Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga IV

Lazăr și Țăndărei, distracție în doi

S-a terminat și etapa a IV-a din Liga lui Basarab. S-a terminat și cu speranțele unora dintre echipe la supremație. Locul I pare a fi apanajul a doar două trupe: Recolta Gheorghe Lazăr și Victoria Țăndărei. Lazărul a demolat, după obiceiul casei, pe ACS FC Rădulești cu 7-1 (cîte o boabă pentru fiecare inițială plus două bonus). Țăndăreiul a avut o misiune mai grea. A învins totuși cu 2-1 și i-a trimis pe viticultorii feteșteni la cules. Ca să nu se simtă totuși singure, cele două echipe sînt urmate la două puncte distanță de nou promovata Voința Cocora. Aceasta a bătut la Căzănești o echipă care manifestă tot mai acut dorul de ducă înapoi în Liga a V-a. Surpriza etapei s-a consumat la Reviga,... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2012, 18:39 (9699 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Lupte

Cristian Miu a cîștigat «Cupa Dunării»

La finele săptămînii trecute s-a desfășurat, la Călărași, «Cupa Dunării», competiție de lupte libere la care au participat 8 cluburi din București, Constanța, Buzău, Călărași și Ialomița. Județul nostru a fost reprezentat de luptătorii de la CS Amara, pregătiți de Marian Moraru. Cel mai bun rezultat a fost deținut de Cristian Miu, care a ocupat locul I la 42 de kilograme. La aceeași categorie, Manuel Toader a ocupat locul III. Clubul din Amara a mai obținut alte cinci clasări pe a treia treaptă a podiumului: Marian Stanciu (32 kg), Adrian Dumitru (38 kg), Robert Cîlțea (53 kg), Florin Nicolae (59 kg) și Ionela Neicu (42 kg feminin). Pe 29 septembrie, copiii de la CS Amara vor participa la o altă... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2012, 18:38 (11631 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Apendicita care ucide încet...

Vicepeședintele Colegiului Medicilor Ialomița, acuzat de malpraxis

Apendicita care ucide încet...

O banală operație de apendicită l-a adus pe Matei Viorel în pragul morții. După 4 luni de chin și zeci de drumuri la spital avea să afle că doctorul Octavian Alexandrescu, de la spitalul din Urziceni, a «uitat» în burta acestuia un pansament de 30 de centimetri pătrați. Din decembrie și pînă în martie, fașa uitată s-a transformat într-o pungă de puroi de 800 de mililitri. Iar doctorul Alexandrescu este bine mersi, mulțumim de întrebare!

Ce nu te omoară, te întărește
Pe 20 decembrie 2011, după o noapte de dureri, Matei Viorel s-a internat la spitalul din Urziceni pentru ceea ce... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 18:05 (28999 vizualizări - 20 comentarii)

REPORTAJ

Minirecensământul de la Hagieni

Minirecensămîntul de la Hagieni

Ponta a mințit la Referendum! Ba a mințit Băsescu! Dracu’ mai știe... Pentru a tranșa definitiv această dilemă, dacă sîntem mai mulți ori mai puțini decît acum 4 ani, am ales (cu o regretabilă întîrziere, e drept, dar mai bine mai tîrziu decît niciodată!) drept punct de referință pe harta județului localitatea Hagieni. Ce-o fi în restul României, Dumnezeu știe!, dar aici puteți fi siguri că e exact cum n-a spus nimeni pînă acum și o face Șerban Marin în locul nostru: «Pe hîrtie sînt 13, bob numărat! (...) În realitate sînt mai mulți...».

Loc de mînăstire și de pomenire
... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 18:02 (11608 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Jucării» cu gloanțe pentru 1600 de ialomițeni

«Jucării» cu gloanțe pentru 1600 de ialomițeni

În Ialomița a început marea înarmare. Fie că sînt pasionați de vînătoare, fie că încearcă să țină bandiții la distanță, tot mai mulți ialomițeni preferă să aibă la purtător cîte o pușcă sau un pistol. Sînt deja 1600 de persoane în întreg județul care dețin premise de port armă...

