Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

«Liga II? Glumiți!»

Așa răspund diriguitorii de la Viitorul Axintele atunci cînd sînt chestionați cu privire la intențiile de promovare ale alb-verzilor. Începe campionatul, iar pentru ialomițeni ostilitățile se vor derula tot în seria a II-a din Liga III. Totuși, față de sezonul trecut lucrurile stau cu totul altfel...

Au scăpat de Afumați, au dat de Juventus
Din seria Viitorului au dispărut ilfovenele. Astfel, greii ca Afumați sau Ștefănești s-au mutat cu arme și bagaje în seria a III-a. Au rămas Dunărea Călărași și Rapid II, echipe care, teoretic, ar trebui să se bată pentru primele locuri. Practica... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:33 (9137 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Poliția Rurală, reorganizată

Nicio secție de poliție fără șef de post

Poliția Rurală, reorganizată

Drastic diminuate anul trecut, efectivele de poliție din mediu rural au fost sporite. La acest moment, peste 200 de polițiști asigură liniștea și ordinea publică în județ, iar în zonele «fierbinți» numărul agenților a fost mărit. Viorel Ștefu, comandantul Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița susține că, la acest moment, situația este «mulțumitoare»...

200 de polițiști patrulează în comunele județului
Începînd cu 1 septembrie, numărul agenților de la posturile de poliție rurală va fi majorat. Măsura a fost adoptată pentru a răspunde nevoilor interne ale instituției, dar... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:29 (11423 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Se reface «trupa»: revin Ruți și Mițu

Lotul Unirii Slobozia a mai primit două guri de oxigen. Este în fapt vorba despre două reveniri de bun augur: Alexandra Băeșu (Ruți) și Mihaela Popescu (Mițu). Cele două jucătoare au plecat cu un an în urmă la Terom Iași, echipă alături de care au promovat în Liga Națională. Cu ajutorul lor, lotul Unirii Slobozia este completat în proporție de 90%. Ar mai fi necesar, conform conducerii, un al treilea portar și (am zice noi) o extremă stîngă (ce-o mai face Lidia Goanță?). Altfel, pe 30 august, elevele lui Marian Simion se deplasează la Brăila pentru un turneu în cadrul căruia vor susține trei partide avîndu-le ca adversare pe Dunărea Brăila, Neptun Constanța și Știința București.... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:26 (8250 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Lupte

Robert Cîlțea, vicecampion național al luptei pe nisip

În perioada 20-22 august 2012, s-a desfășurat la Mangalia Campionatul Național la lupte pe nisip adresat copiilor, cadeților și juniorilor. Luptele pe nisip reprezintă o disciplină sportivă în plină expansiune. În 2016, la jocurile olimpice de la Rio, luptele pe nisip vor fi incluse în programul competițional. La concursul de la Mangalia, județul nostru a fost reprezentat, la categoria copii, de luptătorii de la CS Amara. Cel mai bun rezultat i-a aparținut lui Robert Cîlțea, cel care, la categoria 60 kg, a luat locul II, fiind în consecință vicecampion național. Clasări onorabile au obținut și alți doi sportivi: Manuel Toader, locul 5 la 45kg și Florin Nicolae, locul 6 la 60 kg plus. Ca valoare... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:24 (5945 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia primește 150000 lei lunar de la bolnavi

Spitalul Slobozia primește 150000 lei lunar de la bolnavi

Pacienții internați în saloanele Spitalului Județean de Urgență Slobozia plătesc bani grei pentru tratamentele pe care le primesc. Lunar, din cotizațiile bolnavilor, cea mai mare unitate medicală din Ialomița încasează suma de 150000 de lei. Banii nu-i vindecă, dar asigură Spitalului venituri suplimentare pentru «servicii complexe»...
Sistemul de taxe de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia se pune în funcțiune imediat cum intri pe poarta unității medicale. Bolnavi sau nu, toți cei care doresc să ajungă în incinta spitalului Slobozia trebuie să achite o taxă de 5 lei. Orice internare costă 20 de lei! Se achită la parter, la biroul «Internări»... Dacă nu-ți sare în ochi, vreun paznic... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:22 (9231 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Asaltul scandinavelor

