Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

«Junior Davis Cup» la Slobozia

Tenis de cîmp

«Junior Davis Cup» la Slobozia

După ce anul trecut Slobozia a fost gazda unanim apreciată a Campionatului Național sub 16 ani, anul acesta tenisul recidivează cu o nouă competiție de anvergură adresată aceleiași categorii de vîrstă și oferită spre organizare orașului nostru. Vorbim despre etapa de calificare a «Junior Davis Cup by BNP Paribas», competiție ce adună la start tot ce are mai bun tenisul masculin european la categoria de vîrstă sub 16 ani. Pe plan european vor fi 4 grupe de calificare, alcătuite din cîte 8 echipe, grupa din care face parte România urmînd a-și derula jocurile la Slobozia, în organizarea CSM Unirea. 30 iulie-1 august 2014 va fi perioada de desfășurare a turneului disputat în sistem eliminatoriu. ... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 10:25 (6228 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: A început marea asfaltare DADP

Slobozia: A început marea asfaltare DADP

La începutul lunie iulie 2014, administrația slobozeană a dat startul unei noi etape de asfaltare a arterelor de circulație ale orașului. Potrivit declarațiilor oficiale, în această vară vor fi reabilitate 11 artere de circulație.

7500 de tone de asfalt
Primarul Alexandru Stoica a decis să reitereze și în această vară acțiunea de asfaltare «prin forțe proprii» a arterelor de circulație ale orașului. Astfel, în următoarele 3 luni, angajații DADP vor executa lucrări de asfaltare, modernizare, reparații și întreținere pe următoarele străzi: strada Gării, strada Răzoare, strada Independenței... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 09:50 (6116 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele, egala Baloteștiului

Viitorul Axintele se află pentru 10 zile în pregătire centralizată la Complexul Phoenix din Cernica. Jucătorii lui Cristi Sava și Ion Nica pregătesc al patrulea sezon consecutiv de Liga a III-a, unul care ar putea în sfîrșit să însemne trecerea la un nivel superior. «Pentru viitoarea stagiune obiectivul nu poate fi decît promovarea în Liga a II-a. Echipa începe să se exprime așa cum ne dorim. La meciul cu Baloteștiul, formație care tocmai a promovat, am fost mulțumit de prestația băieților» ne-a declarat optimist antrenorul principal Ion Nica. Așa cum reiese din spusele acestuia, sîmbătă, 26 iulie 2014, Viitorul Axintele s-a duelat cu FC Balotești, proaspăt promovată în liga secundă. Alb-verzii... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 08:25 (4821 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fetești: Un polițist a încercat să se sinucidă cu arma din dotare

Gest extrem

Fetești: Un polițist a încercat să se sinucidă cu arma din dotare

Caz șocant la Fetești. Un polițist din cadrul Serviciului Transporturi Feroviare Ialomița a vrut să-și ia zilele. Bărbatul se afla în timpul serviciului și s-a împușcat în cap cu arma din dotare. El a fost preluat de un elicopter SMURD și transportat de urgență la un spital din București. Agentul șef Sorin Alexandru G., în vîrstă de 42 de ani, intrase la serviciu în dimineața de duminică, 27 iulie 2014 . Polițistul a mers în zona UniferTrans, care aparține de triajul CFR Fetești, a scos pistolul pe care-l avea în dotare și a încercat să se împuște în cap. Bărbatul a căzut la pămînt fără suflare și a fost observat de superiorul său, șeful postului de Poliție Transporturi Feroviare Fetești. Acesta... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2014, 11:05 (20156 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Piața Unirii «ustură» la buzunar

Slobozia: Piața Unirii «ustură» la buzunar

Inaugurată la 1 decembrie 2013 «cu resurse proprii», respectiv DADP, Piața Unirii reprezintă cea mai ieftină dintre investițiile administrației Stoica. În realitate însă, cheltuielile se dovedesc prea mari pentru o administrație așa de săracă: avem «fîntînă arteziană» de 82548 de lei, «ceas ornamental» de 36886 de lei și mobilier stradal de 40839 de lei! «Sîntem prea săraci ca să ne îmbrăcăm ieftin!» a declarat referitor la acest subiect primarul Alexandru Stoica...

