Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Lilieci: Copil de 8 ani atacat de un câine maidanez

Lilieci: Copil de 8 ani atacat de un cîine maidanez

Un băiețel de 8 ani din localitatea Lilieci a trecut marți, 31 iulie a.c., prin clipe de coșmar. Plecat la joacă, micuțul a fost atacat ca din senin de un cîine comunitar. Maidanezul l-a mușcat de spate. El a fost transportat la Insitutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București, pentru a fi imunizat împotriva virusului care provoacă rabia.
Copilul se juca pe stradă alături de cîțiva prieteni, moment în care un cîine maidanez s-a năpustit asupra lui. Speriați, amicii lui au luat-o la fugă, însă micuțul de 8 ani n-a mai apucat. A fost pus la pămînt de patrupedul care l-a mușcat de spate. Cîțiva oameni i-au sărit în ajutor și au sunat la 112. Băiatul a fost preluat de o ambulanță SM... [citește_tot_articolul]

1 August 2012, 16:58 (15468 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: O fetiță de doi ani a încurcat sedativele cu bomboanele

În noaptea de 31 iulie/1 august a.c., o fetiță de doi ani a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce a înghițit cîteva sedative. Medicii care i-au acordat îngrijiri au declarat că micuța încurcase medicamentele cu bomboanele. La scurt timp, tot la spitalul din Slobozia a ajuns o altă fetiță, de 11 ani, bolnavă de epilepsie care a luat o doză prea mare din medicamentele prescrise de medici. Din fericire fetițele au reușit să fie salvate la timp, iar starea lor de sănătate nu a fost pusă în pericol. Dimineața amandouă au fost externate...
Copila de doi ani și jumătate din Slobozia se juca în casă moment în care a pus mîna pe blisterul cu sedative. «A crezut că sînt bomboane și... [citește_tot_articolul]

1 August 2012, 16:56 (5639 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un mort și trei răniți grav în urma unui cumplit accident între Platonești și Movila. Ambulanța SMURD cu una dintre victime, tamponată violent la Ograda!

Au gonit spre moarte Distracția la mare s-a terminat tragic pentru patru tineri, cu vîrste cuprinse între 23 și 30 ani, din Iași. În noaptea de duminică spre luni, 29/30 iulie a.c., pe șoseaua care leagă localitățile ialomițene Platonești și Movila aceștia au fost implicați într-un grav accident de circulație. Unul dintre ei a murit, iar ceilalți trei au fost grav răniți. Cîteva minute mai tîrziu, supraviețuitorii au mai avut parte de încă un ghinion. Ambulanța SMURD în care se afla una dintre victime s-a lovit violent de un alt autoturism, la ieșire din localitate Ograda...

Locul groazei... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2012, 08:59 (111132 vizualizări - 83 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Motociclist grav accidentat în intersecția de la E14

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 27/28 iulie a.c., un motociclist de 23 ani, din Slobozia, a fost la un pas de a-și pierde viața. Tînărul a fost lovit în plin de un șofer care nu i-a acordat prioritate. Martorii nenorocirii susțin că doar o minune l-a salvat de la moarte pe motociclist...
Primele informații oferite de polițiștii Serviciului Rutier arată că vina pentru producerea accidentului îi aparține șoferului unui vehicul de teren Jeep, înmatriculat în județul Timiș. În intersecția de la E14, acesta nu a acordat prioritate tînărului de 23 ani, care se deplasa pe bulevardul Unirii, de la Gară către Casa de Cultură a Sindicatelor. Momentul impactului era să-i fie fatal motociclistului... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2012, 09:24 (30688 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DGFP Ialomița: Datorii de peste 40 milioane lei la bugetul statului

DGFP Ialomița informează că, la data de 31 iulie 2012, va publica pe site-ul ANAF un număr de 1839 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat la data de 31.06.2012, neachitate pînă la data publicării, în sumă de 40,05 milioane lei. Defalcat pe administrații, situația restanțierilor cuprinde 1111 contribuabili, cu o valoare totală a datoriilor de 28,33 milioane lei, la AFP Slobozia, 466 agenți economici la AFP Urziceni, cu o datorie totală de 6,82 milioane lei, în timp ce la AFP Fetești figurează 235 contribuabili cu datorii ce totalizează 1,85 milioane lei. Să menționăm că, la AFP Contribuabili Mijlocii valoarea datoriilor se ridică... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2012, 16:12 (11252 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Coadă la cărți de identitate

