Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Victoria Chirnogi-Viitorul Axintele 1-1

Aproape de succes

Victoria Chirnogi este o echipă masivă și dificilă. De acest lucru a fost conștient și liderul la zi al seriei a II-a din Liga a III-a, Viitorul Axintele. În meciul contînd pentru Etapa a IV-a, disputat vineri, 21 septembrie a.c., ialomițenii și călărășenii s-au anulat reciproc. Novac, intrat abia în repriza secundă, a animat puțin partida prin golul marcat în minutul 70. Ar fi fost singurul gol al meciului. N-au fost de acord cu asta fundașii centrali Simion și Mihociu, care s-au bîlbîit, și i-au servit lui Isoface mingea pentru golul egalizator. S-a terminat astfel 1-1 și Viitorul își conservă avantajul de 3 puncte în fața locului II, ocupat de satelitul Rapidului. Trupa lui Ion Nica se deplasaează... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2012, 14:20 (6617 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid II-Rapid Fetești 7-1

Măcel în clinciul dintre trenuri

Feroviarii ialomițeni au avut ghinionul ca în etapa a IV-a să întîlnească un satelit al Rapidului pus pe fapte mari. Au avut, de asemenea, ghinionul să fie carne de tun pentru Alex Ioniță și Stefan Figueiredo, doi atacanți cu o foame nebună de goluri. Rezultatul? În minutul 31 era deja 4-0 pentru Rapid. A urmat o tresărire a feteștenilor care au punctat prin Liviu Ștefan. La pauză a fost 5-1, iar în a doua parte Ioniță și Figueiredo și-au mărit norma. A ieșit un usturător 7-1 pentru gazde, scor care i-a adus, sperăm, cu picioarele pe pămînt, pe băieții lui Marius Munteanu. Urmează vineri, 28 septembrie, confruntarea de pe propriul teren cu satelitul Sportului Studențesc, «Cenușăreasa» seriei.... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2012, 14:16 (7969 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Raiffeisen blochează conturile minorilor

Ca să-și recupereze creditele neperformante

Raiffeisen blochează conturile minorilor

Una dintre cele mai mari bănci din România, în colaborare cu Agenția pentru Plăți și Prestații Sociale au reușit să recupereze o parte dintre debite din... alocația unui minor. E drept, tatăl minorului este vinovat de contractarea unui credit pe care, probabil, nu-l va mai rambursa vreodată. Dar acest «amănunt» nu justifică nici atitudinea băncii, nici sprijinul necondiționat al Agenției de Prestații Sociale Ialomița și nici o eventuală decizie a judecătorului...

Un caz de colecție
Din noiembrie 2008 și pînă în august 2010, Raiffeisen Bank a reținut alocația minorul Rareș, fiul... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2012, 08:07 (9405 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

«Politica e o meserie!»

Deputatul Cristina Pocora își poartă funcția pe tocuri

«Politica e o meserie!»

Politica poartă tocuri în Colegiul I Fetești-Țăndărei. Și, așa cum vă promiteam săptămîna trecută, noi vi le prezentăm. Îi aparțin Cristinei Pocora, deputatul căruia voturile care i-au trasformat vocația în meserie. E drept, numai pînă la iarnă, cînd doamna Pocora se va alinia la start cu fostul inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Ialomița Luminița Barcari, propunerea PD-L pentru funcția de deputat al aceluiași Colegiu. «Sînt convinsă că oamenii din Colegiu știu pe cine să aleagă...» a susținut încrezătoare Cristina Pocora în cadrul interviului. Electoratul susține că «urma va alege». Și să nu uităm că vorbim de peste 70000 de alegători...

Mărimea, pardon, imaginea... contează!... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2012, 08:04 (24221 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Slugă» fără simbrie

«Slugă» fără simbrie

«Mila de la străin, e ca umbra de la spin» spune proverbul românesc. Iar Cătălin Năstase, ajuns acum la 37 ani, știe cel mai bine lucrul acesta. El îl acuză pe Caloianu Gheorghe, din Slobozia, că îi datorează 8500 de lei după ce i-a muncit, cu simbrie, un an de zile. Povestea lui Cătălin Năstase e cu atît mai cutremurătoare cu cît el, în ciuda pagubei, nu are un cuvînt rău de zis despre stăpînul său. În tot acest timp, acesta spune că «băiatul nu e sănătos la cap, e retard... L-a învățat cineva, că el nu știe nici să scrie...».

