Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Oraș de provincie, liber de contract în 2016, caut primar

Oraș de provincie, liber de contract în 2016, caut primar

A trecut un an de la alegerile locale. Administrația Stoica se prăbușește sub propria greutate. Opoziția se află la limita de subzistență. Slobozia caută primar pentru mandatul 2016-2020...

Recenzia unui accident politic deliberat
În urmă cu un an, Alexandru Stoica obținea o victorie «zdrobitoare» la Slobozia, cu doar 10083 de voturi. În urma lui, contracandidații au obținut scoruri electorale modeste (Mădălin Teculescu API-4790 de voturi, Gabi Ionașcu independent-3834 de voturi, Radu Paros PER-2100 de voturi) sau derizorii (Istrate Ion PP-LC-730 de voturi, Sandu Constantin P... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 17:24 (16500 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, fără concurenți la «Trofeul Tinereții» 2013

Ialomița, fără concurenți la «Trofeul Tinereții» 2013

Pregătirile pentru cea de-a 46-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții» de la Amara au ajuns aproape de final... Așa cum ne-au obișnuit, organizatorii trimit în concurs 12 voci care își dispută marele premiu în valoare de 3000 de lei. Deși la ultimele ediții Ialomița a avut vocile sale, anul acesta pe scena Teatrului de Vară de la Amara nu va urca niciun concurent din județ...

Voci extraordinare la Festivalul Amara
Prima preselecție pentru Festivalul Național Concurs de Interpretare a Muzicii Ușoare Românești «Trofeul Tinereții», organizat în stațiunea Amara, trimite în concurs... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 16:13 (19916 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, responsabilă de falimentul SC Urban

La mila Consiliului Local...

Slobozia, responsabilă de falimentul SC Urban

«Omul prost nu vede pădurea din cauza copacilor» spune o butadă rămasă fără autor. Ședința Adunării Generale a Acționarilor de miercuri, 17 iulie a.c., a confirmat că această butadă devine mai actuală ca oricînd. În rolul copacilor, de această dată, se află nesfîrșitele dezbateri din Consiliul Local și spațiul public privind apa și calitatea acesteia. Pădurea este SC Urban, o firmă care aparține Sloboziei și care a reușit să supraviețuiască, în pofida tuturor presiunilor. Iar omul, o spunem cu toată responsabilitatea, sîntem noi, electoratul, dar și consilierii care au votat de-a lungul anilor în AGA Urban, fie că aceștia au aparținut PSD, PNL, PD-L sau oricărui alt partid ai cărui reprezentanți... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 13:11 (6974 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Fluviu de goluri în poarta Dunării

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Fluviu de goluri în poarta Dunării

După trialul organizat pe 13 iulie, pentru echipa proaspăt condusă de Adrian Mihalcea a venit vremea primului amical. S-a întîmplat sîmbătă, 20 iulie, iar adversară i-a fost vecina Dunărea Călărași. Desfășurat pe o căldură toropitoare, meciul a fost structurat pe 3 reprize, a cîte 35 de minute. Mihalcea și Bolohan au început jocul în următoarea formulă: Oprea-Stan, Soare, Matei, Florea-Popescu, Macare, Teodorescu, Dedu-V. Gheorghe, Nanu. Pe parcursul celor 105 minute a fost rulat întregul lot avut la dispoziție, plus cîțiva tineri aflați în probe. Partida a fost la discreția divizionarei secunde, care s-a impus cu 4-0. Golurile au fost marcate de Viorel Gheorghe, Butucel, Jianu și Dumitru Gheorghe... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 11:20 (6937 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii din Ialomița cheamă în instanță Casa Județeană de Asigurări de Sănătate!

Sănătatea ialomițeană se pregătește de procese

Medicii din Ialomița cheamă în instanță Casa Județeană de Asigurări de Sănătate!

Un control al Curții de Conturi, efectuat la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate, tulbură liniștea Sănătății ialomițene. În urma acțiunii, comisarii Curții au descoperit mai multe nereguli financiare în ograda CJAS... Ca să acopere «golurile», oficialii Casei de Sănătate îi trag la răspundere pe medici. Vizate sînt peste 300 de cadre medicale care ar fi acordat ilegal rețete medicale compensate.

