Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

A devenit istorie

Viceprimarul PNL Cezar Zamfir a fost demis!

Vineri, 6 iunie, la orele 14,00, Consiliul Local Slobozia a votat pentru demiterea din funcție a viceprimarului Cezar Zamfir. Hotărîrea a fost adoptată cu o majoritate de 11 voturi. Înlocuitorul lui Cezar Zamfir în funcția de viceprimar al muncipiului Slobozia va fi consilierul PP-DD Gabriel Mușat.

11 din 11 Vineri, 6 iunie 2014, la orele 14,00, cei 9 consilieri PSD din cadrul Consiliului Local Slobozia, sprijiniți de cei 2 consilieri PP-DD, au votat pentru demiterea viceprimarului PNL Cezar Zamfir. Decizia, au susținut în plenul ședinței consilierii PSD, «a fost accelerată de atitudinea... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2014, 16:15 (17935 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Juristul Vasile Zamfir și-a plătit pregătirea pentru admiterea în magistratură cu bani de la spital!

Meditații particulare achitate din fondurile Spitalului Slobozia

Juristul Vasile Zamfir și-a plătit pregătirea pentru admiterea în magistratură cu bani de la spital!

Camera de Conturi Ialomița demonstrează «negru pe alb» faptul că ilegalitățile s-au inventat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. De la salariați fictivi plătiți din bani publici și școliți pe banii unității, toate s-au petrecut între 2011-2013 la Spitalul Slobozia. Unul dintre angajații pentru care unitatea a plătit bani grei pentru a merge la școală este chiar juristul Vasile Zamfir! Acesta a cheltuit 15365 de lei pentru cursuri de mediator și meditațiile necesare admiterii în magistratură.

Cursuri de «mediator» plătite din banii spitalului
Auditorii Camerei... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 16:40 (12790 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Procurorii DIICOT, pe urmele traficanților de canabis

Slobozia: Procurorii DIICOT, pe urmele traficanților de canabis

Descinderi în dimineața zilei de joi, 5 iunie 2014. Procurorii DIICOT au descins în patru locații, două din București și două din Slobozia, pentru a identifica tot atîția suspecți. În ceea ce le privește pe persoanele vizate de anchetatori, acestea se făceau vinovate de comiterea infracțiunii de trafic de droguri. Descinderile de la Slobozia ale procurorilor DIICOT s-au desfășurat în zona fostului Complex Comercial «Azur». Anchetatorii au vizat doi tineri din oraș care, alături de alți doi din București, reușiseră să creeze un grup infracțional organizat, a cărui activitate infracțională viza «traficul de droguri». Respectivii suspecți s-ar face vinovați de faptul că ar fi comercializat cantități... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 13:40 (8067 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ex-primarul Emil Vlante, spaima contractelor de arendă

Primar penal post-festum la Sudiți

Ex-primarul Emil Vlante, spaima contractelor de arendă

Ialomița este județul tuturor posibilităților. Facsimilul pe care vi-l prezentăm alăturat dovedește cu prisosință acest lucru. După cum puteți observa, contractul de arendă din imagine este semnat de două ori de către ex-primarul localității Sudiți, Emil Vlante. Prima dată în calitate de arendaș, reprezentant al propriei societăți agricole, iar a doua oară în calitate de primar.

Un elefant se legăna...
Ex-primarul Emil Vlante este cunoscut ca un cal breaz pentru pasiunea sa pentru terenuri agricole. Un facsimil sosit pe adresa redacției confirmă însă faptul că, pe perioada în... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 09:30 (10385 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă generație de asistenți medicali se pregătește să îmbrace halatele albe

Școala Postliceală Sanitară Slobozia, după 24 de ani

O nouă generație de asistenți medicali se pregătește să îmbrace halatele albe

În urmă cu o săptămînă, Școala Postliceală Sanitară Slobozia a sărbătorit absolvirea celei de-a opta generații de asistenți generaliști. 30 de viitoare cadre medicale, din anul 3B, au ținut să le mulțumească profesorilor și «dirigintei» Gabriela Dumitrescu, marcînd evenimentul printr-un moment special. Între profesori și absolvenți s-au schimbat impresii despre cei 3 ani de studiu ajunși la final, s-au înmînat diplome de onoare și s-au ciocnit cupe de șampanie.

