Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Agenția Domeniilor Statului execută silit Agrofam

Ștefan Poienaru, încolțit

Agenția Domeniilor Statului execută silit Agrofam

În general, oamenii vor să pară altfel decît sînt. Ștefan Poienaru, milionarul doctor în agricultură (în euro sau dolari?) face parte din categoria celor care tot încearcă, de ani buni, să fie altfel. Dar cînd, de fapt, ești evazionist și țepar cu acte în regulă e cam greu să te dai «lebădă». Adică, imaculat și doctor în agricultură, personaj de roman, șamd. Despre Poienaru tot scriem. La fel și serviciile. Au umplut sărăcuțele de ele pagini întregi de inginerii financiar-agrare și le-au remis tuturor instituțiilor de control. Anchetatorii, cei mai mulți dintre ei, s-au făcut că nu observă, unii au fost chiori de-a binelea, alții chiar au înțeles cu cine au de-a face... Și, astfel, Poienaru și... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2012, 21:48 (13717 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Impact fatal pe DN21, între Slobozia și Iazu: A murit după ce s-a izbit de un camion!

Grav accident de circulație între Slobozia și Iazu, petrecut în seara zilei de marți, 17 iulie a.c. Un șofer dîmbovițean de 59 ani și-a pierdut viața, după ce s-a izbit de un camion. Pentru scoaterea trupului neînsuflețit dintre fiarele contorsionate a fost nevoie de intervenția unui echipaj de la Descarcerare...
Șoferul de 59 ani, domiciliat în localitatea dîmbovițană Bălteni, venea de la Galați și transporta legume cu o autoutilitară. La ieșirea din Iazu spre Slobozia, el s-a lovit puternic de autotrenul condus de un șofer din Slatina, în vîrstă de 50 ani, care transporta fier cornier. Impactul i-a fost fatal conducătorului auto din Dîmbovița. Din declarațiile șoferului de TIR, vina pentru... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2012, 21:16 (46627 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

SPORT

Reunire cu noutăți și surprize

Handbal, Unirea Slobozia

Reunire cu noutăți și surprize

Handbalistele de la CSM Unirea Slobozia s-au reunit luni, 16 iulie a.c., pentru a pregăti al cincilea campionat din istoria echipei. Au răspuns prezent, în primul rînd, jucătoarele aflate sub contract: Andreea Tîlvăru, Larisa Baciu, Jeni Drăgan, Alina Drăgan, Monica Ștefan, Irina Simion. A fost prezentă și Laura Leahu, jucătoare aflată la rîndu-i sub contract cu Unirea, dar care nu mai vrea să rămînă la Slobozia. Conform conducerii, singura variantă prin care Laura se poate despărți de echipa noastră este transferul, varianta împrumutului fiind exclusă. A absentat Denisa Păduraru, care s-a operat la genunchi săptămîna trecută și începe recuperarea. O veste bună este faptul că portarul Andreea... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2012, 18:37 (27009 vizualizări - 24 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid Fetești

Dublu egal cu Cireșu

Rapid Fetești a început seria meciurilor amicale cu o dublă în compania brăilenilor de la Conpet Cireșu. Joi, 12 iulie a.c., la Fetești, prima întîlnire dintre cele 2 echipe s-a terminat 1-1. După ce cireșarii au preluat conducerea, ialomițenii au egalat dintr-un penalty transformat de fostul jucător al Unirii Slobozia, Tudorel Ivan. Tot egal, 3-3, s-a terminat și revanșa disputată sîmbătă, 14 iulie 2012, la Însurăței. Golurile feteștenilor, care au condus la un moment dat cu 3-2 revenind de la 0-2, au fost izbutite de Nicu Marin, Rafael Albuț și Tudorel Ivan. Altfel, destinul echipei va fi coordonat de pe banca tehnică de Gigel Stoica, fostul antrenor al Țăndăreiului. Stoica îl va avea ca secund... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2012, 18:19 (11333 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sudiți: «Curaj» extrem. Și-a tăiat venele în plină stradă!

