Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Înfrîngere cu Danubius

Deși campionatul se reia abia pe 4 aprilie, handbalistele de la Unirea Slobozia își continuă pregătirea în regim normal, doar că întîlnirile oficiale sînt înlocuite de unele amicale. Vineri, 22 martie, Unirea a jucat la Galați cu lanterna roșie a Ligii Naționale, Danubius. Jocul a fost controlat din start de echipa gazdă, care a avut la pauză un avantaj de 9 goluri. Repriza secundă a fost mult mai echilibrată, iar fetele noastre au recuperat un gol din diferență. S-a terminat 33-25 pentru Galați, într-un meci în care de la Unirea au ieșit în evidență pivotul Raluca Băcăoanu și extremele Jeni Drăgan și Raluca Năstase. La mijlocul acestei săptămîni, Unirea Slobozia va juca un nou amical, în deplasare... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2013, 10:58 (9007 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Agresată de concubin, salvată de medicii din Slobozia

Agresată de concubin, salvată de medicii din Slobozia

Un caz medical dificil a fost rezolvat cu succes de către medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Vorbim despre cel al minorei de 15 ani, din localitatea Traian, care în data de 9 martie a fost înjunghiată de concubin... După o intervenție chirurgicală care a durat 4 ore, viața adolescentei a fost salvată. La finalul acestei săptămîni, ea se va întoarce acasă...

La un pas de moarte
În seara zilei de 9 martie 2013, adolescenta Ana Maria Gîță, de 15 ani, a fost agresată de către Nicu Florin Olteanu, de 19 ani, concubinul acesteia. Tînărul a luat un cuțit și a înjunghiat... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2013, 09:15 (6338 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte libere

Doi juniori ai CSM Amara s-au calificat la Campionatul Național

Între 22 și 24 martie, la Mangalia, s-a desfășurat turneul de calificare pentru Campionatul Național de Juniori care se va derula la Piatra Neamț, în perioada 26-28 aprilie. CSM Amara a reușit să califice la această competiție 2 sportivi: Valentin Doru Măiță, care la Mangalia a ocupat locul 3 la 50 de kilograme, și Adrian Turcu, clasat pe primul loc la 55 de kilograme. «Îi mulțumesc domnului primar Victor Moraru pentru că a insistat ca acești 2 sportivi, care altfel se pierdeau, să fie aduși la clubul nostru!» a declarat profesorul Marian Moraru. De la Piatra Neamț, luptătorii amăreni speră să revină cu medalii, Adrian Turcu vizînd chiar titlul național.... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2013, 08:56 (4185 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

«Eu sunt un om de afaceri care încearcă să facă politică!»

Ernest Caloianu, deputat PP-DD

«Eu sînt un om de afaceri care încearcă să facă politică!»

Periplul nostru printre parlamentarii ialomițeni aleși să ne guverneze destinele se apropie de sfîrșit. V-am prezentat în ultimele trei luni, 7 dintre cei nouă aleși locali și proiectele lor de moment sau de viitor pentru județ... Ernest Caloianu face însă o notă aparte. E primul parlamentar care susține că, înainte de toate, este om de afaceri!

Ernest rescrie legea achizițiilor publice
Ernest Caloianu a fost propulsat în Parlamentul României pe filiera PP-DD, după ce Dan Diaconescu s-a plictisit întrebînd în stînga și-n dreapta dacă nu vrea careva un post ca ăsta. A fost ales... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2013, 08:47 (7948 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cartier rezidențial din chirpici la Bora...

Cartier rezidențial din chirpici la Bora...

Actuala administrație din Slobozia se întrece pe sine în ceea ce privește proiectele edilitare. Aleșii locali au în plan să construiască la Bora un cartier rezidențial... din chirpici! «Tinerii din Bora vor locuri de casă. Pentru că acolo sînt utilități, noi le vom da!» susține viceprimarul Valentin Băcanu. De aceste facilități nu beneficiază însă și cartierul rezidențial din zona Gării Slobozia Nouă. Racordarea la utilități a viitorilor locatari se face cu încetinitorul...

Se extinde mahalaua...
Așa cum a promis încă de la instalarea sa în funcție, primarul Alexandru Stoica vrea... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2013, 01:52 (7882 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Spitalul Județean a ratat o investiție de 30 milioane de euro!»

