Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Rapid Fetești 2-0

Victorie doar pentru palmares

Viitorul Axintele a început sezonul de primăvară cu o victorie. Rezultatul a fost unul ghicit înaintea jocului, scorul fiind mai mic decît ne așteptam. O victorie pentru alb-verzi care-i ajută  în mică măsură, dar cele 3 puncte obținute nu vor avea nicio însemnătate în sistemul de play-off gîndit de Federație... În aceeași ordine de idei, pe cei de la Rapid Fetești înfrîngerea de la Axintele nu-i încurcă în niciun fel. În ligile inferioare, vom avea în această primăvară o mulțime de astfel de partide în care miza nu poate fi alta decît palmaresul. La Viitorul, Ion Nica i-a folosit din primul minut pe nou veniții Sava, Croitoru și Enciu fiind în general mulțumit de prestația acestora, dar... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 10:40 (3850 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Școala de la biserică

Școala de la biserică

Iulian Mârț are 25 de ani și a venit în Slobozia vara trecută. Din noiembrie însă, alături de 40 de voluntari adolescenți a deschis un after-school gratuit pentru copiii din cartier. Copiii vin de două ori pe săptămînă aici, socializează, se joacă, își fac temele... Și, ce e mai important, uită pentru cîteva ore de problemele pe care le au. Sînt copii frumoși și cuminți care, prin puterea exemplului, au o nouă șansă în viață. Iar ușa after-school-ul «Educația dă viață» este întotdeauna deschisă pentru cei care se hotărăsc să bată...

O idee minunată și 40 de voluntari
Iulian Mârț... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 10:10 (5364 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Competiția, revigorată! Țăndărei, noul lider

Fotbal, Liga a IV-a

Competiția, revigorată! Țăndărei, noul lider

O dată cu venirea primăverii, Liga a IV-a Ialomița a prins din nou culoare în obraji. Liderul turului, Unirea Fierbinți a capotat la Voința Reviga, pierzînd cu 0-2. Prin urmare, lupta pentru promovare a fost revigorată, echipele de pe podium fiind despărțite în acest moment de un singur punct. De înfrîngerea Fierbinților a profitat Victoria Țăndărei, echipă care a trecut la pas pe teren propriu de Unirea Grivița și cu golaverajul umflat a pășit pe prima poziție a clasamentului. A fost o etapă a victoriilor la scor, bifîndu-se numai puțin de patru succese categorice ale gazdelor. Îmbucurător pentru tradiția competiției este faptul că Amara și Abatorul par a-și fi revenit la cadența din sezoanele... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 09:25 (6227 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Slobozia: 2,6 milioane lei, bugetul Unirii pe 2014

Consiliul Local al municipiului Slobozia a hotărît în ședința din data de 27 februarie 2014 alocarea sumei de 2,3 milioane de lei pentru acoperirea nevoilor financiare ale echipei de fotbal Unirea Slobozia, în anul 2014. Acești bani vor fi folosiți pentru cheltuielile vizînd returul campionatului 2013-2014, precum și turul campionatului 2014-2015. La această sumă se mai adaugă 300000 de lei din sponsorizări. În total, 2,6 milioane de lei, bani suficienți spune conducerea pentru a acoperi taxele, contractele, baremurile de arbitraj, echipamentul și deplasările atît la seniori, cît și la copii și juniori. În linii mari, de aceeași sumă s-a bucurat echipa de fotbal și în 2013. Potrivit conducerii... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 08:25 (6985 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Accesarea fondurilor europene, o problemă locală

Ialomița: Accesarea fondurilor europene, o problemă locală

Joi, 20 februarie 2014, Oficiul Județean de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit a organizat o întîlnire cu beneficiarii locali de proiecte europene care urmează să fie implementate în cursul acestui an. La întîlnire a participat Doina Comșa, directorul Centrului Regional de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit 3 Sud Muntenia...

Absorbția fondurilor europene, o prioritate
Întîlnirea de joi a avut drept scop declarat identificarea problemelor pe care le întîmpină beneficiarii, autorități locale sau entități private, în derularea procedurilor premergătoare accesării fondurilor... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 07:50 (5658 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«GAURA NEAGRĂ» a Consiliului Județean va înghiți 5,8 milioane de lei

Alo! DNA-ul? Ne înregistrați și nouă o sesizare?

