Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Salariul mediu în Ialomița este de 1301 lei

Ialomița în cifre statistice

Salariul mediu în Ialomița este de 1301 lei

În ciuda faptului că locurile de muncă sînt din ce în ce mai puține, iar rata șomajului crește simțitor, Ialomița continuă să trăiască. Este extrem de dificil, dar nu și imposibil... Statistica arată că, la sfîrșitul anului 2012, Ialomița avea un efectiv de peste 43000 de angajați, care reușeau să obțină un salariu mediu net lunar de 1301 lei pe lună. Cei mai mulți dintre angajați sînt în industrie și sectorul bugetar...

Viața economică în cifre
Statistica Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, referitoare la rata șomajului din anul precedent, este clară.... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2013, 16:30 (6526 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia Știința București 23-25 (13-7)

Gașca lui Ghiulai ne-a nimicit speranțele

Unirea Slobozia s-a îndepărtat definitiv de promovare. S-a întîmplat duminică, 24 februarie 2013, iar cel care a pus umărul decisiv în acest sens a fost Lucian Ghiulai, fost antrenor al Sloboziei în toamna lui 2011. «Vreau ca voi să fiți o gașcă!» le spunea Ghiulai slobozencelor în momentul preluării  echipei noastre. N-a reușit la Unirea, dar și-a găsit terenul propice construirii găștii la Știința București, echipă extrem de ambițioasă din care fac parte vechile noastre cunoștințe Laura Leahu, Alexandra Preda și Ana Maria Lazăr...

Prima reprziă: ce dezinvoltură!
Ghiulai... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2013, 15:25 (12585 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Radu Popa a cîștiga «Cupa Vrancart»

La finele săptămînii precedente, la Adjud, s-a desfășurat «Cupa Vrancart», turneu în cadrul căruia, la categoria 16 ani masculin, tenisul slobozean a avut parte de o surpriză foarte plăcută. Deși nu se afla pe lista capilor de serie, Radu Sebastian Popa, legitimat la CSS Slobozia, a cîștigat turneul. După ce în primul tur l-a bătut în două seturi pe Bogdan Andronic, turul 2 i l-a scos în cale pe favoritul numărul 1, băcăoanul Tudor Diaconu, sportiv mai mare cu un an decît Popa. Deloc impresionat, tenismenul nostru s-a impus în 3 seturi: 6-4, 2-6, 6-2. Nemțeanul Nicolae Baciu a fost următoarea «victimă», fiind spulberat în două seturi: 6-1, 6-1. Adversarul din finală, Sabin Saveliuc, a abandonat... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2013, 11:21 (8831 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«Mami, vreau bonă cu diplomă!»

«Mami, vreau bonă cu diplomă!»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se pregătește să lanseze pe piața muncii a treia generație de bone cu diplomă. Și în acest an, instituția și-a propus să califice șomeri pentru meseria de «baby-sitter». Anul trecut, au absolvit acest curs 28 de persoane... Mihaela Iacob, de 40 de ani, are deja calificare în această profesie. Cu diploma în mînă, ea va pleca în Germania să îngrijească un bebeluș, pentru un salariu de 1000 de euro pe lună...

La «școala de bone»
În planul cursurilor de calificare pe care reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2013, 10:21 (6346 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III, meci amical

Slobozia a bătut Axintele

Săptămîna trecută a fost plină de amicale pentru Unirea Slobozia și Viitorul Axintele. Miercuri, 20 februarie a.c., Unirea a trecut de Gloria Buzău cu 5-1, golurile echipei noastre fiind marcate de Macare și Ivașcă, ambii cu cîte o dublă,  și Adrian Mihalcea. Tot miercuri, Axintele a trecut de ACS Berceni cu 3-1, goluri Busuioc, Robu și autogol Frangu. Vineri, 22 februarie, Viitorul a pierdut meciul cu Delta Tulcea. Duminică, 24 februarie, cele două trupe ialomițene s-au înfruntat la Modelu. Viitorul a deschis scorul prin Bucă, iar Unirea l-a răsturnat prin Jianu și Toma.

