Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

«Ziua Europeană a Parcurilor», la Slobozia

Vineri, 24 mai 2013, Europa a serbat «Ziua Parcurilor». La Slobozia, evenimentul s-a amînat din cauza ploii. Luni, la reprogramare, Agenția pentru Protecția Mediului a raportat încă un succes. Parcurile slobozene mai așteaptă, că nu-i nicio grabă. Doar n-au intrat zilele dedicate protejării lor în sac!

Parcul de azi, generația de mîine
«Ziua Europeană a Parcurilor» s-a inventat în 1909, în Suedia. Agenția pentru Protecția Mediului a serbat-o în 2013, în parcul pensionarilor de la E14. Ca să-i cointereseze pe aceștia, a organizat o partidă de șah, cu piese confecționate din preșcolari... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2013, 11:19 (7149 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Exclusiv: Poliția anchetează un suspect în cazul jafului armat de la Volksbank Slobozia!

Exclusiv: Poliția anchetează un suspect în cazul jafului armat de la Volksbank Slobozia!

Anchetă în plină desfășurare în cazul jafului armat petrecut săptămîna precedentă miercuri, 29 mai a.c., la sucursala Volksbank din Slobozia. Polițiștii și procurorii cercetează un bărbat despre care s-ar presupune că ar fi autorul jafului armat...
Întrucît cercetările sînt în fază incipientă, anchetatorii nu au făcut declarații oficiale cu privire la identitatea suspectului și la măsurile adoptate în cazul în care vor demonstra vinovăția suspectului.
«Este o anchetă în curs și nu vă putem oferi informații, deoarece cercetările sînt abia la început...» ne-a declarat procurorul Daniela Manolache, purtătorul de cuvînt al Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, unitatea care coordonează... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 11:35 (8030 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cazurile grave de cancer din Ialomița, tratate la kilometri distanță...

Promisiuni deșarte

Cazurile grave de cancer din Ialomița, tratate la kilometri distanță...

După ce a promis un sprijin constînd în medicamente destinate bolnavilor cu forme grave de cancer din Ialomița, Ministerul Sănătății a decis să încalce promisiunea făcută Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Mai mult, oficialii din cadrul aceleași instituții le-au recomandat oncologilor din Slobozia să-și trimită pacienții la centrele medicale regionale din Constanța sau București...

Suferință fără alinare
În cadrul unei videoconferințe susținută la începutul lunii mai a.c., oficialii din cadrul Ministerului Sănătății au promis Spitalului Județean de Urgență Slobozia un sprijin... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 10:50 (5519 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Programul «Rabla» 2013 aduce mai multe rable pe șosele

Programul «Rabla» 2013 aduce mai multe rable pe șosele

Programul «Rabla» ar putea aduce mai multe mașini vechi pe șosele. Un amendament legislativ le permite beneficiarilor acestui program să-și vîndă cu lejeritate tichetele primite. Banii obținuți sînt, de cele mai multe ori, investiți în mașini foarte vechi aduse din străinătate. În felul acesta nu vom putea scăpa de rable prea curînd. De felul în care se desfășoară acest program se plîng și dealerii auto. «Guvernul întîrzie mereu cu banii...» reclamă aceștia.

Mai bine fără «Rabla»
Programul «Rabla 2013» vine cu schimbări importante în ceea ce privește modul de desfășurare al acestui... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 09:13 (4370 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Adio, dar rămân cu voi!

Președintele PD-L Ialomița revine în politica locală

Adio, dar rămân cu voi!

După 3 luni de absență (motivată, susține domnia sa) din spațiul public, Cazacu Marinică revine în spațiul public. El a declarat că zvonurile privind demisia (sau demiterea?) sa rămîn, deocamdată, zvonuri, dar că oricare dintre primarii PD-L din Ialomița poate conduce filiala. Deși învins pe toate planurile în 2012, Cazacu Marinică susține că organizația are resurse pentru viitoarele alegeri... «Vom prezenta candidații pentru orașe cu 2 ani înainte (...)» a ținut să declare Cazacu.

Zvonuri versus declarații oficiale
De aproape 3 luni, filiala PD-L Ialomița nu mai este reprezentată... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 08:47 (6230 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ei știu să fie voluntari!

Ecologizare în tăcere

Săptămîna precedentă a fost dedicată în exclusivitate voluntariatului. La Slobozia ecoul unor astfel de activități au putut fi numărate pe degete. Singurii care au încercat să demonstreze că le pasă de cei din jur, fără să aștepte ceva în schimb, au fost membrii Asociațiilor Surzilor Ialomița și Persoanelor cu Handicap Neuromotor. Într-o singură zi, oamenii cu dizabilități le-au oferit cetățenilor orașului o lecție de ecologizare...

