Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Poliția Română caută 10 ialomițeni urmăriți internațional!

Infractori în libertate

Poliția Română caută 10 ialomițeni urmăriți internațional!

Rapoartele Inspectoratului General al Poliției Române arată că 300 de infractori români sînt liberi. 10 dintre aceștia au domiciliul pe raza județului Ialomița... Autoritățile judiciare din județ au emis pe numele acestora mandate de urmărire internațională însă, pînă la acest moment, niciunul nu a fost descoperit. Faptele de care aceștia se fac vinovați sînt destul de grave. Printre infractorii ialomițeni aflați în libertate se numără și Niculina Anton, din Valea Măcrișului. Ea este căutată de aproape un deceniu pentru comiterea infracțiunii de «înșelăciune» de peste 500 mii de lei...

Ialomița, județul cu 10 infractori urmăriți internațional... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2013, 08:22 (9823 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Pe 5 la finalul turului

Sîmbătă s-a încheiat turul sezonului regulat din liga secundă. Deși în ultima etapă a stat, Unirea ocupă un confortabil loc 5, cu 19 puncte, cu 3 mai puține decît locul 4, ocupat de Rapid, și cu 4 peste Gloria Buzău, ocupanta locului 6. 5 victorii, 4 egaluri și doar 2 înfrîngeri pentru Unirea pînă în prezent și un golaveraj pozitiv, 16-13. Spre deosebire de sezonul trecut, sub conducerea lui Adrian Mihalcea, echipa nu a pierdut niciun joc pe teren propriu, bucurîndu-și suporterii cu 3 succese în meciurile cu Dunărea Galați, Farul și Rapid. Unirea a adunat 11 puncte acasă, dar a adus 8 și de afară. Chiar dacă n-a mai fost campioana deplasărilor, formația noastră a reușit 2 victorii pe terenuri... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 17:51 (7144 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Războiul civil de la I5

Scandal ca la ușa blocului

Slobozia: Războiul civil de la I5

Conflictul dintre locatarii celor 5 scări ale blocului I, din zona Central a Sloboziei, este cunoscut de peste 5 ani. În urmă cu mai bine de 3 ani, prin august 2010, locatarii ajunseseră la un armistițiu. Între timp, proprietarii apartamentelor de la I5 și-au renovat scara blocului și au instalat un lift nou-nouț. Acum toți sînt în plin război civil!

Miercuri, 3 ceasuri rele
După o săptămînă în care locatarii celor 5 scări de bloc s-au amenințat public, în fața camerelor de luat vederi, au chemat polițiștii comunitari și s-au lăsat mediați preț de o oră de autoritățile locale... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 15:14 (10997 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Falimentul unei administrații de succes

Slobozia, în cădere liberă

Falimentul unei administrații de succes

Administrația slobozeană se prăbușește sub povara propriilor cheltuieli. Joi, 31 octombrie 2013, la ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, modul arbitrar și ineficient în care sînt gestionați banii publici a fost confirmat oficial. Fie că vorbim despre raportul Curții de Conturi, care confirmă cheltuirea inutilă a banului public, fie că vorbim despre majorarea cheltuielilor pentru salarii sau de studii de fezabilitate la prețuri exorbitante, concluzia e una singură: edilii locali își bat joc de banii publici cu concursul consilierilor locali USL! În aceste condiții, următorul pas logic este falimentul...

Încă un raport al Curții de Conturi... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 12:11 (6658 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Oțelul II Galați 0-0, Rapid Fetești-Conpet Cireșu 1-1

Pas pe loc

Viitorul Axintele a mai căzut pradă unui semieșec. S-a întîmplat vineri, 8 noiembrie, cînd pe terenul alb-verzilor a poposit satelitul Oțelului Galați. Echipă tînără, cu jucători dornici de afirmare, oaspeții au reușit să pună încă o piedică axintenilor care n-au reușit să marcheze, meciul terminîndu-se cu un sumbru 0-0. După 12 etape, echipa antrenată de Ion Nica, se găsește pe 5, cu 20 de puncte. Antrenorul axintenilor a folosit următoarea formulă de joc: Dănciulescu-Cioceanu, Bucă, Oprișan, Chiva (Robu)-Bogorodiță, Frangu, Șelaru, Luca (Anghel)-Novac, Dumitrescu, Fătu (Dedu).

