Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Marea corupție din Ialomița, în bătaia vântului

Marea corupție din Ialomița, în bătaia vîntului

Începînd de luni, 3 martie a.c., marea corupție din Ialomița este nesupravegheată. Toate acestea, întrucît Direcția Națională Anticorupție-Structura Centrală a decis să pună lacătul pe ușa Biroului Teritorial DNA Slobozia. Entitatea care lupta pentru combaterea actelor de corupție la nivel înalt din Ialomița a fost desființată...

Scandalul «Cristudor» a închis DNA Slobozia Potrivit informațiilor oferite de Biroul de Presă al Direcției Naționale Anticorupție de la București, Biroul Teritorial al instituției deschis la Slobozia și-a încetat activitatea începînd cu data de luni, 3 martie 2014, unitatea fiind desființată... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 11:50 (7037 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

«Bahmu Atelier» la Slobozia

«Bahmu Atelier» la Slobozia

De 1 martie, Adriana Bahmuțeanu le-a făcut cadou doamnelor și domnișoarelor din Slobozia un magazin vestimentar. Creațiile poartă semnătura vedetei în exclusivitate. Dincolo de aspectul comercial, gestul prezentatoarei tv este și umanitar. Toate acestea întrucît o parte din banii din vînzări vor fi redirecționați către cei 32 de copii aflați în centrul de plasament din comuna Sfîntu Gheorghe.

Haine pentru toate doamnele și domnișoarele
Însoțită de Camelia Suciu, prietena și colaboratoarea sa în ceea ce privește design-ul vestimentar, Adriana Bahmuțeanu a inaugurat, de 1 martie... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 07:45 (23526 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ciupercă și Martin rămân împreună

«Vals în doi» la Consiliul Județean, război în teritoriu

Ciupercă și Martin rămîn împreună

Copreșediniții USL Ialomița, Ioan Martin și Silvian Ciupercă au organizat o conferință de presă în care au susținut la unison că «rămînem împreună». Conferința s-a desfășurat vineri, 28 februarie 2014, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. Cei doi au susținut că vor păstra neschimbat acordul parafat în anul 2008 la nivelul județului Ialomița, iar în teritoriu își vor negocia conduita politică în funcție de situație...

Vinerea albă a guvernării județene USL
Vineri, 28 februarie a.c., la Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, copreședinții Uniunii... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 16:20 (19781 vizualizări - 28 comentarii)

SPORT

Ultimul hop

Handbal, Unirea Slobozia-Școala 181 București, sîmbătă, 1 martie, ora 11,00

Ultimul hop

Unirea Slobozia a trecut și de Spartac București, iar acum se găsește, după 16 etape, la o distanță de 5 puncte față de locul 2, Școala 181, formație care a dispus în week-endul trecut de Știința Bacău, cu 32-30. Sîmbătă, 1 martie 2014, ora 11,00, la Sala Sporturilor din Slobozia, se va juca meciul care poate limpezi definitiv apele în lupta pentru promovare. Unirea Slobozia va întîlni chiar Școala 181 și, avînd în vedere programul ulterior, o victorie sau chiar un egal ar duce în proporție de 100% echipa lui Liviu Paraschiv în Liga Națională. Duelurile dintre Unirea și Școala 181 au fost mai mereu spectaculoase și încrîncenate, bilanțul fiind favorabil echipei noastre, respectiv 3 victorii, un... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 15:00 (5462 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ambulanțe funcționale, trase pe dreapta

Ministerul Sănătății a investit inutil 200000 de lei în sănătatea ialomițeană!

Ambulanțe funcționale, trase pe dreapta

Investiție ratată a Ministerului Sănătății în județul Ialomița. În urmă cu 7 ani, instituția a repartizat Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița un număr de 4 autoturisme, destinate consultațiilor medicale la domiciliu. Achiziționate la prețul de 200000 de lei, mașinile nu și-au dovedit pînă în prezent utilitatea... Toate acestea deoarece cadrele medicale specializate în acordarea de asistență la domiciliu lipsesc din schema de personal a Serviciului de Ambulanță Ialomița...

