Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Unirea Slobozia se retrage din Campionat

Din vară vor juca în Liga a III-a

Unirea Slobozia se retrage din Campionat

Început de an zbuciumat pentru echipa de fotbal Unirea Slobozia care face ca în acest moment cei mai liniștiți să fie fotbaliștii disponibilizați la finele lui 2014... De bine, de rău, în mare parte aceștia au avut timp să-și găsescă noi angajamente, ceea ce nu se poate spune despre jucătorii care au început pregătirea de iarnă cu Unirea, iar acum, cu două săptămîni înainte de startul Campionatului, se văd în situația de a-și căuta o continuare a carierei în altă parte. Unirea Slobozia a arătat în aceste zile ca un bolnav aflat în comă indusă, iar miile de suporteri ai acestei echipe precum rudele care așteaptă găsirea soluțiilor de revitalizare. Numai că medicii au dat din umeri și au asigurat... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 13:15 (9718 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

«Cu 600 de dosare per judecător suntem pe primul loc la operativitate!»

Justiție cu Ion Toma, președintele Tribunalului Ialomița

«Cu 600 de dosare per judecător sîntem pe primul loc la operativitate!»

Puțini la număr și în prag de pensionare, judecătorii instanțelor din Ialomița rezolvă cazurile cu cel mai mare grad de operativitate, la fel ca-n anii de început ai carierei. În 2014, Tribunalul Ialomița a fost «campion național» în ceea ce privește soluționarea cauzelor aflate pe rol. Toate acestea în condițiile în care anul precedent a fost plin de schimbări legislative, mai ales în materie penală. Ion Toma, președintele celei mai mari instanțe din județ, face o scurtă trecere în revistă a modului în care s-a comportat, în ultimele 12 luni, justiția din Ialomița.

-Cum au asimilat judecătorii Tribunalului Ialomița schimbările produse anul trecut în legislația penală românească?... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 12:35 (7878 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Mai devreme în clasa pregătitoare

Ialomița: Mai devreme în clasa pregătitoare

Conform planurilor Ministerului Educației, înscrierile în clasa pregătitoare pentru anul școlar viitor se decalează cu o lună. Astfel, primele dosare pot fi depuse începînd cu data de 16 februarie 2015. În prezent, în Ialomița există 121 de clase 0, în care învață peste 2000 de elevi.

Pregătiri pentru viitorii «boboci»
Decizia Ministerului Educației pentru a decala perioada de înscrieri în clasa pregătitoare i-a luat prin surprindere pe profesorii ialomițeni. Potrivit noii metodologii, activitățile desfășurate pentru pregătirea viitoarelor clase 0 trebuie demarate pe «repede-înainte... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 11:10 (4918 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

DESCĂTUȘARE

Handbal, Liga Națională, U Alexandrion Cluj-CSM Unirea Slobozia 31-33 (16-17)

DESCĂTUȘARE

Aventura ardelenească a Unirii Slobozia s-a încheiat cu rezultate peste așteptări. Dacă la Tîrgu Mureș elevele lui Liviu Paraschiv au întîlnit un adversar care pare deja resemnat cu spectrul Ligii secunde, la Cluj lucrurile se anunțau cu mult mai dificile. Venirea lui Carmen Amariei la cîrma Universității revitalizase jocul «studentelor», iar victoria acestora cu Dunărea Brăila atrăsese în mod justificat elogiile presei de specialitate. Astfel că, sîmbătă, 14 februarie 2015, în cea mai frumoasă sală din România, misiunea slobozencelor se anunța una foarte, foarte complicată. Cu toate acestea, mecanismul de 7 piese galben-albastre a început să funcționeze tot mai bine, iar ardelencele s-au văzut... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 10:25 (7191 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Colegiul Național «Mihai Viteazul», locul 97 într-un top național al liceelor

În anul 2014, conform portalului www.admitereliceu.ro, cel mai bine cotat liceu din Ialomița aflat într-un top național ocupa abia locul 97! Folosindu-se date publice și comparîndu-se liceele din toată țara, portalul educațional clasează Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia pe locul 97 la nivel național, cu o medie de 8,26, fără a menționa însă nimic legat de elevii olimpici...

