Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Țăndărei: Șocant! Un copil de 10 ani și-a călcat sora cu mașina!

Țăndărei: Șocant! Un copil de 10 ani și-a călcat sora cu mașina!

Tragedie într-o familie de romi din Țăndărei, la sfîrșitul săptămînii precedente. Un băiețel de doar 10 ani s-a urcat, nesupravegheat, la volanul unui BMW X5 și și-a ucis sora de numai un an și 3 luni... Polițiștii au demarat cercetările în acest caz.
Cei doi copii veniseră la Țăndărei tocmai din Spania, pentru a petrece alături de rude sărbătoarea «Sfintei Cruci». Drama s-a întîmplat într-o fracțiune de secundă. Profitînd de neatenția părinților, care încercau să facă o tranzacție cu un vecin, băiatul de 10 ani s-a urcat la volanul mașinii și, văzînd că automobilul are cheile în contact, a pornit motorul. Mașina s-a deplasat cîțiva metri și a lovit-o pe sora mai mică a minorului, o fetiță... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2013, 10:18 (12663 vizualizări - 9 comentarii)

ANCHETĂ

Medicul Ioan Mănăilă, suspectat de moartea unui bebeluș

Caz de malpraxis la Spitalul Județean Slobozia

Medicul Ioan Mănăilă, suspectat de moartea unui bebeluș

Moartea unui bebeluș la cîteva ore după naștere atrage noi suspiciuni de malpraxis la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Acuzațiile privind decesul copilului planează asupra medicului Ioan Mănăilă, obstetricianul care a asistat-o la naștere pe mama nou-născutului. Surse din cadrul unității medicale susțin faptul că doctorul ar fi efectuat eronat o procedură care i-ar fi pus în pericol viața micuțului... O anchetă internă a fost deschisă în acest caz, iar dacă medicul va fi găsit vinovat el va fi tras la răspundere.

Drama unei mame de înger
Moartea bebelușului născut în Maternitatea... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2013, 10:27 (70139 vizualizări - 83 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Roșiori: Și-a ucis vărul cu sînge rece și s-a autodenunțat!

Un bărbat din satul Chiroiu, comuna Roșiori, a mers la sediul Inspectoratului General al Poliției Române din București și a făcut o mărturisire șocantă. El le-a spus polițiștilor faptul că și-a omorît vărul cu sînge rece...
Aurel Serghi și-a ucis vărul în noaptea de duminică spre luni, 8/9 septembrie 2013. După ce au consumat cîteva pahare, agresorul a luat un topor și i-a aplicat victimei mai multe lovituri în zona capului. Ulterior, criminalul a înfășurat capul victimei cu o basma, iar apoi a aruncat cadavrul în fîntîna din curte. Cazul a ajuns în atenția procurorilor Parchetului de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție. Toate acestea, după ce criminalul a mers la sediul Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2013, 09:18 (8823 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori crimă

EVENIMENT

Fraudă «legalizată» cu ajutoare sociale

Și săracii fură

Fraudă «legalizată» cu ajutoare sociale

Potrivit statisticilor, Ialomița este în topul județelor cu cei mai mulți asistați sociali din regiune. Un control al Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială arată însă că jumătate dintre beneficiari primesc necuvenit diferite tipuri de ajutoare. Recent, inspectorii instituției au descoperit «două cazuri de manual» la Țăndărei și Făcăeni. Oamenii prinși în flagrant ar trebui să înapoieze statului peste 100 mii de lei... În alte cazuri, sumele ating valori de milioane de lei. Singura măsură de recuperare a debitelor rămîne executarea silită, însă această modalitate s-a dovedit, de fiecare dată, ineficientă.

Rețea ilegală de asistați sociali la Țăndărei... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2013, 11:14 (11094 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Coșmarul de la blocurile ANL

Coșmarul de la blocurile ANL

Dacă nu ai o pilă în primărie, o relație (nu, nu e același lucru!), un sponsor cu trecere în mediul administrativ sau dacă nu te-ai născut într-o zodie norocoasă, apartamentele ANL aflate la dispoziția autorităților locale sînt doar un vis... La Slobozia însă, visul s-a transformat în coșmar. Chiriașii din blocurile ANL de pe Nordului trăiesc de două luni fără gaze și se tem că vor ajunge să înghețe de frig în această iarnă. În replică, autoritățile locale susțin că au făcut tot posibilul pentru deblocarea situației de care sînt responsabili și ridică din umeri. Iar situația de repetă, aproape la indigo, în toate ANL-urile din oraș...

