Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Microbuzele școlare, microbuze electorale

Ialomița: Microbuzele școlare, microbuze electorale

În urmă cu o săptămînă, Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, condus de Liviu Dragnea, a împărțit în toată țara microbuze școlare. Județului Ialomița i-au revenit un număr de 16 astfel de mașini, de care au beneficiat doar primăriile PSD. Ceea ce se dorea a fi un sprijin pentru copiii care merg la școală, este de fapt o pregătire pentru viitoarea campanie electorală. Că doar votanții social-democrați nu pot fi cărați la urne cu mașini al căror termen de valabilitate a expirat demult. În lung de linie, primarii beneficiari de microbuze școlare se plîng însă că întreținerea acestor vehicule atentează la bugetele locale...

Mașini noi pentru elevii social-democrați... [citește_tot_articolul]

3 August 2014, 15:10 (6643 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

UPDATE Buzoianul Teodor Manciulea, cîștigătorul «Trofeului Tinereții» Amara 2014

Amara a ascultat doar muzică LIVE!

Ediția cu numărul 47 a «Trofeului Tinereții» s-a desfășurat sub semnul muzicii live. Cei 13 concurenți au fost acompaniați de band-ul compozitorului Ionel Tudor. Atmosfera pe scenă a fost întreținută, după o absență de 12 ani, de prezentatorul Octavian Ursulescu. Cea mai apreciată concurentă a fost Alina Matache, din Amara...

Concurenți acompaniați de instrumentiști Față de edițiile anterioare, «Trofeul Tinereții» de anul acesta a adus muzica mult mai aproape de sufletul publicului. Instrumentiștii din formația compozitorului Ionel Tudor au venit la Amara pentru a-i acompania pe concurenți... [citește_tot_articolul]

3 August 2014, 12:30 (7269 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» a ajuns la cea de-a 47-a ediție

Festivalul de la Amara merge mai departe

«Trofeul Tinereții» a ajuns la cea de-a 47-a ediție

Organizatorii Festivalului «Trofeul Tinereții» promit că ediția din acest an va fi una cu totul specială. Pe scena de la Amara se va cînta numai muzică live! Concurenții, dar și artiștii veniți să susțină recitaluri, vor fi acompaniați de band-ul compozitorului Ionel Tudor. Mai mult, capul de afiș al evenimentului muzical este Loredana Groza. Artista va susține un concert după Gala Laureaților de duminică, 3 august 2014. Marele premiu, în valoare de 6000 de lei, va fi disputat de 13 concurenți...

Festivalul de la Amara rămîne singur
Festivalul-concurs de  Interpretare a ... [citește_tot_articolul]

1 August 2014, 09:55 (8637 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Pot veni investitori și din Patagonia!»

PARCUL INDUSTRIAL, pregătit pentru licitație

«Pot veni investitori și din Patagonia!»

La începutul acestei săptămîni, administrația locală a organizat o întîlnire publică pentru prezentarea progreselor înregistrate în cadrul investiției în noul Parc Industrial al județului de la Slobozia. Potrivit oficialilor Primăriei, la acest moment există 8 cereri depuse și se așteaptă ca «numărul acestora va crește pe măsură ce loturile se vor ocupa». Prima licitație pentru adjudecarea terenurilor în noul parc industrial se va organiza la începutul lunii septembrie. Reamintim că valoarea acestei investiții este de 17,5 milioane de lei.

Parcul industrial este o reușită administrativă... [citește_tot_articolul]

1 August 2014, 07:20 (7762 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Titularizare pentru toți profesorii

Ialomița: Titularizare pentru toți profesorii

În urmă cu o săptămînă, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a făcut publice rezultatele preliminarii ale Titularizării. Oficialii învățămîntului județean se declară mulțumiți de notele profesorilor. În realitate însă, sesiunea din acest an a examenului a fost una «servită», cu subiecte accesibile tuturor candidaților. Așa se face că profesorii care s-au chinuit ani buni să devină titulari s-au trezit peste noapte cu patalamaua la mînă...

95 de note peste 7
Potrivit datelor statistice oferite de reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la examenul de Titularizare... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2014, 18:50 (4814 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Descoperire macabră la Drăgoești

Mamă și fiu, morți în propria casă

Anchetă în plină desfășurare la Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Procurorii cercetează moartea suspectă a doi localnici din comuna Drăgoești. Mamă și fiu, cei doi au fost descoperiți morți în propria gospodărie. Cercetările nu exclud varianta unei crime, urmată de o sinucidere.

