Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Politica nu e o afacere!»

Și Liviu Cazan candidează pentru Parlamentul României?

«Politica nu e o afacere!»

Este om de afaceri, dar susține că politica nu e o afacere. A candidat pentru primăria Urziceni și a  pierdut fără drept de apel (2197 de voturi față de cele 4277 obținute de Constantin Sava, fostul și actualul primar). Și totuși se pregătește să candideze din nou. La 44 de ani reprezintă singura și cea mai mare surpriză pe care o poate oferi PSD alegătorilor. Pentru că Liviu Cazan pare a fi un altfel de politician. Din păcate, și dacă ar fi așa, vine prea tîrziu ca să-l mai creadă cineva pe cuvînt. El spune însă că timpul lui se măsoară altfel decît pentru ceilalți din branșa politicii…

Sponsorul oficial al PSD... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2012, 20:23 (7654 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Cu șomajul la compostat...

Cu șomajul la compostat...

Fetele miros a parfum ieftin, iar băieții a trabucuri scumpe... Vorbesc tare, se îmbrîncesc, rîd în hohote și-și fac poze «pentru facebook». Așa s-au prezentat la Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți organizată vineri, 28 septembrie 2012, la Slobozia, peste 300 de tineri ialomițeni. Angajatorii n-au stat la discuții și i-au taxat. Credeți că le-a păsat? Au recunoscut ei înșiși că «am venit aici pentru ștampilă». Este vorba despre ștampila care le prelungește viza de șomaj. Șomajul, adică sursa de venit care le permite «s-o ardă» încă o lună...

Interviu în blugi și teniși...
... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2012, 20:21 (10486 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Neînceperea urmăririi penale pentru Ștefan Poienaru

Justiția s-a îmbătat din nou și și-a spart capul. A făcut chef cu Poliția!

Neînceperea urmăririi penale pentru Ștefan Poienaru

De la vremea cînd scriam despre Justiția, ialomițeană desigur, care s-a-mbătat și și-a spart capul, procurorul Cătălin Cristian Hristescu a devenit prim adjunct. Nu mai spunem de ce justiția era criță că iar zice prim adjunctul nostru că-l cercetează ăia de la CSM cum și-a spart capul... Revenind, din poziția deținută, dl prim adjunct Cătălin s-a luat la trîntă cu evazioniștii, cu Justiția stînd ghemuită la pieptu-i de procuror protector. De-atîta protecție, probabil, a devenit și atît de irascibilă. Căci, ea, Justiția se irită la culme cînd dl prim adjunct este apostrofat că interpretează articole după ureche, precum lăutarii... Și, abrupt, să purcedem în a desluși ițele unei Ordonanțe emisă... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2012, 17:57 (16503 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița: Urgențe tratate prin SMS!

Ialomița: Urgențe tratate prin SMS!

Sîntem codași chiar și la acordarea primului ajutor! Ialomița este singurul județ din țară unde trierea apelurilor de urgență se face prin... telefon! Deși de cîteva zile județul beneficiază de un Dispecerat Integrat de preluare a situațiilor critice, acesta este ineficient. Serviciul nu dispune de un medic coordonator care să trieze cazurile în funcție de complexitater lor. Așa se face că medicii, asistentele sau paramedicii SMURD află prin intermediul telefoanelor mobile personale unde și cui trebuie să îi salveze viața...

Urgențe triate după legea hazardului
Prin intermediul... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2012, 17:46 (10171 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Politica redeschide Spitalul Orășenesc Țăndărei

Spitalul Orășenesc Țăndărei a devenit «fata mare» a politicii ialomițene. Folosit ca momeală electorală în campania de la localele din 10 iunie 2012 de membrii PD-L Ialomița, în frunte cu președintele Cazacu Marinică, care au promis că pot deschide «porțile ferecate» ale unității medicale, Spitalul Țăndărei a ajuns acum în «terenul» USL. Deputatul PSD Marian Neacșu a dat asigurări că Spitalul Țăndărei va fi redeschis în mai puțin de o lună. Pe masa de lucru a Ministerului Sănătății există o listă cu unitățile medicale desființate ce urmează să-și reînceapă activitatea, Spitalul Țăndărei aflîndu-se pe poziția a noua...

