Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fraudă «legalizată» cu ajutoare sociale

Și săracii fură

Fraudă «legalizată» cu ajutoare sociale

Potrivit statisticilor, Ialomița este în topul județelor cu cei mai mulți asistați sociali din regiune. Un control al Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială arată însă că jumătate dintre beneficiari primesc necuvenit diferite tipuri de ajutoare. Recent, inspectorii instituției au descoperit «două cazuri de manual» la Țăndărei și Făcăeni. Oamenii prinși în flagrant ar trebui să înapoieze statului peste 100 mii de lei... În alte cazuri, sumele ating valori de milioane de lei. Singura măsură de recuperare a debitelor rămîne executarea silită, însă această modalitate s-a dovedit, de fiecare dată, ineficientă.

Rețea ilegală de asistați sociali la Țăndărei... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2013, 11:14 (11094 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Coșmarul de la blocurile ANL

Coșmarul de la blocurile ANL

Dacă nu ai o pilă în primărie, o relație (nu, nu e același lucru!), un sponsor cu trecere în mediul administrativ sau dacă nu te-ai născut într-o zodie norocoasă, apartamentele ANL aflate la dispoziția autorităților locale sînt doar un vis... La Slobozia însă, visul s-a transformat în coșmar. Chiriașii din blocurile ANL de pe Nordului trăiesc de două luni fără gaze și se tem că vor ajunge să înghețe de frig în această iarnă. În replică, autoritățile locale susțin că au făcut tot posibilul pentru deblocarea situației de care sînt responsabili și ridică din umeri. Iar situația de repetă, aproape la indigo, în toate ANL-urile din oraș...

Proștii plătesc, «pilele» fac datorii... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2013, 10:29 (23913 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Teoria conspirației despre apa «potabilă»

Teoria conspirației despre apa «potabilă»

Un calcul grosier al cheltuielilor legate de potabilizarea apei din sursa subterană a orașului Slobozia ridică nota de plată a cheltuielilor la sume astronomice. Reamintim: 15 milioane de lei-investiția în sursa de apă, circa 10 milioane de lei-înlocuirea rețelei de apă, 10 milioane de lei-stația de tratare a apei și 28 de milioane de lei-stația de epurare. Din tot acest uriaș efort bugetar pe care Slobozia îl face de peste 5 ani, au mai rămas de plătit cîteva milioane de lei către Group Romet Buzău. Valoarea inițială a contractului cu această firmă, contract semnat în 2011, a fost de 1,6 milioane de euro. În acest context, consilierul local al PD-L, Mădălin Teculescu, fost candidat pentru fotoliul... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2013, 08:17 (11038 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană, pe muchie de cuțit

Decontarea rețetelor ilegale, suportată de beneficiari

Scandalul iscat de controlul Curții de Conturi în cadrul Casei Județene de Asigurări de Sănătate se adîncește. După o luptă surdă cu medicii de familie acuzați de faptul că au eliberat rețete nejustificat, a venit rîndul beneficiarilor de servicii medicale să fie trași la răspundere. Ialomițenii care au primit medicamente compensate și gratuie ar putea fi somați să acopere fondurile lipsă din vistieria Casei Județene de Asigurare de Sănătate Ialomița.

Rețete eliberate cu scandal
Scandalul rețetelor medicale eliberate ilegal de medicii de familie și specialiști din spitalele din... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2013, 17:11 (7754 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița este pregătită pentru un nou an școlar

16 septembrie, prima zi de școală

Ialomița este pregătită pentru un nou an școlar

Cu nici o săptămînă înainte de debutul noului an școlar, școlile din Ialomița sînt pregătite pentru cei peste 40 mii de elevi care le așteaptă. Potrivit declarațiilor noului inspector general școlar, Ileana Condruț, cadrele didactice din județ sînt pregătite pentru un an mai bun. «Sîntem gata pentru un nou an școlar. Mai există probleme, mai sînt școli unde nu este totul perfect, dar pînă pe 16 septembrie le vom rezolva și ne vom putea prezenta în fața părinților și elevilor în cele mai bune condiții, pentru un an școlar mai bun...» a declarat Ileana Condruț.