Administrația Ciupercă sabotează absorbția fondurilor europene

«Spitalul Județean a ratat o investiție de 30 milioane de euro!»

De aproape două mandate, administrația Ciupercă susține că una dintre prioritățile sale absolute o reprezintă «investițiile în Sănătate». Realitatea dovedește însă contrariul. Vasile Olaru, directorul Spitalului Județean Slobozia, l-a acuzat public pe Silvian Ciupercă de ratarea unei investiții de 30 milioane de euro! Un alt proiect de informatizare a sistemului medical a fost ratat în iulie 2011, din cauza intervenției aceluiași oficial județean...

Un proiect ratat în mod deliberat
Deși vechi de aproape 5 ani, scandalul accesării fondurilor europene pentru «reabilitarea, modernizarea... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2013, 00:54 (9620 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița plătește 154 mii de euro pentru 6 porturi «pe hârtie»!

Studiu de fezabilitate pentru himere

Ialomița plătește 154 mii de euro pentru 6 porturi «pe hîrtie»!

Insistența cu care administrația județeană plătește studii de fezabilitate exorbitant de scumpe pentru himere administrative devine periculoasă. Nici nu s-a uscat bine cerneala de pe tipăriturile care-l acuză pe Silvian Ciupercă de ratarea investiției pentru «incubatorul de afaceri» de la Urziceni și un nou proiect este supus aprobării Consiliului Județean Ialomița. Luni, 18 martie, Consiliul Județean a cerut acordul pentru cheltuirea a 154 mii de euro pentru un studiu de fezabilitate care presupune realizarea a 6 porturi pe Dunăre, în zona Fetești-Giurgeni. Oficialii județeni au precizat că această prima etapă este una «pe hîrtie»...

Copie la indigo... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2013, 21:04 (6824 vizualizări - 9 comentarii)

ANCHETĂ

Ialomița interlopă...

18 grupuri infracționale, în vizorul Poliției

Ialomița interlopă...

Ialomița este un județ sărac, însă cu un grad ridicat de infracționalitate. «Cămătărie», «proxenetism» sau «trafic de persoane» sînt doar cîteva dintre faptele penale comise de membrii marilor clanuri interlope din județ. De la vest la est, lumea interlopă din Ialomița este guvernată de clanurile Duduienilor, Ritaxon sau Severin, în zona Urziceniului, în timp ce la Slobozia sînt prezente clanurile Frusin și Dincă. La fel de «celebri» sînt și țiganii din Țăndărei, care au exploatat în Anglia peste 180 de minori... Fiecare dintre aceste rețele de infractori urmărește să-și impună supremația... Lupta pentru putere din interiorul lumii interlope degenerează în adevărate scandaluri publice. Deznodămîntul... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2013, 17:36 (22645 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Smirna: Sinucidere învăluită în mister

Smirna: Sinucidere învăluită în mister

Acuzații grave la adresa polițiștilor Secției Grivița. Familia unui tînăr de 29 de ani din satul Smirna, cercetat pentru furt, susține că acesta a fost bătut cu bestialitate de oamenii legii în timpul audierilor. Respectivele acuzații l-ar viza pe ajutorul șefului de post, agentul Vasile Cloșcă. Cazul este cu atît mai cutremurător cu cît, tulburat din cauza presupusei corecții aplicate, suspectul și-a pus capăt zilelor. La nivelul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost deschisă o amplă anchetă. «Oficial, agentul vizat nu a fost implicat în cercetarea acestui caz. Mai mult, expertiza medico-legală infirmă prezența urmelor de violență pe corpul victimei...» au declarat reprezentanții... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 17:36 (19042 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA Constanța, acționată în instanță la Căzănești

RAJA Constanța, acționată în instanță la Căzănești

La sfîrșitul anului precedent, Pilă D. Nicolae, din Căzănești, acționa în judecată furnizorul local de apă pentru că, în baza unui contract încheiat la începutul anului, respectivul furnizor «a furnizat apă potabilă... și a preluat de la acesta apele uzate și meteorice». Surpinzător însă, orașul Căzănești nu dispune nici la acest moment de rețea de canalizare... Iar în situația lui Pilă D. Nicolae se află peste 100 de abonați. În replică la acuzațiile care i se aduc, RAJA susține că «aceasta este denumirea completă standard a contractului (...) prin care furnizează serviciul de alimentare cu apă». Războiul continuă...