Slugă la dîrloagă
Pe Cătălin Năstase îl cunoaște... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2012, 18:25 (23650 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile județene, obligate să plătească «corecții financiare» de 2 milioane lei!

Reabilitarea DJ201B Ciochina-Rași continuă să ne coste

Autoritățile județene, obligate să plătească «corecții financiare» de 2 milioane lei!

Reabilitarea drumului județean Ciochina-Rași este una dintre reușitele declarate ale administrației Ciupercă. Mediatizată ani în șir, această investiție, finanțată în proporție de peste 85 la sută din fonduri europene, are probleme. Concret, de aproape un an, autoritățile județene sînt somate de Comisia Europeană să ramburseze 2 milioane lei din cele 14 cheltuite sub pretextul unor «corecții financiare». Deși litigiul face obiectul unui proces în care biroul juridic din subordine apără instituția, Consiliul Județean Ialomița păstrează o tăcere prudentă și vinovată asupra situației...

Drumul spre Rași a fost pavat cu bune intenții... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2012, 19:08 (10646 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană are nevoie urgent de 30 milioane lei!

Sănătatea ialomițeană are nevoie urgent de 30 milioane lei!

Ca în fiecare an, toamna găsește nepregătită Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița. În cadrul unei conferințe de presă desfășurată la sfîrșitul săptămînii precedente, Mihai Geantă, directorul economic al instituției, a anunțat că instituția mai are nevoie de 30 milioane lei pentru a asigura nevoile sistemului județean de sănătate... «Facem eforturi susținute pentru a asigura finanțarea spitalelor și pentru a onora nevoile contributorilor!» a declarat Geantă.

Sănătatea ialomițeană în sezonul de toamnă-iarnă
Conferința de presă de săptămîna trecută a Casei Județene de... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2012, 17:46 (7501 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Sentință lejeră pentru «pedofilul de la MB-uri»

Trei ani și jumătate... pe hîrtie!

Atenție, părinți! După un an și jumătate în spatele gratiilor, «pedofilul de la MB-uri» va fi din nou liber. Condamnat la trei ani și 6 luni de detenție, bărbatul care a distrus copilăria a trei fetițe din Slobozia va sta la închisoare mai puțin. Și totul este cît se poate de legal! Sentința «lejeră» primită de Corneliu Alexandru Croitoru le-a spulberat liniștea mamelor copilelor batjocorite. Femeile se tem pentru siguranța micuțelor și cred cu tărie că acestea pot deveni din nou victimele pedofilului. Pe de altă parte, surse apropiate anchetei susțin că există posibilitatea ca adevăratul pedofil care a semănat groaza pe străzile Sloboziei să se afle în continuare printre noi...

... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2012, 17:43 (9096 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Administrațiile locale «casează» bani publici

Ialomița: Administrațiile locale «casează» bani publici

De două decenii încoace, consiliile locale aprobă scoaterea din circuitul administrativ a unor bunuri publice de milioane. Concret, de la birouri, scaune și calculatoare depășite vreme și pînă la centrale termice dezafectate, totul este bun de casat. Situația se repetă permanent, indiferent dacă este vorba de medicul urban sau rural. O trecere în revistă a acestor bunuri reflectă risipa de bani publici...

