Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Toamna se numără electoratul PSD

Ziua Recoltei, Slobozia, 2013

De vreo 5 ani, autoritățile locale fac respirație artificială unei sărbători comuniste uitate. Pe vremea lui Împușcatu’ ea se numea «Ziua Recoltei» și aduna în piețele și oboarele țării tot ce aveau CAP-urile mai frumos, la prețuri modice. Roșii cît merele, vinete cît dovlecii, dovleci cît roata carului... După aproape 25 de ani, acest tip de amintiri au devenit povești. Doar festivismul de partid a rămas la fel. Anul acesta, el a fost deghizat în festivism administrativ. Cît despre Ziua Recoltei, în Piața Agroalimentară din Slobozia, pe 5 octombrie, ea a mirosit a scump și a sărăcie...

Farmecul indiscret al burgheziei de partid... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2013, 11:27 (15079 vizualizări - 20 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, CS Afumați-Rapid Fetești 1-0

Stoica, antrenorul-jucător

Nu e o știre nouă la prima vedere. Dacă adăugăm însă că la meciul cu CS Afumați, disputat vineri, 4 octombrie a.c., antrenorul Rapidului Fetești, Gigel Stoica, 43 de ani, a fost în premieră titular în linia mediană, știrea capătă greutate. Cu Stoica pe teren 70 de minute, Feteștiul a rezistat și a ținut tabela imaculată în fața unei echipe obișnuită cu primele locuri. Dar cum finalurile nu sînt specialitatea ialomițenilor, golul a venit în minutul 80, cînd Călugăru a scos din poartă mingea expediată de Vlada. Rapidul rămîne pe ultimul loc și situația tinde să devină critică...

CS Afumați 1-0 Rapid Fetești
  Vlada (’80)

Rapid Fetești... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2013, 10:33 (3423 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia HCF Piatra Neamț 34-20 (17-5)

La pas spre promovare

Multe confruntări au avut loc între CSM Unirea Slobozia și HCF Piatra Neamț, dar parcă niciuna nu a fost mai disproporționată ca disputa de sîmbătă, 5 octombrie. Fetele lui Liviu Paraschiv au zburdat pur și simplu în fața trupei lui Dan Valentin... «Am un lot drastic subțiat în vară, cu multe junioare, care vor crește cu timpul. În iarnă ne vom întări și la Piatra Neamț, vă vom bate așa cum am făcut mereu! ne-a amenințat mai în glumă, mai în serios, antrenorul moldav. Ulterior, acesta și-a îndulcit tonul: «Sînt 5-6 echipe care vor lupta anul acesta pentru promovare dar, din ce am văzut eu, Slobozia pare cea mai pregătită să o obțină! Școala 181, Știința și Buzăul par deocamdată cei mai serioși... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2013, 09:39 (6768 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga IV-a

Reviga, lider solitar

A fost o etapă a surprizelor, fie și numai dacă ne ghidăm după clasament. Runda a 7-a, disputată sîmbătă, 5 octombrie, a consfințit desprinderea în clasament a Voinței Reviga, victorioasă la Amara. Au ajutat-o indirect Grivița și Răduleștiul care le-au suspus pe Doja, respectiv Țăndărei. Din urmă vine Viticola Fetești, trupă care profită de eșecul celor două și le egalează la puncte... Deranj mare și în subsolul clasamentului, acolo unde codașa Spicul Colelia a remizat cu Abatorul. Etapa viitoare propune un duel la vîrf între Doja și Reviga, de care pot profita indirect Țăndărei și Viticola, echipe cu meciuri ușoare în compania unor formații fără pretenții în acest sezon, cum sînt Amara și Andrășești... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2013, 07:31 (7521 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Birocrații Consiliului Județean blochează programul «Cornul și Laptele»

O lună și jumătate de incompetență județeană

Birocrații Consiliului Județean blochează programul «Cornul și Laptele»

Birocrația stufoasă paralizează desfășurarea programului guvernamental «Cornul și Laptele» în școlile ialomițene. Deși ar fi trebuit să primească produsele alimentare începînd cu 16 septembrie 2013, elevii din județ mai au de așteptat încă o lună pînă cînd vor beneficia de hrana școlară... Oficialii Consiliului Județean Ialomița, instituția care gestionează programul, susțin că întîrzierea este cauzată de numărul prea mare de ofertanți, a căror documentație trebuie atent analizată... Surse din cadrul administrației județene confirmă însă faptul că, asemeni anilor precedenți, licitația trebuie cîștigată «de cine trebuie»...