S-a terminat 2-1 pentru Unirea într-un meci în care Marin Dună și Ion Nica au folosit formațiile:... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2013, 09:11 (6285 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Caz de corupție la Postul de Poliție Grivița

Ajutorul șefului de post, prins în timp ce lua mită

Încă un polițist a căzut în plasa ofițerilor anticorupție ialomițeni. Este vorba despre un agent de la Poliția Grivița, care a fost prins în flagrant în timp ce primea mită...

Reținut pentru 24 de ore Agentul șef Constantin Florea, ajutorul șefului Postului de Poliție Grivița este acuzat de faptul că a pretins suma de 200 lei unui șofer tras pe dreapta pentru că a încălcat regulile de circulație. Deranjat de faptul că omul legii i-a cerut bani, conducătorul auto a depus o plîngere la Serviciul Județean Anticorupție Ialomița. Ofițerii anticorupție, alături de procurori din cadrul Parchetului... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2013, 12:09 (20589 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația județeană a investit 10 ani în «năluci electorale»

Administrația județeană a investit 10 ani în «năluci electorale»

Vi-l mai amintiți pe sărmanul Cațavencu declamînd în Scrisoarea pierdută a lui Caragiale: «Industria română e admirabilă, e sublimă, putem zice, dar lipsește cu desăvîrșire. Soțietatea noastră dar, noi, ce aclamăm? Noi aclamăm munca, travaliul, care nu se face de loc în țara noastră!». Ei bine, nu știm de ce și cum, dar lista investițiilor Consiliului Județean Ialomița din ultimii 10 ani ne face să rememorăm acest citat devenit celebru. Pentru că, după 10 ani de investiții în clientela politică a PSD, județul arată mai jalnic decît oricînd...

După 10 ani de cheltuit bani publici...... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 18:51 (8216 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Olaru și Zamfir, «vedetele» Sănătății ialomițene

Olaru și Zamfir, «vedetele» Sănătății ialomițene

Scandalul «deturnării de fonduri» din banii pacienților (sau, mai bine spus, «înșelăciunii»?) survine pe fondul unei rocade programate. Potrivit declarațiilor publice furnizate presei locale, directorul Spitalului Județean Slobozia intenționează să ocupe funcția de șef al Casei Județene de Asigurări de Sănătate.
«Da, am de gînd să plec de la conducerea Spitalului și să ocup, interimar, funcția de director la Casă. Cu cît mai repede, cu atît mai bine. În locul meu la spital va veni cineva din echipa care este acum la conducere. Nu știu, vom vedea!» ar fi declarat curajos Vasile Olaru zilele trecute.
În cazul în care acest obiectiv personal al directorului spitalului va fi bifat, în... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 18:44 (19688 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Pîrtie politică pentru Cezar-ul liberalilor

Pocora pierde cursa pentru șefia PNL Slobozia

Săptămîna trecută vă povesteam că PNL Slobozia se pregătește de alegeri după model PSD. Adică șeful filialei, Ioan Martin, a decis ca alegerile pentru președinția celei mai mari organizații locale să fie cîștigate de către Cezar Zamfir, actualul viceprimar al Sloboziei. Iar filiala nu are nimic împotrivă pentru că ultimele elemente reacționare ale acesteia au fost spulberate prin suspendarea din funcțiile de conducere. Ei bine, rămîne cum am stabilit! Numai că...

O filială cu personalitate
În ciuda aparentului consens, filiala PNL Slobozia rămîne un butoi cu pulbere... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 16:42 (7566 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la Grupul Școlar Armășești

Prostituate în uniformă?

Scandal la Grupul Școlar Armășești

Elevele Grupului Școlar «Iordache Zossima» Armășești, ținte pentru proxeneți? Inspectoratul Școlar Județean Ialomița răspunde «DA!» la această întrebare. «Știam de situația aceasta de anul trecut. Am văzut cum țiganii stăteau înșiruiți la poartă și așteptau elevele să apară...» susține Otilia Dumitru, șefa învățămîntului ialomițean. Este vorba despre mai multe fete de clasa a IX-a și a X-a din cadrul instituției de învățămînt, care s-ar părea că fug de la ore pentru a-și petrece timpul în compania romilor din Bărbulești. Dovada o face prezența nejustificată a mașinilor cu numere străine de lîngă gardul școlii, precum și miile de absențe nemotivate din catalog. Pe primul semestru al acestui an... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 14:37 (22971 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Senzațional! Premieră absolută în mediul rural

Primarul din Ciochina are administrator public... cu studii medii!

