Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Țepe financiare» ale traficanților de țigări din Slobozia

«Țepe financiare» ale traficanților de țigări din Slobozia

În luna iulie a.c., Independent relata despre destructurarea unei rețele infracționale, alcătuită din 11 persoane, specializată în traficul cu țigări. Recent, 7 infractori din cadrul aceleași rețele au fost reținuți pentru 24 de ore sub acuzația de «înșelăciune». Aceștia au reușit să prejudicieze mai multe unități bancare, obținînd credite false. Prejudiciul creat se ridică la suma de 20000 de euro...

Infractori cercetați în stare de libertate
Rețeaua de traficanți de țigări a fost deconspirată de anchetatorii slobozeni în luna... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2013, 11:45 (16340 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

«Vreau să trăiesc!»

Apel umanitar pentru Alexandra Aron

«Vreau să trăiesc!»

La cei 25 de ani ai săi, tînăra Alexandra Aron are nevoie de sprijinul tuturor pentru a putea supraviețui. În urma unui control medical i-a fost descoperită o tumoare cerebrală.  De 5 ani se luptă să învingă  cancerul... A fost supusă unui lung șir de intervenții chirurgicale, în urma cărora a crezut că a învins cumplita maladie. Acum boala a recidivat puternic. Situația financiară a tinerei nu-i permite o nouă operație. Prețul vieții sale înseamnă 25000 de euro...

«Micuța poloneză» are din nou nevoie de ajutor
Alexandra Aron, o tînără de 25 de ani, din Slobozia, credea... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2013, 08:06 (8079 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Juristul Zamfir protejează afacerea ANDALEX

Scandal public la Spitalul Județean Slobozia

Juristul Zamfir protejează afacerea ANDALEX

Firma Andalex SRL parazitează de 4 ani Spitalul Județean Slobozia... Juristul Vasile Zamfir este acuzat de organizarea unor licitații trucate pentru transportul dializaților, firmele concurente fiind blocate de proceduri birocratice absurde. Miza contractului se ridică la 1,7 milioane de lei. Managerul spitalului, dr Vasile Olaru, susține că va relua procedura de atribuirea a contractelor dacă prețurile oferite vor fi mai mici...

O afacere de 40 mii de lei lunar
Conform legii, Spitalul Județean Slobozia are obligația de a asigura transportul pacienților hemodializați, transportul... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 18:35 (24476 vizualizări - 19 comentarii)

SPORT

Săptămână de 4 puncte

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Săptămînă de 4 puncte

Unirea Slobozia se află într-o reală revenire de formă, aspect care se petrece (îmbucurător) chiar înainte de impactul cu liderul la zi al seriei, Rapid București. Săptămîna trecută a însemnat pentru formația pregătită de Adrian Mihalcea o victorie și un egal în deplasare, rezultate care au propulsat Unirea Slobozia pe locul 5 în clasament, cu 10 puncte...

Victorie cu Farul. Unirea Slobozia-Farul Constanța 2-0!
Semieșecul cu Berceniul nu prevestea mari reușite pentru confruntarea cu echipa lui Ion Răuță. Meciul disputat atipic la mijlocul săptămînii a adunat multă lume pe «1 ... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 17:28 (4868 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița revendică Palatul Administrativ

Consiliul Județean Ialomița revendică Palatul Administrativ

La 1 octombrie 2013, Consiliul Județean Ialomița a anunțat oficial intenția de a cere Guvernului preluarea Palatului Administrativ. Potivit expunerii de motive, decizia este justificată de intenția autorităților județene de a continua reabilitarea clădirii care adăpostește atît Instituția Prefectului Ialomița, cît și Consiliul Județean. Aceasta este a doua încercare de preluare a clădirii de către oficialii Consiliului Județean, după ce, în anul 2006, clădirea a fost preluată temporar pentru a fi... reabilitată! Surse din cadrul Prefecturii susțin că inițiativa este «cel puțin curioasă» și «nejustificată»...

Curiozitatea care omoară pisica Prefecturii... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 16:51 (3766 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Remiză albă la Doja. Avantaj Reviga!

Fotbal, Liga a IV-a

Remiză albă la Doja. Avantaj Reviga!

