Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Accident de muncă la Combinatul Chimic din Slobozia

Accident de muncă la Combinatul Chimic din Slobozia

Doi angajați ai Combinatului Chimic Chemgas din Slobozia au ajuns în stare gravă la spital în seara zilei de marți, 31 iulie a.c., după ce au suferit un accident de muncă. Cei doi s-au opărit pe mîni cu o substanță toxică, denumită topitură de uree. Inspectori ai Inspectoratului Teritorial de Muncă dar și polițiști încearcă acum să descopere cum s-a produs nenorocirea. Cel mai probabil, este vorba despre o eroare umană...
Cei doi bărbați răniți sînt Ștefan Boboc, de 41 ani, din localitatea Grivița și colegul său de tură, Marian Anghel, în vîrstă de 46 ani, din Albești. Erau lăcătuși în secția Uree 2 a Combinatului Chimic Chemgas din Slobozia și fuseseră angajați aici în urmă cu un an și... [citește_tot_articolul]

1 August 2012, 17:09 (12816 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Lilieci: Copil de 8 ani atacat de un câine maidanez

Lilieci: Copil de 8 ani atacat de un cîine maidanez

Un băiețel de 8 ani din localitatea Lilieci a trecut marți, 31 iulie a.c., prin clipe de coșmar. Plecat la joacă, micuțul a fost atacat ca din senin de un cîine comunitar. Maidanezul l-a mușcat de spate. El a fost transportat la Insitutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București, pentru a fi imunizat împotriva virusului care provoacă rabia.
Copilul se juca pe stradă alături de cîțiva prieteni, moment în care un cîine maidanez s-a năpustit asupra lui. Speriați, amicii lui au luat-o la fugă, însă micuțul de 8 ani n-a mai apucat. A fost pus la pămînt de patrupedul care l-a mușcat de spate. Cîțiva oameni i-au sărit în ajutor și au sunat la 112. Băiatul a fost preluat de o ambulanță SM... [citește_tot_articolul]

1 August 2012, 16:58 (15470 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: O fetiță de doi ani a încurcat sedativele cu bomboanele

În noaptea de 31 iulie/1 august a.c., o fetiță de doi ani a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce a înghițit cîteva sedative. Medicii care i-au acordat îngrijiri au declarat că micuța încurcase medicamentele cu bomboanele. La scurt timp, tot la spitalul din Slobozia a ajuns o altă fetiță, de 11 ani, bolnavă de epilepsie care a luat o doză prea mare din medicamentele prescrise de medici. Din fericire fetițele au reușit să fie salvate la timp, iar starea lor de sănătate nu a fost pusă în pericol. Dimineața amandouă au fost externate...
Copila de doi ani și jumătate din Slobozia se juca în casă moment în care a pus mîna pe blisterul cu sedative. «A crezut că sînt bomboane și... [citește_tot_articolul]

1 August 2012, 16:56 (5639 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Un mort și trei răniți grav în urma unui cumplit accident între Platonești și Movila. Ambulanța SMURD cu una dintre victime, tamponată violent la Ograda!

Au gonit spre moarte Distracția la mare s-a terminat tragic pentru patru tineri, cu vîrste cuprinse între 23 și 30 ani, din Iași. În noaptea de duminică spre luni, 29/30 iulie a.c., pe șoseaua care leagă localitățile ialomițene Platonești și Movila aceștia au fost implicați într-un grav accident de circulație. Unul dintre ei a murit, iar ceilalți trei au fost grav răniți. Cîteva minute mai tîrziu, supraviețuitorii au mai avut parte de încă un ghinion. Ambulanța SMURD în care se afla una dintre victime s-a lovit violent de un alt autoturism, la ieșire din localitate Ograda...

