Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

L-au luat pe Coconașu!

Unirea Slobozia a cedat în această perioadă, la Iași, al doilea marcator al turului, cu 5 reușite, și totodată principalul executant al loviturilor de pedeapsă și fazelor fixe. Este vorba de Liviu Mihai, care s-a înrolat pentru trei ani și jumătate în trupa lui Lăcătuș. În acest timp, la Slobozia, apar și noutăți. Cel mai cunoscut nume recent intrat în vestiarul Unirii este Cristian Coconașu, fotbalist pe care galben-albaștrii l-au mai vrut și în vară. Coconașu are 28 de ani și joacă mijlocaș central. Ultima echipă la care a evoluat este Farul Constanța, dar în trecut a mai activat și la Săgeata Năvodari, alături de care a bifat promovarea în Liga I și la Delta Tulcea unde a fost căpitan mai multe... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 08:50 (7846 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Sorin Iordache, vicecampion național la dublu

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, vicecampion național la dublu

Tenisul slobozean continuă să surprindă plăcut în acest început de an. De data aceasta veștile bune vin de la sportivul clubului Tenis Con, Sorin Iordache, cel care săptămîna trecută a participat la Campionatul Național de Iarnă, desfășurat la București, și nu a plecat de-acolo cu mîna goală, ci cu argintul la proba de dublu. Pereche formată din slobozeanul Sorin Iordache și piteșteanul Călin Manda s-a sudat în competițiile ultimilor ani așa că așteptările erau oricum mari de la cei doi. Primele lor victime au fost Daniel Cosma și Răzvan Codescu, de care au trecut cu 6-3, 4-6, 12-10. Adversarii din semifinale, Edris Fetișleam și Luca Vidan au fost mai ușor de trecut: 6-1, 6-1. Din păcate, în finală... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 07:39 (5498 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Carcera» plăcerilor de la Penitenciarul Slobozia...

«Carcera» plăcerilor de la Penitenciarul Slobozia...

În fiecare penitenciar din România există o celulă unde deținuții își pot consuma relațiile conjugale. Denumit «Camera intimă», acest spațiu este locul unde orice pușcăriaș și-ar dori să fie închis. Cei mai norocoși au parte de detenție în această cameră doar o dată la trei luni...

Misterul «Camerei intime»
E greu de înțeles de ce, însă pentru pușcăriași «Camera intimă» este un subiect tabu. Deținuții ți-ar povesti absolut orice, mai puțin despre locul unde își consumă relațiile conjugale cu iubitele, soțiile sau concubinele. Șofer certat cu legea, Cătălin Stanciu, de 26 de ani... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 07:10 (12883 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Alb-verzii, în cantonament

Începînd cu 20 ianuarie 2014 și terminînd cu 2 februarie a.c., Viitorul Axintele, ocupanta locului 6 din seria a II-a, se află în cantonament la Belciugatele, județul Călărași. Antrenorul Ion Nica are la dispoziție 25 de jucători, printre care și 8 nou-veniți. Despre patru dintre aceștia am vorbit pe larg cu altă ocazie și facem aici referire la Pavelescu, Croitoru, Enciu și Andrei Sava, toți veniți la pachet de la Progresul Cernica. De la aceeași echipă s-au alăturat apoi axintenilor Alexandru Sava și Adrian Tudose, ambii mijlocași sub 21 de ani. Alte două nume noi sînt fundașul dreapta Florin Cristian și mijlocașul central Alexandru Gheorghe, amîndoi născuți în 1995 și proveniți de la Viitorul... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 06:15 (5475 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mărturisiri din închisoare cu Jipa «Tamponatorul» (II)

Mărturisiri din închisoare cu Jipa «Tamponatorul» (II)

Din spatele gratiilor, Jipa «Tamponatorul» continuă mărturisirile despre lumea interlopă din Slobozia. După ce și-a acuzat propria nevastă de legături cu proxeneții locali, acesta dezvăluie felul în care mai multe tinere din oraș ajung să devine sclave ale sexului plătit la colț de stradă. Acesta face apel către anchetatori să ia de îndată măsuri...

