost aprobată, întîlnirea nu a fost lipsită de situații conflictuale și acuzații. Cea mai gravă dintre ele este cea potrivit căreia Consiliul de Administrație al SC Urban funcționează ilegal de 3 ani.

Urban are profit de 1,9 milioane de lei SC Urban a fost înființată în anul 1998 și a avut, pînă în 2014, drept acționar unic Consiliul... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2015, 20:45 (9640 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Dreapta revine la putere în Ialomița

Dreapta revine la putere în Ialomița

După ani buni de control instituțional al PSD, Dreapta ialomițeană, reprezentată la acest moment de PNL și PD-L, are mari șanse să revină pe scena administrativă a județului. Numirea Luminiței Barcari în fruntea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița este doar primul semn, susține Ioan Martin, președintele organizației județene. «Partidul Național Liberal are, pentru următorul an și jumătate, un calendar politic bine stabilit și obiective politice clare!» a declarat Ioan Martin pentru Independent.

Învățămîntul, prima redută
Cîștigarea concursului pentru funcția de Inspector... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2015, 19:50 (14429 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Inițiativă inedită. Paște cu topiary la Slobozia!

Autoritățile din Slobozia au decis să ofere locuitorilor orașului un altfel de Paște. Anul acesta, în premieră pentru oraș, în parcul de lîngă Stadionul «1 Mai», autoritățile vor construi un ansamblu topiary, avînd drept temă principală Sărbătorile Pascale. Proiectul este gestionat de către inginerul horticol Dana Barangă, angajată special în acest scop. Primii 3 iepurași topiary au fost deja instalați în parc, însă ansamblul va fi inaugurat miercuri, 8 aprilie 2015...

O inițiativă inedită Topiary înseamnă, într-o accepție mai largă, sculptură vie. Concret, este vorba despre o practică... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2015, 18:15 (5115 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Preasfințitul Episcop Vincențiu, decorat de Principesa Margareta a României

Preasfințitul Episcop Vincențiu, decorat de Principesa Margareta a României

Moment de mare încărcătură spirituală în urmă cu o săptămînă. Invitat la Castelul Peleș din Sinaia, Presfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a fost decorat de Principesa Margareta a României cu «Ordinul Coroana României în Grad de Cavaler». Sfinția Sa devine astfel primul oficial din istoria Ialomiței care primește considerație pentru activitatea desfășurată, din partea Casei Regale a României.

Moment emoționant
Distincția pe care Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a primit-o partea nobilei reprezentante a Casei Regale a României... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2015, 11:25 (6361 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a colectat mai puține taxe și impozite în anul 2014

Ialomița a colectat mai puține taxe și impozite în anul 2014

Cu 538 milioane de lei încasate și vărsate în conturile statului, Ialomița se situează pe ultimele locuri în ceea ce privește contribuția la bugetul național.

A scăzut rata încasărilor Fiscul ialomițean a reușit să colecteze în cele 12 luni ale anului precedent un total de 538 milioane de lei. Potrivit datelor oficiale oferite de reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, această sumă este cu 60 milioane de lei mai mică decît în 2013, cînd instituția a încasat de la contribuabilii județeni peste 599 milioane de lei. Gradul scăzut de încasare se reflectă și... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2015, 22:20 (5671 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Profesorul de Muzică de la Azil...

Profesorul de Muzică de la Azil...

La Centrul de Îngrijire și Asistență Slobozia sînt internați 138 de oameni, 107 dintre ei cu handicap psihic și 31 cu handicap fizic. O lume ca un glob de sticlă pe strada Lacului din oraș. De 8 ani, aici trăiește și fostul profesor de Muzică, Niță Ioniță. Ultima oară, reporterii Independent l-au vizitat acum 3 ani... La fel de singur, după o viață de virtuoz al muzicii, el a împlinit 8 ani de cînd este la Centrul de Îngrijire și Asistență Slobozia. Zilele și nopțile trec la fel de atunci, dar muzica ar putea fi singura care să-l ajute, cîteva cd-uri cu muzică clasică fiind tot ce își mai dorește. Poate vi se pare puțin, dar puținul nostru înseamnă... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2015, 21:35 (7475 vizualizări - 13 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Mircea Dinescu lansează «Scaunul cu trei picioare»

Slobozia: Mircea Dinescu lansează «Scaunul cu trei picioare»

Cu ocazia «Zilei Modiale a Scriitorului», marți, 3 martie 2020, de la orele 14,30, la Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va lansa volumul de poezii «Scaunul cu trei picioare ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:35
(3802 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Lilieci: O persoană moartă pe loc, alte patru rănite!