E loc de mai bine Dacă am face un exercițiu de imaginație și am fi elevi în clasa VIII-a în căutarea unui liceu ialomițean bun, conform portalului... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 09:10 (7622 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Șeful Poliției Cosâmbești, cercetat pentru fapte de corupție

Percheziții la început de săptămînă

Șeful Poliției Cosîmbești, cercetat pentru fapte de corupție

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au deschis un nou dosar penal privind fapte de corupție comise de angajați ai MAI. Noua anchetă îl vizează pe șeful Poliției Cosîmbești, al cărui birou a fost percheziționat de anchetatori. El urmează să fie adus cu mandat la auderi, la sediul Parchetului Județean.

Cercetările sînt în plină desfășurare
Deocamdată, agentul G.U. are calitatea de suspect într-un dosar penal ce vizează comiterea de fapte de corupție. După ce va fi prezentat la Parchet și îi va fi adusă la cunoștință calitatea procesuală, pe numele acestuia va... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2015, 10:50 (13811 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Loc de băgat picioarele în justiție

Realitatea bate feisbucul administrativ

Loc de băgat picioarele în justiție

Tradiționala de-acum rubrică  «feisbuc administrativ» ia o pauză săptămîna aceasta. Și nu pentru că am epuizat colecția de fotografii publice (ca să-l parafrazăm pe Einstein, «universul și prostia omenească de pe Facebook sînt nelimitate»), ci pentru că realitatea se dovedește uneori mai interesantă decît spațiul virtual.

Picioarele, singura avere a justițiabililor
Știți anunțurile alea tembele, pe foaie A4, de prin instituții, pe care scrie «loc de dat cu capul»?! Ei bine, Tribunalul Ialomița e mai breaz. El are, la etajul 1, un loc de dat cu picioarele. Cum orice exces... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 21:20 (6275 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Medicină de familie «cu ziua»

Asistența sanitară la țară

Medicină de familie «cu ziua»

În 15 comune ialomițene nu există cabinete medicale individuale, ci doar puncte de lucru sau dispensare. «Pentru a-și desfășura activitatea, medicii au nevoie de capitație!» explică situația doctorul Mihail Lungu, președintele Colegiului Medicilor de Familie Ialomița. În goana după pacienți, medicii de familie tratează bolnavii doar două zile pe săptămînă, preț de cîteva ore... Iar urgențele sînt rezolvate cu un simplu apel la 112!

Boala costă 3 lei
Capitația este principala modalitate prin care sînt remunerați medicii de familie. Fie că oferă sau nu consultație, aceștia primesc... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 20:15 (6627 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița, conduse pe lângă lege

Școlile din Ialomița, conduse pe lîngă lege

Un nou val de directori ar putea fi numiți în fruntea școlilor din județul Ialomița. Potrivit unui ordin al Ministerului Educației, în luna martie 2015 ar fi posibilă organizarea unui concurs în acest sens. În Ialomița, ultimul examen care a vizat ocuparea funcțiilor de conducere în cadrul unităților din Învățămînt s-a desfășurat în 2008. Reprezentanții Uniunii Sindicatelor Libere din Învățămînt filiala Ialomița atrag atenția că peste 90% din actualii șefi ai școlilor din județ sînt «nepotriviți» pentru aceste funcții...

Politica face «casă bună» cu școala Ultima schimbare a directorilor... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 19:20 (16413 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Casele PLUTITOARE de la Slobozia

Coșmarul din cartierul Gării Noi

Casele PLUTITOARE de la Slobozia

De mai bine de 5 ani, proprietarii de case din Cartierul Gării Noi așteaptă ca promisiunile autorităților să se materializeze. La începutul acestei luni, cu casele pline de apă și drumurile de acces impracticabile, oamenii au cedat nervos. Poveștile lor reflectă totala nepăsare a autorităților și lipsa de orizont a unei comunități care a ajuns în pragul falimentului.