Problemele vor fi rezolvate... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2013, 15:03 (15447 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Slobozia, e oficial!

Edilii locali fură banii contribuabililor

Un raport de audit financiar al Camerei de Conturi Ialomița confirmă oficial faptul că ex-primarul Ionașcu Gabriel, actualul primar Stoica Alexandru, directorul executiv Adrian Trifan și directorul Direcției Impozite și Taxe Locale, Adam Virginia se fac vinovați de cheltuirea ilegală sau eronată a peste 560 mii de lei în anul 2012. Banii reprezintă plăți către furnizori acordate anticipat, avansuri nerecuperate conform legii, plăți nelegale sau chiar diurne fictive pentru vizita delegației administrației locale în China...

Borcanul cu miere al bugetului public
De ani buni, controalele... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2013, 11:59 (8053 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Ultimul asalt pentru Slobozia

Scrimă: Vicecampionul național Iulian Teodosiu la Dinamo, după Campionatul Național de juniori

Ultimul asalt pentru Slobozia

A trecut o lună de atunci... Mihai Covaliu, antrenorul echipei de sabie a României privea cum finala Campionatului Mondial de la Budapesta se îndepărtează de naționala noastră. Belarusul avea 30-24 și trebuia făcut ceva. Dar ce putea schimba? Ochii i-au căzut pe slobozeanul Iulian Teodosiu, mezinul echipei la cei 18 ani ai săi. S-a descurcat bine cu Australia, așa că hotărăște să-i dea încă o șansă. «Nu mă interesează cum faci, pur și simplu avem nevoie să revenim în meci. Caută să cîștigi fiecare tușă!» i-a spus Covaliu, iar sabia secretă nu a dat greș: 11 tușe cîștigate și doar 4 pierdute în fața mai experimentatului Lihaceuski au dus scorul la 35-34 pentru România. Treaba făcută bine de Teo... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2013, 09:19 (7733 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, CF Brăila-Unirea Slobozia 2-2

Gusti, picior de salvator

Unirea a debutat și în noul sezon la Brăila, iar evoluția scorului a fost relativ aceeași ca-n 2012. Pe final, ambele echipe puteau cîștiga, dar a ieșit de-un echitabil 2-2, adevărată gură de oxigen pentru trupa lui Mihalcea...

Ne-au luat tare din start Mihalcea a surprins în alegerea primului 11 încă din poartă, acolo unde Baruch i-a luat locul lui Leo Dobre. În apărare a intrat Costel Roșu ca fundaș dreapta, iar Soare și Toma au redevenit titulari după ce au fost doar pe bancă la Voluntari. Augustin Ivașcă a jucat din primul minut, iar Marius Jianu a fost unicul vîrf autentic al ... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 17:11 (8606 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Războiul albinelor de pe strada Trandafirilor

Războiul albinelor de pe strada Trandafirilor

Strada Trandafirilor e ultima stradă din Slobozia. Stradă asfaltată și cu pretenții, fiindcă de-a stînga ei, cum vii dinspre Penitenciar, au primit concesiuni angajații administrației și prietenii acestora. De-a dreapta stau săracii care s-au născut pe strada asta și ceva angajați care și-au vîndut apartamentele prin 2000 și s-au mutat la casă, să retrăiască visul rural, în condiții de confort urban. De 10 ani, dreptacii se războiesc cu stîngacii din cauza stupilor de albine ai acestora din urmă. Iar autoritățile știu și tac, că doar toată lumea știe... Tăcerea e ca mierea!

Albinele văzute de pe dreapta... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 15:35 (11505 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Sporting Liești 2-1

Victorie greoaie

Viitorul Axintele a obținut primele 3 puncte în acest sezon. S-a întîmplat în etapa a 2-a, vineri, 6 septembrie 2013, cînd la Axintele a venit o nouă promovată, Sporting Liești. Gălățenii au dat o replică dîrză gazdelor, golul de 1-0 venind abia în minutul 40, după o lovitură liberă executată perfect de Șelaru. Imediat după pauză, oaspeții bagă spaima în alb-verzi. Stoica profită de o bîlbă a lui Răduță și egalează. Viitorul rămîne în cele din urmă cu toate punctele, grație golului marcat în minutul 78 de Simon Măzărache. Ialomițenii sînt pe 6, dar pentru ca echipa lui Ion Nica să continue lupta pentru primele locuri este necesar ca victoria cu Lieștiul să fie dublată de un succes în deplasarea... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 13:05 (5497 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Teroare de la cămătari, în direct la 112