Locul groazei... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2012, 08:59 (111140 vizualizări - 83 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Motociclist grav accidentat în intersecția de la E14

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 27/28 iulie a.c., un motociclist de 23 ani, din Slobozia, a fost la un pas de a-și pierde viața. Tînărul a fost lovit în plin de un șofer care nu i-a acordat prioritate. Martorii nenorocirii susțin că doar o minune l-a salvat de la moarte pe motociclist...
Primele informații oferite de polițiștii Serviciului Rutier arată că vina pentru producerea accidentului îi aparține șoferului unui vehicul de teren Jeep, înmatriculat în județul Timiș. În intersecția de la E14, acesta nu a acordat prioritate tînărului de 23 ani, care se deplasa pe bulevardul Unirii, de la Gară către Casa de Cultură a Sindicatelor. Momentul impactului era să-i fie fatal motociclistului... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2012, 09:24 (30690 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DGFP Ialomița: Datorii de peste 40 milioane lei la bugetul statului

DGFP Ialomița informează că, la data de 31 iulie 2012, va publica pe site-ul ANAF un număr de 1839 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat la data de 31.06.2012, neachitate pînă la data publicării, în sumă de 40,05 milioane lei. Defalcat pe administrații, situația restanțierilor cuprinde 1111 contribuabili, cu o valoare totală a datoriilor de 28,33 milioane lei, la AFP Slobozia, 466 agenți economici la AFP Urziceni, cu o datorie totală de 6,82 milioane lei, în timp ce la AFP Fetești figurează 235 contribuabili cu datorii ce totalizează 1,85 milioane lei. Să menționăm că, la AFP Contribuabili Mijlocii valoarea datoriilor se ridică... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2012, 16:12 (11253 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Coadă la cărți de identitate

Slobozia: Coadă la cărți de identitate

Apropierea datei Referendumului aduce forfotă în fața ghișeelor Serviciului Public Comunitar Local de Evidență a Persoanelor Slobozia. Angajații instituției înregistrează cereri record de eliberare a cărților de identitate. Pentru a face față solicitărilor, angajații SPCLEP vor lucra și în zilele de sîmbătă, 28 iulie a.c. și chiar în ziua Referendumului, duminică, 29 iulie 2012.
Încă de săptămîna trecută, angajații Serviciului Public Comunitar Local de Evidență a Persoanelor Slobozia au început să fie asaltați de cereri de eliberare a buletinelor. Astfel, media zilnică de 70 de cereri a ajuns acum să depășească suta. Tocmai de aceea, angajații instituției vor fi la serviciu atît sîmbătă... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2012, 14:22 (11917 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

6 profesori, cercetați în dosarul «Mită pentru BAC»

Anchetă penală în învățămîntul ialomițean

6 profesori, cercetați în dosarul «Mită pentru BAC»

După ce elevii ialomițeni s-au făcut de rușine la Bacalaureat, a venit rîndul profesorilor să fie arătați cu degetul. Și toate acestea în urma scandalului monstru izbucnit săptămîna precedentă, mai precis miercuri, 11 iulie 2012, în învățămîntul ialomițean. 6 dascăli de la cele mai prestigioase unități de învățămînt din județ sînt cercetați penal sub acuzația de «luare de mită» și «trafic de influență». În ordinea în care au au fost audiați la Parchetul Ialomița, vorbim despre Cristian Manea, Sorin Stere, Nica Balaciu, Răzvan Dinu, Marius Curt și Elena Sandu Dulcinica. Membri în comisiile de evaluarea, aceștia ar fi pretins între 300 și 1000 de euro de la părinți și elevi pentru a «rezolva» zeci... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2012, 17:22 (75700 vizualizări - 70 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criza se adîncește

Ialomița, pe ultimul loc în topul firmelor active

Evoluția mediului de afaceri din Ialomița este în regres. Un raport al Oficiului Național al Registrului Comerțului plasează județul Ialomița pe primul loc, de la coadă, în topul firmelor active. Mai avem doar 7717 societăți comerciale care funcționează. Deocamdată…

Firmele dispar una cîte una
E criză și se simte. Mediul de afaceri ialomițean este decimat. Cel puțin așa o arată bilanțul primelor șase luni din 2012 al Oficiului Național al Registrului Comerțului. Județul Ialomița este plasat pe prima poziție, de la coadă, în topul firmelor active. Mai sînt doar 7717 entități comerciale... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2012, 14:24 (10793 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nenea Iancu, omagiat la Țăndărei