24 de ani de învățămînt postliceal sanitar la Slobozia
Anul acesta Școala Postliceală Sanitară Slobozia împlinește 2... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 09:10 (10465 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Plăți ilegale de 1,6 milioane de lei la Spitalul Slobozia!

Camera de Conturi Ialomița confirmă

Plăți ilegale de 1,6 milioane de lei la Spitalul Slobozia!

Starea de ilegalitate constatată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a devenit deja  o obișnuință. Recent încheiatul control al Camerei de Conturi Ialomița a scos la iveală alte nereguli, diferite de cele ale Corpului de Control al Ministerului Sănătății. Este vorba despre cheltuirea în mod ilegal a sumei de 1,6 milioane de lei. Conducerea actuală a unității medicale a declarat pentru Independent, că «plățile în valoare de 1,6 milioane lei au iz penal»...

Fraudă cu banii spitalului
De la începutul anului și pînă în prezent, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 08:50 (7004 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Buget de 10,7 milioane de lei pentru școala ialomițeană

Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au dat recent publicității valoarea bugetului pe care unitatea l-a avut disponibil în anul școlar precedent. Potrivit estimărilor oficiale, conturile instituției au fost alimentate în 2013 cu suma de 10,7 milioane de lei. O mare parte dintre aceste fonduri au fost alocate susținerii elevilor defavorizați.

Bani pentru profesori și elevi Ca și în cazul altor instituții publice deconcentrate din Ialomița, Inspectoratul Școlar Județean a avut parte, în 2013, de un buget de criză. Oficialii din cadrul instituției au dat publicității... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 07:45 (5016 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Sărbătorile Sloboziei, un bâlci de provincie

Sărbătorile Sloboziei, un bîlci de provincie

Cea de-a XIV-a ediție a Sărbătorilor Sloboziei a confirmat, indubitabil, o realitate greu de cosmetizat. Slobozia este doar un tîrg de provincie și, în pofida eforturilor organizatorilor, nu va reuși să depășească curînd acest statut. Aceasta este jumătatea goală a paharului. Cît despre jumătatea plină, anul acesta ea a fost umplută cu... apă de ploaie!
Evenimente multe, slobozeni puțini La prima vedere, Sărbătorile Sloboziei au reunit tot ce are mai bun orașul. De la spectacole de copii la evenimente sportive și de la evocări documentare la conferirea titlului de cetățean de onoare, nimic... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 18:15 (16749 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Istoria se repetă la Bentu

Alți bani, aceeași problemă

Istoria se repetă la Bentu

De două săptămîni, digul din zona Bentu, aflat la kilometrul 34 al Brațului Borcea, a intrat din nou în atenția autorităților ialomițene. Construcția care protejează Balta Ialomiței de apele Dunării dă iar bătăi de cap oficialilor județeni. Reparat în urmă cu un an ca urmare a eroziunilor, digul se confruntă și de această dată cu aceeași problemă. Doar că acum porțiunea afectată de ape este mai extinsă, iar fondurile necesare pentru reparații sînt o idee mai mari. Șantierul de la Bentu, deschis în 2013, a «înghițit» 2 milioane de lei din fonduri guvernamentale, iar acum pentru plata unor lucrări similare cu cele din anul anterior ar mai fi nevoie de încă 1 milion. Și cum fără supraveghere de la... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 16:05 (3926 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«3 din 6» pe traseul Bacău-Clinceni

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

«3 din 6» pe traseul Bacău-Clinceni

«Unirea Slobozia este o echipă care a învățat să joace fiecare meci cu gîndul la victorie. De aceea în cele 3 jocuri care ne-au mai rămas de disputat în acest sezon ne propunem să cîștigăm toate punctele!» ne declara antrenorul Adrian Mihalcea la finele partidei cu CSM Iași. 2 dintre anunțatele 3 confruntări s-au petrecut în săptămîna care tocmai s-a încheiat. Unirea a vrut victoria în amîndouă întîlnirile, dar s-a întîmplat doar într-una. Una peste alta, echipa noastră «nu are nicio șansă» de a termina mai jos de locul patru. Prin urmare, putem conchide că 2013-2014 a fost cel mai bun sezon din istoria fotbalului slobozean.