Dornic să-și impresioneze prietenii de pahar, un localnic de 28 ani, din Sudiți, a recurs la un gest extrem, în noaptea de 16/17 iulie a.c. Tînărul a luat o lamă și și-a tăiat venele în văzul tuturor...
Din primele informații, după ce a băut peste măsură, tînărul de 28 ani din Sudiți a pus pariu cu ceilalți prieteni de pahar că este în stare să-și dea în petec într-un mod senzațional. Așa i-a venit ideea să le demonstreze tuturor că poate să-și taie venele în plină stradă. A luat o lamă și a început să se cresteze pe mîini. Vizibil speriat de faptul că sîngele a început să curgă, «temerarului» i s-a făcut rău și a leșinat. «Spectatorii» săi au pus imediat mîna pe telefon și au sunat la ... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2012, 11:21 (9242 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Talcioc instituțional în Ialomița

Cine dă mai mult pentru Prefectură?

Talcioc instituțional în Ialomița

În timp ce Guvernul Ponta aruncă euro în aer, Ialomița deschide talciocul instituțional pentru ocuparea funcțiilor în Prefectură și instituțiile descentralizate. Mercurialul variază între 20 și 50. Mii de euro, evident, fiindcă și euro acela despre care vorbeam nu mai este ce-a fost odată, săptămîna trecută! Cea mai vînată funcție rămîne, oricît ar părea de paradoxal, cea de prefect. Deținută, pentru moment, de către Gigi Petre.

S-a deschis sezonu’
De o lună încoace, imediat după alegerile locale, administrația a început să fiarbă în maluri. Și, o dată cu ea, și-au ieșit din matcă... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2012, 15:03 (35062 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GAL «Ialomița Centrală» se pregătește pentru absorbția a 2,8 milioane de euro

Prima întîlnire de lucru a adunării generale a GAL «Ialomița Centrală» confirmă hotărîrea administrațiilor locale care constituie Asociația de a absorbi integral fondurile europene puse la dispoziție. Desfășurată luni, 9 iulie 2012, Adunarea Generală a Asociației a luat primele decizii concrete privitoare la viitorul GAL. «Proiectele care urmează să fie aprobate vor permite dezvoltarea teritoriului GAL „Ialomița Centrală“. Acesta este scopul nostru final!» a declarat Niculae Began, președintele Asociației. Întîlnirea a fost, de asemenea, un prilej pentru a aproba calendarul apelului de proiecte pe anul 2012.

La fonduri, adunarea!... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2012, 13:59 (13438 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Perieți: Taximetrist înjunghiat în gât de doi clienți!

Perieți: Taximetrist înjunghiat în gît de doi clienți!

UPDATE: Cei doi agresori au primit mandate de arestare de 29 de zile

Cursa de la miezul nopții de 15/16 iulie a.c. a unui taximetrist, în vîrstă de 55 ani, din Slobozia, s-a încheiat tragic. Bărbatul a fost înjunghiat în gît de clienții săi, doi tineri de 18 ani, din comuna Perieți. Aceștia vroiau să-i fure mașina pentru a ajunge la București. N-au reușit să ajungă prea departe pentru că au făcut accident...
Taximetristul înjunghiat se numește Chiriac O. și are 55 de ani. În noaptea de 15/16 iulie a.c., în mașina bărbatului s-au urcat doi tineri, de 18 ani, ambii din comuna Perieți. Aceștia i-au cerut taximetristului să-i ducă pînă în localitatea de domiciliu. Încă de la început cei doi aveau un comportament suspect. Ajunși la destinație, tinerii au pus mîna... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2012, 12:59 (13907 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Scandal la «Batury Non-Stop»

Slobozia: Scandal la «Batury Non-Stop»