Niciodată nu e prea tîrziu... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2013, 13:03 (7976 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jaf administrativ la Urban

Curtea de Conturi constată

Jaf administrativ la Urban

Un raport al Camerei de Conturi Ialomița a constatat «efectuarea de plăți nelegale» către directorul societății și membrii Consiliului de Administrație al SC Urban. Situația de nelegalitate constată este considerată «una perpetuă», în condițiile în care ea fost semnalată pentru prima oară în luna iunie a anului 2010. Camera de Conturi Ialomița a obligat Consiliul Local Slobozia, conform legii, să discute situația în cadrul ședinței ordinare a consiliului local din 30 septembrie 2013...

Urban, vacă de muls pentru directorul Cilibeanu
Un raport de control al Camerei de Conturi ... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2013, 12:16 (8125 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Descentralizații noștri cei de toate zilele...

În urmă cu două săptămîni, Independent publica un articol în care prezenta schimbările administrative operate în această vară prin descentralizatele locale. La cererea expresă a cititorilor fideli, revenim asupra subiectului cu un expozeu mai detaliat. Vă propunem astăzi o trecere în revistă a celor mai vizibili șefi din instituțiile descentralizate ialomițene, precum și o poziționare a lor în funcție de partidele care i-au propus, susținut și lipit de fotoliile pe care le ocupă... Pînă la noi ordine, că doar toată lumea știe că politica este... un produs de consum, pe care și-l permite doar cel care plătește mai mult.

La PSD, birjar, la PSD...... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2013, 10:11 (12217 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri europene pentru școli închise

Eșecurile învățămîntului ialomițean

Fonduri europene pentru școli închise

De peste un deceniu, zeci de școli ialomițene așteaptă să fie reabilitate. La începutul acestui an școlar, un raport al Instituției Prefectului constata existența unor deficiențe majore în circa 30 de unități școlare... Paradoxal însă, în Ialomița există și școli complet reabilitate, dar nefuncționale. Potrivit datelor oficiale, 4 astfel de școli, în care au fost investite fonduri europene, vor rămîne închise pentru totdeauna. Cea mai cunoscută dintre acestea este școala din satul Frățilești, comuna Săveni, care a funcționat pînă anul trecut...

Un eșec asumat
La debutul acestui... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2013, 09:05 (12598 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECOO Țăndărei se dezintegrează

Un proiect european falimentar

ADI ECOO Țăndărei se dezintegrează

Declarată în pragul insolvenței în septembrie anul trecut, firma ADI ECOO 2009 Țăndărei, care asigură serviciile de salubritate în zonă, se dezintegrează. În cei 4 ani de funcționare, societatea a acumulat datorii de aproape 500 mii de lei, contractele încheiate cu beneficiarii nu sînt onorate, iar platforma de compost de la marginea orașului, o investiție de peste 1,5 milioane de lei, e abandonată. Marți, 1 octombrie, la orele 11,00, Asociația de Dezvoltare Intercomunitară ECOO 2009 a dezbătut situația societății și nu a ajuns la nicio concluzie. Pentru a nu fi obligate să returneze valoarea investiției, finanțată din fonduri europene, cele 8 localități care compun Asociația au obligația de a... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2013, 07:04 (8790 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul microbuzelor școlare de la Ciocârlia

Scandalul microbuzelor școlare de la Ciocîrlia

De cîteva zile, părinții a 60 de elevi din localitățile Cotorca și Ciocîrlia sînt revoltați. Oamenii reclamă faptul că sînt siliți să-și trimită copiii la școală în Urziceni cu un transportator privat, deși pînă acum foloseau microbuzele școlare. În opinia localnicilor, vinovat este Constantin Sava, primarul municipiului Urziceni, care ar fi tras pe dreapta microbuzele școlare, pentru a favoriza o firmă particulară... În semn de protest, aceiași părinți își țin copiii acasă!