Sănătate cu scandal Controlul Curții de Conturi întreprins la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a fost efectuat în urmă cu un an. În urma analizei datelor culese din teren... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 10:59 (13798 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Rapid Fetești rămîne în «C», Viitorul Axintele a urcat la munte

În sfîrșit, pentru fotbalul ialomițean, vara are și semne bune. După ce a fost retrogradată la «masa verde» în urma pierderii a 9 puncte pe motiv de neparticipare la competiții cu grupele juniori C, D și E, echipa Rapid Fetești a primit și vești bune. În urma, retragerii din Liga a III-a a Victoriei Ghirnogi, trupa lui Marius Munteanu a fost reprimită în fosta Divizie «C». «Într-adevăr, avem comunicatul de la Federație prin care se atestă faptul că și în sezonul viitor Rapid Fetești va evolua în Liga a III-a. Sîntem în pregătire, în căutări, avem jucători aflați momentan în perioada de probe. Referitor la lotul pe care l-am avut la terminarea sezonului precedent, momentan, vă pot spune că sînt... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2013, 18:18 (8172 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

PP-DD a înviat pentru europarlamentarele din 2014

PP-DD a înviat pentru europarlamentarele din 2014

La mai bine de un an de la alegerile locale, filiala județeană a Partidului Poporului-«Dan Diaconescu» a organizat una dintre cele două adunări generale anuale obligatorii. Evenimentul s-a desfășurat la Casa de Cultură Municipală din Slobozia și a reunit, scriptic, 200 de delegați din cele 50 de filiale ale Organizației. Întîlnirea a fost prezidată de reprezentanții PP-DD Ialomița în Parlamentul României și de liderul de grup al partidului din Camera Deputaților, Daniel Fenechiu...

Electoratul PP-DD, chemat la urne
Conferința județeană a PP-DD s-a desfășurat într-o zi de joi,... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2013, 16:01 (9440 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Tenis de cîmp

Trei slobozeni au cîștigat Cupa «Pet Star»

La începutul săptămînii precedente, la Slobozia, pe terenurile Tenis Con, s-a desfășurat turneul de tenis dotat cu Cupa «Pet Star». Adresată mai multor categorii de vîrstă, competiția a strîns la start în jur de 50 de concurenți. În final, 3 slobozeni au plecat cu trofeul acasă. Astfel, Alexandra Iordache, de la CSS Slobozia, a triumfat la 12 ani fete. Cristina Savu, de fel din Călărași, dar adoptată de Tenis Con Slobozia, s-a impus la 14 ani fete. La 16 ani băieți semnul supremației s-a îndreptat către reprezentantul CSM Unirea Slobozia, Radu Sebastian Popa. Per total a fost o întrecere sportivă reușită, un turneu care a pregătit «Memorialul Ioan Pinter», eveniment de tradiție și anvergură care... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2013, 14:15 (14058 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

SPORT

Dueluri pe nisip la Amara

Lupte libere

Dueluri pe nisip la Amara

În week-endul recent consumat, orașul Amara a găzduit o interesantă competiție de lupte pe plajă. Acțiunea s-a desfășurat pe plaja UGSR și a reunit la start peste 70 de concurenți. Aceștia au venit din București, Buzău, Constanța, Călărași și, bineînțeles, Ialomița, județ reprezentat de două cluburi: CS Amara și Kempo Slobozia. «Luptele pe plajă sînt o disciplină sportivă aflată în plină ascensiune. Se discută deja la nivel internațional ca în 2016 la Rio acest sport să devină unul olimpic, mai cu seamă că în Brazilia beneficiază de o mediatizare foarte bună...» ne-a declarat coordonatorul secției de lupte libere a Clubului Sportiv Amara, profesorul Marian Moraru. Deși la noi luptele pe plajă... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2013, 12:12 (5970 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia administrativă vrea apă potabilă cu orice preț