Același coșmar în fiecare zi
Duminică, 1 februarie 2015, în cartierul Gării Noi termometrul arată 8 grade Celsius. Și plouă de cu seară, mărunt și dușmănos, de parcă ar fi sfîrșitul lumii. Pe strada Panait ... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 18:50 (23395 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Samsarii cărnii de la Roșiori

Animale sacrificate într-un abator clandestin

Samsarii cărnii de la Roșiori

Carnea care se vinde la tarabele din piețe reprezintă un adevărat pericol pentru sănătate! O confirmă polițiștii ialomițeni care, în urmă cu o săptămînă, au închis un abator clandestin, înființat de un cetățean din localitatea Roșiori. Omul cumpăra «la negru» animale, în special bovine, pe care ulterior le sacrifica într-un grajd din curtea unei foste CAP. Tranșată în condiții de igienă precară, carnea urma să fie vîndută în mai multe piețe din București. Cazul prezentat mai sus pune pe tapet o situație cu care autoritățile județene din Ialomița se confruntă de o bună bucată de vreme, vestul județului fiind considerat un adevărat rai pentru samsarii de carne...

Abatorul din grajd... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 17:40 (9603 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

VECHIUL PNL revendică statutul de lider al Opoziției

Război fratricid

VECHIUL PNL revendică statutul de lider al Opoziției

Retragerea lui Cazacu Marinică de pe scena politică locală a generat un vid de putere în defunctul PD-L Ialomița. Atent la detalii și dornic să profite de noua conjunctură, Ioan Martin, președintele vechiului PNL, vrea control absolut asupra ambelor organizații. Liderii din eșalonul II al celor două partide se sabotează reciproc, miza finală reprezentînd-o nominalizarea pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia la alegerile locale din anul 2016...

Rufele murdare nu se spală în familie Retragerea lui Cazacu Marinică încheie un deceniu de dominație a PD-L în fruntea Opoziției... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 16:50 (19867 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Aurelia

Aurelia

Aurelia Urse are destinul unui dirijor care a reușit să îmblînzească cele mai temute voci. Cele proprii. Diagnosticată cu schizofrenie și plătind un preț imens, s-a întors din iadul unui spital de psihiatrie gata să recîștige ce a fost al ei. Are 44 de ani și trăiește cu mai puțin decît majoritatea dintre noi am fi dispuși să supraviețuim, citește la lumina lămpii cărți pe care le salvează din tomberon, desenează, scrie, iar dorința ei cea mai mare este o reabilitare socială în ochii comunității. Dar, mai ales, în ochii propriului copil, pe care îl vrea înapoi...

Zbor deasupra unui cuib de cuci... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 16:35 (6346 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Hoții de petrol din Urziceni  au fost eliberați de instanțe

46 de infractori scoși din arest

Hoții de petrol din Urziceni au fost eliberați de instanțe

Hoții de petrol din zona Urziceni vor fi cercetați în libertate, sub măsura controlului judiciar. Decizia a fost luată atît de Judecătoria Urziceni, cît și de Tribunalul Ialomița. Organele judiciare care au anchetat cazul au făcut contestație cu privire la această soluție însă nu a fost luată în considerare.

Contestația procurorilor a fost respinsă!
La începutul lunii octombrie a anului trecut, procurorii din Slobozia și Urziceni, alături de polițiști, efectuau peste 112 percheziții domiciliare în Ialomița, Brăila, Buzău și în municipiul București. Vizate au fost aproximativ ... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 16:25 (3138 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

 PSD Ialomița are un nou președinte!

Mușoiu, președinte pînă marți

PSD Ialomița are un nou președinte!

Președintele PSD Ialomița și-a dat demisia. Potrivit statutului, noul președinte al PSD este Ștefan Mușoiu. Acesta ocupă în cadrul organizației o funcție de președinte executiv. Decizia finală privind viitorul președinte interimar va fi adoptată marți, 17 februarie 2015, în cadrul Biroului Permanent Național al PSD.

