Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

L-au luat pe Coconașu!

Unirea Slobozia a cedat în această perioadă, la Iași, al doilea marcator al turului, cu 5 reușite, și totodată principalul executant al loviturilor de pedeapsă și fazelor fixe. Este vorba de Liviu Mihai, care s-a înrolat pentru trei ani și jumătate în trupa lui Lăcătuș. În acest timp, la Slobozia, apar și noutăți. Cel mai cunoscut nume recent intrat în vestiarul Unirii este Cristian Coconașu, fotbalist pe care galben-albaștrii l-au mai vrut și în vară. Coconașu are 28 de ani și joacă mijlocaș central. Ultima echipă la care a evoluat este Farul Constanța, dar în trecut a mai activat și la Săgeata Năvodari, alături de care a bifat promovarea în Liga I și la Delta Tulcea unde a fost căpitan mai multe... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 08:50 (7846 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Sorin Iordache, vicecampion național la dublu

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, vicecampion național la dublu

Tenisul slobozean continuă să surprindă plăcut în acest început de an. De data aceasta veștile bune vin de la sportivul clubului Tenis Con, Sorin Iordache, cel care săptămîna trecută a participat la Campionatul Național de Iarnă, desfășurat la București, și nu a plecat de-acolo cu mîna goală, ci cu argintul la proba de dublu. Pereche formată din slobozeanul Sorin Iordache și piteșteanul Călin Manda s-a sudat în competițiile ultimilor ani așa că așteptările erau oricum mari de la cei doi. Primele lor victime au fost Daniel Cosma și Răzvan Codescu, de care au trecut cu 6-3, 4-6, 12-10. Adversarii din semifinale, Edris Fetișleam și Luca Vidan au fost mai ușor de trecut: 6-1, 6-1. Din păcate, în finală... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 07:39 (5498 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Carcera» plăcerilor de la Penitenciarul Slobozia...

«Carcera» plăcerilor de la Penitenciarul Slobozia...

În fiecare penitenciar din România există o celulă unde deținuții își pot consuma relațiile conjugale. Denumit «Camera intimă», acest spațiu este locul unde orice pușcăriaș și-ar dori să fie închis. Cei mai norocoși au parte de detenție în această cameră doar o dată la trei luni...

Misterul «Camerei intime»
E greu de înțeles de ce, însă pentru pușcăriași «Camera intimă» este un subiect tabu. Deținuții ți-ar povesti absolut orice, mai puțin despre locul unde își consumă relațiile conjugale cu iubitele, soțiile sau concubinele. Șofer certat cu legea, Cătălin Stanciu, de 26 de ani... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 07:10 (12883 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Alb-verzii, în cantonament

Începînd cu 20 ianuarie 2014 și terminînd cu 2 februarie a.c., Viitorul Axintele, ocupanta locului 6 din seria a II-a, se află în cantonament la Belciugatele, județul Călărași. Antrenorul Ion Nica are la dispoziție 25 de jucători, printre care și 8 nou-veniți. Despre patru dintre aceștia am vorbit pe larg cu altă ocazie și facem aici referire la Pavelescu, Croitoru, Enciu și Andrei Sava, toți veniți la pachet de la Progresul Cernica. De la aceeași echipă s-au alăturat apoi axintenilor Alexandru Sava și Adrian Tudose, ambii mijlocași sub 21 de ani. Alte două nume noi sînt fundașul dreapta Florin Cristian și mijlocașul central Alexandru Gheorghe, amîndoi născuți în 1995 și proveniți de la Viitorul... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 06:15 (5475 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mărturisiri din închisoare cu Jipa «Tamponatorul» (II)

Mărturisiri din închisoare cu Jipa «Tamponatorul» (II)

Din spatele gratiilor, Jipa «Tamponatorul» continuă mărturisirile despre lumea interlopă din Slobozia. După ce și-a acuzat propria nevastă de legături cu proxeneții locali, acesta dezvăluie felul în care mai multe tinere din oraș ajung să devine sclave ale sexului plătit la colț de stradă. Acesta face apel către anchetatori să ia de îndată măsuri...

Povești cu «pești» și prostituate
Jipa «Tamponatorul» din Slobozia a intrat în război cu interlopii locali în momentul în care soția sa ar fi fost racolată de proxeneții M.D. și V.D. Potrivit acestuia, femeia a renunțat să mai aibă... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 05:40 (9582 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bolnavi transportați la spital cu ajutorul Armatei, localități încă izolate, drumuri închise...