Ambulanțele nimănui În anul de grație 2008, Ministerul Sănătății anunța dotarea serviciilor județene de ambulanță... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 14:10 (8117 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Continuăm să visăm!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia începe sezonul de primăvară la Galați

Continuăm să visăm!

Unirea Slobozia continuă sîmbătă, 1 martie 2014, drumul spre play-off-ul ligii secunde de acolo de unde l-a lăsat... Și l-a lăsat cum nu se poate mai bine, galben-albaștrii împărțind primul loc cu Rapid București. Prin urmare, în Slobozia se vorbește în premieră la modul realist despre promovare în prima ligă a fotbalului românesc. Dacă «cei mari» încearcă să tempereze speranțele venite pe neașteptate, suporterii au dreptul să viseze, iar cei din teren trebuie să lupte așa cum au făcut-o și în toamnă...

Întîlnim codașa seriei
8 partide amicale au disputat în această iarnă elevii... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 12:50 (4481 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga IV-a

Începe returul. Reviga-Fierbinți, «șocul» etapei!

Liga lui Basarab (pseudonim reconfirmat de curînd), pornește la drum cu prima etapă a returului și cu 4 echipe aspirante la promovare: Unirea Fierbinți, Victoria Țăndărei, Voința Reviga și Viticola Fetești. Unirea Fierbinți și-a luat ceva avans față de celelalte combatante, dar îl poate pierde în eventualitatea unei înfrîngeri la Reviga în derby-ul primei etape. De un astfel de rezultat sau de un egal între cele două pot profita Țăndăreiul și Feteștiul, care au adversari accesibili. Victoria joacă acasă cu Unirea Grivița, în vreme ce Viticola Fetești se deplasează la Rădulești.

Programul Etapei a XVI-a, sîmbătă, 1 martie 2014, ora 15,00... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 10:30 (5241 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Hoții de peturi fac legea la Slobozia

Primăria ar putea pierde 30 de mii de lei

Hoții de peturi fac legea la Slobozia

De mai bine de o jumătate de an, peturile de plastic din containerele Sloboziei au devenit subiect de dispută publică. Potrivit declarațiile operatorului local de salubritate, SC Servicii Comunale SRL, hoții de peturi vandalizează containere și aduc prejudicii firmei. Laurențiu Abaza, șeful Poliției Locale, susține că hoții au fost identificați și amendați. Din comercializarea peturilor de plastic la Slobozia se pot obține pînă la 20 mii de lei lunar...

Hoții de peturi pun pe butuci afacerile legale
În ultimii ani, colectarea și comercializarea peturilor de plastic la Slobozia... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 08:40 (5261 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele-Fetești, duel la redeschiderea sezonului

Campionatul Ligii a III-a se reia vineri, 28 februarie 2014, cu etapa a XVI-a a sezonului regulat, a V-a a returului. În primul joc al primăverii, echipele ialomițene se vor duela direct, Viitorul Axintele primind vizita Rapidului din Fetești. Pentru ambele echipe iarna a adus schimbări vizibile. Viitorul a renunțat la Robu, Novac, Bucă, Anghel,  Mihalache sau Popescu și a încercat o nouă infuzie ilfoveană, cu 5 jucători aduși de la Cernica (Croitoru, Enciu, Tudose, Pavelescu și A. Sava), plus tineri care pe moment nu spun nimic, cum ar fi Cristil sau Gheorghe. Banca tehnică a fost întărită prin cooptarea ca director tehnic a lui Cristi Sava. Lotul alb-verzilor nu este încă bătut în cuie... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 06:35 (4056 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Cadavrul unei femei, descoperit în trenul personal de București