Tot săracu’ e și al dracu’!
Tot mai sărace an de an, administrațiile locale nu ezită să caseze bunuri pe care le-ar putea valorifica sau întreține. Procedeul este simplu. Potrivit... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2012, 17:37 (6951 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Ialomița: Polițiștii-infractori, trimiși în judecată

Cei 9 agenți de poliție acuzați de comiterea unor fapte de corupție în dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră» au fost trimiși în judecată. Procesul se află pe rolul Tribunalului Ialomiță și urmează, în scurt timp, să înregistreze primul termen de judecată...
Cei 9 agenți de la Serviciul Poliției Rutiere Ialomița trimiși în judecată sînt Cornel Ciriblan, Cristinel Dinu, Adrian Marian Andrei, Marian Chițoiu, Dorel Dinu, Micu Gabriel, Gheorghe Ioniță, Costel Cristian Minoiu și Alexandru Lascu. Potrivit probatoriului administrat în cauză, pe parcurusul urmăririi penale, procurorii de la Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița au consemnat faptul că cei 9 polițiști... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2012, 18:25 (39124 vizualizări - 39 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Falsificatorii de bani și-au făcut «cartier general» la Moviliția

Ialomița: Falsificatorii de bani și-au făcut «cartier general» la Moviliția

Capii unei rețele de falsificatori de bani al căror «cartier general» era în localitatea Movilița și care acționau pe raza a opt județe, au fost prinși marți, 18 septembrie a.c., de efective din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, ale Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate București și ale Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Teleorman. Printre cei prinși s-a numărat și un tînăr, de 22 ani, care în luna aprilie a plasat bani falși la supermarketul Kaufland din Slobozia. Trei suspecți au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, iar miercuri, 19 septembrie, au fost conduși la Judecătoria Slobozia cu mandate de arestare preventivă... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2012, 17:39 (8707 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tîrnosire de biserică la Țăndărei

Peste 1500 de credincioși din toate colțurile județului au venit duminică, 16 septembrie, în pelerinaj la Țăndărei. Oamenii au participat la prima sfințire a celei mai noi biserici din oraș, ridicată în cartierul Strachina. Cel de-al doilea lăcaș de cult construit la Țăndărei în ultimele două decenii poartă hramul «Sfinților Împărați Constantin și Elena». Prezent în mijlocul credincioșilor pentru a marca acest eveniment a fost Presfințitul Părinte Episcop Vincențiu...

Eforturi răsplătite...
Cel mai important eveniment religios al comunității din Țăndărei s-a petrecut duminică... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2012, 17:25 (15076 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADR Sud-Muntenia, în «inspecție» la Slobozia

ADR Sud-Muntenia, în «inspecție» la Slobozia

Decimat de criză, mediul de afaceri din Ialomița mai are o șansă să se revigoreze: absorbția fondurilor europene, pentru dezvoltarea resurselor. Au aflat «secretul» și patru firme din Slobozia, care, cu sprijinul Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, au implemenat proiecte cu finanțare comunitară, în cadrul Programului Operațional Regional «Regio». În cadrul întîlnirii de lucru organizată miercuri, 19 septembrie a.c., reprezentanții ADR Sud-Muntenia au vizitat fiecare firmă din oraș care și-a început activitatea cu bani europeni...
Primul obiectiv din Slobozia vizitat de reprezentanții ADR Sud-Muntenia a fost Centrul de Îngrjirie și Remodelare Corporală «Lia SPA», aflat în apropiere... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2012, 17:07 (13127 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Utopia Siret-Bărăgan

Utopia Siret-Bărăgan

De cîțiva ani încoace, utopia numită Canalul Siret-Bărăgan a ajuns să inflameze discursurile oficiale. În Ialomița, primul care a repovestit despre această investiție salvatoare pentru Ialomița a fost fostul ministru al Agriculturii, Valeriu Tabără, acum vreo doi ani, la o Zi a Porumbului. De-atunci, a curs multă apă pe Siret, dar acesta nu s-a mai revărsat. S-a revărsat, în schimb, tolba cu promisiuni electorale. Iar canalul Siret-Bărăgan este una dintre cele mai frumoase. La fel de frumoasă ca cei 400 de kilometri de autostradă promiși de guvernul Boc la începutul guvernării sale...