Vecinii au chemat Poliția Potrivit informațiilor referitoare la acest caz cutremurător, cei care au alertat organele de anchetă sînt vecinii celor doi localnici. Oamenii au observat că atît bătrîna, o femeie de 70 de ani, cît și fiul său, un bărbat de 49 de ani, nu se mai văd făcînd treabă prin gospodărie... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2014, 14:15 (8037 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Ciupercă a făcut pace cu consilierii județeni

În luna iulie

Administrația Ciupercă a făcut pace cu consilierii județeni

În urmă cu o săptămînă, pe 24 iulie 2014, consilierii județeni s-au întrunit în cadrul obișnuitei ședințe ordinare a lunii. Senini și liniștiți, aleșii județeni au renunțat la animozitățile tradiționale și au aprobat toate proiectele de hotărîre aflate pe ordinea de zi.

Consiliul Județean a fost pacificat
După luni întregi de dispute politice și ideologice, Consiliul Județean Ialomița a fost pacificat. Joi, 24 iulie 2014, în cadrul ședinței ordinare, consilierii județeni au votat în deplin consens, au schimbat amabilități politicoase și s-au preocupat de problemele mărunte, dar... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2014, 10:40 (7696 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Victorie cu Modelu

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Victorie cu Modelu

Sîmbătă, 26 iulie 2014, Stadionul «1 Mai» a găzduit primul amical al verii pe teren propriu pentru Unirea Slobozia. A fost, în fapt, o reeditare a amicalului cu Înainte Modelu, jucat pe 19 iulie. De această dată, galben-albaștrii n-au mai dat nicio șansă echipei călărășene, controlînd per ansamblu jocul programat în cea mai călduroasă zi a acestei veri. Daniel Ene, atacant în vîrstă de 23 de ani, venit de la CS Mioveni, a deschis scorul în minutul 44, iar Marius Jianu a stabilit rezultatul final: 2-0 pentru Unirea. Adrian Mihalcea a încercat două formule de echipe:
Prima parte: Măstăcan-Stan, Soare, Hristian, Toma-Ivașcă, Coconașu-Florea, Bolat, Ibrian-Ene.
Partea a doua:... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 15:40 (7405 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Unul din cinci șomeri fură statul

Ialomița: Unul din cinci șomeri fură statul

Potrivit datelor oficiale, beneficiarii de ajutor de șomaj fentează statul și primesc necuvenit indemnizațiile. Într-un an și jumătate, în Ialomița au fost plătite ilegal subvenții în valoare de peste 20 mii de lei. Totul se întîmplă pentru că respectivele persoane, deși reușesc să-și găsească un serviciu, omit să înștiințeze Agenția Județeană de Ocupare a Forței de Muncă pentru a fi șterși din sistem. Așa se face că majoritatea debitorilor sînt și angajați și șomeri! Mai mult, în această perioadă o nouă serie de șomeri se pregătește să-și vizeze carnetele. Este vorba despre absolvenții care au terminat liceele și facultățile în luna iulie.

Plăți făcute ilegal... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 13:30 (7205 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Suspiciuni de ucidere din culpă în cazul Mariei Poenaru

La începutul anului în curs, Independent relata pe larg despre moartea în condiții suspecte a paraliticei Maria Poenaru din Slobozia. Femeia a fost adusă în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, iar ulterior a fost trimisă acasă, unde a decedat. Deși moartea femeii a survenit din cauza condiției fizice precare, s-ar părea că vina i-ar aparține soțului acesteia. Bărbatul beneficia de o indemnizație de 2200 de lei lunar pentru a o întreține pe femeie, însă acesta a preferat să o trateze cu indiferență. La 7 luni distanță de la acest incident, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița redeschid dosarul, iar acum caută... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 13:05 (5668 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia a urcat la munte