Slobozia: Cadavrul unei femei, descoperit în trenul personal de București

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au un lucru un dosar penal ce vizează moartea în condiții suspecte a unei bătrîne care a fost descoperită fără suflare într-un vagon al trenului Slobozia-București...
Potrivit informațiilor din anchetă, femeia și-a cumpărat bilet, după care s-a urcat în trenul personal Slobozia-București, care se afla în stație. După cîteva minute, ea fost descoperită fără suflare de către unul dintre controlorii garniturii. Bărbatul a sunat imediat la 112. La fața locului s-au deplasat medicii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița care au încercat s-o resusciteze pe femeie, însă eforturile lor au fost zadarnice. Trupul neînsuflețit al bătrînei... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2014, 16:30 (4609 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fostul prim-procuror Cătălin Hristescu, trimis în judecată

Fostul prim-procuror Cătălin Hristescu, trimis în judecată

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție, «procurorii DNA-Secția de Combatere a Corupției au dispus trimiterea în judecată a inculpaților:
HRISTESCU CRISTIAN, în stare de arest la domiciliu, prim-procuror al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița la data faptelor, în prezent suspendat din funcție, în sarcina căruia s-a reținut săvîrșirea următoarelor infracțiuni concurente:
-favorizarea infractorului;
-șantaj;
-trafic de influență (28 acte materiale).

FOAMETE ȘTEFAN-TELU, administrator al unei societăți comerciale din județul Ialomița, în stare de libertate, în sarcina... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2014, 19:05 (16889 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Incinerator de neutralizare a deșeurilor periculoase în curtea Spitalului Județean!

Slobozia: Incinerator de neutralizare a deșeurilor periculoase în curtea Spitalului Județean!

Consiliul Județean Ialomița a aprobat construirea unui incinerator de neutralizare a deșeurilor toxice în incinta Spitalului Județean Slobozia. Incineratorul urmează a fi construit prin atragere de fonduri europene nerambursabile, pe o suprafață de 80 de mp. La acest moment, valoarea contractelor pentru neutralizarea acestor deșeuri nu depășește 7 mii de lei lunar. Oficialii Consiliului Județean Ialomița consideră această investiție «o oportunitate»...

Incinerator în curtea spitalului
Credincios intențiilor sale declarate de a atrage cu orice preț fonduri europene, președintele... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2014, 18:15 (9797 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Percheziții la Slobozia, Amara și Bărbulești. Oamenii legii au ridicat bunuri și bani!

Acțiuni de amploare în județul Ialomița. Polițiștii au descins miercuri, 26 februarie a.c., în 6 locații aflate pe raza Sloboziei, orașului Amara și comunei Bărbulești. Oamenii legii au cătat suspecți acuzați de furturi din locuințe, cămătărie și șantaj. 5 persoane au fost aduse la audieri, iar în cazul uneia a fost solicitată instanței arestarea preventivă...

Michi Cămătaru, trimis după gratii Perchezițiile desfășurate în cursul zilei de miercuri, 26 februarie a.c., pe raza județului Ialomița au debutat la Bărbulești. Oamenii legii au descins în locuința lui Vasile Meterez, zis și... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2014, 16:00 (12958 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Scenarii politice de week-end

În timp ce Stoica își caută viceprimar și Martin partid, DNA întreabă de Ciupercă...

Scenarii politice de week-end

În vreme ce Victor Ponta și Crin Antonescu joacă leapșa pe sticla televizoarelor pasîndu-și responsabilitatea ruperii USL, Ialomița se chinuie la rîndu-i să intre în trendul național, construind scenarii politice pentru viitorul imediat. Din zecile posibile,
am ales pentru această săptămînă 3. Ele par la acest moment absurde, dar în România absurdul face parte din cotidian...

Costică îi ia locul lui Ciupercă
Surse apropiate PSD confirmă faptul că președintele Ciupercă s-a împăcat, în sfîrșit, cu ideea că nu e veșnic. Și, deși refuză să moară (politic) sau să predea scaunul... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 18:10 (10157 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Sporuri ilegale la Spitalul Județean de Urgență Slobozia!

Moștenirea doctorului Olaru

Sporuri ilegale la Spitalul Județean de Urgență Slobozia!

