Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Piața Unirii «ustură» la buzunar

Slobozia: Piața Unirii «ustură» la buzunar

Inaugurată la 1 decembrie 2013 «cu resurse proprii», respectiv DADP, Piața Unirii reprezintă cea mai ieftină dintre investițiile administrației Stoica. În realitate însă, cheltuielile se dovedesc prea mari pentru o administrație așa de săracă: avem «fîntînă arteziană» de 82548 de lei, «ceas ornamental» de 36886 de lei și mobilier stradal de 40839 de lei! «Sîntem prea săraci ca să ne îmbrăcăm ieftin!» a declarat referitor la acest subiect primarul Alexandru Stoica...

Săraci și fuduli La mai bine de 6 luni de la inaugurarea Pieții Unirii, aceasta continuă să înghită fonduri publice. ... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2014, 16:45 (10432 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Aberații de sistem la admiterea în liceele ialomițene

Aberații de sistem la admiterea în liceele ialomițene

Proaspăt încheiată, etapa de admitere la liceu a elevilor de clasa a VIII-a din Ialomița scoate la iveală o serie de aberații cu care sistemul educațional județean se confruntă de ani buni. Așa se face că unii elevi au rămas nerepartizați de calculator pentru că au vrut să intre la licee bune cu medii mici. De cealaltă parte a baricadei sînt unitățile de învățămînt care nu au putut forma clase pentru că elevii au refuzat ca din toamnă să înceapă cursurile în cadrul lor. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița dau asigurări că aceste situații sînt izolate și că se vor rezolva în cel mai scurt timp.

Medii mici la Evaluarea Națională... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2014, 15:40 (4483 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență, singura clădire «inteligentă» din România

Ministrul Sănătății, în vizită de lucru în Ialomița

Spitalul Județean de Urgență, singura clădire «inteligentă» din România

Joi, 17 iulie 2014, Nicolae Bănicioiu, ministrul Sănătății, a vizitat Slobozia, la invitația președintelui Consiliului Județean Ialomița. Ministrul a fost prezent la inaugurarea investiției «Consolidarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, etapa a II-a». Reamintim că acest proiect, demarat în urmă cu aproape 10 ani, a vizat reabilitarea construcției, dar și consolidarea acestei unități medicale prin «instalarea maselor anti-frecvență care au rolul de a prelua unda de șoc în cazul unui seism». În cadrul conferinței de presă care a urmat vizitei, ministrul Nicolae Bănicioiu a declarat: «Mă bucur foarte mult că județul Ialomița a reușit să realizeze o astfel de investiție, fără îndoială necesară și în cazul altor spitale din regiune. Știm că acest exemplu a fost urmat și de alți manageri de spital, de alte administrații județene, iar proiectele se află în diferite stadii de implementare, mai mult sau mai puțin avansate»... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2014, 14:30 (8475 vizualizări - 11 comentarii)

POLITICĂ

MĂRIREA și DECĂDEREA lui Marian Neacșu

Ultimul bal din politica locală

MĂRIREA și DECĂDEREA lui Marian Neacșu

Ultima ieșire în public a deputatului PSD Marian Neacșu a inflamat spiritele. Deranjat de îndrăzneala acestuia, Silvian Ciupercă l-a declarat persona non grata în cadrul Organizației PSD Ialomița. Informația nu e nouă, dar acum e oficială. În aceste condiții, singura șansă a deputatului PSD rămîne recuperarea filialei din mîinile președintelui.

La alegerile din 2016, Neacșu va deveni istorie
La începutul lunii mai 2014, deputatul PSD Marian Neacșu a pierdut recursul împotriva sentinței Înaltei Curți de Casație și Justiție care menținea concluziile raportului de evaluare întocmit... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2014, 12:15 (6609 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«A venit șefa? Gata, e pusă pe șpagă?»

Doctorul Stoian, deconspirată de asistente

«A venit șefa? Gata, e pusă pe șpagă?»