Moldova cucerită de Soare... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 15:30 (6833 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Accident suspect la Policlinica Urziceni

Mortul este întotdeauna de vină

Accident suspect la Policlinica Urziceni

Săptămîna precedentă, pe șantierul deschis la Policlinica din Urziceni a murit un om. Potrivit martorilor oculari, după ce a lucrat pe parcursul întregii zile în șantier, Lepădatu Ispas a acuzat dureri de stomac, iar la puțin timp a murit sub ochii colegilor. La sosirea paramedicilor SMURD, susțin aceiași martori oculari, firma de construcții angajată de Primărie pentru «lucrări de igienizare» a dispărut. Patronul firmei, Costel Dumitrache, susține că mortul era pe șantier pentru un interviu de angajare. Varianta sa este susținută și de către inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița. Ancheta polițiștilor susține însă contrariul!

Infarct pe scările Policlinicii Urziceni... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 13:15 (10028 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Alb-verzii au pierdut în fața liderului

Ialomițenii de la Viitorul Axintele au probleme tot mai mari în a-și îndeplini obiectivul, ocuparea locului II, acum cînd de finalul sezonului ne mai desparte o singură etapă. Echipa lui Ion Nica a pierdut vineri, 30 mai 2014, pe propriul teren disputa cu liderul detașat al seriei: FC Voluntari. În fapt, dezamăgirea acestei înfrîngeri este cu atît mai mare cu cît ilfovenii sînt de multă vreme ca și promovați în Liga a II-a. Adrian Bălan a semnat unicul gol al partidei, voluntarii s-au impus cu 1-0, iar Viitorul Axintele a picat pe locul IV, la un punct în spatele ocupantei locului II, CS Ștefănești. Pentru a termina campionatul pe poziția secundă, alb-verzii trebuie să învingă în ultima etapă... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 12:10 (4376 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alcoolul l-a lăsat pe drumuri

Abateri disciplinare la Spitalul Slobozia

Alcoolul l-a lăsat pe drumuri

Prins în stare de ebrietate în timpul programului, un angajat de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost demis. Bărbatul lucra în cadrul Compartimentului Neutralizare Deșeuri a unității medicale și nu era la prima abatere de acest gen. «L-am iertat o dată, dar de data aceasta a întrecut măsura!» a fost replica managerul interimar Adrian Berbece.

Alcoolul te lasă șomer Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă cu probleme de personal dintre cele mai diverse. De la angajați pe bază de «contracte de muncă mascate», abonați în mod constant la sporuri salariale ilegale,... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 11:05 (6502 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Memorialul «Mihai Ioniță», la prima ediție

În perioada 29 mai 2014-1 iunie 2014, Clubul TenisCon a organizat la Slobozia prima ediție a Memorialului «Mihai Ioniță», turneu adresat veteranilor, prin care reprezentanții Clubului au dorit să aducă un omagiu regretatului om de afaceri care, printre altele, s-a implicat foarte mult și în activitățile sportive. La competiție au participat mai bine de 50 de sportivi din Ialomița, dar și din alte județe, cum ar fi Brăila sau Vrancea. La categoria +30 ani s-a impus Cătălin Condei, tenismen venit din Brăila. Cătălin Trandafir, de la TenisCon, a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului la categoria +45 de ani, în vreme ce la +55 ani laurii au fost smulși de focșăneanul Vasile Pavel. La +60 de... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 10:15 (6639 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Suntem permanent la dispoziția asiguraților!»

Mihai Geantă, directorul Casei Județene de Asigurări de Sănătate

«Sîntem permanent la dispoziția asiguraților!»

La sfîrșitul săptămînii precedente, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate a organizat o conferință de presă în care a anunțat iminentele modificări care urmează să apară în noul contract-cadru care reglementează condițiile acordării asistenței medicale în cadrul sistemului de asigurări sociale de sănătate pentru anii 2014-2015. Potrivit declarațiilor directorului instituției, Mihai Geantă, noul contract-cadru va fi unul în beneficiul populației, destinat îmbunătățirii serviciilor medicale.