Săraci și fuduli La mai bine de 6 luni de la inaugurarea Pieții Unirii, aceasta continuă să înghită fonduri publice. ... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2014, 16:45 (10441 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aberații de sistem la admiterea în liceele ialomițene

Aberații de sistem la admiterea în liceele ialomițene

Proaspăt încheiată, etapa de admitere la liceu a elevilor de clasa a VIII-a din Ialomița scoate la iveală o serie de aberații cu care sistemul educațional județean se confruntă de ani buni. Așa se face că unii elevi au rămas nerepartizați de calculator pentru că au vrut să intre la licee bune cu medii mici. De cealaltă parte a baricadei sînt unitățile de învățămînt care nu au putut forma clase pentru că elevii au refuzat ca din toamnă să înceapă cursurile în cadrul lor. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița dau asigurări că aceste situații sînt izolate și că se vor rezolva în cel mai scurt timp.

Medii mici la Evaluarea Națională... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2014, 15:40 (4483 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență, singura clădire «inteligentă» din România

Ministrul Sănătății, în vizită de lucru în Ialomița

Spitalul Județean de Urgență, singura clădire «inteligentă» din România

Joi, 17 iulie 2014, Nicolae Bănicioiu, ministrul Sănătății, a vizitat Slobozia, la invitația președintelui Consiliului Județean Ialomița. Ministrul a fost prezent la inaugurarea investiției «Consolidarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, etapa a II-a». Reamintim că acest proiect, demarat în urmă cu aproape 10 ani, a vizat reabilitarea construcției, dar și consolidarea acestei unități medicale prin «instalarea maselor anti-frecvență care au rolul de a prelua unda de șoc în cazul unui seism». În cadrul conferinței de presă care a urmat vizitei, ministrul Nicolae Bănicioiu a declarat: «Mă bucur foarte mult că județul Ialomița a reușit să realizeze o astfel de investiție, fără îndoială necesară și în cazul altor spitale din regiune. Știm că acest exemplu a fost urmat și de alți manageri de spital, de alte administrații județene, iar proiectele se află în diferite stadii de implementare, mai mult sau mai puțin avansate»... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2014, 14:30 (8476 vizualizări - 11 comentarii)

POLITICĂ

MĂRIREA și DECĂDEREA lui Marian Neacșu

Ultimul bal din politica locală

MĂRIREA și DECĂDEREA lui Marian Neacșu

Ultima ieșire în public a deputatului PSD Marian Neacșu a inflamat spiritele. Deranjat de îndrăzneala acestuia, Silvian Ciupercă l-a declarat persona non grata în cadrul Organizației PSD Ialomița. Informația nu e nouă, dar acum e oficială. În aceste condiții, singura șansă a deputatului PSD rămîne recuperarea filialei din mîinile președintelui.

La alegerile din 2016, Neacșu va deveni istorie
La începutul lunii mai 2014, deputatul PSD Marian Neacșu a pierdut recursul împotriva sentinței Înaltei Curți de Casație și Justiție care menținea concluziile raportului de evaluare întocmit... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2014, 12:15 (6610 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«A venit șefa? Gata, e pusă pe șpagă?»

Doctorul Stoian, deconspirată de asistente

«A venit șefa? Gata, e pusă pe șpagă?»