Costume de epocă și situații pline de satiră. Acesta a fost scurtul moment «Caragiale» desfășurat vineri, 20 iulie a.c., la Primăria Țăndărei. Cei care au intrat în pielea personajelor marelui dramaturg au fost elevii Liceului Teoretic «Paul Georgescu» din Țăndărei și cei ai Școlii Generale din orașul constănțean Băneasa. Totul în cadrul unui proiect inedit, prin care au luat naștere două cluburi de teatru pentru amatori și menit să-i atragă pe tineri cît mai aproape de valorile culturale...
Cei care au deschis spectacolul au fost elevii constănțeni de la Băneasa. După ce au recitat cîteva poezii, aceștia au intrat în pielea personajelor caragialiene. Au jucat piesa «Lanțul Slăbiciunilor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2012, 16:17 (17075 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Proaspăt absolvenți, viitori șomeri

Au terminat o formă de învățămînt, dar sfîrșesc șomeri. Vorbim despre absolvenții promoției 2012. În goana după un loc de muncă, angajatorii le închid ușa în nas. Astfel, tinerii iau drumul Angețiilor pentru Ocuparea Forței de Muncă, pentru a deveni șomeri cu acte. Trăiesc timp de șase luni cu doar 250 de lei pe lună... Pe urmă se reorientează, dacă au unde. Această experiență au trăit-o. în 2011, peste 800 de tineri din Ialomița...

Șomeri în floarea vîrstei
Sprijinul financiar acordat tinerilor absolvenți se face în baza Legii 76/2002, cea privitoare la sistemul asigurărilor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2012, 10:02 (9338 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos» anunță demararea procedurilor de absorbție a fondurilor europene

Ploaie de proiecte în structurile GAL ialomițene

GAL «Dunărea de Jos» anunță demararea procedurilor de absorbție a fondurilor europene

Săptămîna precedentă, GAL «Dunărea de Jos» a avut ședința publică a Adunării Generale a membrilor săi. În cadrul acestei întîlniri au fost stabilite principalele priorități ale Asociației pentru următoarele luni, precum și Comitetul de Selecție al Proiectelor prin care urmează să fie absorbite fonduri de 2,8 milioane de euro pînă la sfîrșitul anului 2012. Fondurile urmează a fi utilizate atît pentru proiecte publice, cît și pentru finanțarea unor investiții private care vor genera dezvoltarea economică a zonei. «Este un moment important pentru noi toți. Am încredere în viitor și în capacitatea noastră și a partenerilor noști de a gestiona eficient aceste fonduri pentru comunitățile din cadrul... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2012, 09:45 (13735 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primării din Ialomița, executate silit

Mai multe primării din Ialomița sînt executate silit în instanțe. Autoritățile locale au beneficiat de servicii diverse din partea agenților economici, dar au uitat să plătească. Aflate în pragul falimentelului, firmele își cer drepturile în instanță. Cel mai mare debit se înregistrează la Primăria Albești... Administrația are de achitat suma de 150000 de lei unei firme din Tîrgoviște, pentru realizarea unui Plan Urbanistic General. Datoria datează de mai bine de patru ani...

Datorii istorice
Unitățile administrativ teritoriale au ajuns să fie executate silit de către firmele... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2012, 09:44 (13115 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

S-a deschis sezonul la parlamentari

Ialomița: Partidele politice sacrifică primarii pentru Parlament

USL vrea totul, PD-L două mandate, PP-DD vrea la rîndu-i un senator... PRM vrea și el, dacă se poate, PER visa în campanie, dar poate s-o fi trezit... Realitatea e una singură. Ialomița pune la dispoziție pentru alegerile din noiembrie două mandate de senator și patru mandate de deputat. Atît!

Pavel de la Gheorghe Lazăr, trimis «disciplinar» în Parlament
PSD a anunțat că urmărește obținerea a cinci mandate de parlamentari încă de anul trecut, cînd logodna cu PNL era proaspătă și sita nouă. PNL nu s-a lăsat mai prejos și a precizat, de cîte ori a avut ocazia, că nu se va da în... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2012, 11:23 (12301 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unde Ungureanu a mîngîiat, Ponta dă cu biciul

Ialomița: Investițiile rurale cofinațate sînt blocate!

Toate administrațiile locale care au primit bani pentru continuarea proiectelor din partea fostului premier Mihai Răzvan Ungureanu trebuie să înapoieze Guvernului Ponta fondurile. În Ialomița, 26 de primării sînt în această situație, acestea urmînd să returneze peste 5 milioane lei...

