Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

S-a elucidat misterul: Cocora campioană!

Deși nu sîntem în săptămînile acelea cînd SMS-urile ne îndeamnă să fim mai buni, faptele demne de laudă se simt ca la ele acasă în Liga a IV-a. În etapa a 25-a, Țăndăreiul a lăsat loc de «bună ziua» plus cele 3 puncte de rigoare la Grivița. Unirea din localitate a cîștigat cu 2-1 și, totodată, dreptul de a participa la barajul pentru rămînerea în Liga a IV-a, distanțîndu-se la 4 puncte de Căzănești. Aceasta din urmă nu i-a lăsat nicio șansă de a pierde Voinței Reviga. S-a terminat Reviga-Căzănești 9-2 și ar fi fost scorul etapei dacă era și Viticola de acord. Feteștenii și-au vărsat năduful pe cei de la Colelia, scor 11-2. Dar ne-am luat cu bătaia cîmpilor (în fapt despre asta e vorba) și era... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2013, 07:58 (8901 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Școlile ialomițene învață «Comenius»

Sînt 5 ani de cînd Ialomița încearcă să aducă Europa mai aproape de școală. Totul prin intermediul proiectului «Comenius», programul presupunînd un schimb de experiență între școlile din județ și cele din alte țări membre ale Uniuni Europene. Lista unităților de învățămînt ialomițene care au demarat acest proiect crește de la un an școlar la altul...

De ce «Comenius»?
«Pentru că este un proiect fiabil, prin care atît elevii cît și profesorii au șansa de a descoperi modul în care se face educație în școli diferite, din țări diferite» ne explică Simona Tonț, inspector școlar pe... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2013, 17:23 (6246 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Ziua Europeană a Parcurilor», la Slobozia

Vineri, 24 mai 2013, Europa a serbat «Ziua Parcurilor». La Slobozia, evenimentul s-a amînat din cauza ploii. Luni, la reprogramare, Agenția pentru Protecția Mediului a raportat încă un succes. Parcurile slobozene mai așteaptă, că nu-i nicio grabă. Doar n-au intrat zilele dedicate protejării lor în sac!

Parcul de azi, generația de mîine
«Ziua Europeană a Parcurilor» s-a inventat în 1909, în Suedia. Agenția pentru Protecția Mediului a serbat-o în 2013, în parcul pensionarilor de la E14. Ca să-i cointereseze pe aceștia, a organizat o partidă de șah, cu piese confecționate din preșcolari... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2013, 11:19 (7149 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Exclusiv: Poliția anchetează un suspect în cazul jafului armat de la Volksbank Slobozia!

Exclusiv: Poliția anchetează un suspect în cazul jafului armat de la Volksbank Slobozia!

Anchetă în plină desfășurare în cazul jafului armat petrecut săptămîna precedentă miercuri, 29 mai a.c., la sucursala Volksbank din Slobozia. Polițiștii și procurorii cercetează un bărbat despre care s-ar presupune că ar fi autorul jafului armat...
Întrucît cercetările sînt în fază incipientă, anchetatorii nu au făcut declarații oficiale cu privire la identitatea suspectului și la măsurile adoptate în cazul în care vor demonstra vinovăția suspectului.
«Este o anchetă în curs și nu vă putem oferi informații, deoarece cercetările sînt abia la început...» ne-a declarat procurorul Daniela Manolache, purtătorul de cuvînt al Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, unitatea care coordonează... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 11:35 (8031 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cazurile grave de cancer din Ialomița, tratate la kilometri distanță...

Promisiuni deșarte

Cazurile grave de cancer din Ialomița, tratate la kilometri distanță...

După ce a promis un sprijin constînd în medicamente destinate bolnavilor cu forme grave de cancer din Ialomița, Ministerul Sănătății a decis să încalce promisiunea făcută Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Mai mult, oficialii din cadrul aceleași instituții le-au recomandat oncologilor din Slobozia să-și trimită pacienții la centrele medicale regionale din Constanța sau București...

Suferință fără alinare
În cadrul unei videoconferințe susținută la începutul lunii mai a.c., oficialii din cadrul Ministerului Sănătății au promis Spitalului Județean de Urgență Slobozia un sprijin... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 10:50 (5520 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Programul «Rabla» 2013 aduce mai multe rable pe șosele

Programul «Rabla» 2013 aduce mai multe rable pe șosele

Programul «Rabla» ar putea aduce mai multe mașini vechi pe șosele. Un amendament legislativ le permite beneficiarilor acestui program să-și vîndă cu lejeritate tichetele primite. Banii obținuți sînt, de cele mai multe ori, investiți în mașini foarte vechi aduse din străinătate. În felul acesta nu vom putea scăpa de rable prea curînd. De felul în care se desfășoară acest program se plîng și dealerii auto. «Guvernul întîrzie mereu cu banii...» reclamă aceștia.