Povești cu «pești» și prostituate
Jipa «Tamponatorul» din Slobozia a intrat în război cu interlopii locali în momentul în care soția sa ar fi fost racolată de proxeneții M.D. și V.D. Potrivit acestuia, femeia a renunțat să mai aibă... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 05:40 (9583 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bolnavi transportați la spital cu ajutorul Armatei, localități încă izolate, drumuri închise...

Efectele Codului Roșu în Ialomița

Bolnavi transportați la spital cu ajutorul Armatei, localități încă izolate, drumuri închise...

Oficial, Ialomița a scăpat de Codul Roșu, însă efectele furiei iernii încă se resimt. În cursul zilei de joi, 30 ianuarie 2014, a fost nevoie de intervenția Armatei pentru ca 3 cazuri medicale să ajungă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în siguranță. 7 localități rămîn în continuare izolate, iar un drum național și 3 județene închise...
Militarii au fost nevoiți să intervină cu ajutorul unui utilaj cu șenile. În primul caz a fost vorba despre un băițel de 4 ani din Miloșești, care prezenta stări febrile și vărsături. Tot de la Miloșești utilajul Armatei a adus la Spitalul Județean de Urgență Slobozia un bărbat, de 64 de ani, cu probleme la membre. De la Tovărășia a ajuns la spitalul... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2014, 20:25 (8144 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Școlile, închise și vineri, 31 ianuarie 2014!

În urma deciziei Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că vineri, 31 ianuarie 2014, va fi suspendată activitatea didactică de pe raza întregului județ. Măsura a fost luată pentru a evita punerea în pericol a elevilor și cadrelor didactice care sînt transportate către unitățile de învățământ cu mijloace de transport călători.

UPDATE 30 ianuarie 2014, orele 13,30 Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că, la această oră, au fost deschise circulației rutiere următoarele drumuri naționale:
... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2014, 14:30 (6739 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Procurorul Cătălin Hristescu, arestat preventiv pentru 30 de zile!

EXCLUSIV: Procurorul Cătălin Hristescu, arestat preventiv pentru 30 de zile!

Judecătorii Curții de Apel București au admis miercuri, 29 ianuarie 2014, cererea procurorilor Direcției Naționale Anticorupție de înlocuire a măsurii preventive impuse în cazul procurorului Cătălin Hristescu. Anchetatorii au cerut judecătorilor schimbarea măsurii obligării de a nu părăsi țara pentru 30 de zile, cu arestarea preventivă pentru aceeași perioadă de timp...
Procuror trimis după gratii Schimbarea măsurilor preventive impuse în cazul procurorului Cătălin Hristescu a fost adoptată în urmă cu o săptămînă. Procurorii Direcției Naționale Anticorupție au adoptat această decizie după... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2014, 16:15 (34352 vizualizări - 51 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cod Roșu de viscol în Ialomița!

