Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Apendicita care ucide încet...

Vicepeședintele Colegiului Medicilor Ialomița, acuzat de malpraxis

Apendicita care ucide încet...

O banală operație de apendicită l-a adus pe Matei Viorel în pragul morții. După 4 luni de chin și zeci de drumuri la spital avea să afle că doctorul Octavian Alexandrescu, de la spitalul din Urziceni, a «uitat» în burta acestuia un pansament de 30 de centimetri pătrați. Din decembrie și pînă în martie, fașa uitată s-a transformat într-o pungă de puroi de 800 de mililitri. Iar doctorul Alexandrescu este bine mersi, mulțumim de întrebare!

Ce nu te omoară, te întărește
Pe 20 decembrie 2011, după o noapte de dureri, Matei Viorel s-a internat la spitalul din Urziceni pentru ceea ce... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 18:05 (28999 vizualizări - 20 comentarii)

REPORTAJ

Minirecensământul de la Hagieni

Minirecensămîntul de la Hagieni

Ponta a mințit la Referendum! Ba a mințit Băsescu! Dracu’ mai știe... Pentru a tranșa definitiv această dilemă, dacă sîntem mai mulți ori mai puțini decît acum 4 ani, am ales (cu o regretabilă întîrziere, e drept, dar mai bine mai tîrziu decît niciodată!) drept punct de referință pe harta județului localitatea Hagieni. Ce-o fi în restul României, Dumnezeu știe!, dar aici puteți fi siguri că e exact cum n-a spus nimeni pînă acum și o face Șerban Marin în locul nostru: «Pe hîrtie sînt 13, bob numărat! (...) În realitate sînt mai mulți...».

Loc de mînăstire și de pomenire
... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 18:02 (11607 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Jucării» cu gloanțe pentru 1600 de ialomițeni

«Jucării» cu gloanțe pentru 1600 de ialomițeni

În Ialomița a început marea înarmare. Fie că sînt pasionați de vînătoare, fie că încearcă să țină bandiții la distanță, tot mai mulți ialomițeni preferă să aibă la purtător cîte o pușcă sau un pistol. Sînt deja 1600 de persoane în întreg județul care dețin premise de port armă...

Arme pentru ialomițeni
Statisticile Poliției Județene arată că, în momentul de față, 1600 de ialomițeni dețin legal o armă letală sau neletală. Spunem legal pentru că vorbim despre cei care dețin documente prin care le este recunoscut dreptul de a purta o armă. Astfel, în Ialomița există un număr de ... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 17:53 (10149 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ialomița arme

EVENIMENT

Scandal marca Vasile Olaru

Slobozia: Spitalul Județean externează pacienți cu fracturi deschise

În seara zilei de 31 august 2012, Călin Victor din comuna Ciochina era accidentat grav de primarul orașului Căzănești, Stelian Traian. Incidentul a reprezentat debutul unui șir de bizarerii inexplicabile care au transformat victima în vinovat. Ceea ce este însă strigător la cer este faptul că, deși internat cu fractură deschisă, Călin Victor a fost externat după 7 zile de către dr Vasile Olaru și trimis acasă «să facă sex ca să se vindece»...

Legea nu e pentru toată lumea
În seara zilei de 31 august, noul primar PSD al orașului Căzănești, Stelian Traian, a accidentat grav într... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 10:57 (30172 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Urban, la un pas de insolvență

Slobozia: Urban, la un pas de insolvență

SC Urban se prăbușește sub greutatea datoriilor acumulate în decursul ultimilor ani. În așteptarea unei ședințe a Adunării Generale a Acționarilor care să decidă viitorul societății, conducerea  SC Urban se teme de ce mai rău. «Așteptăm ca Apele Române să declanșeze procedura de insolvență. Este inevitabil în condițiile în care nu mai putem plăti datoriile acumulate...» a declarat Valentin Cilibeanu, directorul SC Urban.

Urban, la mîna Direcției Apelor
Amînate la nesfîrșit, deciziile radicale de redresare a SC Urban continuă să se lase așteptate. La trei luni de la ultima... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 09:44 (13131 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mărturia unui hoț

Munteni Buzău: «Polițiștii m-au băgat în spital!»

