Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

O fostă angajată a Azilului de Bătrâni de la Fierbinți Târg acuză actuala conducere că «sedează vârstnicii»

Scandal la Direcția Generală de Asistență Socială pentru Protecția Copilului Ialomița

O fostă angajată a Azilului de Bătrîni de la Fierbinți Tîrg acuză actuala conducere că «sedează vîrstnicii»

Acuzații șocante la Azilul de Bătrîni din Fierbinți Tîrg. O fostă angajată susține că actuala conducere dă ordine ca cei 43 de bătrîni aflați în Centru să fie sedați pentru a fi transformați în «legume». Conducerea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița a dechis deja o anchetă în acest caz. «Este un conflict între directoare și angajata care face acuzații...» declară Paul Marcu, directorul DGASPC Ialomița...

Control intern la Azilul din Fierbinți Tîrg
Potrivit declarațiilor fostei angajate de la Fierbinți Tîrg, care ocupa funcția de psiholog... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2012, 17:07 (66397 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Farmacii «non-stop» doar 3 ore pe noapte

Slobozia: Farmacii «non-stop» doar 3 ore pe noapte

Un antibiotic administrat în miez de noapte, cînd febra este 40, alungă orice răceală... Dar de unde să-l cumperi? Deși Slobozia este orașul cu cele mai multe farmacii din județul Ialomița, niciuna nu are program non-stop. În municipiul reședință de județ, «non-stop» se traduce printr-un program de doar trei ore, de la 22,00-1,00. «Această afacere nu este rentabilă...» ne explică reprezentanții Colegiului Farmaciștilor Ialomița. Și toate acestea în condițiile în care punctele farmaceutice sînt cei mai mari consumatori ai bugetului Sănătății ialomițene...

Avem mai multe farmacii decît alimentare... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2012, 16:59 (22303 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Glam Russian Fashion» la Atelierul SORINNA

Marți seară, 4 septembrie a.c., la Slobozia, protipendada locală a beneficiat de o prezentare de modă de excepție. Atelierul SORINNA, condus de Mihaela Brînză, a lansat colecția de rochii de seară a sezonului toamnă-iarnă 2012-2013. Spectacolul, unul inedit pentru slobozeni, s-a bucurat de apreciere și aplauze...

O colecție glamour
Marți seară, de la orele 19,30, la Salonul «Nobless» din Slobozia, Andreea Brînză și Ioana Popică au lansat colecția de rochii de seară, sezonul tomană-iarnă, ale Atelierului SORINNA. Designerii Atelierului au ales pentru această colecție să prezinte... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 17:56 (10633 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

Potor candidează pentru Senat

Dacă PSD va fi de acord

Potor candidează pentru Senat

Cu două luni înainte de startul oficial al campaniei electorale pentru Parlament, candidații la funcții se înghesuie la linia de start. Independent a publicat încă de la începutul verii o listă cu potențialii candidați ai partidelor pentru cele șase fotolii scoase la mezat. Dar, spre rușinea noastră, candidatul pe care vi-l prezentăm astăzi, ne-a scăpat... Poate din cauză că, asemeni multora din cei chemați, nu are pedigriu politic. Poate pentru că, în opinia specialiștilor din cadrul departamentului economic al PSD, n-a furat destul. Ori poate, părerea noastră, pentru că e prea tînăr. Doamnelor și domnilor, cu voia dumneavoastră, vi-l prezentăm pe Alexandru Potor, primul din seria celor care au acceptat să ne acorde un interviu înainte de nominalizarea oficială.... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 17:12 (29756 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

SPORT

Am început cu stângul!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Am început cu stîngul!

