Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Se reface «trupa»: revin Ruți și Mițu

Lotul Unirii Slobozia a mai primit două guri de oxigen. Este în fapt vorba despre două reveniri de bun augur: Alexandra Băeșu (Ruți) și Mihaela Popescu (Mițu). Cele două jucătoare au plecat cu un an în urmă la Terom Iași, echipă alături de care au promovat în Liga Națională. Cu ajutorul lor, lotul Unirii Slobozia este completat în proporție de 90%. Ar mai fi necesar, conform conducerii, un al treilea portar și (am zice noi) o extremă stîngă (ce-o mai face Lidia Goanță?). Altfel, pe 30 august, elevele lui Marian Simion se deplasează la Brăila pentru un turneu în cadrul căruia vor susține trei partide avîndu-le ca adversare pe Dunărea Brăila, Neptun Constanța și Știința București.... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:26 (8250 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Lupte

Robert Cîlțea, vicecampion național al luptei pe nisip

În perioada 20-22 august 2012, s-a desfășurat la Mangalia Campionatul Național la lupte pe nisip adresat copiilor, cadeților și juniorilor. Luptele pe nisip reprezintă o disciplină sportivă în plină expansiune. În 2016, la jocurile olimpice de la Rio, luptele pe nisip vor fi incluse în programul competițional. La concursul de la Mangalia, județul nostru a fost reprezentat, la categoria copii, de luptătorii de la CS Amara. Cel mai bun rezultat i-a aparținut lui Robert Cîlțea, cel care, la categoria 60 kg, a luat locul II, fiind în consecință vicecampion național. Clasări onorabile au obținut și alți doi sportivi: Manuel Toader, locul 5 la 45kg și Florin Nicolae, locul 6 la 60 kg plus. Ca valoare... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:24 (5945 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia primește 150000 lei lunar de la bolnavi

Spitalul Slobozia primește 150000 lei lunar de la bolnavi

Pacienții internați în saloanele Spitalului Județean de Urgență Slobozia plătesc bani grei pentru tratamentele pe care le primesc. Lunar, din cotizațiile bolnavilor, cea mai mare unitate medicală din Ialomița încasează suma de 150000 de lei. Banii nu-i vindecă, dar asigură Spitalului venituri suplimentare pentru «servicii complexe»...
Sistemul de taxe de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia se pune în funcțiune imediat cum intri pe poarta unității medicale. Bolnavi sau nu, toți cei care doresc să ajungă în incinta spitalului Slobozia trebuie să achite o taxă de 5 lei. Orice internare costă 20 de lei! Se achită la parter, la biroul «Internări»... Dacă nu-ți sare în ochi, vreun paznic... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:22 (9230 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Asaltul scandinavelor

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Asaltul scandinavelor

Miercuri, 15 august a.c., Sala Sporturilor din Slobozia a fost gazda unei duble confruntări de factură inedită. CSM Unirea Slobozia a primit replica norvegiencelor de la Forde Handbal, echipă unde evoluează și fosta noastră jucătoare Simona Balcan. Am văzut la reprezentanta Țării Fiordurilor, care tocmai a dat campioana olimpică de la Londra, bucuria de a face sport, bucurie pe care, din păcate, în ultimul timp o vedem doar la alții. Forde nu este o echipă care să rupă gura tîrgului, dar este o trupă frumoasă care încîntă prin entuziasm. A fost totodată adversarul ideal pentru ca fetele lui Marian Simion să își pună în aplicare schemele de joc și să prindă aripi în vederea campionatului care stă... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:14 (7984 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Începe bătălia pentru Divizia C!