Moștenirea lăsată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia de doctorul Vasile Olaru poate intra lejer sub incidența legii penale. În cei 3 ani de mandat, echipa managerială a doctorului Olaru a devalizat bugetul unității sanitare. În anul de grație 2011, Curtea de Conturi Ialomița constata faptul că jumătate dintre cadrele medicale de la Slobozia au beneficiat de sporuri salariale ilegale, în cuantum de 320000 de lei. Mai mult, în urma aceluiași control s-a constatat faptul că Spitalul Județean de Urgență Slobozia datorează Casei Județene de Asigurări de Sănătate suma 11000 de lei, reprezentînd cheltuieli privind asistența medicală acordată victimelor accidentelor rutiere... Curtea de Conturi... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 16:45 (36633 vizualizări - 48 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lista neagră a primăriilor «infractoare»

Curtea de Conturi confirmă ilegalități flagrante în administrația ialomițeană

Lista neagră a primăriilor «infractoare»

Independent relata în ediția precedentă despre valoarea deficitului bugetar acumulat în administrația locală ialomițeană. «Gaura neagră» de 9,5 milioane de lei din bugetele primăriilor din județ reprezintă doar vîrful ice-berg-ului în materie de nereguli financiar-contabile și fiscale administrative. Inspectorii Camerei de Conturi Ialomița au demonstrat încă o dată că cele mai multe infracțiuni se comit în sediile primăriilor ialomițene. Astfel, edilii s-au «specializat» în acordarea de sporuri salariale ilegale, efectuarea de plăți pentru obiective neexecutate sau încasări necuvenite din fonduri guvernamentale...

Primăria Slobozia a încasat ilegal banii Fondului pentru Mediu... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 15:20 (10644 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Vînători și pescari hoinari prin Slobozia

Sîmbătă, 22 februarie 2014, pe platoul din fața Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia s-a desfășurat prima ediție a festivalului «Vînător și Pescar Hoinar prin Bărăgan». Evenimentul a fost organizat de Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița, în colaborare cu autoritățile locale și județene. Manifestarea, aflată la prima ediție, a reunit peste 200 de vînători și pescari din toate zonele județului, dar și din județele învecinate. Desfășurat pe parcursul întregii zile, evenimentul a atras prin expoziția de trofee aparținînd membrilor Asociației, prin concursul canin dedicat celor mai buni cîini de vînătoare, dar și prin pitorescul ținutelor purtate de vînătorii prezenți. ... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 14:45 (12163 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

8000 de persoane sunt în căutarea unui loc de muncă

Cod roșu de șomaj în Ialomița

8000 de persoane sînt în căutarea unui loc de muncă

Declinul mediului de afaceri din Ialomița afectează și piața forței de muncă. Amenințați de faliment, tot mai mulți angajatori din județ apelează la concedieri pentru a-și susține afacerile. Datele statistice arată că, la sfîrșitul anului trecut, în Ialomița rata șomajului atingea procentul de 7,43%. Mai mult, reprezentanții Oficiului Național al Registrului Comerțului demonstrează foarte clar că firmele din județ sînt în continuare afectate de recesiune...

Șomeri și fără speranță
Potrivit datelor oficiale furnizate de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 14:15 (6576 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița, după 7 ani de integrare europeană

Ialomița, după 7 ani de integrare europeană

Administrația locală din Ialomița rămîne în continuare departe de Europa. În cei 7 ani scurși de la integrarea în spațiul comunitar, jumătate dintre primăriile județului au eșuat în încercarea de a atrage fondurile puse la dispoziție de Uniunea Europeană. Astfel, în plan administrativ, gradul de absorbție este de doar 10%. Pe de altă parte, mediul privat a excelat în atragerea banilor comunitari. 90% din fondurile structurale care au intrat în Ialomița, în perioada 2007-2014, aparțin investițiilor private.