Săptămîna și scandalul la shaormeria «Batury Non-Stop» din Slobozia. După ce fotoreporterul Independent a fost agresat de patronul localului, a venit rîndul fiului acestuia s-o comită. În noaptea de 6/7 iulie 2012, acesta s-a luat la bătaie cu trei clienți cheflii, cu vîrste cuprinse între 24 și 30 de ani. S-a lăsat cu mese rupte, capete sparte și ploaie de pumni și picioare...
Din declarațiile pe care Cătălin Gheorghe, fiul lui Nicolae Gheorghe, patronul de la «Batury Non-Stop», le-a dat la Poliție, cei trei clienți au căutat-o cu lumînarea. Era trecut bine de miezul nopții cînd cheflii au venit «înarmați» cu sticle de băutură și s-au... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2012, 09:12 (13364 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Profesoara Elena Sandu Dulcinica, cercetată penal în dosarul «Mită pentru BAC»

Procurorii Parchetului Ialomița continuă cercetările în dosarul «Mită pentru BAC». Un alt dascăl, Elena Sandu Dulcinica, profesor de matematică la Colegiul Național «Grigore Moisil» din Urziceni, este oficial cercetat în dosarul «Mită pentru BAC». La fel ca în cazul profesorului Marius Curt de la Fetești, ea nu are voie să părăsească localitatea pentru o perioadă de 30 de zile.
Profesoara din Urziceni , în calitate de membru în Comisia de Evaluare a lucrărilor elevilor înscriși la examenul de Bacalaureat 2012, este acuzată că a acordat unor candidați note mai mari de decît cele reale, a intervenit pe lîngă alți profesori evaluatori pentru acordarea către diverși candidați a unor note mai... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2012, 19:03 (54611 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bacalaureat 2012: 44,08%-promovabilitate în Ialomița în urma contestațiilor

Bacalaureat 2012: 44,08%-promovabilitate în Ialomița în urma contestațiilor

Vineri, 13 iulie a.c., elevii ialomițeni au aflat rezultatele finale, în urma contestațiilor, ale examenului de Bacalaureat. Recorectarea lucrărilor a crescut procentul de promovabilitate în Ialomița la 44,08%.
Așadar, procentul de promovabilitate în Ialomița a crescut cu 1,85 %. Inițial, pe data de 8 iulie 2012, statisticile arătau că doar 42,23% dintre elevii ialomițeni reușiseră să promoveze examenul. Exprimat în cifre, vorbim despre un număr de 995 de absolvenți de liceu. Peste jumătate dintre aceștia, și anume 648, au cerut însă recorectarea lucrărilor, rezultatele de la Limba și Literatura Română fiind cele mai contestate.

Emoții la 40 de grade plus... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2012, 17:56 (11286 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liceul «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia reacționează

Directorul Marian Ezeanu respinge implicarea liceului său în scandalul «Mită pentru BAC». Scandalul profesorilor acuzați de «luare de mită» și «trafic de influență» s-a mutat la porțile Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia, unul dintre cele două centre de evaluare din județ unde se presupune că respectivii dascăli ar fi comis faptele. Cadrele didactice ale unității de învățămînt sînt nemulțumite de faptul că opinia publică le identifică cu profesorii cercetați penal...
Într-un comunicat de presă remis presei locale de conducerea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia, profesorul Marian Ezeanu face următoarea precizare: «Liceul a fost desemnat ca sediu al... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2012, 17:54 (29383 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Un alt profesor cercetat în dosarul «Mită pentru BAC»-MARIUS CURT

Procurorii ialomițeni adună noi probe în dosarul «Mită pentru BAC». Un nou cadru didactic este cercetat penal acum de anchetatori sub acuzația de «luare de mită» și «trafic de influență». Este vorba despre profesorul de matematică Marius Curt, de la Liceul «Carol I» Fetești.
Din primele informații, se pare că Marius Curt l-a înlocuit pe profesorul Constantin Drăghici de la Urziceni în cadrul Centrului de Evaluare de la Grupul Școlar «Mihai Eminescu». Chiar dacă primii profesori care au căzut în plasa procurorilor și ofițerilor DGA Ialomița au fost reținuți pentru o perioadă de 24 de ore, dascălul din Fetești s-a ales cu o altă măsură. Deși acuzațiile sînt asemănătoare, vorbim despre fapte... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2012, 15:49 (43842 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Dosarul «Mită pentru BAC» ia amploare!

