Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

SUPER laboratorul DSP Ialomița

SUPER laboratorul DSP Ialomița

De peste 25 de ani, Laboratorul de Diagnostic și Investigare în Sănătate Publică al Direcției de Sănătate Publică Ialomița funcționează ceas. De un an, el beneficiază de aparatură modernă și de 97 de domenii de acreditare. Specialiștii care își desfășoară activitatea aici testează calitatea apei, precum și a sării sau a altor alimente pe care noi le consumăm în fiecare zi.

400 mii de lei, investiți în sănătatea publică
Pe lîngă punctul de lucru de la Slobozia, laboratorul Direcției de Sănătate Publică Ialomița mai deține încă unul la Fetești. Activitatea tuturor acestora este... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 13:25 (9008 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Dublă victorie la Călărași

Dunărea Călărași va fi aproape sigur din sezonul viitor în Liga secundă. Mai mult decît sigur, Unirea Slobozia nu va mai fi acolo, ci mult mai jos. Cu toate acestea, la nivelul juniorilor Unirea stă mult mai bine decît Dunărea Călărași. Duminică, 15 martie, în cadrul etapei a 15-a a Campionatului  Republican, juniorii A ai Unirii Slobozia au învins la Călărași cu 3-1. Golurile echipei antrenate de Ion Ionescu și Costea Enache au fost marcate de Khalil, Teodorescu și Mădălin Marin. Nici juniorii B, pregătiți de Marius Milea, nu au fost mai prejos. Aceștia au învins cu 4-1. Gabriel Dobre a reușit o triplă, al patrulea gol fiind marcat de Săvescu, din penalty. Duminică, 22 martie, Unirea va... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 12:15 (3018 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Pisica botezată «Laguna Albastră» și cățelul bej

Feisbuc administrativ

Pisica botezată «Laguna Albastră» și cățelul bej

Cu regret vă informăm că rubrica de față a transformat oficialii administrației slobozene în oameni responsabili. Spunem asta pentru că, în ciuda eforturilor noastre de a face noi descoperiri, paginile de feisbuc ale aleșilor noștri refuză să ne ofere fotografii demne de a fi republicate. Nu știm dacă să plîngem sau să rîdem... Dar sîntem siguri că n-ar strica dacă ne-ați da o mînă de ajutor!

Inspirație de consilier local Elisabeta Beciu este consilier Local PSD la Slobozia, director la școala din Cartierul Bora și... cam atît! Nu s-a remarcat prin vreo declarație publică notabilă... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 11:20 (6530 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

 Președintele Ciupercă, refuzat a doua oară

Curtea de Apel București a respins contestația privind prelungirea mandatului de arestare preventivă

Președintele Ciupercă, refuzat a doua oară

Este oficial și definitiv! Președintele Silvian Ciupercă rămîne încă o lună în Arestul Central al Poliției Capitalei. Curtea de Apel București a respins luni, 16 martie 2015, cea de-a doua contestație pe care acesta a făcut-o privind prelungirea mandatului de arestare preventivă. În aceeași situație se află și Cezar Vîlcan, șeful Serviciului Achiziții din cadrul Consiliului Județean Ialomița.

Încă o lună după gratii
În urmă cu o săptămînă, Tribunalul București a decis prelungirea mandatelor de arestare preventivă solicitate de DNA în cazul Ciupercă-Vîlcan. Așa cum era de așteptat... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2015, 18:15 (9669 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Silvian Ciupercă și Marian Vanghelie, colegi de celulă în Arestul Central al Poliției Capitalei

Silvian Ciupercă și Marian Vanghelie, colegi de celulă în Arestul Central al Poliției Capitalei

Mai multe informații prezentate de presa centrală confirmă faptul că Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, și Marian Vanghelie, primarul Sectorului 5 din București, împart aceeași celulă în Arestul Central al Poliției Capitalei. Ambii au fost arestați preventiv la solicitarea procurorilor Direcției Naționale Anticorupție.
Silvian Ciupercă a fost reținut la începutul lunii februarie 2015, alături de Cezar Vîlcan, șeful Serviciului Achiziții din cadrul Consiliului Județean Ialomița. Cei doi sînt acuzați de comiterea a 8 infracțiuni de corupție și asimilate corupției, printre care «trafic de influență» sau «luare de mită». În cazul primarului Marian Vanghelie, din Sectorul... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2015, 15:30 (8153 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 O angajată a lăsat fără alocații 1700 de copii din Ialomița

Anchetă penală la Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița

O angajată a lăsat fără alocații 1700 de copii din Ialomița

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală față de o angajată a Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, acuzată de faptul că a sustras sume de bani din conturile instituției și i-a virat în conturile mai multor membrii de-ai familiei sale. Ea se face vinovată de «abuz în serviciu» și «uzurparea funcției».