Arme pentru ialomițeni
Statisticile Poliției Județene arată că, în momentul de față, 1600 de ialomițeni dețin legal o armă letală sau neletală. Spunem legal pentru că vorbim despre cei care dețin documente prin care le este recunoscut dreptul de a purta o armă. Astfel, în Ialomița există un număr de ... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 17:53 (10151 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ialomița arme

Click aici

EVENIMENT

Scandal marca Vasile Olaru

Slobozia: Spitalul Județean externează pacienți cu fracturi deschise

În seara zilei de 31 august 2012, Călin Victor din comuna Ciochina era accidentat grav de primarul orașului Căzănești, Stelian Traian. Incidentul a reprezentat debutul unui șir de bizarerii inexplicabile care au transformat victima în vinovat. Ceea ce este însă strigător la cer este faptul că, deși internat cu fractură deschisă, Călin Victor a fost externat după 7 zile de către dr Vasile Olaru și trimis acasă «să facă sex ca să se vindece»...

Legea nu e pentru toată lumea
În seara zilei de 31 august, noul primar PSD al orașului Căzănești, Stelian Traian, a accidentat grav într... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 10:57 (30172 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Urban, la un pas de insolvență

Slobozia: Urban, la un pas de insolvență

SC Urban se prăbușește sub greutatea datoriilor acumulate în decursul ultimilor ani. În așteptarea unei ședințe a Adunării Generale a Acționarilor care să decidă viitorul societății, conducerea  SC Urban se teme de ce mai rău. «Așteptăm ca Apele Române să declanșeze procedura de insolvență. Este inevitabil în condițiile în care nu mai putem plăti datoriile acumulate...» a declarat Valentin Cilibeanu, directorul SC Urban.

Urban, la mîna Direcției Apelor
Amînate la nesfîrșit, deciziile radicale de redresare a SC Urban continuă să se lase așteptate. La trei luni de la ultima... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 09:44 (13131 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Mărturia unui hoț

Munteni Buzău: «Polițiștii m-au băgat în spital!»

Hoții au ajuns să fie spaima polițiștilor și nu invers. Patru oameni ai legii sînt acuzați de un tînăr de 26 ani, din Căzănești, că l-au băgat în spital după ce i-au aplicat o corecție zdravănă, fără să aibă un motiv. Oamenii legii infirmă acuzațiile și susțin că tînărul este un hoț nemulțumit de faptul că a fost «deranjat» în timp ce fura porumb de pe un cîmp din localitatea Munteni Buzău. Și nu era singur, ci însoțit de tatăl, fratele și cumnata sa! Un lucru este cert, în momentul în care polițiștii le-au cerut tuturor explicații, suspecții au sărit imediat la scandal. Partea vătămată nu are stare nici pe patul spital... Internat la Slobozia, medicii susțin că acesta este reclacitrant și a semnat... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 09:04 (11916 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani publici pentru «locotenentul» lui Gigi Piticu

Administrația Stoica își plătește datoriile

Bani publici pentru «locotenentul» lui Gigi Piticu

Joi, 30 august 2012, Consiliul Local Slobozia a aprobat «alocarea de la bugetul local al municipiului Slobozia a sumei de 3000 lei reprezentînd ajutor de urgență pentru domnul Zăgan Marian». Potrivit unora dintre consilierii locali prezenți, ajutorul respectiv reprezenta «un precedent periculos» în condițiile în care nu există un regulament intern care să prevadă alocarea unor astfel de ajutoare. Marian Zăgan este unul dintre «locotenenții» interlopului Gigi Piticu și a fost arestat în anul 2009 pentru «vătămare corporală gravă, ultraj contra bunelor moravuri și tulburarea ordinii și liniștii publice»... Oficialii locali susțin că nu este vorba despre nicio plată electorală, ci doar de niște banale... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:46 (11025 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Dacă voi candida, CÂȘTIG!»

Marian Pavel, un primar PSD care vrea să-și depășească condiția

«Dacă voi candida, CÎȘTIG!»