Feteștiul, egal cu Cireșu... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 10:47 (4776 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Amenzi plătite prin «muncă în folosul comunității»

Ialomița: Amenzi plătite prin «muncă în folosul comunității»

Instanțele de judecată, somate de administrațiile locale, îi pot obliga pe contravenienții care refuză să plătească amenzile încasate la «muncă în folosul comunității». 60 de ialomițeni au întreținut în 2012 domeniul public al județului, iar alți 40 anul acesta... Măsura poate fi aplicată la infinit aceluiași contravenient. S-a întîmplat în cazul lui Marian Licar, din Slobozia, care, de 3 ani, prestează munci în folosul civic «fără număr»...

Contravenienți puși la muncă
Măsura înlocuirii sancțiunilor cu «muncă în folosul comunității» se aplică doar în cazul contravenienților care... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 08:59 (5726 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Fierbinți-Viticola, duel la distanță

Runda a 12-a a Ligii lui Basarab a fost una a piedicilor pentru urmăritoarele primelor două clasate. Țăndăreiului i-a fost greu la Munteni Buzău, de unde a plecat totuși cu un punct. Nu același lucru se poate spune despre Voința Reviga. Fostul lider e în picaj și, prin urmare, a cedat surprinzător la Platonești, scor 3-5. Nici Gheorghe Lazăr sau Rădulești nu s-au simțit bine, cedînd la Fierbinți și Căzănești. Astfel, Unirea Fierbinți și Viticola Fetești au rămas să se dueleze la distanță, plasîndu-se la tot mai mare distanță de urmăritoare. În subsol avem o singură certitudine: Spicul Colelia, care a revenit acolo unde ne obișnuise în sezonul trecut, adică în coada clasamentului...

... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 07:44 (7988 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri limitate pentru elevii cu nevoi speciale

Dramele copiilor care învață la domiciliu

Fonduri limitate pentru elevii cu nevoi speciale

De la clasa I și pînă la a XII-a, în Ialomița există 32 de copii care învață acasă. Oficialii din învățămîntul ialomițean susțin că numărul acestor cazuri a crescut simțitor în anul școlar în curs... Cu toate acestea, fondurile destinate profesorilor care predau lecții copiilor cu nevoi speciale sînt, momentan, limitate. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița fac eforturi pentru a plăti toți dascălii care fac ore la domiciliu...

Dramele copiilor care învață acasă
Lecțiile la domiciliu sînt destinate elevilor cu dizabilități care-i împiedică să fie încadrați în... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 06:55 (7735 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Tur încheiat în forță

Fotbal, Liga a II-a, SC Bacău-Unirea Slobozia 0-1

Tur încheiat în forță

Unirii Slobozia îi merge tot mai bine în Liga a II-a. Trupa lui Adrian Mihalcea a încheiat turul sezonului regulat cu o etapă mai devreme decît colegele de serie și a făcut-o cum nu se poate mai bine. Galben-albaștrii au bifat la Bacău 6 meciuri consecutive fără înfrîngere, dintre care 4 victorii. Unirea a început excelent partida în orașul moldav. Ivașcă (’6) a centrat din corner, iar Ibrian a reluat în gol cu o lovitură de cap din careul mic. Mai apoi Macare a lovit bara, dar și băcăuanul Rusu l-a pus la încercare pe căpitanul Leo Dobre. Per total, Unirea a controlat întreaga partidă, reușind pentru a treia oară să conserve rezultatul de 1-0 în favoarea sa, lucru pe care, spre exemplu, Steaua... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2013, 18:12 (7468 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apele Române șantajează administrațiile locale

Reglementări legale aberante

Apele Române șantajează administrațiile locale

De aproape 10 ani, calitatea apei a devenit una dintre temele principale pe agenda publică a Ialomiței. Pentru a liniști populația, administrațile locale au cheltuit sume colosale în surse subterane de apă. Exploatarea acestora implică însă costuri ascunse. Unul dintre acestea îl reprezintă cel legat de plata unei taxe de 57,52 de lei pentru fiecare mie de metri cubi de apă către Apele Române...