Ștefan Mușoiu, președinte la 39 de ani
Începînd de miercuri, 12 februarie 2015, PSD Ialomița are un nou președinte. Acesta este Ștefan Mușoiu, actualul vicepreședinte al  Consiliului Județean Ialomița. Acesta a ocupat pînă la acest moment funcția de președinte... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 15:35 (23685 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, ARESTAT PREVENTIV pentru 30 de zile!

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, ARESTAT PREVENTIV pentru 30 de zile!

un mandat de arestare preventivă de 30 de zile a primit și Cezar Vîlcan

După ore bune de audieri în fața judecătorului de Drepturi și Libertăți al Tribunalului București, Silvian Ciupercă și-a aflat sentința. El a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, așa cum au solicitat magistraților procurorii DNA.

Dezbateri îndelungate
Silvian Ciupercă a fost prezentat magistraților Tribunalului București cu propunere de arestare preventivă, făcută de procurorii DNA, în cursul zilei de miercuri, 11 februarie 2015. După ore bune de dezbateri, judecătorii au decis să amîne pronunțarea pentru joi, 12 februarie 2015, la orele 11,00. Abia în urmă cu cîteva... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 17:50 (28850 vizualizări - 46 comentarii)

EVENIMENT

O slobozeancă în «Frații Karamazov»

O slobozeancă în «Frații Karamazov»

Joi, 12 februarie 2015, Casa de Cultură Muncipală din Slobozia va găzdui spectacolul de teatru «Frații Karamazov». Piesa este o adaptare după celebrul roman al lui Feodor Dovstoievski, realizată de către Bogdana Darie, binecunoscută personalitate a lumii teatrale bucureștene. Slobozenii au însă un alt motiv pentru a veni la teatru. Pe scenă va evolua, alături de colegii săi, și slobozeanca Adela Bengescu. Tînăr actor, colaboratoare a teatrului Bulandra, Adela Bengescu este unul dintre puținii actori bucureșteni cu care județul se poate mîndri. Ea joacă rolul Lisei, o fată imobilizată într-un cărucior cu rotile, îndrăgostită fără speranță de un călugăr...

Adela Bengescu are nevoie de aplauzele noastre... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 16:40 (10634 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia, inspecția Curții de Conturi s-a terminat, zvonurile continuă

«Echipa Unirea Slobozia nu se va desființa!»

Timp de 3 săptămîni, Curtea de Conturi a făcut presing în terenul financiar al Unirii Slobozia. «A fost vorba despre o acțiune pe plan național a Curții de Conturi care a vizat cluburile de fotbal susținute din bani publici. Printre acestea se numără și Unirea Slobozia, iar „ținta“ au fost banii cheltuiți începînd cu anul 2012» ne-au detaliat surse din cadrul Clubului Sportiv Municipal Slobozia.

Autoritățile susțin echipa
Toate bune și frumoase, numai că în ultimele zile, gura slobodă a tîrgului slobozean a generat zvonuri cu privire la probleme financiare ce ar putea duce chiar... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 16:05 (11728 vizualizări - 32 comentarii)

SPORT

Primul succes în deplasare

Handbal, Liga Națională, Mureșul Tîrgu-Mureș-Unirea Slobozia 26-37 (13-16)

Primul succes în deplasare

Unirea Slobozia s-a deplasat la Tîrgu-Mureș cu obiectivul clar de a smulge toate cele 3 puncte echipei aflate pe ultimul loc al clasamentului. După ce primele 4 etape însemnaseră pentru echipa antrenată de Liviu Paraschiv tot atîtea înfrîngeri, o victorie ar fi însemnat un important balon de oxigen. Conștientă de importanța partidei, Moroianu și compania au dominat jocul de la un capăt la altul. După o primă repriză în care la un moment dat au avut 8-3, dar în final diferența a fost de doar 3 goluri, 16-13, uniristele au limpezit clar apele în partea secundă. Iureșul s-a încheiat cu un categoric 37-26 pentru Unirea Slobozia, cel mai categoric succes în Liga Națională pentru echipa noastră și,... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 15:50 (5420 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Viitorul Axintele în cantonament

