Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Potor candidează pentru Senat

Dacă PSD va fi de acord

Potor candidează pentru Senat

Cu două luni înainte de startul oficial al campaniei electorale pentru Parlament, candidații la funcții se înghesuie la linia de start. Independent a publicat încă de la începutul verii o listă cu potențialii candidați ai partidelor pentru cele șase fotolii scoase la mezat. Dar, spre rușinea noastră, candidatul pe care vi-l prezentăm astăzi, ne-a scăpat... Poate din cauză că, asemeni multora din cei chemați, nu are pedigriu politic. Poate pentru că, în opinia specialiștilor din cadrul departamentului economic al PSD, n-a furat destul. Ori poate, părerea noastră, pentru că e prea tînăr. Doamnelor și domnilor, cu voia dumneavoastră, vi-l prezentăm pe Alexandru Potor, primul din seria celor care au acceptat să ne acorde un interviu înainte de nominalizarea oficială.... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 17:12 (29756 vizualizări - 16 comentarii)

SPORT

Am început cu stângul!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Am început cu stîngul!

Debutul oficial al lui Marin Dună pe banca Unirii a fost mult sub așteptări. Deși ținteau, cel puțin verbal, către fazele superioare ale Cupei României, slobozenii au clacat în turul 4 pe propriul teren în fața Săgeții Năvodari. Chiar dacă Mihalcea a adus rapid Unirea în avantaj furnizînd iluzia unei victorii extrem de puținilor spectatori (asta și pentru că strategiile de imagine ale conducerii Unirii lipsesc cu desăvîrșire!), oaspeții au răsturnat repede rezultatul. A fost mai întîi faultul în careu al unui apărător slobozean asupra lui Roberto Dumitru și transformarea lui Muscă pentru 1-1. Pînă la pauză, Năvodariul a reușit desprinderea la două goluri, prin reușitele lui Mușuroia și Jianu,... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 17:07 (13956 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Dublă victorie ialomițeană în Liga a III-a

Liga a III-a a debutat vineri și, spre deosebire de Unirea Slobozia, care a pornit în Liga a II-a cu o pauză, Rapid Fetești și Viitorul Axintele și-au pus serios picioarele la contribuție. Și nu le-au pus degeaba! Cîte trei puncte stau de acum frumos aninate în zestrea din clasament. Să ne bucurăm așadar și la mai mare!

Rapid Fetești-Eolica Baia 3-1
I-au PENAlizat

Rapid Fetești a mai păstrat ceva din farmecul promovării. L-a păstrat în poartă pe Iulian Gîndac, titularul Naționalei României la fotbal pe plajă. În apărare, partea dreaptă este străjuită de Iulian Marcu. La... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 17:03 (8206 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Primul schimb de lider

Amara, primul lider al actualei ediții de campionat s-a împiedicat la Reviga. Suficient de rău încît să părăsească prima poziție.
S-au grăbit să profite Victoria Țăndărei și Recolta Gherghe Lazăr care, prin succesele obținute, sînt singurele echipe cu punctaj maxim în liga lui Basarab. Meciul etapei, disputat între Viticola și Abatorul, s-a încheiat cu victoria feteștenilor. În ceea ce-i privește pe slobozeni, se așterne bezna pentru că demult timp aceștia nu mai testaseră nisipurile mișcătoare ale retrogradării. Nu-i bai, au posibilitatea redresării în etapa viitoare cu Doja. Altfel, salutăm primele victorii pentru două noi promovate. Cocora a demolat Grivița cu un 7-0 de efect, iar Manasia... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 17:01 (11507 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

CSM Unirea Slobozia, pe III la turneul din Brăila

CSM Unirea Slobozia a participat, în perioada 29-30 august, la un turneu de pregătire organizat, la Brăila, de Dunărea din localitate. Pe lîngă cele două echipe mai sus amintite, la competiție au evoluat și alte două divizionare secunde, viitoare colege de serie ale Unirii: Neptun Constanța și Știința București. Rezultatele formației conduse de Marian Simion au fost următoarele: 23-39 (11-15) cu Dunărea Brăila, 28-21 (16-8) cu Știința București și 22-23 (14-13) cu Neptun Constanța. În urma acestor rezultate, fetele noastre au ocupat locul III, după Dunărea Brăila și Neptun Constanța. Evoluția echipei noastre a fost apreciată de conducerea tehnică drept una mulțumitoare. Slobozencele au pierdut... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 16:56 (9915 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean face «danii» din bani publici

