Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Festivalul «Împreună pentru semeni» a primit botezul

Festivalul «Împreună pentru semeni» a primit botezul

Joi, 30 mai 2013, la Giurgeni, s-a desfășurat prima ediție a Festivalului «Împreună pentru semeni». Manifestarea a beneficiat de prezența PreaSfințitului Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor. Organizatorii speră ca acest prim succes să atragă atenția asupra comunităților din zonă și să potențeze «promovarea tradițiilor și obiceiurilor rurale, acolo unde s-au născut, ocrotite și promovate de edilii și preoții locului».

Un festival binecuvîntat
Joi, 30 mai, la orele 11,00, în sala Căminului Cultural «Emil Chiriță» din Giurgeni, s-a desfășurat prima ediție a Festivalului... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2013, 08:41 (10557 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ne așteaptă încă un an cu rezultate slabe!»

Bacalaureat 2013 în cifre

«Ne așteaptă încă un an cu rezultate slabe!»

Pregătirile pentru sesiunea din această vară a examenului de Bacalaureat au intrat în linie dreaptă. În județul Ialomița vor susține examenul de maturitate 2757 de absolvenți de liceu, atît din promoția de anul acesta, cît și din cele din anii trecuți. Cu toate acestea, estimările oficialilor din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița în privința promovabilității sînt sumbre. «Ne așteaptă încă un an cu rezultate slabe!» a declarat Otilia Dumitru, șefa învățămîntului ialomițean.

Calendarul Bacalaureatului 2013
Pregătirile pentru examenul de Bacalaureat din acest an au... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2013, 15:41 (18229 vizualizări - 39 comentarii)

EVENIMENT

Responsabilitatea funcției

Ești primar, ai dosar!

O statistică oficială a organelor judiciare arată că, doar anul trecut, 37 de primari ialomițeni au fost cercetați penal. Grădina administrației locale din Ialomița nu este plină de sfinți însă, nici pe departe, doar din infractori... Este și motivul pentru care puține dintre acuzațiile de «abuz în serviciu», «neglijență în serviciu» sau «uz de fals» au putut fi probate. Mai mult, majoritatea dosarelor penale deschise pe numele edililor ialomițeni se finalizează cu Neînceperea Urmăririi Penale (NUP). «Dumneavoastră credeți că acuzațiile acestea sînt adevărate? În primul rînd, oricine poate să reclame orice la Poliție și, în al doilea rînd, dosarele acestea pot fi și comandate...» reclamă la unison... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2013, 14:34 (6118 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Caravana fondurilor europene pentru un sat european» ajunge în Ialomița

«Caravana fondurilor europene pentru un sat european» ajunge în Ialomița

Săptămîna viitoare, la Slobozia se va desfășura o conferință tematică destinată agriculturii. Evenimentul este organizat de Oficiul Județean de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit Ialomița, împreună cu oficiali din cadrul Agenției de Plăți și Intervenție în Agricultură Ialomița. Scopul acestei manifestări îl reprezintă modul în care a fost implementat în județ Programul Național de Dezvoltare Rurală, cel mai amplu program de accesare a fondurilor europene în domeniul agriculturii.

Perspective pentru o agricultură performantă
Oficialii Agenției Naționale pentru Dezvoltare... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2013, 13:29 (4789 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Egal banal în ultimul joc acasă

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-ACS Buftea 0-0

Egal banal în ultimul joc acasă

Interviu Adrian Mihalcea: «Am pus punct carierei de fotbalist!»

Hotărît lucru, Unirii nu-i (mai) priesc jocurile pe teren propriu. În amurgul zilei de joi, 30 mai a.c., elevii lui Dună au dat ultima reprezentație în fața propriilor suporteri. Sărac în ocazii, meciul cu Buftea a fost singurul terminat cu scor alb pentru slobozeni în acest campionat. Ibrian cu o bară, Macare și Lorincz au fost aproape de gol în prima parte... În tabăra ilfovenilor, vîrful african Konyeha a scăpat singur cu Dobre, dar Leo l-a blocat cu succes. În repriza secundă, publicul a putut să admire în premieră la Slobozia șarjele ofensive ale lui Artiom Karamyan. La poarta oaspeților, Stan a dat emoții cu un șut din unghi, dar portarul Stamatin a fost pe fază. S-a terminat 0-0, iar Unirea... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2013, 12:07 (8786 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid Fetești-Dunărea Călărași 2-2