Cei 4 profesori reținuți au fost eliberați

Ialomița: Dosarul «Mită pentru BAC» ia amploare!

• 3 profesori din Urziceni, Constantin Drăghici, Sanda Elena Dulcica, Alina Turcu, și profesorul Cătălin Gogotă, din Vlădeni, în vizorul anchetatorilor! • Lucrările «cu probleme» de la BAC se vor recorecta! • procurorul Dan Alexandru Popa: «Sînt posibile și alte rețineri!»

Profesorii Manea Cristian, Stere Sorin, Balaciu Nica și Dinu Marius Răzvan, reținuți miercuri, 11 iulie 2012, au fost eliberați. Cu toate acestea, ancheta în dosarul «Mită pentru BAC» continuă. În momentul de față, numărul cadrelor didactice acuzate de luare de mită și trafic de influență se ridică la peste 8. Procurorii Parchetului Ialomița au declarat că «vor mai fi făcute alte audieri și rețineri», lucrările de BAC «cu probleme» urmînd a fi recorectate.

4 profesori dintr-o lovitură!
Dezastrul promovabilității la Bacalaureatul 2012 în Ialomița este urmat de un scandal monstruos... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2012, 17:21 (91036 vizualizări - 67 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesorii MANEA CRISTIAN, STERE SORIN, BALACIU NICA și DINU MARIUS RĂZVAN, reținuți pentru 24 de ore!

«Luare de mită» și «trafic de influență» la Bacalaureatul din Ialomița!

Profesorii MANEA CRISTIAN, STERE SORIN, BALACIU NICA și DINU MARIUS RĂZVAN, reținuți pentru 24 de ore!

Procurori ai Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus, la data de 11 iulie 2012, reținerea pentru 24 de ore a învinuiților MANEA CRISTIAN, STERE SORIN, BALACIU NICA și DINU MARIUS RĂZVAN, pentru săvîrșirea infracțiunilor de «luare de mită» și «trafic de influență». Probatoriul administrat în cauză pînă la acest moment al urmăririi penale a relevat următoarea situație de fapt: Învinuiții, profesori la diferite instituții școlare de pe raza județului Ialomița, au pretins și primit diverse sume de bani de la elevi, pentru sine sau pentru a interveni pe lîngă membrii Comisiilor de evaluare a lucrărilor de Bacalaureat, în vederea obținerii unor note de promovare a examenelor... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2012, 17:46 (222802 vizualizări - 168 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Radiografia unui dezastru anunțat sau examenele naționale în Ialomița

Radiografia unui dezastru anunțat sau examenele naționale în Ialomița

Evaluarea Națională și Bacalaureatul s-au dovedit, încă o dată, probe de foc pentru elevi. În Ialomița, procentul de promovabilitate al celor două examene se înscrie în media pe țară. Eșecul generațiilor trecute nu i-a mobilizat pe actualii absolvenți de clase a VIII-a și a XII-a. Fără să învețe, au intrat în sălile de examen mînați de dictonul «nu mi se poate întîmpla tocmai mie!». Efectul a fost dezastruos! S-a picat pe capete. În speranța că ar putea obține o notă mai bună, elevii au făcut contestații fără număr...

Liceeni semianalfabeți
La sesiunea 2012 a Evaluării Naționale... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2012, 16:50 (11044 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Bacalaureat 2012: Bianca Bănică, o ialomițeancă de 10!

Bacalaureat 2012: Bianca Bănică, o ialomițeancă de 10!

S-a pregătit temenic pentru examenul de maturitate și l-a trecut cu brio. A luat 10 pe linie la toate disciplinele. Performanța îi aparțina Biancăi Bănică, elevă a Liceului Teoretic «Carol I» Fetești. Bianca Bănică este unul dintre elevii din județul Ialomița cu 10 pe linie la Bacalaureat. La fel ca ea mai sînt alți 66 de elevi din întreaga țară. Este încîntată că efortul depus de ea, un an întreg de meditații și lecții particulare, a dat roade. «Pentru un rezultat bun la Bacalaureat trebuie să muncești foarte mult. Orice efort contează!» ne-a dezvăluit tînăra absolventă prețul succesului ei. Nu s-a hotărît încă la ce facultate vrea să se înscrie. Vrea să fie studentă la Litere, Politehnică sau... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2012, 16:06 (10480 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

www.independentonline.ro, cel mai citit site din Ialomița

Independent confirmă încrederea cititorilor: Peste 54000 de vizite în luna iunie!