Apelurile disperării

Teroare de la cămătari, în direct la 112

Grupurile infracționale specializate în infracțiuni de «cămătărie» continuă să facă legea în Ialomița. Detaliile de culise ale celui mai recent dosar privind astfel de infracțiuni sînt cutremurătoare. Sub amenințarea cămătarilor, victimele cereau ajutor prin numărul de urgență 112... Coșmarul s-a încheiat abia în urmă cu o săptămînă, cînd interlopii care recurgeau la asemenea fapte au fost trimiși în judecată de către procurorii Parchetului Urizceni. Aceștia sînt Ion Remus și Lucian Dincă, din Bărbulești, cunoscuți cu antecedente penale...

Drame mărturisite la telefon
Înregistrat... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 12:13 (11261 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid Fetești-CS Ștefănești 0-2

Au deraiat

Rapid Fetești n-a mai reușit evoluția de la Conpet Cireșu, dar nici nu s-a făcut de rîs în fața celor de la CS Ștefănești, echipă bună, cu pretenții în promovare, în fapt liderul la zi al seriei a 2-a. Confruntarea dintre Fetești și Ștefănești s-a produs vineri, 6 septembrie a.c., și pînă spre final a fost o dominare surdă a ilfovenilor. Șutul din unghi al lui Cîrloganu și contraatacul finalizat cu golul lui Bălan au limpezit în doar 5 minute apele. Ca amănunt inedit menționăm debutul în alb-vișiniu, la 43 de ani, al antrenorului Gigel Stoica, cel care l-a înlocuit la scorul de 0-1 pe Ciubuc.

Rapid Fetești 0-2 CS Ștefănești
... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 11:01 (4828 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adrian Neagu, primul vânător al județului

La vremuri noi, oameni puși de noi

Adrian Neagu, primul vînător al județului

Joi, 29 august a.c., s-a desfășurat Adunarea Generală Extraordinară a vînătorilor ialomițeni. Scopul acestei întîlniri a fost acela de a decide cine va fi noul președinte al Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița... Cu o majoritate de 45 de voturi, Adrian Neagu a fost ales președinte peste toți vînătorii ialomițeni pentru următorii 5 ani. Felicitările, masa și dansul au fost arvunite la «cîrciuma lui Manache», înainte de debutul ședinței.

Alegeri pentru tichia de mărgăritar
După 3 luni de așteptare, joi, 29 august a.c., la orele 13,00, cei peste 1000 de vînători... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 09:39 (11935 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Început dezastruos pentru Amara

Debut neclar de campionat în Liga lui Basarab. La vîrf s-au adunat 3 echipe cu cîte 7 puncte, dar surprize pot apărea și de la cele din imediata apropiere... Viticola Fetești și Victoria Țăndărei sînt obișnuite cu altitudinea, iar a treia, Voința Reviga s-a întărit suficient încît să nu ne suprindă prezența ei pe podium. În derby-ul etapei a 3-a, disputată sîmbătă, 7 septembrie a.c., Viticola și Reviga au dat la pace, scor 3-3. CS Amara și-a continuat mersul împleticit, devenind pe etapă ce trece dezamăgirea sezonului. După ce în urmă cu 3 ani au mers umăr la umăr cu Viitorul Axintele pierzînd promovarea pe final, acum amărenii au 0 puncte și 22 de goluri încasate. După 3-10 cu Viticola, în această... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 08:40 (5044 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Paramedicii SMURD Ialomița, pregătiți de orice misiune

Paramedicii SMURD Ialomița, pregătiți de orice misiune

Paramedicii SMURD Ialomița au participat la cel mai mare Concurs Național de Descarcerare și Acordare a Primului Ajutor. Clasat pe locul V la nivel național, echipajul SMURD Ialomița a demonstrat că este pregătit să ducă la îndeplinire, cu succes, orice misiune...