Debutul oficial al lui Marin Dună pe banca Unirii a fost mult sub așteptări. Deși ținteau, cel puțin verbal, către fazele superioare ale Cupei României, slobozenii au clacat în turul 4 pe propriul teren în fața Săgeții Năvodari. Chiar dacă Mihalcea a adus rapid Unirea în avantaj furnizînd iluzia unei victorii extrem de puținilor spectatori (asta și pentru că strategiile de imagine ale conducerii Unirii lipsesc cu desăvîrșire!), oaspeții au răsturnat repede rezultatul. A fost mai întîi faultul în careu al unui apărător slobozean asupra lui Roberto Dumitru și transformarea lui Muscă pentru 1-1. Pînă la pauză, Năvodariul a reușit desprinderea la două goluri, prin reușitele lui Mușuroia și Jianu,... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 17:07 (13956 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Dublă victorie ialomițeană în Liga a III-a

Liga a III-a a debutat vineri și, spre deosebire de Unirea Slobozia, care a pornit în Liga a II-a cu o pauză, Rapid Fetești și Viitorul Axintele și-au pus serios picioarele la contribuție. Și nu le-au pus degeaba! Cîte trei puncte stau de acum frumos aninate în zestrea din clasament. Să ne bucurăm așadar și la mai mare!

Rapid Fetești-Eolica Baia 3-1
I-au PENAlizat

Rapid Fetești a mai păstrat ceva din farmecul promovării. L-a păstrat în poartă pe Iulian Gîndac, titularul Naționalei României la fotbal pe plajă. În apărare, partea dreaptă este străjuită de Iulian Marcu. La... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 17:03 (8206 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Primul schimb de lider

Amara, primul lider al actualei ediții de campionat s-a împiedicat la Reviga. Suficient de rău încît să părăsească prima poziție.
S-au grăbit să profite Victoria Țăndărei și Recolta Gherghe Lazăr care, prin succesele obținute, sînt singurele echipe cu punctaj maxim în liga lui Basarab. Meciul etapei, disputat între Viticola și Abatorul, s-a încheiat cu victoria feteștenilor. În ceea ce-i privește pe slobozeni, se așterne bezna pentru că demult timp aceștia nu mai testaseră nisipurile mișcătoare ale retrogradării. Nu-i bai, au posibilitatea redresării în etapa viitoare cu Doja. Altfel, salutăm primele victorii pentru două noi promovate. Cocora a demolat Grivița cu un 7-0 de efect, iar Manasia... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 17:01 (11508 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal

CSM Unirea Slobozia, pe III la turneul din Brăila

CSM Unirea Slobozia a participat, în perioada 29-30 august, la un turneu de pregătire organizat, la Brăila, de Dunărea din localitate. Pe lîngă cele două echipe mai sus amintite, la competiție au evoluat și alte două divizionare secunde, viitoare colege de serie ale Unirii: Neptun Constanța și Știința București. Rezultatele formației conduse de Marian Simion au fost următoarele: 23-39 (11-15) cu Dunărea Brăila, 28-21 (16-8) cu Știința București și 22-23 (14-13) cu Neptun Constanța. În urma acestor rezultate, fetele noastre au ocupat locul III, după Dunărea Brăila și Neptun Constanța. Evoluția echipei noastre a fost apreciată de conducerea tehnică drept una mulțumitoare. Slobozencele au pierdut... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 16:56 (9915 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean face «danii» din bani publici

Anul ăsta Moș Crăciun a venit mai devreme

Consiliul Județean face «danii» din bani publici

Consiliul Județean Ialomița estimează un excedent bugetar de 6 milioane lei. Destinația acestor fonduri a fost stabilită în cadrul unei ședinței ordinare în care consilierii județeni au distribuit bani către administrația Stoica, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, SC Drumuri și Poduri... Și exemplele pot continua! Oficial, transformarea veniturilor instituției în danii este una justificată. «Consiliul Județean Ialomița este preocupat de distribuirea judicioasă a resurselor bugetare pe care le are la dispoziție!» declară senin vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ioan Martin.

Nu-i prost cine cere... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 16:47 (7601 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Mamă» pentru 20000 de copii...

Pe holurile Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Gabriela Dumitru aleargă către sala de nașteri. E 8,45 și a aflat că va deveni «mamă» din nou. După 10 minute iese din blocul operator cu un boț de 3,6 kg. Este a nu știm cîta oară cînd face asta. Nu obosește niciodată, nu se plînge niciodată și nu lasă pe nimeni să atingă copilul pînă cînd acesta nu se află în siguranță într-unul din saloanele Secției Neonatologie. Medicul Gabriela Dumitru este printre puținele «mame» din lume care se poate mîndri că ținut în brațe 20000 de copii...