În luna iunie 2012, site-ul dumneavoastră preferat a înregistrat un nou record: peste 54000 de vizite. Vă mulțumim pentru această performanță care propulsează site-ul nostru pe primul loc în topul publicațiilor on-line din Ialomița. Sîntem convinși că această reușită se datorează în exclusivitate interesului pe care l-ați manifestat față de dorința nostru de a vă informa prompt, imparțial (în măsura în care acest lucru a fost posibil) și obiectiv.
De asemenea, sîntem în măsură să apreciem că recordul din luna iunie 2012 nu este nici întîmplător și nici singular. În ultimul an, numărul de cititori on-line ai publicației noastre a crescut permanent, ajungînd de la 20 mii de vizite lunar în... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2012, 15:39 (8619 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Deținuții își dau «like-uri» printre gratii

Isteria Facebook se rescrie la Penitenciarul Slobozia

Deținuții își dau «like-uri» printre gratii

Pușcăriașii Penitenciarului Slobozia au ajuns vedete pe Facebook. Își dau like-uri la poze, își share-uiesc manele și-și etalează brandurile tatuate cu celebra sirenă. Totul sub nasul gardienilor care-i păzesc. Cu «sfințenie»...

Campioni la «share-uri»...
Regula din interiorul oricărui spațiu de detenție este clară: deținuții au interzis la orice fel de mijloc de comunicare. În Penitenciarul Slobozia, pușcăriașii sfidează demult această regulă. După moda «hi5», în celule a început isteria «Facebook». Totul spre bucuria lui «Corleone din Alexeni» spre exemplu, un împătimit al site... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2012, 17:51 (13086 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

S-a renunțat la 3 jucători!

La proaspăta divizionară secundă Unirea Slobozia a început fierberea de vară. La finele săptămînii precedente s-a desfășurat un trial în care antrenorul Marin Dună a testat o serie de jucători, în mare parte foarte tineri, în vederea cooptării lor în lot. Și acestea nu sînt singurele noutăți...

Un trial plin de speranțe «A fost o acțiune reușită, în urma căreia mi-au atras atenția cîțiva copii, dintre care unul sau doi vor rămîne alături de noi. Nu vă pot da numele lor pentru că, momentan, nu s-a concretizat nimic...» ne-a declarat Marin Dună. Concrete sînt la galben-albaștri doar plecările. Acestea sînt în număr de trei și vizează... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2012, 17:44 (11888 vizualizări - 7 comentarii)

Luni 29 Iun 2026
252 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: «Pescari» prinși la braconaj

Polițiștii feteșteni și-au continuat miercuri, 25 mai, acțiunile pentru combaterea braconajului piscicol. În urma verificărilor, au fost prinse în flagrant două persoane ce pescuiau ilegal. Cei doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2011, 11:24
(10033 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Autospecială nouă pentru ISU Ialomița

Autospecială nouă pentru ISU Ialomița

În cadrul Programului Operațional Regional 2007-2013, program care constă în achiziționarea echipamentelor specifice pentru îmbunătățirea capacității și calității sistemului de intervenție în situații de ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2011, 11:21
(9266 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu «somnul» în sacoșă

Polițiștii din Țăndărei au oprit în trafic, miercuri, 25 mai, o mașină pentru efectuarea unui control de rutină, Autoturismul era condus de un bărbat, de 35 ani, din Brăila. Potrivit polițiștilor, bărbatul ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2011, 11:20
(7096 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei somn


Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a, la final

Festivalul-concurs județean de folclor «Zărzărică, Zărzărea», organizat de Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, și-a încheiat vineri, 20 mai 2011, cea de-a ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2011, 11:18
(13424 vizualizări - 0 comentarii)


«Avortul oprește o inimă care bate», dezbatere a Protopopiatului Urziceni

«Avortul oprește o inimă care bate», dezbatere a Protopopiatului Urziceni

Marți, 24 mai, Protopopiatul Urziceni a organizat o sesiune de informare pentru elevii Grupului Școlar Agricol din Urziceni a cărei temă a constituit-o «Avortul oprește o inimă care bate». Adolescentele ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2011, 23:15
(10544 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un slobozean de 33 ani a dispărut de acasă. Adrian Ionuț Bratu intenționa să se călugărească!