Miercuri, 26 februarie 2020, în jurul orei 6,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident de circulație produs pe DN2, în localitatea Lilieci, soldat cu decesul unei persoane ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:20
(4251 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Lilieci accident


Fetești: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii feteșteni au desfășurat miercuri, 26 februarie a.c., activități de prevenire a evenimentelor rutiere, precum și a furturilor din locuințe, în cadrul campaniilor «Viața are prioritate!» și «Hoții ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:10
(2232 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 41 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, miercuri, 26 februarie 2020, 41 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane. Pe localități ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 19:30
(3708 vizualizări - 0 comentarii)


Razie cu percheziții la Bărbulești și Jilavele

10 percheziții domiciliare, articole pirotehnice ridicate de polițiști, 127 de sancțiuni contravenționale aplicate și o infracțiune constatată în flagrant, este bilanțul unei acțiuni de amploare desfășurată ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 18:10
(2976 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Viața are prioritate»

Polițiștii slobozeni au aplicat marți, 25 februarie a.c., peste 30 de sancțiuni contravenționale, în cadrul unei acțiuni operative desfășurate în cadrul campaniei de prevenire a evenimentelor rutiere « ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 16:20
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Scânteia, Piersica și Condeești

ISU Ialomița: Incendii la Scânteia, Piersica și Condeești

În curzul zilei de marți, 25 februarie 2020, în jurul orelor 12,35, pompierii ialomițeni au intervenit  pentru localizarea și stingerea unui incendiu la o hală metalică din comuna Scânteia. La locul ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 14:40
(4051 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 9 persoane, izolate la domiciliu la Fetești, Urziceni, Manasia, Amara și Dridu. Alte 4 persoane, izolate la domiciliu sub supraveghere medicală!

Având în vedere situația epidemiologică creată de numeroasele cazuri de coronavirus confirmate în regiunile Lombardia și Veneto din nordul  Italiei,  precum și numărul mare de cetățeni români ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 21:15
(6308 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Spărgător de mașini, reținut pentru 24 de ore

Polițiștii slobozeni au identificat un bărbat, de 28 de ani, bănuit de comiterea mai multor infracțiuni de «tentativă la furt calificat», fapte săvârșite în noaptea de 23/24 februarie 2020. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 18:50
(1848 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri ialomițeni, prinși la volan fără permis

Doi ialomițeni de 20, respectiv 30 de ani, au fost depistați de polițiști luni, 24 februarie a.c., conducând autoturisme pe drumurile publice fără a deține permise de conducere pentru vreo categorie de ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 18:40
(2270 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amendat de 3 ori pentru comerț ilegal cu porci

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează toți cetățenii județului că, în scopul prevenirii reapariției de focare de pestă porcină africană pe teritoriul județului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 18:15
(2531 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA SA Constanța: Avarie pe strada Călărași din Fetești!

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 75 mm, de pe strada Călărași din Fetești, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 25 februarie ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 18:10
(4619 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, un decedat și patru răniți

La sfârșitul de săptămână precedent, 21-23 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la patru accidente de circulație, soldate cu decesul unui persoane și rănirea a altor patru. Primul accident ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2020, 19:40
(1697 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Lemne confiscate de polițiști

Fetești: Lemne confiscate de polițiști

Polițiștii din Fetești au aplicat 6 sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 11000 de lei, în urma unei razii pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților ce se pot comite în domeniul silviculturii ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2020, 19:15
(2256 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat, pe raza județului Ialomița, șapte șoferi ialomițeni care au condus pe drumurile publice aflându-se sub influența băuturilor alcoolice. Șoferii, cu vârste cuprinse între ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2020, 19:05
(1914 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 28 Februarie-Ziua Protecției Civile din România