Anul ăsta Moș Crăciun a venit mai devreme

Consiliul Județean face «danii» din bani publici

Consiliul Județean Ialomița estimează un excedent bugetar de 6 milioane lei. Destinația acestor fonduri a fost stabilită în cadrul unei ședinței ordinare în care consilierii județeni au distribuit bani către administrația Stoica, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, SC Drumuri și Poduri... Și exemplele pot continua! Oficial, transformarea veniturilor instituției în danii este una justificată. «Consiliul Județean Ialomița este preocupat de distribuirea judicioasă a resurselor bugetare pe care le are la dispoziție!» declară senin vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ioan Martin.

Nu-i prost cine cere... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 16:47 (7600 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Mamă» pentru 20000 de copii...

Pe holurile Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Gabriela Dumitru aleargă către sala de nașteri. E 8,45 și a aflat că va deveni «mamă» din nou. După 10 minute iese din blocul operator cu un boț de 3,6 kg. Este a nu știm cîta oară cînd face asta. Nu obosește niciodată, nu se plînge niciodată și nu lasă pe nimeni să atingă copilul pînă cînd acesta nu se află în siguranță într-unul din saloanele Secției Neonatologie. Medicul Gabriela Dumitru este printre puținele «mame» din lume care se poate mîndri că ținut în brațe 20000 de copii...

De la Pediatrie, la Neonatologie
Este vineri... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 13:45 (14164 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Sîntem pe primul loc... de la coadă!

Ialomița: Doar 10,21% promovabilitate la Bacalaureatul de toamnă

Absolvenții de liceu din Ialomița au comis-o din nou. La cea de-a doua sesiune a Bacalaureatului, aceștia s-au făcut și mai mult de rîs. Au reușit să iasă pe primul loc ... de la coadă! Cu un procent de promovabilitate de doar 10,21%...
La Bacalaureatul de toamnă s-au înscris 1345 de elevi, majoritatea dintre ei fiind cei care nu au reușit să promoveze examenul în sesiunea din vară. Cu toate acestea, doar 1146 au susținut probele... Restul, pentru că nu s-au prezentat, au fost considerați absenți. În ceea ce privește numărul promovaților, statistica Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că doar 117 elevi au reușit să treacă Bacalaureatul de toamnă. Exprimat în procente, este vorba... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2012, 16:33 (10156 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pensii europene pentru «căpșunarii» ialomițeni

Pensii europene pentru «căpșunarii» ialomițeni

Ialomițenii care au muncit în țările Uniunii Europene și au atins vîrsta de pensionare beneficiază de pensii comunitare. Vorbim despre un număr 43 de «căpșunari», menajere sau lucrători în domeniul construcțiilor. Cei mai mulți dintre aceștia și-au desfășurat activitatea pe teritoriul Spaniei...

Pensii pentru «căpșunari»
Odată cu integrarea României în Uniunea Europeană, cetățenii țării noastre care au lucrat cu forme legale în alte state membre pot beneficia de pensie comunitară.  Legislația în vigoare prevede faptul că persoanele care au desfășurat activități profesionale... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2012, 16:19 (8160 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala ialomițeană în Anul Dragonului

Mai puțin de două săptămîni pînă la primul clopoțel

Școala ialomițeană în Anul Dragonului

Pe 17 septembrie, școlile din Ialomița se pregătesc să-și redeschidă porțile. Au aceleași săli cu aspect neplăcut, igienizate la nesfîrșit, și aceleași bănci rupte, reparate la fiecare început de an școlar. În clase a pătruns o aromă de iz penal și vine de la catedră. Mai sînt cîteva săptămîni pînă cînd se sună de intrare, iar în școli au început schimbările. Pe criterii de «competență», alți directori preiau frîiele acelorași insituții firave și fără personalitate, incapabile să le ofere elevilor o educație exemplară...