Asistentele din subordinea doctorului Cristiana Stoian, fosta șefă a Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, și-au deconspirat superiorul. Într-o convorbire telefonică surprinsă de organele judiciare, două angajate dezvăluie, la scenă deschisă, abuzurile comise de doctorul Stoian. «A venit șefa?/ Da!/ Gata, e pusă pe șpagă?/A făcut deja planul pe 2014!» era subiectul de discuție al celor două cadre medicale. Între timp, ancheta procurorilor de la Slobozia se mută la București. Directorul adjunct al Institutului Național de Hematologie Transfuzională, medicul Corina Posea, a dat cu subsemnatul în fața anchetatorilor. Ea este acuzată de faptul că știa despre «tranzacțiile» ilegale cu sînge uman... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2014, 09:20 (13236 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reglări de conturi în Consiliul Local Slobozia

Reglări de conturi în Consiliul Local Slobozia

Joi, 17 iulie 2014, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în prima ședință ordinară după un șir de «extraordinare» care au bulversat administrația locală. Miza acestei ședințe a reprezentat-o aprobarea unui proiect de hotărîre care vizează o investiție de 21,7 milioane de lei în Campusul Grupului Școlar «Mihai Eminescu». Dincolo de acest moment de armistițiu, consilierii Puterii și cei ai Opoziției s-au situat pe poziții antagonice și se declară gata de război.

Agurida mai binelui public
Cu dinții strepeziți și dornici «de sînge», 20 din cei 21 de consilieri ai Consiliului Local... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2014, 08:25 (11486 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Anonimul Victor Negrescu și-a deschis birou de europarlamentar în Ialomița

Efectul razelor gamma asupra europarlamentarilor tineri

Anonimul Victor Negrescu și-a deschis birou de europarlamentar în Ialomița

Victor Negrescu este cel mai tînăr europarlamentar din România. El a deschis vineri, 18 iulie 2014, la Slobozia, primul său birou de europarlamentar. În aceste condiții, ne simțim obligați să oferim electoratului căruia i se adresează, primul portret real al acestui personaj politic care preia rolul de Agamiță Dandanache, deținut de-a lungul anilor de Dorel Bahrin, Gabriel Bivolaru sau Dan Mircea Popescu.

Un candidat cu pedigree Durex Victor Negrescu este cel mai tînăr europarlamentar din România. Și este deranjat că, în această calitate a sa, nu a fost suficient de mediatizat în Ialomița... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2014, 07:10 (12262 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Doctorul Socol, Dumnezeul handicapaților

Cereți și i se va da!

Doctorul Socol, Dumnezeul handicapaților

Aneta Minoiu a fost diagnosticată în urmă cu 3 ani cu un cancer osos care i-a afectat piciorul drept. Anul acesta, comisia de evaluare i-a respins dosarul de reînnoire a certificatului prin care i se atestă gradul de handicap! Familia Anetei Minoiu îl acuză pe Daniel Socol, șeful Comisiei de Evaluare, de rea-voință și abuz. «Legea e inumană. Omenește, o înțeleg. Dar dosarul medical este incomplet!» ne-a declarat acesta în apărarea sa.

O boală mai rea decît moartea
În urmă cu 3 ani, Aneta Minoiu a fost diagnosticată cu o tumoră malignă a oaselor și măduvei osoase. Boala a avansat... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 15:55 (9312 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga 2, Unirea Slobozia, Sergiu Arnăutu-primul nume nou

A venit atacantul

Unirea Slobozia continuă perioada de pregătire iar sîmbătă, 19 iulie 2014, elevii lui Adrian Mihalcea au disputat primul amical în formulă completă din această vară cu Înainte Modelu, chiar pe terenul proaspetei promovate în Liga a III-a. Așa cum se întîmplă de obicei, Unirea are pornirea mai grea în amicale. Astfel, rezultatul final al disputei cu echipa călărășeană a fost 1-1, golul Sloboziei fiind semnat de Marius Jianu. Adrian Mihalcea a folosit distribuții diferite în cele două reprize astfel: Oprea-Stan, Hristian, Tudorache, Toma-Macare, Alexe-Drăguț, Bolat, Șolcănea-Arnăutu (prima repriză); Dobre (Măstăcan)-Topală, Soare, Lazăr, Florea-Ivașcă, Coconașu-Ibrian, Jianu (Mușat), Patrianca-... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 14:35 (5996 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

400 de ani de concediu medical în Ialomița

Record absolut!

400 de ani de concediu medical în Ialomița

Concedii medicale de sute de ani pentru angajații din Ialomița. Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, în ultimele 12 luni, persoanele aflate în cîmpul muncii au beneficiat de 400 de ani de concediu medical! Cele mai multe adeverințe au fost eliberate de medicii specialiști din spitale. Statistica este cu atît mai grăitoare cu cît, potrivit acelorași estimări oficiale, un sfert din populația județului suferă de o afecțiune cronică!

