Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Cristian Andreescu, campion național

Tenis de cîmp, Campionatul Național de Iarnă

Cristian Andreescu, campion național

Poveștile de succes continuă în acest ianuarie de excepție al tenisului slobozean. Săptămîna trecută s-a înregistrat, probabil, cel mai valoros rezultat la un Campionat Național, furnizat de un tenismen slobozean. La Campionatul Național de Iarnă al categoriei 14 ani, Cristian Andreescu a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, iar escaladarea nu a fost deloc floare la ureche. Povestea lui Cristi o știți, știți și despre titlul național la dublu, obținut în vara lui 2012, sau despre primul loc la selecția pentru echipa națională, petrecută la finele lui 2013. Vi le-am relatat atunci așa că acum ne vom axa pe parcursul tînărului tenismen la acest campionat național...
Start ezitant, final în forță... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2014, 20:15 (6462 vizualizări - 14 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Jos tătucul Silvian!

Rendez-vous cu gherila PFA a dr Olaru

Comitetul pentru Situații de Urgență de la Spital s-a întrunit într-o ședință-fulger, convocată prin SMS, luni, 27 ianuarie 2014. Autorul SMS-ului, dr Vasile Olaru, instigator profesionist, a cerut celor 87 de PFA din dotarea spitalului să-l susțină în lupta de gherilă urbană împotriva tătucului Ciupercă. SMS-ul la care facem referire solicita, mieros, revolta: «vă invităm marți, 28 ianuarie 2014, orele 16,30, în fața Policlinicii Spitalului Slobozia, la o acțiune de susținere a unității sanitare, pt. a contracara sabotarea spitalului de către presedintele Silvian Ciuperca!». Ulterior, mazilitul manager Olaru s-a răzgîndit, contramandînd răscoala pînă la noi ordine, mulțumindu-se cu o conferință... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2014, 18:27 (35473 vizualizări - 52 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Încă sunt drumuri impracticabile!

Noul Cod Portocaliu ne prinde înzăpeziți

Ialomița: Încă sînt drumuri impracticabile!

unitățile școlare vor fi închise miercuri, 29 ianuarie 2014!

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că marți, 28 ianuarie 2014, orele 9,00, rămân impracticabile următoarele drumuri naționale, județene și comunale:
DN2C-între localitățile Slobozia și limita cu județul Buzău;
DN21A-între localitățile Țăndărei și limita cu județul Brăila;
DN3B-între localitățile Fetești și Chirana;
DJ201-între localitățile Sudiți și Săveni;
DJ203B-între localitățile Gîrbovi și Valea Măcrișului;
DJ302-între localitățile Movilița și Dridu;
DJ203F-între localitățile Grivița și Smirna;
DJ203F-între localitatea Scînteia și DN 21A;
DC2-între localitățile Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței;
DC28-între localitățile Smirna și Traian;
DC40-între localitățile Horia și Sălcioara.
... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2014, 10:25 (8568 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița se circulă în condiții de iarnă...

Codul Portocaliu va fi reluat miercuri dimineață, 29 ianuarie 2014

În Ialomița se circulă în condiții de iarnă...

Prefectul județului Ialomița, Gigi Petre a declarat că în noaptea de luni spre marți, 27/28 ianuarie 2014, toate drumurile județene vor fi redate circulației în condiții de iarnă. Declarația a fost făcută imediat după videoconferința de la orele 21,00. Potrivit datelor oficiale, luni, 27 ianuarie 2014, la orele 19,00, drumurile naționale din județ au fost deblocate. De asemenea, drumurile județene au fost și ele deszăpezite, cu excepția a 5 tronsoane mai puțin circulate. Oficialii SC Drumuri și Poduri au dat însă asigurări că în dimineața zilei de marți, 28 ianuarie a.c., și acestea vor fi redate circuitului public.
Prefectul Gigi Petre a mai declarat că la acest moment nu există probleme... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2014, 21:45 (4187 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Invitație la protest prin SMS Invitație la protest prin SMS

Medicul Vasile Olaru se revoltă împotriva președintelui Ciupercă

Invitație la protest prin SMS

UPDATE: Olaru s-a răzgîndit! Nu mai face proteste...