Imagine de campanie pe spinarea spitalului... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2012, 17:44 (12354 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 500 de analize pe zi, acreditate «RENAR»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Peste 500 de analize pe zi, acreditate «RENAR»

Laboratorul de Analize Medicale al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost acreditat RENAR să le ofere pacienților o șansă la viață. Peste 500 de investigații medicale pot fi efectuate mult mai repede, iar maladii precum tumorile canceroase, leucemiile, limfoamele sau infecțiile HIV/SIDA vor fi depistate și tratate la timp. Cu toate acestea, statisticile arată că, lunar, peste 3000 de bolnavi ialomițeni sînt condamnați să stea înghesuiți în doar 700 de paturi de spital...

Număr ridicat de investigații medicale
Statisticile sînt clare. Numărul analizelor efectuate în cadrul... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 18:02 (14190 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

Underground cu RARA

Underground cu RARA

Dincolo de stagiunea oficială, de filmele 3D de la Casa Municipală și de show-urile cu manele de la Casa de Cultură, Slobozia respiră și un altfel de aer. Mai puțin scorțoasă, aproape banală dacă n-ar fi interpretată de oamenii tineri și plini de vise, muzica underground își face loc prin baruri anonime și prin bodegi cu bere ieftină... Performerii acestor cover-uri care răzbat în nopțile liniștite pînă în stradă nu vor la «Românii au talent», nu speră într-o carieră muzicală și, în general, nu încearcă să demonstreze nimic anume. Se bucură doar de muzica pe care o cîntă și de seri reușite alături de prieteni...

Underground la «Scorpion»... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:57 (7032 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Am picat primul examen acasă

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Sportul Studențesc 0-3

Am picat primul examen acasă

2000 de oameni sau chiar mai bine au venit sîmbătă, 29 septembrie a.c., la reîntîlnirea cu fotbalul din eșalonul secund. La Slobozia a venit Sportul Studențesc, echipa lui Vasile Șiman care, deși a retrogradat în vară, și-a păstrat, cu două-trei excepții, lotul din prima ligă.

Lazăr show
Unirea începe bine jocul, mingea circulă încurajator pînă la 30 de metri de poarta adeversă. Jucăm de la egal la egal cu studenții pregătiți de gălăgiosul Virgil Andronache. Norocul ține cu aceștia și, la o minge care nu anunța mare lucru, ai noștri se bîlbîie, iar Lazăr, cel mai prețios «exponat... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:52 (8667 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Încă o decepție: CS Amara

Zboară Cocora! Nu spre țările calde, ci spre vîrful clasamentului. În etapa disputată sîmbătă, 29 septembrie a.c., Voința a trecut de Spicul Colelia cu un scor de maidan: 10-0. Astfel, cocorenii și-au consolidat poziția secundă și așteaptă greșeala celor de la Recolta Gheorghe Lazăr. Care greșeală nu mai vine... Sau, cel puțin, nu a venit acum cînd lăzărenii au trecut la limită de Victoria Munteni Buzău și și-au păstrat onoarea nepătată. În rest, o etapă normală, cu o singură excepție, petrecută la Căzănești. AS din localitate a aruncat lanterna în lacul Amara și nu a făcut-o oricum, ci cu un 3-0 de zile mari. După cum se observă, echipa stațiunii balneare nu și-a schimbat doar numele, ci și atitudinea... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:50 (7602 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Marian Simion renunță. Vine Gabriela Manea, ex-CSM Bacău!

CSM Unirea Slobozia a evoluat joi, 27 septembrie a.c., împotriva tinerelor handbaliste de la LPS Iași. Jucătoarele noastre s-au întors din capitala Moldovei cu un singur punct, meciul încheindu-se cu scorul de 35-35, după ce la pauză ieșencele avuseseră 6 goluri avans (19-13). Zvonurile care au circulat după meciul de la Iași s-au confirmat la începutul acestei săptămîni: Marian Simion și-a dat demisia din funcția de antrenor principal al Unirii! «Decizia aceasta am luat-o în primul rînd din cauza problemelor mele de sănătate. Pînă cînd se va găsi o soluție voi rămîne să pregătesc echipa. Dacă apoi conducerea va considera că este util ca eu să rămîn antrenor secund, voi accepta. Consider că fetele... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:47 (9228 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Gloria Buzău-Viitorul Axintele 2-0