Pilă, abonatul de la capătul liniei... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 13:36 (10596 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Alegerile locale din 2012 ar trebui reluate!

Curtea Constituțională a dat cîștig de cauză șefului PD-L Ialomița

Alegerile locale din 2012 ar trebui reluate!

Potrivit unei decizii emise de către Curtea Constituțională în luna februarie 2013, alegerile locale din 2012 ar trebui reluate! Decizia admite excepția de neconstituționalitate formulată de președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică, excepție care viza articolul 118 din Legea 67/2004. Potrivit acestui articol, «prefecții și subprefecții nu pot candida și nu pot participa la acțiunile de campanie electorală, sub sancțiunea demiterii din funcție, decît în situația în care demisionează cu cel puțin 50 de zile înaintea datei alegerilor». Reamintim că, în baza acestui articol, USL Ialomița a reușit să blocheze accesul lui Cazacu Marinică la cursa electorală pentru alegerea în funcția de președinte... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 11:35 (7058 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul de Afaceri din Urziceni, mort înainte de naștere

Cu sprijinul autorităților locale și județene

Parcul de Afaceri din Urziceni, mort înainte de naștere

Gestant de circa 3 ani în sertarele administrației județene, Parcul de Afaceri din Urziceni a fost declarat public mort. Eșecul administrativ a fost prezentat opiniei publice în cadrul unei conferințe de presă susținută de către președintele Silvian Ciupercă. «Litigiul este nesoluționat în acest moment. Terenul nu este liber de sarcini și, prin urmare, nu poate face obiectul finanțării acestui proiect, care presupune o cofinanțare de 50% din partea noastră. În consecință, cererea noastră a fost respinsă...» a precizat acesta. Dincolo de declarațiile publice, ratarea acestui proiect a cărui valoare  estimată se ridica la 12,6 milioane lei, naște suspiciuni serioase și întemeiate. Voci autorizate... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 11:25 (7729 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia, obligat să renunțe la taxe

Oficial, va fi mai bine...

Spitalul Județean Slobozia, obligat să renunțe la taxe

Ca urmare a scandalului public în care a fost implicată conducerea Spitalului Județean Slobozia, Consiliul Județean Ialomița a impus acestei unități medicale renunțarea la taxele impuse pacienților la intrarea în spital. Potrivit declarațiilor oficiale, acestea ar urma să fie suportate din fonduri publice. «Consiliul Județean Ialomița și-a luat angajamentul de a suporta lunar decontarea celor aproximativ 200 mii lei lunar pe care îi pierdem în acest fel...» a declarat directorul Spitalului Județean Slobozia în cadrul unei conferințe de presă comune, joi, 7 martie 2013. Deși, oficial, taxele impuse de Spitalul Județean Slobozia dispar, pacienții care doresc să fie consultați cu prioritate pot plăti... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 11:20 (6769 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sistemul medical privat din Ialomița costă 70 milioane lei anual

Sistemul medical privat din Ialomița costă 70 milioane lei anual

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut public un raport cu privire la fondurile disponibile în anul precedent. Jumătate din bugetul total al instituției, în valoare de 140 milioane lei, a fost destinat sistemului medical privat din județ. Această sumă a fost acordată în proporție de 70% farmaciilor, ca urmare a creșterii consumului de medicamente...

Fonduri de ordinul milioanelor
Sistemul medical privat din Ialomița este alcătuit din laboratoarele de analize medicale, cabinetele private ale medicilor specialiști, cabinetele individuale ale medicilor de familie... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 11:17 (7233 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Colecționarul de reptile

Colecționarul de reptile

Florin Sîrb are 43 de ani și, după accent, e ardelean. Dar casa lui e acum oriunde își poate prezenta colecția de reptile. Este cea mai mare din țară, după cum singur susține și «cu siguranță, cea mai mare de șerpi veninoși: taipanul australian, mamba negru, mamba verde, viperă pufăitoare, viperă de Gabon... Și șerpi cu clopoței, cîteva specii...». Spune că aproape că s-a născut cu pasiunea asta și se bucură de fiecare dată cînd îi vede pe oameni admirîndu-i reptilele...