Proaspăt schimbat din funcția de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, întrucît mandatul i-a expirat, doctorul Vasile Olaru își face singur dreptate. Doctorul Olaru îndeamnă prin SMS la organizarea de proteste împotriva președintelui Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Așadar, iată conținutul mesajului: «Vă invităm marți, 28.01.2014, ora 16,30, în fața Policlinicii Spitalului Slobozia, la o acțiune de susținere a unității medicale pentru a contracara sabotarea spitalului de către președintele Silvian Ciupercă». Acesta este SMS-ul pe care doctorul Olaru l-a trimis celor care vor să se alăture protestului organizat de domnia sa. Reamintim faptul că în săptămîna... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2014, 18:51 (19299 vizualizări - 42 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județ PARALIZAT!

Ialomița, județ PARALIZAT!

Unitățile școlare, închise și marți, 28 ianuarie 2014 • Ședința Consiliului Județean Ialomița, amînată cu o zi

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că luni, 27 ianuarie 2014, orele 14,00, rămîn impracticabile următoarele drumuri naționale și județene:
DN2-între localitățile Urziceni și limita județul Buzău;
DN1D-între localitățile Urziceni și limita județul Prahova;
DN2C-între localitățile Slobozia și Buzău;
DN21A-între localitățile Țăndărei și limita cu județul Brăila;
DN3A-între localitățile Fetești și limita cu județul Călărași;
DN3B-între localitățile Fetești și Chirana;
DJ102H-între localitățile Colelia și Miloșești;
DJ203B-între localitățile Colelia, Grindu și Valea Măcrișului;
DJ302-între localitățile Roșiori-Drăgoești-Movilița și Dridu;
DJ201B-între localitățile Ciochina și Sălcioara;
DJ101-între localitățile Fierbinți-Târg, Dridu și Jilavele;
DJ203F-între localitățile Scânteia și Bucșa;
DJ211-între localitățile Grivița, Traian și limita cu județul Brăila;
DJ212-între localitățile Mihail Kogălniceanu și limita cu județul Brăila;
DJ213-între DN 2A și DJ212;
DJ313-între localitățile Axintele, Horia și limita cu județul Călărași;
DJ101D-între localitățile Adâncata și Slătioarele;
DC42-între localitățile Valea Măcrișului și Grindași;
DC15A-între localitățile Rădulești și Răsimnicea;
DC4-între localitățile Ion Roată și Valea Măcrișului;
DC37-între localitățile Balaciu și Crăsani de Jos;
DC1-între localitățile Săveni și Frățilești;
DC2-între localitățile Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței;
DC20-între localitățile Armășești și Malu Roșu;
DC27-între localitățile Roșiori și Drăgoești;
DC30-între localitățile Movilița și Bițina;
DC36-între localitățile Crăsani de Jos și Copuzu;
DC40-între localitățile Horia și Sălcioara.
... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2014, 13:40 (4871 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Drumuri închise, localități fără energie electrică

Cod Portocaliu de viscol și ninsori abundente

Ialomița: Drumuri închise, localități fără energie electrică

UPDATE: TOATE școlile din Ialomița, închise luni, 27 ianuarie 2014

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că duminica, 26 ianuarie 2014, din cauza viscolului și a zăpezii abundente,  polițiștii au închis temporar circulația pe următoarele tronsoane de drum:
-DN2-între localitățile Urziceni și limita județul Buzău;
-DN2-între localitățile Urziceni și limita județul Ilfov;
-DN1D-între localitățile Urziceni și limita județul Prahova;
-DN2C-între localitățile Slobozia și Buzău;
-DN21-între localitățile Slobozia și Drajna;
-DN2A-între localitățile Urziceni și Slobozia;
-DJ102H-între localitățile Grindu si Colelia;
-DJ102H-între localitățile Grindu și limita cu județul Buzău;
-DJ203B-între localitățile Grindu și Valea Măcrișului;
-DJ101U-între localitățile Fierbinți-Târg și Maia;
-DJ102H-între localitățile Miloșești și Grindu;
-DJ201-între localitățile Sălcioara și limita cu județul Călărași;
-DJ302-între localitățile Roșiori-Drăgoești-Movilița și Dridu;
-DJ213A-între localitățile Bucu și Gheorghe Lazăr;
-DJ201B-între localitățile Ciochina și Orezu;
-DJ101-între localitățile Dridu și Jilavele;
-DJ101B-între localitățile Rădulești și Maia;
-DJ201- între localitățile Ciulnița și Buești;
-DJ203E-între localitățile Căzănești și Cocora;
-DJ203F-între localitățile Scînteia și Bucșa;
-DJ211-între localitățile Grivița, Traian și limita cu județul Brăila;
-DJ212-între localitățile Fetești, Țăndărei, Mihail Kogălniceanu și limita cu județul Brăila;
-DJ 213-între DN2A și DJ212;
-DJ313-între localitățile Axintele, Horia și limita cu județul Călărași;
-DC42-între localitățile Valea Măcrișului și Grindași;
-DC15A-între localitățile Rădulești și Rasimcea;
-DC4-între localitățile Ion Roată și Valea Măcrișului;
-DC37-între localitățile Balaciu și Crăsanii de Jos;
-DC1-între localitățile Săveni și Frățilești;
-DC2-între localitățile Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței.
... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2014, 07:40 (7847 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Iarna își intră în drepturi

