Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Țepe financiare» ale traficanților de țigări din Slobozia

«Țepe financiare» ale traficanților de țigări din Slobozia

În luna iulie a.c., Independent relata despre destructurarea unei rețele infracționale, alcătuită din 11 persoane, specializată în traficul cu țigări. Recent, 7 infractori din cadrul aceleași rețele au fost reținuți pentru 24 de ore sub acuzația de «înșelăciune». Aceștia au reușit să prejudicieze mai multe unități bancare, obținînd credite false. Prejudiciul creat se ridică la suma de 20000 de euro...

Infractori cercetați în stare de libertate
Rețeaua de traficanți de țigări a fost deconspirată de anchetatorii slobozeni în luna... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2013, 11:45 (16340 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

«Vreau să trăiesc!»

Apel umanitar pentru Alexandra Aron

«Vreau să trăiesc!»

La cei 25 de ani ai săi, tînăra Alexandra Aron are nevoie de sprijinul tuturor pentru a putea supraviețui. În urma unui control medical i-a fost descoperită o tumoare cerebrală.  De 5 ani se luptă să învingă  cancerul... A fost supusă unui lung șir de intervenții chirurgicale, în urma cărora a crezut că a învins cumplita maladie. Acum boala a recidivat puternic. Situația financiară a tinerei nu-i permite o nouă operație. Prețul vieții sale înseamnă 25000 de euro...

«Micuța poloneză» are din nou nevoie de ajutor
Alexandra Aron, o tînără de 25 de ani, din Slobozia, credea... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2013, 08:06 (8079 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Juristul Zamfir protejează afacerea ANDALEX

Scandal public la Spitalul Județean Slobozia

Juristul Zamfir protejează afacerea ANDALEX

Firma Andalex SRL parazitează de 4 ani Spitalul Județean Slobozia... Juristul Vasile Zamfir este acuzat de organizarea unor licitații trucate pentru transportul dializaților, firmele concurente fiind blocate de proceduri birocratice absurde. Miza contractului se ridică la 1,7 milioane de lei. Managerul spitalului, dr Vasile Olaru, susține că va relua procedura de atribuirea a contractelor dacă prețurile oferite vor fi mai mici...

O afacere de 40 mii de lei lunar
Conform legii, Spitalul Județean Slobozia are obligația de a asigura transportul pacienților hemodializați, transportul... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 18:35 (24476 vizualizări - 19 comentarii)

SPORT

Săptămână de 4 puncte

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Săptămînă de 4 puncte

Unirea Slobozia se află într-o reală revenire de formă, aspect care se petrece (îmbucurător) chiar înainte de impactul cu liderul la zi al seriei, Rapid București. Săptămîna trecută a însemnat pentru formația pregătită de Adrian Mihalcea o victorie și un egal în deplasare, rezultate care au propulsat Unirea Slobozia pe locul 5 în clasament, cu 10 puncte...

Victorie cu Farul. Unirea Slobozia-Farul Constanța 2-0!
Semieșecul cu Berceniul nu prevestea mari reușite pentru confruntarea cu echipa lui Ion Răuță. Meciul disputat atipic la mijlocul săptămînii a adunat multă lume pe «1 ... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 17:28 (4868 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița revendică Palatul Administrativ

Consiliul Județean Ialomița revendică Palatul Administrativ

La 1 octombrie 2013, Consiliul Județean Ialomița a anunțat oficial intenția de a cere Guvernului preluarea Palatului Administrativ. Potivit expunerii de motive, decizia este justificată de intenția autorităților județene de a continua reabilitarea clădirii care adăpostește atît Instituția Prefectului Ialomița, cît și Consiliul Județean. Aceasta este a doua încercare de preluare a clădirii de către oficialii Consiliului Județean, după ce, în anul 2006, clădirea a fost preluată temporar pentru a fi... reabilitată! Surse din cadrul Prefecturii susțin că inițiativa este «cel puțin curioasă» și «nejustificată»...