Cifre amețitoare
Numărul zilelor de concedii medicale de care angajații ialomițeni au beneficiat în cursul anului trecut este uluitor... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 13:20 (5561 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

În numele prieteniei

Fotbal, Competiție în memoria fraților Moise

În numele prieteniei

A trecut deja un an de cînd apele Mării Negre i-au răpit pe Adrian și George Moise, dar prietenii încă nu se pot gîndi la trecut cînd vine vorba despre cei doi frați. «Ca fotbaliști s-au remarcat în competițiile din județul nostru. Nouă ne este dor în primul rînd de oamenii extraordinari care au fost Adi și George. Au pornit de jos, au luptat și au reușit prin propria lor muncă. Sîntem mulți cei care am copilărit și am crescut alături de ei, cîștigînd astfel doi prieteni extraordinari» ne povestește Ilie Lemnaru, director sportiv la CSM Unirea Slobozia. Iar acești prieteni au găsit cel mai inspirat mod de a aduce în prezent imaginea celor doi: un turneu amical de fotbal în memoria fraților Moise... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 12:55 (7631 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Andreea Ilie și Alina Vasile, pariurile lui Ion Neacșu

Atletism

Andreea Ilie și Alina Vasile, pariurile lui Ion Neacșu

Proaspăt cooptat în echipa CSM Unirea, cunoscutul antrenor de atletism Ion Neacșu pune deja rotițele în mișcare. Primele semne că atletismul slobozean prinde, și cu ajutorul domniei sale, culori în obraji au apărut la Campionatul Național pentru Copii derulat la finele lunii iunie. După această competiție și nu numai, Ion Neacșu este gata să parieze pe ascensiunea rapidă a două dintre elevele sale: Andreea Ilie și Alina Vasile. «Sînt două fete cu niște calități extraordinare, iar evoluțiile pe care le-au avut la acest Campionat Național, au dovedit că sînt deja ale atletismului. Dacă se vor ține de treabă, și se vor ține!, în viitor vom vorbi despre titluri naționale și chiar despre performanțe... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 12:15 (10945 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Apa otrăvită» intră în probe tehnologice

Urziceni are o nouă sursă de apă

«Apa otrăvită» intră în probe tehnologice

Investiția la noua sursă de apă a orașului Urziceni a fost finalizată. EcoAqua a anunțat autoritățile locale că se pregătește pentru probele tehnologice. Primarul Constantin Sava a cerut «să curgă apă» pînă la sfîrșitul lunii iulie. Sursa de apă nu are însă aviz sanitar de funcționare...

O investiție în «apă otrăvită»
În urmă cu 4 luni, Independent publica un amplu articol referitor la investiția-mamut într-o nouă sursă de apă la Urziceni. Informam atunci că, deși într-un raport făcut public în 17 ianuarie 2014 de către contractantul... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 11:30 (5992 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ploaia a mutat plaja în sală

Lupte libere

Ploaia a mutat plaja în sală

Festivalul Nămolului a venit în prima zi de desfășurare cu ce era mai rău pentru organizatori: ploaia. Aceasta a transformat plaja de la Mircești în zonă inaccesibilă pentru luptele libere. Prin urmare, mult așteptatele lupte pe plajă s-au mutat în Sala «Tudorița Chidu» din Amara. «Regret că ploaia ne-a împiedicat să ne ducem planurile așa cum le-am creionat. Mă bucur, totuși, că avem parte de o sală plină. Oamenii din Amara iubesc tot mai mult acest sport, iar mare parte dintre ei s-au pus deja la curent cu regulile» ne-a declarat Marian Moraru, coordonatorul Secției de Lupte a Clubului Sportiv Amara. Competiția a adunat la start 135 de luptători, veniți din Mangalia, Călărași, Buzău, Negoiu... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 09:40 (7374 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gabriel Vâlcu pedalează pentru Slobozia

Din nou la drum!

Gabriel Vîlcu pedalează pentru Slobozia

La nici o lună de la revenirea lui dintr-un traseu de două săptămîni, peste Transfăgărășan, slobozeanul Gabriel Vîlcu a pornit din nou la drum. Sprijinit de autoritățile locale și dotat cu o nouă bicicletă, sexagenarul ialomițean își propune să ajungă pînă la Chișinău, într-un «Tur al Frăției» care să promoveze, întîi de toate, orașul Slobozia.

