Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sute de copii din Ialomița trăiesc fără părinți!

Sute de copii din Ialomița trăiesc fără părinți!

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița au dat publicității date despre copiii rămași singuri acasă, după ce părinții lor au plecat la muncă în străinătate. Datele statistice arată că, în Ialomița, în anul precedent, au fost semnalate 775 de astfel de cazuri!

De acasă, într-un centru de plasament Faptul că tot mai mulți copii rămîn singuri acasă după ce părinții lor pleacă la muncă în străinătate a devenit o realitate a zilelor noastre. Lipsiți de supraveghere și de dragostea pe care o primesc în cadrul unui cămin, viața multora dintre... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2014, 08:25 (3869 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Serele Sloboziei au împlinit 40 de ani

Serele Sloboziei au împlinit 40 de ani

Serele de flori ale Sloboziei slujesc orașul de 40 de ani. Fie vară, fie iarnă, cei 20 de angajați ai Serelor asigură orașului frumusețea și culoarea. Anul acesta, administrația locală a achiziționat o seră nouă, de 550 de metri pătrați, care permite extinderea activității la un nou nivel. Ștefan Teodor, consilierul personal al primarului și responsabilul care se ocupă de acest domeniu, afirmă că la acest moment administrația locală este pregătită pentru a vinde florile produse în sere.

O seră unică în județ
Serele Sloboziei se află la marginea orașului, în spatele Penitenciarului... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2014, 07:55 (7333 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Adâncata, în șomaj tehnic

Paralizie administrativă în Ialomița

Comuna Adîncata, în șomaj tehnic

De două luni, în comuna Adîncata, primarul, viceprimarul și consilierii sînt, oficial, în «șomaj tehnic». Paralizia întregului aparat administrativ al localității survine ca urmare a dizolvării de drept a Consiliului Local. Deși legală, acțiunea a fost contestată în instanță. Blocajul administrativ de la Adîncata are repercusiuni asupra comunității. Disputele aleșilor locali fac Primăria incapabilă să acceseze 13,1 milioane de lei, bani necesari demarării unor investiții de interes major.

Adîncata, o comună litigioasă
După 2 ani de lupte și scandaluri publice, Consiliul Local... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2014, 07:40 (7759 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

MAMA profesionistă

MAMA profesionistă

Ialomița are peste 700 de copii care necesită una dintre formele legale de asistență socială. Dintre aceștia, peste 104 se află în îngrijirea asistenților maternali. Acest sistem de plasare este funcțional din anul 1998. Iar Geta Andrei se consideră o mamă «profesionistă». După 13 ani alături de un copil cu dizabilități, anul trecut a acceptat să o ia de la capăt. Alături de alți doi copii, de 4 și respectiv 2 ani...

Mamele care salvează destine
La nivelul județului Ialomița există 85 de asistenți maternali profesioniști. Au un salariu de încadrare care abia depășește 800 de lei... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2014, 06:35 (7547 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Muzeul din Muzeul Național al Agriculturii

Tehnică veche de cînd instituția

Muzeul din Muzeul Național al Agriculturii

Muzeul Național al Agriculturii poate fi considerat, pe drept cuvînt, «muzeul supraviețuitor al tranziției». Potrivit informațiilor precizate în raportul de activitate din anul precedent, «o serie de unelte sînt depășite ca performanță, exploatare și vechime, necesitînd înlocuire urgentă». Este vorba despre utilaje folosite în cadrul Departamentului de Restaurare al Muzeului. Sumele necesare achiziționării echipamentelor au valori de peste 30 mii de euro. În ciuda situației financiare, specialiștii din cadrul Muzeului precizează că lipsa fondurilor nu-i împiedică să-și desfășoare activitatea de recondiționare corespunzător...

Lupta pentru supraviețuire... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2014, 06:15 (5222 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspiciuni de malpraxis la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

O mamă deplînge hibele din sistemul sanitar

Suspiciuni de malpraxis la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

O  pacientă internată pe Secția Ginecologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia acuză medicii că nu i-au acordat toate îngrijirile medicale de care avea nevoie. Femeia era însărcinată și a ajuns la spital acuzînd dureri. După trei zile și jumătate petrecute în salon sub supravegherea cadrelor medicale, copilul i-a murit în pîntec. Reprezentanții unității medicale susțin însă contrariul. «Femeia a beneficiat de toată atenția medicilor și a primit tratamentul adecvat potrivit simptomatologiei pe care o avea!» declară Adrian Berbece, managerul interimar al spitalului din Slobozia.