Protest în fața Inspectoratului Școlar
Luni, 30 septembrie a.c., la orele prînzului, 20 de părinți din... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 17:05 (8620 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

«Rezultatele din acest an mi-au depășit așteptările!»

Scrimă, interviu Marin Cruțu

«Rezultatele din acest an mi-au depășit așteptările!»

Sabia masculină din Slobozia a obținut în septembrie al treilea titlu consecutiv pe echipe și al doilea individual prin Iulian Teodosiu la Campionatul Național de Juniori. CSS Slobozia traversează, totuși, un moment de cotitură pentru că Mădălin Bucur și Iulian Teodosiu, cei mai buni sabreri ai săi, vor încrucișa săbiile, de acum, în favoarea lui Dinamo. Despre rezultatele de la «Naționale», dar și despre perspective în interviul realizat cu profesorul Marin Cruțu:

-Doi sabreri la echipa Națională și două titluri naționale cu CSS la juniori. Este 2013 cel mai bun an al scrimei slobozene?
-2013 nu a fost un an cu ghinion, ci unul al apogeului... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 16:36 (10108 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Universitatea Tîrgoviște-CSM Unirea Slobozia 16-43 (4-24)

Ca de obicei...

Victorie fără dureri de cap a Unirii în deplasarea de la Tîrgoviște. Așa cum se întîmplă de la an la an, echipa noastră a dominat jocul de la un capăt la altul, lucru atestat de altfel de scorul final, 43-16 (24-4), în favoarea trupei lui Paraschiv. Ar fi de remarcat prima reușită la senioare a tinerei Cătălina Sava, extremă stînga de doar 16 ani. Totodată, să spunem că acest rezultat a fost obținut fără aportul Monicăi Ștefan, care a decis săptămîna trecută, din nou, să pună capăt carierei. Sîmbătă, 5 octombrie a.c., la Slobozia vine HCF Piatra Neamț. Meciul se va disputa în mod excepțional cu începere de la ora 13,00, pentru ca iubitorii sportului din orașul nostru să se bucure pe de-a-ntregul... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 14:32 (7494 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Super-tomograful...

Super-tomograful...

Unicul tomograf din județul Ialomița este la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Reprezentanții unității medicale își doresc unul nou, pentru că actualul și-a depășit demult termenul de garanție... Considerat «pensionar», tomograful de la Slobozia continuă să investigheze sute de pacienți lunar și oferă diagnostice precise, asemenea unuia proaspăt scos din fabrică...

Spitalul cu mini-centrală nucleară
Este joi după-amiază, iar programul de funcționare al tomografului de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a încheiat de 10 minute. Înainte de a ieși din tură, Marcel Budu... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 13:28 (15797 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, CSMS Iași-Unirea Slobozia 2-0

Victoria experienței

Atmosferă dezolantă pe lîngă plopii fără soți, sîmbătă, 28 septembrie 2013... Foarte puțină lume a venit să vadă pe CSMS Iași, «copilul din flori» al fostei Politehnici, în confruntarea cu Unirea Slobozia. Adi Mihalcea n-a putut conta pe accidentații Toma și Soare și a ales să înceapă cu un singur închizător, Macare, și cu două vîrfuri clasice, Nanu și Jianu. Unirea putea arunca în aer jocul încă din minutul 13, cînd Crețu îi face cadou lui Jianu o minge în poziție de «singur cu portarul Miron», dar atacantul Unirii se grăbește și dă pe lîngă... Am spus Miron, iar dacă mai adăugăm Bădescu, Țigănașu, Olah sau Vancea, plus Onofraș pe bancă, putem constata că echipa moldavă stă mai bine decît noi... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 12:30 (6339 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Noi vrem să muncim!»

