Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

George Dragomir, campion național

Scrimă

George Dragomir, campion național

În perioada 31 martie-2 aprilie 2015, Sala «Petrache Trișcu» din Craiova a găzduit Campionatul Național Școlar de Sabie, categoria cadeți 12-17 ani. CSS Slobozia a deplasat la această competiție 20 de sportivi, 13 băieți și 7 fete. Concursul individual masculin a fost la îndemîna ialomițenilor, 2 dintre aceștia încrucișînd săbiile în finală. Astfel, George  Dragomir l-a învins cu 15-12 pe Răzvan Stănescu și a cucerit titlul național. În aceeași ierarhie, Nicușor Burlacu s-a clasat pe 6, iar Dănuț Lepădătescu pe 7. La feminin, cea mai bună clasare a fost a Ancuței Dincă, ocupanta locului 3. Ana Dincă s-a clasat pe 5, Bianca Lupu pe 6, iar Elena Toma pe 7.... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 17:15 (3956 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal, CSS Slobozia, locul 5 la turneul semifinal

Final de poveste

Turneul semifinal de la Buhuși, desfășurat în perioada 31 martie-4 aprilie 2015, a reprezentat ultima competiție pentru Junioarele 1 ale CSS Slobozia. Vorbim despre o generație frumoasă, autoare a două calificări la turnee semifinale, chiar dacă existența i-a fost perturbată de renunțări, accidentări sau reguli depășite privind talia. Turneul de la Buhuși a avut de toate. Conștiente din start că formula restrînsă în care s-au prezentat la această competiție nu le va îngădui calificarea, handbalistele slobozene au strîns rîndurile pentru a demonstra că știu handbal și că pot pune probleme oricărui adversar. Și au reușit, cu excepția meciului împotriva Reșiței, să aibă evoluții frumoase, apreciate... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 16:45 (5971 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, orașul executărilor silite

Slobozia, orașul executărilor silite

Îmbătrînit și fără viitor, orașul Slobozia se transformă, încet-încet, într-un «deșert» economic. Firmele dau rînd pe rînd faliment, oamenii sînt executați silit pentru că nu reușesc să-și plătească taxele și impozitele, iar tinerii se află într-un exod continuu. Nu sînt doar afirmații lipsite de substanță, ci realități care rezultă din datele statistice și informațiile publice. Iar viitorul pare, cu fiecare an care trece, tot mai sumbru.

Primăria Slobozia s-a transformat în portărel
Portărelul, pentru cei care nu știu, este funcționarul însărcinat cu executarea sentințelor judecătorești... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 16:25 (5210 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia, Juniori

Dublă victorie la Galați

Juniorii Unirii Slobozia au înfruntat sîmbătă, 4 aprilie 2015, în deplasare, echipele similare ale LPS Galați. Juniorii A pregătiți de Ion Ionescu și Enache Costea au cîștigat la limită, scor 1-0. Unicul gol al Unirii a fost marcat de cel care, în toamnă, era titular indiscutabil în Liga a II-a, Gabriel Teodorescu. Un succes mai clar, scor 2-0, au obținut Juniorii B. Echipa lui Marius Milea s-a impus prin reușitele semnate de Gabriel Dobre și Ionuț Cositoru.... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 15:45 (3637 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte libere

CS Amara, 6 copii pe podium la Dobrich

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Dobrich, în Bulgaria, s-a desfășurat un turneu internațional de lupte libere la care au participat copii din Turcia, România și țara gazdă. Delegația CS Amara nu s-a întors de la această competiție cu mîna goală. Cel mai bun rezultat l-a obținut Marian Subțirică, clasat pe primul loc la categoria 35 kg. Marian Stanciu a ocupat locul 2, la 42 kg, de aceeași performanță bucurîndu-se Cristian Lungu, la 59 kg, și Cristian Miu, la 63 kg. Alți doi luptători de la CS Amara s-au clasat pe ultima treaptă a podiumului. Este vorba de Răzvan Jeaca, la 32 kg, și Dragoș Ivan, la 47 kg. Conform profesorului Marian Moraru, acest concurs a reprezentat un test util pentru... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 15:25 (3384 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prejudiciile faptelor penale, greu de recuperat