O pacientă acuză!... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2014, 14:10 (17823 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Europa «Micilor Savanți»

Comenius etapa ialomițeană

Europa «Micilor Savanți»

Scoala ialomițeană este preocupată de ani buni de proiectele Comenius. Sute de elevi din județ au participat la numeroase activități educative derulate prin acest program. În 2013, Grădinița «Anghel Saligny» din Fetești a fost singura unitate de învățămînt din Ialomița beneficiară a unui astfel de proiect. Denumit «Micii Savanți», programul reunește, alături de România, alte trei țări europene care doresc să implementeze un sistem inovativ prin intermediul căruia copiii de vîrstă preșcolară și pre-primară să acumuleze cunoștințe în domeniul științei.  La începutul săptămînii, în calitate de coordonatori europeni ai proiectului, reprezentanții grădiniței s-au întîlnit cu omologii din celelalte... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2014, 12:15 (4496 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

HABEMUS viceprimar PP-DD

Viceprimar cu dedicație la Slobozia

HABEMUS viceprimar PP-DD

Luni, 16 iunie 2014, la orele 16,00, consilierii PSD din Consiliul Local Slobozia (sprijiniți de cei doi consilieri ai PP-DD) au votat pentru numirea în funcția de viceprimar a lui Gabriel Mușat. Prezenți la lucrările acestei ședinței extraordinare, consilierii PNL, PD-L și PER au părăsit plenul înainte de vot. «Am acceptat funcția pentru a debloca situația din Consiliul Local și a asigura o bună funcționare a acestuia!» a declarat Gabriel Mușat imediat după ce a fost validat.

Viceprimar cu dedicație
Luni, 16 iunie 2014, la orele 16,00, Consiliul Local Slobozia s-a reunit într... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2014, 11:10 (9396 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Livia Gomes rămâne primar la Sfântu Gheorghe

Livia Gomes rămîne primar la Sfîntu Gheorghe

În urmă cu 4 ani, ANI a constatat că Livia Gomes, primarul comunei Sfîntu Gheorghe, este incompatibilă cu funcția de primar. Pe 23 mai 2014, în urma solicitării Prefecturii Ialomița, ANI cere prefectului Gigi Petre să emită o decizie de încetare a mandatului de primar al Liviei Gomes. Replica prefectului Gigi Petre vine la aproape o lună distanță: «Instituția Prefectului-Județul Ialomița a menționat că nu poate aplica o astfel de sancțiune».

ANI zice da
În luna noiembrie a anului 2010, Agenția Națională de Integritate sesiza faptul că Livia Gomes a fost atît primar, cît și administrator... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2014, 08:30 (10236 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vlad Neacșu, Radu Traian Iulian și Florin Grosu, suspectați de prejudicierea bugetului de stat cu 1,5 milioane de lei!

Slobozia: Percheziții la suspecți de «evaziune fiscală» și «spălare de bani»

Vlad Neacșu, Radu Traian Iulian și Florin Grosu, suspectați de prejudicierea bugetului de stat cu 1,5 milioane de lei!

UPDATE: Mandate de arestare, autoturisme de lux indisponibilizate!

«Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, împreună cu lucrători de Poliție din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, la data de 18 iunie 2014, au efectuat, cu autorizarea prealabilă a instanței, un număr de 15 percheziții domiciliare la mai multe locații din  județele Ialomița, Constanța, Prahova și București, fiind emise mandate de aducere pentru 7 persoane în vederea audierii» se arată într-un comunicat de presă emis de Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița. «În cauză, se efectuează cercetări față de suspecții SC VLAMS HOLDING SRL, Neacșu Vladimir, Radu Traian Iulian și Grosu Florin sub aspectul săvîrșirii infracțiunilor... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2014, 11:20 (62483 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Șef de promoție, traficant de droguri de risc

S-a întîmplat la un liceu din Slobozia

EXCLUSIV: Șef de promoție, traficant de droguri de risc

Săptămîna trecută, Alin Cîrlig, elev în clasa a XII-a a Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia a fost arestat de procurorii DIICOT sub acuzația de «trafic de droguri de risc». În apartamentul tînărului, care locuia împreună cu o colegă de liceu, au fost descoperite «8 plante de canabis (...), aproximativ 1,2 kg de substanțe susceptibile a avea efecte psihoactive, aproximativ 5,5 kg de materie vegetală, suport pentru substanțele cu efect psihoactiv, precum și bunuri și accesorii destinate consumului de asemenea substanțe». Potrivit organelor judiciare, activitatea infracțională a tînărului era supravegheată din 2012. Oficialii școlari confirmă însă faptul că tînărul este șef de promoție... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2014, 17:45 (47553 vizualizări - 102 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

