Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«A venit șefa? Gata, e pusă pe șpagă?»

Doctorul Stoian, deconspirată de asistente

«A venit șefa? Gata, e pusă pe șpagă?»

Asistentele din subordinea doctorului Cristiana Stoian, fosta șefă a Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, și-au deconspirat superiorul. Într-o convorbire telefonică surprinsă de organele judiciare, două angajate dezvăluie, la scenă deschisă, abuzurile comise de doctorul Stoian. «A venit șefa?/ Da!/ Gata, e pusă pe șpagă?/A făcut deja planul pe 2014!» era subiectul de discuție al celor două cadre medicale. Între timp, ancheta procurorilor de la Slobozia se mută la București. Directorul adjunct al Institutului Național de Hematologie Transfuzională, medicul Corina Posea, a dat cu subsemnatul în fața anchetatorilor. Ea este acuzată de faptul că știa despre «tranzacțiile» ilegale cu sînge uman... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2014, 09:20 (13231 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Reglări de conturi în Consiliul Local Slobozia

Reglări de conturi în Consiliul Local Slobozia

Joi, 17 iulie 2014, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în prima ședință ordinară după un șir de «extraordinare» care au bulversat administrația locală. Miza acestei ședințe a reprezentat-o aprobarea unui proiect de hotărîre care vizează o investiție de 21,7 milioane de lei în Campusul Grupului Școlar «Mihai Eminescu». Dincolo de acest moment de armistițiu, consilierii Puterii și cei ai Opoziției s-au situat pe poziții antagonice și se declară gata de război.

Agurida mai binelui public
Cu dinții strepeziți și dornici «de sînge», 20 din cei 21 de consilieri ai Consiliului Local... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2014, 08:25 (11485 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Anonimul Victor Negrescu și-a deschis birou de europarlamentar în Ialomița

Efectul razelor gamma asupra europarlamentarilor tineri

Anonimul Victor Negrescu și-a deschis birou de europarlamentar în Ialomița

Victor Negrescu este cel mai tînăr europarlamentar din România. El a deschis vineri, 18 iulie 2014, la Slobozia, primul său birou de europarlamentar. În aceste condiții, ne simțim obligați să oferim electoratului căruia i se adresează, primul portret real al acestui personaj politic care preia rolul de Agamiță Dandanache, deținut de-a lungul anilor de Dorel Bahrin, Gabriel Bivolaru sau Dan Mircea Popescu.

Un candidat cu pedigree Durex Victor Negrescu este cel mai tînăr europarlamentar din România. Și este deranjat că, în această calitate a sa, nu a fost suficient de mediatizat în Ialomița... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2014, 07:10 (12262 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Doctorul Socol, Dumnezeul handicapaților

Cereți și i se va da!

Doctorul Socol, Dumnezeul handicapaților

Aneta Minoiu a fost diagnosticată în urmă cu 3 ani cu un cancer osos care i-a afectat piciorul drept. Anul acesta, comisia de evaluare i-a respins dosarul de reînnoire a certificatului prin care i se atestă gradul de handicap! Familia Anetei Minoiu îl acuză pe Daniel Socol, șeful Comisiei de Evaluare, de rea-voință și abuz. «Legea e inumană. Omenește, o înțeleg. Dar dosarul medical este incomplet!» ne-a declarat acesta în apărarea sa.

O boală mai rea decît moartea
În urmă cu 3 ani, Aneta Minoiu a fost diagnosticată cu o tumoră malignă a oaselor și măduvei osoase. Boala a avansat... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 15:55 (9312 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga 2, Unirea Slobozia, Sergiu Arnăutu-primul nume nou

A venit atacantul

Unirea Slobozia continuă perioada de pregătire iar sîmbătă, 19 iulie 2014, elevii lui Adrian Mihalcea au disputat primul amical în formulă completă din această vară cu Înainte Modelu, chiar pe terenul proaspetei promovate în Liga a III-a. Așa cum se întîmplă de obicei, Unirea are pornirea mai grea în amicale. Astfel, rezultatul final al disputei cu echipa călărășeană a fost 1-1, golul Sloboziei fiind semnat de Marius Jianu. Adrian Mihalcea a folosit distribuții diferite în cele două reprize astfel: Oprea-Stan, Hristian, Tudorache, Toma-Macare, Alexe-Drăguț, Bolat, Șolcănea-Arnăutu (prima repriză); Dobre (Măstăcan)-Topală, Soare, Lazăr, Florea-Ivașcă, Coconașu-Ibrian, Jianu (Mușat), Patrianca-... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 14:35 (5996 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

400 de ani de concediu medical în Ialomița

Record absolut!