500 de tineri ialomițeni caută slujbe

«Noi vrem să muncim!»

Acesta este mesajul mut pe care peste 500 de tineri ialomițeni l-au transmis vineri, 27 septembrie a.c., autorităților locale și județene din Ialomița. Ei au participat la Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți, desfășurată de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. La eveniment au participat circa 30 de firme interesate, iar potrivit declarațiilor oficialilor instituției, «această ediție a Bursei reflectă situația din piață, necontrafăcută și neforțată». În urma interviurilor au fost angajați 132 de tineri...

Tinerii vor să muncească... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 11:19 (5583 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid Fetești-Viitorul Axintele 0-5

Feroviarii, în deraiaj total

«Dacă nu faci scor cu Feteștiul, nu exiști!» pare să fie zicerea la modă în această perioadă în anturajul seriei 2 din Liga a III-a. S-a întîmplat și vineri, 27 septembrie a.c., în etapa a V-a, cînd Viitorul Axintele a luat lejer la Fetești 3 puncte plus o importantă doză de moral. Ion Nica mută inspirat în minutul 35. Îl scoate pe Gheorghiu și îl introduce pe Luca, omul care deschide scorul 2 minute mai tîrziu. La pauză e 2-0, grație lui Gabriel Badea. În repriza secundă iese la rampă Șelaru, cu 2 reușite din lovituri libere. Fătu închide tabela în minutul 83... Cu această victorie, Axintele urcă pe 5, cu 9 puncte. Feteștiul pică pe ultimul loc. De menționat că la acest meci Ion Nica l-a folosit... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 10:28 (4072 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Partidul din garsonieră

Mișcarea Populară, agresivă și grobiană

Partidul din garsonieră

Sîmbătă, 28 septembrie a.c., într-una dintre garsonierele blocului G5 din Slobozia, a fost înființată filiala județeană a Partidului Mișcarea Populară. La eveniment au participat «oamenii de la București» ai partidului, sub directa îndrumare a președintelui partidului Eugen Tomac. Conform declarațiilor oficiale, filiala are puțin peste 300 de membri și este condusă de Silviu Necula, un agent de vînzări care «n-a mai făcut niciodată politică»...

O filială politică de garsonieră
Săptămîna trecută ne plîngeam că deșertul politic local este așa de întins încît sîntem nevoiți să consemnăm... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 09:40 (7735 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Podiumul, de neclintit

Etapa a VI-a din Liga a IV-a n-a adus nimic nou în frunte și, ce-i drept, nici în subsolul clasamentului, acolo unde Amara, Andrășești și Colelia nu par a avea niciun chef să iasă din criza de rezultate. Voința Reviga a zdrobit Răduleștiul și își consolidează poziția de lider. Ca să nu strice nimic, Țăndăreiul și Doja au bătut la scor identic, 4-1, și au rămas pe 2, respectiv 3. Toate cele 3 au cîte 16 puncte și sînt, în continuare, la 3 lungimi de Viticola, victorioasă la Munteni Buzău.

Iată tabloul complet al rezultatelor:
Recolta Ghe. Doja-CS Amara  4-1
Voința Reviga-ACS Rădulești  7-1
Victoria Țăndărei-Spicul Colelia  4-1
Abatorul Slobozia-Recolta Ghe. Lazăr 1-2
Victoria Mt. Buzău-Viticola Fetești 2-3
Viitorul Platonești-Unirea Sărățeni  4-1
Andrias Andrășești-Unirea Fierbinți 0-4
AS Căzănești-Unirea Grivița  4-1
... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 08:26 (4869 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Pătuțurile, pericolul din Grădinița Nr. 2 Slobozia!

Pătuțurile, pericolul din Grădinița Nr. 2 Slobozia!