Asistentele din subordinea doctorului Cristiana Stoian, fosta șefă a Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, și-au deconspirat superiorul. Într-o convorbire telefonică surprinsă de organele judiciare, două angajate dezvăluie, la scenă deschisă, abuzurile comise de doctorul Stoian. «A venit șefa?/ Da!/ Gata, e pusă pe șpagă?/A făcut deja planul pe 2014!» era subiectul de discuție al celor două cadre medicale. Între timp, ancheta procurorilor de la Slobozia se mută la București. Directorul adjunct al Institutului Național de Hematologie Transfuzională, medicul Corina Posea, a dat cu subsemnatul în fața anchetatorilor. Ea este acuzată de faptul că știa despre «tranzacțiile» ilegale cu sînge uman... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2014, 09:20 (13247 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reglări de conturi în Consiliul Local Slobozia

Reglări de conturi în Consiliul Local Slobozia

Joi, 17 iulie 2014, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în prima ședință ordinară după un șir de «extraordinare» care au bulversat administrația locală. Miza acestei ședințe a reprezentat-o aprobarea unui proiect de hotărîre care vizează o investiție de 21,7 milioane de lei în Campusul Grupului Școlar «Mihai Eminescu». Dincolo de acest moment de armistițiu, consilierii Puterii și cei ai Opoziției s-au situat pe poziții antagonice și se declară gata de război.

Agurida mai binelui public
Cu dinții strepeziți și dornici «de sînge», 20 din cei 21 de consilieri ai Consiliului Local... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2014, 08:25 (11495 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Anonimul Victor Negrescu și-a deschis birou de europarlamentar în Ialomița

Efectul razelor gamma asupra europarlamentarilor tineri

Anonimul Victor Negrescu și-a deschis birou de europarlamentar în Ialomița

Victor Negrescu este cel mai tînăr europarlamentar din România. El a deschis vineri, 18 iulie 2014, la Slobozia, primul său birou de europarlamentar. În aceste condiții, ne simțim obligați să oferim electoratului căruia i se adresează, primul portret real al acestui personaj politic care preia rolul de Agamiță Dandanache, deținut de-a lungul anilor de Dorel Bahrin, Gabriel Bivolaru sau Dan Mircea Popescu.

Un candidat cu pedigree Durex Victor Negrescu este cel mai tînăr europarlamentar din România. Și este deranjat că, în această calitate a sa, nu a fost suficient de mediatizat în Ialomița... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2014, 07:10 (12262 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doctorul Socol, Dumnezeul handicapaților

Cereți și i se va da!

Doctorul Socol, Dumnezeul handicapaților

Aneta Minoiu a fost diagnosticată în urmă cu 3 ani cu un cancer osos care i-a afectat piciorul drept. Anul acesta, comisia de evaluare i-a respins dosarul de reînnoire a certificatului prin care i se atestă gradul de handicap! Familia Anetei Minoiu îl acuză pe Daniel Socol, șeful Comisiei de Evaluare, de rea-voință și abuz. «Legea e inumană. Omenește, o înțeleg. Dar dosarul medical este incomplet!» ne-a declarat acesta în apărarea sa.

O boală mai rea decît moartea
În urmă cu 3 ani, Aneta Minoiu a fost diagnosticată cu o tumoră malignă a oaselor și măduvei osoase. Boala a avansat... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 15:55 (9312 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga 2, Unirea Slobozia, Sergiu Arnăutu-primul nume nou

A venit atacantul

Unirea Slobozia continuă perioada de pregătire iar sîmbătă, 19 iulie 2014, elevii lui Adrian Mihalcea au disputat primul amical în formulă completă din această vară cu Înainte Modelu, chiar pe terenul proaspetei promovate în Liga a III-a. Așa cum se întîmplă de obicei, Unirea are pornirea mai grea în amicale. Astfel, rezultatul final al disputei cu echipa călărășeană a fost 1-1, golul Sloboziei fiind semnat de Marius Jianu. Adrian Mihalcea a folosit distribuții diferite în cele două reprize astfel: Oprea-Stan, Hristian, Tudorache, Toma-Macare, Alexe-Drăguț, Bolat, Șolcănea-Arnăutu (prima repriză); Dobre (Măstăcan)-Topală, Soare, Lazăr, Florea-Ivașcă, Coconașu-Ibrian, Jianu (Mușat), Patrianca-... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 14:35 (5996 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

400 de ani de concediu medical în Ialomița

Record absolut!