CFR-iștii au terminat pe 8

După ce a fost spaima liderilor, bătînd echipe cu pretenții la acest nivel ca Viitorul Axintele sau Gloria Buzău, Rapid Fetești a căzut pradă înfrîngerilor cu echipe ca Metaloglobus, Titu sau Juventus. În ultima etapă a campionatului, disputată joi, 30 mai 2013, Rapidul a obținut un punct pe propriul teren în compania Dunării Călărași. După ce pe parcursul returului au părăsit echipa, rînd pe rînd, Roșoagă, Gîndac, Conțu, Clinciu, Ghiță, Ștefan, Dan sau Nedelea, feteștenii au reușit să strîngă rîndurile și să ofere un joc bun propriilor suporteri. Clărășenii sînt cei care deschid scorul prin Kanda, în minutul 6, la o neînțelegere în apărarea feteșteană. Bucuria oaspeților a durat 20 de minute... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2013, 11:04 (4708 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Mihai Geantă a câștigat «Cupa Naparis»

Tenis de cîmp

Mihai Geantă a cîștigat «Cupa Naparis»

Pe 1 și 2 iunie 2013, la Slobozia s-au întîlnit peste 50 de veterani ai tenisului românesc, toți țintind cîștigarea «Cupei Naparis». Spectacol și, mai cu seamă, multă voie bună. Performerul competiției a fost brăileanul Cătălin Condei, cel care și-a adjudecat locul I, atît la categoria 45+, cît și la 35+. Tot la Brăila a mers și titlul la 60+, acolo unde s-a impus Valeriu Ilie. Și Slobozia
și-a luat «partea leului», prin Mihai Geantă. Veteranul slobozean a cîștigat concursul la categoria 55+. În finală l-a avut ca adversar pe suceveanul Ovidiu Busuioc. Geantă s-a impus în 2 seturi (6-2, 6-3) și, pe lîngă felicitările de rigoare, slobozeanul a primit, în glumă, și ceva apostrofări: «Dacă... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2013, 09:02 (6717 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

S-a elucidat misterul: Cocora campioană!

Deși nu sîntem în săptămînile acelea cînd SMS-urile ne îndeamnă să fim mai buni, faptele demne de laudă se simt ca la ele acasă în Liga a IV-a. În etapa a 25-a, Țăndăreiul a lăsat loc de «bună ziua» plus cele 3 puncte de rigoare la Grivița. Unirea din localitate a cîștigat cu 2-1 și, totodată, dreptul de a participa la barajul pentru rămînerea în Liga a IV-a, distanțîndu-se la 4 puncte de Căzănești. Aceasta din urmă nu i-a lăsat nicio șansă de a pierde Voinței Reviga. S-a terminat Reviga-Căzănești 9-2 și ar fi fost scorul etapei dacă era și Viticola de acord. Feteștenii și-au vărsat năduful pe cei de la Colelia, scor 11-2. Dar ne-am luat cu bătaia cîmpilor (în fapt despre asta e vorba) și era... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2013, 07:58 (8901 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile ialomițene învață «Comenius»

Sînt 5 ani de cînd Ialomița încearcă să aducă Europa mai aproape de școală. Totul prin intermediul proiectului «Comenius», programul presupunînd un schimb de experiență între școlile din județ și cele din alte țări membre ale Uniuni Europene. Lista unităților de învățămînt ialomițene care au demarat acest proiect crește de la un an școlar la altul...

De ce «Comenius»?
«Pentru că este un proiect fiabil, prin care atît elevii cît și profesorii au șansa de a descoperi modul în care se face educație în școli diferite, din țări diferite» ne explică Simona Tonț, inspector școlar pe... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2013, 17:23 (6245 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Ziua Europeană a Parcurilor», la Slobozia

Vineri, 24 mai 2013, Europa a serbat «Ziua Parcurilor». La Slobozia, evenimentul s-a amînat din cauza ploii. Luni, la reprogramare, Agenția pentru Protecția Mediului a raportat încă un succes. Parcurile slobozene mai așteaptă, că nu-i nicio grabă. Doar n-au intrat zilele dedicate protejării lor în sac!