«GAURA NEAGRĂ» a Consiliului Județean va înghiți 5,8 milioane de lei

Sala de spectacole cu geometrie variabilă va fi inaugurată pînă la sfîrșitul acestui an. Bugetul propus este de 5,8 milioane de lei și reprezintă «suma necesară pentru finalizarea investiției». La acest moment, pe șantierul din interiorul sălii de spectacole lucrează doar doi oameni... Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin că termenul ar putea fi devansat pentru vara acestui an...

O istorie de 19 ani În anul 2015 se vor împlini 20 de ani de cînd sala de spectacole a Consiliului Județean a găzduit ultimul spectacol. Între timp, la conducerea instituției s-au perindat trei generații... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 16:50 (7827 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Marea corupție din Ialomița, în bătaia vântului

Marea corupție din Ialomița, în bătaia vîntului

Începînd de luni, 3 martie a.c., marea corupție din Ialomița este nesupravegheată. Toate acestea, întrucît Direcția Națională Anticorupție-Structura Centrală a decis să pună lacătul pe ușa Biroului Teritorial DNA Slobozia. Entitatea care lupta pentru combaterea actelor de corupție la nivel înalt din Ialomița a fost desființată...

Scandalul «Cristudor» a închis DNA Slobozia Potrivit informațiilor oferite de Biroul de Presă al Direcției Naționale Anticorupție de la București, Biroul Teritorial al instituției deschis la Slobozia și-a încetat activitatea începînd cu data de luni, 3 martie 2014, unitatea fiind desființată... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 11:50 (7035 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

«Bahmu Atelier» la Slobozia

«Bahmu Atelier» la Slobozia

De 1 martie, Adriana Bahmuțeanu le-a făcut cadou doamnelor și domnișoarelor din Slobozia un magazin vestimentar. Creațiile poartă semnătura vedetei în exclusivitate. Dincolo de aspectul comercial, gestul prezentatoarei tv este și umanitar. Toate acestea întrucît o parte din banii din vînzări vor fi redirecționați către cei 32 de copii aflați în centrul de plasament din comuna Sfîntu Gheorghe.

Haine pentru toate doamnele și domnișoarele
Însoțită de Camelia Suciu, prietena și colaboratoarea sa în ceea ce privește design-ul vestimentar, Adriana Bahmuțeanu a inaugurat, de 1 martie... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 07:45 (23525 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ciupercă și Martin rămân împreună

«Vals în doi» la Consiliul Județean, război în teritoriu

Ciupercă și Martin rămîn împreună

Copreșediniții USL Ialomița, Ioan Martin și Silvian Ciupercă au organizat o conferință de presă în care au susținut la unison că «rămînem împreună». Conferința s-a desfășurat vineri, 28 februarie 2014, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. Cei doi au susținut că vor păstra neschimbat acordul parafat în anul 2008 la nivelul județului Ialomița, iar în teritoriu își vor negocia conduita politică în funcție de situație...

Vinerea albă a guvernării județene USL
Vineri, 28 februarie a.c., la Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, copreședinții Uniunii... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 16:20 (19778 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

SPORT

Ultimul hop

Handbal, Unirea Slobozia-Școala 181 București, sîmbătă, 1 martie, ora 11,00

Ultimul hop

Unirea Slobozia a trecut și de Spartac București, iar acum se găsește, după 16 etape, la o distanță de 5 puncte față de locul 2, Școala 181, formație care a dispus în week-endul trecut de Știința Bacău, cu 32-30. Sîmbătă, 1 martie 2014, ora 11,00, la Sala Sporturilor din Slobozia, se va juca meciul care poate limpezi definitiv apele în lupta pentru promovare. Unirea Slobozia va întîlni chiar Școala 181 și, avînd în vedere programul ulterior, o victorie sau chiar un egal ar duce în proporție de 100% echipa lui Liviu Paraschiv în Liga Națională. Duelurile dintre Unirea și Școala 181 au fost mai mereu spectaculoase și încrîncenate, bilanțul fiind favorabil echipei noastre, respectiv 3 victorii, un... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 15:00 (5449 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ambulanțe funcționale, trase pe dreapta

Ministerul Sănătății a investit inutil 200000 de lei în sănătatea ialomițeană!