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Asaltul scandinavelor

Miercuri, 15 august a.c., Sala Sporturilor din Slobozia a fost gazda unei duble confruntări de factură inedită. CSM Unirea Slobozia a primit replica norvegiencelor de la Forde Handbal, echipă unde evoluează și fosta noastră jucătoare Simona Balcan. Am văzut la reprezentanta Țării Fiordurilor, care tocmai a dat campioana olimpică de la Londra, bucuria de a face sport, bucurie pe care, din păcate, în ultimul timp o vedem doar la alții. Forde nu este o echipă care să rupă gura tîrgului, dar este o trupă frumoasă care încîntă prin entuziasm. A fost totodată adversarul ideal pentru ca fetele lui Marian Simion să își pună în aplicare schemele de joc și să prindă aripi în vederea campionatului care stă... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:14 (7984 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Începe bătălia pentru Divizia C!

Poate părem obraznici punînd acest titlu, dar avem toate motivele. De fapt, doar două: Viitorul Axintele (campioană 2010-2011) și Rapid Fetești (campioană 2011- 2012). Ambele au promovat în Liga a III-a. Prima nu s-a făcut de rîs, ba dimpotrivă. A doua rămîne de văzut cum va digera impactul cu nivelul următor. Hai că ne-am luat cu vorba și cu lauda și am uitat esențialul. Campionatul 2012-2013 al Ligii a IV-a Ialomița își deschide porțile sîmbătă, 25 august 2012. Noi, chibiții, ne dorim o campioană pe măsura celor menționate mai sus, adică încă o viitoare componentă a eșalonului trei din fotbalul romînesc. Aceasta se va alege, se pare, dintre cele patru care n-au mai putut ține în primăvară pasul... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:12 (9401 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele întîlnește Brăila în Cupă

Viitorul a trecut cu bine de confruntarea cu buzoienii de la Lanuri, din turul III al Cupei României. Spunem «cu bine» pentru că gazdele au întrebuințat toate mijloacele sportive și nesportive avute la dispoziție pentru un rezultat bun. Și erau cît pe ce să-l obțină. A fost 2-2 după 90 de minute, 3-3 după 120 de minute, și un izbăvitor 11-10 după loviturile de departajare în favoarea echipei noastre. Omul Viitorului a fost Petruș Novac, autor a două goluri și cinci copci la purtător, după un duel cu un adversar. Al treilea gol a fost opera lui Ogodogbo Moses. În aceeași fază a Cupei României, cealaltă reprezentantă a județului nostru, Rapid Fetești a clacat pe teren propriu în fața celor de la... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:10 (8960 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Încă un polițist reținut! Agentul Minoiu Costel Cristian, 24 de ore în arest!

UPDATE: Polițistul Minoiu Costel Cristian a primit mandat de 29 de zile!

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, procurorii au dispus luni, 27 august 2012, reținerea pentru 24 de ore a inculpatului MINOIU COSTEL CRISTIAN, agent de poliție în cadrul IPJ Ialomița, Serviciul Poliției Rutiere, pentru săvîrșirea infracțiunilor de «luare de mită» și «abuz în serviciu contra intereselor publice». Inculpatul urmează să fie prezentat instanței de judecată cu propunere de arestare preventivă pentru o perioadă de 29 de zile.
Probatoriul administrat în cauză pînă la acest moment al urmăririi penale a relevat următoarea situație de fapt. În cursul lunii aprilie 2012, în timpul serviciului de patrulare, a primit diferite sume... [citește_tot_articolul]

27 August 2012, 11:44 (29058 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Aflat în concediu, prefectul Gigi Petre a fost înlocuit prin Hotărâre de Guvern