școlile, închise și joi, 30 ianuarie 2014 • TOATE DRUMURILE, ÎNCHISE

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că miercuri, 29 ianuarie 2014, orele 11,00, din cauza viscolului și a zăpezii abundente,  polițiștii au închis temporar circulația pe următoarele tronsoane de drum:
DN2-între localitățile Urziceni și limita județul Buzău
DN2-între localitățile Urziceni și limita județul Ilfov
DN1D-între localitățile Urziceni și limita județul Prahova
DN2C-între localitatea Slobozia și limita cu județul Buzău
DJ302-între localitățile Movilița-Roșiori-Drăgoești
DJ302-între localitățile Dridu-Movilița
DJ101-între localitățile Maia-Fierbinți Tîrg
DJ101-între localitățile Dridu-Jilavele
DJ102H-între localitățile Grindu-Colelia
DJ102H-între localitățile Grindu-Cotorca
DJ203B-între localitățile Grindu-Valea Măcrișului
DJ 201A-între localitățile Adîncata-Moldoveni-Coșereni
DJ101D-între localitatea Adîncata-Intersecție cu DN1D
DJ201B-între localitățile Ciochina-Rași
DJ203E-între localitățile Căzănești-Cocora
DJ203F-între localitățile Grivița-Smirna
DJ203F-între localitățile Iazu-Valea Ciorii
DJ213-între localitățile Chirana-limita cu județul Brăila
DJ213A-între localitățile Bucu-Gheorghe Lazăr
DJ211-între localitățile Grivița-Traian
DJ212între localitățile Movila-Fetești
DJ201-între localitățile Cosîmbești-Gimbășani-Gura Văii
DJ306B-între localitatea Gheorghe Doja și DN2A
DC37-între localitățile Balaciu-Crăsanii de Jos
DC40-între localitățile Sălcioara-Rași
DC4-între localitățile Ion Roată-Valea Măcrișului
... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2014, 12:20 (7638 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Previziuni 2014 (I)

Previziuni 2014 (I)

Perspectiva unui nou an trezește întotdeauna entuziasm. Speranța este ca anul care vine să fie unul remarcabil, cu condiția ca o previziune deosebită să o facem cu mult timp înainte. Noi nu vrem un an cu durități și, cu siguranță, nu vrem probleme. Se va transforma anul 2014 pentru a fi mai bine? Vă dați seama că e încă mult de lucru, dar diferența este că puteți face acum un plan, fără a vă simți că sînteți într-o zonă de război. Nu va trebui să dormiți cu un ochi deschis sau cu teama că ceva va veni spre dvs, de departe, lovindu-vă. Desigur, urmărind previziunile, vom vedea calea cea bună.

Berbec... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2014, 06:30 (6541 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Administrație pe Facebook la Amara

Administrație pe Facebook la Amara

La începutul acestui an, primarul orașului Amara, Victor Moraru a avut o inițiativă insolită. El a lansat pe Facebook invitația de a dezbate «propuneri cu privire la investițiile prioritare» în orașul Amara, la nivelul anului 2014. Inițiativa s-a bucurat  de un succes neașteptat, iar aprecierile cetățenilor orașului (și nu numai ale acestora!) au fost pozitive.

Un zid virtual pentru dezbateri publice
De zeci de ani, dezbaterile asupra bugetelor locale anuale se dovedesc (în cazul fericit în care există) sterile și formale. În majoritatea situațiilor, la aceste evenimente... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2014, 04:30 (12802 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul Țăndărei așteaptă o investiție de 100 de milioane de euro

După 20 de ani de declin economic

Orașul Țăndărei așteaptă o investiție de 100 de milioane de euro

După 20 de ani de așteptare, economia orașului Țăndărei ar putea beneficia de o investiție majoră. Săptămîna trecută, autoritățile din Țăndărei au semnat un contract cu firma ECO2 România, pentru o investiție în valoare de 100 milioane de euro. Firma își propune să utilizeze biomasa agricolă din zonă pentru producerea de energie electrică. Autoritățile din Țăndărei confirmă faptul că au semnat deja un contract de concesiune pentru o suprafață de 5,7 hectare pe platforma industrială a orașului...

Povestea unei potențiale investiții
Cîndva, orașul Țăndărei era un punct de referință... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2014, 00:40 (10451 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

8 amicale într-o singură lună

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

8 amicale într-o singură lună

Fotbaliștii Unirii Slobozia, ocupanta locului II din prima serie a Ligii a II-a, au demarat pregătirile din pauza de iarnă. Va fi o pregătire lungă și solicitantă, avînd în vedere că a doua parte a sezonului ia startul abia la 1 martie. La reunire n-au fost prezenți Baruch, Dedu, Popescu și Panait, fotbaliști la care antrenorul Adrian Mihalcea a renunțat. În schimb au fost prezenți cei mai transferați jucători ai iernii: Emil Nanu și Liviu Mihai. Dacă Nanu va rămîne sigur la Slobozia, în privința lui Mihai sînt șanse tot mai mici ca acesta să îmbrace tricoul lui CSMS Iași, echipă care l-a curtat insistent. În următoarea lună, pe slobozeni îi așteaptă o perioadă încărcată de jocuri amicale. Primul... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2014, 23:15 (5848 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Mutări înaintea returului. Artean și Cricleviț la Slobozia, Cosma la Galați!