Proștii plătesc, «pilele» fac datorii... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2013, 10:29 (23923 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Teoria conspirației despre apa «potabilă»

Teoria conspirației despre apa «potabilă»

Un calcul grosier al cheltuielilor legate de potabilizarea apei din sursa subterană a orașului Slobozia ridică nota de plată a cheltuielilor la sume astronomice. Reamintim: 15 milioane de lei-investiția în sursa de apă, circa 10 milioane de lei-înlocuirea rețelei de apă, 10 milioane de lei-stația de tratare a apei și 28 de milioane de lei-stația de epurare. Din tot acest uriaș efort bugetar pe care Slobozia îl face de peste 5 ani, au mai rămas de plătit cîteva milioane de lei către Group Romet Buzău. Valoarea inițială a contractului cu această firmă, contract semnat în 2011, a fost de 1,6 milioane de euro. În acest context, consilierul local al PD-L, Mădălin Teculescu, fost candidat pentru fotoliul... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2013, 08:17 (11038 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană, pe muchie de cuțit

Decontarea rețetelor ilegale, suportată de beneficiari

Scandalul iscat de controlul Curții de Conturi în cadrul Casei Județene de Asigurări de Sănătate se adîncește. După o luptă surdă cu medicii de familie acuzați de faptul că au eliberat rețete nejustificat, a venit rîndul beneficiarilor de servicii medicale să fie trași la răspundere. Ialomițenii care au primit medicamente compensate și gratuie ar putea fi somați să acopere fondurile lipsă din vistieria Casei Județene de Asigurare de Sănătate Ialomița.

Rețete eliberate cu scandal
Scandalul rețetelor medicale eliberate ilegal de medicii de familie și specialiști din spitalele din... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2013, 17:11 (7754 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița este pregătită pentru un nou an școlar

16 septembrie, prima zi de școală

Ialomița este pregătită pentru un nou an școlar

Cu nici o săptămînă înainte de debutul noului an școlar, școlile din Ialomița sînt pregătite pentru cei peste 40 mii de elevi care le așteaptă. Potrivit declarațiilor noului inspector general școlar, Ileana Condruț, cadrele didactice din județ sînt pregătite pentru un an mai bun. «Sîntem gata pentru un nou an școlar. Mai există probleme, mai sînt școli unde nu este totul perfect, dar pînă pe 16 septembrie le vom rezolva și ne vom putea prezenta în fața părinților și elevilor în cele mai bune condiții, pentru un an școlar mai bun...» a declarat Ileana Condruț.

Problemele vor fi rezolvate... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2013, 15:03 (15447 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Slobozia, e oficial!

Edilii locali fură banii contribuabililor

Un raport de audit financiar al Camerei de Conturi Ialomița confirmă oficial faptul că ex-primarul Ionașcu Gabriel, actualul primar Stoica Alexandru, directorul executiv Adrian Trifan și directorul Direcției Impozite și Taxe Locale, Adam Virginia se fac vinovați de cheltuirea ilegală sau eronată a peste 560 mii de lei în anul 2012. Banii reprezintă plăți către furnizori acordate anticipat, avansuri nerecuperate conform legii, plăți nelegale sau chiar diurne fictive pentru vizita delegației administrației locale în China...

Borcanul cu miere al bugetului public
De ani buni, controalele... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2013, 11:59 (8053 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Ultimul asalt pentru Slobozia

Scrimă: Vicecampionul național Iulian Teodosiu la Dinamo, după Campionatul Național de juniori

Ultimul asalt pentru Slobozia

A trecut o lună de atunci... Mihai Covaliu, antrenorul echipei de sabie a României privea cum finala Campionatului Mondial de la Budapesta se îndepărtează de naționala noastră. Belarusul avea 30-24 și trebuia făcut ceva. Dar ce putea schimba? Ochii i-au căzut pe slobozeanul Iulian Teodosiu, mezinul echipei la cei 18 ani ai săi. S-a descurcat bine cu Australia, așa că hotărăște să-i dea încă o șansă. «Nu mă interesează cum faci, pur și simplu avem nevoie să revenim în meci. Caută să cîștigi fiecare tușă!» i-a spus Covaliu, iar sabia secretă nu a dat greș: 11 tușe cîștigate și doar 4 pierdute în fața mai experimentatului Lihaceuski au dus scorul la 35-34 pentru România. Treaba făcută bine de Teo... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2013, 09:19 (7738 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, CF Brăila-Unirea Slobozia 2-2

Gusti, picior de salvator

Unirea a debutat și în noul sezon la Brăila, iar evoluția scorului a fost relativ aceeași ca-n 2012. Pe final, ambele echipe puteau cîștiga, dar a ieșit de-un echitabil 2-2, adevărată gură de oxigen pentru trupa lui Mihalcea...