Comuna Ciochina nu a mai atras atenția opiniei publice de la alegerile locale din iunie 2012. Atunci, după cum susține fostul primar Vasile Cîmpulungeanu, mașina de vot a PSD Ialomița a cheltuit peste 300 mii de lei pentru a-l impune pe Gheorghe Stroe în funcția de edil... Însă, oricît de mult ar fi plătit PSD la Ciochina, actualul primar Gheorghe Stroe tot a rămas dator. Și pentru că, în cazul primarilor, datoriile le plătesc contribuabilii, de o lună încoace Ciochina are administrator public... cu studii medii! El se numește Gheorghe Pascu și este absolventul «magna cum laude» al unui liceu agricol...

Promisiunea de campanie, datorie curată... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 12:33 (17177 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Avem un Parlament imens!»

Cristina Pocora, un deputat de cursă lungă

«Avem un Parlament imens!»

Deputatul Cristina Pocora este singura femeie parlamentar din pleiada de aleși trimiși la București să ne reprezinte interesele. Face parte dintre acei parlamentari ialomițeni, de numărat pe degetele de la o singură mînă, care reușesc să obțină această performanță pentru a doua oară. E recunoscătoare celor 14240 de alegători care au făcut posibil acest lucru, dar consideră că a meritat această apreciere. «Încerc sa rezolv o serie de probleme ale oamenilor și ale comunităților ialomițene, acum avînd mai multe uși deschise, o dată cu intrarea USL la guvernare...» ne-a declarat ea.

Deputat magna cum laude
Deputatul... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 10:31 (6770 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secretarul județului, Adrian Ionescu, și-a secretizat salariul

Tupeu de bojogar pe bani publici

Secretarul județului, Adrian Ionescu, și-a secretizat salariul

Săptămîna precedentă ne cruceam împreună în fața potlogăriilor de bojogar ale secretarului județului Ialomița, Adrian Ionescu. Făceam publice atunci, cu declarații și date concrete, o găinărie de 15 mii de lei gestionată de actualul secretar general al județului, precum și informații legate de slujba sa de «broker auto în timpul programului», neinclusă încă în nomenclatorul meseriilor din România. Revenim astăzi cu regret asupra acestui oficial al administrației județene, șocați de maniera în care el și instituția înțeleg să reacționeze la o banală adresă prin care solicitam precizarea retribuției pe care o încasează ca secretar general al județului. Și pentru că tot e bal, vom aminti puțin și... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 11:51 (22473 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Afecțiuni rare și incurabile

Ialomița vindecă maladii de 1,1 milioane de lei pe an!

Ialomița este bolnavă! Un sfert dintre cei peste 250000 de locuitori ai județului suferă de o afecțiune cronică. Statistica este cu atît mai sumbră cu cît, printre suferinzii a căror vindecare este imposibilă, se află și persoane afectate de boli rare, al căror tratament este extrem de costisitor... 1,1 milioane de lei pe an costă medicația celor 11 ialomițeni afectați de maladii precum «mucoviscidoza», «boala Pompe» și «scleroză laterală amiotrofică».