Slobozia: Un slobozean de 33 ani a dispărut de acasă. Adrian Ionuț Bratu intenționa să se călugărească!

Marți, 24 mai, polițiștii slobozeni au fost sesizați cu privire la dispariția unui bărbat de la domiciliu. Adrian Ionuț Bratu, de 33 ani, a dispărut fără urmă de acasă. Rudele bărbatului au povestit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2011, 23:06
(7635 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Rețetă de taifas», expoziție la Muzeul Județean

Vineri, 27 mai, la Muzeul Județean Ialomița se va vernisa expoziția de pictură «Rețetă de taifas». Aflată în organizarea Consiliului Județean și a Muzeului Județean, expoziția va cuprinde lucrările Iolandei ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2011, 23:04
(12064 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Țigări de contrabandă vîndute la piață

Piața Agroalimentară din Slobozia a fost marți, 24 mai ținta polițiștilor slobozeni. În timpul controalelor polițiștii au găsit, într-o tarabă, un rucsac ce conținea 80 de pachete de țigări ce aveau aplicate ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2011, 23:02
(9504 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Șofer fără permis și cu mandat de arestare

Marți, 24 mai, la Țăndărei, polițiștii aflați într-un filtru rutier au oprit pentru un control de rutină o autoutilitară ce se deplasa pe direcția Hîrșova către Slobozia. În urma vrificărilor, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2011, 23:01
(9068 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiuni în trafic

Marți, 24 mai, polițiștii din Țăndărei au desfășurat, timp de două ore, o acțiune pentru siguranța traficului rutier. Astfel, au fost legitimate 70 de persoane și controlate 58 de autovehicule. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2011, 22:59
(11395 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi aunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2011, 20:09
(6168 vizualizări - 0 comentarii)


Copiii ialomițeni fug de acasă

Ziua Internațională a copiilor dispăruți, 25 mai, este marcată și în Ialomița. Polițiștii ialomițeni oferă publicătății o serie de date legate de disparițiile voluntare sau nu ale copiilor. Statisticile ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2011, 16:51
(11590 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A mințit-o că-i vindecă soțul și i-a furat banii și bijuteriile!

Slobozia: A mințit-o că-i vindecă soțul și i-a furat banii și bijuteriile!

O persoană vîrstnică din Slobozia a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o femeie care a spus că o poate ajuta ca soțul ei bolnav să se vindece. ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2011, 16:44
(7419 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, locul 7 pe țară la venituri colectate

Județul Ialomița se situează pe locul 7 în țară la capitolul «colectare venituri bugetare». Potrivit reprezentanților Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în luna aprilie 2011, la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2011, 16:21
(7615 vizualizări - 0 comentarii)


ISUJ Ialomița: Concursuri în spirit educativ

Pentru cunoașterea și respectarea regulilor de apărare împotriva incendiilor, pompierii ialomițeni organizează două concursuri școlare în scop educativ. Astfel, miercuri, 25 mai, va debuta faza județeană ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2011, 16:02
(8058 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Salonul de Tehnologii și Echipamente pentru Energii Regenerabile», «Salonul de Construcții și Arhitectură», «Salonul Cercetării-pentru energii regenerabile și protecția muncii»

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița, în parteneriat cu Vivani Salubritate SA Slobozia , Constrif SA Slobozia, Consiliul Județean Ialomița și Primăria Municipiului Slobozia ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2011, 17:54
(11186 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A plecat la școală și nu s-a mai întors