Colecții și colecționari
Începînd cu 7 martie 2013, Muzeul Județean din Slobozia găzduiește cea mai mare expoziție... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 11:15 (6567 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Peste 700 de procese pentru taxa auto în Ialomița

Anul precedent, pe rolul Tribunalului Ialomița peste 700 de șoferi din județ au intentat procese pentru a nu plăti sau a li se restitui taxa auto. Toți au avut cîștig de cauză!

Taxa auto, scoasă în afara legii
Calculată în funcție de datele tehnice ale fiecărei mașini în parte, taxa auto a fost implementată la 1 ianuarie 2007, o dată cu intrarea României în Uniunea Europeană. Inițial taxa auto a fost instituită șoferilor care cumpărau mașini second-hand din străinătate. Aceste autoturisme au fost considerate ca avînd un nivel de emisie al noxelor mult mai mare decît cele noi.... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 11:11 (5287 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Stoica, candidat unic la șefia PSD Slobozia

Lăsați voturile să vină la mine…

Stoica, candidat unic la șefia PSD Slobozia

Marți, 19 martie 2013, organizația municipală a PSD Slobozia s-a întrunit la Casa de Cultură Municipală pentru a-și alege președintele. Pe lista candidaților a fost trecut un singur nume, respectiv cel al actualului șef al Organizației sau primarul Sloboziei, Alexandru Stoica...
La conferința PSD Slobozia au participat peste 300 de simpatizanți și delegați cu drept de vot. Și-au făcut apariția și invitați de onoare, precum viceprimarul PNL Cezar Zamfir, vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, președinte al PNL și co-președinte al USL Ialomița, Ioan Martin, liderul de sindicat al Uniunii Sindicatelor Libere din Învățămînt, Traian Mitrea, președintele organizației PSD Țăndărei, Cristian... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2013, 19:18 (21402 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița, încă o dată restanțiere la colectarea taxelor și impozitelor

Primăriile din Ialomița, încă o dată restanțiere la colectarea taxelor și impozitelor

Colectarea taxelor și impozitelor locale continuă să fie una dintre problemele acute ale administrațiilor publice din Ialomița. Gradul de încasare a debitelor restante în 2012 este de 60%, cu 4 procente mai mult decît în 2011... În fața acestui fenomen care blochează orice încercare de dezvoltare edilitară, primarii ridică din umeri neputincioși...

Golul din vistierie
Incapacitatea de colectare a taxelor și impozitelor a devenit sport administrativ. Raportul Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița  cu privire la situația debitelor neîncasate ale celor 66 de primării... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2013, 16:52 (11648 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

Elena Udrea și-a prezentat la Slobozia moțiunea «Noul PDL. O nouă Românie»

Elena Udrea și-a prezentat la Slobozia moțiunea «Noul PDL. O nouă Românie»

Pregătirile pentru alegerea unui nou președinte al Partidului Democrat Liberal au intrat în linie dreaptă. Marți, 19 martie a.c., Elena Udrea, unul dintre cei trei candidați care doresc să ajungă în fruntea PD-L, a venit la Slobozia pentru a-și prezenta moțiunea prin care dorește să revigoreze din punct de vedere politic principala formațiune de Opoziție din România...

PD-L Ialomița, alături de toți candidații
Elena Udrea este cel de-al doilea candidat la funcția de președinte al PD-L care a sosit la Slobozia, după Vasile Blaga, favoritul în cursa electorală pentru șefia partidului... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2013, 16:43 (8666 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Cât a crescut buturuga mică!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CF Brăila 3-2

Cît a crescut buturuga mică!

Unirea Slobozia a bătut liderul și a făcut-o de o manieră categorică. De la experimentatul Mihalcea pînă la tînărul Ibrian, băieții și-au făcut datoria. În acest moment, lupta la vîrf este, grație victoriei slobozenilor, foarte încinsă, iar Unirea, deși pe 7, s-a apropiat la 5 puncte de lider!