O investiție de 4,5 miliarde de euro... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2012, 19:36 (9452 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deși va finalizată la sfîrșitul anului 2013

«Platforma Industrială IMM» de la Slobozia a intrat în faliment

Municipalitatea din Slobozia construiește Parcul Industrial de la Vamă degeaba. Investiția de peste 17 milioane lei este destinată unor firme falimentare. Agenții economici care ar fi trebuit să-și desfășoare activitatea pe «Platforma Industrială IMM» încep să-și închidă afacerile...

Beneficiari falimentari
Imediat după alegerile locale, primarul Alexandru Stoica și viceprimarul Valentin Băcanu semnau un proiect megaloman în valoare de peste 17 milioane lei, inițiat încă de pe vremea ex-primarului Gabi Ionașcu. Este vorba despre proiectul ce vizează construcția în zona Vamă din... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2012, 19:32 (9339 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Vom câștiga 25% din voturile electoratului ialomițean!»

Șeful PD-L, Cazacu Marinică, aleargă pentru un loc în Parlament

«Vom cîștiga 25% din voturile electoratului ialomițean!»

Continuăm seria interviurilor cu și despre candidații ialomițeni pentru Parlamentul României. După două săptămîni în care am prezentat doi candidați PSD, vă oferim astăzi un candidat PD-L și vă promitem săptămîna viitoare un interviu cu singurul candidat al PNL care are o șansă certă la încă un mandat, respectiv Cristina Ancuța Pocora. Dar să nu ne grăbim și să trecem la pas prin ograda PD-L, acolo unde Cazacu Marinică a ajuns să facă politică de unul singur, că vremurile sînt grele și dacă nu mai e la putere, nici partidul nu mai poate fi așa de atractiv...

Partidul care a fost... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2012, 19:25 (18507 vizualizări - 24 comentarii)

REPORTAJ

«Bobocii» de la Penitenciarul Slobozia...

«Bobocii» de la Penitenciarul Slobozia...

I-am cunoscut pe Mircea Valentin și Daniel Dinu luni dimineață, 17 septembrie 2012, la festivitatea de deschidere a noului an școlar, desfășurată la Penitenciarul Slobozia. Împart aceeași celulă și aceeași bancă. Sînt elevi «într-a întîia»... Speră să treacă cu bine anul, iar la «vacanța mare» să primească reducerea de pedeapsă de 30 de zile, pentru că da, la pușcărie, fiecare clasă absolvită îi aduce mai aproape de libertate...

De vorbă cu Abecedarul...
Nici vorbă de clopoțel sau emoții la deschiderea noului an școlar de la Penitenciarul Slobozia. Doi deținuți se apropie de zidul... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2012, 18:59 (12539 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Mario Petrache, campion național

Karting

Mario Petrache, campion național

Andrei Ponta, fiul premierului Victor Ponta, i-a spus că titlul i-a adus o cupă mare cît el. De atunci se gîndește cum să pună mîna pe un astfel de trofeu. Viteză de reacție, ambiție, curaj, spirit de aventură... Aceasta a fost combinația care i-a adus lui Mario Petrache titlul național la karting, categoria Pufo.

A depășit toate obstacolele
Despre Mario am mai scris cînd trecuseră doar trei etape din campionatul național, iar el era încă de atunci lider detașat. Cum competița era doar la jumătate, ulterior au apărut și inerentele obstacole. În etapa a IV-a mașina s-a oprit pe... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2012, 18:57 (19008 vizualizări - 25 comentarii)

SPORT

Victorie amicală cu Fetești

Fotbal, Liga II, Unirea Slobozia

Victorie amicală cu Fetești

Suporterii Unirii Slobozia mai au de așteptat două săptămîni pînă să-și vadă echipa evoluînd acasă în Liga a II-a. După modelul Callatis, și FCM Bacău s-a retras din campionat, oferind băieților lui Dună o sîmbătă liberă. Coincidența face ca și Rapid Fetești, echipă angrenată în Liga a III-a, să fie liberă exact în aceeași perioadă. Așa că cele două conjudețene au profitat și s-au contrat într-un amical disputat la Fetești, sîmbătă, 15 septembrie, de la ora 11,00.