Ne-au luat tare din start Mihalcea a surprins în alegerea primului 11 încă din poartă, acolo unde Baruch i-a luat locul lui Leo Dobre. În apărare a intrat Costel Roșu ca fundaș dreapta, iar Soare și Toma au redevenit titulari după ce au fost doar pe bancă la Voluntari. Augustin Ivașcă a jucat din primul minut, iar Marius Jianu a fost unicul vîrf autentic al ... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 17:11 (8606 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Războiul albinelor de pe strada Trandafirilor

Războiul albinelor de pe strada Trandafirilor

Strada Trandafirilor e ultima stradă din Slobozia. Stradă asfaltată și cu pretenții, fiindcă de-a stînga ei, cum vii dinspre Penitenciar, au primit concesiuni angajații administrației și prietenii acestora. De-a dreapta stau săracii care s-au născut pe strada asta și ceva angajați care și-au vîndut apartamentele prin 2000 și s-au mutat la casă, să retrăiască visul rural, în condiții de confort urban. De 10 ani, dreptacii se războiesc cu stîngacii din cauza stupilor de albine ai acestora din urmă. Iar autoritățile știu și tac, că doar toată lumea știe... Tăcerea e ca mierea!

Albinele văzute de pe dreapta... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 15:35 (11505 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Sporting Liești 2-1

Victorie greoaie

Viitorul Axintele a obținut primele 3 puncte în acest sezon. S-a întîmplat în etapa a 2-a, vineri, 6 septembrie 2013, cînd la Axintele a venit o nouă promovată, Sporting Liești. Gălățenii au dat o replică dîrză gazdelor, golul de 1-0 venind abia în minutul 40, după o lovitură liberă executată perfect de Șelaru. Imediat după pauză, oaspeții bagă spaima în alb-verzi. Stoica profită de o bîlbă a lui Răduță și egalează. Viitorul rămîne în cele din urmă cu toate punctele, grație golului marcat în minutul 78 de Simon Măzărache. Ialomițenii sînt pe 6, dar pentru ca echipa lui Ion Nica să continue lupta pentru primele locuri este necesar ca victoria cu Lieștiul să fie dublată de un succes în deplasarea... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 13:05 (5497 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Teroare de la cămătari, în direct la 112

Apelurile disperării

Teroare de la cămătari, în direct la 112

Grupurile infracționale specializate în infracțiuni de «cămătărie» continuă să facă legea în Ialomița. Detaliile de culise ale celui mai recent dosar privind astfel de infracțiuni sînt cutremurătoare. Sub amenințarea cămătarilor, victimele cereau ajutor prin numărul de urgență 112... Coșmarul s-a încheiat abia în urmă cu o săptămînă, cînd interlopii care recurgeau la asemenea fapte au fost trimiși în judecată de către procurorii Parchetului Urizceni. Aceștia sînt Ion Remus și Lucian Dincă, din Bărbulești, cunoscuți cu antecedente penale...

Drame mărturisite la telefon
Înregistrat... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 12:13 (11264 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid Fetești-CS Ștefănești 0-2

Au deraiat

Rapid Fetești n-a mai reușit evoluția de la Conpet Cireșu, dar nici nu s-a făcut de rîs în fața celor de la CS Ștefănești, echipă bună, cu pretenții în promovare, în fapt liderul la zi al seriei a 2-a. Confruntarea dintre Fetești și Ștefănești s-a produs vineri, 6 septembrie a.c., și pînă spre final a fost o dominare surdă a ilfovenilor. Șutul din unghi al lui Cîrloganu și contraatacul finalizat cu golul lui Bălan au limpezit în doar 5 minute apele. Ca amănunt inedit menționăm debutul în alb-vișiniu, la 43 de ani, al antrenorului Gigel Stoica, cel care l-a înlocuit la scorul de 0-1 pe Ciubuc.