400 de ani de concediu medical în Ialomița

Concedii medicale de sute de ani pentru angajații din Ialomița. Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, în ultimele 12 luni, persoanele aflate în cîmpul muncii au beneficiat de 400 de ani de concediu medical! Cele mai multe adeverințe au fost eliberate de medicii specialiști din spitale. Statistica este cu atît mai grăitoare cu cît, potrivit acelorași estimări oficiale, un sfert din populația județului suferă de o afecțiune cronică!

Cifre amețitoare
Numărul zilelor de concedii medicale de care angajații ialomițeni au beneficiat în cursul anului trecut este uluitor... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 13:20 (5562 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

În numele prieteniei

Fotbal, Competiție în memoria fraților Moise

În numele prieteniei

A trecut deja un an de cînd apele Mării Negre i-au răpit pe Adrian și George Moise, dar prietenii încă nu se pot gîndi la trecut cînd vine vorba despre cei doi frați. «Ca fotbaliști s-au remarcat în competițiile din județul nostru. Nouă ne este dor în primul rînd de oamenii extraordinari care au fost Adi și George. Au pornit de jos, au luptat și au reușit prin propria lor muncă. Sîntem mulți cei care am copilărit și am crescut alături de ei, cîștigînd astfel doi prieteni extraordinari» ne povestește Ilie Lemnaru, director sportiv la CSM Unirea Slobozia. Iar acești prieteni au găsit cel mai inspirat mod de a aduce în prezent imaginea celor doi: un turneu amical de fotbal în memoria fraților Moise... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 12:55 (7632 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Andreea Ilie și Alina Vasile, pariurile lui Ion Neacșu

Atletism

Andreea Ilie și Alina Vasile, pariurile lui Ion Neacșu

Proaspăt cooptat în echipa CSM Unirea, cunoscutul antrenor de atletism Ion Neacșu pune deja rotițele în mișcare. Primele semne că atletismul slobozean prinde, și cu ajutorul domniei sale, culori în obraji au apărut la Campionatul Național pentru Copii derulat la finele lunii iunie. După această competiție și nu numai, Ion Neacșu este gata să parieze pe ascensiunea rapidă a două dintre elevele sale: Andreea Ilie și Alina Vasile. «Sînt două fete cu niște calități extraordinare, iar evoluțiile pe care le-au avut la acest Campionat Național, au dovedit că sînt deja ale atletismului. Dacă se vor ține de treabă, și se vor ține!, în viitor vom vorbi despre titluri naționale și chiar despre performanțe... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 12:15 (10948 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Apa otrăvită» intră în probe tehnologice

Urziceni are o nouă sursă de apă

«Apa otrăvită» intră în probe tehnologice

Investiția la noua sursă de apă a orașului Urziceni a fost finalizată. EcoAqua a anunțat autoritățile locale că se pregătește pentru probele tehnologice. Primarul Constantin Sava a cerut «să curgă apă» pînă la sfîrșitul lunii iulie. Sursa de apă nu are însă aviz sanitar de funcționare...

O investiție în «apă otrăvită»
În urmă cu 4 luni, Independent publica un amplu articol referitor la investiția-mamut într-o nouă sursă de apă la Urziceni. Informam atunci că, deși într-un raport făcut public în 17 ianuarie 2014 de către contractantul... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 11:30 (5994 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Ploaia a mutat plaja în sală