Urban cere majorarea tarifelor la apă cu 25 de procente

Slobozia administrativă vrea apă potabilă cu orice preț

Apă potabilă în rapoarte și declarații

Miercuri, 10 iulie 2013, SC Urban a convocat o ședință AGA în care a solicitat majorarea tarifelor la apă cu 25 la sută. Ședința a fost suspendată din lipsă de cvorum și va fi reluată miercuri, 17 iulie... Oficial, majorarea prețului la apa potabilă este justificată de cheltuielile suplimentare generate de investițiile în stațiile de epurare și tratare a apei. Analizele de laborator confirmă însă faptul că apa furnizată slobozenilor înregistrează valori semnificative la clorul rezidual, pesticide și trihalometani. Valentin Cilibeanu, directorul SC Urban a declarat că «procedurile pentru obținerea autorizației din partea Direcției de Sănătate publică sînt în curs».
Raportul Urban nu poate nega evidența... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2013, 15:02 (38294 vizualizări - 95 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean «cârpește» Spitalul de Urgență Slobozia

Administrație județeană în regim de avarie

Consiliul Județean «cîrpește» Spitalul de Urgență Slobozia

Marți, 16 iulie a.c., Consiliul Județean Ialomița s-a reunit într-o nouă ședință ordinară. Pe ordinea de zi a acestei ședințe s-au aflat o serie de proiecte de hotărîre care vor afecta direct viața ialomițenilor. Printre acestea, îl nominalizăm pe cel privind aprobarea bugetului de venituri și cheltuieli al Spitalului de Urgență Slobozia, un buget care a generat controverse publice serioase în ultima jumătate de an...

Bani cu țîrîita pentru nevoi stringente
Marți, 16 iulie 2013, consilierii județeni ai Ialomiței s-au reunit într-o ședință ordinară pentru a decide aprobarea unor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2013, 09:54 (6695 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe locul III în țară la analfabetism

Ialomița, pe locul III în țară la analfabetism

Recensămîntul din 2011 a oferit, pe lîngă rezultatele demografice, și o serie de informații cu privire la gradul de educație al românilor. Potrivit Institutului Național de Statististică, în România există un sfert de milion de analfabeți, iar fix 8082 sînt ialomițeni!

Nivel scăzut de educație
Raportat la nivelul județului Ialomița, datele recensămîntului populației privind indicele Educației nu sînt deloc mulțumitoare. 55335 dintre ialomițenii cu vîrste cuprinse între 10 ani și peste au un nivel scăzut de educație. Aceștia fie au terminat doar clasele primare, fie nu au mers... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2013, 07:46 (3239 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia în doliu

Frații Adrian și George Moise au fost conduși pe ultimul drum...

Sute de oameni au venit marți, 23 iulie a.c., să le aducă un ultim omagiu fraților Adrian și George Moise, slobozenii care au murit la sfîrșitul săptămînii precedente înecați în apele Mării Negre. La funeraliile celor doi frați au participat și jucătorii echipei Concordia Chiajna, echipa unde Adrian Moise lucra ca maseur...

Durere fără margini
Rude, prieteni, cunoscuți, precum și colegi de muncă au venit să le aducă un ultim omagiu celor care au fost Adrian și George Moise. O mare de lacrimi a fost vărsată în memoria celor doi slobozeni. Printre cei care i-au jelit au fost și... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2013, 15:41 (46997 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Noua Republică» de week-end

Politică la firul ierbii

«Noua Republică» de week-end

Filiala locală a Partidului «Noua Republică» a organizat la Slobozia un expozeu cu tema «Sclavie sau libertate», susținut de președintele partidului, Mihail Neamțu. Evenimentul s-a desfășurat într-o sală de conferințe situată la Casa Modei din Slobozia, sîmbătă, 13 iulie, de la orele 18,00. La eveniment au participat membrii filialei, apropiați ai acestora, reprezentanți ai presei și Elisia Stan, care s-a declarat «interesată să activeze în organizația de femei a filialei»... Întîlnirea a fost precedată de o conferință de presă la care au participat, alături de Mihail Neamțu, secretarul general al partidului, Cazimir Țino și  președintele filialei locale a partidului, Iulian Adrian Mihăilă... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2013, 15:46 (10162 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chirii ilegale la Penitenciarul Slobozia

Penitenciarul Slobozia acordă angajaților chirii ilegale. Este concluzia la care au ajuns reprezentanții Direcției Inspecției Penitenciară, în urma unui control întreprins în primăvară la spațiul de detenție de la Slobozia. Managementul defectuos a dus la crearea unui prejudiciu de 300000 de lei. Paguba este acoperită din salariile celor care au primit ilegal contravaloarea chiriilor.
Deranjați de faptul că li se taie din bani, oamenii au inițiat acțiuni în instanță...