Rezultate îmbucurătoare
Competiția Națională de Descarcerare și Acordare a Primului Ajutor, eveniment extrem de important pentru medicina de urgență din România, a avut finala, în perioada 27-29 august 2013, la Tîrgu Mureș. La linia de start s-au aliniat un număr de 19 echipaje, din tot atîtea județe... Competiția s... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 08:03 (4760 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Au cîștigat turneul de la Plopeni

CSM Unirea Slobozia a disputat la finele acestei săptămîni 3 partide amicale într-un turneu desfășurat la Plopeni. Toate adversarele au fost echipe de ligă secundă, așa că fetele lui Liviu Paraschiv au putut vedea cu adevărat cum stau la acest nivel, iar rezultatele au fost încurajatoare. În primul joc, Unirea s-a impus în fața Piteștiului cu 30-24. A doua partidă a fost cîștigată lejer, cu 42-16, în fața Activului Ploiești, iar cel mai îmbucurător rezultat a fost victoria cu viitoarea colegă de serie Școala 181, 28-23 (17-13). Liviu Paraschiv a rulat întregul lot, iar impresia lăsată asistenței a fost una pozitivă. Altfel, CSM Unirea Slobozia s-a despărțit de extrema dreaptă Raluca Năstase, jucătoare... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 07:17 (5239 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Grupul infracțional» al Otiliei Dumitru rămâne la catedră

Dosarul «Mită pentru BAC 2012»

«Grupul infracțional» al Otiliei Dumitru rămîne la catedră

În urmă cu o lună, un comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție confirma faptul că scandalul «Mită pentru BAC 2012» continuă să rămînă actual. La două săptămîni distanță joi, 15 august a.c., Otilia Dumitru, șefa învățămîntului ialomițean, demisionează. În urma ei însă, rămîn cei 8 profesori implicați în scandal, constituiți în «grupul infracțional organizat» și acuzați de «trafic de influență» în formă continuată...

Anchetă în premieră națională
În luna iulie a anului precedent, imediat după publicarea rezultatelor finale ale examenului de Bacalaureat, învățămîntul... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2013, 08:39 (23703 vizualizări - 29 comentarii)

SPORT

Înapoi în competiție

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Înapoi în competiție

Unirea Slobozia a surprins plăcut în campionatul trecut al Ligii a II-a. La final, conducerea a surprins și ea înlocuindu-l pe Marin Dună cu Adrian Mihalcea cel care abia agățase ghetele în cui... Slobozenii se vor baza și în această stagiune pe nucleul dur al fotbaliștilor care au reușit promovarea în 2012. 5 jucători au părăsit echipa în această vară, toți aduși în mandatul lui Dună: Matei, Lorincz, Negrea, Luca și Gheorghiu. Au venit Emil Nanu (Delta Tulcea), Florin Tudorache (ACS Buftea), Constantin Dedu (Progresul Cernica), Nini Popescu (Petrolul), dar și Bogdan Panait, intrat deja în dizgrația lui Mihalcea.
2 excluși după dezastrul de la Voluntari... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2013, 21:20 (9339 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Oțelul II Galați-Viitorul Axintele 2-1

Debut nefast

Viitorul Axintele pare să nu fi trecut încă peste șocul pierderii promovării la masa verde. Băieții lui Ion Nica au demarat greu în acest sezon și le va fi greu să repete performanța din capionatul trecut. Prima etapă al Ligii a III-a le-a scos în cale satelitul unei foste campioane, Oțelul Galați. Ialomițenii au început jocul cu 4 noutăți față de sezonul trecut, cu Mihociu și Oprișan proaspăt reintegrați în lot, cu Bogorodiță plantat experimental pe postul de fundaș stînga și cu 6 accidentați. Meciul a debutat prost pentru Axintele. Stoian de la gazde a profitat de o ieșire hazardată a lui Popescu, păstrat în cele din urmă în lot și chiar titularizat și a deschis scorul. 3 minute mai tîrziu,... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2013, 18:17 (5923 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Tânăr reținut la Țăndărei pentru furturi de telefoane mobile în Belgia!

