Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Coadă la cărți de identitate

Slobozia: Coadă la cărți de identitate

Apropierea datei Referendumului aduce forfotă în fața ghișeelor Serviciului Public Comunitar Local de Evidență a Persoanelor Slobozia. Angajații instituției înregistrează cereri record de eliberare a cărților de identitate. Pentru a face față solicitărilor, angajații SPCLEP vor lucra și în zilele de sîmbătă, 28 iulie a.c. și chiar în ziua Referendumului, duminică, 29 iulie 2012.
Încă de săptămîna trecută, angajații Serviciului Public Comunitar Local de Evidență a Persoanelor Slobozia au început să fie asaltați de cereri de eliberare a buletinelor. Astfel, media zilnică de 70 de cereri a ajuns acum să depășească suta. Tocmai de aceea, angajații instituției vor fi la serviciu atît sîmbătă... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2012, 14:22 (11915 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

6 profesori, cercetați în dosarul «Mită pentru BAC»

Anchetă penală în învățămîntul ialomițean

6 profesori, cercetați în dosarul «Mită pentru BAC»

După ce elevii ialomițeni s-au făcut de rușine la Bacalaureat, a venit rîndul profesorilor să fie arătați cu degetul. Și toate acestea în urma scandalului monstru izbucnit săptămîna precedentă, mai precis miercuri, 11 iulie 2012, în învățămîntul ialomițean. 6 dascăli de la cele mai prestigioase unități de învățămînt din județ sînt cercetați penal sub acuzația de «luare de mită» și «trafic de influență». În ordinea în care au au fost audiați la Parchetul Ialomița, vorbim despre Cristian Manea, Sorin Stere, Nica Balaciu, Răzvan Dinu, Marius Curt și Elena Sandu Dulcinica. Membri în comisiile de evaluarea, aceștia ar fi pretins între 300 și 1000 de euro de la părinți și elevi pentru a «rezolva» zeci... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2012, 17:22 (75695 vizualizări - 70 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criza se adîncește

Ialomița, pe ultimul loc în topul firmelor active

Evoluția mediului de afaceri din Ialomița este în regres. Un raport al Oficiului Național al Registrului Comerțului plasează județul Ialomița pe primul loc, de la coadă, în topul firmelor active. Mai avem doar 7717 societăți comerciale care funcționează. Deocamdată…

Firmele dispar una cîte una
E criză și se simte. Mediul de afaceri ialomițean este decimat. Cel puțin așa o arată bilanțul primelor șase luni din 2012 al Oficiului Național al Registrului Comerțului. Județul Ialomița este plasat pe prima poziție, de la coadă, în topul firmelor active. Mai sînt doar 7717 entități comerciale... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2012, 14:24 (10790 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Nenea Iancu, omagiat la Țăndărei

Costume de epocă și situații pline de satiră. Acesta a fost scurtul moment «Caragiale» desfășurat vineri, 20 iulie a.c., la Primăria Țăndărei. Cei care au intrat în pielea personajelor marelui dramaturg au fost elevii Liceului Teoretic «Paul Georgescu» din Țăndărei și cei ai Școlii Generale din orașul constănțean Băneasa. Totul în cadrul unui proiect inedit, prin care au luat naștere două cluburi de teatru pentru amatori și menit să-i atragă pe tineri cît mai aproape de valorile culturale...
Cei care au deschis spectacolul au fost elevii constănțeni de la Băneasa. După ce au recitat cîteva poezii, aceștia au intrat în pielea personajelor caragialiene. Au jucat piesa «Lanțul Slăbiciunilor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2012, 16:17 (17071 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Proaspăt absolvenți, viitori șomeri

Au terminat o formă de învățămînt, dar sfîrșesc șomeri. Vorbim despre absolvenții promoției 2012. În goana după un loc de muncă, angajatorii le închid ușa în nas. Astfel, tinerii iau drumul Angețiilor pentru Ocuparea Forței de Muncă, pentru a deveni șomeri cu acte. Trăiesc timp de șase luni cu doar 250 de lei pe lună... Pe urmă se reorientează, dacă au unde. Această experiență au trăit-o. în 2011, peste 800 de tineri din Ialomița...