Ialomița sub asediul Codului Portocaliu. Prefectura a instituit Comitetul Județean pentru Situații de Urgență!

UPDATE Drumuri naționale, județene și comunale ÎNCHISE!

Iarna își intră în drepturi oficial. Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu pentru județul Ialomița. Fenomenele vizate sînt ninsori abundente și vînt puternic. Aceeași avertizare a fost emisă pentru alte 10 județe din țară. Autoritățile ialomițene s-au pregătit deja pentru a ține piept iernii. La Slobozia, la unitățile medicale specializate, au fost aduși cei 102 pacienți care au nevoie de dializă. Mai mult decît atît, vremea rea a făcut și primele victime. Două persoane au fost la un pas de moarte după ce mașina în care se aflau a fost implicată într-un accident rutier în zona localității Brîncoveni... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2014, 16:03 (9438 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Singurul parc industrial al județului riscă să-și piardă investitorii

Gogule, probleme, mă?

Singurul parc industrial al județului riscă să-și piardă investitorii

Platformă industrială pentru IMM din Slobozia a costat 17,5 milioane de lei și se află în pragul finalizării. Problemele legate de exploatarea ei sînt însă abia la început. Potrivit autorităților locale, investitorii care și-au anunțat intenția de a concesiona terenuri pe platformă au pretenții exagerate. De cealaltă parte a baricadei, reprezentanții firmelor susțin că valoarea taxei de administrare este exagerată și amenință că se vor retrage din proiect. În plus, la acest moment platforma nu este acreditată ca fiind parc industrial...

La parcul lăudat să nu te duci cu sacul
... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2014, 13:27 (11506 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Noi vrem curent!»

Reportajele sărăciei 2014

«Noi vrem curent!»

În timp ce pentru alți copii tabletele electronice sînt cele mai tari jucării, 7 micuți din Vlădeni abia dacă își pot imagina cum arată un bec aprins... Îl văd doar în casele vecinilor.  Alături de părinții lor trăiesc într-o sărăcie lucie, sub un acoperiș improvizat care nu poate fi numit casă. Tot ce-și doresc membrii familiei David este să fie racordați la sistemul public de electricitate...

Viața pe întuneric
Casa soților Ionela și Tomiță David se află la marginea comunei Vlădeni, într-un loc ce pare pustiit. Ceea ce ei numesc casă este, în realitate, o cocioabă cu acoperișul... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2014, 12:35 (10255 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sex on-line în Italia, cu surorile-porno din Ialomița

Trafic de persoane pe internet

Sex on-line în Italia, cu surorile-porno din Ialomița

Amfitrioane ale sexului plătit la colț de stradă, două surori din Ialomița au golit buzunarele bărbaților din Italia. Deghizate în escorte virtuale pentru site-urile destinate adulților, fetele erau, în realitate, prostituate. O oră de sex cu surorile «profesioniste» din Ialomița costa chiar și 100 de euro. Banii ajungeau în conturile lui Costel Barcan, proxenetul care le obliga pe tinere să presteze cea mai veche meserie din lume. Cazul «cocotelor virtuale» a ajuns în atenția procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. După ce l-au prins și arestat pe proxenet, anchetatorii l-au trimis în judecată. Dacă va fi găsit vinovat, el riscă o pedeapsă de pînă la 10 ani de închisoare..... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2014, 11:22 (21891 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspiciuni de fraudă cu ajutoare sociale

Sprijin financiar încasat ilegal de 300 de ialomițeni

Suspiciuni de fraudă cu ajutoare sociale

La final de an 2013, Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița făcea public numărul beneficiarilor care ar fi primit ilegal bani de la stat. Oficialii instituției îi numesc «debitori», însă legea îi suspectează de fraudă cu ajutoare sociale. În această situație ar fi 300 de ialomițeni...