EXCLUSIV

Ialomița: Aflat în concediu, prefectul Gigi Petre a fost înlocuit prin Hotărîre de Guvern

Schimbări la conducerea Prefecturii Ialomița. Luni, 27 august 2012, medicul veterinar Constantin Atanasiu va fi numit oficial în funcția de prefect al județului, informația fiind confirmată chiar de actualul suprefect, Marin Constantin. Cît despre Gigi Petre, încă prefect vineri, 24 august a.c., acesta ne-a declarat «Mă voi lupta pentru drepturile mele!».

De luni se schimbă prefectul
Schimbările de la vîrful Prefecturii Ialomița au fost discutate în ședința de Guvern de joi, 23 august 2012. Astfel, potrivit unei Hotărîri de Guvern, «se aplică mobilitatea pentru domnul Petre Gigi din funcția publică de prefect al județului Ialomița în funcția publică de inspector guvernamental și se adoptă exercitarea, cu caracter temporar, prin detașare în condițiile legii, a funcției publice de prefect al județului Ialomița de către domnul Atanasiu Constantin... [citește_tot_articolul]

24 August 2012, 16:06 (31482 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Încă un polițist reținut! Agentul Ioniță Gheorghe, 24 de ore în arest!

UPDATE: Polițistul Ioniță Gheorghe a primit mandat de 30 de zile!

Potrivit un comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, procurorii au dispus, la data de 24 august 2012, reținerea pentru 24 de ore a inculpatului IONIȚĂ GHEORGHE, agent de poliție în cadrul IPJ Ialomița, Serviciul Poliției Rutiere, pentru săvîrșirea infracțiunilor de «luare de mită» și «abuz în serviciu contra intereselor persoanelor».
Inculpatul urmează să fie prezentat instanței de judecată cu propunere de arestare preventivă pentru o perioadă de 29 de zile.
De asemenea, potrivit probatoriului administrat în cauză pînă la acest moment al urmăririi penale a relevat că, în cursul lunii aprilie 2012, în timpul serviciului de patrulare, a primit diferite... [citește_tot_articolul]

24 August 2012, 14:01 (34240 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Cei 5 polițiști reținuți au primit mandate de arestare pentru 29 de zile!

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, cei 5 polițiști ai Serviciului Poliției Rutiere reținuți joi, 23 august 2012, au primit mandate de arestare pentru 29 de zile.
Astfel, potrivit comunicatului, procurori ai Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au solicitat instanței de judecată arestarea preventivă, pentru o perioadă de 29 de zile, a inculpaților ANDREI MARIAN ADRIAN, CHIȚOIU MARIAN, DINU CRISTINEL, DINU DOREL DĂNUȚ și MICU GABRIEL, agenți de poliție în cadrul IPJ Ialomița, Serviciul Poliției Rutiere, pentru săvîrșirea infracțiunilor de «luare de mită», «abuz în serviciu contra intereselor publice» și «efectuarea... [citește_tot_articolul]

24 August 2012, 13:09 (25846 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă internă la Serviciul Rutier Ialomița

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Anchetă internă la Serviciul Rutier Ialomița

Reținerea celor 5 polițiști din cadrul Serviciului Rutier a zguduit din temelii întreg Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Pe lîngă cercetările procurorilor, în cadrul structurii din care polițiștii reținuți pentru 24 de ore făceau parte va fi demarată o anchetă internă. Măsura a fost dispusă de comisarul șef Cristian Lefter. Primul adjunct al IPJ Ialomița consideră că «în acest mod, vor fi scoase la lumină alte indicii menite să finalizeze mult mai repede dosarul instrumentat de procurori și DGA».

Anchetă «amorsată» la IPJ Ialomița
Vestea reținerii celor 5 agenți... [citește_tot_articolul]

23 August 2012, 17:24 (27305 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Cercetările nu se opresc aici!»

Prim-procurorul Cristina Istrate referitor la dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

«Cercetările nu se opresc aici!»