Lupte libere

Ploaia a mutat plaja în sală

Festivalul Nămolului a venit în prima zi de desfășurare cu ce era mai rău pentru organizatori: ploaia. Aceasta a transformat plaja de la Mircești în zonă inaccesibilă pentru luptele libere. Prin urmare, mult așteptatele lupte pe plajă s-au mutat în Sala «Tudorița Chidu» din Amara. «Regret că ploaia ne-a împiedicat să ne ducem planurile așa cum le-am creionat. Mă bucur, totuși, că avem parte de o sală plină. Oamenii din Amara iubesc tot mai mult acest sport, iar mare parte dintre ei s-au pus deja la curent cu regulile» ne-a declarat Marian Moraru, coordonatorul Secției de Lupte a Clubului Sportiv Amara. Competiția a adunat la start 135 de luptători, veniți din Mangalia, Călărași, Buzău, Negoiu... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 09:40 (7374 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Gabriel Vâlcu pedalează pentru Slobozia

Din nou la drum!

Gabriel Vîlcu pedalează pentru Slobozia

La nici o lună de la revenirea lui dintr-un traseu de două săptămîni, peste Transfăgărășan, slobozeanul Gabriel Vîlcu a pornit din nou la drum. Sprijinit de autoritățile locale și dotat cu o nouă bicicletă, sexagenarul ialomițean își propune să ajungă pînă la Chișinău, într-un «Tur al Frăției» care să promoveze, întîi de toate, orașul Slobozia.

Un om care a avut un vis
Gabriel Vîlcu are 62 de ani și este pasionat de mersul pe bicicletă. Fost sportiv de performanță, în urmă cu 30 de ani, în plină formă, cîștiga regulat concursurile județene de ciclism cu o semicursieră rusească... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 08:05 (4822 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Cad șefii mari de la București

Adjunctul Institutului Național de Hematologie Transfuzională, anchetat de procurorii din Slobozia

Scandalul sîngelui vîndut «ca la piață» de angajații Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița a ajuns tocmai la București. Corina Posea, adjunctul Institutului Național de Hematologie Transfuzională din Capitală, a devenit unul dintre principalii suspecți ai anchetei. Ea se face vinovată de faptul că a ascuns «tranzacțiile» ilegale făcute la Slobozia...
Potrivit unui comunicat de presă al Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, Corina Posea se face vinovată de faptul că a tăinuit «vînzările» ilegale de sînge constatate la Slobozia. Pe numele ei a fost impusă măsura controlului judiciar. Surse din anchetă declară faptul că Posea și Stoian aveau o legătură foarte apropiată, motiv care... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 17:15 (6919 vizualizări - 1 comentariu)

28 Iun 2026
157 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Adeverințe pentru accesarea de credite de către crescătorii de bovine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii pentru ajutoarele naționale tranzitorii (ANT) în sectorul zootehnic, la specia bovine, că eliberează adeverințe pentru cei care ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 13:15
(8062 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți deschise» la Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița

Săptămîna viitoare, mai exact marți, 13 octombrie 2014, oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița vor organiza «Ziua Porților Deschise». Prin acest eveniment ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 11:40
(5224 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: O singură zi, două accidente

Într-o singură zi, pe raza localității ialomițene Lilieci s-au produs două accidente rutiere. În urma evenimentelor, două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, fiind transportate de urgență la ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 08:20
(5741 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Bărbulești: Prins la volan sub influența băuturilor alcoolice

Un tînăr, de 21 de ani, din Bărbulești s-a ales cu dosar penal după ce a fost depistat conducînd sub influența băuturilor alcoolice. O anchetă a fost deschisă în acest caz. Tînărul de 21 de ani a fost oprit ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 07:15
(6422 vizualizări - 0 comentarii)


Susține pompierii ialomițeni într-un concurs internațional!

Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» din Ialomița participă anul acesta la concursul internațional «Conrad Dietrich Magirus Award». Competiția își propune să ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2014, 14:20
(6583 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Boala limbii albastre se extinde

Oficialii Direcției Sanitară Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță faptul că, la acest moment, pe raza județului incidența cazurilor de «blutongue» a crescut. Astfel, în prezent există ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2014, 10:05
(4844 vizualizări - 0 comentarii)


Penitenciarul Slobozia: Acțiune de reintegrare socială a foștilor deținuți

Reprezentanții Penitenciarului Slobozia vor iniția la începutul săptămînii viitoare o acțiune ce vizează mijloacele prin care pot fi reintegrați în societate foștii deținuți. În cadrul manifestării se vor ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2014, 08:00
(6955 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la suspecți de infracțiuni economice

Poilițiști din cadrul Direcției de Investigare a Fraudelor din cadrul IGPR au demarat 54 de percheziții domiciliare, avînd în vizor persoane bănuite de infracțiuni economice. Descinderile s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2014, 10:10
(7868 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

7 Octombrie 2014, 17:55


anunț angajare

Marți, 7 octombrie 2014
(orele 10,00-18,00) și
miercuri, 8 octombrie 2014
(orele 9,00-13,00)

SC TROTA România SRL Cluj
organizează interviuri în București,
Hotel IBIS Gara de Nord, Calea Griviței,
nr. 143, Sector 1, pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E
,
cu cel puțin 2 ani
de experiență demonstrabilă
pe camion articulat TIR
(cap tractor cu semiremorcă).
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de
transporturi frigorifice în
Comunitatea Europeană.
După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul
cu avionul, dus și întors.
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria
profesională și de vechimea
în firmă și care pornește
de la 1550 euro/lună.

Solicitanții selectați vor susține
o probă practică pentru a se valora
capacitatea profesională.
Informații la tel. 0740/295.418,
numai după trimiterea unui CV
și copii de pe documentele de mai jos,
la [email protected]
-Buletin
-Pașaport
-Permis de conducere
-Cartela tahograf
-Atestat de marfă
-Caziere judiciar și auto
-Caracterizare de la ultimul loc de muncă
A se abține toți cei ce nu întrunesc
condițiile mai sus arătate

7 Octombrie 2014, 07:40


Autospecială nouă pentru ISU Ialomița

Autospecială nouă pentru ISU Ialomița

Vineri, 3 octombrie 2014, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a fost dotat cu o autospecială de lucru cu apă și spumă de capacitate mare (9000 l). Achiziționarea ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2014, 17:15
(6505 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare antirabică

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță că, în perioada 6.10-16.10.2014, în județul Ialomița va începe campania de vaccinare orală a vulpilor prin distribuție aeriană ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2014, 10:10
(5925 vizualizări - 0 comentarii)


PREVENIREA, «armă» a polițiștilor ialomițeni

PREVENIREA, «armă» a polițiștilor ialomițeni

La începutul acestei săptămîni, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au lansat pentru al nouălea an consecutiv campania «Săptămîna Prevenirii Criminalității». La sediul instituției ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2014, 17:30
(5892 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: S-a redeschis Salonul Anual de Carte

Miercuri, 1 octombrie 2014, Salonul Anual de Carte din Slobozia și-a redeschis porțile pentru a XXIII-a ediție. Evenimentul este organizat, ca în fiecare an, în incinta Galeriilor de Artă «Arcadia» din ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2014, 16:40
(7257 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Octombrie, luna curățeniei

Autoritățile locale din Slobozia militează pentru un oraș curat. Pentru a evidenția acest aspect au lansat campania civică «Octombrie-luna curățeniei la Slobozia». Municipalitatea speră ca susținătorii ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2014, 15:20
(5451 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată! Anunțuri angajare la Secțiunea Publicitate online!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

30 Septembrie 2014, 18:25


Slobozia: Copil de 5 ani, lovit de mașină

Lăsat nesupravegheat de părinți, un copil de 5 ani a fost victima unui accident rutier petrecut pe raza municipiului Slobozia. Copilul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Din datele ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 15:20
(6406 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: 52 mii de lei, valoarea amenzilor aplicate de polițiști

Acțiunile preventive desfășurate de polițiști i-au lăsat fără bani pe ialomițenii contravenienți. Cuantumul sancțiunilor aplicate se ridică la suma de 52 mii de lei. Oamenii legii au demarat acțiuni pe ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 14:30
(5337 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Muniție neexplodată, descoperită la groapa de gunoi

Un element exploziv de artilerie, de calibru 120 mm, a fost descoperit la groapa de gunoi din cartierul Bora al Sloboziei. Muniția a fost ridicată de pirotehniștii Inspectoratului pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 11:25
(6292 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Și-a găsit sfîrșitul pe șosea, lovită de trei mașini!