Statistică sumbră
Potrivit statisticilor ultimului recesămînt, județul Ialomița are o cifră exactă de 258050 de locuitori. Un... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 11:39 (6855 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fabrica de cărămidă din Țăndărei, furată «bucată cu bucată»

Ialomița deșertăciunilor

Fabrica de cărămidă din Țăndărei, furată «bucată cu bucată»

Ultimele rămășițe din industria Ialomiței au devenit un adevărat paradis al hoților de fier vechi! Este și cazul fostei fabrici de cărămidă din Țăndărei... Abandonată de administratori din cauza datoriilor de ordinul milioanelor acumulate la bugetul de stat și a productivității scăzute, societatea s-a transformat în ruină. De 3 ani, de cînd fabrica și-a închis definitiv liniile de producție, hoții fură tot ce le stă la îndemînă. Pe masa polițiștilor din Țăndărei se află în lucru zeci de dosare privind «furtul calificat», greu de rezolvat din cauza faptului că mulți dintre autori figurează cu identitate necunoscută. Frecvent, în curtea fostei fabrici, sînt organizate filaje, însă hoților prinși... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 11:03 (11491 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Descinderi în forță la Manasia și Sfîntu Gheorghe

Ialomițean reținut în dosarul furtului de combustibil

Acțiune de amploare a polițiștilor din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române duminică, 17 ianuarie 2013. Oamenii legii au descins în locuințele a 10 ialomițeni din Manasia și Sfîntu Gheorghe, acuzați că ar face parte dintr-o rețea de hoți specializați în furturi de combustibil din mai multe rafinării și aeroporturile «Henri Coandă» și «Aurel Vlaicu» din București. Unul dintre cei 10 ialomițeni a fost reținut pentru 24 de ore. Percheziții similiare au fost efectuate și în alte 6 județe din țară...

Captură impresionantă Dosarul furtului de produse petroliere este instrumentat... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 10:25 (9249 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Meci de povestit nepoților

Handbal, CSM Unirea Slobozia-LPS Iași 27-19 (11-12)

Meci de povestit nepoților

Jocul cu LPS Iași a fost greu, mult mai greu decît o arată scorul... Publicul, mai numeros ca de obicei datorită adaosului de locuri din zona băncilor de rezervă, a trecut prin încordare, deznădejde și euforie. Din păcate, indiferent de stare, a făcut-o pe tăcute, ca la teatru. Rare au fost momentele cînd spectatorii și-au încurajat, cu adevărat, favoritele. La sfîrșit însă, sala a aplaudat minute în șir. Au fost aplauze pe deplin meritate de handbalistele de la Unirea Slobozia și de antrenorul lor, Liviu Paraschiv.

Start echilibrat
Slobozia a lovit prima după fluierul de start... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 10:20 (10310 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Bolnavii ialomițeni, tratați prin Telemedicină

Bolnavii ialomițeni, tratați prin Telemedicină

Viața medicală din Ialomița dă semne de revigorare. Dovada o fac Spitalul Municipal Urziceni și Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Cele două unități medicale beneficiază de doi ani de un sistem revoluționar prin care sînt tratați bolnavii ajunși la Urgențe. Este vorba despre sistemul de  Telemedicină, cu ajutorul căruia pacienții sînt monitorizați și examinați, în timp real, de către medicii specialiști ai spitalelor din București, unde urmează să fie transferați...

Revoluție în medicina ialomițeană
Telemedicina este un concept nou pentru viața medicală din Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 10:09 (5254 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Unirea Slobozia a pierdut la Chiajna

Fotbal, Liga a II-a

Unirea Slobozia a pierdut la Chiajna

Echipa antrenată de Marin Dună a bifat sîmbătă, 16 februarie a.c., cel mai tare amical al iernii, soldat cu prima înfrîngere. Unirea a întîlnit-o la Chiajna pe prim-divizionara Concordia, echipa lui Ilie Stan. Sub ochii lui Laurențiu Reghecampf și ai stelistului Adrian Popa, slobozenii au luat meciul în serios din start. Macare a lovit bara, apoi Mihalcea și Viorel Gheorghe au trecut pe lîngă gol. Ratările în fața porții l-au nemulțumit pe Dună, aducîndu-i probabil aminte de turul campionatului, cînd, de asemenea, atacanții noștri s-au pripit deseori la finalizare. În cele din urmă, experiența primului eșalon a pus stăpînire pe joc și Concordia a cîștigat cu 2-0 prin golurile marcate de Alexandru... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 09:18 (8549 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Menajera de 71 de ani de la mica publicitate...

Pensionarii vor să muncească!

Menajera de 71 de ani de la mica publicitate...