De la Pediatrie, la Neonatologie
Este vineri... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 13:45 (14165 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sîntem pe primul loc... de la coadă!

Ialomița: Doar 10,21% promovabilitate la Bacalaureatul de toamnă

Absolvenții de liceu din Ialomița au comis-o din nou. La cea de-a doua sesiune a Bacalaureatului, aceștia s-au făcut și mai mult de rîs. Au reușit să iasă pe primul loc ... de la coadă! Cu un procent de promovabilitate de doar 10,21%...
La Bacalaureatul de toamnă s-au înscris 1345 de elevi, majoritatea dintre ei fiind cei care nu au reușit să promoveze examenul în sesiunea din vară. Cu toate acestea, doar 1146 au susținut probele... Restul, pentru că nu s-au prezentat, au fost considerați absenți. În ceea ce privește numărul promovaților, statistica Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că doar 117 elevi au reușit să treacă Bacalaureatul de toamnă. Exprimat în procente, este vorba... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2012, 16:33 (10158 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pensii europene pentru «căpșunarii» ialomițeni

Pensii europene pentru «căpșunarii» ialomițeni

Ialomițenii care au muncit în țările Uniunii Europene și au atins vîrsta de pensionare beneficiază de pensii comunitare. Vorbim despre un număr 43 de «căpșunari», menajere sau lucrători în domeniul construcțiilor. Cei mai mulți dintre aceștia și-au desfășurat activitatea pe teritoriul Spaniei...

Pensii pentru «căpșunari»
Odată cu integrarea României în Uniunea Europeană, cetățenii țării noastre care au lucrat cu forme legale în alte state membre pot beneficia de pensie comunitară.  Legislația în vigoare prevede faptul că persoanele care au desfășurat activități profesionale... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2012, 16:19 (8161 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala ialomițeană în Anul Dragonului

Mai puțin de două săptămîni pînă la primul clopoțel

Școala ialomițeană în Anul Dragonului

Pe 17 septembrie, școlile din Ialomița se pregătesc să-și redeschidă porțile. Au aceleași săli cu aspect neplăcut, igienizate la nesfîrșit, și aceleași bănci rupte, reparate la fiecare început de an școlar. În clase a pătruns o aromă de iz penal și vine de la catedră. Mai sînt cîteva săptămîni pînă cînd se sună de intrare, iar în școli au început schimbările. Pe criterii de «competență», alți directori preiau frîiele acelorași insituții firave și fără personalitate, incapabile să le ofere elevilor o educație exemplară...

Începe tăvălugul schimbărilor
Directori de partid pentru școli apolitice... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2012, 16:09 (21968 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«La zborul berzelor», cu nea Silviu

«La zborul berzelor», cu nea Silviu

Cam prin vremea asta din august, între Slobozia Nouă și Iazu, o dată la 4-5 zile, o colonie de berze invadează plopii de pe marginea drumului județean pe care administrația Ciupercă promite de vreo 10 ani că-l asfaltează. Nea Silviu are o fermă lîngă șosea, 20 de hectare de pămînt și o bostană din care vinde toată vara pepeni. Știe berzele ca nimeni altul și e martor la acest fenomen inexplicabil de ani buni... Pe care, dacă aveți curiozitatea, îl puteți vedea gratis alături de el pînă de Sfîntă Mărie Mică, «cînd își iau la revedere și pleacă în drumul lor...».

Aerodromul berzelor
... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2012, 16:07 (10080 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Poveste de cartier cu Codiță, Zbârlitu’ și Redi

Apel umanitar

Slobozia: Poveste de cartier cu Codiță, Zbîrlitu’ și Redi

În urmă cu aproape două săptămîni, în cartierul din imediata vecinătate a Policlinicii cu Plată din Slobozia, la blocul 43, scara D, s-a consumat una dintre miile de drame fără glas ale civilizației urbane. Trei dintre cățeii adoptați de copiii din bloc au fost otrăviți cu furadan «pentru că lătrau». Eduard, în vîrstă de 10 ani și Alexandra, de 8 ani, povestesc cu ochii în lacrimi despre prietenii lor omorîți cu sălbăticie. «Erau cîinii noștri. Aveau certificat de la medic, îi duceam seara la plimbare în lesă. De ce i-au omorît?...». Locatarii blocului fac un apel umanitar pentru ca drama celor trei patrupede și a stăpînilor lor să nu se mai repete...