Un om care a avut un vis
Gabriel Vîlcu are 62 de ani și este pasionat de mersul pe bicicletă. Fost sportiv de performanță, în urmă cu 30 de ani, în plină formă, cîștiga regulat concursurile județene de ciclism cu o semicursieră rusească... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 08:05 (4820 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cad șefii mari de la București

Adjunctul Institutului Național de Hematologie Transfuzională, anchetat de procurorii din Slobozia

Scandalul sîngelui vîndut «ca la piață» de angajații Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița a ajuns tocmai la București. Corina Posea, adjunctul Institutului Național de Hematologie Transfuzională din Capitală, a devenit unul dintre principalii suspecți ai anchetei. Ea se face vinovată de faptul că a ascuns «tranzacțiile» ilegale făcute la Slobozia...
Potrivit unui comunicat de presă al Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, Corina Posea se face vinovată de faptul că a tăinuit «vînzările» ilegale de sînge constatate la Slobozia. Pe numele ei a fost impusă măsura controlului judiciar. Surse din anchetă declară faptul că Posea și Stoian aveau o legătură foarte apropiată, motiv care... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 17:15 (6916 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Toma Frusin, în arest la domiciliu

Slobozia: Toma Frusin, în arest la domiciliu

Tribunalul Ialomița a decis în urmă cu o săptămînă să schimbe măsurile preventive impuse de Judecătoria Slobozia pe numele lui Toma Frusin, fratele proxenetului Gigi Piticu din Slobozia. După un an petrecut în spatele gratiilor în stare de arest preventiv, Frusin își așteaptă condamnarea la domiciliu. Toma Frusin a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia sub acuzația de «complicitate la vătămare corporală gravă».

Luptă pentru supremație pe străzile Sloboziei
Faptele pe care procurorii din Slobozia le-au folosit pentru a-l trage la răspundere... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 09:25 (16464 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Craterele din inima orașului

Protest pe Internet la Fetești

Craterele din inima orașului

Lucrările de reabilitate a rețelei de apă și canalizare din Fetești pun în pericol siguranța cetățenilor. Peste tot pe unde au trecut, muncitorii au lăsat în urma lor adevărate cratere! Cel mai adînc dintre ele află pe o stradă din Cartierul Coloniști. Cîțiva cetățeni au pozat unul dintre aceste cratere, lăsat în mijlocul drumului și au postat fotografiile pe un site de socializare. Anul trecut, în același cartier, un militar ISU Ialomița a murit în timp ce încerca să scoată dintr-o groapă similară doi muncitori acoperiți de un mal de pămînt.

Un șantier abandonat
În anul 2012... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 08:40 (5780 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ambulanțele din Urziceni au fost prădate de hoți

Dispariție misterioasă de echipamente medicale

Ambulanțele din Urziceni au fost prădate de hoți

Anchetă în toată regula la Ambulanța Urziceni. Polițiștii încearcă de 3 săptămîni să descopere cine este autorul care a sustras dintr-o mașină de salvare o trusă de prim ajutor. Ițele acestui caz sînt și mai încurcate, întrucît oamenii legii ar fi fost sesizați după aproape 24 de ore de la dispariția echipamentelor medicale. Paralel cu cercetările organelor judiciare, oficialii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița au deschis și ei o anchetă. Medicii, ambulanțierii și asistenții care erau de muncă în noaptea incidentului au fost chemați la Slobozia și au dat explicații în cadrul unei comisii de disciplină. Managerul unității a refuzat categoric să ofere orice fel de detalii cu privire la... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 07:50 (7517 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Istoria unui dezastru administrativ

Urban, din nou la o răscruce

Istoria unui dezastru administrativ

Săptămîna trecută, sediul furnizorului local de apă a fost adjudecat de către SC RAJA SA. Preluarea  confirmă, indubitabil, dezastrul iminent cu care se confruntă SC Urban, societate al cărei destin economic a fost gestionat de către Consiliul Local Slobozia. Cu conturile blocate, fără sediu și cu tarifele prea mici pentru acoperirea cheltuielilor de funcționare, SC Urban este condusă implacabil către un faliment nemilos. Iar pentru ca dezastrul acestei gestiuni să fie total, administrația locală a prelungit ilegal contractul de concesiune a serviciilor de apă, expunînd societatea unui scandal public care ar putea-o îngropa definitiv.
Cum a ajuns sediul SC URBAN la RAJA?... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2014, 17:45 (8374 vizualizări - 2 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
309 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Munteni Buzău: Beat la volan