Handbal, Liga Națională

Unirea Slobozia a urcat la munte

Aproximativ o lună de zile ne desparte de startul Ligii Naționale de handbal feminin. Unirea Slobozia continuă pregătirea centralizată, trupa lui Liviu Paraschiv mutîndu-și cartierul general de la mare la munte. Prin urmare, Moroianu și compania se află pînă pe 2 august la Predeal, iar în zilele următoare vor face din nou cunoștință cu mingea și vor testa rigorile confruntărilor cu formațiile din primul eșalon. Pe 30 iulie 2014, slobozencele au programată o partidă amicală împotriva Coronei Brașov. Echipa de sub Tîmpa a cărei vedetă incontestabilă este Aurelia Brădeanu va porni viitorul sezon fiind cotată cu șansa a treia la titlu, așa că utilitatea acestui test este primordială. La fel de utile... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 12:30 (6397 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tânăr arestat preventiv pentru «pornografie infantilă»

DIICOT Slobozia în acțiune

Tînăr arestat preventiv pentru «pornografie infantilă»

Infracțiunile informatice ce vizează distribuirea de materiale pornografice cu minori invadează mediul virtual din Ialomița. Acuzații similare i-au fost aduse tînărului A.M.D., din Slobozia, de către procurorii Direcției de Investigare a Infracționalității de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița. La solicitarea organelor judiciare specializate în combaterea crimei organizate, Tribunalul Ialomița l-a arestat preventiv pentru o perioadă de 30 de zile pe tînărul din Slobozia.

Răspîndea pe internet filme porno cu minori
Anchetă marca DIICOT Slobozia demarată în... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 11:45 (10816 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

«Adam și Eva» în 2014

Reportaj domestic la Slobozia

«Adam și Eva» în 2014

Pe Adam îl cheamă, de fapt, Ștefan... Și lucrează la Jandarmerie. Pe Eva o cheamă Mirela, și l-a reclamat vineri la Poliție pe Ștefan că a intrat peste ea în casă. Casa e a amîndurora, dar sînt despărțiți legal de două luni. Între ei e o mocirlă a unei vieți trăite împreună. Iar din mocirlă privim fiecare dintre noi la spectacolul sordid al vieții lor, al vieților noastre...

Cine n-a greșit niciodată...
Mirela Andrei fumează una dintre țigările alea slim din care nu înțelegi nimic, pe banca din fața blocului, undeva la F-uri, la intrarea în cartierul 500. A chemat presa și televiziunea... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 11:15 (15199 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

SPORT

«Junior Davis Cup» la Slobozia

Tenis de cîmp

«Junior Davis Cup» la Slobozia

După ce anul trecut Slobozia a fost gazda unanim apreciată a Campionatului Național sub 16 ani, anul acesta tenisul recidivează cu o nouă competiție de anvergură adresată aceleiași categorii de vîrstă și oferită spre organizare orașului nostru. Vorbim despre etapa de calificare a «Junior Davis Cup by BNP Paribas», competiție ce adună la start tot ce are mai bun tenisul masculin european la categoria de vîrstă sub 16 ani. Pe plan european vor fi 4 grupe de calificare, alcătuite din cîte 8 echipe, grupa din care face parte România urmînd a-și derula jocurile la Slobozia, în organizarea CSM Unirea. 30 iulie-1 august 2014 va fi perioada de desfășurare a turneului disputat în sistem eliminatoriu. ... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 10:25 (6227 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A început marea asfaltare DADP

Slobozia: A început marea asfaltare DADP

La începutul lunie iulie 2014, administrația slobozeană a dat startul unei noi etape de asfaltare a arterelor de circulație ale orașului. Potrivit declarațiilor oficiale, în această vară vor fi reabilitate 11 artere de circulație.

7500 de tone de asfalt
Primarul Alexandru Stoica a decis să reitereze și în această vară acțiunea de asfaltare «prin forțe proprii» a arterelor de circulație ale orașului. Astfel, în următoarele 3 luni, angajații DADP vor executa lucrări de asfaltare, modernizare, reparații și întreținere pe următoarele străzi: strada Gării, strada Răzoare, strada Independenței... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 09:50 (6114 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele, egala Baloteștiului

