Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Echipa de fete oină a Școlii Gimnaziale «Apostol D. Culea» Sudiți, la etapa națională a Olimpiadei Sportului Școlar

Echipa de fete oină a Școlii Gimnaziale «Apostol D. Culea» Sudiți, la etapa națională a Olimpiadei Sportului Școlar

La sfârșitul lunii aprilie 2026, echipele de fete/băieți oină din cadrul Școlii Gimnaziale «Apostol D. Culea» Sudiți au participat la faza zonală a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar-oină, etapă derulată la Chirnogi/Călărași. Sub coordonarea profesorului îndrumător Nicolae Ilie, echipele de fete/băieți oină din cadrul Școlii Gimnaziale «Apostol D. Culea» Sudiți au concurat alături de echipe din Călărași, Teleorman și Ilfov. Deosebit de relevant, echipa de fete oină a din cadrul Școlii Gimnaziale «Apostol D. Culea» Sudiți s-a clasat pe prima poziție a competiției, urmând să participe la etapa națională a Olimpiadei. De asemenea, și echipa... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2026, 14:20 (1420 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

2 milioane de euro din cămătărie, bani «spălați» prin firme-fantomă

Inculpați din Bărbulești, trimiși în judecată de DIICOT-Structura Centrală

2 milioane de euro din cămătărie, bani «spălați» prin firme-fantomă

Procurorii DIICOT-Structura Centrală au trimis în judecată 20 de inculpați, membri ai unei rețele organizate specializată în «cămătărie», «șantaj» și «spălare de bani» Pe parcursul cercetării penale, anchetatorii au scos la iveală faptul că activitatea infracțională a rețelei organizate se desfășura cu sprijinul a doi polițiști, unul angajat în cadrul IPJ Constanța, iar celălalt în cadrul IPJ Ialomița. Polițistul din Ialomița este însă «client mai vechi» al oamenilor legii, numele său regăsindu-se în câteva anchete instrumentate de Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița. «Cercetările î... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2026, 09:10 (3242 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fostul director al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu, audiat de polițiști!

Percheziții în scandalul poluării olfactive din Slobozia

Fostul director al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu, audiat de polițiști!

UPDATE Adrian Stoicescu și Dan Manea, reținuți pentru 24 de ore!

Polițiștii și procurorii au făcut joi, 14 mai 2026, trei percheziții domiciliare în ancheta deschisă privind poluarea olfactivă din Slobozia. Vizați sunt fostul director general al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu, și fostul director de Dezvoltare al societății, Dan Manea. Surse judiciare au confirmat pentru Independent faptul că cei doi ar putea fi reținuți pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță. 

 

Cercetările sunt în curs Potrivit unui comunicat de presă al IPJ Ialomița, anchetatorii susțin că: «Perchezițiile s-au derulat în cadrul unui dosar penal în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de „fals în înscrisuri sub semnătură privată“, „fals în declarații“ și infracțiuni prevăzute de OUG 92/2021, privind regimul deșeurilor, fapte săvârșite în perioada octombrie 2025-februarie 2026. De la locuințele a trei persoane, două situate pe raza municipiului Slobozia și una pe raza comunei Dobroești, județul Ilfov, polițiștii au ridicat bunuri și înscrisuri care interesează pentru soluționarea cauzei... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2026, 12:30 (9576 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a încheiat prima etapă a înscrierii în clasa pregătitoare

Ialomița a încheiat prima etapă a înscrierii în clasa pregătitoare

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița anunță încheierea primei etape de înscriere în clasa pregătitoare pentru anul școlar 2026-2027. Aceasta s-a desfășurat în perioada 31 martie-6 mai 2026. Datele arată că au fost ocupate peste 70% din locurile disponibile în școlile gimnaziale din județul Ialomița.