Parcul de azi, generația de mîine
«Ziua Europeană a Parcurilor» s-a inventat în 1909, în Suedia. Agenția pentru Protecția Mediului a serbat-o în 2013, în parcul pensionarilor de la E14. Ca să-i cointereseze pe aceștia, a organizat o partidă de șah, cu piese confecționate din preșcolari... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2013, 11:19 (7149 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Poliția anchetează un suspect în cazul jafului armat de la Volksbank Slobozia!

Exclusiv: Poliția anchetează un suspect în cazul jafului armat de la Volksbank Slobozia!

Anchetă în plină desfășurare în cazul jafului armat petrecut săptămîna precedentă miercuri, 29 mai a.c., la sucursala Volksbank din Slobozia. Polițiștii și procurorii cercetează un bărbat despre care s-ar presupune că ar fi autorul jafului armat...
Întrucît cercetările sînt în fază incipientă, anchetatorii nu au făcut declarații oficiale cu privire la identitatea suspectului și la măsurile adoptate în cazul în care vor demonstra vinovăția suspectului.
«Este o anchetă în curs și nu vă putem oferi informații, deoarece cercetările sînt abia la început...» ne-a declarat procurorul Daniela Manolache, purtătorul de cuvînt al Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, unitatea care coordonează... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 11:35 (8023 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cazurile grave de cancer din Ialomița, tratate la kilometri distanță...

Promisiuni deșarte

Cazurile grave de cancer din Ialomița, tratate la kilometri distanță...

După ce a promis un sprijin constînd în medicamente destinate bolnavilor cu forme grave de cancer din Ialomița, Ministerul Sănătății a decis să încalce promisiunea făcută Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Mai mult, oficialii din cadrul aceleași instituții le-au recomandat oncologilor din Slobozia să-și trimită pacienții la centrele medicale regionale din Constanța sau București...

Suferință fără alinare
În cadrul unei videoconferințe susținută la începutul lunii mai a.c., oficialii din cadrul Ministerului Sănătății au promis Spitalului Județean de Urgență Slobozia un sprijin... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 10:50 (5517 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Programul «Rabla» 2013 aduce mai multe rable pe șosele

Programul «Rabla» 2013 aduce mai multe rable pe șosele

Programul «Rabla» ar putea aduce mai multe mașini vechi pe șosele. Un amendament legislativ le permite beneficiarilor acestui program să-și vîndă cu lejeritate tichetele primite. Banii obținuți sînt, de cele mai multe ori, investiți în mașini foarte vechi aduse din străinătate. În felul acesta nu vom putea scăpa de rable prea curînd. De felul în care se desfășoară acest program se plîng și dealerii auto. «Guvernul întîrzie mereu cu banii...» reclamă aceștia.

Mai bine fără «Rabla»
Programul «Rabla 2013» vine cu schimbări importante în ceea ce privește modul de desfășurare al acestui... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 09:13 (4368 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Adio, dar rămân cu voi!

Președintele PD-L Ialomița revine în politica locală

Adio, dar rămân cu voi!

După 3 luni de absență (motivată, susține domnia sa) din spațiul public, Cazacu Marinică revine în spațiul public. El a declarat că zvonurile privind demisia (sau demiterea?) sa rămîn, deocamdată, zvonuri, dar că oricare dintre primarii PD-L din Ialomița poate conduce filiala. Deși învins pe toate planurile în 2012, Cazacu Marinică susține că organizația are resurse pentru viitoarele alegeri... «Vom prezenta candidații pentru orașe cu 2 ani înainte (...)» a ținut să declare Cazacu.

Zvonuri versus declarații oficiale
De aproape 3 luni, filiala PD-L Ialomița nu mai este reprezentată... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 08:47 (6230 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ei știu să fie voluntari!

Ecologizare în tăcere

Săptămîna precedentă a fost dedicată în exclusivitate voluntariatului. La Slobozia ecoul unor astfel de activități au putut fi numărate pe degete. Singurii care au încercat să demonstreze că le pasă de cei din jur, fără să aștepte ceva în schimb, au fost membrii Asociațiilor Surzilor Ialomița și Persoanelor cu Handicap Neuromotor. Într-o singură zi, oamenii cu dizabilități le-au oferit cetățenilor orașului o lecție de ecologizare...