Maeștri ai curățeniei
În zona Blocului G5 din Slobozia, un grup de oameni poartă tricouri de culoare violet pe care este inscripționat mesajul «Voluntariatul... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 07:09 (6051 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«GAL-urile sunt soluția viitorului pentru România!»

Alexandru Potor, președintele FNGAL

«GAL-urile sînt soluția viitorului pentru România!»

La data de 20 mai 2013, s-a desfășurat la București dezbaterea privind «Viitoarea Politică Agricolă Comună Europeană: oportunități și priorități pentru România», cu participarea Comisarului European pentru Agricultură, Dacian Cioloș și a Ministrului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Daniel Constantin. La întîlnire au participat și delegați ai Autorității de Management a PNDR (Director Herciu Mihai) și ai APDRP (Director George Turtoi), însoțiți de experți, secretarii de stat Achim Irimescu și Daniel Botanoiu. De asemenea, au fost prezenți reprezentanți ai fermierilor, patronatelor din agricultură și ai diverselor forme asociative. Din staff-ul acestei întîlniri a făcut însă parte și președintele... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2013, 19:14 (17764 vizualizări - 2 comentarii)

ANCHETĂ

Mită sub formă de «CAR țigănesc»

Ultimele condamnări în dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Mită sub formă de «CAR țigănesc»

Condamnările în dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră» s-au finalizat. Ultimii doi polițiști acuzați de «luare de mită sub formă continuată» și «efectuarea de operațiuni financiare cu acte de comerț în interes personal», în cea mai mare anchetă penală din istoria Poliției ialomițene, au primit din partea judecătorilor Tribunalului Ialomița pedepse cu suspendare. Este vorba despre agenții Alexandru Lascu și Cornel Ciriblan. În fața instanței, aceștia s-au declarat nevinovați, susținînd că banii proveniți din mita pe care o pretindeau șoferilor erau, de fapt, «un CAR țigănesc, pe care-l jucam cu toții»...

O anchetă ca la carte... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2013, 18:20 (22413 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investițiile ratate ale Guvernului României în Ialomița

Relicvele administrative costă 350 milioane de lei!

Proaspătul Program Național de Dezvoltare Locală demarat de Guvernul României, lăsat în grija noului Minister al Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, a intrat deja la apă. Ideea dezvoltării locale e veche de 6 ani, iar Ialomița a fost prinsă în acest plan de investiții cu 120 de obiective edilitare. În timp ce unele așteaptă bani să fie finalizate, chiar dacă au termenul de execuție expirat, altele au fost abandonate... Sînt considerate «investiții cu prioritate redusă»!

Harta investiților ratate din Ialomița
Oficial, Ialomița a accesat fonduri publice prin intermediul... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2013, 15:23 (5362 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia vă dorește o vară extraordinară

Contribuabili din toate cartierele, uimiți-vă!

Consiliul Local Slobozia vă dorește o vară extraordinară

Vineri, 24 mai 2013, consilierii locali din Slobozia au decis că Nick Touring este firma care va continua să asigure transportul în comun și au aprobat demararea procedurilor pentru o «licitație deschisă» care să permită dezinsecția la nivelul municipiului Slobozia. Acestea sînt veștile bune. Veștile proaste sînt că prețul biletului va crește la 2 lei pentru o plimbare prin oraș, iar dezinsecția se va face cu condiția ca firma Coral din Ploiești să permită acest lucru...

Inevitabil va fi... mai rău!
Vineri, 24 mai, plenul Consiliului Local Slobozia a decis în cadrul unei ședințe... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2013, 11:27 (7273 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prima operație laparoscopică la Țăndărei

Spitalul Orășenesc reintră în circuitul medical

Săptămîna precedentă, la Spitalul Orășenesc din Țăndărei a fost realizată prima operație medicală laparoscopică. Reușita a fost posibilă grație unei sponsorizări realizată cu sprijinul autorităților locale. «În sfîrșit, demonstrăm tuturor că spitalul nostru este unul la fel de bun ca celelalte spitale din județ. Poate chiar mai bun, dacă îmi e permis acest patriotism local...» a declarat primarul orașului, Cristian Roman.