 

Câți copii vor merge la școală în clasele pregătitoare, din toamnă Inspectoratul Școlar Județean Ialomița susține că pentru clasele pre­gătitoare din anul școlar 2026-2027 au fost disponibile 2217 de locuri în unitățile de î... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2026, 12:25 (3478 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Ancheta clinicilor private care fraudau bugetul Sănătății, declinată către Parchetul Curții de Apel București

Ialomița: Ancheta clinicilor private care fraudau bugetul Sănătății, declinată către Parchetul Curții de Apel București

3 clinici private din județul Ialomița, cu puncte de lucru în Slobozia și Amara, au intrat în luna februarie 2026 în atenția Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Procurorii au descoperit că reprezentanții respectivelor clinici au fraudat bugetul Sănătății cu peste 580 mii de lei. Verificările au scos la iveală un mod de operare care depășește competența Parchetului Județean Ialomița, ancheta fiind declinată, începând de săptămâna trecută, către Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București.

 

Verificări în curs Î... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2026, 07:55 (3264 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătorii CS Amara, rezultate meritorii la Naționalele de Juniori 4

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, rezultate meritorii la Naționalele de Juniori 4

În perioada 8-10 mai 2026, la Călărași, s-a desfășurat Campionatul Național Individual Juniori 4, due­lurile derulându-se la Sala Poli­valentă «Ion C. Neagu» Călărași cu aportul a 320 de mici luptători la startul competiției. Sportivii Secției Lupte din cadrul CS Amara s-au numărat printre performerii Campionatului Național Individual Juniori 4, categoria de vârstă 11-13 ani. Astfel, în cadrul competiției s-au remarcat Ana-Maria Marin, care a obținut titlul de vicecampioană națională (locul 2) la categoria 40 kg, precum și Bogdan Zota, vicecampion național (locul 2) la cate­goria 57 kg. De asemenea, medalii de bronz (locul 3) au fost acontate... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2026, 15:15 (3269 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Muncii amână concursul pentru funcția de director adjunct al DGASPC Ialomița

Ministerul Muncii amână concursul pentru funcția de director adjunct al DGASPC Ialomița

Desemnarea unui câș­tigător al concursului pentru ocuparea funcției de director adjunct al DGASPC Ialomița se lasă așteptată. Funcția aproape i-a fost luată «favoritului» Alin Potinche de către o candidată din județul Galați, aceasta obținând o notă mai mare la proba scrisă. Cu siguranță, rezultatul îi va asigura succesul și la interviu... Doar că, în ultimul moment, Ministerul Muncii a decis să dea peste cap desfășurarea probei, prin retragerea angajatului desemnat să facă parte din comisia de examinare.

 

Ițele încurcate ale unui concurs... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2026, 10:10 (4457 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Crește numărul «claselor simultane» în școlile ialomițene

Crește numărul «claselor simultane» în școlile ialomițene

Pentru a evita desființarea unităților de învățământ unde numărul elevilor este în scădere, școlile ialomițene înființează «clase simultane». În anul școlar 2026-2027 vor fi 33 de astfel de clase care vor funcționa în 22 de școli, potrivit unei situații prezentată public de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița.

 

Scădere a numărului de elevi Înființarea «claselor simultane» reprezintă primul demers pe care școlile îl adoptă, evitând astfel comasarea sau, într-un scenariu sumbru, desființarea.... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 15:50 (2739 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Atât de departe de sezonul 2026-2027 din SuperLiga

Fotbal, SuperLiga/play-out, FCSB-Unirea Slobozia 0-0

Atât de departe de sezonul 2026-2027 din SuperLiga

Finalul play-out-ului Superligii sezonului 2025-2026 se apropie, penultima etapă, cea cu numărul 8, partida contra FCSB de luni, 11 mai 2026, consemnând un rezultat de egalitate pentru Unirea. Slobozia se îndreaptă sau este îndreptată molcom spre liga secundă, acest 0-0 așternând momentul de liniște până la runda de sfârșit.