Efectele Codului Roșu în Ialomița

Bolnavi transportați la spital cu ajutorul Armatei, localități încă izolate, drumuri închise...

Oficial, Ialomița a scăpat de Codul Roșu, însă efectele furiei iernii încă se resimt. În cursul zilei de joi, 30 ianuarie 2014, a fost nevoie de intervenția Armatei pentru ca 3 cazuri medicale să ajungă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în siguranță. 7 localități rămîn în continuare izolate, iar un drum național și 3 județene închise...
Militarii au fost nevoiți să intervină cu ajutorul unui utilaj cu șenile. În primul caz a fost vorba despre un băițel de 4 ani din Miloșești, care prezenta stări febrile și vărsături. Tot de la Miloșești utilajul Armatei a adus la Spitalul Județean de Urgență Slobozia un bărbat, de 64 de ani, cu probleme la membre. De la Tovărășia a ajuns la spitalul... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2014, 20:25 (8144 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Școlile, închise și vineri, 31 ianuarie 2014!

În urma deciziei Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că vineri, 31 ianuarie 2014, va fi suspendată activitatea didactică de pe raza întregului județ. Măsura a fost luată pentru a evita punerea în pericol a elevilor și cadrelor didactice care sînt transportate către unitățile de învățământ cu mijloace de transport călători.

UPDATE 30 ianuarie 2014, orele 13,30 Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că, la această oră, au fost deschise circulației rutiere următoarele drumuri naționale:
... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2014, 14:30 (6739 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Procurorul Cătălin Hristescu, arestat preventiv pentru 30 de zile!

EXCLUSIV: Procurorul Cătălin Hristescu, arestat preventiv pentru 30 de zile!

Judecătorii Curții de Apel București au admis miercuri, 29 ianuarie 2014, cererea procurorilor Direcției Naționale Anticorupție de înlocuire a măsurii preventive impuse în cazul procurorului Cătălin Hristescu. Anchetatorii au cerut judecătorilor schimbarea măsurii obligării de a nu părăsi țara pentru 30 de zile, cu arestarea preventivă pentru aceeași perioadă de timp...
Procuror trimis după gratii Schimbarea măsurilor preventive impuse în cazul procurorului Cătălin Hristescu a fost adoptată în urmă cu o săptămînă. Procurorii Direcției Naționale Anticorupție au adoptat această decizie după... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2014, 16:15 (34352 vizualizări - 51 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cod Roșu de viscol în Ialomița!

școlile, închise și joi, 30 ianuarie 2014 • TOATE DRUMURILE, ÎNCHISE

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că miercuri, 29 ianuarie 2014, orele 11,00, din cauza viscolului și a zăpezii abundente,  polițiștii au închis temporar circulația pe următoarele tronsoane de drum:
DN2-între localitățile Urziceni și limita județul Buzău
DN2-între localitățile Urziceni și limita județul Ilfov
DN1D-între localitățile Urziceni și limita județul Prahova
DN2C-între localitatea Slobozia și limita cu județul Buzău
DJ302-între localitățile Movilița-Roșiori-Drăgoești
DJ302-între localitățile Dridu-Movilița
DJ101-între localitățile Maia-Fierbinți Tîrg
DJ101-între localitățile Dridu-Jilavele
DJ102H-între localitățile Grindu-Colelia
DJ102H-între localitățile Grindu-Cotorca
DJ203B-între localitățile Grindu-Valea Măcrișului
DJ 201A-între localitățile Adîncata-Moldoveni-Coșereni
DJ101D-între localitatea Adîncata-Intersecție cu DN1D
DJ201B-între localitățile Ciochina-Rași
DJ203E-între localitățile Căzănești-Cocora
DJ203F-între localitățile Grivița-Smirna
DJ203F-între localitățile Iazu-Valea Ciorii
DJ213-între localitățile Chirana-limita cu județul Brăila
DJ213A-între localitățile Bucu-Gheorghe Lazăr
DJ211-între localitățile Grivița-Traian
DJ212între localitățile Movila-Fetești
DJ201-între localitățile Cosîmbești-Gimbășani-Gura Văii
DJ306B-între localitatea Gheorghe Doja și DN2A
DC37-între localitățile Balaciu-Crăsanii de Jos
DC40-între localitățile Sălcioara-Rași
DC4-între localitățile Ion Roată-Valea Măcrișului
... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2014, 12:20 (7638 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Previziuni 2014 (I)