«Tînărul» Mihalcea
Marin Dună a avut pentru meciul cu Brăila un lot format, cu o singură excepție, Jianu, din jucători care au îmbrăcat și în tur tricoul Unirii. La mijloc a apărut Florinel Ibrian, cel care pare hotărît ca de această dată să nu mai lase «din mînă» tricoul de titular. Jocul... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2013, 14:45 (8252 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DSVSA Ialomița: 15 mai, ziua veterinarilor

În fiecare an, pe 15 mai, este serbată «Ziua Națională a Medicului Veterinar». Sărbătoarea a fost stabilită în cadrul celui de-al VI-lea Congres Național de Medicină Veterinară din 1994. S-a marcat astfel ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 17:08
(9730 vizualizări - 2 comentarii)


Unul dintre copii dispăruți din Urziceni, găsit în Gara de Nord

Minorul Matache Gabriel-Leonard, din Urziceni, sesizat ca dispărut la data de 6 mai a.c., a fost depistat și încredințat familiei. În urma cercetărilor efectuate, băiatul, în vîrstă de 14 ani, a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:53
(13853 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: «Povești digitale» pentru vîrstnici

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează cursuri de «Povești digitale» pentru vîrstnici, avînd drept grup țintă persoanele de vîrsta a treia din județul nostru. Cursurile se vor desfășura în ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:47
(11504 vizualizări - 0 comentarii)


Patru jandarmi ialomițeni decorați în Kosovo

70 de jandarmi români detașați în Kosovo, în cadrul miniunii UE au fost distinși, joi, 12 mai, cu medalia «Common Security and Defence Policy». Printre aceștia de numără și patru subofițeri din cadrul ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:39
(9742 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Prins în flagrant în timp ce bracona

Prevenirea și combaterea braconajului piscicol a reprezentat în această perioadă o prioritate pentru polițiștii ialomițeni, avînd în vedere faptul că s-a înregistrat o creștere a faptelor de acest gen. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:14
(8507 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Grivița: Fier vechi, confiscat

Polițiștii din Grivița au prins joi, 12 mai, un bărbat de 43 ani din localitate care transporta cu căruța fier vechi, fără a deține documente de proveniență. Fierul vechi a fost confiscat și predat unei ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:12
(10580 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Condamnați încarcerați

Joi, 12 mai, un bărbat de 38 ani din Coșereni a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului, Judecătoria Urziceni emisese un mandat de executare a pedepsei de un an închisoare ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:11
(9059 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Combaterea violenței

Efective din cadrul Poliției Urziceni au acționat joi, 12 mai a.c., în sistem integrat cu jandarmii pentru prevenirea și combaterea violenței stradale. Polițiștii au legitimat peste 50 de persoane, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:10
(8418 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Atenție fermieri! Declarația pentru cota de lapte, la final

Termenul de depunere a declarațiilor anuale de cotă de lapte se apropie. În acest sens, reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură atenționează fermierii că ultima zi va fi 16 mai ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 12:49
(10348 vizualizări - 0 comentarii)


Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Hyundai a lansat, în cadrul Salonului Auto de la Barcelona 2011, noul Elantra-model ce va fi disponibil către vînzare în România, Spania și alte țări europene în cel de-al treilea trimestru al acestui an ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 10:47
(7771 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Asociația «Prietenii Bibliotecii»

Cu prilejul Anului European al Voluntariatului 2011 și a Săptămînii Naționale a Voluntariatului 9-15 mai 2011, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița va înființa Asociația de voluntariat «Prietenii ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 09:46
(11077 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 16 mai, termenul limită de depunere a cererii SAPS

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor interesați că termenul limită pentru depunerea cererilor de sprijin pe suprafață pentru anul în curs este 16 mai 2011» ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 08:27
(16174 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Un autoturism furat la sfîrșitul anului 2008 și găsit de polițiștii ialomițeni în 2010 a fost restituit proprietarului de drept, un cetățean din Germania. Acțiunea a fost posibilă urmare a unei corespondențe ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:27
(8864 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: furt AUDI Ialomița


TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

Autotractorul unei firme slobozene, furat în data de 1 mai, a fost descoperit ieri, 11 mai, în localitatea Ștefănești-Ilfov. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit drept suspect principal al furtului ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:24
(8122 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt TIR