 

N-avem licență, n-avem valoare... Pentru început să readucem în discuție problema «licenței», Unirea având serioase probleme pentru eventualul următor sezon de SuperLigă. Așa cum anunțam... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 13:50 (4994 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia, gazda Turneului Semifinal

Handbal, CSM Unirea Slobozia, Junioare 2

Slobozia, gazda Turneului Semifinal

Handbalistele Junioare 2 CSM Unirea Slobozia, antrenate de Mădălina Predoi, au disputat meciu­rile Turneului Semifinal/Grupa 1 în fața propriilor suporteri, la Sala «Andreea Nica» din Slobozia. Alături de Junioarele 2 CSM Unirea Slobozia, în cadrul Grupei 1 a Turneului Semi­final desfășurat la Slobozia în pe­rioada 8-10 mai 2026, s-au mai calificat CSM București, SCM Gloria Buzău și ACS Lucian Bute Galați. Programul Turneului Semifinal/Grupa 1 al Junioarelor 2, găzduit la Sala «Andreea Nica» din Slobozia, a cuprins, pentru vineri, 8 mai 2026, partidele dintre ACS Lucian Bute Galați-CSM Unirea Slobozia și SCM Gloria Buzău-CSM București, ... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 12:10 (3303 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie zdrobitoare în deplasare

Fotbal, Liga 3/Seria 3 play-out/grupă retrogradare, Gloria Băneasa-Recolta Gheorghe Doja 1-5

Victorie zdrobitoare în deplasare

Sâmbătă, 9 mai 2026, în runda 6 a play-out-ului/grupa retrogradare a Ligii 3/Seria 3, penultima, Recolta Gheorghe Doja a întâlnit în deplasare Gloria Băneasa, «colega» de clasament a dojenilor. Pe scurt, dojenii au obținut o victorie categorică pe terenul for­mației Gloria Băneasa, partida fiind controlată aproape în totalitate de ialomițeni. S-a încheiat 1-5 în favoarea dojenilor, meciul fiind, așa cum am menționat, la discreția ialomițenilor. Așadar, Recolta Gheorghe Doja a început în forță partida, încă din minutul 5 tânărul mijlocaș de doar 19 ani, Andrei Tonț, reușind deschiderea scorului pentru... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 10:45 (2715 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ministra USR Diana Buzoianu, «salvatoarea» proiectelor de mediu din Ialomița

Ministra USR Diana Buzoianu, «salvatoarea» proiectelor de mediu din Ialomița

Câteva proiecte investiționale de mediu din Ialomița ar fi fost «salvate» de ministra USR a Mediului, Apelor și Pădurilor, Diana Buzoianu. În context, trebuie precizat că ministra Diana Buzoianu ar fi absolvit Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, mare parte din copilăria sa fiind legată de Ialomița. Revenind, ministra USR a Mediului, Apelor și Pădurilor, Diana Buzoianu, ar fi «salvat» câteva proiecte de mediu din județul Ialomița, «prin mutarea acestora de pe Planul Național de Redresare și Reziliență PNRR pe Administrația Fondului de Mediu AFM». Astfel, prin intervenția ministrei USR Diana Buzoianu, 3 proiecte... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 09:40 (4013 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Partidul Social Democrat menține comunicarea anti-Bolojan

Partidul Social Democrat menține comunicarea anti-Bolojan

Partidul Social Democrat continuă seria mesajelor anti-Bolojan, premierul «demis» prin moțiunea de cenzură inițiată de PSD fiind ținta comunicărilor emise de social-democrați. Astfel, PSD atenționează asupra numirilor în diferite funcții din ultimele zile, președintele social-democrat Sorin Grindeanu adăugând, în cadrul întâlnirilor cu diferiți oficiali europeni, repere în ceea ce privește «contextul situației politice actuale din România».