Planurile USL pentru alegerile parlamentare din 9 decembrie 2012 sînt ambițioase: 6 fotolii de parlamentar, dintre care, cele de senator sînt garantate. Așa cum vă precizam săptămîna trecută, continuăm seria interviurilor politice cu potențialii candidați pentru aceste funcții. Marian Pavel, primarul comunei Gheorghe Lazăr, este unul dintre numele aflate pe lista potențialilor candidați pentru fotoliul de senator al Colegiului 1 Fetești-Țăndărei. Nu e singurul, e drept! Însă are cele mai multe atuuri pentru a fi nominalizat. Poate și pentru că, în discursurile publice, nu uită niciodată să-și spună poezia: «Eu sînt un soldat disciplinat al partidului. Unde mă trimite, acolo mă duc!».... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:31 (9194 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Un egal peste așteptări

Fotbal, Liga a II-a, CF Brăila-Unirea Slobozia 2-2

Un egal peste așteptări

Unirea s-a simțit în orașul dunărean ca acasă. Tribunele au fost la fel de goale și apatice ca la Slobozia... Rezultatul poate fi catalogat drept o minciună frumoasă, rod al unei conjucturi fericite, dar și al ambiției uniriștilor. Se întîmplă des în fotbal astfel de lucruri, iar jucătorii noștri merită să privească partea plină a paharului: Unirea a scos un punct pe terenul unei pretendente la promovare! Am pornit cu dreptul în Liga a II-a...

Rusu, inamicul numărul 1
Brăilenii au frămîntat încă din start în crampoane jumătatea de teren slobozeană. A fost de-ajuns o pătrundere... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:24 (10656 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Luăm startul la malul mării!

Așteptarea a luat sfîrșit. Campionatul de handbal feminin Divizia A se pune în mișcare. Seria A din care face parte și CSM Unirea Slobozia cuprinde 14 echipe. Cu alte cuvinte, mai multe meciuri, mai mult spectacol, mai bine pentru iubitorii handablului. La start se vor afla mai vechile noastre cunoștințe, Rapid, Piatra Neamț, Bacău, Buzău, dar și nume noi ca Neptun Constanța sau LPS Iași. Debutul în noul sezon este cum nu se poate mai greu. Unirea se deplasează duminică, 16 septembrie, la Constanța pentru jocul cu Neptun, proaspăt retrogradată din Liga Națională, acolo unde, firește, își dorește să revină. Cele două echipe s-au întîlnit în urmă cu două săptămîni, la turneul din Brăila. Acolo constănțencele... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:21 (10155 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, CSM Focșani-Rapid Fetești 3-0

Vin pelin

«Se joacă sau nu se joacă?» aceasta era întrebarea care a stat pe buzele tuturor feteștenilor săptămîna trecută. Pînă la urmă, focșenenii s-au mobilizat și meciul s-a jucat. Echipa lui Gigel Stoica n-a repetat evoluția bună din prima etapă, chiar dacă în startul partidei Vasile Pena a ratat golul dintr-o situație unu la unu. Golul a venit, dar în poarta lui Gîndac, la o fază pornită dintr-o lovitură liberă de pe partea stîngă. A marcat Milea, iar pînă la pauză, Crăciun a făcut 2-0 pentru vrînceni. Scorul final a fost unul de neprezentare, Ștefan făcînd 3-0 la un sfert de oră înainte de final. În ultimele minute s-a accidentat și portarul Gîndac, acesta lănsîdu-i locul lui Florea. Așadar, feteștenii... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:17 (10914 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

O etapă normală

Singura surpriză a rundei a III-a care s-a disputat sîmbătă, 8 septembrie, o putem trece în dreptul partidei de la Munteni Buzău, acolo unde Victoria din localitate a trecut de mai titrata Viticola Fetești. În rest, rezultate sub zodia normalului: Țăndăreiul a trecut previzibil de Căzănești, iar Gheorghe Lazăr s-a impus la Amara. Cu aceste victorii, cele două echipe păstrează punctajul maxim, opțiunea lor pentru supremație fiind evidentă. La final, să salutăm primele puncte ale Abatorului venite abia în această rundă, prin victoria asupra Recoltei Gh. Doja.