Moda exploatării surselor subterane de apă
Exploatarea surselor subterane de apă la Slobozia nu reprezintă o soluție inovatoare. Anterior declanșării acestui «scandal al apei», administrația... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 17:34 (6421 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moaștele Sfintei Mucenițe Filofteia de la Curtea de Argeș, în procesiune la Slobozia

Enoriașii Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au primit miercuri, 6 noiembrie 2013, moaștele Sfintei Mucenițe Filofteia de la Curtea de Argeș. Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, sute de credincioși și preoți au pornit într-o procesiune pe străzile Sloboziei, pentru a cinsti aducerea sfintelor moaște. Acest eveniment precede seria manifestărilor religioase organizate în eparhia noastră cu ocazia praznicului Sfinților Mihail și Gavril...

Procesiune la Slobozia
Evenimentul religios de miercuri, 6 noiembrie a.c., s-a desfășurat cu o slujbă de primire a moaștelor... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 16:25 (29291 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețea de canalizare «ilegală» la Țăndărei

Un proiect ratat

Rețea de canalizare «ilegală» la Țăndărei

Construcția rețelei de canalizare a Țăndăreiului naște dispute între administrația locală și antreprenorul care execută lucrarea. Edilii reclamă faptul că societatea lucrează ineficient și ilegal. «Antreprenorul efectuează lucrările fără avize de execuție din partea noastră!» acuză Cristian Roman, primarul orașului. Mai mult, întreg orașul arată ca după bombardament. Constructorul nu a intervenit pentru refacerea străzilor pe care a acționat...

Se muncește românește
Proiectul de construcție a rețelei de canalizare din Țăndărei a fost demarat în luna februarie a anului trecut și... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 13:18 (6557 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele ialomițene, în pragul falimentului

Sănătate pe datorie

Spitalele ialomițene, în pragul falimentului

Datoriile unităților medicale din Ialomița către furnizori aduc spitalele din județ în pragul falimentului. Debitele pe care acestea le-au acumulat către furnizorii de servicii medicale se ridică la 1 milion de lei... Cea mai gravă situație este la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, unitate medicală care are conturile blocate de 3 luni...

Sănătate fără bani
Situația financiară a spitalelor din Ialomița, în trimestrul III al anului în curs, este dezastruoasă. O arată un raport al Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Potrivit documentului oficial, 3 din cele... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 10:13 (6339 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«În politică trebuie să faci compromisuri!»

Senatorul Ștefan Stoica și-a cerut transferul de la PP-DD la PSD

«În politică trebuie să faci compromisuri!»

În condițiile în care din cei 68 de parlamentari PP-DD mai avea săptămîna trecută doar 40, transferul senatorului ialomițean Ștefan Stoica la PSD nu a mai mirat pe nimeni. Mai ales că acesta a declarat, în repetate rînduri, că este curtat de luni bune... Ceea ce ar putea mira însă este modul în care politicianul ialomițean Ștefan Stoica reușește să își moduleze și nuanțeze discursul după ce în campania electorală a declarat «PSD se teme de pișcătura de purice a PP-DD...». Și, în acest context, credem sincer că interviul de față ar putea suscita interesul cititorilor, oricît de «sătui» s-ar declara de politică și politicienii locali...