Guvernul a dat, Guvernul a luat
La începutul lunii aprilie, Guvernul condus de fostul prim-ministru Răzvan Mihai Ungureanu a emis Hotărîrea de Guvern numărul 255/2012, privind alocarea din Fondul de rezervă a bugetară a unor sume pentru unele administrații locale. Concret, sumele au fost repartizate... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2012, 16:19 (10134 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«80% prezență la vot, 100% împotriva lui Băsescu!»

Visul președintelui Ciupercă, coșmarul primarilor USL

«80% prezență la vot, 100% împotriva lui Băsescu!»

Cum însă alegerile parlamentare sînt departe, iar Referendumul bate la ușă, permiteți-ne să vă reținem atenția cu o informație ceva mai lumească. Conform unei directive interne a președintelui Silvian Ciupercă, aprobată tacit de către co-președintele Ioan Martin, primarii USL sînt obligați să scoată la vot 80% din electorat care «trebuie să voteze în proporție de 100% împotriva lui Băsescu». Directiva a fost lansată joi, 12 iulie 2012, la o întîlnire tehnică privind Referendumul la care, potrivit declarațiilor aceluiași președinte Ciupercă, «a participat majoritatea primarilor noștri».

Turma USL, păstorită de co-bacii Ciupercă și Martin...... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2012, 10:17 (31165 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia cheltuiește 24,8 milioane lei pentru Piața Revoluției și parcul industrial

Megalomanie în formă agravantă

Primăria Slobozia cheltuiește 24,8 milioane lei pentru Piața Revoluției și parcul industrial

Săptămîna precedentă, administrația locală din Slobozia a căutat soluții pentru continuarea proiectelor megalomanice inițiate de Gabi Ionașcu. Potrivit oficialilor locali, Piața Revoluției și parcul industrial urmează să înghită 69 milioane lei, cu o contribuție locală de 24,8 milioane lei. «Este o oportunitate pe care nu o putem rata!» declară Valentin Băcanu, viceprimarul Sloboziei. Paradoxal, pentru inițierea acestor proiecte, autoritățile locale nu dispun la acest moment decît de 1000 de lei!

Buget de 1000 lei pentru proiecte de 69 de milioane!
La jumătatea lunii trecute,... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2012, 17:01 (14825 vizualizări - 12 comentarii)

REPORTAJ

Profesorul Wang, Dumnezeul chinezesc al pensionarilor slobozeni

Profesorul Wang, Dumnezeul chinezesc al pensionarilor slobozeni

De două ori pe an, la «Centrul Comunitar al Persoanelor în Vîrstă» din Slobozia vine profesorul Wang Shijie, specialist în medicina tradițională chinezească și inventator. Luna aceasta, în perioada 4-6 iulie 2012, el a oferit ședințe gratuite de presopunctură pensionarilor. Iar lista de rezervări este ocupată pînă în luna octombrie...

Pensionari, ridicați-vă și umblați!
Doctorul Wang a ținut o conferință «privind tratarea bolilor prin medicină tradițională chinezească» marți, 3 iulie a.c., dar spre rușinea noastră am ratat-o. L-am prins în schimb în ultima sa zi de ședințe de... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2012, 16:52 (20269 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

Baza tot pe garda veche

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Baza tot pe garda veche

Sîmbătă, 14 iulie 2012. Căldură de fierbe apa-n cîine! Iarba frige, scaunele frig, aerul frige. O atmosferă care te îmbie la orice altceva în afara fotbalului. Și totuși, în această zi toridă, de la ora 10,30, pe stadionul «1 Mai» a avut loc întîlnirea amicală dintre Unirea Slobozia și ACS Berceni.