Șomeri în floarea vîrstei
Sprijinul financiar acordat tinerilor absolvenți se face în baza Legii 76/2002, cea privitoare la sistemul asigurărilor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2012, 10:02 (9338 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos» anunță demararea procedurilor de absorbție a fondurilor europene

Ploaie de proiecte în structurile GAL ialomițene

GAL «Dunărea de Jos» anunță demararea procedurilor de absorbție a fondurilor europene

Săptămîna precedentă, GAL «Dunărea de Jos» a avut ședința publică a Adunării Generale a membrilor săi. În cadrul acestei întîlniri au fost stabilite principalele priorități ale Asociației pentru următoarele luni, precum și Comitetul de Selecție al Proiectelor prin care urmează să fie absorbite fonduri de 2,8 milioane de euro pînă la sfîrșitul anului 2012. Fondurile urmează a fi utilizate atît pentru proiecte publice, cît și pentru finanțarea unor investiții private care vor genera dezvoltarea economică a zonei. «Este un moment important pentru noi toți. Am încredere în viitor și în capacitatea noastră și a partenerilor noști de a gestiona eficient aceste fonduri pentru comunitățile din cadrul... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2012, 09:45 (13732 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primării din Ialomița, executate silit

Mai multe primării din Ialomița sînt executate silit în instanțe. Autoritățile locale au beneficiat de servicii diverse din partea agenților economici, dar au uitat să plătească. Aflate în pragul falimentelului, firmele își cer drepturile în instanță. Cel mai mare debit se înregistrează la Primăria Albești... Administrația are de achitat suma de 150000 de lei unei firme din Tîrgoviște, pentru realizarea unui Plan Urbanistic General. Datoria datează de mai bine de patru ani...

Datorii istorice
Unitățile administrativ teritoriale au ajuns să fie executate silit de către firmele... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2012, 09:44 (13114 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

S-a deschis sezonul la parlamentari

Ialomița: Partidele politice sacrifică primarii pentru Parlament

USL vrea totul, PD-L două mandate, PP-DD vrea la rîndu-i un senator... PRM vrea și el, dacă se poate, PER visa în campanie, dar poate s-o fi trezit... Realitatea e una singură. Ialomița pune la dispoziție pentru alegerile din noiembrie două mandate de senator și patru mandate de deputat. Atît!

Pavel de la Gheorghe Lazăr, trimis «disciplinar» în Parlament
PSD a anunțat că urmărește obținerea a cinci mandate de parlamentari încă de anul trecut, cînd logodna cu PNL era proaspătă și sita nouă. PNL nu s-a lăsat mai prejos și a precizat, de cîte ori a avut ocazia, că nu se va da în... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2012, 11:23 (12299 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unde Ungureanu a mîngîiat, Ponta dă cu biciul

Ialomița: Investițiile rurale cofinațate sînt blocate!

Toate administrațiile locale care au primit bani pentru continuarea proiectelor din partea fostului premier Mihai Răzvan Ungureanu trebuie să înapoieze Guvernului Ponta fondurile. În Ialomița, 26 de primării sînt în această situație, acestea urmînd să returneze peste 5 milioane lei...

Guvernul a dat, Guvernul a luat
La începutul lunii aprilie, Guvernul condus de fostul prim-ministru Răzvan Mihai Ungureanu a emis Hotărîrea de Guvern numărul 255/2012, privind alocarea din Fondul de rezervă a bugetară a unor sume pentru unele administrații locale. Concret, sumele au fost repartizate... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2012, 16:19 (10125 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«80% prezență la vot, 100% împotriva lui Băsescu!»

Visul președintelui Ciupercă, coșmarul primarilor USL

«80% prezență la vot, 100% împotriva lui Băsescu!»

Cum însă alegerile parlamentare sînt departe, iar Referendumul bate la ușă, permiteți-ne să vă reținem atenția cu o informație ceva mai lumească. Conform unei directive interne a președintelui Silvian Ciupercă, aprobată tacit de către co-președintele Ioan Martin, primarii USL sînt obligați să scoată la vot 80% din electorat care «trebuie să voteze în proporție de 100% împotriva lui Băsescu». Directiva a fost lansată joi, 12 iulie 2012, la o întîlnire tehnică privind Referendumul la care, potrivit declarațiilor aceluiași președinte Ciupercă, «a participat majoritatea primarilor noștri».

Turma USL, păstorită de co-bacii Ciupercă și Martin...... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2012, 10:17 (31158 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia cheltuiește 24,8 milioane lei pentru Piața Revoluției și parcul industrial

Megalomanie în formă agravantă

Primăria Slobozia cheltuiește 24,8 milioane lei pentru Piața Revoluției și parcul industrial

Săptămîna precedentă, administrația locală din Slobozia a căutat soluții pentru continuarea proiectelor megalomanice inițiate de Gabi Ionașcu. Potrivit oficialilor locali, Piața Revoluției și parcul industrial urmează să înghită 69 milioane lei, cu o contribuție locală de 24,8 milioane lei. «Este o oportunitate pe care nu o putem rata!» declară Valentin Băcanu, viceprimarul Sloboziei. Paradoxal, pentru inițierea acestor proiecte, autoritățile locale nu dispun la acest moment decît de 1000 de lei!