Ambulanțe funcționale, trase pe dreapta

Investiție ratată a Ministerului Sănătății în județul Ialomița. În urmă cu 7 ani, instituția a repartizat Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița un număr de 4 autoturisme, destinate consultațiilor medicale la domiciliu. Achiziționate la prețul de 200000 de lei, mașinile nu și-au dovedit pînă în prezent utilitatea... Toate acestea deoarece cadrele medicale specializate în acordarea de asistență la domiciliu lipsesc din schema de personal a Serviciului de Ambulanță Ialomița...

Ambulanțele nimănui În anul de grație 2008, Ministerul Sănătății anunța dotarea serviciilor județene de ambulanță... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 14:10 (8113 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Continuăm să visăm!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia începe sezonul de primăvară la Galați

Continuăm să visăm!

Unirea Slobozia continuă sîmbătă, 1 martie 2014, drumul spre play-off-ul ligii secunde de acolo de unde l-a lăsat... Și l-a lăsat cum nu se poate mai bine, galben-albaștrii împărțind primul loc cu Rapid București. Prin urmare, în Slobozia se vorbește în premieră la modul realist despre promovare în prima ligă a fotbalului românesc. Dacă «cei mari» încearcă să tempereze speranțele venite pe neașteptate, suporterii au dreptul să viseze, iar cei din teren trebuie să lupte așa cum au făcut-o și în toamnă...

Întîlnim codașa seriei
8 partide amicale au disputat în această iarnă elevii... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 12:50 (4478 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga IV-a

Începe returul. Reviga-Fierbinți, «șocul» etapei!

Liga lui Basarab (pseudonim reconfirmat de curînd), pornește la drum cu prima etapă a returului și cu 4 echipe aspirante la promovare: Unirea Fierbinți, Victoria Țăndărei, Voința Reviga și Viticola Fetești. Unirea Fierbinți și-a luat ceva avans față de celelalte combatante, dar îl poate pierde în eventualitatea unei înfrîngeri la Reviga în derby-ul primei etape. De un astfel de rezultat sau de un egal între cele două pot profita Țăndăreiul și Feteștiul, care au adversari accesibili. Victoria joacă acasă cu Unirea Grivița, în vreme ce Viticola Fetești se deplasează la Rădulești.

Programul Etapei a XVI-a, sîmbătă, 1 martie 2014, ora 15,00... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 10:30 (5239 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hoții de peturi fac legea la Slobozia

Primăria ar putea pierde 30 de mii de lei

Hoții de peturi fac legea la Slobozia

De mai bine de o jumătate de an, peturile de plastic din containerele Sloboziei au devenit subiect de dispută publică. Potrivit declarațiile operatorului local de salubritate, SC Servicii Comunale SRL, hoții de peturi vandalizează containere și aduc prejudicii firmei. Laurențiu Abaza, șeful Poliției Locale, susține că hoții au fost identificați și amendați. Din comercializarea peturilor de plastic la Slobozia se pot obține pînă la 20 mii de lei lunar...

Hoții de peturi pun pe butuci afacerile legale
În ultimii ani, colectarea și comercializarea peturilor de plastic la Slobozia... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 08:40 (5260 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele-Fetești, duel la redeschiderea sezonului

Campionatul Ligii a III-a se reia vineri, 28 februarie 2014, cu etapa a XVI-a a sezonului regulat, a V-a a returului. În primul joc al primăverii, echipele ialomițene se vor duela direct, Viitorul Axintele primind vizita Rapidului din Fetești. Pentru ambele echipe iarna a adus schimbări vizibile. Viitorul a renunțat la Robu, Novac, Bucă, Anghel,  Mihalache sau Popescu și a încercat o nouă infuzie ilfoveană, cu 5 jucători aduși de la Cernica (Croitoru, Enciu, Tudose, Pavelescu și A. Sava), plus tineri care pe moment nu spun nimic, cum ar fi Cristil sau Gheorghe. Banca tehnică a fost întărită prin cooptarea ca director tehnic a lui Cristi Sava. Lotul alb-verzilor nu este încă bătut în cuie... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 06:35 (4056 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Cadavrul unei femei, descoperit în trenul personal de București