Victorie pentru galben-albaștri
Lume puțină și ambianță de miez de vacanță. Unirea înclinase steagul în fața lui CS Otopeni, viitoare colegă de serie. Elevii lui Marin Dună pierduseră cu 1-0 jocul disputat miercuri, 11 iulie. În partida cu bercenarii, antrenorul Unirii etalează o formulă... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2012, 16:47 (14907 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Aer tare de la munte

Săptămîna trecută a fost una în care axintenii au luat cu asalt obiectul muncii și nu au făcut-o deloc rău. Miercuri, 11 iulie a.c., elevii lui Ion Nica au avut primul amical în compania celor de la CS Tunari. Ialomițenii au avut meciul la discreție și i-au zdrobit pe ilfoveni cu un 6-1 care nu mai lasă loc de alte comentarii. Semne bune pentru campionatul care debutează la mijlocul lunii august a lăsat și amicalul cu Rapid II, disputat sîmbătă, 14 iulie. Alb-verzii s-au impus cu 3-0 , fiind și de această dată vioara întîi. Dănuț Chiriță a izbutit o dublă, tabela fiind completată de Ionuț Fătu care a marcat după o acțiune personală de toată frumusețea. Duminică, 15 iulie, Viitorul a urcat la ... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2012, 16:46 (13851 vizualizări - 1 comentariu)

28 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 67500 lei

În perioada 14-16 octombrie, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurate o serie de acțiuni pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Pentru neregulile constatate în trafic polițiștii rutieri au aplicat ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:45
(11221 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Fără permis și băut, la volan

Deși nu avea permis de conducere, un bărbat de 38 ani, din Roșiori, a fost prins de polițiști conducînd o mașină pe raza comunei Movilița. Mai mult, individul se afla sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:41
(9950 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Ciocîrlia și Adîncata

Sîmbătă, 15 octombrie, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Focul s-a produs cel mai probabil ca ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:40
(12792 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A pătruns pe contrasens și s-a izbit frontal de un autoturism

Un bărbat de 64 ani, pasager într-un autoturism implicat într-un accident rutier, a fost rănit și transportat la Spitalul din Fetești pentru îngrijiri medicale. S-a întîmplat vineri, 14 octombrie, pe D ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:37
(12061 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Urziceni: Acțiune a Poliției

Efective sporite de polițiști din Urziceni au desfășurat în zilele de 14 și 15 octombrie, o serie de acțiuni în sistem integrat dar și controale în locurile și zonele de interes operativ din mediul urban ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:35
(9788 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătorilor Toamnei»

În zilele de 14 și 15 octombrie, polițiștii feteșteni au vegheat la buna desfășurare a «Sărbătorilor Toamnei», ediția a II-a 2011. În cadrul activităților desfășurate, polițiștii au legitimat peste 110 ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:31
(8834 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 800 de locuri de muncă în Spania

Șomerii ialomițeni au din nou o șansă. Spania a publicat 800 de posturi vacante pentru cules de căpșuni. Durata contractului va fi de 3 luni, cu un program de lucru de 6,5 ore/zi, 39 de ore pe săptămînă ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:08
(15614 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie gratuită de vaccinare antirabică

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, «vaccinarea antirabică se realizează după efectuarea catagrafiei, o dată pe an, în perioada octombrie ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:06
(12573 vizualizări - 2 comentarii)


Coșereni: Copil de 10 ani, lovit pe trecerea de pietoni

Un copil de doar 10 ani a fost lovit pe trecerea de pietoni de o mașină. S-a întîmplat joi, 13 octombrie, la Coșereni. Astfel, un tînăr de 25 ani, din Sinaia, în timp conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:03
(9999 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Cuțitarul» din Gîrbovi

Joi, 13 octombrie, polițiști din Urziceni, în colaborare cu jandarmi au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor de natură a tulbura ordinea și liniștea publică. În cadrul activităților, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:03
(9527 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțitar


Urziceni: La volan cu permisul suspendat

Joi, 13 octombrie a.c., o patrulă de siguranță publică a oprit pentru un control de rutină, la Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 40 ani, din Bărbulești. În urma verificării suplimentare, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:02
(8494 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Copii de 15 și 16 ani, hoți din locuințe

Doi minori de 15, respectiv 16 ani, au fost prinși de polițiști, miercuri, 12 octombrie, în comuna Maia, în timp ce săreau gardul din curtea unei locuințe. Din verificările efectuate, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:59
(10705 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia hoț furt


Gheorghe Doja: Bulgari, vînzători ambulanți de drujbe

Un bulgar de 39 ani a fost oprit în trafic miercuri, 12 octombrie, de către polițiștii din Gheorghe Doja. În urma verificărilor, în habitaclul autoturismului polițiștii au depistat cinci drujbe, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:58
(10044 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Furt de fier vechi de la o stație de pompare a apei