Săraci și cuprinși de disperare, pensionarii din Ialomița apelează la gesturi extreme. După o viață întreagă de muncă, o pensionară din Slobozia își caută un serviciu la mica publicitate. Vasilica Costea, de 71 de ani, trăiește dintr-o pensie de doar 350 de lei pe lună și, pentru cîteva sute de lei în plus, vrea să devină menajeră...

Sărăcie lucie...
«Pensionară, caut să îngrijesc copii, bătrîni sau să fac menajul. Doamna Costea. Telefon 0760.296.922»... Așa sună anunțul de la mica publicitate al bătrînei Vasilica Costea. Ne-a declarat că ar face orice pentru cîteva sute de lei... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 08:43 (9473 vizualizări - 2 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Din cauza precipitațiilor din ultimele săptămîni, cîteva străzi din Cartierul Tineretului, amplasat în zona de nord a municipiului Slobozia, au fost inundate. Pompierii din Slobozia au intervenit în vederea ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 18:15
(8249 vizualizări - 2 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de eradicare a bolilor la animale

Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița va demara, în perioada ianuarie-martie 2015, o serie de acțiuni al căror scop este eradicarea bolilor la animale. Astfel ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 16:50
(4876 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Cu permisul suspendat, la volan

Polițiștii rutieri au depistat la intersecția DN2A cu DN21A, un bărbat, de 57 de ani, din comuna Valea Ciorii, în timp ce conducea un autoturism, deși avea dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 15:25
(6174 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vînzare

De vînzare
complex industrial
loc. Cosîmbești,
jud. Ialomița

teren aferent 6300 mp
construcții 1000 mp

(birouri utilate,
locuință 100 mp)

NEGOCIABIL
100.000 euro
telefon 0728/956.958

27 Ianuarie 2015, 11:30


Amara: Trei tineri, de 16 și 17 ani, au furat din casa unei bătrîne

Poliția Orașului Amara a fost sesizată de către o femeie, de 65 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute, profitînd de lipsa ei de la domiciliu, au pătruns, în perioada decembrie ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 20:05
(5943 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru identificarea unui bărbat dispărut. Astfel, în cursul zilei de joi, 22 ianuarie a.c., Secția de Poliție Rurală Stelnica a fost sesizată cu privire faptul ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 18:10
(9112 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pistoale cu proiectile din cauciuc deținute fără drept

Trei ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 33 și 74 de ani, sînt cercetați de către polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de nerespectare a ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 16:25
(5115 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A furat 13 oi

Un tînăr, de 26 de ani, din localitatea Gheorghe Doja, a ajuns în atenția polițiștilor, fiind principalul suspect al unui furt de animale. Se pare că acesta ar fi sustras 13 oi din gospodăria unui consătean ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 19:20
(7452 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare profesională pentru șomeri, disponibile și în 2015

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă au făcut publică lista cursurilor de calificare profesională pentru anul în curs. Șomerii care vor să învețe o meserie nouă au la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 16:40
(10585 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Școala Ciochina

Un ofițer specializat în Analiză și Prevenire a Criminalității și efective ale Biroului Rutier Slobozia au demarat o acțiune preventivă la Școala Ciochina. Elevii unității au învățat cum să circule regulamentar ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 14:20
(5716 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi sancționați de polițiști

Polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Cu această ocazie au fost constatate ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 12:35
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC TROTA România SRL Cluj
organizează
interviuri joi, 22 ianuarie 2015
și vineri, 23 ianuarie 2015,

Hotel IBIS Gara de Nord,
str. Calea Victoriei, nr. 143, București,

pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E,
preferabil cu cel puțin 2 ani de experiență pe TIR
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de transporturi frigorifice
în Comunitatea Europeană

După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul cu avionul, dus și întors
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria profesională
și de vechimea în firmă

Informații la telefon 0740/295.418
numai după trimiterea la [email protected] a unui CV
și copii de pe următoarele documente:
• Buletin
• Pașaport
• Permis de conducere
• Cartela tahograf
• Atestat de marfă
• Cazier judiciar și cazier auto
• Caracterizare de la ultimul loc de muncă
• fotografie 3/4

20 Ianuarie 2015, 18:10


Sudiți: A furat o mașină și a intrat în gardul unul consătean!