 

PSD anti-Bolojan «PSD denunță operațiunea premierului demis și a... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 08:25 (3771 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Autobuz în șanț, după ce șoferul a adormit la volan

Ialomița: Autobuz în șanț, după ce șoferul a adormit la volan

Un incident periculos, care se putea transforma într-o tragedie, este descris pe rețele de socializare de o femeie care și-a dorit să ajungă de la Slobozia la București, cu un autobuz. Femeia susține că autobuzul a ajuns într-un șanț de pe marginea șoselei, din cauza faptului că șoferul ar fi adormit la volan. Bărbatul ar fi mers cu viteza de 90 km/h, fără să țină cont de condițiile meteo
de afară.

 

Pasageri puși în pericol de șoferul autobuzului În descrierea incidentului, pasagera susține faptul că unui dintre călători au fost trântiți pe podeaua... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2026, 12:25 (6076 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

S-a deschis Compartimentul de Pneumologie al Spitalului Orășenesc Țăndărei

S-a deschis Compartimentul de Pneumologie al Spitalului Orășenesc Țăndărei

Luni, 4 mai 2026, Spitalul Orășenesc Țăndărei a deschis oficial Compartimentul de Pneumologie. Reprezentanții unității medicale susțin că, încă de la inaugurare, de serviciile noii structuri au beneficiat 22 de pacienți care, după evaluare, au fost deja internați.

 

Sprijin pentru bolnavi Solicitările privind înființarea unui astfel de Compartiment au fost inițiate ca urmare a creșterii cazurilor de pacienți care au nevoie de îngrijiri medicale într-o astfel de structură. Un rol semnificativ în crearea structurii l-a avut medicul pneumolog Alexandru... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2026, 08:10 (4326 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primul Centru de Colectare prin Aport Voluntar din Fetești, inaugurat în Cartierul Buliga

Primul Centru de Colectare prin Aport Voluntar din Fetești, inaugurat în Cartierul Buliga

În urmă cu o săptămână, la Fetești, s-a desfășurat recepția finală a lucrărilor pentru construirea Centrului de Colectare prin Aport Vo­luntar din Fetești. Containerele unde pot fi aruncate deșeurile sunt amplasate în Cartierul Buliga al munici­piului. Proiectul a fost finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență (PNRR).

 

Un mediu mai curat, la Ferești «Centrul este construit pe un teren de 12084 mp, aflat în proprietatea UAT Fetești. Această investiție reprezintă un pas major pentru dezvoltarea durabilă a orașului nostru și... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 14:55 (2882 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Sărățeni: Scandal în fața unui bar. Principalii suspecți, prinși ulterior la Slobozia!

Sărățeni: Scandal în fața unui bar. Principalii suspecți, prinși ulterior la Slobozia!

Polițiștii au intervenit în seara zilei de sâmbătă, 9 mai 2026, pentru a aplana un conflict spontan, izbucnit în fața unui bar din localitatea Sărățeni. Până la sosirea forțelor de ordine, principalii suspecți ai conflictului au fugit. Aceștia au fost prinși câteva zeci de minute mai târziu, la Slobozia. 

 

Cercetările sunt în curs Potrivit Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în acest conflict ar fi fost implicate mai multe persoane. Din verificările oamenilor legii, trei bărbați, cu vârste cuprinse î... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 10:10 (4402 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Comuna Perieți, inclusă în Programul Național de Cadastru și Carte Funciară

Comuna Perieți, inclusă în Programul Național de Cadastru și Carte Funciară

Administrația locală din Perieți aduce la cunoștința locuitorilor comunei faptul că pe raza loca­lității se desfășoară Programul Național de Cadastru și Carte Funciară. Potrivit Primăriei Perieți, primele măsurători au fost inițiate la începutul acestei săptămâni.