Cele mai bine cotate unități preșcolare din Slobozia pun în pericol siguranța copiilor. Se întîmplă la Grădinița Nr. 2, de lîngă Tribunal, acolo unde copiii dorm în pătuțuri vechi de peste 30 de ani... Mobilierul șubred ar putea oricînd să facă victime în rîndul micuților. «Doar o minune ne-a ferit pînă acum de vreun accident...» spun educatoarele.

Grădiniță VIP cu probleme
Exteriorul proaspăt renovat al Grădiniței cu Program Prelungit Nr. 2 de la Slobozia lasă impresia unei unități în care copiii sînt în siguranță. Pericolul vine însă din interior... De generații întregi, preșcolarii... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2013, 15:32 (8710 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Deszăpezire pe bani europeni în Ialomița

Autofreza de 1 milion de lei

Deszăpezire pe bani europeni în Ialomița

În fiecare an, deszăpezirea drumurilor din Ialomița înghite milioane de lei alocați de la buget. De anul acesta, lupta cu nămeții se va face și pe banii Uniunii Europene. Ialomița va beneficia de o autofreză, achiziționată cu fonduri comunitare. În valoare de 1 milion de lei, «utilajul va fi folosit doar în caz de urgență!» declară Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița. Achiziționarea acestei mașini scapă județul de «relicvele» folosite de SC Drumuri și Ponduri SA la deszăpezire. Depășite moral și fizic, 4 utilaje au fost scoase la vînzare...

Autofreze pentru toată regiunea... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2013, 10:28 (7351 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Activități preventive ale polițiștilor în școlile din Fetești

Marți, 1 octombrie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat o serie de activități pe linia prevenirii faptelor cu violență, a traficului și a consumului de droguri, precum și siguranța rutieră în școlile ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:25
(3234 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

Polițiștii slobozeni au depistat un tânăr, de 24 de ani, din Amara, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului Slobozia luni, 1 octombrie a.c., deși avea acest drept suspendat. În cauză, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:20
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Zilele Recoltei 2019»

În perioada 5-6 octombrie 2019, în Piața Agroalimentară din Slobozia, va avea loc tradiționala manifestare a toamnei «Zilele Recoltei 2019», organizată de Primăria Municipiului Slobozia în parteneriat cu ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 18:20
(2285 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer din Scânteia, urmărit de polițiști

Sâmbătă, 28 septembrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că un șofer ar circula haotic dinspre Bucu către Țăndărei, punând în pericol ceilalți participanți la trafic. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:20
(3571 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

În perioada 27-28 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat patru conducători auto, cu vârste cuprinse între 32 și 47 de ani, în timp ce șofau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:15
(2769 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 27 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au depistat, pe raza comunei Săveni, un bărbat de 60 de ani, din Platonești, în timp ce transporta cu ajutorul unei ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:10
(3091 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, urmărit de polițiști pe autostrada A3 București-Ploiești. A fost prins și arestat, fiind bănuit de furt din mașini!

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat bănuit că ar fi participat la săvârșirea infracțiunii de furt din auto, faptă comisă pe raza municipiului Slobozia. În continuarea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:50
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Verde la Educație pentru Circulație»

Poliția Română și Lidl lansează, la nivel național, a VII-a ediție a campaniei de educație rutieră «Verde la Educație pentru Circulație». Evenimentul se va desfășura sâmbătă, 28 septembrie a.c., începând ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:40
(2350 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Slobozia și Fetești

În perioada 25-26 septembrie, în intervalul orar 7,30-16,00, polițiștii slobozeni, precum și cei din cadrul Poliției Municipiului Fetești, au organizat și pus în aplicare o serie de acțiuni în unitățile ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:35
(2903 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 22 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 27 septembrie 2019, pe raza județului Ialomița sunt declarate 22 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:30
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Patruzeci de Sfinte Liturghii la Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, începând cu data de  30 septembrie 2019, în Catedrala din Urziceni se vor oficia 40 de Sfinte Liturghii în cinstea Sfântului Ierarh Nectarie vindecătorul ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:25
(3233 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Joi, 26 septembrie a.c., în jurul orei 8,00, pe raza localității Fetești s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, în timp ce un tânăr, de 18 ani, din Fetești, conducea un autoturism pe ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:20
(2360 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Țăndărei: Braconaj piscicol

