Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

5 jucători, «pe liber»

Fotbaliștii Unirii Slobozia au intrat vineri, 7 decembrie, în vacanță. Pe 5 dintre jucători reunirea din ianuarie 2013 îi va găsi la alte formații. Astfel, apărătorul Valentin Toma (31 ani), mijlocașii Adrian Cristea (35 ani), Ioan Ivașcu (20 ani), Marius Drăguț (23 ani) și atacantul Florin Anghel (26 ani) au fost puși «pe liber» de conducerea clubului. Valentin Toma a fost căpitanul echipei pînă în vara anului 2009, cînd a plecat la Dumărea Călărași, de unde a revenit la Unirea Slobozia, după doar un tur de campionat. Toma a fost singurul jucător de cîmp care nu a evoluat niciun minut în turul sezonului în curs. Adrian Cristea se numără și el printre veteranii echipei, activînd la Unirea chiar... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 12:54 (7640 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

O lecție despre (non)violența în familie

Al șaselea an de luptă pentru drepturile femeii

O lecție despre (non)violența în familie

Perioada 25 noiembrie-10 decembrie, marchează, anual, lupta permanentă a societății și autorităților cu fenomenul violenței împotriva femeii și combaterea acesteia în cadrul familiei. Anul acesta, la Țăndărei, Asociația Femeilor «Pro Familia» și Protopopiatul Fetești au marcat momentul și au organizat o masă rotundă în cadrul căreia au dezbătut starea de fapt existentă la nivelul județului, precum și progresele legislative înregistrate în ultimul an în combaterea acestui flagel.

Puterea exemplului
Miercuri, 5 decembrie 2012, Primăria Țăndărei, în colaborare cu asociația femeilor... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 12:42 (14150 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid Fetești

Apar primele noutăți

Rapid Fetești a terminat turul campionatului pe locul 8, poziție care nu este de natură să-i liniștească pe alb-vișinii în privința evitării retrogradării. Prin urmare, feroviarii caută să se întărească, iar primii pași în acest sens au fost deja făcuți. Astfel, feteștenii s-au înțeles cu fundașul lateral Gabriel Conțu (20 ani), de la CFR Constanța. Au venit, de asemenea, mijlocașul central Vasile Enache (20 ani), de la Cernavodă, jucătorul de bandă stîngă Alexandru Florea (21 ani), liber de contract și atacantul Mădălin Radu (23 ani), de la Portul Constanța. Totodată, Rapid Fetești l-a repatriat pe atacantul Mihai Uruc (18 ani), care a revenit în orașul natal după o perioadă petrecută la juniorii... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 12:41 (5729 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Egal cu Voluntariul

Deși competiția în al treilea eșalon s-a întrerupt de trei săptămîni, fotbaliștii de la Viitorul Axintele au intrat în vacanță abia vineri, 14 decembrie. Miercuri, 5 decembrie, jucătorii antrenați de Ion Nica au disputat ultimul amical înaintea odihnei. Adversari le-au fost cei de la FC Voluntari, echipă care activează de asemenea în Liga a III-a, dar în seria a III-a. Ialomițenii și ilfovenii au terminat la egalitate, scor 1-1. Pentru Viitorul a punctat Ionuț Fătu. La această partidă au fost testați în eventualitatea transferului 3 jucători, toți mijlocași: Matei, Tudor și Bogoș. Ultimul este familiarizat cu fotbalul ialomițean, în urmă cu doi ani evoluînd pentru Unirea Slobozia. Ion Nica nu... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 12:37 (4712 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