Timp de 10 ore, cei cinci polițiști reținuți joi, 23 august a.c., sub acuzația de «luare de mită» au fost interogați de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Audierile s-au finalizat aproape de orele 16,00. În urma acestora, prim-procurorul Cristina Istrate a declarat «cercetările nu se vor opri aici!».

Filați cu camera ascunsă
Din informațiile oferite de reprezentanții Parchetului Ialomița, cercetările în dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră» au fost demarate în urma unei autosesizări.
Imediat după terminarea audierilor, Cristina Istrate, prim-procuror al... [citește_tot_articolul]

23 August 2012, 17:12 (24162 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»: 5 polițiști, reținuți pentru 24 de ore!

DGA Ialomița vizează nume grele din Inspectoratul de Poliție?

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»: 5 polițiști, reținuți pentru 24 de ore!

Polițiștii Adrian Marian Andrei, Marian Chițoiu, Cristinel Dinu, Dănuț Dorel Dinu și Gabriel Micu au primit ordonanțe de reținere!

Ofițerii DGA Ialomița «anihilează» structurile Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița! 5 agenți de poliție din cadrul Serviciului Rutier au fost reținuți joi, 23 august a.c., pentru 24 de ore de către DGA Ialomița sub acuzațiile de «luare de mită», «abuz în serviciu contra intereselor publice» și «efectuarea de operațiuni financiare ca acte de comerț, incompatibile cu funcția». Cercetările în dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră» nu se opresc aici. Surse din cadrul anchetei afirmă că sînt vizați și ofițeri din cadrul aceluași serviciu.

Și polițiștii ajung la închisoare
... [citește_tot_articolul]

23 August 2012, 15:22 (32603 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 6 polițiști de la Rutieră, reținuți pentru fapte de corupție

Slobozia: 6 polițiști de la Rutieră, reținuți pentru fapte de corupție

6 polițiști ai Serviciului Rutier din cadrul IPJ Ialomița au fost reținuți joi, 23 august 2012, de ofițeri ai Direcției Generale Anticorupție Ialomița. Cei reținuți sînt acuzați de fapte de corupție.
În dimineața zilei de joi, 23 august a.c., de la ora 6,00, polițiștii Anticorupție ialomițeni, alături de «mascați», au defășurat mai multe percheziții domiciliare pe raza orașului Slobozia. Anchetatorii au «săltat» astfel 6 polițiști din cadrul Serviciului Rutier din cadrul IPJ Ialomița. Cei reținuți sînt acuzați de comiterea mai multor fapte de corupție. În momentul de față, toți cei 6 polițiști se află la Parchet pentru audieri. Vom reveni cu amănunte.... [citește_tot_articolul]

23 August 2012, 08:51 (23514 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Superadministrație cu superStoica

A promite-i lucru mare!

Superadministrație cu superStoica

A promite-i lucru mare, dar a te ține de promisiune e curată prostie! Și, totuși, la două luni de la cîștigarea alegerilor, primarul PSD Alexandru Stoica încearcă să se convingă singur că va reuși să ofere slobozenilor o administrație eficientă și... apă potabilă pînă la 25 octombrie! «Nu voi merge în concediu pînă nu rezolv problema cu apa!» a declarat acesta. Dar cum gestionează Alexandru Stoica «greaua moștenire» a administrației Ionașcu și, mai ales, cum gîndește primarul Stoica viitorul Sloboziei? Pariem că n-ați fi ghicit niciodată!

Apă de Ziua Armatei
După 15 milioane de... [citește_tot_articolul]

22 August 2012, 18:54 (13462 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Motocicliști de dau în tiruri, polițist de dă în gropi

Șirul accidentelor rutiere continuă pe șosele din județ. În seara zilei de marți, 21 august, la Slobozia, și în dimineața zilei de miercuri, 22 august, la Țăndărei, s-au petrecut două evenimente rutiere, în urma cărora doi tineri au ajuns la spital. Dinamica accidentelor arată că producerea lor ține mai mult de ghinionul participanților la trafic decît de circulația neregulamentară pe drumurile publice...