Curiozitatea care omoară pisica Prefecturii... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 16:51 (3766 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Remiză albă la Doja. Avantaj Reviga!

Fotbal, Liga a IV-a

Remiză albă la Doja. Avantaj Reviga!

Meciul vedetă din etapa a VIII-a a Ligii lui Basarab s-a încheiat nedecis și fără gol: Recolta Gheorghe Doja-Voința Reviga 0-0. Rezultat în avantajul oaspeților, care rămîn în continuare pe primul loc, chiar dacă distanța care-i separă de restul plutonului s-a mai micșorat. De această remiză au profitat Viticola și Țăndăreiul, dar și Unirea Fierbinți, formație care, nebăgată în seamă de nimeni, s-a insinuat la 2 puncte de lider... Fierbinți-Doja și Reviga-Țăndărei sînt meciurile care ard în etapa a 9-a... Jocul rezultatelor ar putea schimba liderul, iar noua ocupantă a primului loc ar putea fi Viticola Fetești, care are o misiune mai ușoară acasă cu AS Căzănești.... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 15:26 (6554 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Cazul medicului Ioan Mănăilă, în atenția Serviciului Anticorupție Ialomița

De la malpraxis, la fapte de corupție

Cazul medicului Ioan Mănăilă, în atenția Serviciului Anticorupție Ialomița

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este în atenția organelor de urmărire penală. Cazul medicului Ioan Mănăilă, acuzat de moartea unui bebeluș la cîteva ore după naștere, a intrat în atenția ofițerilor Serviciului Județean Anticorupție. Potrivit unor surse, ofițerii structurii lucrează, sub coordonarea procurorilor Parchetului Tribunalului Ialomița, pentru a investiga mai multe cazuri de corupție de care medicul s-ar face vinovat. Între timp, acuzațiile de malpraxis ce planează asupra doctorului Ioan Mănăilă se amplifică...

O anchetă în curs
Într-o ediție anterioară, Independent... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 13:45 (27622 vizualizări - 39 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Conpet Cireșu-Viitorul Axintele 0-3, Progresul Cernica-Rapid Fetești 3-0

Etapa a 8-a din Liga a III-a a fost de bun augur pentru Viitorul Axintele. Echipa lui Ion Nica a trecut la pas în deplasare de brăilenii de la Conpet Cireșu... La, practic, prima fază a meciului (’1), Anghel centrează de pe dreapta, iar Fătu marchează. Desprinderea vine în minutul 78, cînd Robu transformă un penalty scos de Novac. 8 minute mai tîrziu, Badea stabilește scorul final: Conpet Cireșu-Viitorul Axintele 0-3, iar alb verzii sînt pe locul 3 cu 16 puncte și se avîntă tot mai sigur în ecuația play-off-ului... Lucrurile nu stau atît de bine în ceea ce-i privește pe cei de la Rapid Fetești. Echipa lui Marius Munteanu a bifat o nouă înfrîngere la scor de neprezentare. Călăii au fost, de această... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 12:24 (9105 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mai puține ajutoare pentru căldură în Ialomița

Mai puține ajutoare pentru căldură în Ialomița

De 20 de ani, toate Guvernele României oferă ajutoare de iarnă pentru încălzirea locuințelor. Vîrful a fost asigurat de guvernarea Adrian Năstase, perioadă în care acest tip de sprijin era acordat chiar și pensionarilor cu venituri de peste 10000 de lei... De mai bine de 3 ani, numărul beneficiarilor a scăzut considerabil, iar condițiile de acordare a acestui tip de subvenții sînt draconice. Anul trecut, Ialomița a înregistrat de 7 ori mai puțini beneficiari...

