Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Marinică forever!

Alegeri la PD-L Ialomița

Marinică forever!

Absent de mai bine de un an de pe scena politică locală, PD-L Ialomița se pregătește de alegeri. Pe margine, se încălzesc, mai mult pentru a face figurație, cîțiva dintre primarii pe viață ai filialei, un președinte de organizație municipală și veșnicul contracandidat Tinel. Dacă nu-l întrebi, președintele Cazacu se jură de luni bune că nu mai vrea un mandat. Dacă însă strici o întrebare...

Cazacu e indispensabil
Sîmbătă, 23 noiembrie 2013, PD-L Ialomița va decide structura de conducere pentru un nou mandat. Alegerile, desfășurate aproape în șoaptă, nu lasă loc niciunei posibile... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2013, 08:28 (11113 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Ceremonie pe ruinele Orașului Dispărut

Monumentul hristic de la Giurgeni a fost inaugurat

Miercuri, 22 noiembrie 2013, în incinta sitului arheologic de la Giurgeni, unde se află presupusul loc al nașterii lui Mihai Viteazul, a fost inaugurat monumentul hristic denumit «Ruga Orașului Dispărut». La eveniment au participat șefii tuturor instituțiilor publice din județ, alături de Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor...

«Ruga» a fost instalată
Realizat din lemn de stejar ars, monumentul intitulat «Ruga Orașului Dispărut» este considerat de către autoritățile județene simbolul sacrificiului celor care au locuit în secolele trecute în Orașul de Floci... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2013, 20:35 (16993 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Piața Unirii, o investiție pentru președintele Ciupercă

Megalomaniile USL

Piața Unirii, o investiție pentru președintele Ciupercă

În ultimele săptămîni, Independent a scris în mod repetat despre Piața Unirii, cea mai nouă investiție a administrației slobozene. De la prețul exagerat de mare și pînă la scandalul de orgolii dintre arhitecții implicți în definitivarea acestui proiect urbanistic, totul a fost amintit. Ceea ce nu s-a spus însă e incredibil. Potrivit unor surse apropiate Primăriei Slobozia, Alexandru Stoica grăbește finalizarea lucrărilor la noua statuie a voievodului Mihai Viteazul pentru ca... Silvian Ciupercă, președintele PSD Ialomița să fie văzut de către concetățeni atunci cînd va depune jerbele de 1 Decembrie!

O piață finalizată la foc automat... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2013, 17:23 (18871 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Profesorul Gabriel Ioniță a demisionat din funcția de director al Școlii 2 Slobozia

Ultimul mohican PD-L din învățămîntul ialomițean s-a predat

Profesorul Gabriel Ioniță a demisionat din funcția de director al Școlii 2 Slobozia

Decizie șoc în învățămîntul ialomițean! În urmă cu o săptămînă, profesorul Gabriel Ioniță și-a prezentat demisia din funcția de director al Școlii Generale Nr. 2 «Sfîntul Andrei» Slobozia. «Este o dorință a mea de a face și altceva!» și-a comentat acesta decizia.

Demisie învăluită în mister
Profesorul Gabriel Ioniță i-a înștiințat personal pe oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița de faptul că renunță la funcția de conducere a Școlii Generale Nr. 2 «Sfîntul Andrei» Slobozia, în urmă cu o săptămînă. Aparent firească, decizia profesorului ridică multe semne de întrebare... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2013, 11:17 (37719 vizualizări - 49 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Energie verde cu efect întârziat la Făcăeni

Cea mai mare investiție din Ialomița mai așteaptă

Energie verde cu efect întîrziat la Făcăeni

În urmă cu o săptămînă, administrația județeană a întreprins o vizită de lucru pe șantierul companiei Ialomița Power SRL de la Făcăeni. Concentrat să-și găsească cele mai potrivite cuvinte pentru a-i lăuda pe investitori, președintele Silvian Ciupercă a omis să comunice esențialul. Este vorba despre faptul că respectivul proiect se derulează cu mari întîrzieri, din cauza firmei care asigură racordarea parcului eolian la rețeaua electrică...