400 de ani de concediu medical în Ialomița

Concedii medicale de sute de ani pentru angajații din Ialomița. Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, în ultimele 12 luni, persoanele aflate în cîmpul muncii au beneficiat de 400 de ani de concediu medical! Cele mai multe adeverințe au fost eliberate de medicii specialiști din spitale. Statistica este cu atît mai grăitoare cu cît, potrivit acelorași estimări oficiale, un sfert din populația județului suferă de o afecțiune cronică!

Cifre amețitoare
Numărul zilelor de concedii medicale de care angajații ialomițeni au beneficiat în cursul anului trecut este uluitor... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 13:20 (5560 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

În numele prieteniei

Fotbal, Competiție în memoria fraților Moise

În numele prieteniei

A trecut deja un an de cînd apele Mării Negre i-au răpit pe Adrian și George Moise, dar prietenii încă nu se pot gîndi la trecut cînd vine vorba despre cei doi frați. «Ca fotbaliști s-au remarcat în competițiile din județul nostru. Nouă ne este dor în primul rînd de oamenii extraordinari care au fost Adi și George. Au pornit de jos, au luptat și au reușit prin propria lor muncă. Sîntem mulți cei care am copilărit și am crescut alături de ei, cîștigînd astfel doi prieteni extraordinari» ne povestește Ilie Lemnaru, director sportiv la CSM Unirea Slobozia. Iar acești prieteni au găsit cel mai inspirat mod de a aduce în prezent imaginea celor doi: un turneu amical de fotbal în memoria fraților Moise... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 12:55 (7630 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Andreea Ilie și Alina Vasile, pariurile lui Ion Neacșu

Atletism

Andreea Ilie și Alina Vasile, pariurile lui Ion Neacșu

Proaspăt cooptat în echipa CSM Unirea, cunoscutul antrenor de atletism Ion Neacșu pune deja rotițele în mișcare. Primele semne că atletismul slobozean prinde, și cu ajutorul domniei sale, culori în obraji au apărut la Campionatul Național pentru Copii derulat la finele lunii iunie. După această competiție și nu numai, Ion Neacșu este gata să parieze pe ascensiunea rapidă a două dintre elevele sale: Andreea Ilie și Alina Vasile. «Sînt două fete cu niște calități extraordinare, iar evoluțiile pe care le-au avut la acest Campionat Național, au dovedit că sînt deja ale atletismului. Dacă se vor ține de treabă, și se vor ține!, în viitor vom vorbi despre titluri naționale și chiar despre performanțe... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 12:15 (10944 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Apa otrăvită» intră în probe tehnologice

Urziceni are o nouă sursă de apă

«Apa otrăvită» intră în probe tehnologice

Investiția la noua sursă de apă a orașului Urziceni a fost finalizată. EcoAqua a anunțat autoritățile locale că se pregătește pentru probele tehnologice. Primarul Constantin Sava a cerut «să curgă apă» pînă la sfîrșitul lunii iulie. Sursa de apă nu are însă aviz sanitar de funcționare...

O investiție în «apă otrăvită»
În urmă cu 4 luni, Independent publica un amplu articol referitor la investiția-mamut într-o nouă sursă de apă la Urziceni. Informam atunci că, deși într-un raport făcut public în 17 ianuarie 2014 de către contractantul... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 11:30 (5992 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ploaia a mutat plaja în sală