Ajutoare de încălzire pentru doar 6000 de beneficiari
Sistemele de termoficare folosite pentru încălzirea ialomițenilor... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 10:39 (4575 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fabrica de goluri

Handbal, Rapid București-CSM U. Slobozia 32-45 (14-23)

Fabrica de goluri

Am așteptat cu oarecare teamă jocul cu Rapid de sîmbătă, 12 octombrie a.c., unul care se arăta dificil în compania unui adversar considerat incomod. Cele petrecute în sala de joc au arătat că temerile au fost nejustificate. Unirea a condus jocul de la un capăt la altul, iar atacul a fost nemilos înscriind, cum s-a întîmplat și la Tîrgoviște, peste 40 de goluri, de această dată în fața unui adversar mai pretențios. S-a terminat 45-32 pentru Unirea, cu extrema dreaptă Cristiana Nica în zi de grație, ea fiind cea mai prolifică marcatoare a echipei noastre, cu 9 reușite. Au mai punctat: Simion-7 goluri, Dospin-6, Moroianu-6, Stănciulescu-4, Drăgan-3, Urse-3, Ștefan-2, Ciuplea-1, Veșcă-1, Popescu-... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 09:22 (5830 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Momâi la «Casa Tudorii» de la Giurgeni...

Momîi la «Casa Tudorii» de la Giurgeni...

La sfîrșitul săptămînii precedente, baza arheologică de la Giurgeni a fost locul de desfășurare a celei de a III-a ediții a Festivalului Culinar «Casa Tudorii». Întrecerea gastronomică a fost secondată de cea a momîilor. Ceea ce s-a vrut a fi o competiție a sperietorilor de paie tradiționale, s-a transformat într-una în stil Haloween...

Concurs culinar administrativ
Cea de a III-a ediție a Festivalului Culinar «Casa Tudorii» s-a desfășurat pe platoul din imediata apropiere a Bazei Arheologice. Deși vremea a fost îmbufnată, ediția din acest s-a bucurat de un număr mai mare de participanți... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 08:37 (7238 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte libere

5 sportivi ai CS Amara, calificați la «Naționale»

Între 11 și 12 octombrie 2013, s-a desfășurat la Mangalia turneul zonal de calificare la Campionatul Național de Lupte Libere, copii II, ce se va derula între 19 și 20 octombrie a.c., la Turnu Severin. Pentru competiția majoră s-au calificat primii 4 clasați din fiecare categorie, iar Amara a avut  5 reprezentanți în această situație. Astfel, la 32 kg, Marian Stanciu a ocupat locul II, în vreme ce Dragoș Ivan s-a clasat pe 3. La 42 kg Adrian Dumitru a terminat pe locul I, fiind imitat de Cristian Lungu, la 47 kg și Valeriu Ene, la 53 kg. «Sînt foarte mulțumit de rezultatele obținute la acest turneu de calificare. Mergem la Turnu Severin cu gîndul la medalii și, de ce nu, la cel puțin un titlu... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 07:07 (4649 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Platonești: S-a aruncat în fața trenului din disperare

Tragedie în după amiaza zilei de marți, 15 octombrie a.c., pe linia de cale ferată care leagă orașele Țăndărei și Fetești. Un bărbat a fost secționat de un tren de marfă. Polițiștii nu exclud varianta ca omul să fi vrut să-și ia zilele... S-ar părea că omul locuia cu mama și fratele său, iar între el și rudele sale s-ar fi consumat un conflict ce mocnea de foarte mult timp... Cuprins de disperare, bărbatul a mers pe linia de cale ferată de la marginea satului Lăcusteni, comuna Platonești, și s-a aruncat în fața unui tren de marfă ce transporta cereale de la Fetești la Țăndărei. Trupul omului a fost pur și simplu secționat de garnitură. La fața locului s-au deplasat polițiștii din cadrul Poliției... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2013, 17:07 (7651 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Domnia lui Roșu Împărat

TSD și-a ales liderul pentru următorii 4 ani!