Pelerinaj politic la eoliene
În urmă cu o săptămînă, mai exact miercuri, 13 noiembrie a.c., președintele Consiliului Județean Ialomița a întreprins... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2013, 08:12 (8806 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Canalizarea de la Sfântu’ Așteaptă

TMUCB și Primăria și-au unit forțele la Slobozia Nouă

Canalizarea de la Sfîntu’ Așteaptă

Prin 2009, după 2 ani de la contractarea celebrului împrumut de 50 milioane de lei pentru «finanțarea unor lucări de extindere și reabilitare a sistemului de canalizare», Gabi Ionașcu, primarul de tristă amintire al municipiului reședință de județ, tăia pe strada Prunului din Slobozia Nouă, panglica primului tronson al rețelei de canalizare al cartierului. La 4 ani de la acel moment, două treimi din această rețea de canalizare încă mai așteaptă să fie realizată, iar proprietarii caselor și cei ai vilelor din cartier construiesc fose. «Cel mai probabil, investiția va fi finalizată în 2015» susține acum viceprimarul Valentin Băcanu, acuzînd probleme contractuale cu TMUCB, firma care și-a adjudecat... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2013, 16:27 (5625 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Partidul băutorilor de apă plată»

Glume politice cu Mădălin Teculescu sau partidul de pe Facebook

«Partidul băutorilor de apă plată»

Preocuparea pentru o sursă de apă curată a lui Mădălin Teculescu, ex-candidat al API sau PD-L vopsit în verde brotăcel pentru Primăria Sloboziei, îmbracă forme obsesive. Recent, el a creat pe Facebook un grup intitulat «Partidul băutorilor de apă plată». Deși funcționează on-line, partidul avea la momentul ultimei noastre verificări 893 de membri și un început de platformă program. «Este o glumă serioasă!» ne-a declarat Mădălin Teculescu despre noul său proiect politic...

Partidul de pe Facebook
Învins drastic la alegerile de anul trecut (doar 4790 de slobozeni au crezut în el... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2013, 11:22 (8297 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CF Brăila 1-0

Unirea pragmatică

Echipa fanion a județului nostru trece fără îndoială prin cea mai fastă perioadă din istoria ei. Părea greu de crezut după acel 0-5 întîmplat în Cupă cu Voluntariul... Treptat, lucrurile s-au așezat, iar Adrian Mihalcea se dovedește un antrenor inspirat și de perspectivă. De 7 meciuri Unirea nu a mai simțit gustul înfrîngerii, se află la 3 puncte în spatele liderului, iar play-off-ul rămîne doar o chestiune de timp. Publicul slobozean este tot mai cald și mai implicat. Mai mult, Leo Dobre are 4 meciuri consecutive fără gol primit, toate terminate cu italianul scor 1-0...

1-0 și cu Brăila... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2013, 08:51 (7199 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fantoma BCR din cubul de sticlă

Prea mică pentru un sediu atît de mare...

Fantoma BCR din cubul de sticlă

În urmă cu cîțiva ani, paralelipipedul de sticlă al BCR Slobozia de pe bulevardul Chimiei făcea să pălească de ciudă toate sediile bancare din oraș. Cu 140 de angajați pe ștatele de plată, sedii secundare și filiale în toate orașele județului, BCR strălucea în soarele tranziției mai ceva decît aurul din măruntaiele Roșiei Montana. Acum, din gloria de altădată a sucursalei n-a mai rămas decît ciobul de beton și sticlă. Cu mai puțin de 10 angajați și salarii plătite o dată la trei luni, fostul sediu al BCR arată precum clădirile de la Focushima. Adică părăsite!