Meciul vedetă din etapa a VIII-a a Ligii lui Basarab s-a încheiat nedecis și fără gol: Recolta Gheorghe Doja-Voința Reviga 0-0. Rezultat în avantajul oaspeților, care rămîn în continuare pe primul loc, chiar dacă distanța care-i separă de restul plutonului s-a mai micșorat. De această remiză au profitat Viticola și Țăndăreiul, dar și Unirea Fierbinți, formație care, nebăgată în seamă de nimeni, s-a insinuat la 2 puncte de lider... Fierbinți-Doja și Reviga-Țăndărei sînt meciurile care ard în etapa a 9-a... Jocul rezultatelor ar putea schimba liderul, iar noua ocupantă a primului loc ar putea fi Viticola Fetești, care are o misiune mai ușoară acasă cu AS Căzănești.... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 15:26 (6554 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Cazul medicului Ioan Mănăilă, în atenția Serviciului Anticorupție Ialomița

De la malpraxis, la fapte de corupție

Cazul medicului Ioan Mănăilă, în atenția Serviciului Anticorupție Ialomița

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este în atenția organelor de urmărire penală. Cazul medicului Ioan Mănăilă, acuzat de moartea unui bebeluș la cîteva ore după naștere, a intrat în atenția ofițerilor Serviciului Județean Anticorupție. Potrivit unor surse, ofițerii structurii lucrează, sub coordonarea procurorilor Parchetului Tribunalului Ialomița, pentru a investiga mai multe cazuri de corupție de care medicul s-ar face vinovat. Între timp, acuzațiile de malpraxis ce planează asupra doctorului Ioan Mănăilă se amplifică...

O anchetă în curs
Într-o ediție anterioară, Independent... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 13:45 (27622 vizualizări - 39 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Conpet Cireșu-Viitorul Axintele 0-3, Progresul Cernica-Rapid Fetești 3-0

Etapa a 8-a din Liga a III-a a fost de bun augur pentru Viitorul Axintele. Echipa lui Ion Nica a trecut la pas în deplasare de brăilenii de la Conpet Cireșu... La, practic, prima fază a meciului (’1), Anghel centrează de pe dreapta, iar Fătu marchează. Desprinderea vine în minutul 78, cînd Robu transformă un penalty scos de Novac. 8 minute mai tîrziu, Badea stabilește scorul final: Conpet Cireșu-Viitorul Axintele 0-3, iar alb verzii sînt pe locul 3 cu 16 puncte și se avîntă tot mai sigur în ecuația play-off-ului... Lucrurile nu stau atît de bine în ceea ce-i privește pe cei de la Rapid Fetești. Echipa lui Marius Munteanu a bifat o nouă înfrîngere la scor de neprezentare. Călăii au fost, de această... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 12:24 (9105 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mai puține ajutoare pentru căldură în Ialomița

Mai puține ajutoare pentru căldură în Ialomița

De 20 de ani, toate Guvernele României oferă ajutoare de iarnă pentru încălzirea locuințelor. Vîrful a fost asigurat de guvernarea Adrian Năstase, perioadă în care acest tip de sprijin era acordat chiar și pensionarilor cu venituri de peste 10000 de lei... De mai bine de 3 ani, numărul beneficiarilor a scăzut considerabil, iar condițiile de acordare a acestui tip de subvenții sînt draconice. Anul trecut, Ialomița a înregistrat de 7 ori mai puțini beneficiari...

Ajutoare de încălzire pentru doar 6000 de beneficiari
Sistemele de termoficare folosite pentru încălzirea ialomițenilor... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 10:39 (4575 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fabrica de goluri

Handbal, Rapid București-CSM U. Slobozia 32-45 (14-23)

Fabrica de goluri

Am așteptat cu oarecare teamă jocul cu Rapid de sîmbătă, 12 octombrie a.c., unul care se arăta dificil în compania unui adversar considerat incomod. Cele petrecute în sala de joc au arătat că temerile au fost nejustificate. Unirea a condus jocul de la un capăt la altul, iar atacul a fost nemilos înscriind, cum s-a întîmplat și la Tîrgoviște, peste 40 de goluri, de această dată în fața unui adversar mai pretențios. S-a terminat 45-32 pentru Unirea, cu extrema dreaptă Cristiana Nica în zi de grație, ea fiind cea mai prolifică marcatoare a echipei noastre, cu 9 reușite. Au mai punctat: Simion-7 goluri, Dospin-6, Moroianu-6, Stănciulescu-4, Drăgan-3, Urse-3, Ștefan-2, Ciuplea-1, Veșcă-1, Popescu-... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 09:22 (5830 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Momâi la «Casa Tudorii» de la Giurgeni...