Începe tăvălugul schimbărilor
Directori de partid pentru școli apolitice... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2012, 16:09 (21966 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«La zborul berzelor», cu nea Silviu

«La zborul berzelor», cu nea Silviu

Cam prin vremea asta din august, între Slobozia Nouă și Iazu, o dată la 4-5 zile, o colonie de berze invadează plopii de pe marginea drumului județean pe care administrația Ciupercă promite de vreo 10 ani că-l asfaltează. Nea Silviu are o fermă lîngă șosea, 20 de hectare de pămînt și o bostană din care vinde toată vara pepeni. Știe berzele ca nimeni altul și e martor la acest fenomen inexplicabil de ani buni... Pe care, dacă aveți curiozitatea, îl puteți vedea gratis alături de el pînă de Sfîntă Mărie Mică, «cînd își iau la revedere și pleacă în drumul lor...».

Aerodromul berzelor
... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2012, 16:07 (10080 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Poveste de cartier cu Codiță, Zbârlitu’ și Redi

Apel umanitar

Slobozia: Poveste de cartier cu Codiță, Zbîrlitu’ și Redi

În urmă cu aproape două săptămîni, în cartierul din imediata vecinătate a Policlinicii cu Plată din Slobozia, la blocul 43, scara D, s-a consumat una dintre miile de drame fără glas ale civilizației urbane. Trei dintre cățeii adoptați de copiii din bloc au fost otrăviți cu furadan «pentru că lătrau». Eduard, în vîrstă de 10 ani și Alexandra, de 8 ani, povestesc cu ochii în lacrimi despre prietenii lor omorîți cu sălbăticie. «Erau cîinii noștri. Aveau certificat de la medic, îi duceam seara la plimbare în lesă. De ce i-au omorît?...». Locatarii blocului fac un apel umanitar pentru ca drama celor trei patrupede și a stăpînilor lor să nu se mai repete...

Sălbăticia civilizației urbane... [citește_tot_articolul]

31 August 2012, 17:59 (18387 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Protecție socio-culturală pe bani privați

Idei pe bigudiuri

Slobozia: Protecție socio-culturală pe bani privați

Ideile crețe par inventate de administrația locală din Slobozia. Cel mai elocvent exemplu îl reprezintă abonamentele pentru spectacolele de teatru jucate pe scena Casei de Cultură Municipală. Conceptul presupune ca aceste abonamente să fie plătite de bogați ca să destindă și săracii. Mai mult, transformat într-o veritabilă caravană de bîlci, celebrul Teatru «Nottara» din București va susține reprezentații lunare în oraș. Așa arată în viziunea viceprimarului PNL, Cezar Zamfir, noua stagiune de spectacole de la Slobozia, al cărei start e greu de preconizat. E bine măcar că știm ce ne așteaptă...

Abonamente de la bogați pentru elevi și studenți... [citește_tot_articolul]

31 August 2012, 17:54 (8472 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Administrație cu sens unic

Primăria Slobozia strică vadul piețarilor

Știți bancul cu hoțul și prostul care se întîlnesc la barieră? Ei, bine, hoțul e Primăria Slobozia, iar proștii, pentru că sînt mai mulți, sînt comercianții din Piață care au rămas fără vad. Și asta fiindcă, de o săptămînă, în numele sistematizării activității comerciale în Piața Agroalimentară din Slobozia, administrația locală a creat o bretea rutieră pentru comercianți. Marea problemă e că aceștia nu au cerut niciodată acest lucru, iar «invenția» Primăriei îi lasă fără clienți

Ce e vad, ca vadul trece
De o săptămînă, zonele de acces în Piața Agroalimentară sînt blocate de bariere... [citește_tot_articolul]

31 August 2012, 17:08 (8029 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Viorel Ștefu a cerut oficial demisia șefului Serviciului Poliției Rutiere  Ialomița, Sorin Goagă

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Exclusiv: Viorel Ștefu a cerut oficial demisia șefului Serviciului Poliției Rutiere Ialomița, Sorin Goagă