Rezultate Liga a IV-a, etapa III
AS Căzănești-Victoria Țăndărei 1... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:15 (10231 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Sportul Stud. II-Viitorul Axintele 1-7

Un antrenament util

Viitorul Axintele a dat piept vineri, 7 septembrie, cu echipa satelit a Sportului Studențesc. În loc de studenți, pe teren au apărut niște puști care nu dăduseră nici BAC-ul. Antrenorul Ion Nica a trimis în teren o echipă cu șase nume noi față de partida cu Rapid II. Unul dintre ele a fost Alin Robu, fotbalist care s-a dezlănțuit profitînd de viteza și precizia care-l caracterizaează. Robu a marcat de două ori în primul sfert de oră, iar studenții au revenit prin Vlad. La pauză a fost 3-1 pentru Axintele, grației aceluiași Robu. Tot Robu face 4-1, iar apoi vine rîndul celor intrați în repriza secundă să se evidențieze. Marchează pe rînd Novac, Moses și Ștefan. Cu acest 7-1 Viitorul este lider... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:10 (8693 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Coasa» doctorului Lăzărescu

Spitalul Județean de Urgență Slobozia «ucide» bolnavii de cancer

«Coasa» doctorului Lăzărescu

Peste 500 de bolnavi de cancer din Ialomița sînt condamnați la moarte chiar de doctorul care îi tratează. Vorbim despre medicul Gheorghe Lăzărescu, singurul specialist oncolog pe care județul îl are... Șef de secție la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, doctorul Lăzărescu refuză categoric să le acorde tratament bolnavilor săi și să la elibereze rețete. Aceste aspecte sînt suficiente, dar vă aducem la cunoștință și faptul că, măcinați de boală, oamenii așteaptă cu orele în fața cabinetului de consultații. Doctorul Lăzărescu, așa cum îi stă în fire de ani buni, are obiceiul să întîrzie cu orele...

Lungește Doamne boala și-alungă suferința...... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 16:21 (80076 vizualizări - 83 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Stoica «zboară» spre China

Pe drumurile bătătorite de Ionașcu...

Administrația Stoica «zboară» spre China

Administrația locală din Slobozia își face bagajele. Primarul Alexandru Stoica, viceprimarul Valentin Băcanu, însoțiți de alți trei consilieri USL vor pleca în China. Excursia va avea drept punct terminus orașul Nanyang din provincia Hanan și va dura 9 zile. Oficial, vizita are un scop diplomatic, urmînd a se purta discuții cu cei mai potenți afaceriști din zonă pentru demararea unor investiții chinezești în Bărăgan... Ideile afacerilor cu China își au originile pe timpul guvernării primarului Gabi Ionașcu care, la rîndu-i, a vizitat China. Că oamenii de afaceri chinezi nu au produs investiții la nivel local, e cu totul altă poveste... «De data asta ne vom strădui mai mult!» spune răspicat primarul... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 16:12 (8701 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Filmele rusești revin la Slobozia

După mai bine de 20 de ani

Filmele rusești revin la Slobozia

În perioada 10-16 septembrie 2012, Casa de Cultură Slobozia va fi gazda Festivalului Filmului Rusesc «Kino +». 7 dintre cele mai bune producții rusești ale ultimilor opt ani, premiate la festivaluri de profil internaționale, vor fi proiectate la Slobozia. Spectatorii care vor ajunge în fața marelui ecran nu vor plăti bilet, toate producțiile urmînd a fi difuzate gratuit. Și surprizele nu se vor opri aici! Actrița Monica Bîrlădeanu va aduce la Slobozia cea mai nouă producție a sa, denumită «Despre oameni și melci». Evenimentul este programat pentru sfîrșitul lunii septembrie...

Davai ceas, davai film!... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 16:07 (11944 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

Slobozia: «FUN-HOUSE» la tot cartierul

Slobozia: «FUN-HOUSE» la tot cartierul

Într-un oraș în care în fiecare zi se închide o afacere, la fiecare colț de stradă un comerciant trage obloanele, iar copiii sînt învățați de mici să plece din oraș, «Fun House» a ales altfel. După trei ani de luptă surdă și încăpățînată cu autoritățile, cu termele limită și o presă ostilă, Alice Sneatinschi, soția vicepreședintelui Consiliului Județean Ialomița, Stefan Mușoiu a reușit imposibilul. Începînd cu această săptămînă, copiii din Slobozia au la dispoziție un palat în miniatură în care se pot distra, pot învăța sau pot fi lăsați în grija educatorilor în condiții de siguranță și fără grijile care însoțesc, de obicei, această decizie. E drept, totul este contra cost, dar știți și dumneavoastră... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 15:56 (26908 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

O fostă angajată a Azilului de Bătrâni de la Fierbinți Târg acuză actuala conducere că «sedează vârstnicii»