Slobozia: Cadavrul unei femei, descoperit în trenul personal de București

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au un lucru un dosar penal ce vizează moartea în condiții suspecte a unei bătrîne care a fost descoperită fără suflare într-un vagon al trenului Slobozia-București...
Potrivit informațiilor din anchetă, femeia și-a cumpărat bilet, după care s-a urcat în trenul personal Slobozia-București, care se afla în stație. După cîteva minute, ea fost descoperită fără suflare de către unul dintre controlorii garniturii. Bărbatul a sunat imediat la 112. La fața locului s-au deplasat medicii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița care au încercat s-o resusciteze pe femeie, însă eforturile lor au fost zadarnice. Trupul neînsuflețit al bătrînei... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2014, 16:30 (4609 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fostul prim-procuror Cătălin Hristescu, trimis în judecată

Fostul prim-procuror Cătălin Hristescu, trimis în judecată

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție, «procurorii DNA-Secția de Combatere a Corupției au dispus trimiterea în judecată a inculpaților:
HRISTESCU CRISTIAN, în stare de arest la domiciliu, prim-procuror al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița la data faptelor, în prezent suspendat din funcție, în sarcina căruia s-a reținut săvîrșirea următoarelor infracțiuni concurente:
-favorizarea infractorului;
-șantaj;
-trafic de influență (28 acte materiale).

FOAMETE ȘTEFAN-TELU, administrator al unei societăți comerciale din județul Ialomița, în stare de libertate, în sarcina... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2014, 19:05 (16880 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Incinerator de neutralizare a deșeurilor periculoase în curtea Spitalului Județean!

Slobozia: Incinerator de neutralizare a deșeurilor periculoase în curtea Spitalului Județean!

Consiliul Județean Ialomița a aprobat construirea unui incinerator de neutralizare a deșeurilor toxice în incinta Spitalului Județean Slobozia. Incineratorul urmează a fi construit prin atragere de fonduri europene nerambursabile, pe o suprafață de 80 de mp. La acest moment, valoarea contractelor pentru neutralizarea acestor deșeuri nu depășește 7 mii de lei lunar. Oficialii Consiliului Județean Ialomița consideră această investiție «o oportunitate»...

Incinerator în curtea spitalului
Credincios intențiilor sale declarate de a atrage cu orice preț fonduri europene, președintele... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2014, 18:15 (9793 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Percheziții la Slobozia, Amara și Bărbulești. Oamenii legii au ridicat bunuri și bani!

Acțiuni de amploare în județul Ialomița. Polițiștii au descins miercuri, 26 februarie a.c., în 6 locații aflate pe raza Sloboziei, orașului Amara și comunei Bărbulești. Oamenii legii au cătat suspecți acuzați de furturi din locuințe, cămătărie și șantaj. 5 persoane au fost aduse la audieri, iar în cazul uneia a fost solicitată instanței arestarea preventivă...

Michi Cămătaru, trimis după gratii Perchezițiile desfășurate în cursul zilei de miercuri, 26 februarie a.c., pe raza județului Ialomița au debutat la Bărbulești. Oamenii legii au descins în locuința lui Vasile Meterez, zis și... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2014, 16:00 (12947 vizualizări - 10 comentarii)

POLITICĂ

Scenarii politice de week-end

În timp ce Stoica își caută viceprimar și Martin partid, DNA întreabă de Ciupercă...

Scenarii politice de week-end

În vreme ce Victor Ponta și Crin Antonescu joacă leapșa pe sticla televizoarelor pasîndu-și responsabilitatea ruperii USL, Ialomița se chinuie la rîndu-i să intre în trendul național, construind scenarii politice pentru viitorul imediat. Din zecile posibile,
am ales pentru această săptămînă 3. Ele par la acest moment absurde, dar în România absurdul face parte din cotidian...