Mai bine fără «Rabla»
Programul «Rabla 2013» vine cu schimbări importante în ceea ce privește modul de desfășurare al acestui... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 09:13 (4373 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Adio, dar rămân cu voi!

Președintele PD-L Ialomița revine în politica locală

Adio, dar rămân cu voi!

După 3 luni de absență (motivată, susține domnia sa) din spațiul public, Cazacu Marinică revine în spațiul public. El a declarat că zvonurile privind demisia (sau demiterea?) sa rămîn, deocamdată, zvonuri, dar că oricare dintre primarii PD-L din Ialomița poate conduce filiala. Deși învins pe toate planurile în 2012, Cazacu Marinică susține că organizația are resurse pentru viitoarele alegeri... «Vom prezenta candidații pentru orașe cu 2 ani înainte (...)» a ținut să declare Cazacu.

Zvonuri versus declarații oficiale
De aproape 3 luni, filiala PD-L Ialomița nu mai este reprezentată... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 08:47 (6230 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ei știu să fie voluntari!

Ecologizare în tăcere

Săptămîna precedentă a fost dedicată în exclusivitate voluntariatului. La Slobozia ecoul unor astfel de activități au putut fi numărate pe degete. Singurii care au încercat să demonstreze că le pasă de cei din jur, fără să aștepte ceva în schimb, au fost membrii Asociațiilor Surzilor Ialomița și Persoanelor cu Handicap Neuromotor. Într-o singură zi, oamenii cu dizabilități le-au oferit cetățenilor orașului o lecție de ecologizare...

Maeștri ai curățeniei
În zona Blocului G5 din Slobozia, un grup de oameni poartă tricouri de culoare violet pe care este inscripționat mesajul «Voluntariatul... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2013, 07:09 (6052 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«GAL-urile sunt soluția viitorului pentru România!»

Alexandru Potor, președintele FNGAL

«GAL-urile sînt soluția viitorului pentru România!»

La data de 20 mai 2013, s-a desfășurat la București dezbaterea privind «Viitoarea Politică Agricolă Comună Europeană: oportunități și priorități pentru România», cu participarea Comisarului European pentru Agricultură, Dacian Cioloș și a Ministrului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Daniel Constantin. La întîlnire au participat și delegați ai Autorității de Management a PNDR (Director Herciu Mihai) și ai APDRP (Director George Turtoi), însoțiți de experți, secretarii de stat Achim Irimescu și Daniel Botanoiu. De asemenea, au fost prezenți reprezentanți ai fermierilor, patronatelor din agricultură și ai diverselor forme asociative. Din staff-ul acestei întîlniri a făcut însă parte și președintele... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2013, 19:14 (17764 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Mită sub formă de «CAR țigănesc»

Ultimele condamnări în dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Mită sub formă de «CAR țigănesc»

Condamnările în dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră» s-au finalizat. Ultimii doi polițiști acuzați de «luare de mită sub formă continuată» și «efectuarea de operațiuni financiare cu acte de comerț în interes personal», în cea mai mare anchetă penală din istoria Poliției ialomițene, au primit din partea judecătorilor Tribunalului Ialomița pedepse cu suspendare. Este vorba despre agenții Alexandru Lascu și Cornel Ciriblan. În fața instanței, aceștia s-au declarat nevinovați, susținînd că banii proveniți din mita pe care o pretindeau șoferilor erau, de fapt, «un CAR țigănesc, pe care-l jucam cu toții»...

O anchetă ca la carte... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2013, 18:20 (22413 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investițiile ratate ale Guvernului României în Ialomița

Relicvele administrative costă 350 milioane de lei!

Proaspătul Program Național de Dezvoltare Locală demarat de Guvernul României, lăsat în grija noului Minister al Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, a intrat deja la apă. Ideea dezvoltării locale e veche de 6 ani, iar Ialomița a fost prinsă în acest plan de investiții cu 120 de obiective edilitare. În timp ce unele așteaptă bani să fie finalizate, chiar dacă au termenul de execuție expirat, altele au fost abandonate... Sînt considerate «investiții cu prioritate redusă»!