Trădare fără trădători... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 07:52 (19201 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

SPORT

Dueluri de elită la Slobozia

Scrimă, Cupa României la Sabie

Dueluri de elită la Slobozia

La Slobozia s-a prezentat in corpore, la finele săptămînii trecute, crema sabiei românești, sportivii duelîndu-se pentru Cupa României, competiție organizată a treia oară consecutiv în orașul nostru. În ciuda importanței evenimentului, acesta n-a avut loc în Sala Sporturilor și a fost exilat în cea de la «Cuza». Din acest motiv, a stîrnit mai mult interes în rîndul televiziunilor naționale decît în rîndul publicului sau al autorităților locale... «Sîntem din nou la Slobozia și cu siguranță vom mai veni! Pentru noi este important ca locația unde desfășurăm competiția să ne permită amplasarea corespunzătoare a planșelor. Ne simțim bine și în această sală chiar dacă o mediatizare mai bună a evenimentului... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2013, 15:13 (6249 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte libere

Bronz pentru Robert Cîlțea la Naționale

Campionatul Național rezervat Copiilor I n-a mai adus pentru luptătorii de la CS Amara performanțe de greutatea celor obținute cu 2 săptămîni în urmă la Copii II. Competiția s-a desfășurat la Tîrgoviște, în perioada 31 octombrie-3 noiembrie 2013, iar clubul ialomițean a aliniat la start 6 sportivi. Singura clasare pe podium a dobîndit-o Robert Cîlțea, care a luat medalia de bronz la categoria 59 de kilograme. «Au fost rezultate mulțumitoare, chiar dacă ne-am fi dorit ceva mai mult de la acest campionat. Acesta este sportul, cîteodată trebuie să știi să pierzi... Anul 2013 a fost al doilea ca existență pentru CS Amara și, ținînd cont că la campionatele naționale am obținut în total 7 medalii, dintre... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2013, 13:12 (3810 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

«Ograda Vals» în casa lui Ionel Perlea

«Ograda Vals» în casa lui Ionel Perlea

După ce cucerea marile scene ale lumii, compozitorul și dirijorul Ionel Perlea obișnuia să se retragă la casa din Ograda și să-i delecteze pe localnici cu ariile care l-au făcut celebru... Un moment similar s-a petrecut în urmă o săptămînă în aceeași locație. Sub sloganul «Ograda Vals», soprana Simonida Luțescu și tenorul Andrei Lazăr au susținut un concert de cameră. Ca odinioară, muzica a răsunat dincolo de ziduri...

Muzica clasică la ea acasă
La ceasurile amurgului, casa memorială a muzicianului Ionel Perlea din Ograda mustește de oameni. Pînă la începerea spectacolului, vizitatorii... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2013, 12:29 (8069 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Tenis de cîmp

Cristi Andreescu, primul în selecția pentru «Națională»

La finele săptămînii precedente, s-a desfășurat selecția în vederea alcătuirii reprezentativei României care va concura anul viitor la categoria sub 14 ani. Au participat 16 concurenți, iar după un tur eliminatoriu, cei 8 rămași în concurs au jucat în sistem «fiecare cu fiecare». De departe, cea mai bună evoluție a avut-o Cristian Andreescu, sportiv care a obținut 6 victorii plătite, din păcate, cu o entorsă la glezna piciorului stîng. Cristi speră să revină la antrenamente săptămîna viitoare, iar anul 2014 să fie unul de referință pentru el atît pe plan individual, cît și în postura de component al echipei naționale...

Alexandra Iordache pe III... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2013, 11:09 (3899 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

3 pentru 300!

TSD Țăndărei neagă genele moștenite de la fostul UTC

3 pentru 300!

Organizația Tineretului Social Democrat din Țăndărei este una dintre cele mai numeroase din Ialomița. În șoaptă, ca să nu li se urce la cap, tinerilor de acolo li se atribuie succesul de facto al alegerii primarului Cristian Roman, dar și o bună parte din voturile cîștigate de către senatorul PSD Marian Pavel... George Manta este președintele Organizației, are 23 de ani și visează «un oraș în care tinerii să se întoarcă...». Și ca el, se jură colegii săi de organizație, sînt 300 de membri...