Momîi la «Casa Tudorii» de la Giurgeni...

La sfîrșitul săptămînii precedente, baza arheologică de la Giurgeni a fost locul de desfășurare a celei de a III-a ediții a Festivalului Culinar «Casa Tudorii». Întrecerea gastronomică a fost secondată de cea a momîilor. Ceea ce s-a vrut a fi o competiție a sperietorilor de paie tradiționale, s-a transformat într-una în stil Haloween...

Concurs culinar administrativ
Cea de a III-a ediție a Festivalului Culinar «Casa Tudorii» s-a desfășurat pe platoul din imediata apropiere a Bazei Arheologice. Deși vremea a fost îmbufnată, ediția din acest s-a bucurat de un număr mai mare de participanți... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 08:37 (7238 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte libere

5 sportivi ai CS Amara, calificați la «Naționale»

Între 11 și 12 octombrie 2013, s-a desfășurat la Mangalia turneul zonal de calificare la Campionatul Național de Lupte Libere, copii II, ce se va derula între 19 și 20 octombrie a.c., la Turnu Severin. Pentru competiția majoră s-au calificat primii 4 clasați din fiecare categorie, iar Amara a avut  5 reprezentanți în această situație. Astfel, la 32 kg, Marian Stanciu a ocupat locul II, în vreme ce Dragoș Ivan s-a clasat pe 3. La 42 kg Adrian Dumitru a terminat pe locul I, fiind imitat de Cristian Lungu, la 47 kg și Valeriu Ene, la 53 kg. «Sînt foarte mulțumit de rezultatele obținute la acest turneu de calificare. Mergem la Turnu Severin cu gîndul la medalii și, de ce nu, la cel puțin un titlu... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 07:07 (4649 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Platonești: S-a aruncat în fața trenului din disperare

Tragedie în după amiaza zilei de marți, 15 octombrie a.c., pe linia de cale ferată care leagă orașele Țăndărei și Fetești. Un bărbat a fost secționat de un tren de marfă. Polițiștii nu exclud varianta ca omul să fi vrut să-și ia zilele... S-ar părea că omul locuia cu mama și fratele său, iar între el și rudele sale s-ar fi consumat un conflict ce mocnea de foarte mult timp... Cuprins de disperare, bărbatul a mers pe linia de cale ferată de la marginea satului Lăcusteni, comuna Platonești, și s-a aruncat în fața unui tren de marfă ce transporta cereale de la Fetești la Țăndărei. Trupul omului a fost pur și simplu secționat de garnitură. La fața locului s-au deplasat polițiștii din cadrul Poliției... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2013, 17:07 (7651 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Domnia lui Roșu Împărat

TSD și-a ales liderul pentru următorii 4 ani!

Vineri, 11 octombrie 2013, tineretul social-democrat din Ialomița și-a ales liderul pentru următorii 4 ani. Într-un deplin consens și însuflețiți de cele mai nobile idealuri social-democrate, cei 470 de delegați din toate colțurile județului l-au desemnat pe Matei Roșu, un tînăr de numai 34 de ani, să îi reprezinte. Pînă la alegerea sa în fruntea tinerilor social-democrați, Matei Roșu a îndeplinit cu succes, timp de cîteva luni, funcția de vicepreședinte al Organizația PSD Fetești, unde s-a remarcat «prin realizări deosebite». «Îmi doresc ca fiecare dintre dumneavoastră să plece acasă cu un gînd mai bun, cu un gînd plin de speranță, pentru că împreună, noi toți, sîntem și vom fi cea mai puternică... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2013, 10:09 (15809 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala ialomițeană nu e pregătită pentru copiii autiști...

Școala ialomițeană nu e pregătită pentru copiii autiști...

Integrarea în școlile de masă din Ialomița a copiilor cu spectru autist rămîne în continuare o problemă. Cele mai multe unități de învățămînt sînt nepregătite pentru a le asigura acestor copii atenția și nivelul de educație de care au nevoie. «Școala are nevoie de învățători și psihopedagogi care să lucreze diferențiat cu acești copii!» este părerea psihologilor. La nivel județean, programele de formare a acestor specialiști sînt însă abia la început. Pe de altă parte, Ileana Condruț, inspectorul general școlar, susține că «putem face față acestei situații»...