Accident în lanț: scuterul, motorul și tirul
Accidentul din seara zilei de 21 august 2012 s-a petrecut la ieșirea din Slobozia, către municipiul Urziceni. Conducătorul unui scuter... [citește_tot_articolul]

22 August 2012, 18:47 (8262 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Perpetuum mobile de Căzănești

Perpetuum mobile de Căzănești

Potrivit DEX, un perpetuum mobile este un sistem mecanic, termic, electric etc, imaginar care ar putea funcționa la infinit, producînd energie sau lucru mecanic fără a primi energie din exterior. Valentin Cafes, din Căzănești, susține că, pe lîngă acest perpetuum mobile, a descoperit relația dintre acesta, numerele ascunse și... Biblie! Asta s-a întîmplat acum 23 de ani, iar de atunci caută să împărtășească omenirii revelațiile sale. Ne-a găsit pe noi, iar noi am fost de acord să-i mediatizăm ideile convinși fiind că Dumnezeu n-are să se supere dacă sărim gardul grădinii Lui împreună cu Valentin Cafes.

Revelație cu steluțe... [citește_tot_articolul]

22 August 2012, 18:40 (11300 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Un milion de lei pentru «afacerile» Primăriei Slobozia

Dai un ban european, dar... dormi liniștit!

Un milion de lei pentru «afacerile» Primăriei Slobozia

În luna iunie a anului 2010, Primăria Slobozia anunța co-finanțarea unui proiect care ar fi permis «optimizarea și reducerea timpilor de livrare a serviciilor publice prin utilizarea instrumentelor moderne de control în cadrul Primăriei Slobozia». Valoarea acestei investiții a fost de 1195210 lei, din care 1015928,50 lei reprezintă valoarea eligibilă nerambursabilă provenind din Fondul Social European, 155377,30 lei reprezintă valoarea eligibilă nerambursabilă din bugetul național și 23904,20 lei reprezintă valoarea eligibilă a Primăriei Municipiului Slobozia. La 4 luni de la finalizarea oficială a proiectului, oficialii susțin că «lucrurile sînt rezolvate». La ghișeul de plată a taxelor și impozitelor... [citește_tot_articolul]

22 August 2012, 18:37 (9652 vizualizări - 5 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
261 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Perimetrul unităților de învățămînt, patrulat de jandarmi

Începînd cu data de 17 septembrie, efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița revin cu misiuni specifice în zona unităților școlare. Patrulările au loc în scopul prevenirii și a contracarării ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:50
(6660 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tînără de 23 ani, rănită grav într-un accident

Marți, 18 septembrie, în jurul orei 16,00, în afara comunei Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la fața locului ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:50
(8837 vizualizări - 3 comentarii)


DGFP Ialomița: Venituri suplimentare de peste 2,860 milioane lei, 6 sesizări la Parchet

În luna august 2012, insepctorii DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 2,860 milioane lei, din care aproape 0,654 milioane lei au reprezentat majorări ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 16:48
(6842 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Vacanță pentru copii defavorizați

Protopopiatul Urziceni: Vacanță pentru copii defavorizați

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a organizat un pelerinaj pentru copiii de la grupul ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 16:41
(7423 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii la Glodeanu Siliștea și Jilavele

Un apel primit la dispeceratul Inspectoratului pentru Situații de Urgență anunța izbucnirea unui incendiu la rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Glodeanu Siliștea. La fața locului s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 16:29
(8683 vizualizări - 0 comentarii)