Maeștri ai curățeniei
În zona Blocului G5 din Slobozia, un grup de oameni poartă tricouri de culoare violet pe care este inscripționat mesajul «Voluntariatul... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 07:09 (6049 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«GAL-urile sunt soluția viitorului pentru România!»

Alexandru Potor, președintele FNGAL

«GAL-urile sînt soluția viitorului pentru România!»

La data de 20 mai 2013, s-a desfășurat la București dezbaterea privind «Viitoarea Politică Agricolă Comună Europeană: oportunități și priorități pentru România», cu participarea Comisarului European pentru Agricultură, Dacian Cioloș și a Ministrului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Daniel Constantin. La întîlnire au participat și delegați ai Autorității de Management a PNDR (Director Herciu Mihai) și ai APDRP (Director George Turtoi), însoțiți de experți, secretarii de stat Achim Irimescu și Daniel Botanoiu. De asemenea, au fost prezenți reprezentanți ai fermierilor, patronatelor din agricultură și ai diverselor forme asociative. Din staff-ul acestei întîlniri a făcut însă parte și președintele... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2013, 19:14 (17764 vizualizări - 2 comentarii)

ANCHETĂ

Mită sub formă de «CAR țigănesc»

Ultimele condamnări în dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Mită sub formă de «CAR țigănesc»

Condamnările în dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră» s-au finalizat. Ultimii doi polițiști acuzați de «luare de mită sub formă continuată» și «efectuarea de operațiuni financiare cu acte de comerț în interes personal», în cea mai mare anchetă penală din istoria Poliției ialomițene, au primit din partea judecătorilor Tribunalului Ialomița pedepse cu suspendare. Este vorba despre agenții Alexandru Lascu și Cornel Ciriblan. În fața instanței, aceștia s-au declarat nevinovați, susținînd că banii proveniți din mita pe care o pretindeau șoferilor erau, de fapt, «un CAR țigănesc, pe care-l jucam cu toții»...

O anchetă ca la carte... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2013, 18:20 (22410 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Investițiile ratate ale Guvernului României în Ialomița

Relicvele administrative costă 350 milioane de lei!

Proaspătul Program Național de Dezvoltare Locală demarat de Guvernul României, lăsat în grija noului Minister al Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, a intrat deja la apă. Ideea dezvoltării locale e veche de 6 ani, iar Ialomița a fost prinsă în acest plan de investiții cu 120 de obiective edilitare. În timp ce unele așteaptă bani să fie finalizate, chiar dacă au termenul de execuție expirat, altele au fost abandonate... Sînt considerate «investiții cu prioritate redusă»!

Harta investiților ratate din Ialomița
Oficial, Ialomița a accesat fonduri publice prin intermediul... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2013, 15:23 (5358 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia vă dorește o vară extraordinară

Contribuabili din toate cartierele, uimiți-vă!

Consiliul Local Slobozia vă dorește o vară extraordinară

Vineri, 24 mai 2013, consilierii locali din Slobozia au decis că Nick Touring este firma care va continua să asigure transportul în comun și au aprobat demararea procedurilor pentru o «licitație deschisă» care să permită dezinsecția la nivelul municipiului Slobozia. Acestea sînt veștile bune. Veștile proaste sînt că prețul biletului va crește la 2 lei pentru o plimbare prin oraș, iar dezinsecția se va face cu condiția ca firma Coral din Ploiești să permită acest lucru...

Inevitabil va fi... mai rău!
Vineri, 24 mai, plenul Consiliului Local Slobozia a decis în cadrul unei ședințe... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2013, 11:27 (7273 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Prima operație laparoscopică la Țăndărei

Spitalul Orășenesc reintră în circuitul medical

Săptămîna precedentă, la Spitalul Orășenesc din Țăndărei a fost realizată prima operație medicală laparoscopică. Reușita a fost posibilă grație unei sponsorizări realizată cu sprijinul autorităților locale. «În sfîrșit, demonstrăm tuturor că spitalul nostru este unul la fel de bun ca celelalte spitale din județ. Poate chiar mai bun, dacă îmi e permis acest patriotism local...» a declarat primarul orașului, Cristian Roman.