Hoții au ajuns să fie spaima polițiștilor și nu invers. Patru oameni ai legii sînt acuzați de un tînăr de 26 ani, din Căzănești, că l-au băgat în spital după ce i-au aplicat o corecție zdravănă, fără să aibă un motiv. Oamenii legii infirmă acuzațiile și susțin că tînărul este un hoț nemulțumit de faptul că a fost «deranjat» în timp ce fura porumb de pe un cîmp din localitatea Munteni Buzău. Și nu era singur, ci însoțit de tatăl, fratele și cumnata sa! Un lucru este cert, în momentul în care polițiștii le-au cerut tuturor explicații, suspecții au sărit imediat la scandal. Partea vătămată nu are stare nici pe patul spital... Internat la Slobozia, medicii susțin că acesta este reclacitrant și a semnat... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 09:04 (11916 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani publici pentru «locotenentul» lui Gigi Piticu

Administrația Stoica își plătește datoriile

Bani publici pentru «locotenentul» lui Gigi Piticu

Joi, 30 august 2012, Consiliul Local Slobozia a aprobat «alocarea de la bugetul local al municipiului Slobozia a sumei de 3000 lei reprezentînd ajutor de urgență pentru domnul Zăgan Marian». Potrivit unora dintre consilierii locali prezenți, ajutorul respectiv reprezenta «un precedent periculos» în condițiile în care nu există un regulament intern care să prevadă alocarea unor astfel de ajutoare. Marian Zăgan este unul dintre «locotenenții» interlopului Gigi Piticu și a fost arestat în anul 2009 pentru «vătămare corporală gravă, ultraj contra bunelor moravuri și tulburarea ordinii și liniștii publice»... Oficialii locali susțin că nu este vorba despre nicio plată electorală, ci doar de niște banale... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:46 (11025 vizualizări - 13 comentarii)

POLITICĂ

«Dacă voi candida, CÂȘTIG!»

Marian Pavel, un primar PSD care vrea să-și depășească condiția

«Dacă voi candida, CÎȘTIG!»

Planurile USL pentru alegerile parlamentare din 9 decembrie 2012 sînt ambițioase: 6 fotolii de parlamentar, dintre care, cele de senator sînt garantate. Așa cum vă precizam săptămîna trecută, continuăm seria interviurilor politice cu potențialii candidați pentru aceste funcții. Marian Pavel, primarul comunei Gheorghe Lazăr, este unul dintre numele aflate pe lista potențialilor candidați pentru fotoliul de senator al Colegiului 1 Fetești-Țăndărei. Nu e singurul, e drept! Însă are cele mai multe atuuri pentru a fi nominalizat. Poate și pentru că, în discursurile publice, nu uită niciodată să-și spună poezia: «Eu sînt un soldat disciplinat al partidului. Unde mă trimite, acolo mă duc!».... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:31 (9194 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Un egal peste așteptări

Fotbal, Liga a II-a, CF Brăila-Unirea Slobozia 2-2

Un egal peste așteptări

Unirea s-a simțit în orașul dunărean ca acasă. Tribunele au fost la fel de goale și apatice ca la Slobozia... Rezultatul poate fi catalogat drept o minciună frumoasă, rod al unei conjucturi fericite, dar și al ambiției uniriștilor. Se întîmplă des în fotbal astfel de lucruri, iar jucătorii noștri merită să privească partea plină a paharului: Unirea a scos un punct pe terenul unei pretendente la promovare! Am pornit cu dreptul în Liga a II-a...

Rusu, inamicul numărul 1
Brăilenii au frămîntat încă din start în crampoane jumătatea de teren slobozeană. A fost de-ajuns o pătrundere... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:24 (10644 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Luăm startul la malul mării!

Așteptarea a luat sfîrșit. Campionatul de handbal feminin Divizia A se pune în mișcare. Seria A din care face parte și CSM Unirea Slobozia cuprinde 14 echipe. Cu alte cuvinte, mai multe meciuri, mai mult spectacol, mai bine pentru iubitorii handablului. La start se vor afla mai vechile noastre cunoștințe, Rapid, Piatra Neamț, Bacău, Buzău, dar și nume noi ca Neptun Constanța sau LPS Iași. Debutul în noul sezon este cum nu se poate mai greu. Unirea se deplasează duminică, 16 septembrie, la Constanța pentru jocul cu Neptun, proaspăt retrogradată din Liga Națională, acolo unde, firește, își dorește să revină. Cele două echipe s-au întîlnit în urmă cu două săptămîni, la turneul din Brăila. Acolo constănțencele... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:21 (10155 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, CSM Focșani-Rapid Fetești 3-0