Spitalul Țăndărei își croiește drum către oameni
Miercuri, 22 mai 2013, pentru prima dată de la redeschiderea sa, la Spitalul Țăndărei s-a reușit o operație... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2013, 09:32 (5447 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Jaf armat la Volksbank Slobozia

Filtre ale Poliției la ieșirile din oraș! Polițiștii au un martor care l-a văzut pe autorul jafului!

În după amiaza zilei de miercuri, 29 mai a.c., surcusala băncii Volksbank din Slobozia situată pe bulevardul Matei Basarab, în zona Mînăstirii, a fost jefuită. O persoană rămasă în continuare neidentificată a intrat în sediul unității și a amenințat-o pe casieră cu o armă, iar femeia speriată i-a dat toți banii din încasări...
S-ar părea că la momentul producerii incidentului, în sediul băncii nu se mai afla nicio altă persoană, în afară de angajați, iar arma cu care casiera a fost amenințată s-ar părea că ar fi un pistol de calibru mare.
La fața locului s-au deplasat mai multe echipaje din cadrul IPJ Ialomița care au asigurat zona și fac cercetări pentru a stabili identitatea supectului... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2013, 16:52 (6775 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație «SF» de 3 milioane de lei

Performanță la Consiliul Județean Ialomița

Administrație «SF» de 3 milioane de lei

În jargonul administrativ, «SF»-urile înseamnă studiile de fezabilitate premergătoare deciziei de a investi din fonduri publice. Pentru evitarea abuzurilor, elaborarea și folosirea studiilor de fezabilitate reprezintă etape obligatorii la întocmirea ofertelor pentru realizarea de obiective de investiții. Și uite așa, «SF»-urile au devenit o afacere de sine stătătoare, generatoare la rîndul ei de abuzuri administrative. La nivelul județului Ialomița, de exemplu, în cele două mandate ale adminsitrației Ciupercă, valoarea acestor «SF»-uri atinge cifra de 3 milioane de lei...

27 de «SF»-uri în două mandate... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 19:12 (7171 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Urmașii ialomițeni ai lui Brătianu

138 de ani de liberalism local

Urmașii ialomițeni ai lui Brătianu

În vreme ce PD-L are nevoie de ventilație artificială pentru a respira, iar PSD își mărește schema de leadership pentru a satisface pretențiile megalomanice ale președintelui Ciupercă, PNL Ialomița se joacă de-a aniversările. La sfîrșitul săptămînii precedente, bruma de liberali care au supraviețuit valurilor succesive de tornade politice locale au serbat 138 de ani de liberalism național și ialomițean. Evenimentul a fost un excelent prilej pentru a scoate de la naftalină 4 dintre vechii lideri ai organizației și de a demonstra că politica înseamnă mai mult decît goana după ciolan...

138 de ani de liberalism în Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 17:22 (10530 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Descătușare cu ultima clasată

Fotbal, Liga a II-a, Dinamo II-Unirea Slobozia 0-2

Descătușare cu ultima clasată

Unirea a luat sîmbătă, 25 mai a.c., în etapa a 28-a un important hap de oxigen care a mai atenuat perioada gri prin care trecuse echipa. Fără Macare, dar cu Ivașcă la mijloc și cu Soare revenit în apărare, trupa lui Dună a controlat total confruntarea cu ultima clasată, Dinamo II, formație pregătită de fostul internațional Tibor Selymes. Prima ocazie aparține cîinilor mici, dar tentativa de foarfecă a lui Bitez este reținută de Dobre (’19). Trei minute mai tîrziu, cu ceva ajutor alb-roșu prin părțile esențiale, Unirea deschide scorul. Roșu centrează de pe dreapta, iar fundașul dinamovist Nae, în încercarea de a respinge, își introduce mingea în propria poartă. Peste alte trei minute slobozenii... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 15:18 (9208 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

700 de ialomițeni cu handicap, la un pas de a rămâne fără indemnizații

700 de ialomițeni cu handicap, la un pas de a rămîne fără indemnizații

Ialomița își condamnă la moarte persoanele cu handicap. Toate acestea, ca urmare a aplicării unui act normativ elaborat de Ministerele Muncii și Sănătății. Potrivit respectivului document, dosarele bolnavilor încadrați în grad de handicap permanent, în perioada 1992-2000, vor fi reevaluate. Unei astfel de evaluări a fost supus și dosarul Victoriei Bucur, din Gheorghe Lazăr. Paralizată din cauza unui accident vascular, femeia a rămas anul acesta fără indemnizație. «S-a luat această decizie deoarece accidentele vasculare nu mai sînt încadrate pe lista de acordare a gradelor de handicap...» au declarat oficialii din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 14:35 (9953 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Primul transfer: Ramona Ruscior Urse