Rapid Fetești 0-2 CS Ștefănești
... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 11:01 (4840 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adrian Neagu, primul vânător al județului

La vremuri noi, oameni puși de noi

Adrian Neagu, primul vînător al județului

Joi, 29 august a.c., s-a desfășurat Adunarea Generală Extraordinară a vînătorilor ialomițeni. Scopul acestei întîlniri a fost acela de a decide cine va fi noul președinte al Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița... Cu o majoritate de 45 de voturi, Adrian Neagu a fost ales președinte peste toți vînătorii ialomițeni pentru următorii 5 ani. Felicitările, masa și dansul au fost arvunite la «cîrciuma lui Manache», înainte de debutul ședinței.

Alegeri pentru tichia de mărgăritar
După 3 luni de așteptare, joi, 29 august a.c., la orele 13,00, cei peste 1000 de vînători... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 09:39 (11937 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Început dezastruos pentru Amara

Debut neclar de campionat în Liga lui Basarab. La vîrf s-au adunat 3 echipe cu cîte 7 puncte, dar surprize pot apărea și de la cele din imediata apropiere... Viticola Fetești și Victoria Țăndărei sînt obișnuite cu altitudinea, iar a treia, Voința Reviga s-a întărit suficient încît să nu ne suprindă prezența ei pe podium. În derby-ul etapei a 3-a, disputată sîmbătă, 7 septembrie a.c., Viticola și Reviga au dat la pace, scor 3-3. CS Amara și-a continuat mersul împleticit, devenind pe etapă ce trece dezamăgirea sezonului. După ce în urmă cu 3 ani au mers umăr la umăr cu Viitorul Axintele pierzînd promovarea pe final, acum amărenii au 0 puncte și 22 de goluri încasate. După 3-10 cu Viticola, în această... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 08:40 (5044 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Paramedicii SMURD Ialomița, pregătiți de orice misiune

Paramedicii SMURD Ialomița, pregătiți de orice misiune

Paramedicii SMURD Ialomița au participat la cel mai mare Concurs Național de Descarcerare și Acordare a Primului Ajutor. Clasat pe locul V la nivel național, echipajul SMURD Ialomița a demonstrat că este pregătit să ducă la îndeplinire, cu succes, orice misiune...

Rezultate îmbucurătoare
Competiția Națională de Descarcerare și Acordare a Primului Ajutor, eveniment extrem de important pentru medicina de urgență din România, a avut finala, în perioada 27-29 august 2013, la Tîrgu Mureș. La linia de start s-au aliniat un număr de 19 echipaje, din tot atîtea județe... Competiția s... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 08:03 (4760 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Au cîștigat turneul de la Plopeni

CSM Unirea Slobozia a disputat la finele acestei săptămîni 3 partide amicale într-un turneu desfășurat la Plopeni. Toate adversarele au fost echipe de ligă secundă, așa că fetele lui Liviu Paraschiv au putut vedea cu adevărat cum stau la acest nivel, iar rezultatele au fost încurajatoare. În primul joc, Unirea s-a impus în fața Piteștiului cu 30-24. A doua partidă a fost cîștigată lejer, cu 42-16, în fața Activului Ploiești, iar cel mai îmbucurător rezultat a fost victoria cu viitoarea colegă de serie Școala 181, 28-23 (17-13). Liviu Paraschiv a rulat întregul lot, iar impresia lăsată asistenței a fost una pozitivă. Altfel, CSM Unirea Slobozia s-a despărțit de extrema dreaptă Raluca Năstase, jucătoare... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2013, 07:17 (5240 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Grupul infracțional» al Otiliei Dumitru rămâne la catedră

Dosarul «Mită pentru BAC 2012»

«Grupul infracțional» al Otiliei Dumitru rămîne la catedră

În urmă cu o lună, un comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție confirma faptul că scandalul «Mită pentru BAC 2012» continuă să rămînă actual. La două săptămîni distanță joi, 15 august a.c., Otilia Dumitru, șefa învățămîntului ialomițean, demisionează. În urma ei însă, rămîn cei 8 profesori implicați în scandal, constituiți în «grupul infracțional organizat» și acuzați de «trafic de influență» în formă continuată...