Polițiștii Secției Rurale Platonești au fost sesizați de către un cetățean al comunei Sudiți cu privire la faptul că un autoturism i-a distrus gardul locuinței sale pe o porțiune de 4 m, iar conducătorul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 17:25
(8667 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: Femeie acroșată pe trecerea de pietoni

Luni, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 12,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 16:10
(5831 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Italieni la braconaj

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat luni, 19 ianuarie a.c., pe linia combaterii braconajului cinegetic pe fondul de vînătoare Giurgeni. Pe parcursul derulării activităților ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 15:15
(8341 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni braconaj


anunț angajare

SC Germino SA
angajează
merchandiser local
în Slobozia
Relații la 0729/771.930,
CV la [email protected]

20 Ianuarie 2015, 14:45


Albești: Rezervă de furaje, mistuită de flăcări

Folosirea intenționată a sursei de aprindere de către o persoană rămasă neidentificată a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la două șire de furaje ale unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:40
(6149 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Albești incendiu


544 de elevi ialomițeni, participanți la ECOlimpiadă

Pentru al treilea an consecutiv, Eco-Rom Ambalaje, în parteneriat cu Ministerul Educației și Cercetării Științifice aduce proiectul educațional «ECOlimpiada elevilor în școlile din România». Noua ediție ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:05
(4323 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recital vocal-instrumental cu soprana Bianca Ionescu

Vineri, 23 ianuarie 2015, de la orele 17,00, la Sala de Concerte a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița vă invită la un recital vocal-instrumental. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 11:55
(5516 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Unirii, sărbătorită la Slobozia

În organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și a Consiliului Local Slobozia, sîmbătă, 24 ianuarie 2015, în municipiul reședință de județ se vor ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 10:35
(6067 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Car4Me Auto SRL
angajează
MECANICI AUTO
cu experiență
Relații la telefon
0736/650.891

19 Ianuarie 2015, 18:20


Ialomița: Două accidente, trei persoane rănite

Sîmbătă, 17 ianuarie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente de circulație, soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea a fost sesizat Poliției în jurul orei 15,00.  ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 16:50
(5466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise la volan

Polițiștii Biroului Rutier Fetești au depistat doi bărbați, de 29 și 32 de ani, din Fetești, respectiv Constanța, care conduceau autovehicule, deși aveau valabilitatea numerelor de înregistrare provizorii ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 15:25
(4240 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 100 de șoferi sancționați, 20 de permise reținute, amenzi de aproape 100000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 16-18 ianuarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 13:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Comerț cu produse contrafăcute

Un bărbat, de 34 de ani, din Urziceni, a fost surprins de jandarmi în timp ce comercializa, fără documente legale, produse care poartă o marcă identică cu o marcă înregistrată. Astfel, membrii grupei de ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 12:40
(5833 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Aproximativ 200000  de țigarete de contrabandă au fost confiscate de polițiștii ialomițeni de la doi bărbați care le transportau cu o autoutilitară. Cei doi au fost reținuți, iar autovehiculul folosit ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2015, 13:30
(7179 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 70 de ani, găsită decedată în cadă

Joi seara, 15 ianuarie a.c., în jurul orei 19,00, fiica unei femei, în vîrstă de 70 de ani, din Slobozia a sunat la 112, după ce bătrîna nu a mai răspuns la telefon și la ușă încă de dimineață. Un echipaj ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 19:10
(5300 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Uniunea Artiștilor Plastici Filiala Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» îi invită pe slobozeni și nu numai la o expoziție de pictură aparținînd artistului Teodor Vișan. Vernisajul expoziției ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 13:05
(5529 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Procent infim de vaccinare antirabică la cîini și pisici

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de cîini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 16:10
(6552 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale

Joi, 15 ianuarie 2015, sub semnul Zilei Culturii Naționale și aniversării a 165 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Casa de Cultură Municipală s-au desfășurat o serie de manifestări ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 13:20
(6578 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...