O măsură uluitoare Controlul efectuat de inspectorii Direcției de Inspecție Penitenciară din cadrul Administrației... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2013, 10:43 (8989 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Cinci voci noi în corul promovării

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Cinci voci noi în corul promovării

Promovarea este cuvîntul de ordine care domină atmosfera din jurul echipei de handbal CSM Unirea Slobozia. Este un obiectiv despre care se vorbește demult la noi, dar care anul acesta pare mai realizabil ca niciodată. Fapt este că în această vară, conducerea a schimbat strategia de transferuri. În locul tinerelor speranțe, au fost aduse jucătoare cu experiență care știu ce înseamnă îndeplinire unui obiectiv... Sînt cinci fete noi în lotul lui Liviu Paraschiv... Cea mai tînără are 25 de ani, iar media de vîrstă a noului nucleu se învîrte în jurul a 28 de ani. Dacă adăugăm și faptul că fiecare dintre cele cinci are în CV măcar o promovare în Liga Națională avem un tablou mai mult decît încurajator... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2013, 07:28 (10106 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Digul de la Bentu a înghițit jumătate de milion de lei

În urmă cu o săptămînă, lucrările de consolidare a digului din zona Bentu s-au finalizat. Deși termenul de execuție a fost amînat de cîteva ori, oficialii Apelor Române au reușit să după proiectul la bun sfîrșit. Costul total al consolidării kilometrului de dig erodat se ridică în total la peste 500000 de lei...

Istoria unor lucrări recente Eroziunea digului de la Bentu, aflat pe malul drept al Brațului Borcea, la kilometrul 34, a devenit activă în primăvara acestui an, cînd debitele Dunării au început să crească. Afectat inițial doar pe o porțiune de 700 de metri, eroziunea digului... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2013, 05:41 (4685 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Sudiți: Oameni și bombe...

Sudiți: Oameni și bombe...

Fenomen mai puțin obișnuit la Sudiți. Din curțile oamenilor au început să răsară... bombe. Bătrînii satului spun că elementele de muniție au fost lăsate drept «moștenire» de nemți, în timpul retragerii din Al Doilea Război Mondial. Extrem de periculoase, obuzele sînt folosite deseori la muncile cîmpului. Autoritățile locale au întreprins zeci de acțiuni prin care au încercat să adune bombele din curțile localnicilor. Puțini au fost cei care au înțeles riscurile la care se expun...

Povești cu bombe
Nea Ștefan este născut și crescut Sudiți. Om cu stare, și-a făcut o gospodărie s... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2013, 13:26 (7509 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Persoanele cu handicap au militat pentru incluziune pe piața muncii

«Egalizarea șanselor pe piața muncii pentru persoanele cu dizabilități». Aceasta a fost tema unui seminar organizat de către asociațiile care apără drepturile persoanelor vulnerabile din județ în parteneriat cu Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă. În județul Ialomița lucrează doar 13 persoane cu dizabilități...

Planuri de viitor La evenimentul organizat la sediul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au participat reprezentanți ai Registrului Comerțului Ialomița, Direcției Generale de Asistență Socială Ialomița, Casei Județene de Pensii, precum și... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2013, 11:38 (5323 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Adi Mihalcea a sunat adunarea

Fotbal, Unirea Slobozia

Adi Mihalcea a sunat adunarea

Joi, 11 iulie a.c., s-a pus în mișcare mașinăria fotbalului slobozean. Adrian Mihalcea, Mugur Bolohan și restul echipei tehnice au sunat adunarea pentru cei 23 de fotbaliști, vechi sau noi, prezenți la reunire. Așa cum am mai amintit, pentru campionatul 2013-2014, din lotul galben-albaștilor nu mai fac parte Lorincz, Negrea, Luca și Gheorghiu. Principalele noutăți pentru acest sezon sînt deocamdată fundașul central Bogdan Panait (30 de ani), fost la Dunărea Galați, dar care în vremuri mai bune a trecut pe la echipe ca Vaslui sau Steaua și atacantul Emil Nanu (31 de ani), fost la Delta Tulcea. Se poartă discuții și cu mijlocașul Cristian Coconașu, dar sînt mai puține șanse ca acestea să se concretizeze... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2013, 12:14 (7124 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
314 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Copil de 3 zile, preluat de elicopterul SMURD