Colaps alb-verde

După aproape jumătate de an, a venit vremea și pentru Viitorul Axintele să simtă gustul înfrîngerii în campionat. Ultima dată se întîmplase la Slobozia, cînd echipa antrenată pe atunci de Ion Ionescu, a învins greu, cu 3-2. Acum s-a întîmplat la Buzău, în fața Gloriei din localitate. Meciul a contat pentru etapa a V-a și s-a disputat vineri, 28 septembrie. Buzoienii și axintenii au parcurs o primă repriză fără prea multe evenimente. Apele s-au tulburat abia în minutul 55 cînd, în urma unei respingeri a lui Daniel Florea, africanul Buzăului, Mimada, a prins o torpilă de la 25 de metri, făcînd imposibilă orice reacție din partea lui Răduță. La un sfert de oră, a venit eroarea lui Oprișan, taxată... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:40 (7555 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid Fetești-Sportul Studențesc II 3-2

Mai greu decît se așteptau

Feroviarii din Fetești au întîlnit în etapa a V-a, vineri, 28 septembrie, cenușăreasa seriei a II-a, satelitul Sportului Studențesc. Meciul se anunța un bun prilej pentru echipa lui Marius Munteanu de a mai adăuga trei puncte vitale în lupta pentru evitarea retrogradării. Deși se anunța un joc relativ ușor, glonțul le-a trecut serios pe lîngă ureche feteștenilor, pentru prima dată în minutul 22, cînd Mărgărit a făcut 1-0 pentru Sportul. Pauza s-a dovedit un sfetnic bun, iar în a doua parte ialomițenii au arătat o altă față, transpusă de Pena în gol, în minutul 51. Borcanele s-au încurcat iarăși după un sfert de oră, cînd Alexandru a punctat pentru studenți. Din fericire, totul s-a terminat cu... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:38 (6902 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte

Trei locuri I la Nehoiu pentru CS Amara

Pe 29 septembrie 2012 s-a desfășurat, probabil, ultimul test înaintea Campionatului Național (26-28 octombrie, Tîrgu Jiu) pentru copiii de la CS Amara, pregătiți de Marian Moraru. S-a desfășurat la Nehoiu (județul Buzău) și, pe lîngă băieții noștri, s-au mai aflat la start luptători din județele Buzău, Bacău, Brașov și Galați. Rezultatele au fost încurajatoare în perspectiva competiției majore de la finele lunii în curs. La 32 kilograme, locul II i-a revenit lui Dragoș Ivan, iar pe III s-a clasat Marian Stanciu. La 35 kilograme, consemnăm primul loc I, ocupat de Adrian Dumitru. Urcăm în categorie și mai găsim un loc I ocupat de Cristian Lungu, urmat pe II de Valeriu Ene. La 42 kilograme, avem... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:29 (8702 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Târgul de Floci» de la Giurgeni, peste 417 mii lei în doi ani

Alți bani, altă distracție... turistică!

«Tîrgul de Floci» de la Giurgeni, peste 417 mii lei în doi ani

Peste drum de statuia lui Mihai Viteazul de la Giurgeni, în imediata vecinătate a «Casei Tudorii», se ridică de doi ani încoace ceea ce autoritățile ar vrea să devină «orașul dispărut». Concret, vestigiile unei așezări medievale sînt reconstruite cu mijloace moderne și transformate în obiective turistice, după modelul altor obiective similare din țară. Pănă acum, investițiile s-au ridicat la 417 mii de lei pentru niște ziduri care abia de trec de șold. Adăugate la cei aproape 900 mii lei cheltuiți de Consiliul Județean Ialomița pentru centrul arheologic, nota de plată a investiției urcă vertiginos. Iar cei 10 mii de turiști estimați a vizita anual acest obiectiv, continuă să se lase așteptați... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2012, 23:49 (13843 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Nu prin lege se fură, ci prin fărădelege!»

Marian Neacșu are mandatul de parlamentar în buzunar

«Nu prin lege se fură, ci prin fărădelege!»