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Mutări înaintea returului. Artean și Cricleviț la Slobozia, Cosma la Galați!

Unirea Slobozia pregătește intens returul de foc care ar putea duce echipa noastră în Liga Națională. În acest context conducerea a reușit săptămîna trecută să întărească lotul prin aducerea a două jucătoare cu mare experiență. Este vorba despre Iulia Artean și Mirabela Cricleviț, ambele de la Danubius Galați. Cele două handbaliste au mai lucrat cu Liviu Paraschiv, antrenorul Unirii remarcîndu-le pentru evoluția din meciul Unirea-Danubius disputat pe 22 noiembrie 2013. Iulia Artean are 25 de ani și este interstîng, iar Mirabela Cricleviț, 30 de ani, evoluează ca extremă pe aceeași bandă. În schimb, tînăra extremă stînga Cosmina Cosma, 21 de ani, a fost împrumutată pînă în vară la Danubius Galați... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2014, 21:50 (9888 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Retrospectivă 2013 (III)

Septembrie, luna războaielor sociale
La început de toamnă, o parte dintre locatarii celor mai noi blocuri ANL din Slobozia reclamau faptul că sînt nevoiți să trăiască fără utilități  din cauza rău-platnicilor. Așa cum era de așteptat, autoritățile locale au ridicat din umeri neputincioase. Tot în septembrie, Independent prezenta publicului un nou scandal de malpraxis iscat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Medicul ginecolog Ioan Mănăilă era acuzat de mama unui bebeluș că i-ar fi omorît copilul. Mai mult,  aceeași mamă îndurerată susținea faptul că doctorul i-ar fi cerut bani pentru o operație de cezariană. «Făcusem rost... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2014, 20:56 (5010 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristian Andreescu, campion național

Tenis de cîmp, Campionatul Național de Iarnă

Cristian Andreescu, campion național

Poveștile de succes continuă în acest ianuarie de excepție al tenisului slobozean. Săptămîna trecută s-a înregistrat, probabil, cel mai valoros rezultat la un Campionat Național, furnizat de un tenismen slobozean. La Campionatul Național de Iarnă al categoriei 14 ani, Cristian Andreescu a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, iar escaladarea nu a fost deloc floare la ureche. Povestea lui Cristi o știți, știți și despre titlul național la dublu, obținut în vara lui 2012, sau despre primul loc la selecția pentru echipa națională, petrecută la finele lui 2013. Vi le-am relatat atunci așa că acum ne vom axa pe parcursul tînărului tenismen la acest campionat național...
Start ezitant, final în forță... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2014, 20:15 (6459 vizualizări - 14 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Jos tătucul Silvian!

Rendez-vous cu gherila PFA a dr Olaru

Comitetul pentru Situații de Urgență de la Spital s-a întrunit într-o ședință-fulger, convocată prin SMS, luni, 27 ianuarie 2014. Autorul SMS-ului, dr Vasile Olaru, instigator profesionist, a cerut celor 87 de PFA din dotarea spitalului să-l susțină în lupta de gherilă urbană împotriva tătucului Ciupercă. SMS-ul la care facem referire solicita, mieros, revolta: «vă invităm marți, 28 ianuarie 2014, orele 16,30, în fața Policlinicii Spitalului Slobozia, la o acțiune de susținere a unității sanitare, pt. a contracara sabotarea spitalului de către presedintele Silvian Ciuperca!». Ulterior, mazilitul manager Olaru s-a răzgîndit, contramandînd răscoala pînă la noi ordine, mulțumindu-se cu o conferință... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2014, 18:27 (35471 vizualizări - 52 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Încă sunt drumuri impracticabile!