Beneficiari în ilegalitate
Cei 300 de ialomițeni au fost depistați ca urmare a unui control exercitat de reprezentanții Curții de Conturi Ialomița în ceea ce privește actele contabile și sistemul de plăți efectuat de Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița. La momentul... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2014, 09:19 (8413 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Retrospectivă 2013 (II)

Mai departe scrie-n carte
Luna mai, ca orice lună de primăvară, a fost una specială. S-au scris multe, și mari și mărunte. Dar cum cele mărunte sînt prea multe, ne vom referi doar la cele mari. Articolul care a ținut capul de afiș al lunii mai este «Războiul lui Tudor Anghel cu toată lumea», cel în care de-acum fostul președinte al AJVPS Ialomița declara celor 1000 de vînători și pescari din Ialomița război deschis, cu speranța că, de frica consecințelor, va rămîne în funcție... N-a împărățit Asociația, dar și în ziua de azi se judecă pentru supremație... În urmă-i rămîn abuzuri, ilegalități, lucruri bune, dar și o haită de lupi care trag... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2014, 07:48 (12863 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița încalcă regulile de circulație

Amenzi pentru drumuri nesemnalizate

Primăriile din Ialomița încalcă regulile de circulație

Zeci de porțiuni de drumuri naționale și județene care tranzitează localitățile din Ialomița au fost descoperite nesemnalizate de către polițiștii Serviciului Rutier din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Ilegalitatea constatată a atras după sine și sancțiunile. Un număr de 7 administrații locale din Ialomița au fost amendate de oamenii legii pentru că nu au dotat corespunzător cu semne de circulație șoselele care le tranzitează...

Ilegalități constatate și amendate
Una dintre responsabilitățile pe care le au de îndeplinit polițiștii Serviciului Rutier Ialomița... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2014, 06:42 (2841 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Premieră cu holograme în Ialomița

Oficialii județului vor da mîna cu domnitorul Cuza în Piața Unirii din Slobozia!

Oficialii județului pregătesc pentru ialomițeni o altfel de sărbătoare a Unirii. Mîine, începînd cu orele 10,45, oficialii Prefecturii, Consiliului Județean și Primăriei Slobozia vor strînge mîna domnitorului Alexandru Ioan Cuza prin intermediul tehnologiei digitale. «Este o surpriză. Și, în același timp, o premieră!» a declarat primarul Alexandru Stoica.

Holograme istorice Vineri, 24 ianuarie 2014, cu prilejul împlinirii a 155 de ani de la Unirea Principatelor Române, oficialii județeni vor organiza o manifestare inedită. În absența unui bust al lui Al. I. Cuza, reprezentanții Primăriei... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2014, 16:49 (28746 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CSM l-a suspendat din funcție pe prim-procurorul Parchetului Ialomița, Cătălin Hristescu!

CSM l-a suspendat din funcție pe prim-procurorul Parchetului Ialomița, Cătălin Hristescu!

UPDATE: DNA cere arestarea preventivă a fostului prim procuror Hristescu!

În ședința plenului Secției pentru Procurori a Consiliului Superior al Magistraturii, desfășurată miercuri, 22 ianuarie 2014, forul superior al magistraților din România a decis suspendarea din funcție a lui Cătălin Hristescu, prim-procurorul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Decizia membrilor CSM vine ca urmare a începerii acțiunii penale îndreptată împotriva magistratului de către procurorii Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală. Anchetatorii din cadrul DNA au reținut în sarcina lui Cătălin Hristescu comiterea infracțiunilor de «șantaj», «trafic de influență» și «instigare la abuz contra intereselor publice».