Harta investiților ratate din Ialomița
Oficial, Ialomița a accesat fonduri publice prin intermediul... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2013, 15:23 (5362 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia vă dorește o vară extraordinară

Contribuabili din toate cartierele, uimiți-vă!

Consiliul Local Slobozia vă dorește o vară extraordinară

Vineri, 24 mai 2013, consilierii locali din Slobozia au decis că Nick Touring este firma care va continua să asigure transportul în comun și au aprobat demararea procedurilor pentru o «licitație deschisă» care să permită dezinsecția la nivelul municipiului Slobozia. Acestea sînt veștile bune. Veștile proaste sînt că prețul biletului va crește la 2 lei pentru o plimbare prin oraș, iar dezinsecția se va face cu condiția ca firma Coral din Ploiești să permită acest lucru...

Inevitabil va fi... mai rău!
Vineri, 24 mai, plenul Consiliului Local Slobozia a decis în cadrul unei ședințe... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2013, 11:27 (7273 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prima operație laparoscopică la Țăndărei

Spitalul Orășenesc reintră în circuitul medical

Săptămîna precedentă, la Spitalul Orășenesc din Țăndărei a fost realizată prima operație medicală laparoscopică. Reușita a fost posibilă grație unei sponsorizări realizată cu sprijinul autorităților locale. «În sfîrșit, demonstrăm tuturor că spitalul nostru este unul la fel de bun ca celelalte spitale din județ. Poate chiar mai bun, dacă îmi e permis acest patriotism local...» a declarat primarul orașului, Cristian Roman.

Spitalul Țăndărei își croiește drum către oameni
Miercuri, 22 mai 2013, pentru prima dată de la redeschiderea sa, la Spitalul Țăndărei s-a reușit o operație... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2013, 09:32 (5451 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Jaf armat la Volksbank Slobozia

Filtre ale Poliției la ieșirile din oraș! Polițiștii au un martor care l-a văzut pe autorul jafului!

În după amiaza zilei de miercuri, 29 mai a.c., surcusala băncii Volksbank din Slobozia situată pe bulevardul Matei Basarab, în zona Mînăstirii, a fost jefuită. O persoană rămasă în continuare neidentificată a intrat în sediul unității și a amenințat-o pe casieră cu o armă, iar femeia speriată i-a dat toți banii din încasări...
S-ar părea că la momentul producerii incidentului, în sediul băncii nu se mai afla nicio altă persoană, în afară de angajați, iar arma cu care casiera a fost amenințată s-ar părea că ar fi un pistol de calibru mare.
La fața locului s-au deplasat mai multe echipaje din cadrul IPJ Ialomița care au asigurat zona și fac cercetări pentru a stabili identitatea supectului... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2013, 16:52 (6776 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație «SF» de 3 milioane de lei

Performanță la Consiliul Județean Ialomița

Administrație «SF» de 3 milioane de lei

În jargonul administrativ, «SF»-urile înseamnă studiile de fezabilitate premergătoare deciziei de a investi din fonduri publice. Pentru evitarea abuzurilor, elaborarea și folosirea studiilor de fezabilitate reprezintă etape obligatorii la întocmirea ofertelor pentru realizarea de obiective de investiții. Și uite așa, «SF»-urile au devenit o afacere de sine stătătoare, generatoare la rîndul ei de abuzuri administrative. La nivelul județului Ialomița, de exemplu, în cele două mandate ale adminsitrației Ciupercă, valoarea acestor «SF»-uri atinge cifra de 3 milioane de lei...

27 de «SF»-uri în două mandate... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 19:12 (7172 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Urmașii ialomițeni ai lui Brătianu

138 de ani de liberalism local

Urmașii ialomițeni ai lui Brătianu

În vreme ce PD-L are nevoie de ventilație artificială pentru a respira, iar PSD își mărește schema de leadership pentru a satisface pretențiile megalomanice ale președintelui Ciupercă, PNL Ialomița se joacă de-a aniversările. La sfîrșitul săptămînii precedente, bruma de liberali care au supraviețuit valurilor succesive de tornade politice locale au serbat 138 de ani de liberalism național și ialomițean. Evenimentul a fost un excelent prilej pentru a scoate de la naftalină 4 dintre vechii lideri ai organizației și de a demonstra că politica înseamnă mai mult decît goana după ciolan...