Previziuni 2014 (I)

Perspectiva unui nou an trezește întotdeauna entuziasm. Speranța este ca anul care vine să fie unul remarcabil, cu condiția ca o previziune deosebită să o facem cu mult timp înainte. Noi nu vrem un an cu durități și, cu siguranță, nu vrem probleme. Se va transforma anul 2014 pentru a fi mai bine? Vă dați seama că e încă mult de lucru, dar diferența este că puteți face acum un plan, fără a vă simți că sînteți într-o zonă de război. Nu va trebui să dormiți cu un ochi deschis sau cu teama că ceva va veni spre dvs, de departe, lovindu-vă. Desigur, urmărind previziunile, vom vedea calea cea bună.

Berbec... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2014, 06:30 (6541 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Administrație pe Facebook la Amara

Administrație pe Facebook la Amara

La începutul acestui an, primarul orașului Amara, Victor Moraru a avut o inițiativă insolită. El a lansat pe Facebook invitația de a dezbate «propuneri cu privire la investițiile prioritare» în orașul Amara, la nivelul anului 2014. Inițiativa s-a bucurat  de un succes neașteptat, iar aprecierile cetățenilor orașului (și nu numai ale acestora!) au fost pozitive.

Un zid virtual pentru dezbateri publice
De zeci de ani, dezbaterile asupra bugetelor locale anuale se dovedesc (în cazul fericit în care există) sterile și formale. În majoritatea situațiilor, la aceste evenimente... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2014, 04:30 (12802 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul Țăndărei așteaptă o investiție de 100 de milioane de euro

După 20 de ani de declin economic

Orașul Țăndărei așteaptă o investiție de 100 de milioane de euro

După 20 de ani de așteptare, economia orașului Țăndărei ar putea beneficia de o investiție majoră. Săptămîna trecută, autoritățile din Țăndărei au semnat un contract cu firma ECO2 România, pentru o investiție în valoare de 100 milioane de euro. Firma își propune să utilizeze biomasa agricolă din zonă pentru producerea de energie electrică. Autoritățile din Țăndărei confirmă faptul că au semnat deja un contract de concesiune pentru o suprafață de 5,7 hectare pe platforma industrială a orașului...

Povestea unei potențiale investiții
Cîndva, orașul Țăndărei era un punct de referință... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2014, 00:40 (10450 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

8 amicale într-o singură lună

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

8 amicale într-o singură lună

Fotbaliștii Unirii Slobozia, ocupanta locului II din prima serie a Ligii a II-a, au demarat pregătirile din pauza de iarnă. Va fi o pregătire lungă și solicitantă, avînd în vedere că a doua parte a sezonului ia startul abia la 1 martie. La reunire n-au fost prezenți Baruch, Dedu, Popescu și Panait, fotbaliști la care antrenorul Adrian Mihalcea a renunțat. În schimb au fost prezenți cei mai transferați jucători ai iernii: Emil Nanu și Liviu Mihai. Dacă Nanu va rămîne sigur la Slobozia, în privința lui Mihai sînt șanse tot mai mici ca acesta să îmbrace tricoul lui CSMS Iași, echipă care l-a curtat insistent. În următoarea lună, pe slobozeni îi așteaptă o perioadă încărcată de jocuri amicale. Primul... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2014, 23:15 (5848 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Mutări înaintea returului. Artean și Cricleviț la Slobozia, Cosma la Galați!

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Mutări înaintea returului. Artean și Cricleviț la Slobozia, Cosma la Galați!