Slobozia: Coadă la cărți de identitate

Apropierea datei Referendumului aduce forfotă în fața ghișeelor Serviciului Public Comunitar Local de Evidență a Persoanelor Slobozia. Angajații instituției înregistrează cereri record de eliberare a cărților de identitate. Pentru a face față solicitărilor, angajații SPCLEP vor lucra și în zilele de sîmbătă, 28 iulie a.c. și chiar în ziua Referendumului, duminică, 29 iulie 2012.
Încă de săptămîna trecută, angajații Serviciului Public Comunitar Local de Evidență a Persoanelor Slobozia au început să fie asaltați de cereri de eliberare a buletinelor. Astfel, media zilnică de 70 de cereri a ajuns acum să depășească suta. Tocmai de aceea, angajații instituției vor fi la serviciu atît sîmbătă... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2012, 14:22 (11916 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

6 profesori, cercetați în dosarul «Mită pentru BAC»

Anchetă penală în învățămîntul ialomițean

6 profesori, cercetați în dosarul «Mită pentru BAC»

După ce elevii ialomițeni s-au făcut de rușine la Bacalaureat, a venit rîndul profesorilor să fie arătați cu degetul. Și toate acestea în urma scandalului monstru izbucnit săptămîna precedentă, mai precis miercuri, 11 iulie 2012, în învățămîntul ialomițean. 6 dascăli de la cele mai prestigioase unități de învățămînt din județ sînt cercetați penal sub acuzația de «luare de mită» și «trafic de influență». În ordinea în care au au fost audiați la Parchetul Ialomița, vorbim despre Cristian Manea, Sorin Stere, Nica Balaciu, Răzvan Dinu, Marius Curt și Elena Sandu Dulcinica. Membri în comisiile de evaluarea, aceștia ar fi pretins între 300 și 1000 de euro de la părinți și elevi pentru a «rezolva» zeci... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2012, 17:22 (75698 vizualizări - 70 comentarii)

EVENIMENT

Criza se adîncește

Ialomița, pe ultimul loc în topul firmelor active

Evoluția mediului de afaceri din Ialomița este în regres. Un raport al Oficiului Național al Registrului Comerțului plasează județul Ialomița pe primul loc, de la coadă, în topul firmelor active. Mai avem doar 7717 societăți comerciale care funcționează. Deocamdată…

Firmele dispar una cîte una
E criză și se simte. Mediul de afaceri ialomițean este decimat. Cel puțin așa o arată bilanțul primelor șase luni din 2012 al Oficiului Național al Registrului Comerțului. Județul Ialomița este plasat pe prima poziție, de la coadă, în topul firmelor active. Mai sînt doar 7717 entități comerciale... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2012, 14:24 (10792 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nenea Iancu, omagiat la Țăndărei

Costume de epocă și situații pline de satiră. Acesta a fost scurtul moment «Caragiale» desfășurat vineri, 20 iulie a.c., la Primăria Țăndărei. Cei care au intrat în pielea personajelor marelui dramaturg au fost elevii Liceului Teoretic «Paul Georgescu» din Țăndărei și cei ai Școlii Generale din orașul constănțean Băneasa. Totul în cadrul unui proiect inedit, prin care au luat naștere două cluburi de teatru pentru amatori și menit să-i atragă pe tineri cît mai aproape de valorile culturale...
Cei care au deschis spectacolul au fost elevii constănțeni de la Băneasa. După ce au recitat cîteva poezii, aceștia au intrat în pielea personajelor caragialiene. Au jucat piesa «Lanțul Slăbiciunilor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2012, 16:17 (17074 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Proaspăt absolvenți, viitori șomeri

Au terminat o formă de învățămînt, dar sfîrșesc șomeri. Vorbim despre absolvenții promoției 2012. În goana după un loc de muncă, angajatorii le închid ușa în nas. Astfel, tinerii iau drumul Angețiilor pentru Ocuparea Forței de Muncă, pentru a deveni șomeri cu acte. Trăiesc timp de șase luni cu doar 250 de lei pe lună... Pe urmă se reorientează, dacă au unde. Această experiență au trăit-o. în 2011, peste 800 de tineri din Ialomița...