138 de ani de liberalism în Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 17:22 (10530 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

Descătușare cu ultima clasată

Fotbal, Liga a II-a, Dinamo II-Unirea Slobozia 0-2

Descătușare cu ultima clasată

Unirea a luat sîmbătă, 25 mai a.c., în etapa a 28-a un important hap de oxigen care a mai atenuat perioada gri prin care trecuse echipa. Fără Macare, dar cu Ivașcă la mijloc și cu Soare revenit în apărare, trupa lui Dună a controlat total confruntarea cu ultima clasată, Dinamo II, formație pregătită de fostul internațional Tibor Selymes. Prima ocazie aparține cîinilor mici, dar tentativa de foarfecă a lui Bitez este reținută de Dobre (’19). Trei minute mai tîrziu, cu ceva ajutor alb-roșu prin părțile esențiale, Unirea deschide scorul. Roșu centrează de pe dreapta, iar fundașul dinamovist Nae, în încercarea de a respinge, își introduce mingea în propria poartă. Peste alte trei minute slobozenii... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 15:18 (9209 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

700 de ialomițeni cu handicap, la un pas de a rămâne fără indemnizații

700 de ialomițeni cu handicap, la un pas de a rămîne fără indemnizații

Ialomița își condamnă la moarte persoanele cu handicap. Toate acestea, ca urmare a aplicării unui act normativ elaborat de Ministerele Muncii și Sănătății. Potrivit respectivului document, dosarele bolnavilor încadrați în grad de handicap permanent, în perioada 1992-2000, vor fi reevaluate. Unei astfel de evaluări a fost supus și dosarul Victoriei Bucur, din Gheorghe Lazăr. Paralizată din cauza unui accident vascular, femeia a rămas anul acesta fără indemnizație. «S-a luat această decizie deoarece accidentele vasculare nu mai sînt încadrate pe lista de acordare a gradelor de handicap...» au declarat oficialii din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 14:35 (9953 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Primul transfer: Ramona Ruscior Urse

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Primul transfer: Ramona Ruscior Urse

Chiar dacă abia s-a auzit semnalul de vacanță, conducerea Unirii Slobozia a dat drumul campaniei de achiziții pentru campionatul viitor. Liviu Paraschiv va avea la reunirea de pe 8 iulie încă un pivot la dispoziție și, ca fapt inedit, în lotul Unirii își va face apariția prima handbalistă căsătorită. Numele ei este Ramona Urse, fostă Ruscior, are 28 de ani, iar ultima dată a evoluat pentru CSM Ploiești. Ramona a fost nevoită să abandoneze handbalul timp de un an pentru a se dedica unui sport special: acela de mămică. Conform conducerii Unirii, este o jucătoare care ne va ajuta foarte mult în special pe faza de apărare. În aceste zile se caută și alte handbaliste care să întărească lotul. «La ... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 13:15 (15637 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Viitorul Axintele-Sportul Studențesc 3-3

Egal cu răzvrătiții Sportului

Chiar dacă meciurile oficiale s-au terminat, iar terminarea este pecetluită în ciuda încercărilor deznădăjduite ale adversarilor de a pune bețe în roate, Viitorul Axintele nu a luat încă vacanță. Elevii lui Ion Nica au continuat antrenamentele, iar vineri, 24 mai, au evoluat la București într-un amical cu Sportul Studențesc, varianta anti-Șiman. Alb-verzii i-au avut astfel în față pe Varga, Ferfelea, Lazăr și toți ceilalți care în startul returului s-au dezis de Vasile Șiman și de atunci își caută libertatea pe la Comisii. Răduță-Vasile, Bucă, Simion, Pintilie-Bogorodiță, Ionel, Șelaru, Dedu-Novac, Badea au fost jucătorii care au început meciul pentru Viitorul. Bucureștenii au avut 3-1 la pauză... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 11:14 (4022 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Polițiști din Urziceni au prins în flagrant un grup de tineri, la scurt timp după ce aceștia au sustras 7 aparate radio CD auto. Suspecții, trei tineri cu vîrste cuprinse între 16 și 24 ani, se deplasau ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:10
(12409 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,7 milioane lei, încasări prin executări silite

În luna septembrie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 2329 de somații ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:07
(13053 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Laboratorul Verde al Reciclării