Scandal la Direcția Generală de Asistență Socială pentru Protecția Copilului Ialomița

O fostă angajată a Azilului de Bătrîni de la Fierbinți Tîrg acuză actuala conducere că «sedează vîrstnicii»

Acuzații șocante la Azilul de Bătrîni din Fierbinți Tîrg. O fostă angajată susține că actuala conducere dă ordine ca cei 43 de bătrîni aflați în Centru să fie sedați pentru a fi transformați în «legume». Conducerea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița a dechis deja o anchetă în acest caz. «Este un conflict între directoare și angajata care face acuzații...» declară Paul Marcu, directorul DGASPC Ialomița...

Control intern la Azilul din Fierbinți Tîrg
Potrivit declarațiilor fostei angajate de la Fierbinți Tîrg, care ocupa funcția de psiholog... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2012, 17:07 (66397 vizualizări - 28 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 2,144 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează, în luna aprilie 2017, TVA conform selecției naționale, în valoare totală de peste 2,144 milioane de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2017, 21:10
(4520 vizualizări - 0 comentarii)


LUNCA SRL Slobozia

comercializează
semințe porumb,
semințe floarea-soarelui

Producători: Pionner, Monsanto, KWS,
Saaten Union, Maisadour Semences,
Procera, Syngenta, Fundulea

Vinde: Fungicide și insecticide pentru
tratat semințe și culturi înființate

IMPORTANT! Posibilitate plată în rate.
Discount, în funcție de cantități
și termen de plată.

Contact: telefon 0722/771.693,
0728/960.471, telefon/fax: 0243/236.423
e-mail [email protected]
Depozit Căzănești, str. Gării
(vis a vis Depozit Cargill)

11 Aprilie 2017, 20:20


Daruri de Paști oferite de credincioșii Catedralei din Urziceni

Daruri de Paști oferite de credincioșii Catedralei din Urziceni

Ca de fiecare dată, în preajma marilor sărbători creștine, comunitatea parohială se mobilizează și, coordonați de preoții slujitori, cercetează credincioșii aflați în dificultate, aducând un strop de bucurie ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2017, 19:05
(7388 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii din Țăndărei donează sânge

Pompierii din Țăndărei donează sânge

Acțiunea, desfășurată din proprie inițiativă, a avut loc în dimineața zilei de luni, 10 aprilie 2017, la sediul Gărzii de Intervenție, cu sprijinul caravanei mobile a Centrului Județean de Transfuzii, care ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2017, 19:15
(6014 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii martie 2017, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6940 șomeri, din care 1219 șomeri indemnizați, respectiv 5721 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2017, 17:05
(2617 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor de Florii

La sfârșitul de săptămână precedent, polițiștii ialomițeni au fost la datorie, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică și prevenirea producerii oricăror evenimente negative. Au fost ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2017, 16:40
(3409 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest sens, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2017, 20:05
(5957 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Fetiță de 12 ani, acroșată de o mașină

Joi, 6 aprilie 2017, pe raza comunei Alexeni s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate, polițiștii au stabilit că în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2017, 19:10
(4076 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


AJOFM Ialomița: Rezultate «Bursa Generală a Locurilor de Muncă»

Vineri, 7 aprilie 2017, la nivel național, s-a desfașurat «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», acțiune organizată de Agenția  Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2017, 17:40
(4325 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Mondială a Sănătății», marcată la Slobozia

Vineri, 7 aprilie 2017, pe întreg mapamondul se celebrează «Ziua Mondială a Sănătății». Evenimentul este marcat și la Slobozia, printr-o acțiune comună a Spitalului Județean de Urgență Slobozia și a Direcției ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2017, 20:20
(3987 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Vindea ilegal pește

Jandarmii ialomițeni au depistat miercuri, 5 aprilie 2015, pe străzile din comuna Manasia, un bărbat care comercializa ilegal pește. Omul nu a putut să justifice prin documente legale cantitatea de 80 kilograme ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2017, 19:45
(3987 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni economice, sancționate de polițiști

Polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Economice au acționat în aceste zile pe linia prevenirii și combaterii infracțiunilor din sfera lor de competență. Cu această ocazie, au fost ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2017, 19:10
(3199 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pericol de incendiu la o autocisternă încărcată cu gaz petrolier lichefiat