Începînd cu 9 februarie 2015, Viitorul Axintele se află în cantonament în localitatea Ciuta-Buzău. Pentru această acțiune, care vizează exclusiv pregătirea fizică, antrenorul Ion Nica are la dispoziție un lot format din 24 de jucători, incluzîndu-i aici și pe antrenorii secunzi Ionel Sava și Alexandru Frangu. La capitolul noutăți a mai apărut, față de săptămîna trecută, încă 3 nume. După ce au renunțat la constănțeanul Laurențiu Marin, axintenii l-au înregimentat pe portarul Adrian Tănase, de la Dinicu Golescu Cîmpulung Muscel. A mai fost cooptat, după o scurtă perioadă de probe, fundașul Radu Paraschivoiu, cel care în tur a reușit un gol pentru Delta Tulcea. A treia noutate este mijlocașul Andrei... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 14:35 (5411 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
340 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Beneficiarii privați ai PNDR pot derula achizițiile online, pe pagina de internet a AFIR

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a modificat metodologia specifică achizițiilor pentru beneficiarii privați ai fondurilor europene acordate pentru agricultură și dezvoltarea mediului rural ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 13:20
(6124 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o clădire din Slobozia

Incendiu la o clădire din Slobozia

În dimineața zilei de duminică, 15 martie a.c, a izbucnit un incendiu la o clădire dezafectată ce aparține unei societăți comerciale, pe raza municipiului Slobozia. Pompierii s-au deplasat la fața locului ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 12:05
(4282 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Amara: Femeie căzută în fîntînă

În urma unui apel telefonic primit în noaptea de vineri spre sîmbătă, 13/14 martie 2015, puțin trecut după miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei persoane căzute într-o fîntînă ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 10:35
(5253 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC OSMET SRL
Slobozia
angajează
• 5 lăcătuși montator
• 3 lăcătuși mecanic
• 3 sudori electric și autogen

Se cere calificare și experiență
Relații la telefon 0724/054.959

17 Martie 2015, 09:20


Căzănești: Percheziții la contrabandiștii de țigări

Luni, 9 martie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat două percheziții pe raza orașului Căzănești, la locuințele a trei persoane bănuite de contrabandă cu țigări. În urma perchezițiilor, au fost ridicate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2015, 18:25
(7100 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 93 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 9 martie 2015, sînt disponibile 93 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 15:50
(8255 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 116 șoferi sancționați, 14 permise reținute, amenzi de aproape 85000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 6-8 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 14:40
(6651 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii februarie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați un număr de 8752 șomeri, din care 3041 șomeri indemnizați, respectiv ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 13:40
(4440 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în Cartierul Bora

În urma unui accident rutier produs duminică, 8 martie 2015, în jurul orei 11,20, pe raza Cartierului Bora al municipiului Slobozia, o femeie, în vîrstă de 36 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 12:25
(6975 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Balaciu: Incendiu la șira de furaje

Pompierii au intervenit mai bine de 6 ore pentru lichidarea unui incendiu. Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări după ce proprietarul a aprins ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 11:15
(5784 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


Părintele Ștefan Peiu, sărbătorit la Catedrala din Urziceni

Este un obicei frumos de a aniversa duhovnicește sărbătorirea cîtorva zeci de ani sau chiar a unei jumătăți de veac de slujire preoțească. Ecouri ale unor asemenea evenimente găsim în revista ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 10:10
(6546 vizualizări - 0 comentarii)


Asociația «Părinți pentru Ora de Religie», constituită la Urziceni

Joi, 5 martie 2015, un grup de părinți s-au întîlnit la Centrul Cultural Urziceni pentru a înființa APOR-Asociația «Părinți pentru Ora de Religie» Filiala Urziceni. Astfel, aproximativ 200 de persoane au ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 20:35
(9439 vizualizări - 21 comentarii)