Lupte libere

Ploaia a mutat plaja în sală

Festivalul Nămolului a venit în prima zi de desfășurare cu ce era mai rău pentru organizatori: ploaia. Aceasta a transformat plaja de la Mircești în zonă inaccesibilă pentru luptele libere. Prin urmare, mult așteptatele lupte pe plajă s-au mutat în Sala «Tudorița Chidu» din Amara. «Regret că ploaia ne-a împiedicat să ne ducem planurile așa cum le-am creionat. Mă bucur, totuși, că avem parte de o sală plină. Oamenii din Amara iubesc tot mai mult acest sport, iar mare parte dintre ei s-au pus deja la curent cu regulile» ne-a declarat Marian Moraru, coordonatorul Secției de Lupte a Clubului Sportiv Amara. Competiția a adunat la start 135 de luptători, veniți din Mangalia, Călărași, Buzău, Negoiu... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 09:40 (7374 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gabriel Vâlcu pedalează pentru Slobozia

Din nou la drum!

Gabriel Vîlcu pedalează pentru Slobozia

La nici o lună de la revenirea lui dintr-un traseu de două săptămîni, peste Transfăgărășan, slobozeanul Gabriel Vîlcu a pornit din nou la drum. Sprijinit de autoritățile locale și dotat cu o nouă bicicletă, sexagenarul ialomițean își propune să ajungă pînă la Chișinău, într-un «Tur al Frăției» care să promoveze, întîi de toate, orașul Slobozia.

Un om care a avut un vis
Gabriel Vîlcu are 62 de ani și este pasionat de mersul pe bicicletă. Fost sportiv de performanță, în urmă cu 30 de ani, în plină formă, cîștiga regulat concursurile județene de ciclism cu o semicursieră rusească... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 08:05 (4820 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cad șefii mari de la București

Adjunctul Institutului Național de Hematologie Transfuzională, anchetat de procurorii din Slobozia

Scandalul sîngelui vîndut «ca la piață» de angajații Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița a ajuns tocmai la București. Corina Posea, adjunctul Institutului Național de Hematologie Transfuzională din Capitală, a devenit unul dintre principalii suspecți ai anchetei. Ea se face vinovată de faptul că a ascuns «tranzacțiile» ilegale făcute la Slobozia...
Potrivit unui comunicat de presă al Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, Corina Posea se face vinovată de faptul că a tăinuit «vînzările» ilegale de sînge constatate la Slobozia. Pe numele ei a fost impusă măsura controlului judiciar. Surse din anchetă declară faptul că Posea și Stoian aveau o legătură foarte apropiată, motiv care... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 17:15 (6912 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Toma Frusin, în arest la domiciliu

Slobozia: Toma Frusin, în arest la domiciliu

Tribunalul Ialomița a decis în urmă cu o săptămînă să schimbe măsurile preventive impuse de Judecătoria Slobozia pe numele lui Toma Frusin, fratele proxenetului Gigi Piticu din Slobozia. După un an petrecut în spatele gratiilor în stare de arest preventiv, Frusin își așteaptă condamnarea la domiciliu. Toma Frusin a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia sub acuzația de «complicitate la vătămare corporală gravă».

Luptă pentru supremație pe străzile Sloboziei
Faptele pe care procurorii din Slobozia le-au folosit pentru a-l trage la răspundere... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 09:25 (16461 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Craterele din inima orașului

Protest pe Internet la Fetești

Craterele din inima orașului

Lucrările de reabilitate a rețelei de apă și canalizare din Fetești pun în pericol siguranța cetățenilor. Peste tot pe unde au trecut, muncitorii au lăsat în urma lor adevărate cratere! Cel mai adînc dintre ele află pe o stradă din Cartierul Coloniști. Cîțiva cetățeni au pozat unul dintre aceste cratere, lăsat în mijlocul drumului și au postat fotografiile pe un site de socializare. Anul trecut, în același cartier, un militar ISU Ialomița a murit în timp ce încerca să scoată dintr-o groapă similară doi muncitori acoperiți de un mal de pămînt.