Sălbăticia civilizației urbane... [citește_tot_articolul]

31 August 2012, 17:59 (18387 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Protecție socio-culturală pe bani privați

Idei pe bigudiuri

Slobozia: Protecție socio-culturală pe bani privați

Ideile crețe par inventate de administrația locală din Slobozia. Cel mai elocvent exemplu îl reprezintă abonamentele pentru spectacolele de teatru jucate pe scena Casei de Cultură Municipală. Conceptul presupune ca aceste abonamente să fie plătite de bogați ca să destindă și săracii. Mai mult, transformat într-o veritabilă caravană de bîlci, celebrul Teatru «Nottara» din București va susține reprezentații lunare în oraș. Așa arată în viziunea viceprimarului PNL, Cezar Zamfir, noua stagiune de spectacole de la Slobozia, al cărei start e greu de preconizat. E bine măcar că știm ce ne așteaptă...

Abonamente de la bogați pentru elevi și studenți... [citește_tot_articolul]

31 August 2012, 17:54 (8473 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Administrație cu sens unic

Primăria Slobozia strică vadul piețarilor

Știți bancul cu hoțul și prostul care se întîlnesc la barieră? Ei, bine, hoțul e Primăria Slobozia, iar proștii, pentru că sînt mai mulți, sînt comercianții din Piață care au rămas fără vad. Și asta fiindcă, de o săptămînă, în numele sistematizării activității comerciale în Piața Agroalimentară din Slobozia, administrația locală a creat o bretea rutieră pentru comercianți. Marea problemă e că aceștia nu au cerut niciodată acest lucru, iar «invenția» Primăriei îi lasă fără clienți

Ce e vad, ca vadul trece
De o săptămînă, zonele de acces în Piața Agroalimentară sînt blocate de bariere... [citește_tot_articolul]

31 August 2012, 17:08 (8029 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Exclusiv: Viorel Ștefu a cerut oficial demisia șefului Serviciului Poliției Rutiere  Ialomița, Sorin Goagă

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Exclusiv: Viorel Ștefu a cerut oficial demisia șefului Serviciului Poliției Rutiere Ialomița, Sorin Goagă

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră» îi amenință funcția comisarului Sorin Goagă, șeful de la Circulație. Comandantul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, comisarul șef Viorel Ștefu i-a cerut lui Goagă să demisioneze din funcție...
Scandalul în care a fost implicat IPJ Ialomița, ca urmare a arestării celor 7 agenți de la Circulație pentru «luare de mită», ar putea avea urmări asupra conducerii Serviciului Poliției Rutiere. Comisarului Sorin Goagă i s-a cerut demisia din funcția pe care o deține în momentul de față. Mai mult, acesta ar putea chiar să părăsească sistemul. Cel care a luat această decizie este chiar comandantul IPJ Ialomița, comisarul șef Viorel Ștefu.
«I-am cerut domnului Goagă să-și dea demisia imediat ce a început scandalul. Așteptăm să vedem ce decize va lua...... [citește_tot_articolul]

30 August 2012, 15:23 (76712 vizualizări - 74 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: O gogoașă i-a luat viața!