Percheziții la Parchetul Județean... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2014, 12:57 (32592 vizualizări - 39 comentarii)

EVENIMENT

Adrian Berbece, noul manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Adrian Berbece, noul manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Din dimineața zilei de 22 ianuarie 2014, Adrian Berbece este noul manager al Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Decizia a fost adoptată de oficialii Consiliului Județean Ialomița, înainte de finalizarea controlului comandat de președintele Silvian Ciupercă direct la Ministerul Sănătății. Pînă la acest moment, reprezentanții instituției nu au făcut nicio declarație publică legată de schimbarea fostului director, medicul Vasile Olaru. Contractul acestuia a expirat în urmă cu două zile. Reamintim că acțiunea de control a Ministerului Sănătății vizează toată activitatea unității sanitare de la numirea în funcție a doctorului Olaru (ianuarie 2011) și pînă în prezent. Este de așteptat ca noul manager... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2014, 09:48 (42771 vizualizări - 53 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă penală la Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița!

Slobozia: Prim procurorul Parchetului Ialomița, Cătălin Hristescu, în vizorul DNA

DNA a început urmărirea penală a prim procurorului Hristescu pentru «șantaj», «trafic de influență» și «instigare la infracțiunea de abuz în serviciu contra intereselor publice»! UPDATE: Hristescu are interdicție de a părăsi țara 30 de zile!

Procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală au descins în dimineața zilei de marți, 21 ianuarie2014, în biroul prim-procurorului Cătălin Hristescu, șeful Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Acesta are calitatea de învinuit într-un dosar privind fapte de corupție. Călcate de anchetatori au fost și apartamentul și casa pe care Hristescu le deține la Slobozia...

Cutii cu documente, ridicate de anchetatori
Potrivit unui comunicat de presă remis publicității, procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală «efectuează... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2014, 09:01 (76725 vizualizări - 64 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Poliția a extins ancheta. Dosarul «Ștampila» se extinde în tot județul!

Ialomița: Poliția a extins ancheta. Dosarul «Ștampila» se extinde în tot județul!

10 angajați ai Primăriei Slobozia, cercetați!

Inspectorul șef Viorel Ștefu a anunțat extinderea anchetei din dosarul «Ștampila» la nivelul întregului județ. Potrivit declarațiilor sale, există suspiciuni că sistemul de eludare a legii identificat la Primăria Slobozia este folosit și în alte unități administrative. Reamintim că în dimineața zilei de marți, 14 ianuarie 2014, biroul primarului Alexandru Stoica a fost percheziționat de către polițiști. Ancheta a vizat confiscarea unor ștampile cu însemnele primăriei, folosite la falsificarea documentelor de înmatriculare ale unor mașini de lux.Potrivit declarațiilor oficiale, la acest moment ancheta vizează cel puțin 10 dintre angajații Primăriei Slobozia!

Amănunte din dosarul «Ștampila»... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2014, 16:44 (16543 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Ion Roată: 4 școli și grădinițe și-au închis porțile timp de o zi din cauza păduchilor!

Ion Roată: 4 școli și grădinițe și-au închis porțile timp de o zi din cauza păduchilor!

Unitățile de învățămînt de pe raza comunei Ion Roată și-au suspendat cursurile vineri, 17 ianuarie 2013. 2 grădinițe și 2 școli generale au fost închise din cauza semnalării mai multor cazuri de pediculoză. Pentru a preveni riscul apariției unei epidemii, autoritățile locale au demarat o amplă acțiune de deratizare și dezinsecție a respectivelor unități...
Vineri, 17 ianuarie 2014, la școlile și grădinițele din satul Broșteni și comuna Ion Roată cursurile au fost suspendate întreaga zi, în urma unei acțiuni de deratizare și dezinsecție a unităților de învățămînt. Măsura a fost adoptată de Primăria Ion Roată în urma descoperirii a mai multor cazuri de păduchi la Școala Generală Ion Roată... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2014, 14:40 (26669 vizualizări - 42 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
245 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sinești: Accident produs de un șofer de 76 de ani

Duminică, 20 septembrie a.c., în jurul orelor 11,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2, pe raza localității Sinești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2015, 14:15
(9156 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 17 permise reținute, amenzi de peste 92000 de lei

La sfîrșit de săptămînă, în perioada 18-20 septembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2015, 13:30
(3836 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu puternic la Drăgoești