Slobozia: Bazinul de înot, inaugurat oficial

Primăria Muncipiului Slobozia va inaugura oficial sîmbătă, 7 martie 2015, la orele 10,00, bazinul de înot. Evenimentul de inaugurare va fi urmat de demonstrații, jocuri și concursuri de înot la care vor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 19:25
(6395 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Fermierii, obligați să respecte normele privind ecocondiționalitatea

Potrivit unui proiect de Ordin al Ministerului Agriculturii si Dezvoltării Rurale, începînd din anul 2015, fermierii care solicită plăți directe din fonduri europene și bugetare, prin anumite scheme și ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 17:20
(9944 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în construcții în Israel

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță cetățenii români că pot obține locuri de muncă în construcții, în Israel, începînd cu luna ianuarie 2015. Angajarea lucrătorilor are loc în baza ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 16:15
(4850 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de precipitații abundente-ninsori și ploi, dar și intensificări ale vîntului, ce pot depăși 50-60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 14:35
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Percheziții la o persoană care vindea ceasuri contrafăcute

Joi, 5 martie 2015, polițiștii din Ialomița au efectuat două percheziții, pe raza municipiului Slobozia, la locuințele unei persoane bănuite de comercializarea de produse contrafăcute. Polițiștii Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 13:40
(4148 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat un inel pentru... «a-i merge bine»

O persoană din orașul Țăndărei a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o femeie care a spus că o poate ajuta «să îi meargă bine». Fapta a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 12:25
(8149 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au furat din casă

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează doi tineri, de 16 și 20 de ani, ambii din comuna Grindu, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cei în cauză sînt bănuiți că, în cursul lunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 11:15
(4935 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Efectivele Secției Rurale Grivița au oprit pentru control, pe raza localității Smirna, un autoturism condus de un tînăr, de 25 de ai, din comuna Scînteia. Întrucît emana halenă alcoolică, cel în cauză a ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 10:10
(5883 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SOCIETATE COMERCIALĂ
angajează
• MACARAGIU
Oferim salarii avantajoase!
Relații la telefon 0721/229.353

3 Martie 2015, 16:15


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 47 de ani, toți domiciliați pe raza județului, care conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 13:15
(2474 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: S-a răsturnat cu mașina

Sîmbătă, 28 februarie 2015, pe DJ321, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 45 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 12:45
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 99000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 27 februarie-1 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 11:25
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


Inundații la Giurgeni, incendii la Fetești și Gheorghe Lazăr

Mai multe gospodării din localitatea Giurgeni, aflate în apropierea Brațului Borcea al Dunării, au fost inundate zilele trecute din cauza infiltrațiilor. Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 10:25
(10527 vizualizări - 0 comentarii)


Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Miercuri, 25 februarie a.c., în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2015, 17:05
(7092 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Patru proxeneți, arestați

În urma a 8 percheziții domiciliare, desfășurate la Slobozia și Perieți, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au reținut pentru 24 de ore patru persoane, trei bărbați și o femeie, cu vîrste ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 18:05
(5651 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat banii din casa de marcat!

Profitînd de lipsa de vigilență a vînzătoarei unei alimentare din Slobozia, un tînăr de 23 de ani a sustras suma de 50 de lei din casa de marcat a unității comerciale. El a încercat să se facă nevăzut, ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 17:30
(7911 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Vitezomani amendați de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au efectuat mai multe acțiuni în ceea ce privește respectarea limitelor de viteză pe drumurile din Ialomița. Rezultatele activităților întreprinse de oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 16:50
(6045 vizualizări - 1 comentariu)


Andrășești: Depistat în stare de ebrietate în trafic

Polițiștii ialomițeni au descoperit în trafic un șofer, de 43 de ani, din Slobozia, care conducea în stare de ebrietate. Testat cu aparatul Drager, acesta avea o alcoolemie de 1,08 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 15:15
(4971 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...