Misiune imposibilă pentru Fisc

Prejudiciile faptelor penale, greu de recuperat

Rezultatele anchetelor penale desfășurate de procurori nu se regăsesc însă în cifrele prezentate de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița. Angajații Fiscului reușesc să colecteze la buget doar cîteva firimituri din imensele prejudicii create de infractori. Așa se face că din munca organelor judiciare rămîne spectacolul mediatic oferit în momentul în care inculpații intră sau ies din arest...

Eforturi zadarnice Pentru bunurile inculpaților obținute ca urmare a desfășurării activităților infracționale, organele judiciare care efectuează anchete dispun confiscarea acestora... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 15:10 (5264 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Olimpiada Sportului Școlar

Etapă zonală de tetratlon la Slobozia

Sîmbătă, 4 aprilie 2015, la Slobozia s-a desfășurat etapa zonală de tetratlon, categoria Gimnaziu, acțiune inclusă în cadrul Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar. Au participat reprezentantele județelor Prahova, Teleorman, Giurgiu, Ilfov, Călărași și Ialomița. Atît la băieți, cît și la fete, județul nostru a fost reprezentat de Liceul Tehnologic «Areta Teodorescu» din Grivița. Din păcate, ialomițenii au ocupat doar locul 2 la fete și locul 3 la băieți. La fete s-a impus echipa din Mîrzănești-Teleorman. Tot teleormănenii au triumfat și la băieți, de data aceasta prin școala din Dobrotești.... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 14:25 (3632 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Fabrică ilegală de alcool, închisă de procurorii Parchetului Călărași

Slobozia: Fabrică ilegală de alcool, închisă de procurorii Parchetului Călărași

6 persoane din Slobozia au fost reținute pentru 24 de ore în urma unei anchete a procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Călărași. Cercetările au scos la iveală faptul că suspecții dețineau o fabrică ilegală în incinta căreia contrafăceau alcool. Băuturile obținute clandestin erau apoi scoase la vînzare prin intermediul mai multor magazine.

Cercetările sînt în curs
Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Călărași alături de polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice al IPJ Călărași au efectuat un număr de 54 de percheziții... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 14:10 (9351 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, zonă seismică

Ialomița, zonă seismică

Săptămîna trecută, județul Ialomița a întrecut Japonia. Potrivit informațiilor oferite de Institutul Național de Cercetare și Dezvoltare pentru Fizica Pămîntului, în perioada 12 martie 2015-18 martie 2015 au fost înregistrate în județul nostru nu mai puțin de 3 cutremure. Potrivit datelor oficiale, seismele au avut loc în zona arealului localității Cocora. Primul dintre ele a avut o magnitudine de 2,3 și a fost înregistrat la o adîncime de 11 kilometri, pe 12 martie 2015, cel de-al doilea a avut o magnitudine de 2,5 și a fost înregistrat la o adîncime de 6 kilometri, pe 14 martie 2015, iar cel de-al treilea a avut o magnitudine de 2,3 și a fost  înregistrat la o adîncime... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2015, 22:20 (7967 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Apa slobozenilor aduce profit

Apa slobozenilor aduce profit

După aproape 3 luni de amînări, Adunarea Generală a Acționarilor SC URBAN s-a întrunit pentru a aproba bilanțul contabil al firmei la 31 decembrie 2014. Potrivit datelor prezentate, 2014 este primul an în care firma raportează... profit! Deși ordinea de zi a fost aprobată, întîlnirea nu a fost lipsită de situații conflictuale și acuzații. Cea mai gravă dintre ele este cea potrivit căreia Consiliul de Administrație al SC Urban funcționează ilegal de 3 ani.