A plecat Bianca Grigore

După ce în plină competiție au renunțat la serviciile Andreei Vasiliu, conducătorii Unirii Slobozia au hotărît să se despartă de o altă handbalistă, Bianca Grigore. Venită în vară de la Sfîntu Gheorghe, Bianca a fost accidentată o perioadă destul de lungă... În puținele ei apariții în tricoul Unirii nu a reușit să-l convingă pe antrenorul Liviu Paraschiv de utilitatea de a o păstra. În plus, pe postul de extremă dreapta, Paraschiv mai are trei variante: Jeni Drăgan, Alexandra Bocean și junioara Adina Nistor. Pînă la reluarea campionatului se dorește primenirea lotului cu încă 3-4 handbaliste, însă pînă la această oră conducerea nu are nimic cert...... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 12:35 (6443 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ialomița: Fotbalul județean a rămas în hibernare

Sîmbătă, 8 decembrie 2013, s-a desfășurat ultima etapă a turului în Liga a V-a, singura competiție care nu trăsese cortina în fotbalul ialomițean. În acest fel avem creionat întregul tablou al campioanelor de toamnă. Astfel, după cum știți, deși a promovat anul acesta, Voinței Cocora nu i-a fost greu să se acomodeze cu rigorile Ligii a IV-a și a terminat turul pe primul loc, cu 33 de puncte. În Liga a V-a, Andrias Andrășești își face simțită intenția de a reveni în eșalonul de elită al fotbalului ialomițean și conduce în seria I cu 38 de puncte. În seria a II-a lider este Unirea Fierbinți cu 42 de puncte. În Liga a VI-a, lider în seria I s-a înscăunat satelitul Rapidului Fetești, cu 38 de puncte... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 12:32 (4925 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița impun «taxe pe lîngă lege»

Activitatea administrațiilor locale din Ialomița poate face oricînd obiectul unor dosare penale. Un raport al Prefecturii Ialomița scoate la iveală faptul că primăriile din județ s-au «specializat» în impunerea de taxe ilegale! Așa se face că unii dintre contribuabilii ialomițeni sînt nevoiți să plătească bani pentru servicii închipuite. În comuna Gheorghe Doja localnicii erau obligați să plătească abuziv pînă la 100 lei pentru serviciul de salubrizare, în timp ce, la Perieți, Primăria solicita bani pentru pază și protecție. În schimb, preocuparea administrațiilor pentru colectarea taxelor și impozitelor locale rămîne la fel de scăzută...

Operațiunea «birul»... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 11:15 (9733 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

7 dintre cei 9 parlamentari ialomițeni și-au preluat «oficial» mandatele

7 dintre cei 9 parlamentari ialomițeni și-au preluat «oficial» mandatele

Vineri, 14 decembrie a.c., la orele 12,00, doar 7 din cei 9 parlamentari ialomițeni și-au preluat «oficial» mandatele de deputați și senatori. Ceremonia s-a desfășurat la sediul Biroului Județean Electoral, în prezența celor doi co-președinți ai USL Ialomița... Aurelian Ionescu, deputat USL în colegiul 4 Urziceni, a făcut primele declarații «neautorizate». Declarația sa confirmă că, în Ialomița, USL se pregătește de război intern...
Parlamentarii ialomițeni care și-au preluat mandatele au fost Cristina Pocora, deputat USL în Colegiul 1, Mario Caloianu, deputat PP-DD în Colegiul 1, Mihăiță Găină, deputat USL în Colegiul 3, Aurelian Ionescu, deputat USL în Colegiul 4, Tinel Gheorghe, deputat... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2012, 18:01 (9704 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrațiile locale au emis peste 1500 de acte ilegale!

Stare de legalitate «zero» în administrația ialomițeană

Administrațiile locale au emis peste 1500 de acte ilegale!

Activitatea de control a Prefecturii Ialomița asupra actelor administrative emise de autoritățile locale în anul 2011 scoate la iveală amănunte uluitoare. Peste 1000 de documente emise de primăriile ialomițene sînt considerare ilegale. Tot în 2011, pe rolul instanțelor de contencios administrativ au fost înregistrate 38 de dosare noi, ce vizează deficiențe înregistrate de administrațiile din județ...

Număr record de documente ilegale
Prefectura Ialomița a efectuat un control amănunțit în bibliografia administrațiilor locale. Reprezentanții instituției au verificat toate actele... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 13:56 (6981 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia, încălzit doar 6 ore pe zi!