Un apel de urgență la 112 alerta miercuri, 12 octombrie, polițiștii Secției Rurale Coșereni despre faptul că un grup de persoane necunoscute furau componentele metalice de la stația dezafectată de pompare ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:53
(11647 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări în eliberarea certificatului de atestare fiscală

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost modificată procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală, stabilindu-se și un nou model pentru acest document ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:47
(14650 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Absenteismul școlar, în atenția polițiștilor

Polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Urziceni au acționat miercuri, 12 octombrie, pentru prevenirea delicvenței juvenile și combaterii absenteismului școlar. Acțiunea s-a derulat, între ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:40
(11438 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii septembrie 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 7215 persoane, din care 2049 șomeri indemnizați, respectiv 5166 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:32
(10762 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Examen detectivi particulari

În ziua de 2 decembrie 2011, ora 09.00, la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița va avea loc examenul pentru obținerea atestatului de detectiv particular. Astfel, în perioada 1-24 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:27
(14076 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 1450 cartușe de vânătoare, confiscate

Fetești: 1450 cartușe de vînătoare, confiscate

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat marți, 11 octombrie a.c., pe linia prevenirii și combaterii braconajului. Astfel, polițiștii au depistat pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:22
(10905 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: A furat gardul de la platforma de gunoi!

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată au fost sesizați în ziua de 10 octombrie a.c. despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras gardul împrejmuitor de la platforma de gunoi a comunei ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:21
(11493 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Slobozia: Acțiune a Poliției Rutiere

Efective sporite din cadrul Serviciului Rutier au organizat și desfășurat marți, 11 octombrie a.c., o acțiune pe linia disciplinizării traficului rutier pe raza municipiului Slobozia. Încălcările normelor ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 17:18
(11844 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune fiscală și 10 sesizări la Parchet!

În luna septembrie 2011, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 11,15 milioane lei, din care peste 2,67 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 20:11
(12939 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:41
(5082 vizualizări - 0 comentarii)


Traianu: Arestat după ce a violat o bătrînă de 82 ani!

Poliția Slobozia a fost sesizată de către un bărbat din comuna Traianu despre faptul că vecina sa, în vîrstă de 82 ani, a fost agresată și violată de o persoană necunoscută, în noaptea de 8/9 octombrie ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:13
(8295 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Accident produs de neacordarea de prioritate

Luni, 10 octombrie a.c., în jurul orei 14.00, la intersecția bulevardului Matei Basarab cu strada Ialomița, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:11
(8490 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătoarea Toamnei»

Efective din cadrul Poliției Fetești au acționat luni, 10 octombrie a.c., în incinta unde se desfășoară «Sărbătoarea Toamnei», eveniment aflat la ediția a II-a. Astfel, polițiștii de investigare a fraudelor ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:09
(11228 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: 12 octombrie 2011, Ziua Internațională pentru Reducerea Riscului Dezastrelor Naturale

Prin rezoluțiile nr. 44/236 din 22.12.1989 și nr. 56/195 din 21.01.2002, adoptate de către Adunarea Generală a ONU, s-a stabilit ca, în fiecare an, a doua zi de miercuri a lunii octombrie să fie desemnată ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:03
(11108 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Bărbat bătut de 5 tineri pentru un telefon mobil!

La sfîrșitul săptămînii precedente, duminică, 9 octombrie, polițiștii Secției 1 de Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați de un bărbat de 38 ani, din Gheorghe Lazăr, despre faptul că a fost agresat de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 16:09
(10097 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Hoț din mașini, prins în flagrant

Un cetățean a sesizat polițiștii pe numărul de urgență 112 despre faptul că un individ fura bunuri dintr-o mașină parcată în incinta unei societăți comerciale. Deplasîndu-se imediat la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 16:08
(12781 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Slobozia: A comandat 10 centrale termice și le-a «achitat» cu un ordin de plată fals!

Sîmbătă, 8 octombrie, polițiștii au fost sesizați de administratorul unei firme din Slobozia cu privire la faptul că un individ din București, care s-a recomandat ca fiind angajat al unei societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:39
(9632 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...