 

Sprijin pentru comunitate Măsurătorile se desfășoară după un plan bine stabilit și vizează imobilele si­tuate pe străzile Ialomiței (începând cu numerele 66 și 101), Castelului, Liliacului, Digului, Mica, Grădiniței, Pasarelei, Crinului, Caișilor, Grindului, Nucilor, Cărămidarilor (de... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 10:05 (3084 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Veritas Medical se alătură PALMED: Standarde de excelență medicală națională pentru pacienții din Slobozia!

advertorial

Veritas Medical se alătură PALMED: Standarde de excelență medicală națională pentru pacienții din Slobozia!

Veritas Medical, centrul medical de referință din Ialomița specializat în diagnostic avansat și chirurgie oncologică, anunță oficial afilierea sa la PALMED (Patronatul Furnizorilor de Servicii Medicale Private din România). Această etapă marchează o consolidare a poziției clinicii ca furnizor de servicii medicale de elită, aliniate la standardele naționale de calitate și etică. Prin aderarea la PALMED, Veritas Medical... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2026, 15:05 (3882 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Clasa de fotbal feminin a Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului»

Clasa de fotbal feminin a Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului»

Până nu demult un sport doar pentru băieți, fotbalul este tot mai popular în rândul fetelor. La Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia există o echipă de fotbal feminin, iar elevele care fac parte din această echipă s-au făcut remarcate la numeroase competiții naționale dedicate sportului școlar. «Fetelor le place foarte mult fotbalul și se bucură de fiecare rezultat!» susține profesorul Marius Chițoiu, antrenorul echipei de fotbal feminin al unității de învățământ.

 

Fotbalul, un sport și pentru fete Liceul... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2026, 09:55 (5247 vizualizări - 3 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
277 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Braconieri prinși în flagrant de polițiști pe Brațul Borcea

Ialomița: Braconieri prinși în flagrant de polițiști pe Brațul Borcea

Miercuri, 25 mai a.c., polițiștii au depistat pe Brațul Borcea doi bărbați, de 37 de ani, din comuna Stelnica, și de 47 de ani, din comuna Bordușani, în timp pescuiau într-o ambarcațiune din lemn, cu o ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 16:30
(3864 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Joi, 26 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27177, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de miercuri, 25 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 16:15
(7441 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural

Prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural

Joi, 26 mai 2022, prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural, având pe ordinea de zi dezbateri cu privire la activitatea de contractare a serviciilor medicale, medicamentelor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 15:30
(3320 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Culturii Slobozene», în perioada 30 mai-3 iunie 2022

Primăria Municipiului Slobozia, prin Direcția Educație, Cultură și Tineret Slobozia, organizează în perioada 30 mai-3 iunie 2022 un amplu program de manifestări, sub genericul «Zilele Culturii Slobozene ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 14:45
(21108 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu aplicativ la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Joi, 26 mai a.c., începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița a organizat un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care a fost ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 11:30
(11161 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Moldoveni și Sudiți!

Joi, 26 mai 2022, echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervoarelor destinate înmagazinării apei potabile din localitățile Moldoveni și Sudiți. Astfel, în intervalul orar ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 17:40
(5558 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Miercuri, 25 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27176, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de marți, 24 mai ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 16:35
(9485 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

A doua zi a evenimentului național «Săptămâna Prevenirii Criminalității» a fost dedicată prevenirii violenței în familie-fenomen complex, având consecințe atât în plan individual și familial, cât și la ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 16:20
(3657 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Scutiri fiscale pentru angajații din sectorul agricol și industrie alimentară

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii despre faptul că a fost introdusă o nouă scutire de la plata impozitului pentru veniturile din salarii și asimilate salariilor ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 13:50
(10929 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților promoției 2022

Având în vedere că anul școlar 2021-2022 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților promoției 2022 că pot beneficia de prevederile Legii nr ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 12:20
(10707 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul Școlar Județean Ialomița: «Târgul ofertelor educaționale»

lnspectoratul Școlar Județean lalomița își dovedește interesul pentru traseul educațional și profesional al elevilor de clasa a VIII-a prin organizarea unui Târg care să faciliteze accesul acestora la ofertele ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 20:40
(9896 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Liber la pașapoarte pentru copii de 1 iunie