O femeie a murit în zona Urziceniului călcată de trei mașini. Polițiștii au deschis o anchetă în acest caz și încearcă să descopere cauzele exacte ale accidentului, precum și identitatea victimei. Din primele ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 10:45
(7275 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Fetești: La volan, fără drept de a conduce

Un tînăr, de 35 de ani, din București a fost depistat pe o șosea din Fetești în stare de ilegalitate. Bărbatul avea dreptul de a conduce suspendat. În cauză, oamenii legii au întocmit un dosar penal, urmînd ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 10:15
(6623 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: Urmărită de ghinion, salvată de pompieri

O bătrînă, de 68 de ani, din comuna Sfîntu Gheorghe, a fost la un pas de moarte. Femeia s-a dezechilibrat și a căzut într-o fîntînă, adîncă de 15 metri. A avut însă noroc pentru că a fost salvată la timp ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 09:25
(6898 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Prins la volan în stare de ebrietate

Un bărbat, de 60 de ani, din București, a fost depistat conducînd în stare de ebrietate. El s-a ales cu dosar penal. După ce l-au testat cu aparatul Drager, polițiștii au constatat faptul că respectivul ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 08:40
(7179 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Depunerea cererilor de subvenție pentru agricultură ecologică

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pînă în data de 28 noiembrie 2014 inclusiv, se pot depune cererile de solicitare a ajutorului specific acordat ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 07:10
(9650 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Viteza prea mare le-a adus amenzi

Viteza excesivă sau lipsa centurii de siguranță în timpul mersului au fost principalele motive pentru care 139 de șoferi au fost sancționați de polițiști. Valoarea amenzilor s-a ridicat la suma de 77 mii ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 06:45
(4304 vizualizări - 0 comentarii)


Licitație cu strigare pentru închirierea spațiilor comerciale de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia anunță public faptul că vineri, 26 septembrie a.c., la orele 10,00, la sediul instituției se va organiza o licitație cu strigare privind închirierea ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2014, 10:10
(13374 vizualizări - 0 comentarii)


Patruzeci de Sfinte Liturghii la Catedrala din Urziceni

Din 29 septembrie 2014, la Catedrala din Urziceni se vor oficia 40 de Sfinte Liturghii în cinstea Sfîntului Nectarie vindecătorul de boli, spre slava lui Dumnezeu. Slujbele vor începe în fiecare zi, la ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2014, 11:40
(7784 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cinci șoferi prinși băuți la volan

Pe șoselele ialomițene au fost depistați cinci șoferi, cu vîrste cuprinse între 20 și 50 de ani, domiciliați pe raza județului Ialomița și municipiului București, în timp ce conduceau autoturisme aflîndu ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2014, 09:15
(6308 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii puternice

Aproximativ 53 ha dintr-un lan de porumb de pe raza localității Glodeanu Siliștea-Buzău au fost mistuite de flăcări. Evenimentul a fost anunțat prin 112 sîmbătă, 20 septembrie a.c., în jurul orei 14,25 ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2014, 07:20
(6729 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Graffiti pe clopotnița Catedralei

În seara zilei de miercuri, 10 septembrie 2014, în jurul orelor 21,00, polițiștii locali aflați în acțiune de patrulare în zona bdul Chimiei-Parcul Tineretului, au observat că pe clădirea clopotniței Catedralei ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2014, 15:45
(7159 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...