Unde sînt «tunurile» de altădată?... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2013, 06:20 (8362 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Manejul lui (ș)Manache

Manejul lui (ș)Manache

De o săptămînă încoace, în Parcul Tineretului din Slobozia, la intrarea dinspre Variantă, a apărut un manej mic și cochet. Manejul îi aparține unui fost consilier județean, devenit ulterior cîrciumar și furnizor de ciorbă la domiciliu. Pînă aici, toate bune, frumoase, și aproape demne de aplaudat. Numai că manejul domnului Gheorghe Manache nu are aprobarea Consiliului Local Slobozia, iar la amenajarea lui, muncitorii au fost la un pas de a secționa rețeaua de conducte care coboară din punctul de racord care urmează a fi trasformat în sediu...

Manej în parcul orașului
Despre domnul... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2013, 18:13 (8230 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Activ Plopeni 34-15 (18-6)

Victorie în așteptarea Galațiului

Pentru Unirea Slobozia greul de final de an începe abia la sfîrșitul acestei săptămîni. Meciul cu Activ Plopeni, așa cum anticipam, a fost mai mult un antrenament cu public. Slobozia a pornit iureșul încă din start. Moroianu, Nica și Simion au pus lucrurile la punct, iar Urse, Popescu sau Ciuplea au ținut aproape. Dacă este să căutăm neajunsuri, unul dintre acestea ar fi aruncările de la 7 metri, acolo unde atît Dospin cît și Moroianu au ratat. La pauză a fost 18-6 pentru gazde, iar în debutul reprizei secunde s-a remarcat extrema dreaptă Jeni Drăgan, care a punctat de 5 ori consecutiv. Jeni a transformat și 2 aruncări de la 7 metri, dovadă că soluții, din fericire, există. S-au făcut schimbări... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2013, 16:42 (5475 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acuzații de «furt intelectual» pentru Piața Unirii

Orgolii în lumea arhitecturii locale

Acuzații de «furt intelectual» pentru Piața Unirii

Lipsită de imaginație peisagistică, lumea arhitecturii locale din Slobozia se ia la ceartă. Pe șantierul din Piața Unirii, specialiștii în dezvoltare urbană se acuză de «furt intelectual». Miza acestor acuzații este construcția benzii de asfalt din capătul bulevardului... Ideea amenajării respectivei «monstruozități» edilitare se regăsește într-un proiect mai vechi, conceput prin 2008, se pare, după planurile lui Nelu Chiriță, fost arhitect-șef al orașului. «Aceste acuzații nu sînt reale. Nu s-a furat nimic! Am îmbunătățit doar un proiect mai vechi!» declară Aurelia Aionesei, actualul arhitect al Sloboziei.

Ca la noi, la nimeni... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2013, 15:11 (15203 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Dublă corecție pentru echipele ialomițene

Sfîrșit de săptămînă negru pentru fotbalul ialomițean de Liga a III-a. În etapa a 13-a, disputată pe 15 și 16 noiembrie 2013, s-a lăsat cu o nouă înfrîngere pentru Rapid Fetești și o înfrîngere surprinzătoare pentru Viitorul Axintele. Balul insucceselor a fost deschis de cei din Fetești, care au încasat la Ștefănești un deja tradițional 6-0. Sîmbătă, alb-verzii de la Viitorul Axintele au mers la mai modesta Sporting Liești, cu gîndul de a recupera punctele pierdute acasă, cu satelitul Oțelului. Totul a început bine pentru echipa lui Ion Nica, iar în minutul 43 ex-slobozeanul Sorin Gheorghiu deschidea scorul. Pînă la pauză avea să fie răsturnată situația de pe tabelă prin dubla lieșteanului Bahnasu... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2013, 13:12 (5134 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Senatorul Toma a înviat!

Senatorul Toma a înviat!

În urmă cu o săptămînă, la Urziceni, Ion Toma, senatorul invizibil al Colegiului 2 Urziceni-Căzănești, a înviat! El a fost prezent la întîlnirea informală a organizației PSD Urziceni, întîlnire precedată de o ședință de birou permanent a Organizației Județene a PSD. În mod suprinzător, în cadrul ședinței senatorul invizibil a luat cuvîntul, lăsîndu-și colegii de partid cu gurile căscate. «Promisiunile au fost foarte mari și nu s-a realizat încă nimic...» a declarat acesta într-un moment de rătăcire și labilă inactivitate cerebrală.