Urban are profit de 1,9 milioane de lei SC Urban a fost înființată în anul 1998 și a avut, pînă în 2014, drept acționar unic Consiliul... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2015, 20:45 (9638 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Dreapta revine la putere în Ialomița

Dreapta revine la putere în Ialomița

După ani buni de control instituțional al PSD, Dreapta ialomițeană, reprezentată la acest moment de PNL și PD-L, are mari șanse să revină pe scena administrativă a județului. Numirea Luminiței Barcari în fruntea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița este doar primul semn, susține Ioan Martin, președintele organizației județene. «Partidul Național Liberal are, pentru următorul an și jumătate, un calendar politic bine stabilit și obiective politice clare!» a declarat Ioan Martin pentru Independent.

Învățămîntul, prima redută
Cîștigarea concursului pentru funcția de Inspector... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2015, 19:50 (14428 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inițiativă inedită. Paște cu topiary la Slobozia!

Autoritățile din Slobozia au decis să ofere locuitorilor orașului un altfel de Paște. Anul acesta, în premieră pentru oraș, în parcul de lîngă Stadionul «1 Mai», autoritățile vor construi un ansamblu topiary, avînd drept temă principală Sărbătorile Pascale. Proiectul este gestionat de către inginerul horticol Dana Barangă, angajată special în acest scop. Primii 3 iepurași topiary au fost deja instalați în parc, însă ansamblul va fi inaugurat miercuri, 8 aprilie 2015...

O inițiativă inedită Topiary înseamnă, într-o accepție mai largă, sculptură vie. Concret, este vorba despre o practică... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2015, 18:15 (5114 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Preasfințitul Episcop Vincențiu, decorat de Principesa Margareta a României

Preasfințitul Episcop Vincențiu, decorat de Principesa Margareta a României

Moment de mare încărcătură spirituală în urmă cu o săptămînă. Invitat la Castelul Peleș din Sinaia, Presfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a fost decorat de Principesa Margareta a României cu «Ordinul Coroana României în Grad de Cavaler». Sfinția Sa devine astfel primul oficial din istoria Ialomiței care primește considerație pentru activitatea desfășurată, din partea Casei Regale a României.

Moment emoționant
Distincția pe care Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a primit-o partea nobilei reprezentante a Casei Regale a României... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2015, 11:25 (6360 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a colectat mai puține taxe și impozite în anul 2014

Ialomița a colectat mai puține taxe și impozite în anul 2014

Cu 538 milioane de lei încasate și vărsate în conturile statului, Ialomița se situează pe ultimele locuri în ceea ce privește contribuția la bugetul național.

A scăzut rata încasărilor Fiscul ialomițean a reușit să colecteze în cele 12 luni ale anului precedent un total de 538 milioane de lei. Potrivit datelor oficiale oferite de reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, această sumă este cu 60 milioane de lei mai mică decît în 2013, cînd instituția a încasat de la contribuabilii județeni peste 599 milioane de lei. Gradul scăzut de încasare se reflectă și... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2015, 22:20 (5666 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesorul de Muzică de la Azil...

Profesorul de Muzică de la Azil...

La Centrul de Îngrijire și Asistență Slobozia sînt internați 138 de oameni, 107 dintre ei cu handicap psihic și 31 cu handicap fizic. O lume ca un glob de sticlă pe strada Lacului din oraș. De 8 ani, aici trăiește și fostul profesor de Muzică, Niță Ioniță. Ultima oară, reporterii Independent l-au vizitat acum 3 ani... La fel de singur, după o viață de virtuoz al muzicii, el a împlinit 8 ani de cînd este la Centrul de Îngrijire și Asistență Slobozia. Zilele și nopțile trec la fel de atunci, dar muzica ar putea fi singura care să-l ajute, cîteva cd-uri cu muzică clasică fiind tot ce își mai dorește. Poate vi se pare puțin, dar puținul nostru înseamnă... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2015, 21:35 (7473 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Sculptorița în lână