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră» îi amenință funcția comisarului Sorin Goagă, șeful de la Circulație. Comandantul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, comisarul șef Viorel Ștefu i-a cerut lui Goagă să demisioneze din funcție...
Scandalul în care a fost implicat IPJ Ialomița, ca urmare a arestării celor 7 agenți de la Circulație pentru «luare de mită», ar putea avea urmări asupra conducerii Serviciului Poliției Rutiere. Comisarului Sorin Goagă i s-a cerut demisia din funcția pe care o deține în momentul de față. Mai mult, acesta ar putea chiar să părăsească sistemul. Cel care a luat această decizie este chiar comandantul IPJ Ialomița, comisarul șef Viorel Ștefu.
«I-am cerut domnului Goagă să-și dea demisia imediat ce a început scandalul. Așteptăm să vedem ce decize va lua...... [citește_tot_articolul]

30 August 2012, 15:23 (76710 vizualizări - 74 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: O gogoașă i-a luat viața!

Tragedie în sînul unei familii din Slobozia. În seara zilei de miercuri, 29 august a.c., un bărbat de 50 ani și-a pierdut viața după ce s-a înecat cu o gogoașă. La fața locului s-a deplasat un echipaj de la Ambulanță, însă tot ce au putut face medicii au fost să constate decesul...
Bărbatul s-a așezat la masă alături de rudele sale pentru a gusta din gogoșile pregătite ca desert. A apucat să ia doar înghițitură, după care s-a sufocat. Deși apropiații au încercat să-i acorde primul ajutor, eforturile lor au fost zadarnice. Bărbatul a murit cîteva secunde mai tîrziu. Trupul său a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Ialomița pentru efectuarea autopisiei...... [citește_tot_articolul]

30 August 2012, 15:22 (6965 vizualizări - 4 comentarii)

ANCHETĂ

Sala de spectacole a administrației Ciupercă, o gaură neagră cu «geometrie variabilă»

Tot mai scump de la un mandat la altul, «obiectivul» necesită atenția DNA

Sala de spectacole a administrației Ciupercă, o gaură neagră cu «geometrie variabilă»

În anul 2009, după 5 ani de conservare a unui dezastru, sala de spectacole de peste drum de Primăria Slobozia revine în atenția opiniei publice. În luna decembrie a anului amintit, plenul Consiliului Județean Ialomița decidea, la propunerea președintelui Silvian Ciupercă, aprobarea cheltuirii a 6,3 milioane de lei pentru finalizarea investiției. La aproape trei ani de la acel moment, execuția lucrărilor înaintează cu pași de melc, valoarea acestora crește în fiecare an,  iar obiectivul este păzit mai ceva decît cele militare!

De 10 ori mai scump în 10 ani
La mijlocul anilor... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:38 (11812 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Începe greul

Fotbal Liga II, Unirea Slobozia

Începe greul

Unirea e în «B» după 20 de ani. Sîmbătă, 25 august 2012, s-a consumat ultimul meci de pregătire al verii în compania mai modestei Rapid Fetești. Au fost utilizați în special fotbaliștii care au evoluat mai puțin în amicalul cu Delta Tucea (4-1 pentru Unirea). Prima repriză a fost una modestă. Ivașcă a punctat pentru deschiderea scorului, iar pînă la pauză feteștenii au reușit să egaleze la o fază în care Lazăr a avut o abordare cel puțin lejeră. Uniriștii au revenit mai deciși de la vestiare și au reușit desprinderea în repriza secundă prin Stan și C. Toma.

Azi jucăm în Cupă
... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:35 (9527 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

«Liga II? Glumiți!»

Așa răspund diriguitorii de la Viitorul Axintele atunci cînd sînt chestionați cu privire la intențiile de promovare ale alb-verzilor. Începe campionatul, iar pentru ialomițeni ostilitățile se vor derula tot în seria a II-a din Liga III. Totuși, față de sezonul trecut lucrurile stau cu totul altfel...