O problemă delicată
... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2013, 16:02 (11675 vizualizări - 24 comentarii)

Taguri: Ialomița autism

Click aici

EVENIMENT

Parcul industrial-fantomă de la Slobozia

Parcul industrial-fantomă de la Slobozia

În urmă cu un an, administrația slobozeană anunța că a reușit să acceseze fondurile europene necesare realizării unui platforme industriale pentru întreprinderile mici și mijlocii. La 4 luni de la termenul limită pentru finalizarea investiției, lucrările se află într-o fază incipientă, iar autoritățile caută disperate firme dispuse să investească în noul parc industrial. Valoarea acestuia este de aproximativ 17,5 milioane de lei, bani din care sînt asigurate amenajările, branșarea de rețelele de apă, gaze și energie electrică, precum și sistematizarea pe verticală a viitorului parc industrial.

O poveste de adormit electoratul cu bani... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2013, 14:55 (23344 vizualizări - 39 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Virozele respiratorii costă 1,1 milioane de lei lunar

Ialomița: Virozele respiratorii costă 1,1 milioane de lei lunar

Deși calendaristic mai sînt cîteva săptămîni pînă cînd intrăm în sezonul rece 2013-2014, vremea rea a început să-și facă simțită prezența. O dată cu ea au apărut și bolile de specifice, precum virozele respiratorii. Cei mai expuși îmbolnăvirilor de sezon sînt copiii și bătrînii. Pe secția de Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia se internează zilnic 20 de copii cu viroze. Tratamentul acestora, precum și al celorlalți bolnavi costă, în medie, 1,1 milioane de lei pe lună...

Val de internări la Pediatrie
Secțiile de Pediatrie ale celor 3 spitale din județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2013, 11:49 (6143 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Transportul școlar derapează

Accesul la educație, între profit și dezastru

Transportul școlar derapează

Analizat și din perspectiva transportului școlar, învățămîntul ialomițean este încă o dată cu un picior în groapă. Transportul școlar în sistem public, asigurat cu microbuzele guvernamentale, este un pericol pentru elevi. Polițiștii Serviciului Rutier au descoperit recent faptul că un sfert din microbuzele care asigură transportul școlar circulă ilegal. Sistemul privat de transport școlar are, la rîndul său, deficiențe... Firmele particulare le percep elevilor abonamente la suprataxă pentru condiții improprii!

1 microbuz din 4 circulă ilegal
Înainte de începerea noului an școlar... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2013, 09:48 (4172 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Tinerii, «pericol public» pe șosele Ialomiței

În cadrul unei conferințe de presă organizate în urmă cu o săptămînă, oficialii Serviciului Poliției Rutiere au scos la iveală o statistică uluitoare. Potrivit estimărilor oamenilor legii, mai bine de jumătate din accidentele rutiere petrecute pe șosele județului sînt provocate de șoferi tineri, sub 21 de ani!

Statistici îngrijorătoare
Statistica reprezentanților Poliției Rutiere Ialomița arată că 57,4% dintre accidentele rutiere petrecute de la începutul anului și pînă în prezent sînt provocate de tineri sub 21 de ani. Procentul este îngrijorător, în condițiile în care numărul... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2013, 07:34 (5111 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Piața Unirii» din Slobozia, inaugurată de 1 Decembrie

«Piața Unirii» din Slobozia, inaugurată de 1 Decembrie

Aflat pe lista de priorități investiționale a administrației locale din Slobozia, noul loc de promenadă din oraș, denumit sugestiv «Piața Unirii», începe să prindă contur. Edilii reședinței județului dau asigurări că proiectul va fi inaugurat pe 1 Decembrie, de Ziua Națională a României...