Țiganii din Țăndărei (re)cuceresc Europa

Tînăr reținut la Țăndărei pentru furturi de telefoane mobile în Belgia!

În urmă cu două săptămîni, autoritățile judiciare din Ialomița au pus în executare un mandat european de arestare emis pe numele unui tînăr, de 19 ani, din Țăndărei. Acesta se numește Cristian Daniel Schian și era cercetat de autoritățile din Belgia după ce a comis mai multe furturi de telefoane mobile pe teritoriul acestui stat european. Cu o bogată activitate infracțională atît în țară, cît și în străinătate, tînărul se află în prezent în Centrul de Arest al Inspectoratului General al Poliției Române. Mai mult, identitatea acestuia se regăsește și în dosarul privind traficul de minori instrumentat în anul 2010 de procurorii din Anglia...

Cercetat în Belgia, reținut la Țăndărei... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2013, 17:12 (8753 vizualizări - 6 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
312 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Din cauza precipitațiilor din ultimele săptămîni, cîteva străzi din Cartierul Tineretului, amplasat în zona de nord a municipiului Slobozia, au fost inundate. Pompierii din Slobozia au intervenit în vederea ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 18:15
(8255 vizualizări - 2 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de eradicare a bolilor la animale

Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița va demara, în perioada ianuarie-martie 2015, o serie de acțiuni al căror scop este eradicarea bolilor la animale. Astfel ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 16:50
(4877 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Cu permisul suspendat, la volan

Polițiștii rutieri au depistat la intersecția DN2A cu DN21A, un bărbat, de 57 de ani, din comuna Valea Ciorii, în timp ce conducea un autoturism, deși avea dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 15:25
(6176 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vînzare

De vînzare
complex industrial
loc. Cosîmbești,
jud. Ialomița

teren aferent 6300 mp
construcții 1000 mp

(birouri utilate,
locuință 100 mp)

NEGOCIABIL
100.000 euro
telefon 0728/956.958

27 Ianuarie 2015, 11:30


Amara: Trei tineri, de 16 și 17 ani, au furat din casa unei bătrîne

Poliția Orașului Amara a fost sesizată de către o femeie, de 65 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute, profitînd de lipsa ei de la domiciliu, au pătruns, în perioada decembrie ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 20:05
(5943 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru identificarea unui bărbat dispărut. Astfel, în cursul zilei de joi, 22 ianuarie a.c., Secția de Poliție Rurală Stelnica a fost sesizată cu privire faptul ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 18:10
(9112 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pistoale cu proiectile din cauciuc deținute fără drept

Trei ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 33 și 74 de ani, sînt cercetați de către polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de nerespectare a ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 16:25
(5115 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A furat 13 oi

Un tînăr, de 26 de ani, din localitatea Gheorghe Doja, a ajuns în atenția polițiștilor, fiind principalul suspect al unui furt de animale. Se pare că acesta ar fi sustras 13 oi din gospodăria unui consătean ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 19:20
(7452 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare profesională pentru șomeri, disponibile și în 2015

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă au făcut publică lista cursurilor de calificare profesională pentru anul în curs. Șomerii care vor să învețe o meserie nouă au la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 16:40
(10585 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Școala Ciochina

Un ofițer specializat în Analiză și Prevenire a Criminalității și efective ale Biroului Rutier Slobozia au demarat o acțiune preventivă la Școala Ciochina. Elevii unității au învățat cum să circule regulamentar ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 14:20
(5716 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi sancționați de polițiști

Polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Cu această ocazie au fost constatate ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 12:35
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC TROTA România SRL Cluj
organizează
interviuri joi, 22 ianuarie 2015
și vineri, 23 ianuarie 2015,

Hotel IBIS Gara de Nord,
str. Calea Victoriei, nr. 143, București,

pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E,
preferabil cu cel puțin 2 ani de experiență pe TIR
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de transporturi frigorifice
în Comunitatea Europeană

După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul cu avionul, dus și întors
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria profesională
și de vechimea în firmă

Informații la telefon 0740/295.418
numai după trimiterea la [email protected] a unui CV
și copii de pe următoarele documente:
• Buletin
• Pașaport
• Permis de conducere
• Cartela tahograf
• Atestat de marfă
• Cazier judiciar și cazier auto
• Caracterizare de la ultimul loc de muncă
• fotografie 3/4

20 Ianuarie 2015, 18:10


Sudiți: A furat o mașină și a intrat în gardul unul consătean!