Protecția civilă este o structură înființată încă de acum 87 de ani în România, cu scopul îndeplinirii sarcinilor umanitare destinate să protejeze populația civilă împotriva pericolelor, ostilităților sau ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2020, 12:50
(4090 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Târgul Apicol, ediția a XI-a

Slobozia: Târgul Apicol, ediția a XI-a

Primăria Municipiului Slobozia prin Servicii Publice Slobozia SRL, în parteneriat cu Casa Mierii Cooperativă Agricolă, vă face cunoscut faptul că, în perioada 28 februarie-1 martie 2020, se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2020, 11:40
(2150 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr reținut pentru «furt calificat»

Miercuri, 19 februarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat un bărbat, de 28 de ani, din Slobozia, bănuit de comiterea infracțiunii de «furt ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2020, 18:15
(2214 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Ialomița și Ilfov. Trei persoane reținute pentru «braconaj piscicol» și «furt calificat»!

Percheziții în Ialomița și Ilfov. Trei persoane reținute pentru «braconaj piscicol» și «furt calificat»!

Polițiștii din Ialomița au reținut trei bărbați în urma unor percheziții efectuate la locuințele unor persoane bănuite de «braconaj piscicol» și «furt calificat». Au fost descoperite peste 570 kilograme ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2020, 10:10
(5227 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița și IPJ Ialomița, controale în trafic

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează ialomițenii că, în scopul prevenirii reapariției de focare de pestă porcină africană pe teritoriul județului Ialomița, desfășoară ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 20:10
(3327 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune pe linia prevenirii și combaterii infracționalității în școli

Miercuri, 19 februarie a.c., polițiștii rutieri și cei de Ordine Publică din Slobozia au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii infracționalității în incinta și în zonele adiacente unităților ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 19:25
(3018 vizualizări - 0 comentarii)


Grecii de Jos: Șoferul de 87 de ani a acroșat cu mașina un biciclist

Marți, 18 februarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident de circulație produs pe DJ101, în localitatea Grecii de Jos, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 19:20
(3398 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 18 februarie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit în trafic pe DN2, pe raza comunei Movilița, un autoturism condus de un tânăr, de 20 de ani, din Coșereni ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 19:15
(2042 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: A intrat cu tractorul în gard

Marți, 18  februarie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii din cadrul Secției nr. 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați prin 112 de o femeie din localitatea Mărculești, despre faptul că un tractor ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 19:10
(3423 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vernisaj la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Muzeul Județean Ialomița organizează o expoziție de lucrări a 22 de artiști plastici, din colecțiile Muzeului. 31 de tablouri ale unor artiști renumiți, printre care și Constantin Piliuță, Dona Noni Delavrancea ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 19:05
(2812 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Ialomița și Ilfov. Evaziunea fiscală cu achiziții intracomunitare, în vizor!

Miercuri, 19 februarie a.c., polițiștii Direcției de Investigare a Criminalității Economice efectuează 15 percheziții domiciliare, în cadrul unei operațiuni pentru combaterea evaziunii fiscale în domeniul ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2020, 11:05
(6744 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordine de protecție provizorie pentru violență domestică

Polițiștii din Slobozia au emis marți, 17 februarie a.c., două ordine de protecție provizorie. Documentele au fost eliberate după ce două femei, victime ale violenței domestice, au făcut solicitări în acest ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2020, 20:05
(2882 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Polițiștii au dispus confiscarea a peste 160 kg de pește

Țăndărei: Polițiștii au dispus confiscarea a peste 160 kg de pește

Peste 160 de kilograme de pește din specia caras au fost confiscate de polițiștii ialomițeni pe raza localității Țăndărei. Astfel, duminică, 16 februarie a.c., polițiștii, în timp ce patrulau pe DN2A în ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2020, 01:05
(4417 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Arestat pentru «act sexual cu un minor»

Vineri, 14 februarie a.c., polițiștii au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2020, 00:55
(5119 vizualizări - 0 comentarii)


Un tânăr din Făcăeni a modificat data inspecției tehnice periodice la mașină

Sâmbătă, 15 februarie a.c., polițiștii au oprit, pentru control, un autoturism ce se deplasa pe DN3B, din direcția Fetești către Chirana, condus de un tânăr, de 21 de ani, din Făcăeni. În urma verificării ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2020, 00:50
(12779 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...