Un șantier abandonat
În anul 2012... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 08:40 (5778 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambulanțele din Urziceni au fost prădate de hoți

Dispariție misterioasă de echipamente medicale

Ambulanțele din Urziceni au fost prădate de hoți

Anchetă în toată regula la Ambulanța Urziceni. Polițiștii încearcă de 3 săptămîni să descopere cine este autorul care a sustras dintr-o mașină de salvare o trusă de prim ajutor. Ițele acestui caz sînt și mai încurcate, întrucît oamenii legii ar fi fost sesizați după aproape 24 de ore de la dispariția echipamentelor medicale. Paralel cu cercetările organelor judiciare, oficialii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița au deschis și ei o anchetă. Medicii, ambulanțierii și asistenții care erau de muncă în noaptea incidentului au fost chemați la Slobozia și au dat explicații în cadrul unei comisii de disciplină. Managerul unității a refuzat categoric să ofere orice fel de detalii cu privire la... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 07:50 (7516 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Istoria unui dezastru administrativ

Urban, din nou la o răscruce

Istoria unui dezastru administrativ

Săptămîna trecută, sediul furnizorului local de apă a fost adjudecat de către SC RAJA SA. Preluarea  confirmă, indubitabil, dezastrul iminent cu care se confruntă SC Urban, societate al cărei destin economic a fost gestionat de către Consiliul Local Slobozia. Cu conturile blocate, fără sediu și cu tarifele prea mici pentru acoperirea cheltuielilor de funcționare, SC Urban este condusă implacabil către un faliment nemilos. Iar pentru ca dezastrul acestei gestiuni să fie total, administrația locală a prelungit ilegal contractul de concesiune a serviciilor de apă, expunînd societatea unui scandal public care ar putea-o îngropa definitiv.
Cum a ajuns sediul SC URBAN la RAJA?... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2014, 17:45 (8374 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

În căutarea bridge-ului pierdut

În căutarea bridge-ului pierdut

«Bridge-ul este mai tare decît șahul. Este un sport al minții cu cărțile de joc. Te învață să ai încredere și respect în partener. Ce mai, bridge-ul este un mod de viață!» aveam să aflăm, la 5 minute după ce am întîlnit-o pe Valentina Rența, ultima jucătoare de bridge din Slobozia. Doamna Valentina joacă bridge de 40 de ani, participă la campionate naționale și europene, atunci cînd are chef, și timp de 4 luni pe an se retrage în Tenerife... ca să joace bridge! Asta da preocupare «de dat la ziar»!

Bridge-ul nu e pentru proști
Pe doamna Valentina Rența am întîlnit-o la o coadă... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2014, 09:50 (9177 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Caz de corupție la Școala Postliceală Sanitară Slobozia. 600 de lei și un platou cu prăjituri ca să devii asistent medical!

Caz de corupție la Școala Postliceală Sanitară Slobozia. 600 de lei și un platou cu prăjituri ca să devii asistent medical!

Anchetă în plină desfășurare la Slobozia a procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Organele judiciare au indicii cu privire la faptul că două cadre didactice ale Școlii Postliceale Sanitare din cadrul Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu» din oraș ar fi pretins mită unui număr de 25 de elevi pentru a-i trece în anul de studiu următor. Din primele informații, cadrele didactice ale Școlii Postliceale Sanitare din Slobozia ar fi pretins cîte 600 de lei și platouri cu prăjituri celor 25 de elevi pentru a le acorda note de trecere la examenul final. În momentul de față ancheta este în plină desfășurare, cadrele didactice și elevii fiind chemate la audieri la sediul Parchetului de pe... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2014, 15:30 (79145 vizualizări - 74 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are un viitor european

O conferință istorică pentru județ

Ialomița are un viitor european

Arena politică de la Amara. Neacșu-Ciupercă 1-0!

Joi, 10 iulie 2014, la Amara, s-a desfășurat conferința «Finanțări integrate pentru Dezvoltarea Locală prin programele europene 2014-2020». Întîlnirea a beneficiat de prezența unor oficiali de prim rang din cadrul Ministerului Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Ministerului Fondurilor Europene, Ministerului Economiei, Ministerului Educației Naționale și Ministerului Sănătății. În agenda de dezbateri a manifestării s-au aflat subiecte de interes național, precum securitatea energetică, problemele de mediu și sustenabilitatea dezvoltării regionale, dar și teme de discuție locale, specifice județului Ialomița. În acest context, discursul... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2014, 14:30 (8964 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Parchetul Urziceni, recordman la dosare cu autori necunoscuți

Raportul de activitate al Parchetelor din Ialomița din anul precedent arată că peste 8000 de cauze instrumentate de procurori figurează cu autori necunoscuți. Cele mai multe dintre astfel de dosare sînt în lucru la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Urziceni.