Sculptorița în lînă

Pînă acum 6 ani, Flori Dinu nu știa să tragă un tiv. Mai mult, spune acum amuzată, nu a cusut în viața ei un nasture, iar jobul de economistă la multinațională părea că o va scoate la pensie. Pînă într-o zi cînd s-a îmbolnăvit, iar mașina de cusut nedesfăcută din cutie pînă atunci i-a devenit și pasiune, dar și terapie. Pentru că împîslitul lînii sau felting-ul este un mod de terapie în lumea toată, Flori a adus și la noi în oraș sculptura în lînă, iar de curînd afacerea ei a prins contur. Haine, bijuterii, pantofi pictați manual, toate folosind lîna despre care spune că e un material organic, viu, care îți permite să-l îmblînzești și te îmbracă cum niciun alt material nu poate să o facă.
... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2015, 20:10 (5028 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Polaris M Holding declanșează operațiunea «SACUL GALBEN»

Joi, 2 aprilie 2015, la orele 16,00, Polaris M Holding a organizat o acțiune de promovare a colectării selective a deșeurilor. Concret, sprijinită de elevii școlilor din oraș, firma Polaris M Holding pune la dispoziția slobozenilor care locuiesc la case saci speciali pentru colectarea selectivă a hîrtiei, plasticului și dozelor de aluminiu. Prezent la eveniment, primarul Alexandru Stoica a declarat: «În Ialomița vîntul bate de două ori pe an. Șase luni de la nord, șase luni de la sud... În aceste condiții, oamenii sînt conștienți că, dacă nu colectează selectiv, toate aceste pet-uri se rostogolesc în oraș, oferind un aspect dezolant. Eu sînt convins că această campanie va avea succes!». Elevii... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2015, 19:25 (10442 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Școlile din Ialomița, în pragul dezastrului

1000 de elevi dispar anual din clase

Școlile din Ialomița, în pragul dezastrului

Un studiu statistic efectuat de reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată faptul că școlile din județ rămîn fără elevi. În medie, la fiecare început de an școlar, 1000 de copii dispar din clase. Iar rezultatul este unul dezastruos pentru sistemul de învățămînt. Se comasează școli, se renunță la clase, iar profesorii sînt obligați să predea ore simultan. O prognoză efectuată pentru viitorul an școlar arată că această problemă va fi tot mai acută.

Statistici sumbre Cifrele prezentate de oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată un fenomen îngrijorător... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2015, 21:05 (10702 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Elena și Sfinxul

Feisbuc administrativ

Elena și Sfinxul

Nu aduce anul ce aduce Sfinxul. Una dintre cele mai vînate burlăcițe ale administrației locale explică, în sfîrșit, ce-și dorește de la un bărbat. Noi am fost vigilenți și am descoperit fotografia pe feisbucul domnișoarei.

Sfinxul vecinilor e întotdeauna mai gras
Elena Acsinia este unul dintre consilierii prefectului Gigi Petre și, așa cum am mai spus-o, una dintre cele mai vînate burlăcițe din administrația locală. Poate tocmai de aceea, fotografia pe care a postat-o pe feisbucul din dotare (personal, draga noastră, dar administrativ cîtă vreme rămînem consilier... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2015, 20:45 (11054 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

SE CONTINUĂ PROIECTELE ADMINISTRAȚIEI «CIUPERCĂ»

SE CONTINUĂ PROIECTELE ADMINISTRAȚIEI «CIUPERCĂ»

Scandalurile declanșate în ultima vreme la vîrful administrației publice județene nu blochează derularea investițiilor proiectate în acest an. Printre prioritățile administrative se numără reabilitarea infrastructurii rutiere și concesionarea terenurilor din zona Giurgeni-Vlădeni, aflate în proprietatea Consiliului Județean.