Slobozia: Laboratorul Verde al Reciclării

Laboratorul Verde al Reciclării a ajuns, zilele acestea, la Slobozia, la Școala Gimnazială «Sf. Andrei» și la Școala Gimnazială nr. 3, la peste 100 de elevi de clasa a III-a. În interiorul Laboratorului ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:06
(8025 vizualizări - 0 comentarii)


COMUNICAT DE PRESĂ

Economia Bazată pe Cunoaștere este un proiect strategic de pionierat pentru societatea cunoașterii din România, conceput și derulat de Ministerul Comunicațiilor și Societății Informaționale și finanțat ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 01:43
(11273 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

18 Octombrie 2012, 07:06


12 mașini furate din străinătate, descoperite în Ialomița

Bilanțul polițiștilor din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartiment Trafic și Furturi Auto arată că, în ultimele nouă luni, 12 autoturisme furate din străinătate și-au «găsit» proprietari ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2012, 18:20
(9315 vizualizări - 1 comentariu)


Vară de «foc» pentru pompierii ialomițeni

Vară de «foc» pentru pompierii ialomițeni

În cadrul unei conferințe de presă susținute miercuri, 10 ocotmbrie a.c., pompierii ialomițeni și-au făcut public raportul de activitate pe trimestul III al acestui an. Peste 1400 de situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 16:19
(7124 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

10 Octombrie 2012, 13:03


Ialomița: Europa caută forță de muncă românească

S-a dat din nou startul angajărilor în țările din Europa. Prin intermediul programului Euress, ialomițenii au la dispoziție peste 63 de locuri de muncă, în diverse domenii de activitate. Pe de altă parte ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 10:06
(7936 vizualizări - 3 comentarii)


Coșereni: Și-a pierdut viața pe șosea

Un tînăr, de 22 ani, a murit în dimineața zilei de 9 octombrie a.c. după ce a fost implicat într-un accident de circulație. Pentru scoaterea cadavrului dintre fiarele contorsionate a fost nevoie de intervenția ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 10:03
(7125 vizualizări - 1 comentariu)


Movila: A dat foc la casa gazdei

Neatenția a fost principala cauză a producerii unui incendiu în Movila. O persoană care locuia cu chirie într-un apartament din localitate a uitat pe foc o tigaie, iar flăcările s-au extins. Din fericire ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 09:24
(7131 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila incendiu


Ialomița: Trofeul «Ion Albeșteanu» a ajuns în Timiș

Festivalul Național de Folclor «Ion Albeșteanu» și-a desemnat cîștigătorii. Trofelul ediției din acest an i-a revenit tînărului Cristian Ioan Pop, de 22 ani, din județul Timiș. Printre laureați se numără ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 09:12
(8237 vizualizări - 0 comentarii)


Copii dispăruți, găsiți pe străzile din Fetești

Doi minori, de 13 și 15 ani, dați în urmărire națională după ce au dispărut, au fost găsiți de polițiștii din Fetești. Cei doi copii pribegeau pe străzile municipiului în căutare de mîncare și adăpost. ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 08:58
(8808 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: În aceeași zi în care și-a luat permisul, a intrat cu mașina în stîlp

Începător într-ale șofatului, un tînăr de 19 ani a avut parte de ghinion. În aceeași zi în care și-a luat permisul de conducere, a intrat cu mașina într-un stîlp de pe marginea drumului. Fericit că este ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 08:52
(9904 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești accident


Urziceni: Un elev de 13 ani a furat din curtea școlii unde învăța

La ore este elev, iar în pauze hoț. A demonstrat-o tuturor un copil de 13 ani, din Urziceni. Acesta a a furat mai multe grilaje metalice ale unei clădiri dezafectate, aflate în curtea școlii în care acesta ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2012, 08:49
(10187 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt copil


Slobozia: Înjunghiată de concubin?

Slobozia: Înjunghiată de concubin?

Casiera în vîrstă de 45 ani a unei benzinării din Slobozia a trecut în noaptea de luni spre marți, 8/9 octombrie a.c., prin clipe de coșmar. Femeia a fost înjunghiată în spate de două ori de către un bărbat ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2012, 10:25
(9762 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: «Asociația Internațională a Polițiștilor», pe terenul de fotbal

Amara: «Asociația Internațională a Polițiștilor», pe terenul de fotbal

Întrecere sportivă inedită sîmbătă, 6 octombrie a.c., pe terenurile sintetice de fotbal din stațiunea Amara. Polițiștii ialomițemi, membri ai «Asociației Internaționale a Polițiștilor», au renunțat la uniforme ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2012, 21:30
(9405 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tîlhar prins de polițiști