Anchetă în premieră națională
În luna iulie a anului precedent, imediat după publicarea rezultatelor finale ale examenului de Bacalaureat, învățămîntul... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2013, 08:39 (23710 vizualizări - 29 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
261 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

În Ialomița se circulă în condiții de iarnă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că pe majoritatea arterelor de pe raza județului Ialomița se circulă în condiții de iarnă. Nu există tronsoane de drum închise circulației, traficul ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2009, 14:46
(12146 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți din mașini, prinși în flagrant

Hoți din mașini, prinși în flagrant

Polițiștii au identificat un grup format din patru suspecți, acuzați că au acționat pe raza municipiului Slobozia și orașului Țăndărei, săvîrșind zece furturi din autoturisme. În cursul zilei de miercuri ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2009, 14:44
(11956 vizualizări - 0 comentarii)


Viscolul-41 de localități fără energie electrică, Slobozia fără apă

Potrivit subprefectului Gigi Petre, «viscolul a afectat rețelele electrice din întreg județul Ialomița, parțial sau integral 41 de localități rămînînd fără energie electrică». «Noaptea trecută a fost un ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2009, 16:28
(11301 vizualizări - 0 comentarii)


Camioanele de peste 7,5 tone, interzise în trafic de prefectul Teculescu

Camioanele de peste 7,5 tone, interzise în trafic de prefectul Teculescu

Din cauza blocajelor din trafic, prefectul Mădălin Teculescu a emis astăzi, la orele 10,45, o dispoziție prin care interzice circulația autovehiculelor cu o greutate mai mare de 7,5 tone pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2009, 14:47
(11495 vizualizări - 0 comentarii)


Permanență 24 din 24 la sediul DSV

Printr-un comunicat de presă, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, în perioada 19 decembrie 2009-3 ianuarie 2010, în scopul prevenirii apariției unor evenimente ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2009, 14:37
(12822 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționare pentru șoferi

Atenționare pentru șoferi

Polițiștii ialomițeni avertizează conducătorii autovehiculelor de mare tonaj că la intrare în localitățile Slobozia și Urziceni au fost instituite filtre ce restricționează accesul mașinilor neechipate ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 16:55
(10083 vizualizări - 1 comentariu)


Bătrân omorât pe loc

Bătrîn omorît pe loc

În localitatea Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unui pieton. Astfel, luni, 14 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, pe DN 2, un pieton, în timp ce se angajase în traversarea ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 14:37
(12217 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi în trafic de peste 500 de milioane

Serviciul Rutier Ialomița a monitorizat, în perioada 7-13 decembrie 2009, traficul rutier pe toate arterele importante ale județului. Astfel, polițiștii au aplicat 207 sancțiuni contravenționale, 109 dintre ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 14:28
(11798 vizualizări - 0 comentarii)


Birou pentru eliberarea de caziere judiciare, la Urziceni

De marți, 15 decembrie a.c., și municipiul Urziceni are un Birou pentru eliberarea de certificate de cazier judiciar. Așadar, de la orele 14,00, la sediul Poliției Municipiului Urziceni, a fost inaugurat ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 14:18
(15365 vizualizări - 0 comentarii)


Selecție pentru studenții care doresc să lucreze în Germania

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada vacanței de ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:40
(10991 vizualizări - 0 comentarii)


«Sărbătoarea colindului», la Slobozia

«Sărbătoarea colindului», la Slobozia

Vineri, 18 decembrie, autoritățile locale dau startul sărbătorilor de iarnă. Anul acesta, Consiliul Județean Ialomița, Centrul Județean pentru Promovarea Culturii Tradiționale, Consiliul Local Slobozia ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:38
(10288 vizualizări - 0 comentarii)


Polei și zăpadă

Polei și zăpadă

În Ialomița se acționează deja cu 16 utilaje dotate cu lamă și răspînditori material antiderapant și 6 unimoguri, fiind permanent ținută legătura cu reprezentanții Secției de Drumuri Naționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:36
(12119 vizualizări - 0 comentarii)


Direcția Sanitară-Veterinară atenționează

Direcția Sanitară-Veterinară atenționează

Printr-un comunicat de presă, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița atenționează populația, în scopul prevenirii de îmbolnăvire cu Trichinella spiralis (Trichineloză). Astfel ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:22
(14578 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă în Anglia

Locuri de muncă în Anglia

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin Direcția EURES, va organiza anul următor, o bursă a locurilor de muncă sezoniere în sectorul agricol din Marea Britanie. Marea Britanie are nevoie ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 16:47
(14553 vizualizări - 1 comentariu)


Cod GALBEN, din 15 decembrie

Cod GALBEN, din 15 decembrie

În intervalul 15-17 decembrie 2009, județul Ialomița intră în Cod GALBEN, de ninsoare abundentă. Potrivit ANM, «începînd de marți, 15 decembrie, orele 12,00, va ninge în toate regiunile ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:35
(11796 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

La volan fără permis

În după amiaza zilei de vineri, 11 decembrie a.c., în jurul orei 16,30, polițiștii au depistat pe DN21, în afara municipiului Slobozia, un bărbat în vîrstă de 31 ani, în timp ce conducea un autoturism, ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:22
(13423 vizualizări - 0 comentarii)