Statuia lui Mihai Viteazul, în inima Sloboziei
Noul proiect edilitar al Sloboziei, ce poartă numele de «Piața Unirii», este amenajat vizavi de Hotelul «Select», lîngă parcul E14. Ca să-i facă loc în decor, proiectanții au dărîmat fîntîna arteziană a parcului și cei cîțiva arbuști ornamentali... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2013, 17:04 (17273 vizualizări - 32 comentarii)

28 Iun 2026
249 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: La un pas de moarte

Accident de circulație produs pe șoseaua care leagă Slobozia de Brăila. Un bărbat, de 34 de ani, a fost la un pas de a-și pierde viața după ce a intrat cu mașina într-un copac. Rănit în urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 17:40
(4615 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Movilița: Trei victime în urma unui accident rutier

Dimineață de coșmar pentru doi șoferi și o pasageră. Cei trei au fost victimele unui accident rutier și au fost transportați la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Polițiștii ialomițeni susțin ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 13:25
(6191 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Țigări de contrabandă, vîndute pe «sub mînă»

Comerț cu țigări de contrabandă la un magazin din comuna Ion Roată. Asta au descoperit polițiștii ialomițeni în urma unei acțiuni demarată pe raza localității. Marfa provenea din Ucraina și era comercializată ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 12:25
(7620 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți mangă la volan

Doi șoferi, unul din Slobozia și un altul din Fetești, au fost depistați în trafic conducînd în stare de ebrietate. Ambii conducători auto s-au ales cu dosare penale. Șoferul depistat pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 12:10
(6239 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Băuturi alcoolice, vîndute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor au descoperit în sediul unei societăți comerciale băuturi alcoolice în valoare de 11 mii lei ce urmau a fi comercializate «la negru». Administratorul ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 11:35
(3825 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Abateri de la Codul Rutier, sancționate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au fost din nou la datorie pe șoselele județului. Oamenii legii au aplicat sancțiuni șoferilor certați cu normele rutiere. Conducătorii auto au fost amendați fie pentru că circulau ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 09:15
(6156 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Deșeuri metalice, confiscate de polițiști

Acțiune a polițiștilor din Amara, oamenii legii controlînd modul în care se efectuează achizițiile deșeurilor metalice pe raza localității. În urma activităților, a fost aplicată o sancțiune de 1300 de ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 08:45
(6531 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: «Bandiți» băgați la răcoare

Doi tineri, de 20 și 24 de ani, din Bărbulești, au ajuns în sfîrșit după gratii. Deși pe numele lor Judecătoria Urziceni a emis un mandat de arestare preventivă și unul de executare a unei pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 08:20
(8263 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: Apele rîului Prahova amenință să iasă din matcă. Cod Roșu de inundații!

Pericol de inundații în Ialomița, în zona localității Adîncata. Apele rîului Prahova amenință să iasă din matcă. Autoritățile sînt în alertă și lucrează pentru consolidarea și supraînălțarea digului. Ploile ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2014, 13:35
(9412 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat în ultimele 24 de ore pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. Efectivele ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2014, 10:55
(8704 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grupare infracțională specializată în furturi de animale, destructurată de polițiști

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au destructurat o grupare infracțională specializată în furturi de animale, două persoane fiind reținute. Astfel, joi, 17 aprilie a.c., polițiștii de Investigații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2014, 13:20
(9711 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Peste 1,2 tone carne de vită, confiscate

Coșereni: Peste 1,2 tone carne de vită, confiscate

Peste 1200 kg de carne de vită au fost confiscate într-un filtru al polițiștilor din Ialomița. În cursul zilei de astăzi, polițiștii Secției Rurale Coșereni, din cadrul IPJ Ialomița, au oprit pentru control ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2014, 17:15
(9017 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 300 de polițiști «supraveghează» Sărbătorile Pascale

Peste 300 de polițiști vor acționa zilnic, în perioada 19-21 aprilie a.c., pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale. În perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2014, 15:05
(5916 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Țigări de contrabandă, descoperite în trafic

În cursul zilei de marți, 16 aprilie a.c., polițiștii au depistat în trafic, în municipiul Slobozia, o persoană care transporta produse accizabile fără documente de proveniență. Așadar, în jurul orei 1 ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 16:20
(4815 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evaziunea din panificație, în vizorul polițiștilor

În cursul zilei de marți, 15 aprilie 2014, efectivele Serviciului de Investigare a Fraudelor împreună cu reprezentanți ai DSVSA și ITM Ialomița au efectuat verificări la două unități economice cu profil ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 14:15
(10096 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cantitate de peste 27000 litri de vin, retrasă de la comercializare

Efectivele Serviciului de Investigare a Fraudelor au efectuat marți, 15 aprilie a.c., împreună cu specialiști ai Direcției Agricole Județene Ialomița, verificări la o societate comercială, situată pe raza ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 12:25
(6011 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Furturile de animale, în atenția polițiștilor

Un tînăr, în vîrstă de 27 de ani, din orașul Țăndărei, este cercetat de polițiști, fiind bănuit de polițiști că, în noaptea de 11/12 aprilie a.c., a pătruns în curtea unui concetățean și a sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 10:20
(4277 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții domiciliare în Ialomița. 11 persoane suspectate de furturi din locuințe, la audieri!