Sfînta naivitate a tinereții
George Manta este absolvent de facultate, activează în P... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2013, 10:47 (6252 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Criză de vaccin antigripal în Ialomița

Criză de vaccin antigripal în Ialomița

De 3 ani, Ministerul Sănătății a decis să înjumătățească dozele de vaccin antigripal destinate bolnavilor ialomițeni care beneficiază gratuit de imunizare. O situație similară s-ar putea petrece și anul acesta. Potrivit statisticilor, 57000 de ialomițeni au dreptul de a fi vaccinați gratuit în sezonul rece 2013-2014...

Bolnavi și nevaccinați
Potrivit legislației Ministerului Sănătății, persoanele la risc, ne referim la bolnavi care suferă de boli cronice precum diabetul, cancerul sau hepatita C, precum și copiii și bătrînii au dreptul de a fi imunizați împotriva gripei sezoniere... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2013, 10:32 (5502 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Razie de amploare la Țăndărei

Razie de amploare la Țăndărei

Marți, 27 august a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o razie pe raza localității Țăndărei, în cadrul căreia au fost efectuate 6 percheziții domiciliare pe linia nerespectării regimului armelor și ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:50
(4410 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Bărcănești: Deținere ilegală de arme

Marți, 27 august a.c., polițiștii din cadrul Secției 4 Poliție Rurală Coșereni au depistat, în urma unei percheziții domiciliare, în casa unui bărbat de 50 de ani, din Bărcănești, o pușcă cu aer comprimat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:45
(2644 vizualizări - 0 comentarii)


Minor urmărit internațional, depistat în Țăndărei

Luni, 26 august a.c., polițiștii ialomițeni au depistat un tânăr de 16 ani, din Țăndărei, pe numele căruia autoritățile judiciare din Germania au emis un mandat european de arestare. Minorul este cercetat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:40
(4237 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Produse contrafăcute, confiscate

Luni, 26 august a.c., polițiștii slobozeni au depistat, în urma unui control, un tânăr de 26 de ani, din Bărbulești, în timp ce conducea pe raza municipiului Slobozia un autoturism ce avea inspecția tehnică ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:35
(3757 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

În perioada 24-25 august a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic șoferi care conduceau sub influența băuturilor alcoolice sau  fără permis de conducere. Este cazul a doi bărbați, de 21 și ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 16:20
(2874 vizualizări - 0 comentarii)


Pietoni accidentați la Dridu și Sinești

La sfârșitul de săptămână precedent, doi pietoni au fost răniți ca urmare a unor accidente rutiere produse pe raza județului. Astfel, vineri, 23 august a.c., un bărbat de 34 de ani, din localitatea Jilavele ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 16:10
(3850 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare de Pestă Porcină Africană la Gheorghe Doja și Mărculești

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 15:15
(4108 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 26-30 august a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

23 August 2019, 18:55
(5235 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Peste 60 de sancțiuni contravenționale au aplicat polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești și Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în cadrul unei ample acțiuni pe linia pisciculturii, combaterii ...[citește_toată_știrea]

23 August 2019, 18:10
(4157 vizualizări - 0 comentarii)


Accident între Movila și Fetești, patru victime

Miercuri, 21 august a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Fetești au intervenit la un eveniment rutier produs pe DJ212, în afara municipiului Fetești, soldat cu rănirea a patru ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:15
(3050 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Depistat la volanul unui autoturism radiat din circulație

Miercuri, 21 august a.c., polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale unor persoane bănuite de comiterea de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice. Astfel, un bărbat, de 36 de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:10
(2628 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune împotriva «taximetriștilor-pirat»

Joi, 22 august a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat în flagrant delict un bărbat, de 62 de ani, din localitatea Mărculești, în timp ce efectua transport neautorizat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:05
(2415 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 57 mii de lei, 6 permise reținute

Marți, 20 august a.c., polițiștii ialomițeni au organizat o acțiune pe raza județului pentru creșterea gradului de disciplină și combaterea cauzelor generatoare de accidente, săvârșite cu implicarea bicicliștilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 16:40
(3389 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

Marți, 20 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au depistat un bărbat, de 49 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe DN2A, în ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 16:20
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Decizie de încetare a suspendării autorizației integrate de mediu pentru SC Clean Tech International SRL