JAF FINANCIAR la Spitalul Slobozia

Camera de Conturi Ialomița a demonstrat

JAF FINANCIAR la Spitalul Slobozia

Cauza care duce la prăbușirea sistemului sanitar din Ialomița, din punct de vedere economico-financiar, este gestionarea frauduloasă a banilor pe care Ministerul de Resort îi acordă. Această ipoteză este demonstrată de Camera de Conturi Ialomița, ca urmare a rezultatelor ultimului control pe care oficialii instituției l-au realizat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Salarii plătite necuvenit, meditații particulare suportate din banii unității, deconturi pentru chirii și plimbări în străinătate din bugetul spitalului și contracte de sute de mii lei încheiate în urma unor licitații trucate. Aceste abateri s-au petrecut, potrivit Camerei de Conturi Ialomița, între anii 2011-2013, cînd spitalul... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2014, 15:20 (14330 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Vom continua să coabităm cu Partidul Social Democrat!»

Ioan Martin, președintele PNL Ialomița, despre cum «USL trăiește»

«Vom continua să coabităm cu Partidul Social Democrat!»

În ciuda unui eșec politic răsunător, PNL continuă coabitarea cu PSD la nivel județean. Liderul județean al filialei, Ioan Martin, susține că procentul înregistrat de filială la alegerile electorale este suficient de mare pentru a-i permite să susțină că PNL este a doua forță politică a județului. Despre demisie sau schimbarea conducerii filialei, nici nu se mai pune problema...

Martin rămîne șeful PNL
Timp de luni de zile, eșaloanele doi și trei din cadrul filialei județene a PNL au transmis public semnale privind necesitatea înlocuirii din funcție a lui Ioan Martin, președintele... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2014, 10:50 (12828 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ruinele de aur de la Amara

Tabăra «Pavilioane» ne așteaptă

Ruinele de aur de la Amara

Supraviețuitoare a unei tranziții care durează de 25 de ani, Tabăra «Pavilioane» de la Amara refuză să se predea. Cu o capacitate de 90 de locuri de cazare, această locație este una dintre ultimele 30 de tabere pentru copii din România rămasă în grija statului. Gestionată de Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița, tabăra a fost uitată de ialomițeni. Este vizitată însă anual de copii din Bistrița, Hunedoara, Harghita sau Mureș și reprezintă destinația favorită pentru concursurile de auto și navomodelism din țară.

Reclama e sufletul comerțului
Ascunsă pe malul lacului... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2014, 08:50 (10115 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Locurile 1-6, obiectiv obligatoriu pentru Unirea Slobozia

LPF II a hotărît schimbări majore pentru Liga a II-a

Locurile 1-6, obiectiv obligatoriu pentru Unirea Slobozia

Duminică, 15 iunie 2014, s-a desfășurat la Hărman Adunarea Generală a proaspăt înființatei Ligi Profesioniste de Fotbal II, organism care deservește interesele cluburilor din liga secundă. Reprezentanții acestor cluburi au aflat, cu această ocazie, care va fi în viziunea Ligii sistemul de desfășurare a următoarelor două ediții de campionat. Deciziile vor trebui să primească girul Comitetului Executiv al FRF, care se va întruni pe 27 iunie 2014 pentru a fi puse în practică.

Adio play-off!
Conform LPF II, în sezonul 2014-2014 Liga a II-a va fi constituită din două serii a cîte ... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 18:10 (7287 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa slobozenilor este «acceptabilă»

Apa slobozenilor este «acceptabilă»

În urmă cu două săptămîni, în pragul «Sărbătorilor Sloboziei», Buletinul de Slobozia, oficiosul administrației locale, publica cel mai recent set de analize ale apei furnizate slobozenilor la robinete. Documentul încadrează apa drept «acceptabilă» din punctul de vedere al autorităților locale. Analizele au fost efectuate pe 15 aprilie 2014 de către ECOIND, iar responsabilitatea prelevării probelor aparține în exclusivitate SC URBAN.