Idei politice din provinciile provinciei
Miercuri... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2013, 11:03 (9385 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

«Am fost respectat oriunde am arbitrat!»

Fotbal, interviu Nicolae Rainea

«Am fost respectat oriunde am arbitrat!»

Săptămîna trecută a fost mare întrunire la Casa Fotbalului din Slobozia. S-au adunat la sfat și la «updatat» mai marii fotbalului din 9 județe: Galați, Buzău, Constanța, Tulcea, Giurgiu, Călărași, Ilfov, București și Ialomița. Au fost prezenți vicepreședintele FRF Octavian Goga, șeful CCA Alexandru Deaconu, dar și unul dintre cei mai mari arbitri din toate timpurile, Nicolae Rainea. Încă implicat puternic în destinele fotbalului gălățean, Rainea a avut parte de o primire festivă la Slobozia, prilejuită de împlinirea a 80 de ani de viață... Nu puteam scăpa prilejul de a-l felicita și de a-i smulge cîteva cuvinte celui care este și acum un exemplu pentru cavalerii fluierului din țară...... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2013, 08:30 (4965 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2013, 06:55 (595598 vizualizări - 690 comentarii)

EVENIMENT

Educație pe bani grei cu «doamna Nela» de la Pedagogic

Scandal în învățămîntul ialomițean

Educație pe bani grei cu «doamna Nela» de la Pedagogic

Una dintre educatoarele Liceului Pedagogic «Matei Basarab» din Slobozia este acuzată de către părinții elevilor preșcolari de «șpăgăreli, ciubucuri și bișniță». Potrivit sesizării venite pe adresa redacției, educatoarea Marinela Bordeiu le cere părinților cîte 150 de lei pentru fondul clasei și îi obligă să cumpere «sacoșe întregi cu haine aduse de prin Dragonul Roșu sau de la București». În replică, educatoarea Marinela Bordeiu se declară «șocată» de aceste acuzații, iar conducerea școlii spune că «va vorbi cu părinții elevilor». Conform declarațiilor oficialilor Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, anul acesta profesorilor și educatorilor din sistemul ialomițean de învățămînt li s-a interzis... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2013, 12:29 (62278 vizualizări - 121 comentarii)

EVENIMENT

Investiție de 32 milioane de euro la Aeroportul Militar Bărăganu

Flotila 86 Aeriană Fetești se modernizează

Investiție de 32 milioane de euro la Aeroportul Militar Bărăganu

Flotila 86 Aeriană Fetești va intra într-un amplu program de modernizare și reabilitare. Finanțarea este asigurată în mare parte din bugetul NATO, prin Programul de Investiții în Securitate-NSIP.

Vizită ministerială la Fetești
Oficialii din cadrul Ministerului Apărării Naționale au anunțat printr-un comunicat de presă postat pe site-ul instituției faptul că se are în vedere modernizarea Flotilei 86 Aeriană de la Fetești. În acest sens, în săptămîna precedentă, ministrul Apărării Mircea Dușa a întreprins o vizită de lucru. Acesta a inspectat locul unde se va realiza lucrarea de... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2013, 08:04 (13806 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Bebeluși tratați cu leacuri băbești!

Medici trasformați în vraci la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Bebeluși tratați cu leacuri băbești!

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia, nou-născuții cu probleme de sănătate, internați pe Secția Pediatrie, sînt tratați după metode medicale vechi de jumătate de secol. «Folosim sticle cu apă caldă cînd avem probleme cu cei mici!» susțin doctorii de la Pediatrie. Totul din cauza faptului că respectivei secții îi lipsește un dispozitiv medical esențial în acordarea primului ajutor micuților cu probleme. Aparatul-minune costă 10000 de euro, însă bugetul unității nu permite achiziționarea acestuia...