Slobozia: Copil de 3 zile, preluat de elicopterul SMURD

Luni, 13 iunie, în jurul orei 11.00, un elicopter SMURD a aterizat pe Stadionul Municipal. Echipajul a fost solicitat de către medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia în încercarea disperată de ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 11:21
(8086 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Sediile secundare se înregistrează fiscal

Potrivit unor noi reglementări în materie administrativă s-a stabilit competența pentru înregistrarea fiscală a sediilor secundare ale contribuabililor mari și mijlocii. Astfel, competența pentru înregistrarea ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:54
(5989 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului, în scădere

Potrivit ultimelor date statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, la nivelul județului rata șomajului este în scădere. Astfel, la finele lunii mai 2011, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:44
(8843 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident în lanț

Joi, 9 iunie, în apropierea localității Movilița s-a produs un accident de circulație. O șoferiță de 39 ani se deplasa către Urziceni, nu a păstrat distanța corespunzătoare față de autoturismul ce circula ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:37
(7975 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii voluntari, întrecere în probe de aptitudini

Sîmbătă, 11 iunie, la Stadionul Municipal din Slobozia s-a desfășurat faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare înființate la nivelul localităților județului și serviciilor private ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:35
(8993 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Prins cu fier vechi fără documente

Polițiștii din Căzănești au oprit în trafic joi, 9 iunie, o mașină condusă de un bărbat, de 46 ani, din Manasia. Mașina era plină de materiale feroase pentru care șoferul nu avea documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:30
(6979 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cod Galben de vijeii și grindină

Ialomița: Cod Galben de vijeii și grindină

Ialomița, alături de alte 26 de județe, are parte în intervalul 9 iunie, ora 12.00-11 iunie, ora 6.00, de o atenționare Cod Galben de vijelii și grindină. Potrivit Administrației ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 20:30
(9297 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Copiii au furat panourile metalice pentru a le vinde la fier vechi!

Un angajat al Primăriei Urziceni a sesizat polițiștii din localitate, miercuri, 8 iunie, că hoții au furat mai multe panouri metalice de la gardul situat în apropierea Gării. Cercetările ulterioare ale ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:33
(7880 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă accidentată ușor

O bătrînă de 75 ani din Slobozia a fost accidentată, miercuri, 8 iunie, de o mașină. Femeia se angajase în traversarea străzii prin loc nepermis și fără să se asigure fiind acroșată ușor de o mașină al ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:31
(7516 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Bunurile Unirii Urziceni au fost vîndute

Marți, 7 iunie 2011, în urma unei licitații special organizate, bunurile Unirii Urziceni au fost vîndute. Valoarea de cumpărare a bunurilor sechestrate a fost de aproximativ 340 mii lei, cu tot cu TVA. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:29
(12833 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au săpat un șanț de 17 metri pentru a fura o conductă metalică

Trei bărbați din Fetești au fost prinși în flagrant de polițiști în timp ce săpau un șanț pentru a scoate o conductă metalică din spatele fostului Spital Municipal. Hoții decopertaseră solul pe o lungime ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:28
(7623 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Cerfiticatul digital, o necesitate obligatorie

«Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că persoanele juridice și fizice care au calitatea de angajatori sau entități asimilate angajatorului mai pot depune la administrațiile ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:27
(7159 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Ghica: Șofer de scuter, acroșat de o mașină

Miercuri, 8 iunie, la Ion Ghica s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un bărbat de 61 ani, din Slobozia, conducea o mașină pe direcția Ciulnița-Albești, nu s-a asigurat corespunzător ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:25
(6134 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Razie în localitate

În dimineața de miercuri, 8 iunie, polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune de amploare pe raza localității. Scopul principal al polițiștilor a fost creșterea climatului de siguranță publică și diminuarea ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:22
(9174 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Urziceni: Copii acuzați de furt calificat