Șomeri în floarea vîrstei
Sprijinul financiar acordat tinerilor absolvenți se face în baza Legii 76/2002, cea privitoare la sistemul asigurărilor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2012, 10:02 (9338 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos» anunță demararea procedurilor de absorbție a fondurilor europene

Ploaie de proiecte în structurile GAL ialomițene

GAL «Dunărea de Jos» anunță demararea procedurilor de absorbție a fondurilor europene

Săptămîna precedentă, GAL «Dunărea de Jos» a avut ședința publică a Adunării Generale a membrilor săi. În cadrul acestei întîlniri au fost stabilite principalele priorități ale Asociației pentru următoarele luni, precum și Comitetul de Selecție al Proiectelor prin care urmează să fie absorbite fonduri de 2,8 milioane de euro pînă la sfîrșitul anului 2012. Fondurile urmează a fi utilizate atît pentru proiecte publice, cît și pentru finanțarea unor investiții private care vor genera dezvoltarea economică a zonei. «Este un moment important pentru noi toți. Am încredere în viitor și în capacitatea noastră și a partenerilor noști de a gestiona eficient aceste fonduri pentru comunitățile din cadrul... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2012, 09:45 (13733 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primării din Ialomița, executate silit

Mai multe primării din Ialomița sînt executate silit în instanțe. Autoritățile locale au beneficiat de servicii diverse din partea agenților economici, dar au uitat să plătească. Aflate în pragul falimentelului, firmele își cer drepturile în instanță. Cel mai mare debit se înregistrează la Primăria Albești... Administrația are de achitat suma de 150000 de lei unei firme din Tîrgoviște, pentru realizarea unui Plan Urbanistic General. Datoria datează de mai bine de patru ani...

Datorii istorice
Unitățile administrativ teritoriale au ajuns să fie executate silit de către firmele... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2012, 09:44 (13115 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

S-a deschis sezonul la parlamentari

Ialomița: Partidele politice sacrifică primarii pentru Parlament

USL vrea totul, PD-L două mandate, PP-DD vrea la rîndu-i un senator... PRM vrea și el, dacă se poate, PER visa în campanie, dar poate s-o fi trezit... Realitatea e una singură. Ialomița pune la dispoziție pentru alegerile din noiembrie două mandate de senator și patru mandate de deputat. Atît!

Pavel de la Gheorghe Lazăr, trimis «disciplinar» în Parlament
PSD a anunțat că urmărește obținerea a cinci mandate de parlamentari încă de anul trecut, cînd logodna cu PNL era proaspătă și sita nouă. PNL nu s-a lăsat mai prejos și a precizat, de cîte ori a avut ocazia, că nu se va da în... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2012, 11:23 (12301 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unde Ungureanu a mîngîiat, Ponta dă cu biciul

Ialomița: Investițiile rurale cofinațate sînt blocate!

Toate administrațiile locale care au primit bani pentru continuarea proiectelor din partea fostului premier Mihai Răzvan Ungureanu trebuie să înapoieze Guvernului Ponta fondurile. În Ialomița, 26 de primării sînt în această situație, acestea urmînd să returneze peste 5 milioane lei...

Guvernul a dat, Guvernul a luat
La începutul lunii aprilie, Guvernul condus de fostul prim-ministru Răzvan Mihai Ungureanu a emis Hotărîrea de Guvern numărul 255/2012, privind alocarea din Fondul de rezervă a bugetară a unor sume pentru unele administrații locale. Concret, sumele au fost repartizate... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2012, 16:19 (10134 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«80% prezență la vot, 100% împotriva lui Băsescu!»

Visul președintelui Ciupercă, coșmarul primarilor USL

«80% prezență la vot, 100% împotriva lui Băsescu!»

Cum însă alegerile parlamentare sînt departe, iar Referendumul bate la ușă, permiteți-ne să vă reținem atenția cu o informație ceva mai lumească. Conform unei directive interne a președintelui Silvian Ciupercă, aprobată tacit de către co-președintele Ioan Martin, primarii USL sînt obligați să scoată la vot 80% din electorat care «trebuie să voteze în proporție de 100% împotriva lui Băsescu». Directiva a fost lansată joi, 12 iulie 2012, la o întîlnire tehnică privind Referendumul la care, potrivit declarațiilor aceluiași președinte Ciupercă, «a participat majoritatea primarilor noștri».