Primăria se laudă cu probe «acceptabile»
După 5 ani de scandaluri interminabile și milioane de euro cheltuite pentru potabilizarea apei, administrația... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 12:40 (6295 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga 3, Rapid Fetești

Liga a III-a, doar cu sprijin de la autorități

Rapid Fetești a terminat pe locul 11 în seria a doua din Liga a III-a, iar acest aspect urma să ducă echipa lui Marius Munteanu în «județeană». Însă creșterea numărului de echipe pe serie și multele retrageri au făcut ca FRF să decidă ca Feteștiul să fie și din toamnă pe harta Ligii a III-a. «Ne dorim să continuăm în acest eșalon dar, în actualele condiții financiare, ne este imposibil. Așteptăm o implicare mult mai consistentă din partea Primăriei, care sperăm să asigure 50-60% din cheltuielile necesare unui sezon. Totodată, sîntem în discuții cu doi investitori, discuții care sperăm să se concretizeze pînă la finele lunii iunie. Dacă acest lucru nu se va întîmpla, ne vom întoarce în fotbalul... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 11:20 (5505 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița e un parc auto second-hand

Ne plimbăm cu rable

Ialomița e un parc auto second-hand

Pe șoselele județului Ialomița circulă mai multe mașini second-hand, decît cele noi. Potrivit datelor statistice oferite de Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculări Vehicule, în luna aprilie 2014, în Ialomița, au fost înmatriculate în total 162 de automobile. Mai bine de trei sferturi dintre acestea au fost achiziționate «la mîna a doua».

Mașinile second-hand au prețuri fără concurență
Într-un raport calitate-preț, ialomițenii au preferat în aprilie, din punct de vedere al automobilelor achiziționate, să se gîndească mai întîi la buzunar. Nici nu-i de mirare în condițiile... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 10:35 (6890 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Ialomița rable

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Grivița și Platoneștiul așteaptă promovarea Fierbințiului

Sîmbătă, 21 iunie 2014, este ziua cea mare pentru Unirea Fierbinți. Echipa campioană a județului Ialomița se va duela pentru un loc în Liga a III-a cu Voința Snagov, formație care și-a impus supremația în județul Ilfov. În Liga a IV-a ialomițeană sînt două echipe care așteaptă cu mare interes confruntarea dintre Fierbinți și Snagov. Este vorba de Unirea Grivița și Viitorul Platonești, ocupantele locurilor 13, respectiv 15, la finalul stagiunii. În cazul unui succes al ialomițenilor, Grivița va rămîne în Liga a IV-a fără a mai trece prin emoțiile barajului. În schimb, Viitorul Platonești care, în momentul de față, este retrogradată în Liga a V-a ar mai avea o șansă de supraviețuire urmînd a disputa... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 09:15 (3794 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

OSPA, «cenușăreasa» deconcentratelor ialomițene

De unde nu e, administrația județeană nu cere

OSPA, «cenușăreasa» deconcentratelor ialomițene

Prefectura Ialomița a dat publicității un raport cu privire la activitatea și problemele cu care se confruntă instituțiile deconcentrate din subordine. Potrivit documentului, cele mai multe lipsuri au fost constatate în cadrul Oficiului Județean de Studii Pedologice și Agrochimice Ialomița. Hîrtiile spun că OSPA este singura dintre instituții care și-a îndeplinit în 2013 sarcinile în proporție de doar 14%. În ciuda deficiențelor constatate, OSPA Ialomița a fost lăsată în voia sorții atît de Ministerul Agriculturii, cît și de reprezentații Prefecturii Ialomița. Ministerul de Resort i-a tăiat din fonduri, iar oficialii județeni au refuzat să vadă problemele instituției din simplul considerent că... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 08:30 (4980 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
348 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 88 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18700, fiind înregistrate 88 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2021, 15:50
(4590 vizualizări - 1 comentariu)


Asociația «Pădurea Copiilor»: Campanie de plantare la Urziceni

Asociația «Pădurea Copiilor» lansează campania de plantare din Urziceni, pe terenul din proximitatea străzii Tudor Vladimirescu, sâmbătă, 13 noiembrie 2021, începând cu ora 9,00. Printre speciile care vor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 18:40
(8600 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Carne confiscată și amenzi de peste 130 mii de lei

În conformitate cu prevederile Programului de supraveghere și control  în domeniul siguranței alimentelor, în luna octombrie 2021 consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat 126 acțiuni de control ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 17:25
(11068 vizualizări - 2 comentarii)


Cegani: Beat și fără permis la volan a provocat un accident rutier

Un tânăr de 23 de ani, din Bordușani, s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident de circulație. Marți, 9 noiembrie a.c., tânărul a intrat cu mașina pe care o conducea în gardul unei firme ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:30
(2401 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea pește fără documente legale