Polițiștii Secției Rurale Platonești au fost sesizați de către un cetățean al comunei Sudiți cu privire la faptul că un autoturism i-a distrus gardul locuinței sale pe o porțiune de 4 m, iar conducătorul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 17:25
(8667 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: Femeie acroșată pe trecerea de pietoni

Luni, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 12,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 16:10
(5831 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Italieni la braconaj

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat luni, 19 ianuarie a.c., pe linia combaterii braconajului cinegetic pe fondul de vînătoare Giurgeni. Pe parcursul derulării activităților ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 15:15
(8341 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni braconaj


anunț angajare

SC Germino SA
angajează
merchandiser local
în Slobozia
Relații la 0729/771.930,
CV la [email protected]

20 Ianuarie 2015, 14:45


Albești: Rezervă de furaje, mistuită de flăcări

Folosirea intenționată a sursei de aprindere de către o persoană rămasă neidentificată a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la două șire de furaje ale unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:40
(6149 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Albești incendiu


544 de elevi ialomițeni, participanți la ECOlimpiadă

Pentru al treilea an consecutiv, Eco-Rom Ambalaje, în parteneriat cu Ministerul Educației și Cercetării Științifice aduce proiectul educațional «ECOlimpiada elevilor în școlile din România». Noua ediție ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:05
(4323 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recital vocal-instrumental cu soprana Bianca Ionescu

Vineri, 23 ianuarie 2015, de la orele 17,00, la Sala de Concerte a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița vă invită la un recital vocal-instrumental. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 11:55
(5522 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Unirii, sărbătorită la Slobozia

În organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și a Consiliului Local Slobozia, sîmbătă, 24 ianuarie 2015, în municipiul reședință de județ se vor ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 10:35
(6067 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Car4Me Auto SRL
angajează
MECANICI AUTO
cu experiență
Relații la telefon
0736/650.891

19 Ianuarie 2015, 18:20


Ialomița: Două accidente, trei persoane rănite

Sîmbătă, 17 ianuarie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente de circulație, soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea a fost sesizat Poliției în jurul orei 15,00.  ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 16:50
(5466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise la volan

Polițiștii Biroului Rutier Fetești au depistat doi bărbați, de 29 și 32 de ani, din Fetești, respectiv Constanța, care conduceau autovehicule, deși aveau valabilitatea numerelor de înregistrare provizorii ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 15:25
(4240 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 100 de șoferi sancționați, 20 de permise reținute, amenzi de aproape 100000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 16-18 ianuarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 13:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Comerț cu produse contrafăcute

Un bărbat, de 34 de ani, din Urziceni, a fost surprins de jandarmi în timp ce comercializa, fără documente legale, produse care poartă o marcă identică cu o marcă înregistrată. Astfel, membrii grupei de ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 12:40
(5833 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Aproximativ 200000  de țigarete de contrabandă au fost confiscate de polițiștii ialomițeni de la doi bărbați care le transportau cu o autoutilitară. Cei doi au fost reținuți, iar autovehiculul folosit ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2015, 13:30
(7179 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 70 de ani, găsită decedată în cadă

Joi seara, 15 ianuarie a.c., în jurul orei 19,00, fiica unei femei, în vîrstă de 70 de ani, din Slobozia a sunat la 112, după ce bătrîna nu a mai răspuns la telefon și la ușă încă de dimineață. Un echipaj ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 19:10
(5300 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Uniunea Artiștilor Plastici Filiala Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» îi invită pe slobozeni și nu numai la o expoziție de pictură aparținînd artistului Teodor Vișan. Vernisajul expoziției ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 13:05
(5529 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Procent infim de vaccinare antirabică la cîini și pisici

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de cîini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 16:10
(6553 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale

Joi, 15 ianuarie 2015, sub semnul Zilei Culturii Naționale și aniversării a 165 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Casa de Cultură Municipală s-au desfășurat o serie de manifestări ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 13:20
(6578 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...