Un bărbat de 57 de ani, din Munteni Buzău, a fost depistat de polițiștii ialomițeni în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:25
(6322 vizualizări - 0 comentarii)


Pescuit ilegal pe malul brațului Borcea

Marți, 25 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat un bărbat, de 68 de ani, din Fetești, în timp ce pescuia pe malul brațului Borcea cu ajutorul unei unelte de pescuit tip halău. În cauză, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:20
(3285 vizualizări - 0 comentarii)


Lipsă apă la Dridu

Miercuri, 26 iunie 2019, în jurul orei 8,40, la Stația de pompare Dridu-Snagov a avut loc o cădere totală de tensiune, motiv pentru care stația nu mai poate funcționa. Imediat au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 17:40
(3205 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu apă


Fetești: Adolescent de 15 ani, înecat în Brațul Borcea

Luni, 24 iunie a.c., începând cu orele 15,30, pe raza municipiului Fetești, un echipaj de pompieri din cadrul Stației Fetești a intervenit cu o barcă pneumatică pentru căutarea unui adolescent de 15 ani ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:15
(3467 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești înecat


Platonești: A intrat cu mașina în copac

Luni, 24 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, un bărbat de 50 de ani care se deplasa cu un aututurism pe direcția de mers Țăndărei-Platonești a derapat și a intrat într-un copac. Victimei i s-a acordat primul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:10
(3717 vizualizări - 1 comentariu)


Armășești: Accident rutier soldat cu cinci victime

Luni, 24 iunie a.c., în jurul orei 13,30, s-a produs o coliziune între două autoturisme în localitatea Armășești. Echipele de intervenție și prim ajutor au intervenit în salvarea victimelor, patru adulți ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:05
(4097 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Recuperare cadavru din Dunăre

Duminică, 23 iunie a.c., în jurul orelor 13,00, în zona localității Vlădeni, un echipaj de căutare-salvare din cadrul Stației de Pompieri Fetești a intervenit cu o barcă pneumatică pentru recuperarea unui ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:35
(4604 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni înecat


Slobozia: Pompieri chemați pentru deblocări de uși

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 12,00, pompierii au fost solicitați să intervină cu mijloacele din dotare pentru deblocarea intrării în apartament a unei femei de 85 de ani. Bătrâna a fost găsită ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:30
(4762 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Pieton acroșat de un autoturism

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, un pieton a fost acroșat de un autoturism pe raza localității Borănești. Victima, un bărbat de 25 de ani, a fost transportat în stare stabilă la spitalul din ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:25
(2998 vizualizări - 0 comentarii)


O magazie a luat foc la Valea Măcrișului

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 22,30, pompierii au acționat cu 2 autospeciale de stingere pentru lichidarea unui incendiu care se manifesta la o magazie de 70 mp. Incendiul a fost provocat de jarul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:20
(3809 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: Arestat pentru «tentativă de omor»

Vineri, 21 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 25 de ani, din comuna Amășești, pe numele căruia Tribunalul Ialomița a emis un mandat de executare a pedepsei privative ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:15
(4013 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 12 porci uciși

Vineri, 21 iunie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost sesizată de agenții Postului de Poliție Făcăeni despre prezența în localitate a unei autoutilitare care ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:10
(2747 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Duminică, 22 iunie a.c., din cauza alcoolemiei, un bărbat de 37 de ani, din Fetești, a pierdut controlul direcției de deplasare și a intrat în impact cu gardul unui imobil. Șoferul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:05
(2596 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 24-28 iunie a.c., orele 8,00-16,30, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:50
(5569 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Stimulente pentru angajarea elevilor și studenților

Angajatorii care încadrează elevi sau studenți pe perioada vacanței de vară beneficiază, pentru fiecare elev sau student, de un stimulent lunar în cuantum de 250 lei/lună. Perioada maximă de acordare a ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:20
(4309 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Fetești și Slobozia