Poate părem obraznici punînd acest titlu, dar avem toate motivele. De fapt, doar două: Viitorul Axintele (campioană 2010-2011) și Rapid Fetești (campioană 2011- 2012). Ambele au promovat în Liga a III-a. Prima nu s-a făcut de rîs, ba dimpotrivă. A doua rămîne de văzut cum va digera impactul cu nivelul următor. Hai că ne-am luat cu vorba și cu lauda și am uitat esențialul. Campionatul 2012-2013 al Ligii a IV-a Ialomița își deschide porțile sîmbătă, 25 august 2012. Noi, chibiții, ne dorim o campioană pe măsura celor menționate mai sus, adică încă o viitoare componentă a eșalonului trei din fotbalul romînesc. Aceasta se va alege, se pare, dintre cele patru care n-au mai putut ține în primăvară pasul... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:12 (9399 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele întîlnește Brăila în Cupă

Viitorul a trecut cu bine de confruntarea cu buzoienii de la Lanuri, din turul III al Cupei României. Spunem «cu bine» pentru că gazdele au întrebuințat toate mijloacele sportive și nesportive avute la dispoziție pentru un rezultat bun. Și erau cît pe ce să-l obțină. A fost 2-2 după 90 de minute, 3-3 după 120 de minute, și un izbăvitor 11-10 după loviturile de departajare în favoarea echipei noastre. Omul Viitorului a fost Petruș Novac, autor a două goluri și cinci copci la purtător, după un duel cu un adversar. Al treilea gol a fost opera lui Ogodogbo Moses. În aceeași fază a Cupei României, cealaltă reprezentantă a județului nostru, Rapid Fetești a clacat pe teren propriu în fața celor de la... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:10 (8960 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Încă un polițist reținut! Agentul Minoiu Costel Cristian, 24 de ore în arest!

UPDATE: Polițistul Minoiu Costel Cristian a primit mandat de 29 de zile!

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, procurorii au dispus luni, 27 august 2012, reținerea pentru 24 de ore a inculpatului MINOIU COSTEL CRISTIAN, agent de poliție în cadrul IPJ Ialomița, Serviciul Poliției Rutiere, pentru săvîrșirea infracțiunilor de «luare de mită» și «abuz în serviciu contra intereselor publice». Inculpatul urmează să fie prezentat instanței de judecată cu propunere de arestare preventivă pentru o perioadă de 29 de zile.
Probatoriul administrat în cauză pînă la acest moment al urmăririi penale a relevat următoarea situație de fapt. În cursul lunii aprilie 2012, în timpul serviciului de patrulare, a primit diferite sume... [citește_tot_articolul]

27 August 2012, 11:44 (29056 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Aflat în concediu, prefectul Gigi Petre a fost înlocuit prin Hotărâre de Guvern

EXCLUSIV

Ialomița: Aflat în concediu, prefectul Gigi Petre a fost înlocuit prin Hotărîre de Guvern

Schimbări la conducerea Prefecturii Ialomița. Luni, 27 august 2012, medicul veterinar Constantin Atanasiu va fi numit oficial în funcția de prefect al județului, informația fiind confirmată chiar de actualul suprefect, Marin Constantin. Cît despre Gigi Petre, încă prefect vineri, 24 august a.c., acesta ne-a declarat «Mă voi lupta pentru drepturile mele!».

De luni se schimbă prefectul
Schimbările de la vîrful Prefecturii Ialomița au fost discutate în ședința de Guvern de joi, 23 august 2012. Astfel, potrivit unei Hotărîri de Guvern, «se aplică mobilitatea pentru domnul Petre Gigi din funcția publică de prefect al județului Ialomița în funcția publică de inspector guvernamental și se adoptă exercitarea, cu caracter temporar, prin detașare în condițiile legii, a funcției publice de prefect al județului Ialomița de către domnul Atanasiu Constantin... [citește_tot_articolul]

24 August 2012, 16:06 (31476 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Încă un polițist reținut! Agentul Ioniță Gheorghe, 24 de ore în arest!

UPDATE: Polițistul Ioniță Gheorghe a primit mandat de 30 de zile!