Congelatorul din saloane...

Spitalul Slobozia, încălzit doar 6 ore pe zi!

Frigul de afară s-a instalat și în saloanele Spitalului Județean de Urgență Slobozia! Cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița este încălzită doar 6 ore pe zi... Totul din cauza centralei termice, vechi de aproape 40 de ani, care nu poate oferi un confort termic sporit.  Pentru a nu deveni blocuri de gheață, bolnavii sînt sfătuiți să-și aducă de acasă cîte o aerotermă...

Încălzire cu program
După trei ani de muncă asiduă, în primăvara acestui an, mai exact la sfîrșitul lunii aprilie, eforturile administrației județene de a consolida structura Spitalului Județean... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 13:36 (6663 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Șoselele groazei» în Ialomița

«Șoselele groazei» în Ialomița

Șoselele județului continuă să fie scăldate în sînge! O statistică a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată că, în 2012, au fost înregistrate mai multe accidente de circulație în urma cărora mai mulți oameni și-au pierdut viața. În majoritatea cazurilor, cauza tragediilor a fost aceeași, viteza mult prea mare...

Au gonit spre moarte
Raportul sumbru al reprezentanților Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată că, pe șoselele județului, în perioada 1.01.2012-21.11.2012, s-au petrecut 80 de accidente rutiere grave, cu 30 mai multe decît în perioada similară... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 13:26 (6421 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bazin de înot în plină iarnă

Atenție, se lucrează!

Bazin de înot în plină iarnă

Anunțat ca fiind o certitudine încă de la jumătatea ultimului mandat al primarului Gabi Ionașcu, bazinul de înot didactic din vecinătatea terenurilor de tenis ar putea fi finalizat în această iarnă. Investiția are o valoare inițială de 7,4 milioane lei și este realizată prin intermediul Companiei Naționale de Investiții...

Soluții tehnice proaste
În urmă cu aproape 3 ani, cînd a fost fixată locația acestuia, autoritățile locale promiteau că bazinul de înot didactic va reprezenta un reper pe harta investițiilor cu caracter sportiv din oraș și din Ialomița. Zilele trecute, în interiorul... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 11:49 (11404 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fără gaze, apă și lumină pînă la vară

Cartierul «Slobozia Nouă», sacrificat în numele apei potabile

Joi, 29 noiembrie a.c., în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, consilierii locali au decis sistarea investițiilor pentru rețeaua de gaze și apă în cartierul «Slobozia Nouă». Decizia a generat proteste din partea proprietarilor care au case în cartier. Conform declarațiilor oficiale, investițiile vor fi finalizate în vara anului 2013...

Proprietarii spun da, consilierii votează nu
Joi, 29 noiembrie, Consiliul Local Slobozia a aprobat rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli pentru anul 2012 și realocarea excedentului bugetar rezultat în decursul acestui... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 11:33 (6491 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trei morți pe șoselele nedeszăpezite din Ialomița...

Miercuri, 12 decembrie 2012. După amiază neagră în județul Ialomița... Două accidente de circulație, unul petrecut la Țăndărei și celălalt la Cotorca, au trimis la cer trei vieți. Cauza tragediilor a fost comună: șoselele prost deszăpezite...
În accidentul de la Țăndărei și-au pierdut viața o femeie de 45 ani și un tînăr de 29 ani. Aceștia se aflau într-o mașină înmatriculată în Gorj și circulau în direcția Constanța-Slobozia. La intrare în orașul Țăndărei, pe o porțiune de drum nedeszăpezită, automobilul a derapat, a intrat pe contrasens și s-a izbit puternic de un tir, condus de un șofer, de 54 ani, din Hîrșova. «Vă spun eu că șoseaua era plină de zăpadă. Femeia a vrut să pună frînă dar... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2012, 15:55 (9364 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pe drumurile din Ialomița se circulă în condiții de iarnă