Noul Cod Portocaliu ne prinde înzăpeziți

Ialomița: Încă sînt drumuri impracticabile!

unitățile școlare vor fi închise miercuri, 29 ianuarie 2014!

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că marți, 28 ianuarie 2014, orele 9,00, rămân impracticabile următoarele drumuri naționale, județene și comunale:
DN2C-între localitățile Slobozia și limita cu județul Buzău;
DN21A-între localitățile Țăndărei și limita cu județul Brăila;
DN3B-între localitățile Fetești și Chirana;
DJ201-între localitățile Sudiți și Săveni;
DJ203B-între localitățile Gîrbovi și Valea Măcrișului;
DJ302-între localitățile Movilița și Dridu;
DJ203F-între localitățile Grivița și Smirna;
DJ203F-între localitatea Scînteia și DN 21A;
DC2-între localitățile Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței;
DC28-între localitățile Smirna și Traian;
DC40-între localitățile Horia și Sălcioara.
... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2014, 10:25 (8567 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița se circulă în condiții de iarnă...

Codul Portocaliu va fi reluat miercuri dimineață, 29 ianuarie 2014

În Ialomița se circulă în condiții de iarnă...

Prefectul județului Ialomița, Gigi Petre a declarat că în noaptea de luni spre marți, 27/28 ianuarie 2014, toate drumurile județene vor fi redate circulației în condiții de iarnă. Declarația a fost făcută imediat după videoconferința de la orele 21,00. Potrivit datelor oficiale, luni, 27 ianuarie 2014, la orele 19,00, drumurile naționale din județ au fost deblocate. De asemenea, drumurile județene au fost și ele deszăpezite, cu excepția a 5 tronsoane mai puțin circulate. Oficialii SC Drumuri și Poduri au dat însă asigurări că în dimineața zilei de marți, 28 ianuarie a.c., și acestea vor fi redate circuitului public.
Prefectul Gigi Petre a mai declarat că la acest moment nu există probleme... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2014, 21:45 (4186 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Invitație la protest prin SMS Invitație la protest prin SMS

Medicul Vasile Olaru se revoltă împotriva președintelui Ciupercă

Invitație la protest prin SMS

UPDATE: Olaru s-a răzgîndit! Nu mai face proteste...

Proaspăt schimbat din funcția de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, întrucît mandatul i-a expirat, doctorul Vasile Olaru își face singur dreptate. Doctorul Olaru îndeamnă prin SMS la organizarea de proteste împotriva președintelui Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Așadar, iată conținutul mesajului: «Vă invităm marți, 28.01.2014, ora 16,30, în fața Policlinicii Spitalului Slobozia, la o acțiune de susținere a unității medicale pentru a contracara sabotarea spitalului de către președintele Silvian Ciupercă». Acesta este SMS-ul pe care doctorul Olaru l-a trimis celor care vor să se alăture protestului organizat de domnia sa. Reamintim faptul că în săptămîna... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2014, 18:51 (19299 vizualizări - 42 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
322 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grivița: I-a luat casa foc de la o sobă

La începutul săptămînii, luni, 19 decembrie, în jurul orei 22,00, pompierii au fost alertați cu privire la izbucnirea unui incendiu la locuința unui cetățean din Grivița. Potrivit pompierilor, cel mai probabil ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 13:17
(12015 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grivița incendiu


ISU Ialomița: 9 urgențe medicale într-o singură zi!