Bebeluși tratați după metode clasice
Nou-născuții cu probleme de sănătate sînt... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2013, 13:48 (7792 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Interferon contrafăcut, descoperit la Perieți

Ialomița, pe harta traficanților de medicamente

Interferon contrafăcut, descoperit la Perieți

Scandalul național al medicamentelor contrafăcute a ajuns și în Ialomița. În urmă cu o săptămînă, polițiștii Direcției de Investigare a Fraudelor și oficiali din cadrul Agenției Naționale a Medicamentului au descoperit la farmacia din Perieți mai multe doze de interferon contrafăcute... Unitatea respectivă este deocamdată închisă, personalul fiind plecat în concediu. Potrivit ultimelor estimări, 30% din medicamentele de import existente pe piața din România figurează ca fiind contrafăcute...

Bolnavi în pericol
În urmă cu o săptămînă, oficialii din cadrul Agenției Naționale a ... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2013, 09:36 (8856 vizualizări - 5 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
223 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Surprinși de jandarmi în timp ce încercau să fure

Doi bărbați din Fetești au fost surprinși de jandarmi în timp ce încercau să sustragă cabluri electrice. Astfel, jandarmii din cadrul unei patrule de supraveghere și intervenție la conductele de transport ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:25
(12198 vizualizări - 0 comentarii)


Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

București, 27 februarie, 2012-PayPoint România, principalul operator de plăți în numerar și încărcare electronică prin puncte de retail și SC RAJA SA, cel mai mare operator regional din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 19:22
(17582 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:38
(8053 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație Aikido la Slobozia

Eveniment sportiv sîmbătă, 10 martie a.c., la Slobozia. Asociația Cultural-Educativ-Sportivă «A-Z Men Sana Expert» organizează o demonstrație de arte marțiale, susținută de Școala de Aikido. Scopul evenimetului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:25
(15453 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să fure poarta metalică de la fostul sediu al Primăriei din Țăndărei

Pentru a scoate un ban de buzunar, un bărbat de 44 ani, din Țăndărei, a găsit o metodă inedită. El a furat poarta de la intratrea în curtea fostei Primării din Țăndărei, pe care a vrut să o vîndă la un ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:23
(12786 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi certați cu legea, sancționați de polițiști

Un bărbat de 42 ani, din Slobozia, și un altul de 43 ani, din Făcăeni, ambii conducători auto, au fost amendați de patrulele de poliție care i-au tras pe dreapta, în cursul zilei de luni, 5 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:22
(10277 vizualizări - 0 comentarii)


Străzile din Urziceni, împînzite de polițiști

Oamenii legii din Urziceni au desfășurat luni, 5 martie a.c., o acțiune de amploare pe străzile municipului pentru a preveni faptele antisociale și violența stradală. În urma acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:21
(11491 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: A dat cu spatele și a izbit un alt vehicul. Mașina proiectată pe contrasens a lovit un bărbat și un copilaș de 2 ani!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 13,00, în localitatea Broșteni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Potrivit cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 14:19
(12212 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat țigările din magazin

Poliția Țăndărei a fost sesizată vineri, 2 martie a.c., cu privire la faptul că patru persoane necunoscute au pătruns în incinta unei firme și, profitînd de neatenția gestionarei, au sustras 40 pachete ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:39
(13660 vizualizări - 2 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 61000 lei. 6 șoferi au rămas fără permise!

În acest sfîrșit de săptămînă, 2-4 martie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:36
(8706 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Reținut de polițiști pentru furt de electronice

Efective ale Poliției Țăndărei au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 22 ani, din satul Oituz-Constanța, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat, care a fost introdus ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:34
(11589 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Pistol deținut fără drept, ridicat în vederea confiscării de polițiști

Un bărbat de 35 ani, din Slobozia, care deținea fără drept un pistol cu aer comprimat, calibru 4,5 mm și o cutie cu 258 diaboluri calibru 4,5 mm a fost depistat vineri, 2 martie a.c., de către efectivele ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:26
(10015 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A accidentat-o pe trecerea de pietoni!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 15,30, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetări s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:25
(10436 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a expirat permisul pentru arme. Poliția a decis ridicarea acestora!