Turma USL, păstorită de co-bacii Ciupercă și Martin...... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2012, 10:17 (31163 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia cheltuiește 24,8 milioane lei pentru Piața Revoluției și parcul industrial

Megalomanie în formă agravantă

Primăria Slobozia cheltuiește 24,8 milioane lei pentru Piața Revoluției și parcul industrial

Săptămîna precedentă, administrația locală din Slobozia a căutat soluții pentru continuarea proiectelor megalomanice inițiate de Gabi Ionașcu. Potrivit oficialilor locali, Piața Revoluției și parcul industrial urmează să înghită 69 milioane lei, cu o contribuție locală de 24,8 milioane lei. «Este o oportunitate pe care nu o putem rata!» declară Valentin Băcanu, viceprimarul Sloboziei. Paradoxal, pentru inițierea acestor proiecte, autoritățile locale nu dispun la acest moment decît de 1000 de lei!

Buget de 1000 lei pentru proiecte de 69 de milioane!
La jumătatea lunii trecute,... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2012, 17:01 (14819 vizualizări - 12 comentarii)

REPORTAJ

Profesorul Wang, Dumnezeul chinezesc al pensionarilor slobozeni

Profesorul Wang, Dumnezeul chinezesc al pensionarilor slobozeni

De două ori pe an, la «Centrul Comunitar al Persoanelor în Vîrstă» din Slobozia vine profesorul Wang Shijie, specialist în medicina tradițională chinezească și inventator. Luna aceasta, în perioada 4-6 iulie 2012, el a oferit ședințe gratuite de presopunctură pensionarilor. Iar lista de rezervări este ocupată pînă în luna octombrie...

Pensionari, ridicați-vă și umblați!
Doctorul Wang a ținut o conferință «privind tratarea bolilor prin medicină tradițională chinezească» marți, 3 iulie a.c., dar spre rușinea noastră am ratat-o. L-am prins în schimb în ultima sa zi de ședințe de... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2012, 16:52 (20269 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

Baza tot pe garda veche

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Baza tot pe garda veche

Sîmbătă, 14 iulie 2012. Căldură de fierbe apa-n cîine! Iarba frige, scaunele frig, aerul frige. O atmosferă care te îmbie la orice altceva în afara fotbalului. Și totuși, în această zi toridă, de la ora 10,30, pe stadionul «1 Mai» a avut loc întîlnirea amicală dintre Unirea Slobozia și ACS Berceni.

Victorie pentru galben-albaștri
Lume puțină și ambianță de miez de vacanță. Unirea înclinase steagul în fața lui CS Otopeni, viitoare colegă de serie. Elevii lui Marin Dună pierduseră cu 1-0 jocul disputat miercuri, 11 iulie. În partida cu bercenarii, antrenorul Unirii etalează o formulă... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2012, 16:47 (14907 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Aer tare de la munte

Săptămîna trecută a fost una în care axintenii au luat cu asalt obiectul muncii și nu au făcut-o deloc rău. Miercuri, 11 iulie a.c., elevii lui Ion Nica au avut primul amical în compania celor de la CS Tunari. Ialomițenii au avut meciul la discreție și i-au zdrobit pe ilfoveni cu un 6-1 care nu mai lasă loc de alte comentarii. Semne bune pentru campionatul care debutează la mijlocul lunii august a lăsat și amicalul cu Rapid II, disputat sîmbătă, 14 iulie. Alb-verzii s-au impus cu 3-0 , fiind și de această dată vioara întîi. Dănuț Chiriță a izbutit o dublă, tabela fiind completată de Ionuț Fătu care a marcat după o acțiune personală de toată frumusețea. Duminică, 15 iulie, Viitorul a urcat la ... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2012, 16:46 (13851 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Agenția Domeniilor Statului execută silit Agrofam