Polițiștii ialomițeni, alături de procurori din cadrul Parchetelor Slobozia și Urziceni au efectuat miercuri, 9 aprilie a.c., 14 percheziții domiciliare. Anchetatorii au reușit astfel să destructureze o ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2014, 18:10
(9477 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Victimă a unei înșelăciuni cu bijuterii false

O femeie de 67 de ani, din Slobozia, a fost înșelată de o persoană cu suma de 900 de lei. Respectiva persoană a convins-o pe femeie să achite suma de 900 de lei pentru cîteva bijuterii care, la prima vedere ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 15:20
(7693 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetați pentru permise de port armă expirate

Doi slobozeni, o femeie de 56 de ani și un bărbat de 58 de ani, sînt cercetați de polițiști după ce oamenii legii au descoperit faptul că aceștia dețin arme în mod ilegal. Persoanele în cauză aveau documentele ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 12:15
(7556 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor periculos, reținut la Slobozia

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit să prindă un bărbat, de 39 de ani, căutat de autoritățile din Italia pentru comiterea a 5 infracțiuni deosebit de grave. El a fost reținut ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 11:20
(5990 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, alături de elevi în programul «Școala Altfel»

Programul Ministerului Educației, denumit «Școala Altfel», se demarează în județul Ialomița cu sprijinul polițiștilor. Timp de o săptămînă, oamenii legii vor organiza dezbateri cu elevii din județ privind ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 09:10
(6588 vizualizări - 0 comentarii)


DN21 Slobozia-Iazu: 6 răniți și 3 mașini avariate într-un accident rutier!

Noapte de coșmar pe șoseaua care face legătura între Slobozia și Iazu. Din cauza unei depășiri neregulamentare, s-a produs un grav accident rutier. În urma evenimentului, 6 persoane au fost rănite și 3 ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 23:20
(7856 vizualizări - 2 comentarii)


95 de proiectile, descoperite lângă Slobozia

95 de proiectile, descoperite lîngă Slobozia

În după-amiaza zilei de joi, 3 aprilie 2014, în urma unui apel telefonic, echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a fost solicitat ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 13:15
(7055 vizualizări - 0 comentarii)


«Școala Altfel» la Muzeul Județean Ialomița

În perioada 7-11 aprilie 2014, Muzeul Județean Ialomița va organiza evenimentul «Școala Altfel-Să știi mai multe, să fii mai bun!». Astfel, luni, 7 aprilie a.c., Muzeul Județean Ialomița va vernisa o expoziție ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 12:40
(111383 vizualizări - 276 comentarii)


Producătorii agricoli, reuniți sub umbrela unui Consorțiu Național

Vineri, 4 aprilie 2014, Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România-LAPAR, alături de alte patru asociații din agricultură, respectiv PROAGRO, FCBR, ROMALIMENTA și ROMOVIS, au decis înființarea ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 12:25
(4728 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la Jandarmerie

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița îi invită pe cei interesați joi, 3 aprilie 2014, începînd cu  ora 11,00, pe platoul Centrului Cultural «Ionel Perlea», la «Ziua Porților Deschise». Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 17:25
(5524 vizualizări - 0 comentarii)


APIA solicită producătorilor de lapte declarațiile anuale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează operatorii care achiziționează lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 16:25
(6223 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectorii DSVSA Ialomița, în control

În cursul primului trimestru al anului 2014, inspectori din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat acțiuni de inspecție și control avînd ca tematică respectarea normelor de igienă sanitară veterinară în unitățile ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 15:45
(5385 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evaziune fiscală de peste 460000 de lei, depistată de polițiști

Administratorul unei societăți comerciale din Slobozia este cercetat de polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. Potrivit informațiilor, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 15:20
(6002 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...