Urziceni: A plecat la școală și nu s-a mai întors

Luni, 23 mai a.c., Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că Matache Gabriel-Leonard, de 14 ani, a plecat de la domiciliu către școală în data de 16 mai 2011 și nu a mai revenit pînă în prezent ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2011, 16:26
(10614 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copil acroșat de o mașină

Duminică, 22 mai a.c., pe raza orașului Țăndărei s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unui copil. Astfel, în timp ce un bărbat, din București, conducea un autoturism pe DN2A, ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2011, 16:12
(7104 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Nu avea permis, a băut și s-a suit la volanul mașinii tatălui său

Un tînăr de 22 ani, din comuna Ciulnița, a decis să ia autovehiculul tatălui său, fără știrea acestuia, deși nu poseda permis de conducere. Acesta a fost depistat de polițiști pe DJ201 și, întrucît emana ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2011, 16:06
(10823 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Beat la volan, a intrat într-o autoutilitară

Poliția Orașului Amara a fost sesizată sîmbătă, 21 mai a.c., cu privire la producerea unui accident de circulație. Astfel, în timp ce un localnic, de 43 ani, conducea un vehicul agricol artizanal pe strada ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2011, 16:02
(9017 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Poliția Rutieră a aplicat 297 de sancțiuni în două zile!

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat, la sfîrșit de săptămînă, pe principalele artere din județ. În cadrul acțiunilor, polițiștii rutieri au aplicat 297 sancțiuni contravenționale, au reținut ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2011, 15:57
(8781 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata Națională Directă Complementară pentru sectorul zootehnie

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în perioada 16 mai-15 iunie 2011, crescătorii de ovine/caprine pot solicita Plata Națională Directă Complementară pentru sectorul ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2011, 15:48
(8396 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenție SMURD la accidentul de la Movilița

Echipajul SMURD de la Detașamentul Urziceni a intervenit în ultimele două zile la două urgențe medicale. Sîmbătă, 21 mai, în jurul orei 11.00, paramedicii au acordat primul ajutor medical unui bărbat, în ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2011, 13:39
(9060 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 87 locuri de muncă vacante

Potrivit AJOFM Ialomița, la nivelul județului sînt vacante 87 locuri de muncă. Astfel, 10 dintre acestea sînt pentru absolvenți de studii superioare, 18 pentru cei cu studii medii, 56 pentru muncitori calificați ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2011, 13:36
(8717 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Jandarmii i-au sancționat pe cei care au apelat la «doamnele» de pe Centură

Peste 1900 lei au însumat sancțiunile aplicate de jandarmi celor care, la sfîrșit de săptămînă, au consumat băuturi alcoolice în locuri publice sau au apelat la serviciile unor «doamne» de pe șoseaua de ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2011, 13:19
(8695 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Tîrgurile din Maia și Grindu funcționau fără autorizație sanitară-veterinară!

Vineri, 20 mai a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița și Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița au demarat o serie de controale în tîrgurile din localitățile ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2011, 13:15
(21174 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Normele de venit din activități agricole pentru 2011, aprobate

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii care obțin venituri din activități agricole că a fost emisă Decizia nr. 134 din 19.05.2011, pentru aprobarea Normelor anuale de ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2011, 12:52
(9389 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Fiul concubinei i-a furat bicicleta din curte

Agenții Postului de Poliție Mihail Kogălniceanu au fost sesizați de un bărbat, de 48 ani, din comuna Gura Ialomiței despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din curtea locuinței o bicicletă. ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2011, 12:44
(8601 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: I-au furat cazanul din cupru și au vrut să-l vîndă la fier vechi

Pe raza comunei Alexeni, polițiștii au depistat în flagrant doi tineri de 19 și 26 ani, ambii din comuna Borănești, care încercau să predea la un centru de colectare deșeuri feroase un cazan de cupru, de ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2011, 12:41
(8098 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Ialomița: Acțiuni preventive ale Poliției

Pentru creșterea gradului de siguranță publică, efective din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenate sîmbătă, 21 mai a.c., în executarea unor acțiuni ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2011, 12:40
(7721 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...