Codul Galben emis de Administrația Națională de Meteorologie a luat prin surprindere autoritățile ialomițene. În noaptea de marți spre miercuri, 11/12 decembrie a.c., pe drumurile din județ 8 automobile au rămas blocate. În momentul de față, pe toate arterele rutiere din Ialomița se circulă în condiții de iarnă...
Imediat după miezul nopții, pe DN2C, în zona localității Grivița, 4 automobile au rămas blocate pe șosea din cauza ninsorii. Situația a fost remediată cîteva ore mai tîrziu, după intervenția utilajelor de deszăpezire. Probleme au fost semnalate și pe DN21, în zona localității Iazu, acolo unde un tir a ieșit în decor. Și pe DN2A au fost înregistrate evenimente rutiere provocate... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2012, 13:01 (8039 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Prefectul Atanasiu este pregătit! Pentru o iarnă la domiciliu...

Și în Ialomița, iarna nu-i ca vara

Prefectul Atanasiu este pregătit! Pentru o iarnă la domiciliu...

Prefectul Constantin Atanasiu a susținut vineri, 7 decembrie 2012, a doua conferință de presă din istoria posibil scurtului său mandat. Și probabil ultima, ne hazardăm noi să pronosticăm... Nu vă bucurați domnu’ subprefect, nimic nu e sigur pe lumea asta! Revenind, prefectul județului Ialomița a organizat o conferință de presă în care singurul lucru notabil pe care l-a declarat a fost următorul: «Ialomița are rezerve pentru o lună...» (?!).

Un prefect discret, dar inutil
Așa cum precizam, prefectul Constantin Atanasiu a organizat cea de-a doua conferință de presă de la înscăunarea... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 18:16 (6994 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Apă electoral-potabilă de Moș Nicolae

Apă electoral-potabilă de Moș Nicolae

Lucrările la stația de tratare a apei sînt finalizate în proporție de 95%. Apa va fi potabilă de Moș Nicolae, iar nota de plată a investiției crește... «Eu nu mai sînt în campanie. Vreau apă pentru slobozeni!» declară Alexandru Stoica.

Ultima sută de metri
Administrația locală anunță un nou termen pentru demararea probelor tehnologice la stația de tratare a apei. Primarul Alexandru Stoica a declarat că, cel mai probabil, la robinetele slobozenilor va curge apă potabilă de Moș Nicolae. «E ca și gata! Ne grăbim cît putem. Dar nici nu vrem să facem vreo prostie... Politica e politică... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 17:28 (13187 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Liceul Teoretic «Paul Georgescu» Țăndărei pledează «nevinovat»!

Sporuri «ilegale» pentru profesori?

Curtea de Conturi Ialomița îi somează pe profesorii suplinitori ai Liceului «Paul Georgescu» din Țăndărei să înapoieze sporurile salariale acordate. Vorbim de un venit total de 2000 lei, pe care dascălii i-au primit în urma orelor predate în anul școlar 2011-2012... Revoltate de raportul «rușinos», cadrele didactice au luat calea instanței și cer socoteală inspectorilor Curții de Conturi la Tribunalul Ialomița!

Operațiunea «controlul»
An de an, inspectorii Curții de Conturi Ialomița trec pragul instituțiilor publice și întocmesc rapoarte peste rapoarte cu privire la activitatea... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 17:26 (5901 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Centru multifuncțional de 150 mii euro pentru rromii din Bora

Centru multifuncțional de 150 mii euro pentru rromii din Bora

Copiii și adulții din cartierul Bora au primit anul acesta, de la Moș Nicolae, un cadou inedit. Miercuri, 5 decembrie 2012, a fost inaugurat primul Centrul Multifuncțional din oraș, destinat activităților educative și culturale. Beneficiarii Centrului vor participa la lecții de utilizarea a calculatorului, after school și educație sanitară... Fondurile pentru construcția centrului au fost acordate de Banca Mondială, iar valoarea lucrărilor se ridică la 150 mii euro...