Ștefan Poienaru, încolțit

Agenția Domeniilor Statului execută silit Agrofam

În general, oamenii vor să pară altfel decît sînt. Ștefan Poienaru, milionarul doctor în agricultură (în euro sau dolari?) face parte din categoria celor care tot încearcă, de ani buni, să fie altfel. Dar cînd, de fapt, ești evazionist și țepar cu acte în regulă e cam greu să te dai «lebădă». Adică, imaculat și doctor în agricultură, personaj de roman, șamd. Despre Poienaru tot scriem. La fel și serviciile. Au umplut sărăcuțele de ele pagini întregi de inginerii financiar-agrare și le-au remis tuturor instituțiilor de control. Anchetatorii, cei mai mulți dintre ei, s-au făcut că nu observă, unii au fost chiori de-a binelea, alții chiar au înțeles cu cine au de-a face... Și, astfel, Poienaru și... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2012, 21:48 (13716 vizualizări - 7 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Copil de 3 zile, preluat de elicopterul SMURD

Slobozia: Copil de 3 zile, preluat de elicopterul SMURD

Luni, 13 iunie, în jurul orei 11.00, un elicopter SMURD a aterizat pe Stadionul Municipal. Echipajul a fost solicitat de către medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia în încercarea disperată de ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 11:21
(8086 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Sediile secundare se înregistrează fiscal

Potrivit unor noi reglementări în materie administrativă s-a stabilit competența pentru înregistrarea fiscală a sediilor secundare ale contribuabililor mari și mijlocii. Astfel, competența pentru înregistrarea ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:54
(5989 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului, în scădere

Potrivit ultimelor date statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, la nivelul județului rata șomajului este în scădere. Astfel, la finele lunii mai 2011, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:44
(8843 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident în lanț

Joi, 9 iunie, în apropierea localității Movilița s-a produs un accident de circulație. O șoferiță de 39 ani se deplasa către Urziceni, nu a păstrat distanța corespunzătoare față de autoturismul ce circula ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:37
(7976 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii voluntari, întrecere în probe de aptitudini

Sîmbătă, 11 iunie, la Stadionul Municipal din Slobozia s-a desfășurat faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare înființate la nivelul localităților județului și serviciilor private ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:35
(8994 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Prins cu fier vechi fără documente

Polițiștii din Căzănești au oprit în trafic joi, 9 iunie, o mașină condusă de un bărbat, de 46 ani, din Manasia. Mașina era plină de materiale feroase pentru care șoferul nu avea documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:30
(6979 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cod Galben de vijeii și grindină

Ialomița: Cod Galben de vijeii și grindină

Ialomița, alături de alte 26 de județe, are parte în intervalul 9 iunie, ora 12.00-11 iunie, ora 6.00, de o atenționare Cod Galben de vijelii și grindină. Potrivit Administrației ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 20:30
(9297 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Copiii au furat panourile metalice pentru a le vinde la fier vechi!

Un angajat al Primăriei Urziceni a sesizat polițiștii din localitate, miercuri, 8 iunie, că hoții au furat mai multe panouri metalice de la gardul situat în apropierea Gării. Cercetările ulterioare ale ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:33
(7880 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă accidentată ușor

O bătrînă de 75 ani din Slobozia a fost accidentată, miercuri, 8 iunie, de o mașină. Femeia se angajase în traversarea străzii prin loc nepermis și fără să se asigure fiind acroșată ușor de o mașină al ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:31
(7517 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Bunurile Unirii Urziceni au fost vîndute

Marți, 7 iunie 2011, în urma unei licitații special organizate, bunurile Unirii Urziceni au fost vîndute. Valoarea de cumpărare a bunurilor sechestrate a fost de aproximativ 340 mii lei, cu tot cu TVA. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:29
(12833 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au săpat un șanț de 17 metri pentru a fura o conductă metalică

Trei bărbați din Fetești au fost prinși în flagrant de polițiști în timp ce săpau un șanț pentru a scoate o conductă metalică din spatele fostului Spital Municipal. Hoții decopertaseră solul pe o lungime ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:28
(7627 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Cerfiticatul digital, o necesitate obligatorie

«Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că persoanele juridice și fizice care au calitatea de angajatori sau entități asimilate angajatorului mai pot depune la administrațiile ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:27
(7159 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Ghica: Șofer de scuter, acroșat de o mașină

Miercuri, 8 iunie, la Ion Ghica s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un bărbat de 61 ani, din Slobozia, conducea o mașină pe direcția Ciulnița-Albești, nu s-a asigurat corespunzător ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:25
(6135 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Razie în localitate

În dimineața de miercuri, 8 iunie, polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune de amploare pe raza localității. Scopul principal al polițiștilor a fost creșterea climatului de siguranță publică și diminuarea ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:22
(9176 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Urziceni: Copii acuzați de furt calificat