Potrivit un comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, procurorii au dispus, la data de 24 august 2012, reținerea pentru 24 de ore a inculpatului IONIȚĂ GHEORGHE, agent de poliție în cadrul IPJ Ialomița, Serviciul Poliției Rutiere, pentru săvîrșirea infracțiunilor de «luare de mită» și «abuz în serviciu contra intereselor persoanelor».
Inculpatul urmează să fie prezentat instanței de judecată cu propunere de arestare preventivă pentru o perioadă de 29 de zile.
De asemenea, potrivit probatoriului administrat în cauză pînă la acest moment al urmăririi penale a relevat că, în cursul lunii aprilie 2012, în timpul serviciului de patrulare, a primit diferite... [citește_tot_articolul]

24 August 2012, 14:01 (34240 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Cei 5 polițiști reținuți au primit mandate de arestare pentru 29 de zile!

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, cei 5 polițiști ai Serviciului Poliției Rutiere reținuți joi, 23 august 2012, au primit mandate de arestare pentru 29 de zile.
Astfel, potrivit comunicatului, procurori ai Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au solicitat instanței de judecată arestarea preventivă, pentru o perioadă de 29 de zile, a inculpaților ANDREI MARIAN ADRIAN, CHIȚOIU MARIAN, DINU CRISTINEL, DINU DOREL DĂNUȚ și MICU GABRIEL, agenți de poliție în cadrul IPJ Ialomița, Serviciul Poliției Rutiere, pentru săvîrșirea infracțiunilor de «luare de mită», «abuz în serviciu contra intereselor publice» și «efectuarea... [citește_tot_articolul]

24 August 2012, 13:09 (25845 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă internă la Serviciul Rutier Ialomița

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Anchetă internă la Serviciul Rutier Ialomița

Reținerea celor 5 polițiști din cadrul Serviciului Rutier a zguduit din temelii întreg Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Pe lîngă cercetările procurorilor, în cadrul structurii din care polițiștii reținuți pentru 24 de ore făceau parte va fi demarată o anchetă internă. Măsura a fost dispusă de comisarul șef Cristian Lefter. Primul adjunct al IPJ Ialomița consideră că «în acest mod, vor fi scoase la lumină alte indicii menite să finalizeze mult mai repede dosarul instrumentat de procurori și DGA».

Anchetă «amorsată» la IPJ Ialomița
Vestea reținerii celor 5 agenți... [citește_tot_articolul]

23 August 2012, 17:24 (27305 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Cercetările nu se opresc aici!»

Prim-procurorul Cristina Istrate referitor la dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

«Cercetările nu se opresc aici!»

Timp de 10 ore, cei cinci polițiști reținuți joi, 23 august a.c., sub acuzația de «luare de mită» au fost interogați de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Audierile s-au finalizat aproape de orele 16,00. În urma acestora, prim-procurorul Cristina Istrate a declarat «cercetările nu se vor opri aici!».

Filați cu camera ascunsă
Din informațiile oferite de reprezentanții Parchetului Ialomița, cercetările în dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră» au fost demarate în urma unei autosesizări.
Imediat după terminarea audierilor, Cristina Istrate, prim-procuror al... [citește_tot_articolul]

23 August 2012, 17:12 (24162 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»: 5 polițiști, reținuți pentru 24 de ore!

DGA Ialomița vizează nume grele din Inspectoratul de Poliție?

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»: 5 polițiști, reținuți pentru 24 de ore!

Polițiștii Adrian Marian Andrei, Marian Chițoiu, Cristinel Dinu, Dănuț Dorel Dinu și Gabriel Micu au primit ordonanțe de reținere!

Ofițerii DGA Ialomița «anihilează» structurile Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița! 5 agenți de poliție din cadrul Serviciului Rutier au fost reținuți joi, 23 august a.c., pentru 24 de ore de către DGA Ialomița sub acuzațiile de «luare de mită», «abuz în serviciu contra intereselor publice» și «efectuarea de operațiuni financiare ca acte de comerț, incompatibile cu funcția». Cercetările în dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră» nu se opresc aici. Surse din cadrul anchetei afirmă că sînt vizați și ofițeri din cadrul aceluași serviciu.