Marian Neașcu a cîștigat alegerile parlamentare din 2008 promițînd că, la maturitatea vîrstei sale biologice și intelectuale, va munci pentru electoratul pe care îl reprezintă ca pentru sine. După 4 ani de mandat susține nu numai că a făcut-o, dar și că merită un al doilea mandat! Adevărul este că e unul dintre puținii politicieni locali care va candida în decembrie fără emoții, indiferent ce a făcut în acest răstimp pentru județ. A acceptat însă să acorde un interviu publicației Independent, convins fiind că și presa locală mai merită o șansă. Reținut în declarații, Marian Neașcu a vorbit suficient de mult pentru a reconfirma faptul că USL va cîștiga în Ialomița 6 mandate de parlamentar. Înspăîmîntătoare monocromie, apreciem noi. Marian Neacșu nu este însă de aceeași părere...... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2012, 23:42 (9206 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Cămătar» din Țăndărei, la un pas de moarte la Slobozia

Un tînăr de etnie romă din Țăndărei, poreclit de comunitate «Cămătar», a fost implicat luni, 1 octombrie a.c., într-un grav accident de circulație, la intrare în municipiul Slobozia. El a fost transportat cu un elicopter SMURD la Spitalul de Urgență Floreasca din Capitală...
Primele informații arată că tînărul «Cămătar» venea de la Țăndărei, iar la intrare în municipiul Slobozia a încercat să evite impactul cu un buldoexcavator la volanul căruia se afla un bărbat, de 59 ani. Tînărul a pierdut controlul mașinii sale și s-a izbit puternic de un tir parcat regulamentar, pe celălalt sens de mers. Grav rănit, el a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. După ce i-au stabilizat... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2012, 23:35 (32834 vizualizări - 36 comentarii)

EVENIMENT

Tragedie la Poliția Locală Slobozia

Un agent s-a împușcat în cap cu pistolul din dotare!

Împușcături în dimineața zilei de duminică, 30 septembrie a.c., în sediul de pe strada Răzoare al Poliției Locale Slobozia. Un agent de 49 ani și-a luat viața după ce și-a tras în cap un foc de armă cu pistoul din dotare. Cel mai probabil, agentul și-a pus capăt zilelor din cauza problemelor medicale...
Agentul Georgel T., de 49 ani, a venit de dimineață la ora 7 la serviciu, a patrulat de cîteva ori pe străzile orașului, iar apoi a revenit la sediul Poliției Locale de pe strada Răzoare. A intrat în grupul sanitar al unității, și-a scos pistolul din dotare, după care și-a tras un glonț în cap. Împușcătura a fost auzită de ceilalți colegi ai agentului sinucigaș care au alertat imedat Poliția... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2012, 11:31 (19207 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Cartierul pentru tineri rămâne și anul acesta fără gaze

Slobozia: Cartierul pentru tineri rămîne și anul acesta fără gaze

Deși autoritățile locale au anunțat încă de acum două luni că au reluat investițiile pentru utilități în cartierul Slobozia Nouă, proprietarii «duplexurilor» din zonă vor petrece sărbătorile fără gaze, fără curent electric și fără apă curentă. Potrivit declarațiilor oficiale, deși în termen, lucrările de execuție ale utilităților trenează «din cauza unor proceduri birocratice». Poate anul viitor va fi mai bine, deși ne îndoim fiindcă nu este an electoral!

Un cartier cu probleme
În primăvara anului 2009, actualul primar Alexandru Stoica bătea harnic țărușii primului cartier pentru... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2012, 18:06 (18620 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Manifestare europeană adaptată la stilul local

«Sîmbăta fără mașini» de la Slobozia

În fiecare an, în centrul marilor orașe europene, traficul este oprit pentru cîteva ore, astfel încît localnicii să se poată bucura de orașul lor, mai liniștit și mai puțin poluat. Inițiativa aparține Comunității Europene și își propune să atragă atenția, în acest fel, asupra necesității protejării mediului înconjurător. Sîmbătă, 22 septembrie, Slobozia s-a alăturat pentru prima dată acestei manifestări. În jur de 40 de copii, tineri și adulți au participat la un marș pe biciclete, manifestare organizată pe traseul Stadion-Gară-Catedrală.

Mai multe mașini decît biciclete
Sîmbătă... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2012, 18:03 (7501 vizualizări - 1 comentariu)

ANCHETĂ

Polițiștii-infractori, mituiți «în echipă»

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Polițiștii-infractori, mituiți «în echipă»

Serviciul Poliției Rutiere Ialomița, devenit butoi cu pulbere luna trecută, a primit fitil. Probele adunate de procurori în dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră» au început să iasă la iveală. O serie de înregistrări audio-video în care erau surprinși agenții acuzați de «luare de mită» au ajuns în atenția opiniei publice. «Materialul» arată cum polițiștii «manevrau» șpăgile «în echipă»: «Ia-l p-ăsta, ia-l p-ăsta cu camionul! (...) Ce? Decît să-i dau amendă mai bine... (...) Dă să mă duc să-i pun în ceva... (...) Ne iertăm unul pe altul, cică! (...) Imaginile arată cum agentul M.G. ia banii și oferă agentului A.A. Acesta îi pune pe suportul de la schimbătorul de viteză». Între timp, dosarul... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2012, 17:45 (60313 vizualizări - 62 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: «Descîntate» de farmece și lăsate fără bijuterii!