Printr-un comunicat de presă, Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița anunță că a emis în data de 20.08.2019 Decizia nr. 2 de încetare a suspendării Autorizației Integrate de Mediu nr. 1/17.03.2014 emisă ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 15:25
(6293 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 19-23 august a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:20
(5063 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii Secției nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 56 de ani, din Rădulești, care conducea un autoturism pe drumul ce leagă Fierbinți-Târg de Rădulești în timp ce se afla ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:15
(2498 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Coșereni, prins cu cuțitul la brâu

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, cu ocazia desfășurării de activități specifice pe linia prevenirii și combaterii infracțiunilor cu violență în zona barurilor și a discotecilor ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:10
(2763 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Coșereni cuțit


Urmărit internațional, depistat de polițiștii ialomițeni

La data de 15 august a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au acționat pe raza județului pentru depistarea peroanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:05
(4905 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Ialomița caută un bărbat evadat din sediul Poliției Budești, județul Călărași

Polițiștii din Ialomița sunt în altertă, după ce un bărbat de 46 de ani, din județul Călărași, a evadat în cursul zilei de marți, 13 august 2019, din sediul Poliției Budești. Oamenii legii au instituit ...[citește_toată_știrea]

14 August 2019, 18:07
(3689 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetat pentru «violență în familie»

Luni, 12 august a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de o femeie, de 39 de ani, din Slobozia, cu privire la faptul că ar fi fost agresată pe stradă de concubinul ei, un bărbat de 50 de ani ...[citește_toată_știrea]

13 August 2019, 19:10
(3888 vizualizări - 0 comentarii)


A fost înființată oficial Filiala PLUS Ialomița

Sâmbătă, 10 august 2019, în urma Convenției Județene PLUS Ialomița, care s-a desfășurat la Slobozia, a fost constituită oficial filiala PLUS Ialomița, alegându-se echipa de conducere a acesteia pentru următorii ...[citește_toată_știrea]

13 August 2019, 15:20
(4697 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 250000 de lei, 32 de permise reținute

În perioada 9-11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a ordinii și liniștii publice pe raza județului, precum și de prevenire și combatere a accidentelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 17:25
(5789 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cercetați pentru încălcarea ordinelor de protecție

Duminică, 11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la încălcarea a două ordine de protecție. În primul caz, un bărbat de 42 de ani, din Slobozia, a încălcat ordinul de protecție ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 17:20
(4326 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Malu, Perieți și Lăcusteni

Un accident rutier s-a produs în localitatea Malu, evenimentul fiind înregistrat sâmbătă, 10 august a.c., în jurul orelor 22,00, când un pieton a fost acroșat de un autoturism. Victima, un bărbat de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:15
(4453 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație la Slobozia și Fetești

Un incendiu de vegetație uscată a izbucnit în data de sâmbătă, 10 august a.c., în jurul orelor 11,30, pe un teren viran din Slobozia, Cartier Bora. Pentru stingerea flăcărilor au acționat pompierii de la ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:10
(3219 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrână găsită moartă în propria locuință

Sprijinul pompierilor a fost solicitat în cursul nopții de duminică spre luni, 11/12 august 2019, puțin trecut de miezul nopții, pentru asigurarea accesului în apartamentul unei femei de 79 de ani, cunoscută ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:05
(3403 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Superstițiile din popor spun că, atunci când data de 13 (număr cu ghinion) coincide cu o zi de marți (ziua celor 3 ceasuri rele), aceasta se consideră a fi o zi cu adevărat  ghinionistă. Tocmai de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 15:50
(3299 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale pentru combaterea Pestei Porcine Africane

Pentru  prevenirea propagării Pestei Porcine Africane și în conformitate cu prevederi legale privind organizarea de acțiuni de control în trafic având ca obiectiv verificarea transporturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 15:20
(3696 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

AMPA Agri Slobozia angajează
REPREZENTANT VÂNZĂRI
UTILAJE AGRICOLE

pentru zona Ialomița-Călărași
Relații la telefon 0723/251.698

9 August 2019, 19:35


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...