În ziua de luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat, în flagrant, o femeie în vârstă de 24 ani, din Urziceni, în timp ce comercializa pește din portbagajul unui autoturism. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:15
(3576 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în valoare de peste 64 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. În total au fost desfășurate 11 acțiuni, atât ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:05
(1554 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18612, fiind înregistrate 159 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 15:50
(3691 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 10 noiembrie 2021, data limită pentru depunerea a unor declarații fiscale

Aministrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase din evidența persoanelor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 15:05
(5204 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,30%, rata șomajului înregistrat în luna septembrie 2021

La sfârșitul lunii septembrie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4009 șomeri (din care 1811 femei), rata șomajului fiind de 4,30%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 12:10
(6436 vizualizări - 0 comentarii)


Marsilieni: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Luni, 8 noiembrie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în satul Marsilieni, în care au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 11:40
(3465 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 103 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18453, fiind înregistrate 103 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2021, 15:25
(5000 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Ciulnița: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Duminică, 7 noiembrie a.c., pe raza comunei Ciulnița s-a produs un accident de circulație ca urmare a coliziunii dintre două autoturisme. În urma impactului dintre acestea a rezultat decesul unui conducător ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2021, 22:00
(4784 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18350, fiind înregistrate 31 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2021, 15:55
(5577 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 61 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18319, fiind înregistrate 61 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2021, 16:10
(7060 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni și Bărbulești

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 4 noiembrie a.c., pe raza municipiului Urziceni și a comunei Bărbulești, pentru prevenirea răspândirii virusului SARS-CoV-2, combaterea încălcărilor la ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 16:10
(5714 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 103 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18258, fiind înregistrate 103 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 15:50
(5144 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în cartierele Fetești Oraș și Vlașca

Abonații RAJA Constanța din cartierele Fetești Oraș și Vlașca ale municipiului Fetești sunt afectați de lipsa apei vineri, 5 noiembrie 2021, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru executarea lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 13:10
(4009 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: S-a răsturnat cu mașina

Urziceni: S-a răsturnat cu mașina

În dimineața zilei de vineri, 5 noiembrie a.c., în jurul orei 9,25, două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 12:40
(5014 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


AJFP Ialomița: 30 noiembrie 2021, termenul limită pentru conectarea caselor de marcat la ANAF

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomita reamintește operatorilor economici utilizatori de aparate de marcat electronice fiscale încadrați în categoria contribuabililor mici și mijlocii că ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 11:25
(11867 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 101 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18155, fiind înregistrate 101 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 15:50
(4488 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Dosar penal pentru «violență în familie»

Polițiștii ialomițeni au emis miercuri, 3 noiembrie 2021, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din comuna Traian care și-ar fi lovit soția. Astfel, polițiștii din cadrul Postului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 13:05
(4283 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 100 de polițiști, împreună cu jandarmi, polițiști locali și pompieri, au acționat în ultimele 24 de ore pentru verificarea respectării măsurilor de prevenire și limitare a infectării cu virusul C ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 12:50
(3390 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutor minimis plante aromatice

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a autorizat la plată ajutorul de minimis aferent programului de susținere a producției de plante aromatice ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 10:50
(3947 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 188 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18054, fiind înregistrate 188 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 15:50
(2741 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: 113 kg de caras și scrumbie, confiscate de polițiști

Marți, 2 noiembrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Axintele au depistat, în flagrant, doi bărbați de 45 și 48 ani, din județul Prahova, care comercializau pește fără ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:15
(4808 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 3-5 noiembrie 2021, în anumite zone din localitățile Slobozia, Fetești ( ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:10
(6555 vizualizări - 0 comentarii)


Respectarea măsurilor de protecție sanitară, în atenția polițiștilor ialomițeni

Marți, 2 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au verificat 232 de locații, 81 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:05
(2044 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Șofer din Brăila, alcoolemie de 2,86 mg/l

În urma unei acțiuni desfășurată luni, 1 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, în zona localității Misleanu, pe DN2A, un bărbat de 53 de ani, din județul Brăila. Acesta se afla la volanul ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 16:10
(4522 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Intervenții ale polițiștilor în urma apelurilor la 112

Luni, 1 noiembrie a.c., polițiștii au intervenit la 66 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 8 infracțiuni și au aplicat 243 de sancțiuni contravenționale, în ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:50
(2003 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancționați pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni privind modul în care cetățenii județului respectă măsurile de protecție sanitară. Cu această ocazie, 63 de persoane au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:40
(3098 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...