O femeie din Fetești a sesizat Poliția despre faptul că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o persoană necunoscută care a spus că îi poate descînta pentru alungarea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 14:46
(9431 vizualizări - 1 comentariu)


Borănești: Reținuți pentru «cămătărie» și «șantaj»

Polițiștii de investigații criminale au efectuat în baza autorizațiilor de percheziții domiciliare emise de Judecătoria Urziceni, descinderi la locuințele a trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 13:47
(10939 vizualizări - 0 comentarii)


Rîul Ialomița a mai luat o viață. O fetiță de 12 ani din Bucu s-a înecat!

Vineri, 29 iunie a.c., o fetiță de 12 ani din Bucu s-a înecat în apele Ialomiței. Trupul neînsuflețit al copilei a fost scos la suprafață cîteva ore mai tîrziu de cîțiva localnici...
Fetița de 12 ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2012, 17:12
(10058 vizualizări - 15 comentarii)


Slobozia: Din doi pumni și-a băgat vecinul în spital

Scandal pe strada Trandafirului, în seara zilei de miercuri, 27 iunie a.c. Doi vecini au reaprins un conflict mai vechi și s-au luat la bătaie. Unul dintre ei a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2012, 11:24
(8471 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Trupul tînărului înecat în Ialomița a fost descoperit

În după-amiaza zilei de 25 iunie, un minor de 15 ani din Căzănești, plecat la scăldat, s-a înecat. După o zi întreagă de căutări, trupul neînsuflețit al acestuia a fost descoperit abia miercuri, 27 iunie ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2012, 17:52
(12062 vizualizări - 1 comentariu)


Dridu: A fost prins un «spărgător de case»

Un minor de 17 ani din Dridu a băgat spaima în întreaga comunitate. El a spart nu mai puțin de șase locuințe. Din fericire, ultima dată a fost prins. În fapt, tînărul a pătruns în locuința unei consătene ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2012, 17:51
(8435 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoți de cablu prinși de polițiști

Doi tineri, de 16 și 19 ani, sînt cercetați de polițilști după ce au furat peste 300 de metri de cablu telefonic. Aceștia se află în prezent în Centrul de Arest și Reținere al Inspectoratului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2012, 17:50
(6578 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Oamenii legii au grijă de siguranța turiștilor

Efective de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița vor acționa în perioada următoare pentru asigurarea unui climat de ordine și liniște în toată stațiunea Amara. Pentru că ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2012, 17:49
(7202 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

26 Iunie 2012, 20:05


Maia: Fetiță de 3 ani lăsată nesupravegheată, accidentată de o mașină

Duminică, 24 iunie a.c., în jurul orei 18,00, pe DJ101, în comuna Maia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei fetițe de 3 ani. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2012, 19:13
(8941 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia accident


Jilavele: Prins cu un curcan furat pe bicicletă

Vineri, 22 iunie a.c., în jurul orei 4,30, polițiștii au observat pe raza comunei Jilavele un bărbat care se deplasa pe bicicletă, avînd un comportament suspect. După aproximativ 30 de minute, a fost observat ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2012, 19:08
(8290 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Jilavele furt curcan


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 60000 lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 22-24 iunie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile. Încălcările normelor rutiere au fost sancționate de către polițiștii rutieri, fiind constatate 3 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2012, 19:08
(10098 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Firmele de construcții, verificate

Campania națională privind verificarea cerințelor minime de securitate pentru utilizarea de catre lucrători a echipamentelor de muncă specifice în construcțiile de clădiri și a lucrărilor speciale de construcții ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2012, 09:27
(14253 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Drapelului», sărbătorită la Slobozia

26 iunie, «Ziua Drapelului», va fi marcată cum se cuvine și la Slobozia. Instituția Prefectului-Județul Ialomița, alături de Garnizoana Slobozia și Primăria municipiului Slobozia organizează marți, 26 iunie ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2012, 09:05
(7526 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Scandalagii, reținuți pentru 24 de ore