Mai bine de 30 de ore pompierii ialomițeni au acționat pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la un depozit de furaje ce aparține unei societăți comerciale de pe raza localității Drăgoești. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2015, 12:05
(6071 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

SC Servicii Publice Slobozia SRL,
cu sediul în Slobozia, str. Lujerului, nr. 3,
incinta Pieței Agroalimentare Cuza-Vodă,
anunță
redeschiderea Oborului Municipal
(șoseaua Brăilei, nr. 9)
în data de 20.09.2015,
începînd cu orele 6,00, dimineața

Redeschiderea se face în baza legală
a Ord. ANSVSA nr. 45/2010,
care stabilește cerințele
pentru funcționare al tîrgurilor
de animale vii și
a Ord. ANSVSA nr. 77/2015,
care completează
Ord. ANSVSA nr.45/2010

18 Septembrie 2015, 11:10


Fetești: Sala de teatru «Horațiu Mălăele», inaugurată

La Fetești, în incinta unei foste centrale termice dezafectate, a fost inaugurată o sală de teatru. Printr-un parteneriat public-privat, fosta centrală termică dezafectată a fost modernizată și transformată ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2015, 20:25
(6504 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Căzănești

Marți, 15 septembrie a.c., în jurul orei 14,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN21, pe raza municipiului Slobozia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2015, 19:25
(6018 vizualizări - 2 comentarii)


Direcția Generală Anticorupție: «Ghid de informare pentru cetățeni în relația cu structurile MAI»

În vederea încurajării integrității, precum și pentru evitarea unui comportament birocratic corupt, Direcția Generală Anticorupție a realizat un «Ghid de informare pentru cetățeni în relația cu structurile ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2015, 17:25
(9866 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Europene ale Patrimoniului», la Muzeul Agriculturii din Slobozia

În fiecare an, în septembrie, milioane de cetățeni sînt invitați să viziteze monumentele istorice din întreaga Europă cu ocazia «Zilelor Europene ale Patrimoniului», eveniment organizat la inițiativa comună ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2015, 12:10
(5430 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Biciclist omorît de o mașină

Un bărbat, de 46 de ani, din Coșereni, a fost omorît în urma unui accident rutier. Acesta se afla pe bicicletă și s-a angajat în traversarea străzii prin loc nepermis. El a fost lovit de un șofer, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2015, 19:15
(4553 vizualizări - 1 comentariu)


Orboiești: Trei victime în urma unui accident rutier

Pompierii Gărzii Slobozia au fost solicitați să intervină cu utilajele de descarcerare pentru a acorda primul ajutor unui bărbat, de 57 de ani, implicat într-un accident rutier, petrecut pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2015, 15:35
(3813 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: S-au urcat la volan în stare de ebrietate

Trei ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 22 și 41 de ani, au fost sancționați de polițiști, fiind depistați conducînd după ce inițial consumaseră băuturi alcoolice. Doi dintre aceștia aveau valori ale ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2015, 13:40
(2844 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 17 permise reținute, amenzi de peste 110000 de lei

Polițiștii ialomițeni au desfășurat noi activități pe linia prevenirii accidentelor rutiere. Potrivit bilanțului întocmit la finalul activităților, oamenii legii au aplicat 318 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2015, 12:25
(4062 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Cercetat pentru braconaj piscicol

Făcăeni: Cercetat pentru braconaj piscicol

Miercuri, 9 septembrie 2015, polițiștii din cadrul Secției Regionale de Poliție Transporturi Ialomița au efectuat o percheziție la domiciliul unui bărbat, de 42 de ani, din comuna Făcăeni, bănuit de braconaj ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 22:35
(7925 vizualizări - 0 comentarii)


Cu un ATV prin Făcăeni...