Buget de 1000 lei pentru proiecte de 69 de milioane!
La jumătatea lunii trecute,... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2012, 17:01 (14813 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Profesorul Wang, Dumnezeul chinezesc al pensionarilor slobozeni

Profesorul Wang, Dumnezeul chinezesc al pensionarilor slobozeni

De două ori pe an, la «Centrul Comunitar al Persoanelor în Vîrstă» din Slobozia vine profesorul Wang Shijie, specialist în medicina tradițională chinezească și inventator. Luna aceasta, în perioada 4-6 iulie 2012, el a oferit ședințe gratuite de presopunctură pensionarilor. Iar lista de rezervări este ocupată pînă în luna octombrie...

Pensionari, ridicați-vă și umblați!
Doctorul Wang a ținut o conferință «privind tratarea bolilor prin medicină tradițională chinezească» marți, 3 iulie a.c., dar spre rușinea noastră am ratat-o. L-am prins în schimb în ultima sa zi de ședințe de... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2012, 16:52 (20265 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Baza tot pe garda veche

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Baza tot pe garda veche

Sîmbătă, 14 iulie 2012. Căldură de fierbe apa-n cîine! Iarba frige, scaunele frig, aerul frige. O atmosferă care te îmbie la orice altceva în afara fotbalului. Și totuși, în această zi toridă, de la ora 10,30, pe stadionul «1 Mai» a avut loc întîlnirea amicală dintre Unirea Slobozia și ACS Berceni.

Victorie pentru galben-albaștri
Lume puțină și ambianță de miez de vacanță. Unirea înclinase steagul în fața lui CS Otopeni, viitoare colegă de serie. Elevii lui Marin Dună pierduseră cu 1-0 jocul disputat miercuri, 11 iulie. În partida cu bercenarii, antrenorul Unirii etalează o formulă... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2012, 16:47 (14905 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Aer tare de la munte

Săptămîna trecută a fost una în care axintenii au luat cu asalt obiectul muncii și nu au făcut-o deloc rău. Miercuri, 11 iulie a.c., elevii lui Ion Nica au avut primul amical în compania celor de la CS Tunari. Ialomițenii au avut meciul la discreție și i-au zdrobit pe ilfoveni cu un 6-1 care nu mai lasă loc de alte comentarii. Semne bune pentru campionatul care debutează la mijlocul lunii august a lăsat și amicalul cu Rapid II, disputat sîmbătă, 14 iulie. Alb-verzii s-au impus cu 3-0 , fiind și de această dată vioara întîi. Dănuț Chiriță a izbutit o dublă, tabela fiind completată de Ionuț Fătu care a marcat după o acțiune personală de toată frumusețea. Duminică, 15 iulie, Viitorul a urcat la ... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2012, 16:46 (13850 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Agenția Domeniilor Statului execută silit Agrofam

Ștefan Poienaru, încolțit

Agenția Domeniilor Statului execută silit Agrofam

În general, oamenii vor să pară altfel decît sînt. Ștefan Poienaru, milionarul doctor în agricultură (în euro sau dolari?) face parte din categoria celor care tot încearcă, de ani buni, să fie altfel. Dar cînd, de fapt, ești evazionist și țepar cu acte în regulă e cam greu să te dai «lebădă». Adică, imaculat și doctor în agricultură, personaj de roman, șamd. Despre Poienaru tot scriem. La fel și serviciile. Au umplut sărăcuțele de ele pagini întregi de inginerii financiar-agrare și le-au remis tuturor instituțiilor de control. Anchetatorii, cei mai mulți dintre ei, s-au făcut că nu observă, unii au fost chiori de-a binelea, alții chiar au înțeles cu cine au de-a face... Și, astfel, Poienaru și... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2012, 21:48 (13715 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Impact fatal pe DN21, între Slobozia și Iazu: A murit după ce s-a izbit de un camion!