Finala Campionatului de tenis de câmp al MAI, câștigată de un jandarm slobozean

Finala Campionatului de tenis de cîmp al MAI, cîștigată de un jandarm slobozean

Finala Campionatului de tenis de cîmp al Ministerului Administrației și Internelor, care s-a desfășurat la Alba Iulia, în perioada 3-07 septembrie 2012, a fost cîștigată la categoria «sub 35 de ani» de ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 16:27
(6975 vizualizări - 2 comentarii)


Un șofer beat a intrat cu mașina în stîlp la Urziceni, în timp ce un biciclist turmentat a fost acroșat la Fetești

Un bărbat de 52 ani, a aflat sub influența băuturilor alcoolice a provocat joi, 13 septembrie a.c., un accident rutier pe strada 1918 din Urziceni. În fapt, șoferul s-a urcat la volan avînd o îmbibație ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:45
(7315 vizualizări - 0 comentarii)


Scuter furat din București, găsit la Sinești

Joi, 13 septembrie, a.c., în jurul orelor 18,30, polițiștii din cadrul Secției Rurale Coșereni au organizat și executat o acțiune pe raza comunei Sinești pentru depistarea autovehiculelor ce figurează urmărite ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:40
(7364 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Bătrîn de 82 ani, înșelat la telefon

În cursul zilei de joi, 13 septembrie a.c., un bărbat de 82 ani, din Fetești, a sesizat Poliția cu privire la faptul că a fost înșelat prin telefon de o persoană necunoscută, care s-a recomandat a fi reprezentantul ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:24
(8149 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Mai puține încasări la bugetul de stat

În luna august 2012 au fost încasate la bugetul general consolidat aproximativ 42,29 milioane lei, cu 13,54% mai puțin decît în aceeași lună a anului trecut. Menționăm că, în luna august 2012, de la bugetul ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:21
(6716 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 28 septembrie 2012, ora 9,00, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți». Evenimentul se va desfășura la ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:10
(8049 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Andrășești și Ciulnița

Incendii la Andrășești și Ciulnița

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Andrășești a fost cuprinsă de flăcări. La fața locului s-au deplasat atît pompierii militari de la Garda ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:08
(9114 vizualizări - 0 comentarii)


Persoane trimise în judecată pentru «trafic și consum ilicit de droguri» pe raza județelor Ialomița, Ilfov și a municipiului București

Două persoane, cu vîrste de 24 respectiv 34 ani, au fost trimise în judecată,  pentru comiterea infracțiunilor de trafic și consum ilicit de droguri. Așadar, polițiștii Serviciului de Combatere a ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:05
(8059 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A găsit un telefon mobil, l-a păstrat și folosit, apoi l-a vîndut. Acum are dosar penal!

Este cazul unui tînăr de 21 ani, din Slobozia, care a găsit pe stradă un telefon mobil pe care, probabil, foarte fericit că norocul i-a surîs, l-a păstrat și l-a folosit, iar ulterior l-a vîndut unei alte ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:04
(11333 vizualizări - 0 comentarii)


Criminal internațional, prins la Slobozia

Descindere în forță a trupelor DIAS în seara zilei de miercuri, 12 septembrie a.c., într-o locuință din Slobozia. Forțele de ordine au reținut un tînăr de 25 ani, din localitate, căutat internațional pentru ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 09:32
(11851 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia criminal


ISU Ialomița în sărbătoare: 164 de ani de la Bătălia din Dealu Spirii

ISU Ialomița în sărbătoare: 164 de ani de la Bătălia din Dealu Spirii

În urmă cu 164 de ani, pompierii români au luptat pe Dealu Spirii pentru a ține piept oștirilor otomane venite să abolească mișcarea de emancipare națională. Evenimentul a fost marcat și de către pompierii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 09:00
(8464 vizualizări - 2 comentarii)