Spitalul Țăndărei își croiește drum către oameni
Miercuri, 22 mai 2013, pentru prima dată de la redeschiderea sa, la Spitalul Țăndărei s-a reușit o operație... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2013, 09:32 (5447 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Movilița: Arestat după ce a fost prins de mai multe ori conducînd fără permis

Un tînăr de 21 de ani, din Movilița, a ajuns în cele din urmă în Centrul de Arest și Reținere al IPJ Ialomița după ce a fost prins conducînd pe străzile comunei fără a avea permis. Tînărul în cauză a fost ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:36
(8520 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

18 Aprilie 2013, 12:13


Slobozia: «Bursa Generală a Locurilor de Muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 19 aprilie 2013, ora 9,00, «Bursa Generală a Locurilor de muncă». Evenimentul se va desfășura la Slobozia, în incinta Centrului ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2013, 18:22
(8488 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au furat cabluri de cupru și au fost urmăriți de polițiști

Doi bărbați sînt cercetați penal de polițiștii ialomițeni, după ce au fost depistați în timp ce transportau cu un autoturism doi saci încărcați cu deșeuri reciclabile industriale, cumpărate de la o persoană ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2013, 14:28
(8899 vizualizări - 1 comentariu)


Sălcioara: Fabrici de țigarete și țigări, confiscate de polițiști

Sălcioara: Fabrici de țigarete și țigări, confiscate de polițiști

Polițiștii au descins ieri, 15 aprilie a.c., la domiciliile a 5 persoane din comuna Sălcioara în baza autorizațiilor de percheziție emise de Judecătoria Urziceni, suspecte de comiterea infracțiunii de colectarea ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2013, 14:20
(9349 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Deținuții de la Penitenciar se califică în meseria de «lucrător în cultura plantelor»

Slobozia: Deținuții de la Penitenciar se califică în meseria de «lucrător în cultura plantelor»

Un număr de 12 persoane private de libertate, încarcerate la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia, vor deveni «lucrători în cultura plantelor». Aceștia vor participa la un curs de calificare în această ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 19:04
(9955 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Accidente de circulație cu victime

Joi, 11 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că pe raza localităților Slobozia, Gura Văii și Fierbinții de Jos s-au produs trei accidente de circulație, soldate cu vătămarea ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 15:11
(7650 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

În cursul zilei de joi, 11 aprilie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Secției Poliție Rurală Jilavele a depistat pe raza comunei Moldoveni doi localnici, de 43 și 18 ani, care conduceau un ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 14:09
(6993 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Transporta ilegal 1000 de perechi de pantofi

Un tînăr de 31 de ani, din Suceava, a fost depistat în zona municipiului Urziceni în timp ce transporta 1000 de perechi de pantofi pentru care nu deținea documente legale de proveniență. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 13:04
(6276 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat traverse de cale ferată

Cu ocazia desfășurării unei acțiuni pe linia prevenirii infracțiunilor contra patrimoniului, agenții Postului de Poliție Stelnica au oprit pentru control trei căruțe ce se deplasau pe un drum aflat în extravilanul ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 11:15
(6655 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica furt


Ialomița: Braconaj piscicol în zonele inundabile

Polițiștii Secției Rurale Stelnica au acționat joi, 11 aprilie a.c., împreună cu un reprezentant al Agenției Naționale pentru Pescuit și Acvacultură în zona inundabilă a brațului Borcea, pe linia prevenirii ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 10:14
(10232 vizualizări - 2 comentarii)


Sinești: Șapte răniți și un decedat în urma unui grav accident de circulație

În dimineața zilei de joi, 11 aprilie a.c., un grav accident de circulație s-a petrecut în zona localității Sinești. În urma evenimentului rutier, șapte persoane au fost rănite, iar o a opta a decedat. ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2013, 10:42
(8007 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Sălcioara: La volan, fără permis

Marți, 9 aprilie a.c., în jurul orei 00,30, polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza comunei Sălcioara, un tînăr de 25 de ani, din localitate, care nu poseda permis de conducere. Totodată, în ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 19:22
(6640 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat burlanele de cupru dintr-o biserică

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale efectuează cercetări cu privire la un tînăr, de 18 ani, din  Slobozia, suspectat de săvîrșirea infracțiunii de furt calificat în dauna unui ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 19:04
(9146 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Bărbat dispărut de la domiciliu