Fetești: Doi bătrîni, victime ale unei înșelăciuni

Doi bătrîni din Fetești au căzut victimele unei înșelăciuni. Profitînd de naivitatea oamenilor, două hoațe le-au furat toții banii din locuință.
Joi, 12 mai, polițiștii feteșteni au fost alarmați asupra ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:17
(10074 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Minor, autor al mai multor furturi

Un minor de 17 ani este cercetat penal pentru furt calificat, după ce polițiștii au stabilit că este autorul unui furt din Munteni Buzău. Fapta a fost reclamată polițiștilor, miercuri, 11 mai, de către ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:21
(9051 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru braconaj

Polițiștii ialomițeni au desfășurat miercuri, 11 mai, o acțiune extinsă pentru prevenirea braconajului piscicol în județul nostru. Rezultatele activităților s-au concretizat în constatarea a 18 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:02
(7940 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Porcii pot intra în tîrg pînă la 15 mai

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează asupra datei limită a mișcării suinelor vii în tîrgurile de animale. Astfel, potrivit normelor legale intrarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:39
(9882 vizualizări - 5 comentarii)


Andrășești: Descinderi pentru furturi de curent electric

Forțe sporite de polițiști slobozeni, agenți ai posturilor de poliție Albești, Andrășești, jandarmi ialomițeni dar și specialiști ai unei societăți de energie electrică au descins marți, 10 mai, la locuințele ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:36
(12151 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoț de cai, arestat

Un tînăr de 23 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit că este autorul a mai multor furturi de cabaline de pe raza localității Movilița, de altfel și localitatea sa de domiciliu. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:35
(14750 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Evaziune de peste 1,8 milioane lei

Marți, 10 mai, polițiștii ialomițeni au reținut un bărbat de 64 ani. În sarcina individului se reține un prejudiciu adus bugetului de stat în valoarea de peste 1,8 milioane lei.
Pe scurt, bărbatul de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:32
(10000 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia evaziune


Urziceni: Adolescentă dispărută

Urziceni: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din Urziceni, a dispărut. Marți, 10 mai, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că Liliana Petrache, de 16 ani, a plecat din Complexul de Servicii pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:28
(14027 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa lunară a locurilor de muncă

La sfîrșitul săptămînii, vineri, 20 mai 2011, începînd cu orele 9.00, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza bursa lunară a locurilor de muncă. Potrivit organizatorilor, acțiunea ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:19
(9049 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconaj pe Brațul Borcea

Braconajul piscicol a fost principalul obiectiv al acțiunii polițiștilor feteșteni organizată, marți, 10 mai. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în constatarea a 5 infracțiuni pentru care sînt cercetate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:16
(11866 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești braconaj


Ialomița: Acțiuni pentru siguranța publică

Polițiștii din Urziceni și Țăndărei dar și cei ai posturilor de poliție arondate celor două orașe, au desfășurat marți, 10 mai, în intervalul orar 15.00-17.00, o acțiune pentru asigurarea unui climat de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:15
(10269 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune de peste 210 miliarde lei în luna aprilie. 12 sesizări penale depuse la Parchet!

În cursul lunii aprilie 2011, DGFP Ialomița a efectuat 442 verificări la firme, în urma acestora stabilindu-se venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de aproape 21,348 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 09:10
(7108 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, vineri, 6 mai 2011, s-a desfășurat faza zonală a celei de-a XIX-a ediții a Festivalului Județean de Folclor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 08:46
(15285 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 19:36
(6740 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: A violat-o în propria locuință

Un tînăr de 20 ani din Platonești a fost arestat preventiv pentru viol și violare de domiciliu. Individul a fost reținut duminică, 8 mai, după ce a intrat forțat în locuința unei tinere, de 35 ani, din ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:04
(13181 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Platonești viol


Slobozia: Au încercat să fure conducta de termoficare

Doi bărbați de 26, respectiv 39 ani, sînt cercetați pentru furt calificat. În sarcina celor doi se reține faptul că luni, 9 mai, încercau să fure fier vechi de la o conductă magistrală de termoficare a ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:03
(10143 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...