Suspect de furt, identificat

Sîmbătă, 12 decembrie 2009, în jurul orelor 14,00, polițiștii din Armășești au fost sesizați de un prahovean ce deține o casă de vacanță pe raza comunei că, în zilele trecute, persoane necunoscute i-ar ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:19
(12349 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere

Accidente rutiere

O persoană și-a pierdut viața și alte șase au suferit vătămări corporale în acest week-end după ce au fost implicate în evenimente rutiere produse pe drumurile publice din Ialomița. • Astfel, primul eveniment ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:17
(11808 vizualizări - 0 comentarii)


Fiul generalului Amza-sinucidere, accident sau crimă?

Fiul generalului Amza-sinucidere, accident sau crimă?

Sinucidere, accident sau crimă? Vineri, 11 decembrie, după-amiaza, unul dintre profesorii Universității particulare Nicolae Titulescu din Bucuresti s-a zdrobit de asfalt, dupa ce a căzut de la 10 metri ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2009, 08:32
(52660 vizualizări - 16 comentarii)


Au profitat de neatenția vînzătoarei și au furat banii

Polițiștii au fost sesizați marți, 8 decembrie 2009, prin 112, cu privire la faptul că persoane necunoscute au sustras o sumă de bani dintr-un magazin alimentar. Cercetările demarate au indicat că, în urmă ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 16:51
(10894 vizualizări - 0 comentarii)


«Contestația PSD, doar un joc de imagine»

«Contestarea rezultatului alegerilor din 6 decembrie nu este decît un joc de imagine al PSD, care vrea doar să-și explice eșecul electoral prin faptul că au fost furați la urne» se arată într-un comunicat ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 16:37
(11361 vizualizări - 0 comentarii)


Marea Debarasare, reluată

Marea Debarasare, reluată

Sîmbătă, 5 decembrie 2009, s-a reluat campania națională Marea Debarasare. Campania continuă să transmită populației mesajul inițial, creîndu-se astfel obișnuința de a se debarasa de deșeurile electrice ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 16:21
(12528 vizualizări - 0 comentarii)


APIA eliberează adeverințe

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a eliberat peste 30000 de adeverințe pentru beneficiarii formelor de sprijin gestionate deAPIA și care intenționează să acceseze credite de la băncile ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 15:56
(13784 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea SPORT a fost actualizată!

Nu ratați cele mai noi articole despre sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 18:24
(16862 vizualizări - 0 comentarii)


Bancnote false

Bancnote false

La sfîrșitul lunii noiembrie 2009, la mai multe magazine de pe raza municipiului Urziceni, precum și la cele din Armășești și Bărbulești, s-au pus în circulație bancnote de 100 lei contrafăcute. Asupra ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 14:09
(13598 vizualizări - 0 comentarii)


Exercițiu cu pompieri la Kaufland

Exercițiu cu pompieri la Kaufland

Miercuri, 9 decembrie, orele 10,00, pompierii ialomițeni desfășoară un exercițiu la complexul comercial Kaufland. Exercițiul are drept scop modul de acțiune a sistemului de management și gestionare a situațiilor ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 14:08
(12214 vizualizări - 0 comentarii)


Dezbatere pentru protecția mediului la Pitești

Potrivit unui comunicat de presă, reprezentanții Agenției Regionale pentru Protecția Mediului Pitești anunță participarea la o dezbatere publică organizată, joi, 10 decembrie a.c., la Universitatea Constantin ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 14:06
(14267 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton beat, victimă a unui accident rutier

În ziua alegerilor, duminică, 6 decembrie, în jurul orelor 18,45, prin 112 Poliția a fost sesizată asupra producerii unui accident rutier pe raza comunei Borănești. Astfel, în timp ce un tînăr, de 19 ani ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:52
(11471 vizualizări - 0 comentarii)


A intrat în stîlp

Neadaptarea vitezei la condițiile de drum este cauza unui accident rutier produs sîmbătă, 5 decembrie a.c., în jurul orelor 6,00, în comuna Brazii, eveniment în urma căruia a rezultat vătămarea corporală ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:44
(11471 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși la furat de sârmă din gard

Prinși la furat de sîrmă din gard

Sîmbătă, 5 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către un localnic despre faptul că a surprins doi bărbați în timp ce sustrăgeau plasa de la gardul din spatele ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:40
(12641 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...