Și polițiștii ajung la închisoare
... [citește_tot_articolul]

23 August 2012, 15:22 (32603 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 6 polițiști de la Rutieră, reținuți pentru fapte de corupție

Slobozia: 6 polițiști de la Rutieră, reținuți pentru fapte de corupție

6 polițiști ai Serviciului Rutier din cadrul IPJ Ialomița au fost reținuți joi, 23 august 2012, de ofițeri ai Direcției Generale Anticorupție Ialomița. Cei reținuți sînt acuzați de fapte de corupție.
În dimineața zilei de joi, 23 august a.c., de la ora 6,00, polițiștii Anticorupție ialomițeni, alături de «mascați», au defășurat mai multe percheziții domiciliare pe raza orașului Slobozia. Anchetatorii au «săltat» astfel 6 polițiști din cadrul Serviciului Rutier din cadrul IPJ Ialomița. Cei reținuți sînt acuzați de comiterea mai multor fapte de corupție. În momentul de față, toți cei 6 polițiști se află la Parchet pentru audieri. Vom reveni cu amănunte.... [citește_tot_articolul]

23 August 2012, 08:51 (23514 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Superadministrație cu superStoica

A promite-i lucru mare!

Superadministrație cu superStoica

A promite-i lucru mare, dar a te ține de promisiune e curată prostie! Și, totuși, la două luni de la cîștigarea alegerilor, primarul PSD Alexandru Stoica încearcă să se convingă singur că va reuși să ofere slobozenilor o administrație eficientă și... apă potabilă pînă la 25 octombrie! «Nu voi merge în concediu pînă nu rezolv problema cu apa!» a declarat acesta. Dar cum gestionează Alexandru Stoica «greaua moștenire» a administrației Ionașcu și, mai ales, cum gîndește primarul Stoica viitorul Sloboziei? Pariem că n-ați fi ghicit niciodată!

Apă de Ziua Armatei
După 15 milioane de... [citește_tot_articolul]

22 August 2012, 18:54 (13462 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Motocicliști de dau în tiruri, polițist de dă în gropi

Șirul accidentelor rutiere continuă pe șosele din județ. În seara zilei de marți, 21 august, la Slobozia, și în dimineața zilei de miercuri, 22 august, la Țăndărei, s-au petrecut două evenimente rutiere, în urma cărora doi tineri au ajuns la spital. Dinamica accidentelor arată că producerea lor ține mai mult de ghinionul participanților la trafic decît de circulația neregulamentară pe drumurile publice...

Accident în lanț: scuterul, motorul și tirul
Accidentul din seara zilei de 21 august 2012 s-a petrecut la ieșirea din Slobozia, către municipiul Urziceni. Conducătorul unui scuter... [citește_tot_articolul]

22 August 2012, 18:47 (8262 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Perpetuum mobile de Căzănești

Perpetuum mobile de Căzănești

Potrivit DEX, un perpetuum mobile este un sistem mecanic, termic, electric etc, imaginar care ar putea funcționa la infinit, producînd energie sau lucru mecanic fără a primi energie din exterior. Valentin Cafes, din Căzănești, susține că, pe lîngă acest perpetuum mobile, a descoperit relația dintre acesta, numerele ascunse și... Biblie! Asta s-a întîmplat acum 23 de ani, iar de atunci caută să împărtășească omenirii revelațiile sale. Ne-a găsit pe noi, iar noi am fost de acord să-i mediatizăm ideile convinși fiind că Dumnezeu n-are să se supere dacă sărim gardul grădinii Lui împreună cu Valentin Cafes.

Revelație cu steluțe... [citește_tot_articolul]

22 August 2012, 18:40 (11298 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Un milion de lei pentru «afacerile» Primăriei Slobozia

Dai un ban european, dar... dormi liniștit!