Bilanț pozitiv pentru Ialomița
Vineri, 23 mai 2014, directorul Casei Județene de Asigurări... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 09:40 (3377 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Micii fotbaliști de la CSS au câștigat «Cupa Municipiului Slobozia»

Micii fotbaliști de la CSS au cîștigat «Cupa Municipiului Slobozia»

Sportul s-a regăsit la loc de cinste în cadrul acțiunilor organizate cu ocazia «Zilelor Sloboziei». Cum era de așteptat, un loc important l-a ocupat fotbalul. Atmosferă de mare eveniment fotbalistic pe «1 Mai», în dimineața de duminică, 1 iunie 2014. Cupa «Municipiului Sloboziei» a aliniat la start trupe de mici fotbaliști de la Portul Călărași, CSS Slobozia și două echipe ale CSM Unirea, una condusă de Ion Ionescu, iar cealaltă de Adrian Cristea. În tribune au luat loc peste 500 de spectatori, mai pătimași decît la meciurile celor mari. A fost prezentă toată conducerea Unirii, inclusiv primarul Alexandru Stoica. Primul meci i-a opus pe CSS Slobozia și Portul Călărași, gazdele trecînd cu 5-4 după... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 08:20 (4902 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Micuța poloneză» s-a ridicat la cer

«Micuța poloneză» s-a ridicat la cer

După o îndelungată suferință, încercările Alexandrei Aron din Slobozia de a lupta cu boala s-au sfîrșit. Diagnosticată cu o tumoare cerebrală în urmă cu 6 ani, tînăra a trecut în neființă luni, 2 iunie 2014, după-amiază. Dumnezeu să o odihnească în pace!

O luptătoare pentru Rai
Cea mai mare dorință a «micuței poloneze» era să se vindece. Se lupta cu boala de 6 ani. Simbol al dorinței de viață, Alexandra și-a demonstrat sieși și lumii întregi că este o luptătoare înnăscută. Eforturile ei de a supraviețui unei boli necruțătoare au fost imense. Zeci de ore de operații pe creier,... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 07:10 (10498 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

În slujba pantofilor de 44 de ani

În slujba pantofilor de 44 de ani

E magazin mic, ascuns pe un gang de pe Matei Basarab, în jumătatea orașului. La prima vedere, nu are nimic special. Poate doar sloganul: «Cine nu vrea calitate, să meargă în altă parte!». Însă, acolo o găsiți, zîmbitoare, politicoasă, atentă, niciodată obosită.... Și de  44 de ani în slujba pantofilor! O viață de om și o slujbă care, susține doamna Mariana Ștefănoiu, i-a plăcut de cînd se știe. «Pentru că toată viața mea am vîndut pantofi din piele, nu înlocuitori cum se fac acum peste tot!».

O poveste care începe în 1970
Doamna Mariana Ștefănoiu vinde pantofi. Nimic special... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 06:30 (6830 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Ciupercă peticește viitorul județului

Dormiți liniștiți, președintele veghează!

Administrația Ciupercă peticește viitorul județului

Săptămîna trecută, în pragul alegerilor europarlamentare, a avut loc o nouă ședință de Consiliu Județean. Considerată o ședință «tehnică», întîlnirea consilierilor județeni s-a concentrat asupra problemelor care țin de bucătăria internă a administrației județene. Printre cele 10 proiecte aflate pe ordinea de zi a fost aprobat însă și unul care a generat de-a lungul timpului numeroase dezbateri și scandaluri publice. De asemenea, președintele Silvian Ciupercă a anunțat public că licitația pentru adjudecarea celor 495 hectare de teren destinate înființării de orezării a fost cîștigată de către Green Harvest.

Zece milioane pentru hardware și software... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 06:20 (4263 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Gabriel Mușat (PP-DD), noul viceprimar «social-democrat» al Sloboziei!

Dreapta locală s-a coagulat strîmb

Gabriel Mușat (PP-DD), noul viceprimar «social-democrat» al Sloboziei!

Sîmbătă, 31 mai 2014, la orele 11,00, reprezentanții «Dreptei» locale au anunțat declanșarea unei inițiative care să permită «coagularea Dreptei» la Slobozia. Scopul declarat al acesteia îl reprezenta înlocuirea viceprimarului Valentin Băcanu și cîștigarea alegerilor din 2016 la Slobozia. «Puciul» a eșuat însă înainte de declanșarea acestuia! Reprezentantul PP-DD, Gabriel Mușat a trădat «cauza»...