Vin pelin

«Se joacă sau nu se joacă?» aceasta era întrebarea care a stat pe buzele tuturor feteștenilor săptămîna trecută. Pînă la urmă, focșenenii s-au mobilizat și meciul s-a jucat. Echipa lui Gigel Stoica n-a repetat evoluția bună din prima etapă, chiar dacă în startul partidei Vasile Pena a ratat golul dintr-o situație unu la unu. Golul a venit, dar în poarta lui Gîndac, la o fază pornită dintr-o lovitură liberă de pe partea stîngă. A marcat Milea, iar pînă la pauză, Crăciun a făcut 2-0 pentru vrînceni. Scorul final a fost unul de neprezentare, Ștefan făcînd 3-0 la un sfert de oră înainte de final. În ultimele minute s-a accidentat și portarul Gîndac, acesta lănsîdu-i locul lui Florea. Așadar, feteștenii... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:17 (10912 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

O etapă normală

Singura surpriză a rundei a III-a care s-a disputat sîmbătă, 8 septembrie, o putem trece în dreptul partidei de la Munteni Buzău, acolo unde Victoria din localitate a trecut de mai titrata Viticola Fetești. În rest, rezultate sub zodia normalului: Țăndăreiul a trecut previzibil de Căzănești, iar Gheorghe Lazăr s-a impus la Amara. Cu aceste victorii, cele două echipe păstrează punctajul maxim, opțiunea lor pentru supremație fiind evidentă. La final, să salutăm primele puncte ale Abatorului venite abia în această rundă, prin victoria asupra Recoltei Gh. Doja.

Rezultate Liga a IV-a, etapa III
AS Căzănești-Victoria Țăndărei 1... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:15 (10231 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Sportul Stud. II-Viitorul Axintele 1-7

Un antrenament util

Viitorul Axintele a dat piept vineri, 7 septembrie, cu echipa satelit a Sportului Studențesc. În loc de studenți, pe teren au apărut niște puști care nu dăduseră nici BAC-ul. Antrenorul Ion Nica a trimis în teren o echipă cu șase nume noi față de partida cu Rapid II. Unul dintre ele a fost Alin Robu, fotbalist care s-a dezlănțuit profitînd de viteza și precizia care-l caracterizaează. Robu a marcat de două ori în primul sfert de oră, iar studenții au revenit prin Vlad. La pauză a fost 3-1 pentru Axintele, grației aceluiași Robu. Tot Robu face 4-1, iar apoi vine rîndul celor intrați în repriza secundă să se evidențieze. Marchează pe rînd Novac, Moses și Ștefan. Cu acest 7-1 Viitorul este lider... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:10 (8693 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Coasa» doctorului Lăzărescu

Spitalul Județean de Urgență Slobozia «ucide» bolnavii de cancer

«Coasa» doctorului Lăzărescu

Peste 500 de bolnavi de cancer din Ialomița sînt condamnați la moarte chiar de doctorul care îi tratează. Vorbim despre medicul Gheorghe Lăzărescu, singurul specialist oncolog pe care județul îl are... Șef de secție la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, doctorul Lăzărescu refuză categoric să le acorde tratament bolnavilor săi și să la elibereze rețete. Aceste aspecte sînt suficiente, dar vă aducem la cunoștință și faptul că, măcinați de boală, oamenii așteaptă cu orele în fața cabinetului de consultații. Doctorul Lăzărescu, așa cum îi stă în fire de ani buni, are obiceiul să întîrzie cu orele...

Lungește Doamne boala și-alungă suferința...... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 16:21 (80071 vizualizări - 83 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Stoica «zboară» spre China

Pe drumurile bătătorite de Ionașcu...

Administrația Stoica «zboară» spre China

Administrația locală din Slobozia își face bagajele. Primarul Alexandru Stoica, viceprimarul Valentin Băcanu, însoțiți de alți trei consilieri USL vor pleca în China. Excursia va avea drept punct terminus orașul Nanyang din provincia Hanan și va dura 9 zile. Oficial, vizita are un scop diplomatic, urmînd a se purta discuții cu cei mai potenți afaceriști din zonă pentru demararea unor investiții chinezești în Bărăgan... Ideile afacerilor cu China își au originile pe timpul guvernării primarului Gabi Ionașcu care, la rîndu-i, a vizitat China. Că oamenii de afaceri chinezi nu au produs investiții la nivel local, e cu totul altă poveste... «De data asta ne vom strădui mai mult!» spune răspicat primarul... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 16:12 (8699 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Filmele rusești revin la Slobozia