Efective de polițiști din cadrul Poliției Urziceni au deschins în locuința unui tînăr de 27 ani, din Borănești. Acesta era acuzat de comiterea a două tîlhării, victimele suspectului fiind două minore, de ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2012, 20:36
(11828 vizualizări - 7 comentarii)


Jandarm ialomițean, campion național la karate

Jandarm ialomițean, campion național la karate

În vîrstă de 31 ani, plutonierul Florin Mihalcea, din cadrul Detașamentului Mobil de Jandarmi Slobozia, a reușit să obțină titlul de campion național la Campionatul Național de Arte Marțiale, desfășurat ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2012, 19:58
(10702 vizualizări - 3 comentarii)


Protest «Cartel Alfa» și la Slobozia

Protest «Cartel Alfa» și la Slobozia

Membrii Sindicatului «Cartel Alfa», precum și ai celorlate sindicate afiliate confederației, au protestat miercuri, 3 octombrie a.c., și la Slobozia. Aproximativ 150 de oameni au pichetat sediul Prefecturii ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2012, 18:14
(8720 vizualizări - 2 comentarii)


Luciu: I-au furat 13 curcani din curte

«Captura» vieții lor, 13 curcani, furați din gospodăria unei bătrîne din Luciu, a devenit pentru 3 hoți din orașul constănțean Hîrșova o corvoadă. Au fost prinși în flagrant de polițiști în timp ce încercau ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2012, 18:11
(7063 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Luciu furt curcani


Slobozia: 75 de cartele SIM ascunse în cusătura unei pături, introduse în Penitenciar

Din vizitator al unui deținut, un tînăr de 23 de ani, din Dragalina, s-a transformat în infractor, încercînd să introducă 75 de cartele SIM Vodafone și Cosmote în Penitenciarul Slobozia. Planurile i-au ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2012, 18:10
(10792 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au furat căruciorul de la supermarket

Și-au făcut cumpărăturile la supermarket și în loc să-și care bunurile în sacoșe s-au gîndit să fure căruciorul. S-a întîmplat vineri, 28 septembrie a.c., la Fetești, iar autorii furtului sînt doi tineri ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2012, 18:08
(10336 vizualizări - 3 comentarii)


Sărățeni: Copii-infractori, prinși de polițiști

4 copii, cu vîrste cuprinse între 7 și 10 ani, din Sărățeni, sînt cercetați de polițiști sub acuzația de «furt calificat». Aceștia au furat fier vechi și o bicicletă din locuința unei localnice. Duminică ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2012, 18:08
(10271 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

2 Octombrie 2012, 18:15


Slobozia: «Salonul Anual de Carte», la a XXI-a ediție

Slobozia: «Salonul Anual de Carte», la a XXI-a ediție

Eveniment cultural de marcă la Slobozia. Luni, 1 octombrie 2012, «Salonul Anual de Carte» și-a redeschis porțile. Scriitori, editori, dar și iubitori ai cărții au participat la deschiderea oficială...
...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2012, 23:34
(9167 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Tînăr beat și fără permis, la volanul unui autoturism furat

Joi, 27 septembrie a.c., polițiști din cadrul Poliției Amara au depistat pe raza localității un autoturism cu numere de înmatriculare străine, iar lîngă acesta se afla un tînăr de 24 ani, din comuna Cumpăna ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2012, 17:36
(9095 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Festivalul național de folclor «Ion Albeșteanu», la a IX-a ediție

În perioada 4-5 octombrie 2012, se va desfășura la Slobozia cea de-a IX-a ediție a Festivalului Național de Folclor «Ion Albeșteanu». Organizatorii acestui eveniment artistic sînt Consiliul Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2012, 17:29
(12977 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Dezvoltarea durabilă a județului Ialomița

Confederația Sindicală Națională «Meridian», împreună cu Federația Agricultorilor «Fermierul», parteneri în cadrul Proiectului «Împreună pentru dezvoltarea dialogului social în România», cofinanțat de ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2012, 16:52
(6183 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Un copil de 7 ani a murit înecat într-un bazin al unei fabrici dezafectate

Nenorocire în sînul unei familii din Fetești. În seara zilei de joi, 27 septembrie a.c., un băiețel de 7 ani a sfîrșit înecat într-un bazin adînc, plin cu apă, din curtea unei fabrici dezafectate. Copilul ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2012, 21:38
(9544 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...