Doi minori de 13, respectiv 14 ani sînt cercetați pentru furt calificat. Cei doi au intrat marți, 7 iunie, în curtea locuinței unui cetățean din Urziceni de unde au furat o pompă de apă, două motoare electrice ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 12:32
(8803 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni copil furt


Acțiune a Poliției la Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței

Marți, 7 iunie, polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune de amploare în comunele Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței. Potrivit unei informări, în cele cinci zone de acțiune, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 12:31
(6759 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: A furat un telefon mobil din tren

Marți seara, în trenul personal dee pe ruta Urziceni-Slobozia, un tînăr de 21 de ani a sustras un telefon mobil lăsat nesupravegheat într-unul dintre compartimente. Incidentul a fost observat de către un ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:44
(12761 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 114 ialomițeni cer înapoi taxa de primă înmatriculare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că la data de 3 iunie 2011 se aflau pe rolul instanțelor un număr de 114 dosare care aveau ca obiect «restituirea taxei de primă înmatriculare ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:41
(10713 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: 10 zile pînă la scadență pentru subvențiile la ovine si caprine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că termenul pentru depunerea cererilor pentru acordarea subvențiilor la ovine și la caprine este 16 iunie 2011. Beneficiarii ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:40
(10823 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescentul înecat în Borcea a fost găsit

Tînărul care s-a înecat duminică în apele Brațului Borcea a fost găsit. Trupul neînsuflețit al acestuia a fost văzut de un trecător în după-amiaza zilei de marți, 7 iunie, plutind la suprafața apei, în ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:39
(11235 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești înecat


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 18:39
(4039 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Trei mașini implicate într-un accident

Luni, 6 iunie, în apropierea municipiului Urziceni s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, un șofer de 47 ani, din Prahova, în timp ce conducea un autoturism pe direcția București-Urziceni a pierdut ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:35
(6640 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni accident


Căzănești: A lovit un autobuz plin de călători

La începutul săptămînii, luni, 6 iunie, în Căzănești un șofer imprudent a lovit un autobuz plin de călători. Conducătorul auto, un bucureștean, de 61 ani, a vrut să-și întoarcă mașina. Fiindcă nu s-a asigurat ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:35
(7791 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Șofer băut la volan

Aflați într-un control de rutină în trafic, ieri, 6 iunie, polițiștii din Sinești au oprit pentru verificări o mașină ce circula între satele Hagiești și Lilieci, condusă de un bărbat de 37 ani. Pentru ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:34
(9017 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Proiectil neexplodat pe malul Brațului Borcea

Luni, 6 iunie, un grup de pescari au anunțat pompierii după ce au descoperit pe malul Brațului Borcea, în localitatea Giurgeni, un element de muniție neexplodat. Proiectilul exploziv de calibru 100 mm, ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:32
(7430 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Atenție! 15 iunie, termen pentru obligații fiscale

«Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița reamintește contribuabililor, persoane fizice organizați ca întreprinderi individuale, întreprinderi familiale, persoane fizice autorizate, care ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:30
(7502 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Mondială a Oceanelor», sărbătorită la Slobozia

Miercuri, 8 iunie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» va fi gazda unui eveniment inedit: «Ziua Mondială a Oceanelor». Manifestarea face parte dintr-o serie de activități cultural-educative stabilite ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:28
(6710 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal la discoteca din Grivița

Forțe sporite de polițiști au fost nevoite să intervină sîmbătă, 4 iunie, noaptea, la discoteca din Grivița unde mai mulți tineri s-au luat la bătaie. Scandalul a fost anunțat polițiștilor la 112.
Conflictul ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:29
(9205 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Bacalaureat păzit de jandarmi

14 centre de examinare organizate în această sesiune a Bacalaureatului vor fi păzite de jandarmii ialomițeni. Potrivit unei informări, jandarmii ialomițeni vor asigura în perioada 6 iunie-8 iulie paza și ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:27
(6835 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni pentru ordine publică

Polițiștii ialomițeni au desfășurat sîmbătă, 4 iunie, mai multe acțiuni pentru siguranța cetățenilor. În acest sens, în intervalul orar 21.00-1.00, polițiștii feteșteni și cei ai posturilor de poliție arondate ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:27
(6853 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...