Costică îi ia locul lui Ciupercă
Surse apropiate PSD confirmă faptul că președintele Ciupercă s-a împăcat, în sfîrșit, cu ideea că nu e veșnic. Și, deși refuză să moară (politic) sau să predea scaunul... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 18:10 (10157 vizualizări - 12 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
236 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Accident în lanț pe DN2A în zona Chirana

Ialomița: Accident în lanț pe DN2A în zona Chirana

Marți, 16 august, în jurul orei 07.25, lîngă popasul Chirana a avut loc un accident soldat cu rănirea a cinci persoane și avarierea a nouă autoturisme și mașini de mare tonaj. Potrivit cercetărilor preliminare ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:43
(9170 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: De la Cluj, fără permis

Duminică după amiaza, 14 august a.c., o patrulă de siguranță publică a depistat în trafic, pe Drumul Național 21, un autoturism la volanul căruia se deplasa un bărbat, de 45 de ani, din Cluj Napoca. În ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:37
(5879 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări de 114,95% la bugetul general consolidat

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, în decursul lunii iulie 2011, a colectat peste 50 milioane lei la bugetul consolidat de stat. 84,12% din totalul încasărilor au fost realizate ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:38
(7340 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: Prin sat cu mașina, beat

Polițiștii rutieri au depistat duminică, 14 august a.c., în cadrul unui control de rutină, un autoturism condus de un bărbat, de 29 ani, pe raza satului Murgeanca. Întrucît acesta emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:36
(8169 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița organizează cursuri pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță redeschiderea sezonului de cursuri pentru șomeri. După studierea atentă a cererii existente pe piața locală, oficialii instituției au decis că cele ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:35
(7294 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: La 16 ani, cercetat penal după ce a furat dintr-un autoturism

Un minor de 16 ani este cercetat penal de polițiști pentru un furt dintr-un autoturism. În acest sens, Poliția a fost sesizată sîmbătă, 13 august, de către o tînără de 29 ani, din București, despre faptul ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:40
(6260 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Ialomița: 140 de polițiști, în acțiune

În perioada 12-15 august, polițiștii ialomițeni, dar și alte forțe de ordine, au desfășurat o serie de acțiuni în mediul urban și rural din județ. Astfel, cei peste 140 de polițiști au legitimat 250 de ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(7089 vizualizări - 0 comentarii)


Orboiești: Hoți de fier vechi prinși de polițiști

Sîmbătă, 13 august, un bărbat din Orboiești a reclamat polițiștilor că cinci persoane au încercat să îi fure fier vechi din curtea locuinței. Bărbații, cu vîrste cuprinse între 18 și 45 de ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(8404 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Formularul 200 a intrat la prelucrare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice că a început prelucrarea Formularului 200 «Declarație privind veniturile realizate din România», pentru anul 20 ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(7949 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Vineri, 5 august a.c., polițiștii au depistat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab, din Slobozia, un tînăr feteștean, de 21 ani, care emana halenă alcoolică. Șoferul a fost testat alcoolscop, valoarea ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 07:33
(9475 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Alcool confiscat

Un bărbat de 36 ani, din Fetești, a fost oprit în trafic joi, 11 august, de polițiști, pentru un control de rutină. Verificările sumare în autovehiculul bărbatului au scos la iveală mai multe bidoane de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:41
(7350 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Hoț prins de polițiști

Un tînăr de 20 ani din comuna ialomițeană Valea Ciorii este cercetat de polițiști pentru furt. Tînărul este acuzat că în noaptea de 9 spre 10 august a furat mai multe panouri de lemn de la gardul unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:41
(7008 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Valea Ciorii furt


Fetești: Acțiune pentru legalitatea forței de muncă

Polițiștii feteșteni, în colaborare cu inspectori ITM, au desfășurat joi, 11 august, o acțiune pentru prevenirea și combaterea ilegalităților care se comit în domeniul forței de muncă. În acest sens au ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:40
(7142 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Comerț ilegal cu lemne de foc

În perioada 9-11 august, polițiștii ialomițeni au desfășurat pe raza mai multor comune o acțiune ce a vizat combaterea faptelor de comercializare ilegală de material lemnos. Pe parcursul întregii acțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:40
(10427 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prostituată de meserie

Deși a fost amendată în nenumărate rînduri pentru prostituție, o tînără de 23 ani, din Slobozia, nu s-a dezis de meserie și joi, 11 august, jandarmii slobozeni au amendat-o din nou pe prostituată. Mihaela ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 10:47
(8428 vizualizări - 1 comentariu)