2015, anul infrastructurii rutiere În cursul acestui an, Consiliul Județean Ialomița va continua să susțină programul județean de reabilitare a drumurilor județene. Conform datelor oficiale, lungimea tronsoanelor de drum județean care urmează să fie reabilitate... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2015, 19:15 (6093 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Mașină furată din Italia, găsită la Slobozia

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 6 ianuarie, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto au derulat o serie de acțiuni, la Slobozia, pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 15:00
(15676 vizualizări - 6 comentarii)


Ialomița: Șoferi băuți la volan, implicați în accidente

Vineri, 6 ianuarie a.c., în timp ce un bărbat de 34 ani, din Marsilieni, conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, a lovit un autovehicul, fără a opri după consumarea evenimentului. În scurt ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:54
(11156 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: A intrat cu mașina într-o căruță

Duminică, 8 ianuarie a.c., la Grivița, s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 26 ani, din Constanța, conducea un autoturism pe raza comunei, nu a adaptat viteza la condițiile ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:44
(15069 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Poliția Rutieră Ialomița: 226 de amenzi în trafic de peste 36000 lei

Timp de două zile, respectiv, sîmbătă și duminică, 7-8 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unei informări, încălcările ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:43
(12783 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fetiță de 5 ani, accidentată

O fetiță de 5 ani a fost lovită de o mașină la Fetești. S-a întîmplat duminică, 8 ianuarie 2012, cînd copila, lăsată nesupravegheată, nu s-a asigurat în momentul traversării și s-a lovit de ușa laterală ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:42
(12793 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Țăndărei: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 22 și 35 ani, din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru de furt calificat. Cei trei au fost prinși vineri, 6 ianuarie a.c., pe strada Păcii, din Țăndărei, în ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:41
(12034 vizualizări - 2 comentarii)


Vijelia și ploile au făcut ravagii și în Ialomița

Vîntul puternic de zilele trecute dar și ploile abundente de sîmbătă, 7 ianuarie a.c., au făcut ca pompierii militari să intervină pentru cinci situații de urgență.
Astfel, vineri spre sîmbătă noaptea ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:40
(13546 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a refuzat recoltarea de probe biologice de sînge

Un bărbat de 52 ani, din Slobozia, este cercetat penal de polițiști pentru refuz de recoltare probe biologice de sînge în vederea stabilirii alcoolemiei. Șoferul a fost depistat la volanul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:37
(10373 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Impozitul pe venit prin reținere la sursă sub forma plăților anticipate, de virat

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începînd cu 1 ianuarie 2012, persoanele juridice sau alte entități care conduc evidență contabilă au obligația să calculeze ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:36
(12738 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii, în control la biserici

În ultimele zile, pompierii au controlat mai multe lăcașuri de cult din Ialomița. «Avînd în vedere că bisericile și mînăstirile prezintă o mare vulnerabilitate la incendii din cauza construcțiilor, mobilierului ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:57
(15867 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: L-a acroșat pe trecerea de pietoni!

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 7,30, în timp ce un tînăr slobozean, de 32 ani, conducea un autoturism pe raza localității, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton aflat în traversarea părții ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:40
(10599 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Hoți de fier vechi, surprinși la furat la o fabrică dezafectată din satul Poiana

Efectivele Secției Poliție Rurală Slobozia au acționat joi, 5 ianuarie a.c., pe linia prevenirii și combaterii sustragerii de deșeuri feroase din incinta unei foste fabrici situată pe raza satului Poiana ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:27
(14076 vizualizări - 1 comentariu)


Guvernul României: Premierul Emil Boc vrea combaterea «marii evaziuni»

Primul-ministru Emil Boc a condus vineri, 6 ianuarie 2012, la Palatul Victoria, ședința Comitetului interministerial pentru combaterea evaziunii fiscale. Premierul Emil Boc a cerut miniștrilor de Finanțe ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:04
(13776 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tînăr arestat pentru infracțiuni la regimul circulației

Polițiștii din Urziceni au depistat joi, 5 ianuarie a.c., pe raza municipiului, un tînăr localnic de 33 ani, pe numele căruia Judecătoria Călărași a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:01
(9984 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni arestare


Făcăeni: Trei tineri, cercetați de polițiști după ce au furat hamuri de cai

Poliția a fost sesizată joi, 5 ianuarie a.c., de către o femeie din comuna Făcăeni despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras două seturi de hamuri pentru cai. După verificările polițiștilor, au ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:00
(15097 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Slobozia: Prins cu un cuțit pe stradă