Vineri, 11 octombrie 2013, tineretul social-democrat din Ialomița și-a ales liderul pentru următorii 4 ani. Într-un deplin consens și însuflețiți de cele mai nobile idealuri social-democrate, cei 470 de delegați din toate colțurile județului l-au desemnat pe Matei Roșu, un tînăr de numai 34 de ani, să îi reprezinte. Pînă la alegerea sa în fruntea tinerilor social-democrați, Matei Roșu a îndeplinit cu succes, timp de cîteva luni, funcția de vicepreședinte al Organizația PSD Fetești, unde s-a remarcat «prin realizări deosebite». «Îmi doresc ca fiecare dintre dumneavoastră să plece acasă cu un gînd mai bun, cu un gînd plin de speranță, pentru că împreună, noi toți, sîntem și vom fi cea mai puternică... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2013, 10:09 (15809 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala ialomițeană nu e pregătită pentru copiii autiști...

Școala ialomițeană nu e pregătită pentru copiii autiști...

Integrarea în școlile de masă din Ialomița a copiilor cu spectru autist rămîne în continuare o problemă. Cele mai multe unități de învățămînt sînt nepregătite pentru a le asigura acestor copii atenția și nivelul de educație de care au nevoie. «Școala are nevoie de învățători și psihopedagogi care să lucreze diferențiat cu acești copii!» este părerea psihologilor. La nivel județean, programele de formare a acestor specialiști sînt însă abia la început. Pe de altă parte, Ileana Condruț, inspectorul general școlar, susține că «putem face față acestei situații»...

O problemă delicată
... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2013, 16:02 (11675 vizualizări - 24 comentarii)

Taguri: Ialomița autism

Click aici

EVENIMENT

Parcul industrial-fantomă de la Slobozia

Parcul industrial-fantomă de la Slobozia

În urmă cu un an, administrația slobozeană anunța că a reușit să acceseze fondurile europene necesare realizării unui platforme industriale pentru întreprinderile mici și mijlocii. La 4 luni de la termenul limită pentru finalizarea investiției, lucrările se află într-o fază incipientă, iar autoritățile caută disperate firme dispuse să investească în noul parc industrial. Valoarea acestuia este de aproximativ 17,5 milioane de lei, bani din care sînt asigurate amenajările, branșarea de rețelele de apă, gaze și energie electrică, precum și sistematizarea pe verticală a viitorului parc industrial.

O poveste de adormit electoratul cu bani... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2013, 14:55 (23344 vizualizări - 39 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Virozele respiratorii costă 1,1 milioane de lei lunar

Ialomița: Virozele respiratorii costă 1,1 milioane de lei lunar

Deși calendaristic mai sînt cîteva săptămîni pînă cînd intrăm în sezonul rece 2013-2014, vremea rea a început să-și facă simțită prezența. O dată cu ea au apărut și bolile de specifice, precum virozele respiratorii. Cei mai expuși îmbolnăvirilor de sezon sînt copiii și bătrînii. Pe secția de Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia se internează zilnic 20 de copii cu viroze. Tratamentul acestora, precum și al celorlalți bolnavi costă, în medie, 1,1 milioane de lei pe lună...

Val de internări la Pediatrie
Secțiile de Pediatrie ale celor 3 spitale din județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2013, 11:49 (6143 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Transportul școlar derapează

Accesul la educație, între profit și dezastru

Transportul școlar derapează

Analizat și din perspectiva transportului școlar, învățămîntul ialomițean este încă o dată cu un picior în groapă. Transportul școlar în sistem public, asigurat cu microbuzele guvernamentale, este un pericol pentru elevi. Polițiștii Serviciului Rutier au descoperit recent faptul că un sfert din microbuzele care asigură transportul școlar circulă ilegal. Sistemul privat de transport școlar are, la rîndul său, deficiențe... Firmele particulare le percep elevilor abonamente la suprataxă pentru condiții improprii!