Au scăpat de Afumați, au dat de Juventus
Din seria Viitorului au dispărut ilfovenele. Astfel, greii ca Afumați sau Ștefănești s-au mutat cu arme și bagaje în seria a III-a. Au rămas Dunărea Călărași și Rapid II, echipe care, teoretic, ar trebui să se bată pentru primele locuri. Practica... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:33 (9137 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Poliția Rurală, reorganizată

Nicio secție de poliție fără șef de post

Poliția Rurală, reorganizată

Drastic diminuate anul trecut, efectivele de poliție din mediu rural au fost sporite. La acest moment, peste 200 de polițiști asigură liniștea și ordinea publică în județ, iar în zonele «fierbinți» numărul agenților a fost mărit. Viorel Ștefu, comandantul Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița susține că, la acest moment, situația este «mulțumitoare»...

200 de polițiști patrulează în comunele județului
Începînd cu 1 septembrie, numărul agenților de la posturile de poliție rurală va fi majorat. Măsura a fost adoptată pentru a răspunde nevoilor interne ale instituției, dar... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:29 (11423 vizualizări - 6 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
300 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, pus în aplicare de polițiști

Luni, 8 aprilie 2024, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au pus în executare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea emis pe numele unui bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2024, 14:15
(12885 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele 24 de ore folosind sistemul mobil de scanare eficient și rapid prin intermediul aplicației eDAC privind verificarea documentelor de identitate. Acțiunea ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2024, 14:10
(2740 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Serviciul Call Center

RAJA Constanța: Serviciul Call Center

Serviciul de Call Center pus la dispoziție de RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor nevoilor particulare ale clientului. Serviciul funcționează sub forma unui robot telefonic ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2024, 10:25
(9689 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist accidentat la Gheorghe Lazăr

Pompierii din Slobozia au intervenit la un accident rutier în care a fost implicat un autoturism și un biciclist. Evenimentul s-a produs la Gheorghe Lazăr, după acordarea primului ajutor la locul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2024, 09:40
(7752 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Axintele și Amara

Incendii la Axintele și Amara

Sâmbătă, 6 aprilie a.c., în jurul orei 08,00, trei echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2024, 09:25
(6380 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: La volan, fără permis de conducere

Joi, 4 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic doi bărbați, cu vârste cuprinse între 39 și 41 de ani, ambii din comuna Bărbulești, în timp ce conduceau autovehicule ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 14:20
(7401 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 25 mii de lei aplicate de polițiști

Joi, 4 aprilie 2024, polițiștii ialomițeni au efectuat o acțiune cu forțe mărite, în intervalul orar 14,00-17,00, în localitățile Bărbulești, Jilavele și Dridu, pentru menținerea ordinii ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 14:10
(10423 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 10 aprilie 2024, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor, persoane impozabile înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 10:40
(13101 vizualizări - 0 comentarii)


Aplicația «eDAC», utilizată de jandarmii ialomițeni

Aplicația «eDAC», utilizată de jandarmii ialomițeni

Un nou sistem digital de verificare a documentelor de identitate a fost implementat începând cu data de 31 martie 2024, ca parte a efortului de simplificare și digitalizare a serviciilor ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 10:10
(6447 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Pește confiscat

IPJ Ialomița: Pește confiscat

Polițiștii ialomițeni au acționat în baza unui plan de acțiune, pe raza întregului județ, pe linia prevenirii și combaterii infracțiunilor în domeniul pisciculturii. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2024, 16:05
(7331 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: «Broșura privind modalitățile de efectuare a plăților către Agenția Națională de Administrare Fiscală»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, pe site-ul ANAF, a fost publicată «Broșura privind modalitățile de efectuare a plăților către Agenția ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2024, 14:05
(12363 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește Cereri de Plată pentru anul 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) demarează joi, 4 aprilie a.c., Campania de primire a Cererilor de Plată în anul 2024.  Astfel, în perioada 4 aprilie-7 iunie ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2024, 10:20
(12033 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bordușani și Amara

Incendii la Bordușani și Amara

Pompierii din Fetești au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în localitatea Bordușani. Concomitent cu acțiunea de stingere a incendiului ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2024, 11:25
(2950 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în Slobozia

Accident în Slobozia

Marți, 2 aprilie a.c., în jurul orelor 11,50, două echipaje de pompieri au intervenit la un accident rutier produs în municipiul Slobozia, în eveniment fiind implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2024, 11:10
(6366 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2024, 09:20
(11932 vizualizări - 0 comentarii)