Să fie Centru Multifuncțional...
Construcția Centrului Multifuncțional din cartierul Bora a fost dezbătută în... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 17:15 (7718 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Inginerii administrative de 1 milion lei la Mărculești

Administrația Ciupercă în offside

Inginerii administrative de 1 milion lei la Mărculești

În anul de grație 2009, la Mărculești, administrația PD-L de la acel moment demara în baza unei finanțări derulate prin intermediul Ordonanței 577 o amplă lucrare de reabilitare a rețelei de apă a comunei. La 3 ani distanță și cu sprijinul activ al administrației Ciupercă, lucrarea este blocată. Pînă aici, nimic extraordinar, veți spune, că doar nu este prima dată cînd administrația județeană blochează o investiție de anvergură în mediul rural (și nici ultima, din păcate, adăugăm noi!). Numai că de data aceasta, susțin surse autorizate din interiorul instituției, Ciupercă&comp. se fac vinovați de deturnarea fondurilor alocate acestei investiții. Iar pentru că tacîmul să fie complet și servit... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 17:12 (6055 vizualizări - 6 comentarii)

28 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Stelnica: Cercetat pentru «furt calificat» la 14 ani

Un adolescent de 14 ani din localitatea ialomițeană Stelnica este cercetat de polițiști după ce a intrat în locuința unui localnic plecat la muncă în străinătate și a sustras mai multe bunuri. Minorul de ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:21
(9432 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Firmele cu venituri de pînă la 65000 euro, plătitoare de impozit pe venit de 3%

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, de la 1 februarie 2013, toate societățile comerciale cu capital social deținut de persoane, altele decît statul și ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:17
(22444 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 74 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, joi, 31 ianuarie 2013, sînt disponibile 74 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:16
(9686 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Un bărbat de 49 de ani din Urziceni și-a pierdut viața într-un accident rutier, pe raza localității Ion Roată. Șoferul în mașina căruia se afla, un bărbat de 48 ani, nu a adaptat viteza la condițiile de ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:15
(8307 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Datorncii la buget, pe site-ul ANAF

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, la data de 31 ianuarie 2013, a fost publicată pe site-ul ANAF o listă de 1670 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:07
(12907 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni ale polițiștilor în zona unităților de învățămînt

Efective din cadrul Poliției Fetești au desfășurat joi, 31 ianuarie a.c., activități pe linia prevenirii faptelor ce se pot comite cu violență, a furturilor, delicvenței juvenile și victimizării minorilor ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 15:34
(6806 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în zona Combinatului Chimic

Slobozia: Accident în zona Combinatului Chimic

În după-amiaza zilei de 30 ianuarie a.c., un autobuz al Combinatului Chimic din Slobozia a intrat în coliziune cu un alt autoturism. În urma impactului, o persoană a fost rănită...
Victima accidentului ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2013, 18:14
(9133 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

30 Ianuarie 2013, 09:36


Bărbulești: A intrat cu mașina în pom

În cursul zilei de 26 ianuarie 2013, în jurul orei 11,00, pe DN1D, în localitatea Bărbulești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:26
(6959 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Acțiune pe DN21

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița, în colaborare cu efective din cadrul Inspectoratelor Județene de Poliție Brăila și Călărași au organizat și desfășurat acțiuni pe DN21 pentru asigurarea respectării ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:08
(9379 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arme neletale, deținute ilegal

Vineri, 25 ianuarie a.c., efective din cadrul Poliției Fetești au organizat și executat pe raza de competență o acțiune ce a vizat regimul deținerii, portului și folosirii armelor neletale supuse autorizării ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:00
(8013 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: I-au furat haina

Vineri, 25 ianuarie a.c., în jurul orei 5,30, agenții din cadrul Postului de Poliție Mihail Kogălniceanu au fost sesizați de către un localnic de 25 ani cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 16:33
(8622 vizualizări - 5 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 165000 lei în cadrul acțiunii «Riposta»