Grav accident de circulație între Slobozia și Iazu, petrecut în seara zilei de marți, 17 iulie a.c. Un șofer dîmbovițean de 59 ani și-a pierdut viața, după ce s-a izbit de un camion. Pentru scoaterea trupului neînsuflețit dintre fiarele contorsionate a fost nevoie de intervenția unui echipaj de la Descarcerare...
Șoferul de 59 ani, domiciliat în localitatea dîmbovițană Bălteni, venea de la Galați și transporta legume cu o autoutilitară. La ieșirea din Iazu spre Slobozia, el s-a lovit puternic de autotrenul condus de un șofer din Slatina, în vîrstă de 50 ani, care transporta fier cornier. Impactul i-a fost fatal conducătorului auto din Dîmbovița. Din declarațiile șoferului de TIR, vina pentru... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2012, 21:16 (46621 vizualizări - 36 comentarii)

SPORT

Reunire cu noutăți și surprize

Handbal, Unirea Slobozia

Reunire cu noutăți și surprize

Handbalistele de la CSM Unirea Slobozia s-au reunit luni, 16 iulie a.c., pentru a pregăti al cincilea campionat din istoria echipei. Au răspuns prezent, în primul rînd, jucătoarele aflate sub contract: Andreea Tîlvăru, Larisa Baciu, Jeni Drăgan, Alina Drăgan, Monica Ștefan, Irina Simion. A fost prezentă și Laura Leahu, jucătoare aflată la rîndu-i sub contract cu Unirea, dar care nu mai vrea să rămînă la Slobozia. Conform conducerii, singura variantă prin care Laura se poate despărți de echipa noastră este transferul, varianta împrumutului fiind exclusă. A absentat Denisa Păduraru, care s-a operat la genunchi săptămîna trecută și începe recuperarea. O veste bună este faptul că portarul Andreea... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2012, 18:37 (27008 vizualizări - 24 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid Fetești

Dublu egal cu Cireșu

Rapid Fetești a început seria meciurilor amicale cu o dublă în compania brăilenilor de la Conpet Cireșu. Joi, 12 iulie a.c., la Fetești, prima întîlnire dintre cele 2 echipe s-a terminat 1-1. După ce cireșarii au preluat conducerea, ialomițenii au egalat dintr-un penalty transformat de fostul jucător al Unirii Slobozia, Tudorel Ivan. Tot egal, 3-3, s-a terminat și revanșa disputată sîmbătă, 14 iulie 2012, la Însurăței. Golurile feteștenilor, care au condus la un moment dat cu 3-2 revenind de la 0-2, au fost izbutite de Nicu Marin, Rafael Albuț și Tudorel Ivan. Altfel, destinul echipei va fi coordonat de pe banca tehnică de Gigel Stoica, fostul antrenor al Țăndăreiului. Stoica îl va avea ca secund... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2012, 18:19 (11332 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Sudiți: «Curaj» extrem. Și-a tăiat venele în plină stradă!

Dornic să-și impresioneze prietenii de pahar, un localnic de 28 ani, din Sudiți, a recurs la un gest extrem, în noaptea de 16/17 iulie a.c. Tînărul a luat o lamă și și-a tăiat venele în văzul tuturor...
Din primele informații, după ce a băut peste măsură, tînărul de 28 ani din Sudiți a pus pariu cu ceilalți prieteni de pahar că este în stare să-și dea în petec într-un mod senzațional. Așa i-a venit ideea să le demonstreze tuturor că poate să-și taie venele în plină stradă. A luat o lamă și a început să se cresteze pe mîini. Vizibil speriat de faptul că sîngele a început să curgă, «temerarului» i s-a făcut rău și a leșinat. «Spectatorii» săi au pus imediat mîna pe telefon și au sunat la ... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2012, 11:21 (9240 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

Talcioc instituțional în Ialomița

Cine dă mai mult pentru Prefectură?

Talcioc instituțional în Ialomița

În timp ce Guvernul Ponta aruncă euro în aer, Ialomița deschide talciocul instituțional pentru ocuparea funcțiilor în Prefectură și instituțiile descentralizate. Mercurialul variază între 20 și 50. Mii de euro, evident, fiindcă și euro acela despre care vorbeam nu mai este ce-a fost odată, săptămîna trecută! Cea mai vînată funcție rămîne, oricît ar părea de paradoxal, cea de prefect. Deținută, pentru moment, de către Gigi Petre.