O inițiativă care vine prea tîrziu
Sîmbătă, 31 mai 2014, la orele 11,00, la Hotelul Select din Slobozia, reprezentanții Dreptei locale au organizat o conferință de presă în care au anunțat... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2014, 12:30 (22692 vizualizări - 29 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Drive test Hyundai la Europa FM

Drive test Hyundai la Europa FM

Importatorul mărcii Hyundai în România și Europa FM au demarat o colaborare menită să aducă modelele auto marca Hyundai mai aproape de ascultătorii postului național de radio. Astfel, pe durata a șase săptămîni ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:40
(14743 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhar reținut de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii urziceneni au identificat, pe raza localității Sinești, un tînăr de 19 ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Sectorului nr. 4 București a emis mandat de ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:30
(13638 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Evaziune cu morcovi

În cursul zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., polițiști din Fetești au organizat și desfășurat pe raza municipiului o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor ce efectuează activități de comerț ilicit ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:25
(12347 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr acuzat de proxenetism în Spania, prins de polițiști

Încă un bărbat din Țăndărei a fost arestat de polițiști. Tînărul de 20 de ani a fost prins de polițiști miercuri, 4 noiembrie, pe numele său fiind emis un mandat de arestare european de către autoritățile ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:20
(15321 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Braconier cercetat penal

Un tînăr de 22 de ani din Movilița este cercetat penal de polițiști după ce a fost prins pescuind într-o baltă privată. Bărbatul a fost descoperit joi, 4 noiembrie, cînd cu ajutorul unei plase monofilament ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:19
(13679 vizualizări - 0 comentarii)


Comerț ilegal cu legume-fructe

Joi, 4 noiembrie, polițiștii feteșteni au organizat o acțiune al cărei scop principal l-a constituit surprinderea și sancționarea faptelor de comerț ilegal. Astfel, în timpul verificărilor, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:17
(16568 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jandarmii vor asigura ordinea cu ocazia pelerinajului la moaștele Sf. Ioan Gură de Aur

Jandarmii vor asigura, în perioada 5-9 noiembrie 2010, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul laic de mare importanță pentru creștinii ialomițeni și anume, aducerea la Mînăstirea «Sfinții Voievozi ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 11:23
(10136 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exercițiu pentru gestionarea situațiilor de urgență la Fabrica de ulei-Expur

Luni, 8 noiembrie a.c., începînd cu ora 10.00, la sediul Fabricii de ulei Expur din Slobozia se va desfășura un exercițiu pentru gestionarea unor situații de urgență potențial produse la operatorul economic ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 11:15
(21834 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Ivănești, Amara și Slobozia

Flăcările au cuprins joi, 4 noiembrie, în jurul orei 8.00, o baracă metalică pe care o femeie din Ivănești o folosea ca bucătărie și în care gătea la momentul izbucnirii incendiului. Din nefericire, aceasta ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 11:06
(15139 vizualizări - 0 comentarii)


1000 de pachete de țigări din Moldova, depistate în mașina unui slobozean

La primele ore ale dimineții de miercuri, 3 noiembrie, un slobozean a fost prins de polițiști cu 1000 de pachete de țigări de contrabandă. Bărbatul, de 46 de ani, a fost prins în trafic, în cartierul Bora ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:41
(19370 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Armă deținută ilegal

Un feteștean de 34 de ani a fost prins de polițiști deținînd o armă ilegal. Bărbatul a fost depistat miercuri, 3 noiembrie, în cadrul unei acțiuni specifice a polițiștilor din cadrul Serviciului Arme, ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:40
(15817 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești armă


Țăndărei: Cu pește la vînzare

Un comerciant «ambulant» de pește a fost prins de polițiștii din Țăndărei în timp ce încerca să vîndă «marfa» localnicilor. Bărbatul ce se deplasa la volanul unei mașini înmatriculate în Călărași avea ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:39
(16427 vizualizări - 0 comentarii)


Lemne «fără documente» la Perieți și Adîncata, confiscate

Comerț cu lemne la drumul mare. Asta au constatat polițiștii ialomițeni miercuri, 3 noiembrie, în localitățile Perieți și Adîncata. Lemnele erau vîndute de doi bărbați, de 29 respectiv 36 de ani, ambii ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:37
(13562 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Moaște sfinte pentru sărbătorirea hramului Mînăstirii «Sfinții Voievozi»

«În perioada 5-8 noiembrie 2010, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului Mînăstirii ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:46
(15533 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pecheziții în cartierul Bora

Locuințele a nouă persoane din cartierul slobozean Bora au fost percheziționate, miercuri, 3 noiembrie. 9 bărbați și 7 femei erau suspecții principali în mai multe dosare de furt aflate în evidențele Poliției ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:35
(15485 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Au furat gardul cimitirului din Urziceni și au fost prinși... după doi ani!