Un milion de lei pentru «afacerile» Primăriei Slobozia

În luna iunie a anului 2010, Primăria Slobozia anunța co-finanțarea unui proiect care ar fi permis «optimizarea și reducerea timpilor de livrare a serviciilor publice prin utilizarea instrumentelor moderne de control în cadrul Primăriei Slobozia». Valoarea acestei investiții a fost de 1195210 lei, din care 1015928,50 lei reprezintă valoarea eligibilă nerambursabilă provenind din Fondul Social European, 155377,30 lei reprezintă valoarea eligibilă nerambursabilă din bugetul național și 23904,20 lei reprezintă valoarea eligibilă a Primăriei Municipiului Slobozia. La 4 luni de la finalizarea oficială a proiectului, oficialii susțin că «lucrurile sînt rezolvate». La ghișeul de plată a taxelor și impozitelor... [citește_tot_articolul]

22 August 2012, 18:37 (9652 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Costică, de ce nu ți-ai plătit datoriile?

Primăria Albești, «îngropată» în datorii

Primit cu brațele deschise în administrația județeană, Marin Constantin vrea să uite ce-a lăsat în urmă la Primăria Albești. O listă lungă cu datorii! Așa se face că fosta administrație condusă cu mînă de fier de actualul subprefect a intrat în colaps financiar din cauza restanțelor acumulate. Cel mai mare debit depășește 150000 de lei. Sătui să mai aștepte, creditorii vor să-și ceară drepturile îi instanță...

Bomba toxică de 2400 de lei
În urmă cu aproximativ doi ani, în curtea fostului CAP din Albești polițiștii au descoperit un adevărat depozit ilegal de deșeuri toxice. Tone... [citește_tot_articolul]

22 August 2012, 18:33 (10998 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Omul lui Ciupercă, în vizită la Parchetul General

Vicele Mușoiu își exersează scrisul de mînă

Omul lui Ciupercă, în vizită la Parchetul General

În urmă cu mai bine de o săptămînă, vicepreședinte PSD al Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu, a fost convocat la Parchetul General București. El a fost însoțit de către avocatul Gabriela Petre, aceeași care l-a apărat pe președintele PD-L, Cazacu Marinică, în scandalul generat de contestarea candidaturii acestuia de către PSD, la începutul campaniei electorale pentru alegerile locale. Conform unor apropiați ai celor doi, Ștefan Mușoiu a dat o serie de declarații noi în dosarul penal în care este acuzat de ANI de «incompatibilitate și conflict de interese»...

Parchetul General nu dă cu paru’... [citește_tot_articolul]

21 August 2012, 17:24 (28293 vizualizări - 19 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 25 ianuarie 2021, termen limită pentru depunerea a 12 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 25 ianuarie 2021, este termenul limită de depunere a următoarelor declarații fiscale: Formularul 100 «Declarație ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 14:10
(3092 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de peste 113000 de lei

În intervalul 03.12.2020-07.01.2021, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a efectuat acțivități specifice pentru prevenirea apariției toxiinfecțiilor alimentare. Prin personalul ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 13:55
(1818 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Echipaje de la Detașamentul de Pompieri Slobozia, cu o autospecială pentru descarcerare și un echipaj SMURD, au intervenit marți, 12 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,30, în municipiul Slobozia la un accident ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:20
(1596 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Un incendiu s-a produs marți, 12 ianuarie 2021, în jurul orelor 16,10, la o casă din Gheorghe Doja. Pentru localizarea și lichidarea incendiului izbucnit, militarii Detașamentului de Pompieri Slobozia au ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:15
(1835 vizualizări - 0 comentarii)


La Slobozia, incidența cazurilor de COVID-19 a crescut la 3,60/1000 de locuitori

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează cu privire la faptul că rata incidenței cazurilor de COVID-19 a crescut la nivelul municipiului Slobozia la valoarea de 3,60/1000 de locuitori. ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:20
(2316 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni prin care au verificat modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de protecție sanitară, privind răspândirea noului ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:00
(2138 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Sancționat pentru că a încălcat măsura izolării la domiciliu