Viitorul Axintele se află pentru 10 zile în pregătire centralizată la Complexul Phoenix din Cernica. Jucătorii lui Cristi Sava și Ion Nica pregătesc al patrulea sezon consecutiv de Liga a III-a, unul care ar putea în sfîrșit să însemne trecerea la un nivel superior. «Pentru viitoarea stagiune obiectivul nu poate fi decît promovarea în Liga a II-a. Echipa începe să se exprime așa cum ne dorim. La meciul cu Baloteștiul, formație care tocmai a promovat, am fost mulțumit de prestația băieților» ne-a declarat optimist antrenorul principal Ion Nica. Așa cum reiese din spusele acestuia, sîmbătă, 26 iulie 2014, Viitorul Axintele s-a duelat cu FC Balotești, proaspăt promovată în liga secundă. Alb-verzii... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 08:25 (4820 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fetești: Un polițist a încercat să se sinucidă cu arma din dotare

Gest extrem

Fetești: Un polițist a încercat să se sinucidă cu arma din dotare

Caz șocant la Fetești. Un polițist din cadrul Serviciului Transporturi Feroviare Ialomița a vrut să-și ia zilele. Bărbatul se afla în timpul serviciului și s-a împușcat în cap cu arma din dotare. El a fost preluat de un elicopter SMURD și transportat de urgență la un spital din București. Agentul șef Sorin Alexandru G., în vîrstă de 42 de ani, intrase la serviciu în dimineața de duminică, 27 iulie 2014 . Polițistul a mers în zona UniferTrans, care aparține de triajul CFR Fetești, a scos pistolul pe care-l avea în dotare și a încercat să se împuște în cap. Bărbatul a căzut la pămînt fără suflare și a fost observat de superiorul său, șeful postului de Poliție Transporturi Feroviare Fetești. Acesta... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2014, 11:05 (20153 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Piața Unirii «ustură» la buzunar

Slobozia: Piața Unirii «ustură» la buzunar

Inaugurată la 1 decembrie 2013 «cu resurse proprii», respectiv DADP, Piața Unirii reprezintă cea mai ieftină dintre investițiile administrației Stoica. În realitate însă, cheltuielile se dovedesc prea mari pentru o administrație așa de săracă: avem «fîntînă arteziană» de 82548 de lei, «ceas ornamental» de 36886 de lei și mobilier stradal de 40839 de lei! «Sîntem prea săraci ca să ne îmbrăcăm ieftin!» a declarat referitor la acest subiect primarul Alexandru Stoica...

Săraci și fuduli La mai bine de 6 luni de la inaugurarea Pieții Unirii, aceasta continuă să înghită fonduri publice. ... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2014, 16:45 (10432 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Aberații de sistem la admiterea în liceele ialomițene

Aberații de sistem la admiterea în liceele ialomițene

Proaspăt încheiată, etapa de admitere la liceu a elevilor de clasa a VIII-a din Ialomița scoate la iveală o serie de aberații cu care sistemul educațional județean se confruntă de ani buni. Așa se face că unii elevi au rămas nerepartizați de calculator pentru că au vrut să intre la licee bune cu medii mici. De cealaltă parte a baricadei sînt unitățile de învățămînt care nu au putut forma clase pentru că elevii au refuzat ca din toamnă să înceapă cursurile în cadrul lor. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița dau asigurări că aceste situații sînt izolate și că se vor rezolva în cel mai scurt timp.

Medii mici la Evaluarea Națională... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2014, 15:40 (4483 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență, singura clădire «inteligentă» din România

Ministrul Sănătății, în vizită de lucru în Ialomița

Spitalul Județean de Urgență, singura clădire «inteligentă» din România

Joi, 17 iulie 2014, Nicolae Bănicioiu, ministrul Sănătății, a vizitat Slobozia, la invitația președintelui Consiliului Județean Ialomița. Ministrul a fost prezent la inaugurarea investiției «Consolidarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, etapa a II-a». Reamintim că acest proiect, demarat în urmă cu aproape 10 ani, a vizat reabilitarea construcției, dar și consolidarea acestei unități medicale prin «instalarea maselor anti-frecvență care au rolul de a prelua unda de șoc în cazul unui seism». În cadrul conferinței de presă care a urmat vizitei, ministrul Nicolae Bănicioiu a declarat: «Mă bucur foarte mult că județul Ialomița a reușit să realizeze o astfel de investiție, fără îndoială necesară și în cazul altor spitale din regiune. Știm că acest exemplu a fost urmat și de alți manageri de spital, de alte administrații județene, iar proiectele se află în diferite stadii de implementare, mai mult sau mai puțin avansate»... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2014, 14:30 (8475 vizualizări - 11 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
341 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiuni preventive în mediul rural