1 microbuz din 4 circulă ilegal
Înainte de începerea noului an școlar... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2013, 09:48 (4172 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Tinerii, «pericol public» pe șosele Ialomiței

În cadrul unei conferințe de presă organizate în urmă cu o săptămînă, oficialii Serviciului Poliției Rutiere au scos la iveală o statistică uluitoare. Potrivit estimărilor oamenilor legii, mai bine de jumătate din accidentele rutiere petrecute pe șosele județului sînt provocate de șoferi tineri, sub 21 de ani!

Statistici îngrijorătoare
Statistica reprezentanților Poliției Rutiere Ialomița arată că 57,4% dintre accidentele rutiere petrecute de la începutul anului și pînă în prezent sînt provocate de tineri sub 21 de ani. Procentul este îngrijorător, în condițiile în care numărul... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2013, 07:34 (5111 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Piața Unirii» din Slobozia, inaugurată de 1 Decembrie

«Piața Unirii» din Slobozia, inaugurată de 1 Decembrie

Aflat pe lista de priorități investiționale a administrației locale din Slobozia, noul loc de promenadă din oraș, denumit sugestiv «Piața Unirii», începe să prindă contur. Edilii reședinței județului dau asigurări că proiectul va fi inaugurat pe 1 Decembrie, de Ziua Națională a României...

Statuia lui Mihai Viteazul, în inima Sloboziei
Noul proiect edilitar al Sloboziei, ce poartă numele de «Piața Unirii», este amenajat vizavi de Hotelul «Select», lîngă parcul E14. Ca să-i facă loc în decor, proiectanții au dărîmat fîntîna arteziană a parcului și cei cîțiva arbuști ornamentali... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2013, 17:04 (17273 vizualizări - 32 comentarii)

28 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fierbinți: A intrat cu mașina în gard

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 9,30, pe raza localității Fierbinți un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un gard. În urma evenimentului, doi adulți și doi minori au fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:15
(3446 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Ciocnire între un camion și un autoturism

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 16,00, pe raza localității Coșereni un camion și un autoturism s-au ciocnit, victimă fiind un bărbat în vârstă de 51 de ani. La locul intervenției au acționat salvatori ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:10
(3147 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Luni, 22 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei 8,30, în municipiul Urziceni, în timp ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:25
(2533 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

În perioada 22-28 iulie a.c., la nivel național se va desfășura o nouă acțiune pentru prevenirea accidentelor rutiere. Vizați sunt conducătorii autovehiculelor de transport public de persoane mai mare de ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:20
(3567 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara, reținut 24 de ore după ce a condus băut și fără permis

Luni, 22 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza localității Amara, un tânăr, de 26 de ani, din localitate, în timp ce conducea un autoturism deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:15
(4500 vizualizări - 4 comentarii)


Incendiu la o magazie din Alexeni

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orelor 13,50, pe raza localității Alexeni a izbucnit un incendiu la o magazie. Pentru lichidarea acestuia au intervenit 8 pompieri de la Detașamentul de Pompieri Urziceni ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:10
(3380 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni incendiu


Ciocârlia: Accident rutier soldat cu două victime

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orei 9,15, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Urziceni-Buzău a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat într-un șanț, două persoane fiind rănite. La fața ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:05
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Un feteștean beat la volan a provocat un accident rutier

Joi, 18 iulie a.c., un bărbat de 26 de ani, din Fetești, în timp ce se afla la volanul unui autoturism ce se deplasa pe direcția Movila-Fetești, ar fi pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:25
(4021 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gheorghe Doja

Joi, 18 iulie a.c., în jurul orelor 23,40, Pompierii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia împreună cu patru pompieri civili de la Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență au intervenit cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:20
(3442 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Cercetați penal pentru furt de cereale

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au identificat joi, 18 iulie a.c., trei bărbați, cu vârste cuprinse între 38 și 44 de ani, bănuiți de comiterea unui furt. Cei în cauză au fost opriți în ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:15
(3537 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Fără permis, la volan

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier efectuează cercetări într-un dosar penal privind infracțiunea de «conducere a unui vehicul fără permis», faptă comisă în localitatea Ograda, la data de 19 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:10
(3342 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale în piețe la tarabe