Cercetările sînt în curs
Potrivit informațiilor obținute de reporterii Independent cu privire la acest caz, numita Cleopatra Maria Stroe lucra în cadrul instituției... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2015, 18:35 (21771 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia repartizează locuințele ANL

Casă nouă într-o săptămînă

Slobozia repartizează locuințele ANL

Cele 36 de apartamente ANL de pe Nordului vor fi repartizate în cursul săptămînii viitoare. Autoritățile susțin că, la acest moment, lista este finală. La repartiție, beneficiarii trebuie să facă dovada că punctajul obținut este corect. «Așa spune legea. Înțelegem că oamenii sînt nemulțumiți, dar avem mîinile legate...» explică viceprimarul Sloboziei, Gabriel Mușat.

O ședință de orgolii Luni, 9 martie 2015, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit într-o ședință extraordinară. Singurul punct pe ordinea de zi a ședinței a fost Proiectul de Hotărîre privind modificarea Hotărârii Consiliului... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2015, 12:25 (5806 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Încă 30 de zile de arest pentru președintele Silvian Ciupercă

Încă 30 de zile de arest pentru președintele Silvian Ciupercă

Direcția Națională Anticorupție a solicitat Tribunalului București prelungirea mandatului de arestare preventivă în cazul președintelui Silvian Ciupercă, dar și în cazul lui Cezar Vîlcan. Cei doi vor rămîne după gratii pentru următoarele 30 de zile. Decizia nu este definitivă și a fost contestată de avocații care le susțin cauza în fața judecătorilor.

Cercetările continuă Procesul privind prelungirea arestării preventive a președintelui Silvian Ciupercă și a lui Cezar Vîlcan, șeful Serviciului Achiziții din cadrul Consiliului Județean Ialomița, s-a desfășurat luni... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2015, 13:45 (21192 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara: Profesor trimis în judecată pentru că a bătut un elev

Amara: Profesor trimis în judecată pentru că a bătut un elev

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat cercetările în cazul profesorului din Amara, acuzat că ar fi agresat un elev în timpul pauzei mari. Dascălul a fost găsit vinovat pentru «purtare abuzivă». Cazul este unul fără precedent în istoria învățămîntului ialomițean, profesorul respectiv fiind primul din județ tras la răspundere penală pentru că a agresat elevii.

Plîngere penală la Poliție
Incidentul s-a petrecut în luna ianuarie a acestui an, în incinta Școlii Generale Amara. Datele din anchetă au scos la iveală faptul că, în timpul pauzei mari, un elev... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2015, 12:20 (19582 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Partidul Social Democrat, condamnat să repete istoria

Neacșu, eminența cenușie a social-democrației locale

Partidul Social Democrat, condamnat să repete istoria

Stim că știți ce a spus filosoful ăla spaniol, George Santayana: «cei care uită trecutul sînt condamnați să îl repete». Dar în cazul PSD Ialomița, parafraza asta se potrivește mănușă. Iar noi sîntem aici pentru a vă reaminti încă o dată, și încă o dată, că PSD Ialomița e condamnat să repete istoria sa politică la nesfîrșit, oricîte generații de politicieni s-ar succeda la conducerea filialei!

De la doctorul Savu la profesorul Ciupercă
Cei care nu și-au luat cîmpii plecînd la muncă în țările europene (încă de pe vremea cînd granițele europene se treceau fraudulos!) trebuie că-și... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 22:10 (9076 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

POLARIS taxează asistații social ca persoane juridice

Gunoiul săracilor costă mai mult

POLARIS taxează asistații social ca persoane juridice

De-a lungul ultimelor luni, Independent a publicat o serie de articole care au reflectat modul în care firma POLARIS M Holding a preluat serviciul de gestionare a deșeurilor în Slobozia. De la lipsa autorizației de mediu, colectarea neselectivă a gunoiului și obligativitatea încheierii contractului individual cu locuitorii orașului, în defavoarea contractelor colective cu Asociațiile, firma POLARIS a reușit, ascunsă în spatele prevederilor Legii 101/2006, să «controleze» Consiliul Local, de a cărui autoritate s-a folosit ca să oblige slobozenii să încheie contracte, ca mai apoi să aștepte de la aceiași angajați ai Primăriei să-i amendeze pe... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 21:25 (11649 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia Nouă plătește taxe pentru gropi

Impozite de oraș pentru condiții ca la țară

Slobozia Nouă plătește taxe pentru gropi

Slobozia Nouă se luptă să supraviețuiască sub dominația unei administrații nepăsătoare. Locuitorii acestui cartier sînt obligați să plătească taxe și impozite locale de oraș pentru condiții ca la țară. Iar reclamațiile oamenilor cu privire la acest fenomen nu mai contenesc. În replică la toate aceste acuzații, administrația locală a orașului declară că Slobozia Nouă este cartierul cu cea mai scăzută contribuție la bugetul municipiului...