60 de panouri de gard furate de la cimitirul municipal din Urziceni au fost găsite de polițiști. Gardul a fost descoperit la locuința unui bărbat, de 38 de ani, din Grindu. Bunurile fuseseră furate de alți ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:33
(8418 vizualizări - 0 comentarii)


TIR în flăcări pe autostradă

O țigare aprinsă aruncată la întîmplare a fost sursa aprindere a unei rezerve de furaje în localitatea Gimbășani. Flăcările s-au aprins marți, 2 noiembrie și amenințau casa unui cetățean din localitate ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:32
(13306 vizualizări - 0 comentarii)


Luciu: Copil de 4 ani, victima unui accident rutier

Un copil de doar 4 ani, din localitatea Luciu, a fost marți, 2 noiembrie, victima unui accident rutier. Incidentul s-a produs din cauza faptului că minorul, lăsat nesupravegheat, a încercat să traverseze ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:30
(13093 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Luciu accident


Slobozia: Tînăr prins la volan cu permisul suspendat

Deși avea permisul de conducere suspendat, asta nu l-a împiedicat să conducă mașina. Este vorba de un tînăr slobozean, de 24 de ani, prins de polițiști conducînd fără permis, în noaptea de 2 spre 3 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:28
(13089 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Lemn vîndut ilegal

Temperaturile scăzute scot la iveală tot mai multe infracțiuni la regimul silvic. Ultima dintre acestea s-a produs marți, 2 noiembrie, în comuna Gheorghe Lazăr, unde polițiștii din localitate au prins în ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:24
(14288 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 03:20
(9568 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 03:04
(8214 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Armă din primul război mondial, deținută de un localnic

Descoperire inedită la Făcăeni: o armă folosită în primul război mondial a fost găsită de polițiști la un localnic. Arma a fost găsită în posesia unui bărbat, de 45 de ani, din localitate, care a povestit ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:47
(16447 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni armă


Gheorghe Doja: Băut și fără permis, la volan

Din ce în ce mai des, pe șoselele ialomițene sînt înregistrate cazuri de consum de alcool la volan sau conducere fără permis. De această dată, la Gheorghe Doja, noaptea trecută, polițiștii au depistat în ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:47
(14488 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A încercat să-și întoarcă mașina în șosea și a lovit un scuter

A vrut să-și întoarcă mașina în mijlocul străzii și a sfîrșit provocînd un accident rutier. Victima, un tînăr de 22 de ani, a fost dusă de urgență la Spital fiind rănită... Marți, 1 noiembrie, o șoferiță ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:46
(13651 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Tineri reținuți pentru furt

După ce au furat 500 de lei dintr-o societate comercială, doi tineri de 20 de ani au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore de către polițiști. Capetele de acuzare pe numele celor doi indivizi ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:46
(16778 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești furt


Gârbovi: Condamnat la închisoare, încarcerat

Un bărbat de 38 de ani, condamnat de magistrații ialomițeni la închisoare, a fost prins de polițiștii din Urziceni. Bărbatul se sustrăgea executării pedepsei dar a fost prins luni, 1 octombrie, aflîndu ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:45
(17202 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi arestare


Bordușani: Dosare penale pentru furt de cereale

Cinci bărbați și două femei din Bordușani sînt acuzați de furt de cereale. Asta după ce în cadrul unei acțiuni intercomunale polițiștii din Bordușani și Făcăeni i-au prins în flagrant la furat de cereale ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:43
(15585 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Căruță lovită de o mașină

La sfîrșitul săptămînii trecute, vineri, 29 octombrie, la Bordușani, o căruță a fost lovită din spate de o mașină. Atelajul hipo, condus de o femeie de 56 de ani nu era semnalizat, motiv pentru care nu ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:09
(14157 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: «Șofer» fără permis, la plimbare

Inconștiența și teribilismul tinerilor produc multiple evenimente în traficul ialomițean. Iar acestea nu sînt deloc rare. Ultimul dintre acestea vizează un tînăr de 28 de ani, din Țăndărei, ce a avut ghinionul ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:08
(16284 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...