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Primul transfer: Ramona Ruscior Urse

Chiar dacă abia s-a auzit semnalul de vacanță, conducerea Unirii Slobozia a dat drumul campaniei de achiziții pentru campionatul viitor. Liviu Paraschiv va avea la reunirea de pe 8 iulie încă un pivot la dispoziție și, ca fapt inedit, în lotul Unirii își va face apariția prima handbalistă căsătorită. Numele ei este Ramona Urse, fostă Ruscior, are 28 de ani, iar ultima dată a evoluat pentru CSM Ploiești. Ramona a fost nevoită să abandoneze handbalul timp de un an pentru a se dedica unui sport special: acela de mămică. Conform conducerii Unirii, este o jucătoare care ne va ajuta foarte mult în special pe faza de apărare. În aceste zile se caută și alte handbaliste care să întărească lotul. «La ... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 13:15 (15637 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Viitorul Axintele-Sportul Studențesc 3-3

Egal cu răzvrătiții Sportului

Chiar dacă meciurile oficiale s-au terminat, iar terminarea este pecetluită în ciuda încercărilor deznădăjduite ale adversarilor de a pune bețe în roate, Viitorul Axintele nu a luat încă vacanță. Elevii lui Ion Nica au continuat antrenamentele, iar vineri, 24 mai, au evoluat la București într-un amical cu Sportul Studențesc, varianta anti-Șiman. Alb-verzii i-au avut astfel în față pe Varga, Ferfelea, Lazăr și toți ceilalți care în startul returului s-au dezis de Vasile Șiman și de atunci își caută libertatea pe la Comisii. Răduță-Vasile, Bucă, Simion, Pintilie-Bogorodiță, Ionel, Șelaru, Dedu-Novac, Badea au fost jucătorii care au început meciul pentru Viitorul. Bucureștenii au avut 3-1 la pauză... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 11:14 (4022 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Protopopiatul Fetești: «Împreună pentru semeni»

Protopopiatul Fetești: «Împreună pentru semeni»

Protopopiatul Fetești, alături de Asociația GAL «Dunărea de Jos», organizează primul festival dedicat redescoperirii «sufletului comunității». Evenimentul este sprijinit de comunitățile locale din zonă și invită iubitorii de frumos și tradiție autentică să redescopere «tradițiile vii, muzica obiceiurile străvechi, pentru a trăi bucuriile sufletești oferite de satul românesc».

Un vis pentru cei mulți
Protopopiatul «Sfîntul Andrei» Fetești încearcă de mai mulți ani, cu o discreție demnă de o cauză mai bună, să sprijine eforturile autorităților de păstra vii tradițiile, folclorul... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 10:28 (8851 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Rădulești, sprijin pentru Cocora

Fotbal, Liga a IV-a

Rădulești, sprijin pentru Cocora

Tocmai cînd ne gîndeam la un final încins de campionat, în Liga a IV-a a venit o briză răcoritoare de la Rădulești. Revelația returului a mai dat o probă de măiestrie de data aceasta pe terenul Victoriei Țăndărei, echipă pe care a depășit-o la limită, 1-0. În aceste condiții, Voința Cocora, învingătoare în fața Viticolei, scor 4-1, s-a detașat la 5 puncte cu două etape înainte de final. Țăndăreiul mai are o deplasare la Grivița și un joc acasă cu Abatorul. În mod normal, 6 puncte. Cocora se deplasează la Doja, iar în ultima etapă primește acasă vizita Voinței Reviga. Cel puțin 3 puncte ar trebui să iasă din această combinație. Prin urmare, e greu de crezut că Voința Cocora va mai pierde titlul... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 09:13 (8971 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
314 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Furt din magazin

Luni, 27 februarie 2017, polițiștii slobozeni au identificat un bărbat, de 31 de ani, din localitate, bănuit de comiterea infracțiunii de furt. Din cercetări a reieșit că în timp ce se afla într-un magazin ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2017, 20:35
(3819 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Activități de prevenire a delincvenței juvenile

Elevii de la unități de învățământ de pe raza orașului Țăndărei au fost informați despre delincvența juvenilă și victimizarea minorilor, dar și despre riscului de victimizare ca urmare a implicării în accidente ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2017, 17:25
(3955 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lampioane de Dragobete