Străzile groazei
Sătui să tot îndure drama de a locui în Slobozia Nouă, cîțiva cetățeni au trimis pe adresa redacției Independent... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 21:10 (5618 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Slobozia: Mall-ul săracilor

Slobozia: Mall-ul săracilor

Vinerea dimineața, după orele 10,00, săracii Sloboziei așteaptă la ușile singurului mall pe care și-l permit. E ziua în care hainele rămase pe umerașe și nevîndute peste săptămînă costă 2 lei, iar ei își așteaptă rîndul la coadă, antrenați de toate cozile la care și-au pierdut anii de viață. Fotografiile cu săracii care se îmbracă cu 2 lei ar putea fi cuprinse într-un catalog de modă pe care apoi să-l primească dimineața pe birou toți politicienii locali. Tanti Vasilica într-un taior ușor ros de molii, nea Costică purtînd cu atitudine un costum demodat de 15 ani... Noi ne oferim să facem pozele!... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 20:35 (9977 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Produse expirate într-un magazin Lidl din Slobozia

Produse expirate într-un magazin Lidl din Slobozia

Sub paravanul unui brand precum Lidl se ascund produse cu termenul de valabilitate depășit. Un cetățean a reclamat la Oficiul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița că a cumpărat ceafă de porc expirată dintr-unul din cele două magazine pe care retailer-ul german le-a deschis la Slobozia. În urma verificărilor s-a constatat că plîngerea era justificată, unitatea comercială fiind sancționată contravențional.

Produs expirat, scos la vînzare
Potrivit informațiilor oferite de comisarii Oficiului Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița, produsul din carne expirat... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 20:10 (7685 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infocentru turistic la Slobozia, pe bani europeni

Infocentru turistic la Slobozia, pe bani europeni

De cîțiva ani, în bugetul orașului Slobozia a fost anunțată finanțarea unui obiectiv generos: Centrul Național de Informare și Promovare Turistică. În fapt, o capsulă cu un calculator pe care Primăria îl visează programat să salveze turismul ialomițean. Investiția totală: 630350 lei! Banii sînt în proporție de 98% din fonduri europene, «iar investiția necesară», după cum justifică viceprimarul Băcanu. Pînă să-l credem, am aflat că în județul Ialomița nimeni nu știe cîți bani sînt încasați din turism, iar targetul, cînd vine vorba de turiști, este unul nișat, pescarii, pensionarii și turiștii pentru Tîrgul de Floci fiind cei vizați!

Infoturism pe 80 de mp... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 19:15 (4607 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Camera «ADEVĂRULUI», înființată la Penitenciarul Slobozia

Camera «ADEVĂRULUI», înființată la Penitenciarul Slobozia

Penitenciarul Slobozia a fost inclus într-un program-pilot, demarat la nivel național, privind amenajarea unor camere speciale, destinate audierii deținuților în incinta spațiilor de detenție. Proiectul a fost implementat și în alte 5 penitenciare din România.

Deținuți audiați on-line
Camera de audiere de la Penitenciarul Slobozia este prevăzută cu un ecran LCD, la care este conectat un dispozitiv audio-video care înregistrează imagini în timp real, sistemul putînd fi acționat prin intermediul unei telecomenzi cu ecran tactil. El a fost realizat și se află în supravegherea Serviciului... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 18:40 (7349 vizualizări - 1 comentariu)

CEA MAI/CEL MAI...

Ionela Stan, un director care face profit din semințe

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Ionela Stan, un director care face profit din semințe

Rubrica noastră, tot mai pașnică în ultima vreme, a bătut săptămîna aceasta la ușa Inspectoratului Teritorial pentru Calitatea Semințelor Ialomița. Da, instituția există, undeva lîngă sediul Poliției Municipale Slobozia și, așa cum îi șade bine oricărei instituții, are și ea un director.