S-a deschis sezonu’
De o lună încoace, imediat după alegerile locale, administrația a început să fiarbă în maluri. Și, o dată cu ea, și-au ieșit din matcă... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2012, 15:03 (35050 vizualizări - 21 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
334 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Lipsă apă în Cartierul Buliga

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Brazilor din Fetești. În vederea executării acestor lucrări ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2021, 22:05
(2675 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 3 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10756, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2021, 16:15
(4331 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Miercuri, 2 iunie a.c., în jurul orelor 12,20, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia, au fost alertați pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112 să intervină în comuna Gheorghe ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 19:10
(2044 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10753, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 16:45
(1765 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Verificarea respectării măsurilor de izolare/carantină la adresa declarată, a interdicțiilor privind organizarea de evenimente private, dar și purtarea măștii în spații închise și în spațiile aglomerate ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 16:10
(1944 vizualizări - 0 comentarii)


Copaci rupți de vânt la Urziceni

Copaci rupți de vânt la Urziceni

În cursul nopții de luni spre marți, 31 mai/1 iunie a.c., salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au intervenit cu mijloacele de intervenție din dotare pentru degajarea unor copaci căzuți ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 13:10
(1578 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Marți, 8 iunie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 12:40
(2382 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Cu ocazia Zilei Copilului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a organizat marți, 1 iunie a.c., concursul de desene «Siguranța în culorile copilăriei».  Astfel, elevi ai Liceului de Arte ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 18:30
(2568 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Marți, 1 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10751, cu un singur caz mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 16:15
(3161 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Accident rutier pe podul peste râul Ialomița din zona localității Coșereni. Potrivit informațiilor, evenimentul rutier s-a petrecut în ziua de marți, 1 iunie a.c., când un autoturism a intrat într-un parapet ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 15:40
(2269 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Se aplică în continuare amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 48 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 17:05
(3290 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Luni, 31 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10750, cu un singur caz mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 16:40
(2586 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei victime

Ialomița: Două accidente, trei victime

Luni, 31 mai a.c., în jurul orei 10,30, salvatorii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 15:40
(1658 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Dridu

Accidente la Urziceni și Dridu

Polițiștii ialomițeni au intervenit în cazul a două accidente rutiere petrecute în ziua de duminică, 30 mai a.c., pe șoselele din județ. Primul eveniment rutier a fost anunțat la numărul de urgență 112 ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 21:00
(4024 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 30 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10749, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 16:35
(1822 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 29 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10745, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2021, 16:40
(1052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 31 mai-4 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:15
(7044 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Fetești

39 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate în numai 2 ore de polițiștii feteșteni în cadrul unei acțiuni de prevenire a infracționalității stradale, riscului rutier precum și respectarea măsurilor ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:10
(1603 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Joi, 27 mai 2021, polițiștii ialomițeni au verificat 105 locații, 53 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă și 59 de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:05
(1499 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 28 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10743, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 16:35
(2039 vizualizări - 0 comentarii)


Casieriile RAJA Constanța, închise de 1 iunie

Marți, 1 iunie 2021, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Abonații pot folosi serviciile online pentru efectuarea plăților, precum ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 13:35
(2673 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au fost solicitați în dimineața zilei de vineri, 28 mai a.c., în jurul orei 1,00, în comuna Bărcănești, pentru extragerea unui cal căzut într-o ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 12:25
(3631 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Indemnizații de șomaj pentru tinerii absolvenți

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduc la cunoștință tinerilor absolvenți de gimnaziu, liceu, profesional, special, postliceal sau superior posibilitatea obținerii ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:20
(3632 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: A încălcat măsura izolării la domiciliu

Joi, 27 mai a.c., polițiștii ialomițeni i-au aplicat o amendă în valoare de 1000 de lei unui tânăr, de 20 de ani, din localitatea Făcăeni. Acesta a încălcat măsura izolării la domiciliu impusă de Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:05
(3487 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în ziua de joi, 27 mai a.c., verificări pe cele mai importante drumuri din județ cu privire la felul în care transportatorii de persoane respectă legislația în domeniu ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:45
(3069 vizualizări - 0 comentarii)


Scânteia: Beat și fără permis, la volanul unei mașini radiate și cu numere false

Un bărbat de 61 de ani, oprit în trafic de polițiști pe raza localității Scânteia, s-a ales cu un dosar penal pentru comiterea mai multor infracțiuni cuprinse în Codul Rutier. Acesta a fost tras pe dreapta ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:35
(5974 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

Polițiștii ialomițeni au efectuat ample activități preventive în ziua miercuri, 26 mai 2021. Astfel, oamenii legii au derulat o campanie de informare în zona Gării Slobozia Veche, cu scopul de a limita ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:20
(4102 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Joi, 27 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10737, cu un singur caz mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 16:15
(2284 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara fără permis de conducere, surprins la volanul unui autoturism radiat și cu numere false

Un tânăr a fost depistat de polițiștii ialomițeni pe raza municipiului Slobozia, fără permis de conducere, la volanul unui autoturism radiat din circulație și cu plăcuțe de înmatriculare false. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:50
(6324 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe»

Marți, 25 mai a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:10
(6137 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...