Noutăți în primul 11
Jucătorii sub 21 de ani sînt încă o problemă pentru antrenorul Marin Dună, chiar dacă întreaga... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2012, 18:50 (8163 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga III, Viitorul Axintele

Liderul își consolidează poziția

«Prima poziție este o conjunctură. Nu putem spune că ne-am detașat. Mai avem mult de muncă, iar concluziile le putem trage abia la finele turului. Acum trebuie să  rămînem concentrați pentru că ne așteaptă o perioadă de foc, cu cinci meciuri grele...» a declarat, pentru Independent, antrenorul Viitorului, Ion Nica, la finele partidei din etapa a III-a cu CSM Rîmnicu Sărat, disputată sîmbătă, 15 septembrie. Oaspeții se anunțau a fi o echipă rea și incomodă. Așa s-a întîmplat în prima jumătate de oră, cînd alb-verzii n-au găsit drumul spre gol, chiar dacă Novac a ratat o ocazie mare cu poarta goală. Conducta cu goluri s-a spart în minutul 35, cînd tot Novac a transformat un penalti scos de... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2012, 18:46 (7143 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Eșalonarea simplificată pentru obligațiile fiscale principale și accesorii datorate după data de 16 martie 2020

Administrația Județeana a Finațelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că pot accesa eșalonarea la plată simplificată, pe o perioadă de cel mult 12 luni, pentru obligațiile fiscale ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 18:10
(5626 vizualizări - 0 comentarii)


Birou Teritorial al Avocatului Poporului la Slobozia

Birou Teritorial al Avocatului Poporului la Slobozia

Miercuri, 24 martie 2021, în cadrul unei întâlniri oficiale desfășurata în Sala de Ședințe a Consiliului Local Slobozia, Avocatul Poporului, Renate Weber, a anunțat public deschiderea unui nou Birou Teritorial ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 15:50
(4240 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 72 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 23 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9108, cu 72 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 15:20
(3472 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace pentru gestionarea situațiilor de urgență produse de un accident rutier cu victime multiple

Joi, 25 martie a.c, începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care este ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 15:05
(6174 vizualizări - 0 comentarii)


Tânără de 20 de ani din Bordușani, amendată că nu a respectat «izolarea»

Verificările persoanelor care au obligația izolării sau carantinării la o adresă aleasă au dus la identificarea unei tinere de 20 de ani, din comuna Bordușani, care a încălcat această măsură. Reamintim ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 13:50
(4945 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În cursul zilei de luni, 22 martie a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii rutieri din Urziceni au oprit, pentru control, un autoturism care avea o deplasare sinuoasă. La volanul autovehiculului a fost identificat ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 17:20
(3007 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19

În cursul zilei de luni, 22 martie a.c., aproape 100 de forțe de ordine au acționat pe raza județului Ialomița pentru verificarea respectării măsurilor și interdicțiilor impuse în vederea limitării răspândirii ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 17:05
(1807 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 48 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 23 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9036, cu 48 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 15:15
(3276 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier între Slobozia și Bucu

Accident rutier între Slobozia și Bucu

Un accident rutier s-a petrecut în ziua de marți, 23 martie a.c., pe DN2, între localitățile Slobozia și Bucu. Din primele informații, se pare că evenimentul a avut drept cauză o depășire efectuată neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 14:30
(3143 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: 4 autoturisme implicate într-un accident rutier

Sinești: 4 autoturisme implicate într-un accident rutier

În dimineața zilei de marți, 23 martie a.c., în zona localității Sinești s-a produs un accident rutier. Principala cauză a evenimentului rutier ar fi pătrunderea neregulamentară de pe un drum lateral pe ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 10:30
(2781 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Percheziții de amploare la Fetești

Polițiștii și procurorii au descins în dimineața zilei de marți, 23 martie a.c., la 40 de adrese din Fetești. Descinderile vizează mai multe persoane cercetate de organele judiciare locale într-un amplu ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 10:15
(5161 vizualizări - 5 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o viață!»

Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o viață!»