După mai bine de 20 de ani

Filmele rusești revin la Slobozia

În perioada 10-16 septembrie 2012, Casa de Cultură Slobozia va fi gazda Festivalului Filmului Rusesc «Kino +». 7 dintre cele mai bune producții rusești ale ultimilor opt ani, premiate la festivaluri de profil internaționale, vor fi proiectate la Slobozia. Spectatorii care vor ajunge în fața marelui ecran nu vor plăti bilet, toate producțiile urmînd a fi difuzate gratuit. Și surprizele nu se vor opri aici! Actrița Monica Bîrlădeanu va aduce la Slobozia cea mai nouă producție a sa, denumită «Despre oameni și melci». Evenimentul este programat pentru sfîrșitul lunii septembrie...

Davai ceas, davai film!... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 16:07 (11944 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

Slobozia: «FUN-HOUSE» la tot cartierul

Slobozia: «FUN-HOUSE» la tot cartierul

Într-un oraș în care în fiecare zi se închide o afacere, la fiecare colț de stradă un comerciant trage obloanele, iar copiii sînt învățați de mici să plece din oraș, «Fun House» a ales altfel. După trei ani de luptă surdă și încăpățînată cu autoritățile, cu termele limită și o presă ostilă, Alice Sneatinschi, soția vicepreședintelui Consiliului Județean Ialomița, Stefan Mușoiu a reușit imposibilul. Începînd cu această săptămînă, copiii din Slobozia au la dispoziție un palat în miniatură în care se pot distra, pot învăța sau pot fi lăsați în grija educatorilor în condiții de siguranță și fără grijile care însoțesc, de obicei, această decizie. E drept, totul este contra cost, dar știți și dumneavoastră... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 15:56 (26882 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

O fostă angajată a Azilului de Bătrâni de la Fierbinți Târg acuză actuala conducere că «sedează vârstnicii»

Scandal la Direcția Generală de Asistență Socială pentru Protecția Copilului Ialomița

O fostă angajată a Azilului de Bătrîni de la Fierbinți Tîrg acuză actuala conducere că «sedează vîrstnicii»

Acuzații șocante la Azilul de Bătrîni din Fierbinți Tîrg. O fostă angajată susține că actuala conducere dă ordine ca cei 43 de bătrîni aflați în Centru să fie sedați pentru a fi transformați în «legume». Conducerea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița a dechis deja o anchetă în acest caz. «Este un conflict între directoare și angajata care face acuzații...» declară Paul Marcu, directorul DGASPC Ialomița...

Control intern la Azilul din Fierbinți Tîrg
Potrivit declarațiilor fostei angajate de la Fierbinți Tîrg, care ocupa funcția de psiholog... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2012, 17:07 (66393 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Farmacii «non-stop» doar 3 ore pe noapte

Slobozia: Farmacii «non-stop» doar 3 ore pe noapte

Un antibiotic administrat în miez de noapte, cînd febra este 40, alungă orice răceală... Dar de unde să-l cumperi? Deși Slobozia este orașul cu cele mai multe farmacii din județul Ialomița, niciuna nu are program non-stop. În municipiul reședință de județ, «non-stop» se traduce printr-un program de doar trei ore, de la 22,00-1,00. «Această afacere nu este rentabilă...» ne explică reprezentanții Colegiului Farmaciștilor Ialomița. Și toate acestea în condițiile în care punctele farmaceutice sînt cei mai mari consumatori ai bugetului Sănătății ialomițene...

Avem mai multe farmacii decît alimentare... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2012, 16:59 (22302 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: «Glam Russian Fashion» la Atelierul SORINNA

Marți seară, 4 septembrie a.c., la Slobozia, protipendada locală a beneficiat de o prezentare de modă de excepție. Atelierul SORINNA, condus de Mihaela Brînză, a lansat colecția de rochii de seară a sezonului toamnă-iarnă 2012-2013. Spectacolul, unul inedit pentru slobozeni, s-a bucurat de apreciere și aplauze...