Produse contrafăcute confiscate de polițiștii ialomițeni

Luni, 1 aprilie 2024, în jurul orei 11,00, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au depistat doi bărbați, de 34 și 36 de ani, ambii din județul Constanța, ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2024, 15:40
(9210 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Material lemnos confiscat de polițiști

Luni, 1 aprilie 2024., polițiștii din Ion Roată au depistat în trafic un bărbat, de 47 de ani, din județul Buzău, în timp ce transporta cu o autoutilitară  material lemnos. În ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2024, 15:35
(2889 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Beat la volan

În cursul zilei de luni, 1 aprilie 2024, în jurul orelor 21,00, polițiștii din Coșereni au oprit, pentru verificări, un șofer în vârstă de 44 de ani, din București. Conducătorul ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2024, 15:30
(2856 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune cu efective mărite de polițiști și jandarmi la Fetești

Acțiune cu efective mărite de polițiști și jandarmi la Fetești

Sâmbătă, 30 martie a.c., polițiștii din Fetești și Stelnica au organizat la Fetești o acțiune preventiv-reactivă, cu efective mărite, având ca scop menținerea climatului de ordine și siguranță ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 16:20
(3833 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 30 martie a.c., polițiștii din Fetești și Jilavele, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul rutier ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 16:05
(3207 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Marșul pentru Viață»

Protopopiatul Slobozia: «Marșul pentru Viață»

Cu binecuvântarea PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, sâmbătă, 30 martie a.c., s-a desfășurat și la Slobozia evenimentul intitulat «Marșul pentru Viață». Anul acesta ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 12:45
(8791 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Peste 450 misiuni de ordine publică în luna martie 2024

IJJ Ialomița: Peste 450 misiuni de ordine publică în luna martie 2024

Creșterea gradului de siguranță al cetățenilor prin asigurarea măsurilor de ordine la manifestările cu public numeros și participarea la misiuni de menținere în sistem integrat au fost principalele ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 12:10
(14383 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Apartament în flăcări

Două echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri au intervenit în cursul zilei de sâmbătă, 30 martie a.c, în jurul orelor 12,30, pentru stingerea unui incendiu produs la ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 10:20
(3811 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Autoturism răsturnat în apropierea fostului Combinat Chimic, accident cu motocicletă în Slobozia

Autoturism răsturnat în apropierea fostului Combinat Chimic, accident cu motocicletă în Slobozia

Trei echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au intervenit la un accident rutier produs pe DN21 (în apropierea Combinatului), un autoturism cu trei persoane pasagere răsturn ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 10:10
(12615 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


RAJA Constanța: Lipsă apă în zonele Vlașca și Fetești Oraș din Fetești!

Miercuri, 1 aprilie 2024, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 100 mm, de la intersecția străzilor Călărași cu Constantin Brâncoveanu din municipiul ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 09:35
(13871 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 1 aprilie 2024, termen-limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 1 aprilie 2024, este termenul-limită de depunere a «Declarației informative privind ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 09:15
(11364 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Blocada» pe străzile din Țăndărei

Joi, 28 martie a.c., polițiștii ialomițeni, alături de jandarmi, au desfășurat la Țăndărei acțiunea «Blocada». Pentru neregulile constatate, polițiștii au aplicat 70 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2024, 14:10
(3064 vizualizări - 0 comentarii)


Ordine de protecție provizorie emise la Fetești și Valea Ciorii

Joi, 28 martie a.c., polițiștii au fost sesizați de două femei, în vârstă de 41 și, respectiv 70 de ani, domiciliate în Fetești și Valea Ciorii, cu privire la faptul că a fi fost agresate ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2024, 13:50
(11658 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,22%, rata șomajului la sfârșitul lunii februarie 2024

La sfârșitul lunii februarie 2024, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4153 de șomeri (din care 1917 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2024, 10:30
(23301 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Rețea de hoți, destructurată de polițiști

Polițiștii din Slobozia, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, au destructurat o rețea infracțională, specializată în «furturi». În zilele de 19 ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2024, 08:40
(4363 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...