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat joi noaptea, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 1,00, pe strada Mihai Eminescu, din Slobozia, un tînăr de 29 ani, domiciliat în localitate ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 12:58
(14425 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia cuțit


APIA Ialomița: Viză anuală pentru carnetele de rentă viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pentru a intra în posesia rentei viagere agricole cuvenite, rentierii au obligația să se prezinte la sediul din ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 13:21
(20181 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Contractele de arendă, înregistrate și la Finanțe

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în conformitate cu prevederile OUG nr. 125/2011, s-a reglementat obligativitatea înregistrării contractelor de arendă la organul fiscal în raza ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:46
(14038 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan și fără permis, a produs un accident în Slobozia. A fugit de la locul faptei și a fost prins în Țăndărei!

Polițiști din Țăndărei au identificat în trafic, pe raza orașului, un autoturism care fusese implicat într-un eveniment rutier pe raza municipiului Slobozia, șoferul părăsind locul accidentului. Astfel ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:34
(9241 vizualizări - 0 comentarii)


Păltiniș: Amărean depistat beat la volan. A refuzat alcooltestul și recoltarea de sînge!

Polițiștii au oprit pentru control în trafic miercuri, 4 ianuarie a.c., pe raza satului Păltiniș, un autoturism, la volanul cărui se afla un bărbat de 41 ani, din orașul Amara. Întrucît emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:21
(10839 vizualizări - 0 comentarii)


Minor din Urziceni, prins la volan în Slobozia. A luat mașina tatălui la o plimbare!

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 1.15, o patrulă de siguranță publică a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un minor, de 17 ani, din Urziceni. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:10
(7657 vizualizări - 1 comentariu)


Campanie a Poliției: «Fii precaut. Hoții nu dorm!»

Polițiștii slobozeni au acționat în Piața Agroalimentară și Piața Cuza Vodă, zone în care afluxul de persoane este ridicat, în cadrul campaniei de prevenire a furturilor din locuințe «Fii precaut. Hoții ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:08
(5308 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Marcarea pentru ouă destinate consumului

Pentru o mai bună informare a opiniei publice și pentru evitarea oricăror confuzii, referitor la marcarea pentru ouă în coajă destinate consumului, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 10:28
(11605 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beat la volan

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 1.30, un tînăr de 29 ani, din Cosîmbești, a fost surprins de polițiști în timp ce conducea un autoturism aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 10:13
(13370 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 2.00, polițiștii au depistat pe DC1, un autoturism care se deplasa din direcția Frățilești către Săveni. La volan se afla un tînăr, în vîrstă de 22 ani. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 10:12
(10317 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Normele de venit pentru 2012 și coeficienții de corecție

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii care își desfășoară activitatea în mod individual că au fost afișate pe site-ul instituției www.dgfpialomita.ro și la sediile ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 07:17
(17961 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: La furat de cai în noaptea de Revelion

Polițiștii au reținut marți, 3 ianuarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un tînăr de 20 ani, din comuna Reviga, pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. În fapt ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:52
(12294 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt cal


Pompierul care i-a spulberat pe cei doi tineri la Gheorghe Doja, reținut

Tînărul slobozean de 33 ani, care i-a accidentat spulberat pe cei doi tineri pe o stradă din localitatea Gheorghe Doja în ziua de 1 ianuarie 2012, a fost reținut marți, 3 ianuarie a.c., pe bază de ordonanță ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:51
(19033 vizualizări - 2 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: Surprinși la braconaj de polițiști

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat marți, 3 ianuarie 2012, pe linia prevenirii și combaterii braconajului pe fondul cinegetic Sfîntu Gheorghe. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:50
(14980 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Modificări la depunerea Declarației 390

Începînd cu data de 4 ianuarie 2012, pentru perioade de raportare începînd cu decembrie 2011, Declarația 390 se va putea depune doar pe noile versiuni de soft, publicate pe portalul ANAF. Depunerea prin ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:49
(5032 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...