Primăriile ialomițene întorc spatele Uniunii Europei
De 7 ani, de cînd... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 13:30 (2458 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia nu mai are locuri de veci

Cimitirul de la Bora e plin ochi

Slobozia nu mai are locuri de veci

Anunțată încă de anul trecut, lipsa locurilor de veci în Cimitirul Bora a devenit o problemă reală. În ciuda eforturilor autorităților de a extinde spațiul destinat înhumării, capacitatea Cimitirului Bora a fost depășită. La acest moment, locurile disponibile se pot număra pe degete. Soluțiile identificate de autorități sînt un nou cimitir în viitorul apropiat sau cimitirul de la Slobozia Nouă, în curs de amenajare...

Criză de locuri de veci În fiecare an, cererea pentru locuri de veci în cimitirele orașului crește. Reprezentanții Administrației Cimitirelor din Slobozia au o listă de... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 12:25 (6686 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

24 Aprilie 2012, 19:31


Slobozia: 36 de angajatori la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 27 aprilie 2012, ora 9,00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:19
(12208 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 80000 de somații emise în 2011!

Într-un raport al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița prezentat marți, 24 aprilie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, se arată că, în 2011, au fost emise peste 80000 de somații, pentru ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:18
(6964 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Două femei au murit după ce au fost izbite de un vehicul pe trecerea de pietoni!

Două persoane și-au pierdut viața într-un tragic accident rutier petrecut luni, 23 aprilie a.c., în afara localității Sinești. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 25 ani, din Brăila, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:10
(12577 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Cu sabia prin Broșteni

În noaptea de 23 spre 24 aprilie a.c., la Broșteni, un bărbat de 42 ani, din Ion Roată, care nu-și justifica prezența în zonă la momentul respectiv, a fost depistat de polițiști. În urma controlului corporal ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:07
(7060 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni sabie


Făcăeni: I-au furat motorina din rezervorul camionului

Un bărbat de 45 ani, din Făcăeni, a alertat polițiștii reclamînd că i-a fost furată cantitatea de 420 litri motorină din rezervorul unui autotractor, staționat pe raza localității de domiciliu. Victima ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:06
(8324 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Femeie înecată în Ialomița, autoturism în flăcări la Amara, copil din Bărbulești mușcat de un cîine de față...

Sîmbătă, 21 aprilie a.c., pompierii ialomițeni au căutat trupul neînsuflețit al unei femei de 48 ani, din Ograda, care se presupune că s-a înecat în apele rîului Ialomița. Din păcate, potrivit pompierilor ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:31
(11591 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Hoț la 11 ani

Un copil de doar 11 ani este cercetat penal de polițiști după ce a furat din curtea unui consătean. În acest sens, Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 21 aprilie a.c., de către un bărbat de 86 ani ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:18
(16171 vizualizări - 0 comentarii)


Patron din București cu firmă la Făcăeni, cercetat pentru evaziune fiscală

Un bărbat de 45 ani, din București, administrator al unei societăți comerciale din Făcăeni este cercetat penal de către polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru evaziune fiscală. Individul este acuzat ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:13
(8978 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fierul vechi, la mare căutare pentru hoți

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 20 aprilie a.c., polițiștii Secției Rurale Coșereni au prins în flagrant două femei de 31, respectiv 50 ani, ambele din Movilița, în timp ce furau din curtea ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:12
(8012 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La braconat pe rîul Ialomița

Doi bărbați de 28, respectiv 48 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru pescuit ilegal și deținerea ilegală de scule de pescuit. Cei doi au fost prinși în flagrant de polițiști vineri ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:03
(12490 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Șpalieri de beton, furați de hoți

Duminică, 22 aprilie a.c., polițiștii au surprins la Mărculești o căruță în care se aflau trei persoane, dintre care două, la observarea echipajului, au fugit în direcții diferite pe un teren viran din ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 16:52
(7958 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6 milioane lei, venituri suplimentare la bugetul de stat

Peste 6 milioane lei au totalizat, în luna martie 2012, inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița Ialomița drept venituri suplimentare la bugetul general consolidat. Potrivit unei informări ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:53
(11333 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat din cabinetul medical