Agenții Posturilor de Poliție Andrășești, Albești, Buești, Ciochina, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, în colaborare cu o grupă de luptători ai Serviciului de Intervenție Rapidă au desfășurat acțiuni comune ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(12663 vizualizări - 0 comentarii)


Încarcerat

Polițiști din cadrul structurilor Urziceni, Bărcănești și Axintele au acționat pe raza celor două comune, ocazie cu care, în satul Horia, au depistat un bărbat de 39 de ani, din localitate, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:05
(14721 vizualizări - 0 comentarii)


15000 de pachete de țigări, confiscate

Pe DN2, în parcarea aflată pe raza comunei Sinești, au fost depistați doi bărbați care transportau, fiecare cu cîte un autoturism, mai multe pachete de țigări fără documente legale de proveniență.
...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:04
(15846 vizualizări - 0 comentarii)


Pistoale deținute ilegal

În incinta unui local public situat pe DN 2 în municipiul Urziceni, punct de lucru aparținînd unei societăți comerciale din Capitală, au fost depistați trei bărbați, în vîrstă de 23, 26, respectiv 35 de ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:03
(14186 vizualizări - 0 comentarii)


Beți la volan

Pe strada Digului, din Țăndărei, a fost depistat un localnic, în vîrstă de 31 de ani, în timp ce conducea un autoturism înmatriculat în străinătate, aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice. La testarea ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:45
(13675 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecți de furt, identificați

În ultimele 24 de ore au fost identificați doi bărbați, în vîrstă de 53, respectiv 29 de ani, ambii domiciliați în Amara, suspectați că în perioada noiembrie 2009-februarie 2010 au sustras dintr-o locuință ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:37
(16606 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA

Începînd de vineri, 26 februarie a.c., la nivel național a fost declanșată acțiunea «SIGURANȚA», ce are drept scop implicarea a cît mai multe forțe de ordine în zonele cu risc criminogen, prinderea în flagrant ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:32
(16329 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat după ce a accidentat un pieton

În cursul zilei de joi, 25 februarie, în jurul orei 15.30, pe raza localității Buești s-a produs un accident de circulație din care a rezultat vătămarea unei persoane. Victima, o femeie de 37 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:24
(17906 vizualizări - 0 comentarii)


Lovită de mașină pe trecerea de pietoni

Joi, 25 februarie, o femeie de 49 de ani din comuna Movila a fost victima unui accident rutier. Pe scurt, în timp ce conducea un autoturism, un bărbat, de 38 de ani, din Fetești nu a acordat prioritate ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:23
(19294 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune comună polițiști-jandarmi

În data de 25 februarie, pe raza comunelor Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței, în baza unui plan comun de acțiune, efective ale Poliției Orașului Țăndărei și Inspectoratului Județean de Jandarmi au acționat ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:21
(17404 vizualizări - 0 comentarii)


Școlile din Fetești și Urziceni, în atenția polițiștilor

Joi, 25 februarie, polițiștii au desfășurat activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt, avînd ca obiectiv prioritar creșterea gradului de siguranță a elevilor. Acțiunile ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:20
(15149 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM organizează cursuri de formare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează în anul 2010 mai multe cursuri de formare profesională. Potrivit reprezentanților instituției, șomerii sau persoanele interesate se pot înscrie ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 08:42
(20468 vizualizări - 0 comentarii)


Fermierii pot depune cererile pentru sprijinul pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează luni, 1 martie 2010, campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Pentru a beneficia de sprijinul ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 07:16
(15326 vizualizări - 0 comentarii)


Sînge donat de jandarmi

Miercuri, 24 februarie a.c., Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a primit un apel umanitar din partea Poliției Slobozia, pentru ajutorarea mamei unui agent care are nevoie urgentă de o transfuzie ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 18:32
(17115 vizualizări - 0 comentarii)


Restanțieri la eliberarea sau preschimbarea actelor de identitate

Direcția Județeană de Evidență a Persoanelor Ialomița face apel la ialomițeni în vederea verificării termenului de valabilitate al actului de identitate. În cazul în care se constată că termenul de valabilitate ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 17:30
(15867 vizualizări - 0 comentarii)