Tenis de câmp: Sorin Iordache, vicecampion la Timișoara

Tenis de cîmp: Sorin Iordache, vicecampion la Timișoara

Începînd de marți, 11 septembrie a.c., la Timișoara s-a desfășurat un puternic turneu internațional de tenis pentru juniorii pîna în 14 ani, Ialomița fiind reprezentată de un singur sportiv, Sorin Iordache ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 07:05
(5601 vizualizări - 3 comentarii)


Făcăeni: Gălățean prins la braconat

Poliția Fetești a fost sesizată de paznicul unei asociații de vînătoare despre faptul că a depistat pe fondul de vînătoare o persoană neautorizată, care deține o armă cu alice. În temeiul sesizării o echipă ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 07:03
(8850 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr suprins în timp ce încerca să «spargă» o mașină

Jandarmii grupei de intervenție Slobozia care executau o misiune de asigurare a ordinii publice pe raza municipiului, au surprins un tînăr care încerca să deschidă portiera unui autoturism parcat în zona ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 07:01
(7123 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat telefonul în curtea școlii

Poliția Fetești a fost sesizată de un minor, de 15 ani, din localitate, despre faptul că, în timp ce se afla în curtea unei școli generale din localitate, i-a fost sustras telefonul mobil. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 06:18
(6938 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

12 Septembrie 2012, 20:05


Anunț de angajare

SC Urban SA angajează
-instalatori pentru lucrări de instalații apă
-muncitori necalificați

pentru reabilitare rețele de apă
Încadrarea se face pe perioadă determinată
Cererile de angajare se depun la sediul societății din Slobozia, str. Vasile Alecsandri, nr. 14

12 Septembrie 2012, 19:50


Slobozia: Din nou înșelăciuni la telefon!

În cursul zilei de marți, 4 septembrie a.c., un bărbat de 63 ani, din Slobozia, s-a prezentat la sediul Poliției și a sesizat faptul că a fost prejudiciat cu suma de 132 euro de către persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 14:58
(7010 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Au furat banii din casă unor bătrîni

Polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți, prin distragerea atenției părții vătămate... Victimele, un bărbat de 82 ani și soția acestuia, o femeie de 79 ani ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 14:53
(11113 vizualizări - 0 comentarii)


Marian Neacșu, liderul Grupului PSD din Camera Deputaților

În data de 3 septembrie 2012, Grupul Parlamentar al Partidului Social-Democrat din Camera Deputaților și-a ales un nou lider, în persoana deputatului de Ialomița Marian Neacșu, acesta asigurînd interimatul ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 14:50
(7773 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Doi tineri din Borănești, «tîlhari» la drumul mare

Doi tineri cu vîrstele de 19, respectiv 30 ani, au fost reținuți pe bază de ordonanță de reținere, fiind cercetați pentru comiterea infracțiunii de «tîlhărie». Fapta, aflată în evidențele Poliției cu autori ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 14:49
(9047 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Concursul Național de Muzică Bisericească «Lăudați pe Domnul!», ediția a V-a, 2012

Marți, 11 septembrie 2012, începînd cu ora 17,00, cu binecuvîntarea și în prezența Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi» din municipiul ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 14:18
(10680 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

În perioada 1-31 august 2012, inspectorii DSVSA Ialomița au efectuat 85 de inspecții, 7 la centre de prelucrare lapte independente, 27 inspecții în exploatații, 11 la ferme comerciale, 7 inspecții pentru ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:44
(7874 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Bărbat găsit spînzurat în curte

Miercuri, 5 septembrie a.c., în jurul orei 14,25, un bărbat în vîrstă de 68 ani, din satul Condeești, a fost găsit spînzurat în curtea casei în care locuia. Un vecin care se afla în trecere a văzut trupul ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:42
(8098 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Proiectil descoperit la culesul viei

Un proiectil perforant de artilerie de calibru 100 mm a fost descoperit în după-amiaza zilei de miercuri, 5 septembrie a.c, de doi cetățeni care se aflau la culesul viei, pe raza cartierului Buliga al municipiului ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:40
(9724 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...