Dacă voință nu e, nimic nu e Performanță de nedorit pentru procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Potrivit raportului de activitate din 2013 al Parchetelor din județul Ialomița, unitatea se situează pe primul loc în ceea ce privește anchetele cu autori necunoscuți. Astfel, Parchetul Local Urziceni are... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2014, 12:50 (7815 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Hoț prins de un țăndărean

Marți, 20 aprilie, în jurul orei 23,30, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată prin 112 de un localnic cu privire la faptul că a observat un individ care, după ce a spart geamul unui autoturism, a încercat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:10
(16780 vizualizări - 1 comentariu)


În primele trei luni, 235 de intervenții ale pompierilor

Pompierii ialomițeni au dat publicității, miercuri, 21 aprilie, sinteza raportului de activitate al instituției pentru primul trimestru al anului în curs. Pe scurt, pompierii au fost chemați să sprijine ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:09
(22404 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța în unitățile de învățămînt, în atenția polițiștilor ialomițeni

La începutul săptămînii, marți 20 aprilie, în municipiile Fetești și Urziceni, au fost desfășurate acțiuni preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt, avînd ca obiectiv prioritar ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:07
(17494 vizualizări - 0 comentarii)


APIA atenționează

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură face apel către fermieri să respecte data la care au fost programați pentru depunerea cererii în cadrul Campaniei SAPS 2010, astfel încît să se evite ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 15:56
(32881 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:36
(15389 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:20
(15575 vizualizări - 0 comentarii)


Campania «Un nou început»: SOS pentru un suflet de copil

În cadrul campaniei «Un nou început», campanie inițiată de Protoieria Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială și în colaborare cu parohiile din Municipiul Urziceni, respectiv Catedrala Sfinții Împărați ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:01
(15605 vizualizări - 0 comentarii)


Pocora condamnă heirupismul guvernanților. Independent o învață CUM!

Într-unul dintre comunicatele de presă furibunde cu care ne-a obișnuit în ultimul an, deputatul PNL Cristina Ancuța Pocora tună și fulgeră împotriva guvernanților care, în opinia ei, se grăbesc să treacă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:58
(10457 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat cu mopedul

Doi bărbați din comuna ialomițeană Platonești au fost transportați în cursul zilei de luni la Spitalul Orașului Țăndărei, după ce au fost implicați într-un accident rutier. Polițiștii au fost sesizați că ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:55
(23449 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț prins și prejudiciu recuperat

Luni, 19 aprilie, un cetățean din orașul Amara a sesizat Poliția despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute, prin forțarea ușii de acces, au intrat într-o magazie a unei ferme de unde au furat ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:54
(17922 vizualizări - 0 comentarii)


47 mii de lei, amenzi aplicate de polițiștii rutieri în două zile

În perioada 16-18 aprilie, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile pe șoselele din județ pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:54
(20854 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Șofer» la 13 ani

Duminică, 18 aprilie a.c., în jurul orei 13.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de un bărbat, de 66 de ani, din localitate, despre faptul că pe strada Pelinului din municipiu se deplasează ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:12
(29857 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușelu: Pieton imprudent

Duminică, 18 aprilie a.c., în jurul orei 20.30, pe Drumul Județean 201 B, pe raza localității Bordușelu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unui pieton. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:11
(28634 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permise, cu carnetele suspendate sau beți, la volan

• Sîmbătă, 17 aprilie a.c., în jurul orei 12.45, polițiștii din Axintele au depistat, pe raza localității, un «șofer» fără permis. Autoturismul, la volanul căruia se afla un tînăr, de 23 de ani, din București ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:08
(24118 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furau din garaje

Sîmbătă, 17 aprilie a.c., în jurul orei 3.30, o patrulă din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a sesizat faptul că ușile unui garaj din zona blocurilor de pe strada Garofiței sînt deschise, din interiorul ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 12:57
(30138 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un bătrîn de 80 de ani a fost lovit de mașina care dădea cu spatele