Polițiștii Secției Rurale Grivița au reținut 5 tineri, cu vîrste cuprinse între 21 și 28 ani, domiciliați în comunele Traian și Grivița, aceștia fiind cercetați pentru comiterea infracțiunilor de ultraj ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2012, 09:32
(11509 vizualizări - 4 comentarii)


Stelnica: Percheziții domiciliare

Polițiștii Secției Rurale Stelnica au efectuat, în baza autorizațiilor de percheziții domiciliare emise de Judecătoria Fetești, descinderi la locuințele a trei tineri de 17 și 18 ani, toți din comuna Făcăeni ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2012, 09:02
(11231 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: Copil de 10 ani, înghițit de apele Ialomiței

Tragedie în localitatea ialomițeană Balaciu, în după-amiaza zilei de 22 iunie a.c. Un băiețel de doar 10 ani s-a înecat în apele Ialomiței, chiar sub ochii mamei sale. Copilul și mama sa erau împreună la ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2012, 18:48
(10777 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mașinile cu gabarit de peste 7,5 tone, restricție la circulație

Codul Portocaliu închide șoselele din Ialomița pentru automobilele de mare tonaj. Circulația mașinilor al căror gabarit depășește 7,5 tone a fost întreruptă de Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2012, 18:45
(9837 vizualizări - 2 comentarii)


ISU Ialomița: Îmbracă hainele militare!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița recrutează candidați pentru concursul de admitere-sesiunea 2012 la Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» din localitatea ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 20:10
(10424 vizualizări - 0 comentarii)


Pregătiri pentru Festivalul de la Amara «Trofeul Tinereții 2012»

Autoritățile locale din Amara încep pregătirile pentru cea de-a 45- a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții». În cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Primăriei Amara vor dezbate programul ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 20:06
(10937 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Inspectorii fiscali, cu ochii pe evazioniști

În luna mai 2012, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 2,776 milioane lei, din care aproape 0,594 milioane lei majorări ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 20:03
(8663 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Bătrînă lovită pe trecerea de pietoni

O femeie de 61 ani, din Uziceni, a fost marți, 19 iunie a.c., victima unui accident de circulație. Bătrîna a încercat să traverseze în mod regulamentar. Din cercetările oamenilor legii, bătrîna a fost lovită ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 20:00
(8478 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ciochina: Rula cu peste 100 km/h în localitate, avînd permisul fals!

Marți, 19 iunie a.c., un tînăr de 24 ani a fost prins de aparatul radar, la Ciochina, conducînd cu peste 100 km/h în localitate. Mai mult, acesta avea asupra sa un permis de conducere fals!
Respectivul ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 19:56
(11211 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa la Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări de racordare la noul sistem de alimentare cu apă din orașul Țăndărei, SC RAJA SA va întrerupe furnizarea apei potabile sau va sigura alimentarea cu presiuni reduse în perioada ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2012, 15:23
(13716 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, o locuință din comuna Alexeni a fost cuprinsă de flăcări. Proprietarul, un bărbat de 55 ani, și băiatul acestuia, de 17 ani, au suferit arsuri minore ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2012, 08:52
(10011 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Iunie 2012, 18:38


Țăndărei: A alimentat mașina cu carburant și a fugit

Polițiștii din Țăndărei au fost alertați de către angajații unei stații de alimentare cu carburant despre faptul că o persoană și-a alimentat mașina cu combustibil și a plecat din stație fără să plătească ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:48
(9546 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat banii din geantă

O femeie de 44 ani din Țăndărei a alertat polițiștii din localitate despre faptul că o persoană necunoscută i-a furat din geantă 100 lei. Ancheta ulterioară a polițiștilot a stabilit că suspectul era nimeni ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(13371 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Adîncata: Femeie cercetată penal pentru evaziune fiscală

O femeie de 31 ani din Adîncata, administrator al unei societăți comerciale din localitate este cercetată penal de polițiști pentru infracțiuni economice. În fapt, femeia este acuzată că din 2011 și pînă ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(8964 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: Patron amendat pentru vînzarea de băuturi fără documente

Potrivit unei informări media, polițiștii Biroului de Investigarea a Fraudelor din Fetești au acționat pe raza comunei Făcăeni pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se pot comite în domeniul ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:43
(8357 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...