Joi, 26 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au depistat un bărbat, de 47 de ani, din Țăndărei, în timp ce transporta pește din speciile crap și plătică pentru care nu deținea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:15
(2754 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 30 septembrie-4 octombrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:10
(5116 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu emis pe numele unui slobozean

Miercuri, 25 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 51 de ani, din Slobozia, și-ar fi agresat fosta concubină. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:20
(5812 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în lanț pe DN21

Miercuri, 25 septembrie a.c., pe DN21 s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit că, în timp ce un tânăr ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:15
(2042 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN21 accident


Stelnica: Arestat pentru «conducere fără permis»

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au reușit miercuri, 25 septembrie a.c., identificarea unui bărbat, de 23 de ani, din comuna Stelnica, pe numele căruia era emis un mandat de executare ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:10
(3177 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Română susține Proiectul «EDWARD»

Joi, 26 septembrie 2019, în cadrul Campaniei naționale de educație rutieră «Alege viața!», Poliția Română susține la nivel național Proiectul «EDWARD»-The European Day Without A Road Death (Ziua europeană fără persoane decedate în accidente rutiere) ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:05
(2667 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat preventiv pentru «tâlhărie calificată»


Vineri, 20 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au identificat și reținut un bărbat, de 37 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 20:05
(3596 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: «Salonul Anual de Carte», a XXVIII-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2019, la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, sala Galeriile Arcadia, se va desfășura a XXVIII-a ediție a «Salonului Anual de Carte». Sub sloganul «2019-Anul Cărții ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 19:50
(6543 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de informare a șoferilor

Luni, 23 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au organizat și desfășurat pe raza municipiului Slobozia o acțiune de informare și instruire a conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 19:40
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii survenite la un hidrant de pe strada Căprioarei, din orașul Țăndărei, județul Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 24 septembrie 2 ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 17:10
(3341 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 23-27 septembrie a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2019, 18:20
(5257 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Servicii Publice Slobozia SRL
vă face cunoscut faptul că,
în perioada 05-06.10.2019,
se vor desfășura
«Zilele Recoltei»
în incinta Pieței Agroalimentare Ialomița

20 Septembrie 2019, 11:10


Biciclist acroșat de o mașină între Bucu și Ograda

Miercuri, 18 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident produs pe DN2A, între localitățile Bucu și Ograda. În timp ce un bărbat, de 39 de ani, din Țăndărei, conducea ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 20:10
(5248 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de prevenire a furturilor de și din autovehicule

Miercuri, 18 septembrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea furturilor de și din autovehicule pe raza localităților ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 20:05
(4468 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea de apă în Fetești

Pentru remedierea unei avarii survenite joi, 19 septembrie 2019, la nivelul unui branșament de pe strada Garofiței, din orașul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA este nevoită să întrerupă furnizarea de ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 12:55
(2768 vizualizări - 0 comentarii)


Activitate desfășurată de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot»

Activitate desfășurată de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot»

Miercuri, 18 septembrie 2019, părintele protopop Laurențiu Cioranu, împreună cu părintele Daniel Ferbințeanu de la Parohia Ograda au săvârșit Slujba sfeștaniei, Sfințirea cea mică a apei și au rostit rugăciuni ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 12:50
(4227 vizualizări - 6 comentarii)


DSVSA Ialomița: 21 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 18.09.2019, pe raza județului Ialomița sunt declarate 21 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea au fost ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:30
(2256 vizualizări - 1 comentariu)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Manasia


Marți, 17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 41 de ani, din Manasia, și-ar fi agresat și amenințat fosta soție. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:25
(3770 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...