În perioada 12-14 iulie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, împreună cu reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ai Inspectoratului de ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 19:10
(3651 vizualizări - 1 comentariu)


Baza 86 Aeriană, la «Royal International Air Tattoo 2019»

În perioada 19-21 iulie 2019, la Baza Aeriană FAIRFORD, GLOUCESTERSHIRE din Marea Britanie, aparținând Forțelor Aeriene Regale, are loc «Royal International Air Tattoo 2019», unul dintre cele mai mari mitinguri ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 14:40
(4854 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Arme găsite în casă

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu polițiștii Serviciului pentru Acțiuni Speciale au efectuat 4 percheziții domiciliare la Țăndărei. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:35
(3244 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gârbovi

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orelor 12,30, două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni și un echipaj SMURD au fost solicitate pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:30
(3174 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Platonești: Accident rutier soldat cu o victimă

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orei 13,50, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Movila-Platonești a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un parapet aflat pe marginea șoselei. ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:25
(3888 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 21 de ani, din Făcăieni, în timp ce șofa pe raza localității de domiciliu deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:20
(2404 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Nereguli constatate la taximetriștii slobozeni

Luni, 15 iulie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza municipiului pentru verificarea legalității transportului public de persoane în regim de taxi. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:50
(4693 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Luni, 15 iulie a.c., în jurul orei 06,30, pe raza localității Cotorca s-a produs o coliziune între 5 autovehicule. Pentru salvarea celor două victime, o femeie de 23 de ani și un bărbat de 41 de ani, au ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:35
(3557 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Gârbovi: Tânăr prins la volan cu un pistol

Sâmbătă, 13 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, în urma unui control în trafic, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au depistat un tânăr, de 18 ani, care deținea în habitaclul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:30
(3063 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi pistol


Ordin de protecție pentru un tată agresor din Cosâmbești

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Fierbinți Târg au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat din Cosâmbești după ce acesta și-ar fi agresat fiica. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:25
(5375 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

În perioada 12-14 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat 5 bărbați, cu vârste cuprinse între 25 și 56 de ani, în timp ce conduceau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:20
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permis de conducere pe drumurile publice

Doi bărbați, de 32 de ani, din Țăndărei, și de 44 de ani, din Căzănești, au fost depistați de polițiștii ialomițeni vineri, 12 iulie a.c., în timp ce șofau pe drumurile publice fără a poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:15
(4904 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bărbat depistat la volanul unui vehicul neînmatriculat

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii rutieri din Urziceni au depistat în trafic un autoturism condus de un bărbat, de 38 de ani, din Urziceni, care avea autorizația de circulație provizorie expirată din ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:10
(3314 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Fii inteligent, nu fi violent!»

În perioada 1 iulie-30 septembrie 2019, Poliția Municipiului Slobozia desfășoară campania «Fii inteligent, nu fi violent!». Principalele obiective ale polițiștilor de Ordine Publică sunt reprezentate de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:05
(2843 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Familia Sohodoleanu
anunță cu nesfârșită
durere trecerea în
neființă a celui
care a fost
Gheorghe Sohodoleanu ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2019, 11:05
(5370 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Minor prins la volan cu 107 km/h!

Joi, 11 iulie, în orașul Țăndărei, polițiștii rutieri au oprit în trafic un autoturism care se deplasa cu viteza de 107 km/h. În urma verificărilor efectuate, au constatat că la volanul mașinii se afla ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:30
(3547 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Beat la volan, a acroșat o mașină parcată

În miezul nopții de joi spre vineri, 11/12 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea pe strada Gării, din Țăndărei, a unui accident soldat cu pagube materiale. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:25
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 15-19 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:20
(5492 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,89%

Conform informațiilor oferite de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la sfârșitul lunii mai 2019, rata șomajului a fost de 4,89%. Exprimat în cifre acest procent arată că peste ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:15
(3228 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...