O colecție glamour
Marți seară, de la orele 19,30, la Salonul «Nobless» din Slobozia, Andreea Brînză și Ioana Popică au lansat colecția de rochii de seară, sezonul tomană-iarnă, ale Atelierului SORINNA. Designerii Atelierului au ales pentru această colecție să prezinte... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 17:56 (10632 vizualizări - 5 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Balaciu: La volan fără permis

În cursul nopții trecute, 25 spre 26 octombrie, polițiștii din Balaciu au depistat în trafic, pe un drum comunal, un autovehicul condus de un localnic, de 36 de ani. Verificînd documentele șoferului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:25
(15368 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne vîndute ilegal

În cursul dimineții de luni, 25 octombrie, polițiștii din Maia au depistat în trafic un autocamion ce transporta și vindea lemne. La volan se afla un tînăr, de 25 de ani, din Vrancea, iar cu ocazia verificării ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:23
(14015 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia lemne ilegal


Un morun și 17 kg de icre negre, în portbagajul unui autoturism

Duminică, 24 octombrie, polițiștii feteșteni au oprit în trafic, pentru un control de rutină, o mașină condusă de un bărbat, de 42 de ani, din localitatea Giurgeni. Potrivit polițiștilor, în portbagajul ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2010, 13:31
(16234 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Depunere de coroane de «Ziua Armatei»

Luni, 25 septembrie, Instituția Prefectului Ialomița a organizat o serie de activități pentru celebrarea «Zilei Armatei». Evenimentul a debutat la Monumentul eroilor «Colonel Popescu», în jurul orelor ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2010, 13:25
(12381 vizualizări - 0 comentarii)


Băiețel de 9 ani, înecat la Giurgeni

Un băiețel de doar 9 ani și-a găsit sfîrșitul înecîndu-se într-o cuvă betonată a unei stații de pompare. Tragedia s-a petrecut în localitatea Giurgeni. Băițelul plecase la pescuit în dimineața de sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2010, 13:24
(12207 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: A explodat butelia

O improvizație la o butelie a făcut ca aceasta să explodeze, provocînd un incendiu de proporții la Miloșești. Flăcările s-au aprins în după-amiaza zilei de duminică, 24 octombrie și au cuprins bucătăria ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2010, 13:22
(17414 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale Jandarmeriei în școli

Pentru a continua activitatea de prevenție începută anii trecuți, la începutul anului școlar 2010-2011, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a încheiat parteneriate educaționale cu mai multe instituții ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 14:12
(13857 vizualizări - 0 comentarii)


«Simpozionul Național de Terapii Complementare și Alternative»

În organizarea Asociației Culturale «Ascult Ialomița», a Fundației «Concord», a Fundației «Academia Dacoromână», a Societății Naționale «Spiru Haret» pentru Educație, Știință și Cultură, precum și a Centrului ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 13:59
(11665 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recital Chopin la Centrul Cultural

Marți, 26 octombrie a.c., de la orele 17.00, la Sala de concerte a Centrului Cultural «Ionel Perlea», slobozenii sînt invitați la un recital de pian. Evenimentul este organizat de Consiliul Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 13:06
(13062 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 1000 de competitori la «Cupa Satelor»

Ialomița: Peste 1000 de competitori la «Cupa Satelor»

Direcția pentru Sport și Tineret Ialomița a desfășurat sîmbătă și duminică, 16, respectiv 17 octombrie, ultimele două etape zonale ale Competiției «Cupa Satelor».
Sîmbătă, în comuna Bucu s-au întîlnit ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 11:41
(13256 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Căzănești

Luni, 25 octombrie a.c., Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu», Biblioteca «Ion Creangă» Căzănești și Consiliul Local Căzănești inaugurează un nou serviciu «Biblionet-lumea în biblioteca mea». Acțiunea ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 11:28
(14336 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Slobozia și Fetești din cauza unor scurtcircuite electrice

Incendii la Slobozia și Fetești din cauza unor scurtcircuite electrice

Două incendii de locuințe sînt situațiile de urgență la care au intervenit pompierii ialomițeni joi, 21 octombrie a.c.. Mai mult, ambele incendii au avut ca și cauză probabilă de izbucnire scurtcircuitul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 17:16
(14270 vizualizări - 1 comentariu)


Munteni Buzău: Spărgător de case, arestat preventiv

Miercuri, 20 octombrie a.c., un bărbat de 30 de ani, din Munteni Buzău, recidivist, a fost prezentat de polițiștii ialomițeni Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia cu propunere de punere în mișcare ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 17:10
(14270 vizualizări - 0 comentarii)