Vineri, 2 martie a.c., efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat de 68 ani, din Fetești, care deținea fără drept o armă de vînătoare cu alice, calibru 16/2 și ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:23
(11637 vizualizări - 0 comentarii)


Secția Poliție Rurală Grivița: Acțiune preventivă pe raza comunelor arondate

În cursul nopții de 3/4 martie a.c., în intervalul orar 23,00-4,00, efectivele Secției Poliție Rurală Grivița în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat pe linia ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:21
(13311 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu ulei combestibil de furat în portbagaj

Duminică, 4 martie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de 35 ani. În urma controlului efectuat în interiorul portbagajului ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:08
(9066 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permisele suspendate, la volan

Sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 1,30, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au identificat pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr,de 27 ani, din orașul Amara. Întrucît șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:07
(12126 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La furat de fier vechi

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 3/4 martie a.c., în jurul orei 23.30, un autoturism ce se deplasa pe strada Reginei, din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:06
(14216 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși la tăiat de copaci

Sîmbătă, 3 martie a.c., polițiști din cadrul Secției Rurală Ion Roată au fost sesizați de către un bărbat de 48 ani, din comuna Valea Măcrișului, despre faptul că mai multe persoane taie un plop de pe aliniamentul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:04
(13215 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Incendiu la un centru de colectare lapte

În dimineața zilei de sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 3,30, în urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, un centru de colectare lapte de pe raza localității Manasia a fost cuprins de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:09
(12235 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: A intrat în curtea unui localnic și a furat ce a găsit

Polițiștii cercetează un tînăr slobozean, de 33 ani, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. Acesta, în noaptea de 1/2 martie a.c. a pătruns în curtea locuinței unui bărbat în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:03
(9394 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Florari amendați de 1 Martie

Polițiștii de Investigarea Fraudelor au organizat joi, 1 martie, o acțiune pe linia prevenirii și combaterii evaziunii fiscale și a ilegalităților ce se comit în domeniul comercializării florilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(15407 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Mașină furată din Ungaria, găsită

Un tînăr de 20 ani a fost prins joi, 1 martie 2012, de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto în timp ce conducea un autoturism de lux care figura urmărit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(12864 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Patroană acuzată de evaziune fiscală

Evaziune fiscală la Ion Roată. Administratorul unei firme din Ion Roată s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii de investigarea fraudelor din Urziceni l-au acuzat de evaziune fiscală. Pe scurt, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:30
(11264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi ale Poliției

Peste 90 de persoane au fost legitimitate joi, 1 martie, în cadrul unor acțiuni desfășurate de polițiștii ialomițeni la Slobozia și Fetești. De asemenea, în cadrul activităților au fost verificate și 1 ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:29
(11823 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a angajaților de la Penitenciarul Slobozia în închisoarea de la Galați

Peste 32 de lucrători ai Penitenciarului Slobozia au luat parte joi, 1 martie a.c., la o acțiune de amploare desfășurată în spațiile de detenție ale închisorii din Galați. La aceeași acțiune au participat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 16:59
(11654 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Suprins la volanul unui autobuz neînmatriculat

Miercuri, 29 februarie, la Urziceni, un localnic de 63 ani a fost prins în timp ce se afla la volanul unui autobuz, autovehicul ce nu era înmatriculat. Pe numele conducătorului auto a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:04
(9100 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Prinși la furat lemne

Opt persoane, cu vîrste cuprinse între 23 și 59 ani, toți din Ion Roată, au fost prinși miercuri, 29 februarie, de polițiști, în timp ce furau material lemnos cu ajutorul unor căruțe. Hoții au fost prinși ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:03
(12438 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni furt lemne


Fetești: Infractor încarcerat

Un tînăr de 29 ani, din Fetești, a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea pentru furt calificat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:02
(14432 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 48 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 29 februarie 2012, sînt disponibile doar 48 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:27
(12235 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...