Tragedie în sînul unei familii din Slobozia. În seara zilei de miercuri, 29 august a.c., un bărbat de 50 ani și-a pierdut viața după ce s-a înecat cu o gogoașă. La fața locului s-a deplasat un echipaj de la Ambulanță, însă tot ce au putut face medicii au fost să constate decesul...
Bărbatul s-a așezat la masă alături de rudele sale pentru a gusta din gogoșile pregătite ca desert. A apucat să ia doar înghițitură, după care s-a sufocat. Deși apropiații au încercat să-i acorde primul ajutor, eforturile lor au fost zadarnice. Bărbatul a murit cîteva secunde mai tîrziu. Trupul său a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Ialomița pentru efectuarea autopisiei...... [citește_tot_articolul]

30 August 2012, 15:22 (6966 vizualizări - 4 comentarii)

ANCHETĂ

Sala de spectacole a administrației Ciupercă, o gaură neagră cu «geometrie variabilă»

Tot mai scump de la un mandat la altul, «obiectivul» necesită atenția DNA

Sala de spectacole a administrației Ciupercă, o gaură neagră cu «geometrie variabilă»

În anul 2009, după 5 ani de conservare a unui dezastru, sala de spectacole de peste drum de Primăria Slobozia revine în atenția opiniei publice. În luna decembrie a anului amintit, plenul Consiliului Județean Ialomița decidea, la propunerea președintelui Silvian Ciupercă, aprobarea cheltuirii a 6,3 milioane de lei pentru finalizarea investiției. La aproape trei ani de la acel moment, execuția lucrărilor înaintează cu pași de melc, valoarea acestora crește în fiecare an,  iar obiectivul este păzit mai ceva decît cele militare!

De 10 ori mai scump în 10 ani
La mijlocul anilor... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:38 (11816 vizualizări - 15 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Proiectile descoperite de copii la groapa de gunoi

7 proiectile, de diferite calibre, au fost descoperite de mai mulți copii care se jucau în apropierea unei gropi de gunoi, pe raza municipiului Fetești. În scurt timp, aceștia și-au anunțat părinții, care ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 17:20
(5063 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: A luat foc acoperișul Căminului Cultural

În seara zilei de sîmbătă, 18 aprilie 2015, o parte din acoperișul Căminului Cultural al localității Ion Roată a fost cuprinsă de flăcări. În momentul izbucnirii incendiului, în interior se aflau mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 14:45
(5863 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Campanie de depistare a locurilor de muncă vacante

Avînd în vedere prevederile art. 10 din Legea nr. 76/2002, republicată, privind obligativitatea comunicării locurilor de muncă vacante de către angajatori, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 13:25
(4412 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de evaziune fiscală

Luni, 20 aprilie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română efectuează 15 percheziții domiciliare, pe raza municipiului București și a județelor Ilfov și Ialomița, la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 10:40
(7478 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Un foc deschis, executat în apropierea unui adăpost de animale din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, în urma căruia aproximativ 45 de ovine, 5 porcine ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2015, 16:30
(6483 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 15:50
(4510 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav între Movilița și Dridu. 5 victime, mașinile au luat foc!

Luni, 13 aprilie 2015, în jurul orei 11,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier pe DJ101, între localitățile Movilița și Dridu. Un echipaj SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:25
(7090 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a provocat un accident rutier

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 11 aprilie 2015, cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale, unul dintre șoferii implicați părăsind ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:20
(7072 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Accident din cauza exploziei unui cauciuc!

Un accident de circulație s-a produs sîmbătă, 11 aprilie a.c., pe DJ213. Astfel, în timp ce un bărbat, de 63 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism din direcția Brăila către Constanța, a pierdut ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:15
(4318 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat salvat de pompieri din rîul Ialomița

În seara zilei de duminică, 12 aprilie 2015, în jurul orei 19,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui tînăr, în vîrstă de 25 de ani, din rîul Ialomița, în zona cartierului Bora ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:10
(4210 vizualizări - 0 comentarii)


ANUNȚ

În data de 17.04.2015, orele 11,00,
va avea loc tragerea la sorți
pentru desemnarea
președinților birourilor electorale
ale secțiilor de votare din
Circumscripția Electorală nr. 5 Căzănești,
organizată cu ocazia desfășurării
referendumului local din 26.04.2015,
pentru consultarea populației cu privire
la trecerea localității Căzănești
de la rangul de oraș la cel de comună

14 Aprilie 2015, 13:30


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Polițiștii au oprit pentru control pe DN2, în afara localității Coșereni, un autoturism condus de un tînăr, de 24 de ani, din comuna Moldoveni. Întrucît emana halenă alcoolică, tînărul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 12:15
(6517 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sfînta Icoană a Maicii Domnului de la Mitropolia Iașilor, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