Violator încarcerat

Un bărbat de 31 de ani, din Fetești, a fost identificat și reținut de polițiștii ialomițeni, fiind încarcerat ulterior în Penitenciarul Slobozia în vederea executării unei pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 17:08
(16485 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: 5 tone de grîu fără documente, confiscate de polițiști

În cursul zilei de miercuri, 20 octombrie a.c., polițiștii din Sudiți au oprit pentru control o autoutilitară, înmatriculată în Prahova. Verificînd interiorul mașini, oamenii legii au descoperit 5 tone ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 16:10
(13258 vizualizări - 1 comentariu)


Anunț angajare

Școala cu cls. I-VIII «George Vâlsan» Amara scoate la concurs pe data de 09.11.2010 un post de îngrijitor.
Relații la secretariatul școlii, la nr. de telefon 0243/266.837 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 10:34
(8293 vizualizări - 0 comentarii)


Program prelungit pentru AJOFM Ialomița

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita, din dorința de a veni în sprijinul persoanelor fizice care realizează venituri de natură profesională, altele decît cele salariale, pentru care ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2010, 09:06
(16965 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: S-a spînzurat de un copac din curtea școlii

Un bărbat din Sfîntu Gheorghe a fost găsit spînzurat în curtea școlii din localitate. Trupul lui Viorel Z., de 46 de ani, angajat al Primăriei Sfîntu Gheorghe, atîrna de un copac de lîngă clădirea școlii ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 18:44
(21246 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 18:25
(9388 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:51
(14627 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Încercînd să fure oi, l-a înjunghiat pe cioban

În dimineața zilei de luni, 18 octombrie a.c., agenții Postului de Poliție Bordușani au fost sesizați despre faptul că, în cursul nopții, un bătrîn de 71 de ani, cioban la o stînă de la periferia comunei ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:21
(15630 vizualizări - 0 comentarii)


A amenințat un taximetrist cu aparatul de electroșocuri

Luni seara, 18 octombrie a.c., în jurul orei 18.45, prin 112, Poliția a fost sesizată de un taximetrist despre faptul că un client pe care l-a transportat din Slobozia în satul Ion Ghic a refuzat să-i plătească ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:15
(15439 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Accident pe trecerea de pietoni

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în cursul zilei de luni, 18 octombrie a.c., pe raza comunei Coșereni. La ora 17.20, un bărbat în vîrstă de 21 de ani, din Movilița ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:12
(15626 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: Beat la volan

Pe DN 2, în localitatea Cotorca, polițiștii au oprit pentru verificări un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, la volanul căruia se afla un bărbat, de 42 de ani, din comuna Ciocârlia. Întrucît emana ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:10
(16444 vizualizări - 0 comentarii)


12 sesizări penale înaintate de Finanțe la Parchet

Peste 200 de verificări privitoare la respectarea prevederilor legale în materie de fiscalitate și venituri de peste 5 milioane de lei la bugetul statului, acestea sînt cifrele înaintate de inspectorii ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 12:41
(13363 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Fetești și Săveni

Miercuri, 20 octombrie a.c., Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu», Biblioteca Municipală Fetești și Primăria Fetești inaugurează un nou serviciu «Biblionet-lumea în biblioteca mea». Acțiunea se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 14:49
(14870 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a Poliției în mediul rural din zona de vest, razie la Urziceni și controale la discotecile din zona Țăndărei

Efective sporite de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat la acest sfîrșit de săptămână la mai multe acțiuni organizate pe raza județului.
Astfel, o primă ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 14:32
(15554 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Un elev de 15 ani i-a furat mobilul unui coleg

Un copil de 15 ani, din Manasia, elev la o unitate de învățămînt din Urziceni, este principalul suspect al polițiștilor în cazul furtului unui telefon mobil. Minorul este bănuit că în timpul orelor de curs ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:59
(13329 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: Un mort și trei răniți în accidente

O persoană și-a pierdut viața și alte patru au fost rănite în urma a trei accidente rutiere produse la acest sfîrșit de săptămînă pe arterele județului. Fie că au avut drept cauză de producere traversarea ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:53
(14254 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 15 octombrie a.c., în jurul orei 11.50, agenții rutieri aflați în serviciul de patrulare și control al traficului rutier pe Șoseaua București din orașul Țăndărei au oprit pentru verificări un autoturism ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:47
(14413 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...