Doi minori de 13, respectiv 14 ani sînt cercetați pentru furt calificat. Cei doi au intrat marți, 7 iunie, în curtea locuinței unui cetățean din Urziceni de unde au furat o pompă de apă, două motoare electrice ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 12:32
(8802 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni copil furt


Acțiune a Poliției la Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței

Marți, 7 iunie, polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune de amploare în comunele Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței. Potrivit unei informări, în cele cinci zone de acțiune, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 12:31
(6759 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: A furat un telefon mobil din tren

Marți seara, în trenul personal dee pe ruta Urziceni-Slobozia, un tînăr de 21 de ani a sustras un telefon mobil lăsat nesupravegheat într-unul dintre compartimente. Incidentul a fost observat de către un ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:44
(12757 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 114 ialomițeni cer înapoi taxa de primă înmatriculare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că la data de 3 iunie 2011 se aflau pe rolul instanțelor un număr de 114 dosare care aveau ca obiect «restituirea taxei de primă înmatriculare ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:41
(10710 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: 10 zile pînă la scadență pentru subvențiile la ovine si caprine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că termenul pentru depunerea cererilor pentru acordarea subvențiilor la ovine și la caprine este 16 iunie 2011. Beneficiarii ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:40
(10822 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescentul înecat în Borcea a fost găsit

Tînărul care s-a înecat duminică în apele Brațului Borcea a fost găsit. Trupul neînsuflețit al acestuia a fost văzut de un trecător în după-amiaza zilei de marți, 7 iunie, plutind la suprafața apei, în ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:39
(11235 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești înecat


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 18:39
(4039 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Trei mașini implicate într-un accident

Luni, 6 iunie, în apropierea municipiului Urziceni s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, un șofer de 47 ani, din Prahova, în timp ce conducea un autoturism pe direcția București-Urziceni a pierdut ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:35
(6640 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni accident


Căzănești: A lovit un autobuz plin de călători

La începutul săptămînii, luni, 6 iunie, în Căzănești un șofer imprudent a lovit un autobuz plin de călători. Conducătorul auto, un bucureștean, de 61 ani, a vrut să-și întoarcă mașina. Fiindcă nu s-a asigurat ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:35
(7790 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Șofer băut la volan

Aflați într-un control de rutină în trafic, ieri, 6 iunie, polițiștii din Sinești au oprit pentru verificări o mașină ce circula între satele Hagiești și Lilieci, condusă de un bărbat de 37 ani. Pentru ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:34
(9017 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Proiectil neexplodat pe malul Brațului Borcea

Luni, 6 iunie, un grup de pescari au anunțat pompierii după ce au descoperit pe malul Brațului Borcea, în localitatea Giurgeni, un element de muniție neexplodat. Proiectilul exploziv de calibru 100 mm, ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:32
(7429 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Atenție! 15 iunie, termen pentru obligații fiscale

«Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița reamintește contribuabililor, persoane fizice organizați ca întreprinderi individuale, întreprinderi familiale, persoane fizice autorizate, care ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:30
(7501 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Mondială a Oceanelor», sărbătorită la Slobozia

Miercuri, 8 iunie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» va fi gazda unui eveniment inedit: «Ziua Mondială a Oceanelor». Manifestarea face parte dintr-o serie de activități cultural-educative stabilite ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:28
(6709 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal la discoteca din Grivița

Forțe sporite de polițiști au fost nevoite să intervină sîmbătă, 4 iunie, noaptea, la discoteca din Grivița unde mai mulți tineri s-au luat la bătaie. Scandalul a fost anunțat polițiștilor la 112.
Conflictul ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:29
(9204 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Bacalaureat păzit de jandarmi

14 centre de examinare organizate în această sesiune a Bacalaureatului vor fi păzite de jandarmii ialomițeni. Potrivit unei informări, jandarmii ialomițeni vor asigura în perioada 6 iunie-8 iulie paza și ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:27
(6835 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni pentru ordine publică

Polițiștii ialomițeni au desfășurat sîmbătă, 4 iunie, mai multe acțiuni pentru siguranța cetățenilor. În acest sens, în intervalul orar 21.00-1.00, polițiștii feteșteni și cei ai posturilor de poliție arondate ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:27
(6853 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...