Jandarmii vor asigura, în perioada 15-18 aprilie 2015, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni, respectiv aducerea la Mînăstirea «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 11:15
(12241 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști, pe stradă de Paște

Peste 300 de polițiști ialomițeni vor acționa zilnic, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2015, 17:20
(4408 vizualizări - 0 comentarii)


Agent de poliție din cadrul IPJ Ialomița, sub control judiciar pentru 60 de zile

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Șchiaua Victoraș, agent de poliție în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 22:05
(10372 vizualizări - 13 comentarii)


anunț

După Sărbătorile Pascale 2015
Centrul Medical PHILOS
OFERĂ NOI SERVICII MEDICALE
Gastroenterologie-dr Victor STOICA (Spital Fundeni)
ORL-dr Răzvan FILIP
(Centrul Medical Unirea)

Pentru programări
0243/216.565
0720/134.047
0785/294.451

8 Aprilie 2015, 19:45


Inspector AJPIS Ialomița, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus trimiterea în judecată, în stare de arest preventiv, a inculpatei Stroe Cleopatra Maria, inspector în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 15:15
(6540 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 8308 șomeri, din care 2516 șomeri indemnizați, respectiv 5792 șomeri ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 21:15
(4904 vizualizări - 1 comentariu)


PSD Ialomița: Deputatul Marian Neacșu, în America

Deputatul PSD de Ialomița, Marian Neacșu este invitat la Conferința parlamentară globală a Rețelei parlamentare a Băncii Mondiale și a Fondului Monetar Internațional, care va avea loc la Washington și ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 20:20
(4834 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat pentru evaziune fiscală

Administratorul unei unități economice este bănuit de polițiști că nu ar fi emis facturi fiscale pentru vînzări  de peste 16000 de lei. Astfel, în cadrul unei acțiuni pe linie de prevenire și combatere ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 18:50
(4601 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de inspecție a animalelor

În conformitate cu prevederile HG nr. 1156/2013 pentru aprobarea acțiunilor sanitare veterinare cuprinse în Programul acțiunilor de supraveghere, prevenire, control și eradicare a bolilor la animale, a ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:55
(4203 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Materiale pirotehnice confiscate, pistol cu bile de cauciuc ridicat de polițiști

Peste 1300 de materiale pirotehnice au fost găsite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare. De asemenea, un pistol de autoapărare a fost confiscat, fiind aplicată și o amendă de 8 ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:25
(5864 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Trei ialomițeni pe numele cărora instanțele au emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost identificați de polițiști și încarcerați. Astfel, doi bărbați din comuna Grivița pe numele cărora ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:15
(2549 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cu un tînăr băut la volan

Duminică, 5 aprilie a.c., pe raza municipiului Fetești, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:50
(4561 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului cinci bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 39 de ani, care conduceau 3 autovehicule și 2 mopede, fără a poseda permise de conducere pentru vreo categorie ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:35
(6219 vizualizări - 0 comentarii)


Buești: Un șofer băut a acroșat o femeie!

Sîmbătă, 4 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a prezentat o femeie, în vîrstă de 53 de ani, din Slobozia, care prezenta vătămări corporale ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:20
(5688 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Buești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 120 de șoferi sancționați, amenzi de peste 109000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 3-5 aprilie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:10
(6739 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ciocîrlia

Un incendiu a izbucnit în noapte de duminică spre luni, 5/6 aprilie 2015, în jurul orei 3,00, la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Pompierii de la Secția Urziceni, un echipaj de prim ajutor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 15:40
(6671 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți Deschise» la ISU Ialomița în săptămîna 6-10 aprilie 2015

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița se alătură, și în acest an, programului inițiat de Ministerul Educației și Cercetării Științifice «Școala altfel: să știi ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 13:25
(6291 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente grave într-o singură zi

Miercuri, 1 aprilie 2015, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere grave în care au fost implicați pietoni. O persoană și-a pierdut viața, iar o alta a fost grav rănită. În jurul orei ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2015, 21:05
(6985 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...