Slobozia: Pericol de incendiu la o autocisternă încărcată cu gaz petrolier lichefiat

Marți, 4 aprilie 2017, în jurul orelor 12,30, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei autocisterne de transport GPL care, pe timpul unor operațiuni de transvazare a încărcăturii de combustibil ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2017, 20:35
(3254 vizualizări - 2 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 2 permise reținute, amenzi de peste 20500 de lei

La acest sfârșit de săptămână, 31 martie-2 aprilie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2017, 13:25
(5356 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Pește confiscat

Duminică, 2 aprilie 2017, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au acționat pe raza de competență pentru prevenirea si combaterea faptelor de braconaj piscicol, îndreptate împotriva habitatelor ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2017, 12:20
(4187 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

În perioada 3-7 aprilie 2017, se va defășura cea de a XII-a ediție a evenimentului organizat de Poliția Română la nivel național, sub titlul «Săptămâna Prevenirii Criminalității». Astfel, în acest interval ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2017, 11:05
(3712 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o locuință socială

O anexă a unei locuințe sociale din Fetești a fost cuprinsă de flăcări în seara zilei de joi, 30 martie 2017. În respectiva locație se aflau mai mulți oameni ai străzii, cauza probabilă a incendiului fiind ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2017, 20:25
(3622 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


DSVSA Ialomița: Focare de gripă aviară la Slobozia și Axintele

Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Sigurnața Alimentelor Ialomița precizează faptul că vineri, 31 aprilie 2017, au fost confirmate 3 cazuri de gripă aviară, înalt patogenă, de tipul ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2017, 20:05
(5371 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii ne învață cum să ne ferim de escroci

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița informează opinia publică asupra măsurilor preventive care trebuie luate pentru a nu cădea victime escrocilor ce obțin sume de bani prin metoda «Accidentul». Modul de ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2017, 19:50
(6155 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Întâlnire cu agricultorii din Gheorghe Doja

Oficialii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat, joi, 30 martie 2017, o întâlnire de lucru, în localitatea Gheorghe Doja, cu agricultorii din localitate, specializați în ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2017, 18:10
(5153 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Muzeul Național al Agriculturii

Iubitorii de arte plastice sunt așteptați joi, 6 aprilie 2017, începând cu orele 14,00, la Muzeul Național al Agriculturii, pentru a participa la o expoziție de pictură de grup. Pe simeze își vor prezenta ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2017, 17:20
(4984 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în luna martie 2017, în domeniul relațiilor de muncă, acțiuni de control, în cadrul Campaniei Naționale «O zi pe săptămână», prin controale inopinate ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2017, 20:05
(3952 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestați preventiv pentru «tâlhărie calificată»

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au pus în mișcare acțiunea penală față de trei persoane din municipiu, două dintre acestea fiind minore, pentru comiterea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2017, 18:25
(5636 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Amara

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2017, 11:05
(4852 vizualizări - 0 comentarii)


«Slobozia viitorului văzută prin ochii tinerilor», ediția a III-a

Primăria Municipiului Slobozia și DMCIST organizează concursul de proiecte «Slobozia viitorului văzută prin ochii tinerilor», ediție cu care va marca «Ziua Națională a Tineretului-2 mai». La acest concurs ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2017, 12:20
(3966 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au furat din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați luni, 27 martie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 19:25
(4475 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vârste cuprinse între 27 și 52 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice, fără a poseda permis de conducere. De asemenea, un ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 19:20
(4726 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Arestat preventiv pentru «furt din locuință»

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Coșereni au identificat principalul bănuit de săvârșirea infracțiunii de furt dintr-o locuință din localitatea Drăgoești, în persoana unui tânăr de 22 de ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 19:05
(6202 vizualizări - 0 comentarii)


Punctele Enel, închise joi, 30 martie 2017

Potrivit unui comunicat de presă, toate Punctele Enel din județele Constanța, Ialomița, Călărași și Tulcea vor fi închise joi, 30 martie 2017, pentru lucrări de mentenanță la sistemul informatic ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 17:25
(3542 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

În scopul verificării respectării normelor de igienă sanitară veterinară în unitățile care produc, depozitează, transportă și valorifică produse de origine animală și nonanimală, exploatații de animale ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 15:20
(3977 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...