Unirea Slobozia pregătește intens returul de foc care ar putea duce echipa noastră în Liga Națională. În acest context conducerea a reușit săptămîna trecută să întărească lotul prin aducerea a două jucătoare cu mare experiență. Este vorba despre Iulia Artean și Mirabela Cricleviț, ambele de la Danubius Galați. Cele două handbaliste au mai lucrat cu Liviu Paraschiv, antrenorul Unirii remarcîndu-le pentru evoluția din meciul Unirea-Danubius disputat pe 22 noiembrie 2013. Iulia Artean are 25 de ani și este interstîng, iar Mirabela Cricleviț, 30 de ani, evoluează ca extremă pe aceeași bandă. În schimb, tînăra extremă stînga Cosmina Cosma, 21 de ani, a fost împrumutată pînă în vară la Danubius Galați... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2014, 21:50 (9888 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Retrospectivă 2013 (III)

Septembrie, luna războaielor sociale
La început de toamnă, o parte dintre locatarii celor mai noi blocuri ANL din Slobozia reclamau faptul că sînt nevoiți să trăiască fără utilități  din cauza rău-platnicilor. Așa cum era de așteptat, autoritățile locale au ridicat din umeri neputincioase. Tot în septembrie, Independent prezenta publicului un nou scandal de malpraxis iscat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Medicul ginecolog Ioan Mănăilă era acuzat de mama unui bebeluș că i-ar fi omorît copilul. Mai mult,  aceeași mamă îndurerată susținea faptul că doctorul i-ar fi cerut bani pentru o operație de cezariană. «Făcusem rost... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2014, 20:56 (5010 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristian Andreescu, campion național

Tenis de cîmp, Campionatul Național de Iarnă

Cristian Andreescu, campion național

Poveștile de succes continuă în acest ianuarie de excepție al tenisului slobozean. Săptămîna trecută s-a înregistrat, probabil, cel mai valoros rezultat la un Campionat Național, furnizat de un tenismen slobozean. La Campionatul Național de Iarnă al categoriei 14 ani, Cristian Andreescu a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, iar escaladarea nu a fost deloc floare la ureche. Povestea lui Cristi o știți, știți și despre titlul național la dublu, obținut în vara lui 2012, sau despre primul loc la selecția pentru echipa națională, petrecută la finele lui 2013. Vi le-am relatat atunci așa că acum ne vom axa pe parcursul tînărului tenismen la acest campionat național...
Start ezitant, final în forță... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2014, 20:15 (6458 vizualizări - 14 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Jos tătucul Silvian!

Rendez-vous cu gherila PFA a dr Olaru

Comitetul pentru Situații de Urgență de la Spital s-a întrunit într-o ședință-fulger, convocată prin SMS, luni, 27 ianuarie 2014. Autorul SMS-ului, dr Vasile Olaru, instigator profesionist, a cerut celor 87 de PFA din dotarea spitalului să-l susțină în lupta de gherilă urbană împotriva tătucului Ciupercă. SMS-ul la care facem referire solicita, mieros, revolta: «vă invităm marți, 28 ianuarie 2014, orele 16,30, în fața Policlinicii Spitalului Slobozia, la o acțiune de susținere a unității sanitare, pt. a contracara sabotarea spitalului de către presedintele Silvian Ciuperca!». Ulterior, mazilitul manager Olaru s-a răzgîndit, contramandînd răscoala pînă la noi ordine, mulțumindu-se cu o conferință... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2014, 18:27 (35471 vizualizări - 52 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Încă sunt drumuri impracticabile!

Noul Cod Portocaliu ne prinde înzăpeziți

Ialomița: Încă sînt drumuri impracticabile!

unitățile școlare vor fi închise miercuri, 29 ianuarie 2014!

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că marți, 28 ianuarie 2014, orele 9,00, rămân impracticabile următoarele drumuri naționale, județene și comunale:
DN2C-între localitățile Slobozia și limita cu județul Buzău;
DN21A-între localitățile Țăndărei și limita cu județul Brăila;
DN3B-între localitățile Fetești și Chirana;
DJ201-între localitățile Sudiți și Săveni;
DJ203B-între localitățile Gîrbovi și Valea Măcrișului;
DJ302-între localitățile Movilița și Dridu;
DJ203F-între localitățile Grivița și Smirna;
DJ203F-între localitatea Scînteia și DN 21A;
DC2-între localitățile Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței;
DC28-între localitățile Smirna și Traian;
DC40-între localitățile Horia și Sălcioara.
... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2014, 10:25 (8567 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița se circulă în condiții de iarnă...

Codul Portocaliu va fi reluat miercuri dimineață, 29 ianuarie 2014

În Ialomița se circulă în condiții de iarnă...