Pentru asigurarea unui climat de siguranță civică și crearea cadrului operațional necesar diminuării fenomenului infracțional, în perioada 25-27 ianuarie 2013, polițiștii ialomițeni au continuat seria activităților ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 16:32
(7759 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprinși de jandarmi la furat de fier vechi

5 slobozeni au fost surprinși de jandarmi în timp ce sustrăgeau componente metalice, din incinta unei firme din Slobozia. Astfel, jandarmii grupei de intervenție Slobozia au fost sesizați în noaptea de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 13:06
(7173 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Modificare a valorii salariului minim brut

Potrivit ITM Ialomița, începînd cu 1 februarie 2013, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată este de 750 lei lunar, reprezentînd 4,44 lei/oră pentru un program complet de lucru de 168,667 ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 13:06
(10266 vizualizări - 3 comentarii)


APIA: 297,28 milioane euro, subvenții plătite agricultorilor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, în perioada 17-18 ianuarie 2013, s-au plătit către agricultori subvenții în cuantum de 297,28 milioane euro (1,28 miliarde lei). Numărul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 11:17
(13353 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,18 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna decembrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1470 de somații ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 11:14
(10937 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii Secției Rurale Jilavele au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unui bărbat, de 57 ani, din Jilavele, care se sustrăgea cercetărilor în mai multe dosare penale. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:53
(9701 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 4 ani, lovit de o mașină

Pe strada General Magheru din Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui copil de 4 ani. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce un tînăr, de 21 ani, ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:50
(7991 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Accident după ce două autoturisme s-au ciocnit frontal

Două persoane au suferit vătămări corporale în urma unui accident rutier produs pe strada Călărași, din Fetești. Din primele verificări efectuate la locul faptei s-a stabilit că în timp ce un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:44
(9889 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Infractor brăilean, arestat la Slobozia

Polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Slobozia au documentat activitatea infracțională a unui bărbat, de 35 ani, din comuna Chișcani, județul Brăila, cercetat în 4 dosare penale. Din ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:20
(7573 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă la Bărbulești

Polițiști din cadrul Poliției Urziceni din structurile de ordine publică și rutier, în colaborare cu Secția de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au organizat și executat pe raza comunei Bărbulești o acțiune ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 09:21
(10131 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Suspecți de furt, identificați de polițiști

În urma activităților de cercetare-investigare desfășurate de către agenții Postului de Poliție Făcăeni, cu privire la comiterea infracțiunii de furt de către autori necunoscuți, au fost identificați suspecții ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 08:43
(12433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Fetești: Beat la volan

Un șofer de 41 ani, din Fetești, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism sub influența băuturilor alcoolice. Întrucît emana halenă alcoolică, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 07:48
(8575 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Pentru intervalul 24 ianuarie 2013, ora 18,00-25 ianuarie 2013, ora 20,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Galben de ninsori și viscol care este valabilă ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 20:04
(8909 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: A murit după ce s-a izbit cu mașina de un copac!

Tînărul Cosmin Chirilă, de 26 ani, din Slobozia și-a pierdut viața în dimineața zilei de miercuri, 23 ianuarie 2013, după ce s-a izbit cu mașina pe care o conducea de un copac de pe marginea drumului.. ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 17:59
(9436 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Amara accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

23 Ianuarie 2013, 17:28


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Danemarca

AJOFM Ialomița informează că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 35 de locuri de muncă în Danemarca. Acestea vizează culesul de căpșuni, doritorii urmînd să îndeplinească anumite criterii ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 14:42
(9725 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia: I-a furat telefonul mobil unei colege de clasă

Un minor de 16 ani este cercetat de polițiști sub acuzația de «furt calificat», după ce i-a sustras unei colege de clasă, în vîrstă de 15 ani, telefonul mobil. Telefonul a fost recuperat și restituit părții ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 14:20
(5827 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Angajat de la Domeniul Public, prins luînd mită

La data de 21 ianuarie 2013, ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, l-au ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 13:42
(7491 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...