De 1 iunie-«Ziua Internațională a Copilului», Serviciul Public Comunitar de Pașapoarte va avea program normal de lucru. Funcționarii instituției vor onora însă solicitările pentru emiterea de pașapoarte ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 19:40
(9990 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Marți, 24 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27174, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de luni, 23 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 16:15
(1858 vizualizări - 0 comentarii)


Descindere la Slobozia organizată de Poliția Capitalei

Polițiștii din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București au efectuat marți, 24 mai a.c., 7 percheziții domiciliare, pe raza Capitalei și a județelor Ilfov și Ialomița. În Ialomița, descinderea ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 15:00
(2430 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Întâlnire cu profesor doctor Marius Stan

Profesor doctor Marius Stan, celebrul savant român născut la Urziceni, ajunge vineri, 27 mai 2022, la Slobozia. Omul de știință va susține o conferință în cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea». Denumit ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 14:15
(3861 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Peste 844 mii de lei, sume stabilite suplimentar în luna aprilie 2022

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au efectuat, în luna aprilie a.c., 19 inspecții fiscale și 21 de controale inopinate. În urma acțiunilor de verificare au fost stabilite obligații ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 14:00
(13808 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

Echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile din localitatea Dridu. Astfel, marți, 24 mai 2022, în intervalul orar 08,00-17,00, se ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 18:05
(19777 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 23 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27174, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 22 mai a ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 17:10
(5380 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Peste 110000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-22.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 110609 de chestionare la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 16:55
(14311 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Redirecționare a 3,5% din impozitul anual datorat la entități nonprofit/unități de cult (Formularul 230)

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că pot dispune asupra destinației unei sume reprezentând până la 3,5% din impozitul stabilit pentru susținerea ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 16:20
(13231 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Sudiți

Incendiu la o casă din Sudiți

Duminică, 22 mai a.c., în jurul orelor 16,40, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din comuna Sudiți. Trei ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 13:10
(10621 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți incendiu


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Duminică, 22 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27174, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de sâmbătă, 21 mai a ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2022, 16:55
(8283 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Sâmbătă, 21 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27173, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de vineri, 20 mai ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2022, 16:40
(5922 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Începe «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

În perioada 22-27 mai a.c., Poliția Română, prin Institutul de Cercetare și Prevenire a Criminalității, organizează cea de a XVI-a ediție a evenimentului «Săptămâna Prevenirii Criminalității». Obiectivul ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 17:40
(3661 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi gazda unei expoziții de pictură care cuprinde lucrările artiștilor Stela Maria Lucici și Cristian Sima. Evenimentul se va desfășura luni, 23 mai 2022, începând cu orele ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 16:30
(10846 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Vineri, 20 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27170, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de joi, 19 mai a.c., când ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 16:15
(9841 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 42 de persoane selectate în vederea angajării, la Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 20 mai a.c., la Slobozia, în incinta Centrului Cultural «Ionel Perlea» a fost organizată Bursa Generală a Locurilor de Muncă. La nivelul județului, până la data desfașurării Bursei, au fost contactați ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 16:00
(12280 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: La volan cu permisul suspendat

Joi, 19 mai a.c., în cadrul unei acțiuni de amploare desfășurată de polițiști, oamenii legii au identificat, în flagrant, pe Bulevardul Chimiei din Slobozia, o femeie care conducea având permisul de conducere ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 15:45
(15383 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Fără focare de Pestă Porcină Africană pe raza județului

Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează cu privire la faptul că, la acest moment, pe raza județului Ialomița nu există focare de Pestă Porcină Africană ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 14:00
(11061 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Controale ale polițiștilor de Investigare a Criminalității Economice

Miercuri, 18 mai a.c. polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pe raza municipiilor Slobozia, Fetești, Urziceni și a comunei Sinești, pe linia ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 18:30
(12079 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...