Prefectul județului Ialomița, Gigi Petre a declarat că în noaptea de luni spre marți, 27/28 ianuarie 2014, toate drumurile județene vor fi redate circulației în condiții de iarnă. Declarația a fost făcută imediat după videoconferința de la orele 21,00. Potrivit datelor oficiale, luni, 27 ianuarie 2014, la orele 19,00, drumurile naționale din județ au fost deblocate. De asemenea, drumurile județene au fost și ele deszăpezite, cu excepția a 5 tronsoane mai puțin circulate. Oficialii SC Drumuri și Poduri au dat însă asigurări că în dimineața zilei de marți, 28 ianuarie a.c., și acestea vor fi redate circuitului public.
Prefectul Gigi Petre a mai declarat că la acest moment nu există probleme... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2014, 21:45 (4186 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Invitație la protest prin SMS Invitație la protest prin SMS

Medicul Vasile Olaru se revoltă împotriva președintelui Ciupercă

Invitație la protest prin SMS

UPDATE: Olaru s-a răzgîndit! Nu mai face proteste...

Proaspăt schimbat din funcția de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, întrucît mandatul i-a expirat, doctorul Vasile Olaru își face singur dreptate. Doctorul Olaru îndeamnă prin SMS la organizarea de proteste împotriva președintelui Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Așadar, iată conținutul mesajului: «Vă invităm marți, 28.01.2014, ora 16,30, în fața Policlinicii Spitalului Slobozia, la o acțiune de susținere a unității medicale pentru a contracara sabotarea spitalului de către președintele Silvian Ciupercă». Acesta este SMS-ul pe care doctorul Olaru l-a trimis celor care vor să se alăture protestului organizat de domnia sa. Reamintim faptul că în săptămîna... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2014, 18:51 (19299 vizualizări - 42 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
355 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

5964 de ialomițeni s-au vaccinat anti-COVID-19

De la debutul campaniei de vaccinare anti-COVID-19 și până în prezent, 5964 de ialomițeni s-au vaccinat, potrivit unei situații oficiale a Direcției de Sănătate Publică Ialomița. De asemenea, reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2021, 20:10
(1609 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier produs în Coșereni

Accident rutier produs în Coșereni

Echipaje de la Detașamentul de Pompieri Urziceni, cu o autospecială pentru descarcerare, o ambulanță SMURD și un echipaj al SAJ Ialomița au intervenit astăzi, în jurul orelor 12,40, în comuna Coșereni, ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2021, 16:20
(2268 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 41 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 29 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7622, cu 41 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2021, 15:25
(1668 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de peste 31000 de lei

Pe parcursul zilei de joi, 28 ianuarie 2021, polițiștii ialomițeni au aplicat 113 sancțiuni contravenționale, 42 dintre acestea în cazul persoanelor identificate că nu au respectat măsurile de protecție ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2021, 12:40
(2479 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor pentru cererile depuse în luna decembrie ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2021, 11:55
(5684 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Munca în sărbătorile legale

Conform art. 139 din Legea nr.53/2003-Codul Muncii, republicată și actualizată, zilele de sărbătoare legală în care nu se lucrează sunt 1 și 2 ianuarie; 24 ianuarie-Ziua Unirii Principatelor Române; Vinerea ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2021, 18:20
(1746 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean reținut pentru mai multe furturi comise la Urziceni

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat un bărbat, de 44 de ani, bănuit de comiterea mai multor furturi în noaptea de 26/27 ianuarie a.c., dintr-o biserică și un centru comercial din ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2021, 15:50
(2375 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Braconier surprins în flagrant când scotea pește cu plasele!

Slobozia: Braconier surprins în flagrant când scotea pește cu plasele!

Peste 150 de kilograme de pește din speciile novac și sânger au fost eliberate în mediul acvatic, în urma unui flagrant al polițiștilor din Slobozia, după ce un bărbat a fost surpsins, în timp ce scotea ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2021, 15:45
(2200 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Andrășești, arestat pentru infracțiuni rutiere

Miercuri, 27 ianuarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2021, 15:40
(1531 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 11750 de lei

Activitățile cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă au avut loc în sistem integrat și au vizat, în special, zonele aglomerate, centre comerciale, dar și mijloacele de transport ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2021, 15:35
(1583 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 28 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7581, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2021, 15:30
(2397 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 42 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 27 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7559, cu 42 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2021, 15:40
(4299 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 8 mașini blocate pe șosea, în zona de Est a județului