10 mii de hectare de semințe
Ionela Stan este director al Inspectoratului Teritorial pentru Calitatea Semințelor Ialomița de prin anul 2013. Instituția, una discretă și eficientă, funcționează ca instituție cu personalitate juridică, finanțată din venituri proprii și de la bugetul de stat, în... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 18:10 (15564 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Movilița: Și-a violat bunica și amenințat-o cu moartea

Movilița: Și-a violat bunica și amenințat-o cu moartea

Un tînăr de 26 de ani, din Movilița, a fost reținut pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, după ce și-a batjocorit bunica, o femeie de 69 de ani. Polițiștii care anchetează cazul precizează că femeia a fost violată cu bestialitate și amenințată cu moartea.

Victima era în stare de șoc! Nepotul agresor, pe numele său Gheorghe Negoiță, a intrat în locuința bunicilor săi din localitatea Movilița și a sărit la scandal. El i-a aplicat o corecție bunicului său, după care s-a năpustit asupra femeii și «a întreținut raporturi sexuale normale și orale cu aceasta, prin amenințare cu moartea»... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 17:30 (9024 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Movilița viol

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Diseminare... de gânduri» pe bani europeni

«Diseminare... de gînduri» pe bani europeni

Timp de 17 luni, din februarie 2013 pînă în martie 2015, Consiliul Județean Ialomița a cheltuit 1,1 milioane de lei în cadrul proiectului «Creșterea serviciilor publice din județul Ialomița prin profesionalizarea personalului administrativ». Proiectul, finanțat din fonduri europene, a avut drept obiectiv general «dezvoltarea capacității administrative prin abordarea practicilor de management performant», iar numărul beneficiarilor s-a ridicat la 260.

Mare e grădina Ta europeană, Doamne!
Vineri, 20 februarie 2015, la Centrul Cultural Ionel Perlea din Slobozia s-a încheiat ultima... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 17:05 (8691 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

La 7 metri de victorie

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Cetate Deva 28-29 (13-15)

La 7 metri de victorie

Unirea Slobozia trebuia să bată Deva și toți ne așteptam ca echipa să se mobilizeze în acest sens. A făcut-o preț de doar 16 minute, în repriza secundă, dar apoi a clacat lamentabil prin greșeli elementare în apărare și execuții cel puțin bizare în atac. A ieșit o victorie a ardelencelor pe care Marian Munteanu, președintele Devei, o punea pe seama experienței acestora. Noi preferăm să lăsăm diplomația deoparte: duminică, 8 martie, Deva a fost o echipă de bătut și, prin urmare, înfrîngerea Unirii Slobozia s-a produs exclusiv din vina acesteia!

Cetate puternică în prima repriză
... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 16:40 (4945 vizualizări - 3 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Concurs de educație muzicală

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va invită sâmbătă, 1 aprilie 2017, orele 9,30, la Concursul de educație muzicală «Prieteni prin cântec». Evenimentul se desfășoară în cadrul Proiectului Național ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 13:15
(4690 vizualizări - 1 comentariu)


Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru instituțiile de învățământ de profil

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru concursul de admitere-sesiunea 2017, pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 11:20
(6083 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Spania!

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă prin serviciul de ocupare EURES România oferă 200 locuri de muncă vacante pentru muncă sezonieră, ambalat fructe și verdețuri (regiunea Lérida-Spania). ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2017, 14:20
(8425 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

Printre activitățile premergătoare «Zilei Poliției Române», polițiștii ialomițeni organizează joi, 23 martie 2017, în intervalul 10,00-12,00, «Ziua Porților Deschise», pentru cetățenii care doresc să cunoască ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:55
(5180 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu de cutremur la Urziceni

«Cutremur cu urmări negative pe amplasamentul SC SNTGN SA Urziceni» este ipoteza unui exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren, în care structurile implicate vor acționa integrat pentru gestionarea ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:15
(5258 vizualizări - 0 comentarii)


Recrutare la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Recrutare la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița recrutează tineri absolvenți de liceu, cu diplomă de bacalaureat (sau în curs de absolvire a liceului), pentru instituțiile militare de învățământ din Ministerul ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:05
(4984 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Elevii, informați despre delincvența juvenilă

Efectivele Poliției Orașului Amara, în colaborare cu jandarmi și polițiști locali, au organizat și desfășurat activitatăți preventive, la care au participat aproximativ 80 de elevi ai Școlii Gimnaziale ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2017, 14:50
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei, 9 permise suspendate

La acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 19:25
(6676 vizualizări - 0 comentarii)


«Artă populară și tradiție folclorică» la Sălcioara

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în colaborare cu Primăria comunei Sălcioara, organizează sâmbătă, 25 martie 2017, orele 11,00, la Căminul Cultural din această ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 17:40
(3680 vizualizări - 0 comentarii)


Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Ca urmare a comunicatului de presă susținut de managerul Spitalului de Urgență Slobozia în data de 11 martie 2017, dorim să facem următoarele pecizări:
1. Așa cum doamna manager precizează, dosarul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 16:10
(5217 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune în sistem integrat

Polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie 2017, în executarea unei serii de acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 15:25
(4051 vizualizări - 0 comentarii)


Lansare de volum la Muzeul Agriculturii din Slobozia

Vineri, 24 martie 2017, la orele 13,00, la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia va avea loc lansarea volumului «Elemente mitice precreștine și creștine, în colinda românească, studiu folcloric» ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 14:20
(4568 vizualizări - 0 comentarii)


Primăria Slobozia: Invitație dezbatere publică

Primăria Municipiului Slobozia, în conformitate cu Legea 273/2006, privind finanțele publice locale, aduce la cunștința publică «Proiectul Bugetului General al Municipiului Slobozia pe anul 2017». «Proiectul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 13:05
(3786 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la buget de aproape 87 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice a încasat, în primele două luni ale anului 2017, la bugetul general consolidat suma de 86,78 milioane de lei. Menționăm că, din bugetul de stat, s-a rambursat ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 12:20
(4687 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 7 aprilie 2017, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce va avea loc la Slobozia-Centrul Cultural UNESCO «Ionel ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 10:05
(4328 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

În luna martie 2017, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecție naționale, în valoare totală de 1.326.537 de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2017, 17:20
(4398 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii februarie 2017, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7665 șomeri, din care 1815 șomeri indemnizați, respectiv 5850 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2017, 12:05
(3588 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

FIRMĂ PRODUCĂTOARE
confecții de damă pentru export
ANGAJEAZĂ
PERSONAL CALIFICAT
Relații la telefoanele
0720/988.888, 0723/666.278

14 Martie 2017, 21:30


anunț angajare

angajăm
PERSONAL NECALIFICAT,
ELECTRICIENI/LĂCĂTUȘI

cu experiență
și ȘOFER categ. C, D, E
pentru fabrica din Afumați
ASIGURĂM TRANSPORT
Salariu motivant, bonuri de masă
Calipso, telefon 0729/072.584

14 Martie 2017, 21:25


anunț angajare

În vederea angajării de
ȘOFERI PROFESIONIȘTI PE TIR
vor avea loc întâlniri cu
reprezentantul firmei
FASULO EST EUROPA LOGISTICA
(TIMIȘOARA) în orașele:
BRĂILA, SLOBOZIA, CĂLĂRAȘI,
ALEXANDRIA, PITEȘTI, SLATINA, CRAIOVA

Șoferii care sunt interesați sunt rugați
să sune la telefon 0749/021.611
sau 0749/021.612
Se cere:
-experiență demonstrabilă pe TIR
în transportul internațional
(cisternă, frig, container sau prelată)

14 Martie 2017, 21:20


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, miercuri, ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 18:35
(6718 vizualizări - 0 comentarii)


Grevă de avertisment la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița

Angajații Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița au organizat marți, 14 martie 2017, o grevă de avertisment în intervalul orar 10,00-12,00. Acțiunea a fost organizată de Federația Sindicatelor Unite ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:50
(5049 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări programate de către Enel, la postul de transformare din cadrul Stației de Pompare Apă Țăndărei, SC RAJA SA nu va putea furniza apă potabilă miercuri, 15 martie 2017, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:40
(4335 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Beat la volan, a intrat cu mașina într-un podeț

În cursul zilei de luni, 13 martie a.c., polițiștii rutieri, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza comunei Movilița, au observat un autoturism care a părăsit partea carosabilă ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:20
(4965 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat un parfum din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați luni, 13 martie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:10
(3944 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest sens, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 19:05
(5752 vizualizări - 0 comentarii)


Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

De la începutul lunii februarie a acestui an, declarat de Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române drept Anul omagial al sfintelor icoane, al iconarilor și al pictorilor bisericești, Cercul de pictură ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 18:05
(5111 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 27 permise de conducere, reținute

Serviciul Rutier Ialomița, sub coordonarea Direcției Rutiere cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, a organizat pe raza județului o amplă acțiune pentru combaterea conducerii autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:35
(5347 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Flori confiscate de polițiști

Peste 500 de flori fără documente legale au fost confiscate de polițiști, în urma unei acțiuni desfășurate la nivelul județului Ialomița pentru verificarea legalității comerțului cu flori și plante ornamentale ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:15
(3013 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție la Slobozia

De marți, 14 martie 2017, de la orele 17,00, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia va fi vernisată expoziția Salonul Național de Artă Plastică «Atitudini Contemporane». Evenimentul, aflat ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 11:20
(3077 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...