Sărățeni: Arestată după ce și-a omorît bărbatul

O femeie de 36 ani din Sărățeni a fost arestată preventiv pentru 29 de zile pentru «omor». Femeia este acuzată că și-a ucis bărbatul cu un cuțit. Potrivit anchetatorilor, între victimă, un bărbat de 51 ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:59
(11829 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de peste 450000 lei pentru muncă «la negru»

In baza Planului de acțiune privind reducerea incidenței muncii nedeclarate pentru perioada mai-iulie 2011, Inspectoratul Teritorial de Muncă, în colaborare cu Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:55
(11818 vizualizări - 2 comentarii)


Un tînăr de 26 ani și-a pierdut viața într-un accident rutier

Un tînăr de 26 ani și-a pierdut viața în această dimineață, joi, 11 august, într-un accident rutier. Incidentul s-a petrecut între Urziceni și Coșereni, cînd un autoturism s-a izbit frontal de un TIR. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:17
(7643 vizualizări - 5 comentarii)


Căzănești: Colecta fier vechi fără autorizație

10 societăți comerciale de colectare a deșeurilor feroase de pe raza orașului Căzănești au fost verificate miercuri, 10 august, de către polițiști și comisari ai Gărzii Financiare Ialomița. În timpul verificărilor ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:16
(9231 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Comerț ilegal cu cereale

Miercuri, 10 august, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea comerțului ilicit. În acest sens au fost verificați 6 agenți economici și 4 persoane fizice, aplicîndu ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:16
(8086 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Fructe și legume, vîndute ilegal

Miercuri, 10 august, la Movilița, polițiștii ialomițeni în colaborare cu reprezentanții Serviciului Județean de Metrologie au verificat legalitatea comerțului cu produse agroalimentare din localitate. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:15
(9236 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: Polițiștii și pompierii, întîlnire cu localnicii pe tema «descoperirea unor elemente de muniție»

Avînd în vedere evenimentul produs în seara zilei de 8 august a.c., cînd un bărbat în vârstă de 39 ani și-a pierdut viața în urma deflagrației produsă de secționarea cu flexul a unui proiectil de artilerie ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 16:14
(9049 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Copil de 13 ani, hoț de biciclete

Fetești: Copil de 13 ani, hoț de biciclete

Alarmant! Un minor de doar 13 ani este autorul principal în șase furturi de biciclete. Copilul cu domiciliul în Cosîmbești este bănuit de furtul a 6 biciclete de pe raza municipiului Fetești, în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:59
(9897 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Înșelată cu 800 lei prin telefon

După ce a trimis 800 lei unui necunoscut printr-o agenție de transfer on-line, o tînără de 34 ani, din Reviga, a reclamat polițiștilor că a fost înșelată. S-a întîmplat marți, 9 august a.c., cînd femeia ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:56
(7711 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Circula cu o mașină furată din Italia

Polițiștii ialomițeni, specializați în trafic și furturi auto, au desfășurat marți, 9 august a.c., o acțiune pentru depistarea mașinilor urmărite internațional. Astfel, în cadrul activităților, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:55
(8407 vizualizări - 2 comentarii)


6,42%, rata șomajului în Ialomița

La sfîrșitul lunii iulie 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 7048 persoane, din care 1811 șomeri indemnizați, respectiv 5237 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:12
(7162 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Patron cercetat pentru «fals intelectual»

Administratorul unei firme din Urziceni este cercetat penal pentru «fals intelectual». Pe numele individului polițiștii au reținut neînregistrarea în contabilitatea societății a peste 96,6 mii lei, sumă ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:10
(6950 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Recital Mirella Bunoaica

În organizarea Consiliului Județean Ialomița și a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», soprana Mirella Bunoaica va susține un recital extraordinar la Slobozia. Evenimentul va fi găzduit miercuri, ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:09
(6882 vizualizări - 0 comentarii)


BMW furat din Italia, găsit la Țăndărei

BMW furat din Italia, găsit la Țăndărei

Luni, 8 august, polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea traficului și furturilor de autovehicule. Astfel, în timpul verificărilor a fost găsită o mașină de lux ce ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 13:09
(8298 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Șoferi băuți la volan

Marți, 9 august, polițiștii Serviciului Rutier au oprit, în afara localității Movilița, o mașină ce circula pe direcția Urziceni-București. Pentru că mirosea a alcool, conducătorul auto, un bucureștean ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 13:08
(6117 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...