Ialomița: 8 mașini blocate pe șosea, în zona de Est a județului

Voluntarii din cadrul Serviciilor pentru Situații de Urgență ale localităților Fetești și Mihail Kogălniceanu au intervenit în dimineața zilei de miercuri, 27 ianuarie a.c., pentru a repune în circulație ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2021, 15:25
(5453 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Galben de ninsori și viscol pentru 8 județe din zona de Sud-Est a țării, printre care și Ialomița. Avertizarea intră ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2021, 17:25
(2400 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean urmărit național și internațional, depistat la Slobozia

Investigațiile efectuate de polițiștii din Slobozia au condus la depistarea unui bărbat pe numele căruia Judecătoria Brăila a emis un mandat de executare a pedepsei de 3 ani și 2 luni de închisoare. În ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2021, 17:20
(2737 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 7250 de lei

80 de polițiști au fost la datorie în ultimele 24 de ore, împreună cu polițiști locali, jandarmi și pompieri ialomițeni, precum și cu reprezentanți ai altor instituții, pentru verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2021, 17:15
(3498 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 20 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 26 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7517, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2021, 15:35
(2469 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,88%, rata șomajului în decembrie 2020

La sfârșitul lunii decembrie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4581  șomeri (din care 2054 femei), rata șomajului fiind de 4,88%, cu ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2021, 14:15
(1914 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 25 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7497, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2021, 15:45
(1856 vizualizări - 0 comentarii)


Tânără de 29 de ani, depistată băută la volan pe străzile Sloboziei

Trei bărbați, cu vârste cuprinse între 17 și 47 de ani, sunt cercetați de polițiști după ce au fost surprinși în timp ce conduceau autoturisme, pe raza municipiului Slobozia și a comunei Grivița, fără a ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2021, 14:30
(3759 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Constănțeni arestați pentru «constituire a unui grup infracțional organizat»

Vineri, 22 ianuarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Slobozia au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2021, 14:25
(4527 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de peste 39000 de lei

Polițiștii ialomițeni, sub autoritatea Instituției Prefectului Ialomița, au continuat să acționeze, în sistem integrat, alături de celelalte structuri cu atribuții de control, în vederea verificării respectării ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2021, 14:20
(1514 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Transformator mistuit de flăcări

Duminică, 24 ianuarie a.c., în jurul orei 8,05, în comuna Stelnica a izbucnit un incendiu la un transformator. La fața locului s-au deplasat de urgență salvatorii din cadrul Stației de Pompieri Fetești ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2021, 11:45
(2190 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Petrecere ilegală, întreruptă de polițiști

35 de persoane au fost amendate duminică, 24 ianuarie 2021, după ce au participat la o petrecere privată organizată în comuna  Borănești, fără a respecta măsurile de protecție sanitară. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2021, 10:20
(2038 vizualizări - 1 comentariu)


Unirea Principatelor, celebrată la Catedrala Urziceni

Unirea Principatelor, celebrată la Catedrala Urziceni

Cerul însorit al Urziceniului a primit rugăciunea de mulțumire adusă lui Dumnezeu. Duminică, 24 ianuarie 2021, după săvârșirea Sfintei Liturghii, preoții Catedralei Urziceni au săvârșit slujba de Te Deum ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2021, 20:35
(3952 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 18 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 24 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7481, cu 18 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2021, 16:10
(1640 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 12 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7463, cu 12 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2021, 15:35
(1652 vizualizări - 0 comentarii)


Restaurantele și cafenele din Slobozia, deschise la interior. Incidența cazurilor a scăzut la 2,25/1000 de locuitori!

Datorită scăderii incidenței cazurilor de COVID-19 la 2,25/1000 de locuitori, reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița au permis redeschiderea la interior a restaurantelor ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2021, 17:05
(7029 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 22 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7451, cu 31 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2021, 15:10
(2542 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prefectul Tonița Manea s-a vaccinat

Ialomița: Prefectul Tonița Manea s-a vaccinat

Prefectul județului Ialomița, Tonița Manea, s-a vaccinată joi, 21 ianuarie a.c., împotriva virusului SARS-CoV-2. Prefectul Tonița Manea a ales să facă vaccinul la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2021, 19:15
(2220 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...