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, joi, 18 martie 2021, Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia continuă Campania ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 18:10
(2770 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Clarificări privind aplicarea sistemului TVA la încasare

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începând cu 1 ianuarie 2021, persoanele impozabile a căror cifră de afaceri în anul calendaristic precedent ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:20
(5693 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Amărean surprins de radar cu 149 km/h în localitate. Avea permisul suspendat!

Sâmbătă, 20 martie a.c., în jurul orei 00,30, aflându-se în serviciul de patrulare și supraveghere video pe DN2A-E60, în localitatea Ciochina, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat în trafic ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:15
(3504 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat la volan, a intrat cu mașina în poarta cimitirului

Duminică, 21 martie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că un autoturism ar fi lovit poarta cimitirului din Urziceni și a fugit de la fața locului ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:10
(2944 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Țigări de contrabandă, indisponibilizate

Vineri, 19 martie a.c., în jurul orei 8,00, polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au oprit, pentru control, pe DN21A, la ieșire din Slobozia spre Drajna, un autoturism condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:05
(2474 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Indicele prețurilor de consum

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii-plătitori de impozit pe profit, cu unele excepții, că pot opta pentru sistemul de declarare și plată a impozitului pe profit ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 16:10
(5159 vizualizări - 0 comentarii)


Simulare BACALAUREAT 2021 în Ialomița: 1547 de elevi au participat la proba scrisă la Limba și Literatura Română

Luni, 22 martie a.c., s-a organizat prima simulare a Bacalaureatului 2021, cea la Limba și Literatura Română. Datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că 1547 de elevi de clasa a XII-a din ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 15:45
(5358 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 20 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 22 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8988, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 15:15
(3050 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 30 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 21 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8968, cu 30 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2021, 15:45
(4846 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 35 de școli sunt în Scenariul Roșu

O informare a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată faptul că la nivelul județului Ialomița există 23 de elevi bolnavi de COVID-19. De asemenea, 9 cadre didactice au avut rezultate pozitive la ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 19:50
(4122 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere grave pe șoselele din Ialomița

Accidente rutiere grave pe șoselele din Ialomița

Două accidente grave s-au produs pe șoselele din Ialomița în ziua de sâmbătă, 20 martie 2021. Primul eveniment rutier a avut loc în zona localității Malu, când o femeie de 42 de ani s-a răsturnat cu mașina ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 19:45
(6103 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu Smirna accident


Roșiori: Incidență de 12,62/1000 de locuitori

Localitatea Roșiori înregistrează cea mai mare rată de incidență a cazurilor de COVID-19, de la debutul pandemiei și până în prezent. Datele arată că în această localitate incidența a ajuns la valoarea ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 19:30
(2596 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 51 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 20 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8938, cu 51 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 15:40
(3245 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Noi modele de formulare pentru declararea veniturilor obținute din activități independente

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că Agenția Națională de Administrare Fiscală a pus la dispoziție mai multe modele pentru completarea formularului pentru venituri independente ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 17:39
(6944 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 6500 de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Polițiștii ialomițeni au aplicat sancțiuni în valoare de 6500 de lei în cadrul unei acțiuni privind felul în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. Acțiunea s-a desfășurat în ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 15:45
(4742 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 48 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 19 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8887, cu 48 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 15:30
(3765 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți în valoare de 2,51 miliarde de euro, pentru fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că autorizarea plăților regulare pentru Campania 2020 continuă în ritm susținut. Până la acest moment s-a autorizat la plată un număr ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 15:15
(4448 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Explozie la o locuință

Gheorghe Doja: Explozie la o locuință

Pompierii din Slobozia au intervenit în dimineața zilei de vineri, 19 martie a.c., pentru a lichida un incendiu, produs în urma unei explozii, care a cuprins o locuință din comuna Gheorghe Doja. Deflagrația ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 11:30
(2938 vizualizări - 0 comentarii)


DSP Ialomița: 24 mii de ialomițeni, vaccinați anti-COVID-19

Potrivit unei informări oficiale, în ultimele 24 de ore, împotriva COVID-19 la nivelul județului Ialomița s-au imunizat 1702 persoane. Statistica Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că de la debutul ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 19:15
(3266 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...