Un minor de 12 ani și un tînăr de 20 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns în incinta cabinetului medical din Strachina, de unde au furat mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:44
(8573 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două șoferițe s-au ciocnit într-o intersecție

Joi, 19 aprilie a.c., la Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din fericire, incidentul s-a soldat doar cu pagube materiale. Pe scurt, în timp ce o tînără de 27 ani, din Slobozia, se deplasa la ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:39
(7970 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Minoră dispărută din Arad, găsită la Fetești

O adolescentă de 14 ani, dispărută de la domiciliul său din municipiul Arad a fost găsită miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiștii feteșteni. Fata era dispărută de la data de 5 aprilie 2012 și figura în ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:37
(8862 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Dosar penal pentru șofat cu permisul anulat

Un șofer a fost oprit în trafic miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiști în timp ce se deplasa în localitatea Gura Ialomiței. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit că bărbatul, de 34 ani ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:36
(11458 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Polițiștii Secțiilor Rurale Jilavele și Stelnica au organizat și executat miercuri, 18 aprilie a.c., o acțiune pentru punerea în executare a mandatelor și depistării persoanelor urmărite.
Astfel, ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:32
(11945 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: 9 proiectile de antiaeriană, descoperite într-un sac

Apelul care anunța prezența muniției la marginea pădurii a fost efectuat în această dimineață, în jurul orei 9,00, de către un polițist local. Echipajul de specialiști pirotehnicieni al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:43
(11121 vizualizări - 0 comentarii)


Tînără din Bordușani, prinsă la furat într-un supermarket din Fetești

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al poliției marți, 17 aprilie a.c., asupra faptului că o tînără a sustras din incinta unității mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:04
(9685 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 8,57 milioane lei la bugetul statului din măsuri de executare silită

În luna martie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1672 de somații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 12:04
(9622 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul la sfîrșitul lunii martie 2012, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2012, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 7897 șomeri, din care 2832 șomeri indemnizați, respectiv 5065 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:45
(6619 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în rețeaua EURES

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 68 locuri de muncă în străinătate, astfel:
...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:43
(11142 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Pieton beat spulberat de o mașină

Amețit bine de alcool, un localnic din Grivița n-a mai nimerit trecerea de pietoni și a fost la un pas de moarte. Marți, 17 aprilie a.c., acesta a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada prin ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 20:45
(9920 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Fetești: A dispărut de câteva zile!

Fetești: A dispărut de cîteva zile!

În cursul zilei de 14 aprilie a.c., Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată despre faptul că Harasim Ionuț, de 23 ani, a dispărut de pe raza municipiul Fetești, unde locuia fără forme legale.
...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:46
(11472 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Incursiune în sfera publică românească. Modele europene», de Nicolae Stan

Vineri, 20 aprilie 2012, de la orele 11,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează un eveniment deosebit. Profesorul Nicolae Stan, autorul volumului «Incursiune în sfera publică românească ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:39
(10107 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de un copac!

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 14 aprilie a.c., în timp ce un bărbat de 35 ani, din localitatea Hîrșova, se deplasa la volanul unui autoturism din direcția Constanța către Slobozia. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:29
(6811 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Și-a alimentat mașina și a plecat fără să plătească!

Un tînăr de 22 ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt acesta, în cursul nopții de 15/16 aprilie a.c., și-a alimentat autoturismul de la o ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:19
(8880 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Dosare penale pentru șoferii beți la volan. Printre aceștia, o tînără de 22 ani din Urziceni!

În perioada Sărbătorilor Pascale, polițiștii rutieri au întocmit dosare penale pe numele a șapte șoferi, șase bărbați și o femeie, cu vîrste cuprinse între 19 și 45 ani, care au fost depistați la volanul ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:13
(9220 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști au acționat în perioada Sărbătorilor Pascale

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din județul Ialomița, efective din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenate în perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:08
(7707 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...