În dimineața zilei de joi, 15 aprilie a.c., în jurul orei 09.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că în Piața Agroalimentară din localitate s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:47
(28514 vizualizări - 0 comentarii)


Inconștiență: La volan, beat și fără pemis

În noaptea de joi spre vineri, 15/16 aprilie a.c., în jurul orei 01.15, agenții Postului de Poliție Săveni, aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autoturism înmatriculat ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:44
(19306 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Efective sporite de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au organizat și efectuat mai multe acțiuni pe raza județului, continuînd astfel activitățile specifice pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:41
(23680 vizualizări - 0 comentarii)


Două cisterne transportau ILEGAL reziduuri petroliere

Joi, 15 aprilie 2010, în intervalul orar 16.00-21.00, în baza unui plan de acțiune, polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor, împreună cu comisari din cadrul Gărzii Financiare Ialomița au acționat ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:35
(29776 vizualizări - 1 comentariu)


Peste 174000 de fermieri au accesat IPA Online

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, pînă în prezent, peste 174000 de fermieri au accesat aplicația IPA Online și au completat electronic declarația pentru o suprafață ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 11:40
(19803 vizualizări - 0 comentarii)


Campania «Fetești, mai verde, mai curat!»

La inițiativa primarului municipiului Fetești, Gheorghe Catrinoiu, cu sprijinul Consiliului Local, în perioada 19-25 aprilie 2010, se va derula campania «Fetești, mai verde, mai curat!». Acțiunea va implica ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 09:32
(28471 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijin financiar pentru producătorii de tomate destinate procesării și producătorii de lapte

Producătorii de tomate destinate procesării vor primi sprijin financiar de 1516,6 euro pe hectar, potrivit unei Hotărîri adoptate în ședința de Guvern, care stabilește cadrul general de acordare a plăților ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 17:39
(19623 vizualizări - 0 comentarii)


Gabi Ionașcu, la forumul economic de la Silistra

Primarul municipiului Slobozia, Gabi Ionașcu a participat miercuri, 14 aprilie a.c., la un forum economic româno-bulgar organizat la Silistra. Din delegația Primăriei Slobozia au făcut parte și 12 reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 17:32
(33934 vizualizări - 0 comentarii)


Victimă a traversării prin loc nepermis

Miercuri, 14 aprilie, în comuna Sălcioara s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea unei persoane. Victima, o femeie de 39 de ani, din localitate, s-a angajat în traversarea drumului prin loc nepermis ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:53
(16206 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiști din structurile de ordine publică și poliție rutieră ale Poliției Municipiului Slobozia, cu sprijinul unor echipe din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița și Serviciului Public ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:52
(31514 vizualizări - 0 comentarii)


3 șoferi au rămas fără permise pentru că nu au acordat prioritate de trecere pietonilor

Miercuri, 14 aprilie, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au desfășurat în municipiul reședință de județ o acțiune pentru reducerea numărului de accidente rutiere și a consecințelor acestora produse pe ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:52
(28681 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prevenirea și combaterea furturilor de cablu telefonic și deșeuri feroase-neferoase

Prevenirea și combaterea furturilor de cablu telefonic și respectarea prevederilor legale în domeniul achizițiilor deșeurilor feroase și neferoase au fost principalele obiective ale unei acțiuni desfășurate ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:51
(20740 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi pentru mașinile cu defecțiuni tehnice

Polițiști din cadrul Biroului Rutier Slobozia, în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au organizat și desfășurat o acțiune comună, pe raza municipiului, în vederea verificării stării ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:50
(32097 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiuni pentru ordine și liniște publică

15 sancțiuni contravenționale aplicate și bunuri în valoare de 1200 de lei ridicate în vederea confiscării, acestea sînt, succint, rezultatele unei acțiuni preventive desfășurate miercuri, 14 aprilie, în ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:50
(31364 vizualizări - 0 comentarii)


Angajații «bolnavi», urmăriți de Ministerul Sănătății și Poliție

Guvernul a modificat legislația în privința acordării de concedii medicale, prin introducerea unor reglementări care vor da posibilitatea unei verificări mai eficiente a modului de acordare a acestora, ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 10:18
(27896 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...