Joi, 20 iunie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a două persoane. Primul dintre acestea s-a petrecut pe raza localității Fetești, unde un bărbat ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:10
(3478 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, trei persoane rănite

Miercuri, 19 iunie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente de circulație soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 15,30, la Slobozia, și s-a ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 15:15
(2993 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «tentativă de furt calificat»

Miercuri, 19 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reșit identificarea unui bărbat, de 47 de ani, din Fetești, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 15:10
(3065 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Americanii au intrat cu blindatele în culturile agricole

Zeci de hectare cultivate cu cereale în Balta Ialomiței au fost distruse de mașinile de luptă blindate ale soldaților americani. Incidentul s-a petrecut joi, 20 iunie 2019, în zona cuprinsă între localitățile ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2019, 23:07
(4779 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbați din Slobozia, cercetați pentru «șantaj»

Doi bărbați, de 27 și 46 de ani, din Slobozia, au fost identificați de polițiștii ialomițeni și arestați pentru infracțiuni de «șantaj». În fapt, în perioada februarie-martie 2019, cei în cauză au pretins ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2019, 18:45
(4349 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia șantaj


IPJ Ialomița: Campania «Păstrați surprizele doar pentru vacanță!»

Miercuri, 19 iunie a.c., Poliția Română în parteneriat cu EUCPN-Rețeaua Europeană de Prevenire a Criminalității a desfășurat, în cadrul campaniei «Păstrați surprizele doar pentru vacanță!», evenimentul ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2019, 18:40
(5196 vizualizări - 0 comentarii)


Festivitatea de premiere a elevilor olimpici și Cerc Pastoral la Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia

Vineri, 14 iunie 2019, la Parohia «Sfântul Dumitru» din Slobozia, în prezența preoților parohiilor din municipiu în frunte cu părintele inspector de religie Dragoș Stanciu, părintele protopop Ionuț Butu ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 20:15
(5782 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri de siguranță pentru Examenele Naționale 2019

Marți, 18 iunie 2019, la nivel național, a început prima probă a Evaluării Naționale 2019, iar polițiștii ialomițeni acționează, până pe data de 29 iunie, pentru ca examenul,  susținut de absolvenții ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 20:05
(3833 vizualizări - 0 comentarii)


Trei slobozeni, reținuți pentru «tâlhărie»

Polițiștii ialomițeni au depistat 3 bărbați, cu vârste cuprinse între 24 și 33 de ani, după ce, la data de 10 iunie a.c., ar fi tâlhărit două persoane, pe raza municipiului Slobozia. Doi dintre aceștia ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 19:35
(4104 vizualizări - 0 comentarii)


Elevii din Ialomița susțin Evaluarea Națională

Marți, 18 iunie 2019, elevii de clasa a VIII-a  susțin prima probă a Evaluării Naționale la disciplina Limba și Literatura Română. Datale Inspectoratului Școlar Județean arată că la acest examen s ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 12:50
(3123 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cinci persoane grav rănite într-un accident rutier

Manasia: Cinci persoane grav rănite într-un accident rutier

Intervenție a pompierilor din Urziceni în zona localității Manasia. Militarii ISU au acordat primul ajutor în cazul unui accident rutier. Două autovehicule s-au ciocnit frontal, iar în urma impactului cinci ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2019, 23:25
(3802 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților promoției 2019

Reamintim absolvenților instituțiilor de învățământ, faptul că, în termen de 60 de zile de la absolvire, sunt așteptați să se înregistreze în evidențele AJOFM Ialomița pentru a beneficia de servicii personalizate ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:30
(3581 vizualizări - 0 comentarii)


Motociclist autoaccidentat în apropiere de Urziceni

Marți, 11 iunie a.c., pe DN2, în apropiere de Urziceni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 25 de ani, conducea o motocicletă, nu a adaptat viteza ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:25
(5099 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Depistat în trafic cu parfumuri contrafăcute

Marți, 11 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza comunei Ion Roată, în habitaclul unui autoturism condus de un bărbat de 43 de ani, parfumuri susceptibile de a fi contrafăcute. Astfel, parfumurile ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:20
(3948 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

Polițiștii feteșteni au depistat pe raza localității un bărbat, de 48 de ani, care avea asupra sa o unealtă de pescuit tip monofilament cu o lungime de 60 metri. Unealta a fost confiscată de polițiști, ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:15
(3639 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...