O Asociație din Slobozia marchează Dragobetele într-un mod inedit. Cei 40 de membri ai Asociației «Interact» din Slobozia oferă lampioane în schimbul unei donații de 10 lei pentru secția Pediatrie a Spitalului ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 17:10
(4114 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă pentru persoanele private de libertate

Vineri, 24 februarie 2017, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita, în colaborare cu Penitenciarul Slobozia, a organizat la sediul instituției, «Bursa locurilor de muncă pentru persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 14:25
(5386 vizualizări - 0 comentarii)


84 de ani de Protecție Civilă în România

«Ziua Protecției Civile» din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric în urma căruia a fost înființată Apărarea Pasivă din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 19 ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 12:20
(6037 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Combaterea braconajului piscicol

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au organizat și desfășurat joi, 23 februarie 2017, pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate, o acțiune pe linie de ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 11:15
(4335 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie de informare

În cursul anului 2017, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura o acțiune de informare privind obligațiile legale ale angajatorilor de a consulta lucrătorii și de verificare a organizării ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 10:20
(5569 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, miercuri, 22 februarie 2017, în intervalul orar 8,00 -12,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2017, 15:10
(5090 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de marți, 21 februarie 2017, în jurul orei 7,45, două autoturisme ce se deplasau pe DJ201 au fost implicate într-un accident rutier, la intrarea în localitatea Cosâmbești dinspre Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2017, 14:05
(4197 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest caz, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 19:05
(5338 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Furt din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați vineri, 17 februarie a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 18:10
(3238 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vârste cuprinse între 34 și 43 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:55
(4299 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:50
(3887 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Grecii de Jos

Un incendiu puternic a izbucnit, în seara zilei de sâmbătă, 18.02.2017, la două anexe ale unei societăți comerciale din localitatea Fierbinți Târg-Grecii de Jos. Cel mai probabil, flăcările au fost generate ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 13:50
(4029 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfârșitul lunii ianuarie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7638 șomeri, din care 1921 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 14:05
(3904 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare la bugetul de stat de peste 1,443 milioane de lei

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit, în luna ianuarie 2017, venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 1,443 milioane de lei, în urma a ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 12:50
(4948 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, că alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în zonele și în ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 11:45
(3723 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, conform Programului Național de Supraveghere și Control, a efectuat în perioada 01.02-15.02.2017, ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 10:10
(4483 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de 8500 de lei

Marți, 14 februarie 2017, polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:40
(5472 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru tentativă de omor

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:15
(7237 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinsă după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați marți, 14 februarie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:05
(3442 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin serviciul de ocupare EURES România, va organiza în prima jumătate a lunii martie 2017, la Brașov, Bursa locurilor de muncă sezoniere în sectorul agricol ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 13:45
(6126 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecției naționale, în luna februarie 2017, în valoare totală de 3,378 milioane de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 11:25
(5888 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vânzare

societate comercială vinde în Slobozia
hală industrială
C1-atelier mecanic, 880 mp, din cărămidă
C2-magazie din cărămidă, 24 mp
C3-șopron metalic, 73 mp
C5-magazie din bolțari, 757 mp
C6-rezervor subteran, 9 mp
teren aferent 6470,42 mp
situat în zona industrială-OIERIE
Pentru vizualizare spații
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la tel. 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:50


anunț vânzare

societate comercială
vinde
• freză FUS 32,
• strung SN 402x4000
• strung SN 600
Relații suplimentare la
tel. 0722/650.547

15 Februarie 2017, 10:45


anunț vânzare

Societate comercială
vinde fostul cinematograf
și teren în suprafață de 1579,35 mp
situat în centrul orașului Hârșova
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:40


anunț vânzare

societate comerciala
vinde spațiu
«Magazin Universal Rușețu»
și teren în suprafață de 683,24 mp
situat în comuna Rușețu, jud. Buzău
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:40


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un tânăr, de 20 de ani, din localitatea Amara, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autovehicul pe drumurile publice, deși avea acest drept suspendat. De asemenea, alt tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 18:10
(6612 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Salvator din pasiune»-Vino alături de noi!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița lansează faza a doua a campaniei de recrutare a voluntarilor din rândul cetățenilor dornici de colaborare cu profesioniștii ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 14:05
(5311 vizualizări - 0 comentarii)


Studenți în practică la Jandarmeria Ialomița

Studenți în practică la Jandarmeria Ialomița

În perioada 13 februarie-12 martie 2017, trei studenți ai Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza», arma «Jandarmi», vor efectua stagiul de practică în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 12:45
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...