Potrivit unei informări, luni, 19 decembrie, echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență au fost solicitate să intervină în cazul a 9 urgențe medicale. Paramedicii instituției au intervenit ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 13:16
(14998 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Norme de venit pe 2012

Propunerile pentru normele de venit aferente anului 2012 au fost oferite publicității pe site-ul Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița. Informarea este destinată contribuabililor care își desfășoară ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 13:02
(9662 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Hoți de fier vechi, prinși

Polițiștii Secției Jilavele informează identificare unor hoți de fier vechi. Pe scurt, oamenii legii au desfășurat o anchetă privind furtul a mai multor obiecte metalice din anexa locuinței unui bărbat ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 13:01
(16588 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat la volan, a intrat cu mașina în panourile unei benzinării

Sîmbătă, 17 decembrie, la Urziceni, s-a produs un accident rutier. În urma cercetărilor s-a stabilit că în timp ce un bărbat, de 30 ani, din localitate, se deplasa la volanul unui autoturism, a pătruns ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2011, 08:36
(10403 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu Matizul într-un TIR

Un grav accident rutier s-a produs duminică, 18 decembrie, în apropiere de Slobozia. Potrivit polițiștilor, în timp ce un tînăr, de 28 ani, din Slobozia, se deplasa la volanul unui autoturism pe direcția ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2011, 08:28
(12705 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 8 șoferi au rămas fără permise, amenzi de 59000 lei

Polițiștii Serviciului Rutier au derulat la sfîrșit de săptămînă o serie de acțiuni în cadrul cărora au aplicat 244 sancțiuni contravenționale, au reținut 8 permise de conducere și au retras 2 certificate ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2011, 08:27
(11656 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Biciclist accidentat ușor

Duminică, 18 decembrie, la Țăndărei, un biciclist a fost acroșat de un autoturism. Atfel, în timp ce un bărbat, de 60 ani, din localitate, se deplasa la volanul unui autoturism, nu a respectat semnificația ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2011, 08:26
(16391 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bucureștean prins beat la volan

Un alt șofer a fost prins de polițiștii rutieri, duminică, 18 decembrie, în timp ce se deplasa la volanul unei mașini după ce băuse. Șoferul, un bărbat de 44 ani, din București, a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2011, 08:25
(10759 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Șoferița a accidentat un pieton

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 17 decembrie, la Gheorghe Doja. Pe scurt, în timp ce o tînără, de 24 de ani, se deplasa la volanul unui autoturism, a accidentat un localnic de 39 de ani, care se ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2011, 08:24
(14354 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Doi infractori, încarcerați

Doi tineri de 22, respectiv 25 ani, din Țăndărei, au fost prinși și arestați, vineri, 16 decembrie. Ambii aveau de executat pedepse privative de libertate de cîte 2 ani închisoare. Infractorii sînt acuzați ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2011, 08:22
(18406 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Săveni și Gura Ialomiței

Duminică, 18 decembrie, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea a două incendii. Astfel, în primul caz o anexă gospodărească a unui cetățean din Săveni a ars după ce o persoană ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2011, 08:21
(12955 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Jaf la benzinărie

Trei indivizi cu cagule au intrat într-o benzinărie din Căzănești și au atacat-o pe casieră. Evenimentul s-a petrecut în noaptea de vineri spre sîmbătă, 16/17 decembrie 2011, casiera Constantina E. fiind ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2011, 17:34
(17811 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: A furat un aparat de sudură de pe șantier

Poliția a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că joi, 15 decembrie a.c., persoane necunoscute au sustras de pe șantierul unei fabrici din comuna Movilița, un aparat de sudură. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2011, 15:34
(11097 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Peste 200 de jandarmi vor asigura ordinea publică în perioada Sărbătorilor de Iarnă și de Revelion

Peste 200 de jandarmi vor asigura măsurile de ordine publică în toate municipiile județului Ialomița cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă și a Anului Nou. «Jandarmii vor oferi cetățenilor un climat de liniște ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2011, 15:31
(17271 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Armă de tir, deținută ilegal

Efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat joi, 15 decembrie a.c., un bărbat de 40 ani, din Slobozia, care deținea fără drept o armă de tir cu aer comprimat, calibru 5, ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2011, 15:30
(12294 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: I-au furat din curte

Joi, 15 decembrie a.c., polițiștii din Alexeni au fost sesizați de către un localnic, de 70 ani, cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței și au sustras fier vechi. În ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2011, 15:04
(15038 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Alexeni furt


Movilița: Beat mort la volan a refuzat recoltarea de probe biologice de sînge! Și avea și permisul anulat!