Un tânăr de 37 de ani, domiciliat în localitatea Făcăeni, a fost sancționat de către polițiști, acesta încălcând măsura izolării la domiciliu, impusă prin decizia Direcției de Sănătate Publică Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 18:00
(2750 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice

În seara zilei de luni, 11 ianuarie a.c., în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru un control de rutină mașina condusă de un bărbat, de 46 de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 17:00
(2307 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat în ziua de luni, 11 ianuarie a.c., un autoturism condus de un șofer în vârstă de 42 de ani, din Slobozia, având ca pasageri ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 16:00
(2021 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 43 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7220, cu 43 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 15:40
(2751 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Accesează una dintre facilitățile fiscale și nu vei fi executat silit!

ANAF desfășoară o amplă campanie de informare a contribuabililor cu privire la măsurile fiscale a căror aplicabilitate a fost prelungită prin Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 226/2020. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 18:20
(10726 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Măsuri active destinate angajatorilor

În Monitorul Oficial nr. 1326/31.12.2020 a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 220/2020, privind aplicarea unor măsuri de protecție socială după 1 ianuarie 2021 în contextul răspândirii coronavirusului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 17:50
(2437 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoane dispărute

Ialomița: Persoane dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două persoane, de 37 și 47 de  ani, care au plecat de la domiciliu. Cei care pot oferi informații sau detalii care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:50
(2104 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

195 de kilograme de pește, din specia caras, transportat fără documente legale, au depistat polițiștii ialomițeni pe raza comunei Platonești, în portbagajul unui autovehicul condus de un bărbat de 24 de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:45
(2624 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, în jurul orelor 12,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Gârbovi, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:40
(1625 vizualizări - 0 comentarii)


Înmormântare cu amenzi la Fetești

La sfârșit de săptămână, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ialomițeni, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:35
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7177, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 15:25
(1761 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 29 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 10 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7155, cu 29 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 15:40
(3225 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia a intrat din nou în Zona Roșie. Incidența cazurilor COVID-19 a crescut la 3,29/1000 de locuitori!

Potrivit unei analize a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, municipiul Slobozia a fost inclus din nou pe lista localităților aflate în Zona Roșie, din cauza creșterii numărului cazurilor de ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 11:35
(3678 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7126, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2021, 15:45
(2747 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe Centura Sloboziei

Accident rutier pe Centura Sloboziei

Două autovehicule s-au ciocnit în ziua de vineri, 8 ianuarie2021, pe șoseaua de Centură a municipiului Slobozia. În cele două autovehicule se aflau 5 persoane, nefiind înregistrați răniți. Pompierii Gărzii ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:55
(2195 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Un accident rutier s-a produs vineri, 8 ianuarie a.c., în zona localității Orboiești. Din primele informații este vorba despre două autoturisme care s-au ciocnit violent. În ambele autovehicule se aflau ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:45
(1578 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

O autoutilitară în care se aflau 4 persoane a fost implicată într-un accident rutier în zona localității Bucu, produs în ziua de vineri, 8 ianuarie 2021. La fața locului au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:40
(2655 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Grupul de Comunicare Strategică: 59 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7098, cu 59 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 15:20
(2724 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 40000 de lei

Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii ialomițeni, împreună cu jandarmi și polițiști locali au intensificat activitățile ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 12:40
(3486 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7039, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2021, 16:05
(2130 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean reținut la Slobozia pentru «tâlhărie»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat bănuit de comiterea unei infracțiunii de tâlhărie luni, 4 ianuarie a.c., asupra unei tinere din comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:15
(3409 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 18750 de lei

Sub coordonarea Instituției Prefectului, au fost desfășurate în sistem integrat, noi acțiuni de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, scopul vizat fiind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:10
(3969 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 98 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7025, cu 98 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 15:55
(1993 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se depun cererile pentru subvenția la motorină pe trimestrul IV 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 1 februarie 2021 inclusiv, se depun Cererile de plată pentru rambursarea ajutorului de stat ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 19:15
(7640 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...