Polițiștii de Investigații Criminale au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 35 ani, a dispărut de la domiciliu. Din cercetările efectuate de polițiști, s-a stabilit că persoana dispărută ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 19:00
(6154 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoți minori

Luni, 8 aprilie a.c., în urma activităților informativ-operative desfășurate de polițiști, au fost identificați doi minori de 12, respectiv 14 ani, din comuna Movilița. Minorii sînt suspectați de săvîrșirea ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 18:59
(7291 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Movilița furt copii


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

9 Aprilie 2013, 18:08


anunț

Nick Touring SRL
achiziționează
ulei comestibil uzat
(ulei de mîncare ars)

la sediile din Slobozia,
str. Rovine, nr. 12 (spălătoria NickTouring)
Autogara Nick Touring (Piața Gării)

preț 2 lei/litru
Relații la telefon 0723/790.171
program de colectare 7,30-20,00

9 Aprilie 2013, 16:53


Căzănești: Hoți la grădiniță

Polițiștii efectuează cercetări față de doi tineri, de 16 și 18 ani, din orașul Căzănești, respectiv comuna Sfîntu Gheorghe, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspecții, în ziua ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:17
(8089 vizualizări - 1 comentariu)


Bucu: A circulat cu un autoturism neînmatriculat

Vineri, 5 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat, pe raza localității Bucu, un bărbat, de 31 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism avînd autorizația de circulație provizorie expirată ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:15
(7324 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 23 de aparate de jocuri mecanice, confiscate de polițiști

În perioada 4-5 aprilie 2013, efective de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, sub coordonarea Inspectoratului General al Poliției Române, au demarat acțiunea «Mecano» ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:13
(8081 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ambasadorul Danemarcei s-a întîlnit cu autoritățile județene

Ambasadorul Regatului Danemarcei în România, Michael Sternberg, a întreprins o vizită oficială în județul Ialomița vineri, 5 aprilie. Evenimentul s-a desfășurat în cadrul Instituției Prefectului județului ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:12
(6241 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Artă în spatele gratiilor

Vineri, 5 aprilie 2013, deținuții Penitenciarului Slobozia și-au testat deprinderile artistice. Ei au fost protagoniștii unei piese de teatru, a cărei reprezentație s-a desfășurat în spatele gratiilor. ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:11
(8135 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescenți cercetați de Poliție

Polițiștii din Fetești instrumentează un dosar privind comiterea infracțiunii de «furt calificat», faptă săvîrșită de 3 adolescenți cu vîrste cuprinse între 16 și 18 ani. Potrivit informațiilor oamenilor ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:10
(8157 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Țăndărei: Neatenția era să-l coste viața

Un bărbat de 47 de ani, din Țăndărei, a fost rănit, după ce a fost lovit de o mașină. Bărbatul a încercat să traverseze strada prin loc nepermis și fără să se asigure. Șoferul care l-a lovit pe pietonul ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:09
(7781 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinși în timp ce încercau să fure o conductă

Doi bărbați, cu vîrste de 41 și 39 de ani, sînt cercetați sub acuzația «furt calificat», după ce au fost prinși de polițiștii din Fetești în timp ce încercau să fure o conductă aflată în incinta unei stații ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:07
(8440 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


IPJ Ialomița: «Să știi mai multe, să fii mai bun!»

În săptămîna 1-5 aprilie 2013, polițiștii ialomițeni au desfășurat activități de educație anti-infracțională și anti-victimală dedicate copiilor din mediul preșcolar și școlar. Pe parcursul celor 5 zile ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:05
(7041 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Acțiune preventivă

Polițiștii au organizat și desfășurat în cursul zilei de vineri, 5 aprilie, pe raza comunei Bărbulești, o acțiune pe linie de prevenire a criminalității în mediul rural. Pe timpul desfășurării activităților ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 15:16
(7124 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pericol de inundații pe Dunăre în zona Fetești

Brațul Borcea amenință să iasă din matcă. Autoritățile din 7 localități aflate pe malul stîng al brațului sînt în alertă. Toate acestea din cauza unei avertizări Cod Galben de inundații emisă de Institutul ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2013, 17:32
(11043 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa în Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări de cuplare a unei conducte de alimentare cu apă la conducta magistrală din orașul Țăndărei, lucrări executate în cadrul Programului Operațional Sectorial de Mediu, SC RAJ ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2013, 18:32
(7386 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...