O patrulă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic joi, 15 decembrie a.c., pe raza comunei Movilița, un autoturism condus de un tînăr, de 24 ani, domiciliat în municipiul București. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2011, 14:16
(18968 vizualizări - 0 comentarii)


Campania «Jandarmeria donează viață pentru România», la final

116 jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița și 10 voluntari din instituțiile partenere au participat la campania de donare de sînge, inițiată de Jandarmeria Română, «Jandarmeria ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2011, 14:06
(13176 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A furat bani de la firma unde era angajat!

Un feteștean de 36 ani este cercetat penal de polițiști pentru delapidare. Pe numele individului polițiștii au reținut că în perioada ianuarie-octombrie 2011, în calitate de angajat al unei societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2011, 16:48
(11805 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Tu cui dai accept?»

«O cercetare realizată de Institutul de Cercetare și Prevenire a Criminalității din cadrul IGPR arată faptul că 70% dintre elevii de gimnaziu accesează internetul cel puțin o dată pe zi; toți acești copii ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2011, 16:47
(17581 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sărbătoarea Colindului «Sub zare de soare»

Slobozia: Sărbătoarea Colindului «Sub zare de soare»

În organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Consiliului Local Slobozia, a Direcției Municipale pentru Cultură, Sport și Tineret Slobozia, a Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2011, 14:01
(11789 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Cinci tineri care furau din autoturisme, cercetați de polițiști

În urma investigațiilor derulate, efectivele Biroului de Investigații Criminale Urziceni au identificat marți, 13 decembrie a.c., un minor de 17 ani, domiciliat în localitate, ca fiind făptuitorul unui ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2011, 13:53
(16572 vizualizări - 0 comentarii)


Cosîmbești: I-a sustras porumbul din hambar

Poliția a fost sesizată de către o femeie, de 58 ani, din Slobozia, cu privire la faptul că de la locuința unei rude din comuna Cosîmbești a fost sustrasă cantitatea de aproximativ 200 kg porumb știuleți ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2011, 13:51
(18721 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A intrat în pom

La primele ore ale dimineții de miercuri, 14 decembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că între localitățile Țăndărei și Platonești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2011, 13:50
(13881 vizualizări - 1 comentariu)


Ciulnița: A furat grilaje metalice dintr-o curte

Efectivele Secției Poliție Rurală Slobozia cercetează sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat un bărbat de 42 ani, din comuna Ciulnița. Acesta a sustras marți, 13 decembrie a.c., mai multe ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2011, 13:44
(11872 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Protopopiatul Urziceni: Festival de colinde și expoziție de icoane pe lemn și sticlă

Protopopiatul Urziceni: Festival de colinde și expoziție de icoane pe lemn și sticlă

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, duminică, 11 decembrie 2011, Protopopiatul Urziceni, împreună cu Societatea Culturală Apollon și Primăria Municipiului ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2011, 13:38
(15552 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2011, 14:56
(7892 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au furat fier vechi

Polițiștii au oprit pentru control, în trafic, o autoutilitară condusă de un bărbat, de 44 ani, din localitate, care transporta deșeuri feroase fără a deține documente de proveniență. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2011, 14:33
(15535 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Băut, la volan

Luni, 12 decembrie, polițiștii au prins, pe raza municipiului Fetești, un bărbat de 47 ani care se afla la volanul unui autoturism sub influența băuturilor alcoolice. Testat fiind cu aparatul Drager, șoferul ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2011, 14:33
(13505 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...