La volan cu permisul suspendat

În cursul zilei de miercuri, 24 februarie a.c., polițiștii feteșteni l-au depistat pe un tînăr, de 19 ani, din Făcăeni, în timp ce conducea un autoturism, avînd dreptul de a conduce suspendat. Pe numele ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 14:49
(16168 vizualizări - 0 comentarii)


Radare, amenzi, permise suspendate

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele 24 de ore pe arterele județului pentru creșterea gradului de siguranță în traficul rutier. Acțiunile polițiștilor au vizat atît depistarea și sancționarea cu fermitate ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 14:37
(13923 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți arestați

Miercuri, 24 februarie a.c., în jurul orei 10.00, agenții Postului de Poliție Gheorghe Lazăr au fost sesizați de un bărbat de 43 de ani, din Slobozia, despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 14:31
(15541 vizualizări - 0 comentarii)


4 persoane urmărite, din care una internațional, depistate de polițiști

În ultimele 24 de ore, în cadrul acțiunilor desfășurate de polițiștii din structurile de investigații criminale, au fost identificate și reținute 4 persoane urmărite.
Astfel, în baza unui mandat european ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 14:22
(11960 vizualizări - 0 comentarii)


Microbuzele școlare, în atenția autorităților

Folosirea microbuzelor școlare în alte scopuri decît în a transporta elevii a devenit o obișnuință. Adesea mașinile sînt folosite în campaniile electorale sau în interesul personal, după bunul plac al autorităților ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 08:42
(11392 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 31 mii de fermieri au accesat aplicația online IPA

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că 31 mii de fermieri au accesat aplicația IPA Online și au completat electronic declarația de suprafață în vederea depunerii cererii de plată ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 07:12
(14303 vizualizări - 0 comentarii)


77 de ani de protecție civilă

77 de ani de protecție civilă

Ziua Protecției Civile a fost marcată miercuri, 24 februarie 2010, la sediul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», în prezența elevilor de la diferite școli. Evenimentele au vizat ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 19:14
(14139 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți din Constanța prinși la Slobozia

Hoți din Constanța prinși la Slobozia

Polițiștii ialomițeni anchetează activitatea infracțională a doi constănțeni, de 21, respectiv 28 de ani, suspectați de comiterea mai multor infracțiuni pe raza județului Ialomița. Cei doi au fost depistați ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 17:02
(15565 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși în flagrant

Marți, 23 februarie, un cetățean, martor la producerea unui furt dintr-o mașină, a sesizat faptul că trei persoane necunoscute au sustras un acumulator de la un autoturism, după care au fugit înspre cartierul ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 17:01
(11664 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

În cadrul activităților curente desfășurate în cursul nopții de marți spre miercuri, respectiv 23 spre 24 februarie a.c., polițiștii feteșteni au depistat, la volanul unui autoturism, o persoană ce se afla ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 16:55
(15938 vizualizări - 0 comentarii)


Accident cu o victimă

Miercuri, 24 februarie, în jurul orei 04,30, pe raza comunei Jilavele s-a produs un accident rutier soldat cu o victimă, un bărbat, în vîrstă de 35 de ani, din Rîșnov. Accidentul s-a produs ca urmare a ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 16:54
(14213 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit de polițiști

În cadrul unei acțiuni desfășurate marți, 23 februarie 2010, de către polițiștii din Orașul Fierbinți-Tîrg a fost depistat, la volanul unui autoturism înmatriculat în străinătate, un tînăr de 21 de ani ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 16:54
(14314 vizualizări - 0 comentarii)


Nereguli constatate în trafic, sancționate de polițiștii rutieri

Marți, 23 februarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au acționat în mai multe filtre și au efectuat controale pe arterele principale ale județului. Peste 120 de șoferi au fost sancționați ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 16:41
(9232 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permis la volan

Un bărbat de 47 de ani din Fetești a fost depistat de polițiști luni, 22 februarie a.c., în jurul orelor 19,40, în timp ce se deplasa pe strada Călărași din localitate la volanul unui autoturism cu numere ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:57
(18328 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi pentru șoferii indisciplinați

Luni, 22 februarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe șoselele ialomițene pentru un trafic rutier mai sigur, precum și pentru prevenirea și combaterea neregulilor ce pot conduce la producerea ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:57
(18987 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...