O patrulă de siguranță publică a depistat miercuri, 9 septembrie 2015, pe raza comunei Făcăeni, un tînăr, în vîrstă de 31 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un ATV fără a avea montate plăcuțe cu numere ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 18:05
(6282 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Poliția Română, alături de elevi, la începutul noului an școlar

Din dispoziția Șefului Poliției Române, chestor general de poliție Petre Tobă, luni, 14 septembrie 2015, polițiștii ialomițeni vor acționa în sistem integrat, suplimentar față de dispozitivul curent, pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 17:35
(7086 vizualizări - 3 comentarii)


Moldoveni: Hoț din locuințe, reținut

Polițiștii au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore un bărbat, de 40 de ani, din comuna Moldoveni, bănuit de comiterea mai multor infracțiuni de furt calificat și tentativă de furt calificat ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 16:20
(5244 vizualizări - 2 comentarii)


Proxenet din Borănești, identificat și arestat

În cursul zilei de miercuri, 9 septembrie 2015, polițiști din cadrul Secției Rurale Coșereni au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 15:10
(4399 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Taximetrist tîlhărit

Trei tineri au fost reținuți de polițiștii din Ialomița pentru tâlhărie calificată, prejudiciul fiind recuperat în totalitate. Astfel, la data de 6 septembrie 2015, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 14:25
(4645 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni, alături de elevi

Efective de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, ca în fiecare an, măsurile de ordine necesare creării unui climat de siguranță, atît la manifestările ocazionate ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 14:05
(6936 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: REȚINUT PENTRU VIOL ȘI CORUPERE SEXUALĂ A MINORILOR

Polițiștii din Ialomița cercetează un tînăr pentru viol și corupere sexuală a minorilor, cel în cauză fiind reținut la scurt timp de la comiterea faptei. Așadar, polițiștii Biroului de Investigații Criminale ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 13:15
(8450 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii august 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6980 șomeri, din care 1304 șomeri indemnizați, respectiv 5676 șomeri ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 12:20
(3534 vizualizări - 0 comentarii)


13 Septembrie-Ziua Pompierilor din România

Anul acesta, în data de 13 septembrie, se împlinesc 167 de ani de la bătălia din Dealul Spirii, cînd Compania de Pompieri București, din care făceau parte 165 de ostași, sub comanda căpitanului Pavel Zăgănescu ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 10:30
(5879 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare antirabică la vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță că, din 17 septembrie 2015, va începe campania de vaccinare antirabică orală a vulpilor, care se va realiza prin distribuție ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2015, 18:40
(5606 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza, în data de 25 septembrie 2015, orele 9,00, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți», eveniment care va avea loc la Slobozia-Centrul ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2015, 15:05
(6576 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Fundata și Gura Ialomiței

Jocul copiilor cu focul a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o casă nelocuită de pe raza localității Fundata. Evenimentul a fost anunțat prin 112, iar la fața locului s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2015, 13:45
(6429 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: A provocat un accident rutier și a încercat să fugă

Șoferul unui tir, în vîrstă de 44 de ani, s-a ales cu dosar penal la sfîrșitul săptămînii trecute. Bărbatul conducea mastodontul pe raza orașului Căzănești, moment în care a ciocnit mașina condusă de un ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2015, 19:50
(8591 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Șoferiță de ocazie, trasă pe dreapta și amendată

O porție de distracție cu mașina iubitului i-a adus unei tinere de 19 ani, din localitatea Maia, un dosar penal. Tînăra i-a cerut automobilul prietenului său, un tînăr de 25 de ani, pentru a face o scurtă ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2015, 17:25
(6780 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Urmărit de polițiști, a provocat un accident rutier

Oprit pentru un control de rutină al polițiștilor, un tînăr de 24 de ani, din Țăndărei, s-a ales cu un dosar penal. Speriat de faptul că este tras pe dreapta, acesta a refuzat să asculte indicațiile oamenilor ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2015, 15:35
(6723 vizualizări - 0 comentarii)


Traficul rutier din Ialomița, supravegheat de polițiști

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii ialomițeni din cadrul Serviciului Rutier au fost din nou «cu ochii în patru» după șoferii care nu respectă regulile de circulație. Încălcările normelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2015, 13:10
(5838 vizualizări - 1 comentariu)


anunț angajare

ANGĂJAM MANIPULANȚI MARFĂ
PENTRU DEPOZITUL DIN BUCUREȘTI
Căutăm persoane cu vîrsta
cuprinsă între 18 și 40 ani,
serioase, responsabile, dispuse la efort fizic

Oferim salariul 1400 lei
cu bonuri de masă incluse
și contract de muncă

Opțional cazare contra cost 200 lei/lună
Relații la telefon 0760/232.175

4 Septembrie 2015, 20:45


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...