Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Luptătorii CS Amara, pe podium la Campionatul Național de Seniori

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, pe podium la Campionatul Național de Seniori

Peste 200 de practicanți ai luptelor libere s-au întrecut la finalul săptămânii precedente în cadrul Campionatului Na­țional de Seniori dedicat acestui sport, competiție care s-a desfășurat la Reșița. Ialomița a fost la rându-i reprezentată, prin lupătorii din cadrul CS Amara. Aceștia s-au întors acasă cu rezultate remarcabile, ocupând podiumul.

 

S-au întors acasă victorioși Fără să mai surprindă pe cineva, evoluția luptătorilor din Amara la Campionatul Național de Seniori a fost una de excepție. Astfel, la finalul întrecerii... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2024, 08:50 (3855 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Companiile de distribuție ale grupului PPC fuzionează sub denumirea Rețele Electrice România

advertorial

Companiile de distribuție ale grupului PPC fuzionează sub denumirea Rețele Electrice România

Companiile de distribuție a energiei electrice, parte a grupului PPC în România, au fuzionat sub numele Rețele Electrice România. Fuziunea companiilor într-o singură entitate legală urmărește optimizarea operațiunilor specifice la nivelul celor 3 regiuni-Banat, Dobrogea și Muntenia, prin eficientizarea modului de alocare a resurselor și reducerea complexității administrative.
Noua societate va asigura în continuare serviciul de distribuție a energiei electrice în București și județele Ilfov, Giurgiu, Constanța, Tulcea, Ialomița, Călărași, Caraș-Severin, Timiș, Hunedoara și Arad. Clienții vor continua să beneficieze de servicii pe care le vom îmbunătăți... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2024, 15:15 (13934 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A murit omul de afaceri Corneliu Dragomir/Oyl Company!

A murit omul de afaceri Corneliu Dragomir/Oyl Company!

Corneliu Dragomir (60 de ani), managerul uneia dintre cele mai importante firme de construcții edilitare la nivel național, Oyl Company Holding AG, s-a stins din viață în cursul dimineții de luni, 2 decembrie 2024. Moartea omului de afaceri ialomițean ar fi survenit în urma unui infarct, medicii echipajului Ambulanței sosiți la fața locului încercînd resuscitarea mai bine de o oră... Pe scurt, astfel s-ar rezuma știrea referitoare la moartea celui care a fost Corneliu Dragomir... Însă, indiferent de ceea ce s-ar scrie, nu ar fi de ajuns pentru a înfățișa tabloul tragediei produse. Căci, destinul... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2024, 11:55 (33914 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Despăgubiri de peste 92,2 milioane de lei, plătite fermierilor ialomițeni pentru secetă

Despăgubiri de peste 92,2 milioane de lei, plătite fermierilor ialomițeni pentru secetă

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale a efectuat plățile despăgubirilor acordate fermierilor ale căror culturi au fost afectate de fenomenul secetei pedologice extreme. La nivelul jude­țului Ialomița, valoarea ajutoarelor financiare a fost de peste 92,2 mili­oane de lei. Estimativ, suprafața cala­mitată a fost de peste 92 mii de hectare.

 

Ajutoare financiare pentru fermieri Datele furnizate de Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița arată faptul că seceta pedologică extremă a afectat peste 92 mii de hectare, din cele 154 mii de hectare cultivate î... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2024, 08:10 (5245 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Artefacte descoperite în Ialomița, pe lista Tezaurului Patrimoniului Cultural Național

Artefacte descoperite în Ialomița, pe lista Tezaurului Patrimoniului Cultural Național

bonus: Muzeul Județean Ialomița, redeschis publicului

Ialomița contribuie la Tezaurul Patrimoniului Cultural Național cu 33 de piese arheolo­gice. Obiectele se află în patrimoniul Muzeului Județean Ialomița și au un regim special de exploatare, având în vedere statutul de care beneficiază. Oficialii instituției susțin că demersurile privind includerea acestor obiecte pe lista Tezaurului Patrimoniului Cultural Național au durat 12 ani. «Suntem foarte mândri că istoria județului Ialomița beneficiază de acest statut!» susține istoricul Florin Vlad, directorul executiv al Muzeului Județean Ialomița.

 

Piese rare descoperite în Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2024, 09:20 (4911 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

La pas prin moșia lui Barbu Catargiu

La pas prin moșia lui Barbu Catargiu

Așezământul de Artă și Cultură Religioasă «Maia-Catargi» re­pre­zintă unul dintre locurile în care Istoria se împletește cu spiritua­litatea. Obiectivul se află pe raza localității Maia, în aceeași zonă în care marele om politic Barbu Catargiu a deținut impresionanta sa moșie din Bărăgan. Aici puteți descoperi o lecție importantă din istoria mai puțin știută a României din vremea domnitorului Alexandru Ioan Cuza...

 

Maia, locul preferat al lui Barbu Catargiu Bărăganul ialomițean i-a atras pe mulți dintre oamenii influenți... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2024, 10:20 (6073 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte de investiții în orașul Amara

Proiecte de investiții în orașul Amara

Administrația locală din Amara a dat startul lucrărilor pentru îmbunătățirea calității apei furnizată cetățenilor. Totodată, Primăria Amara a semnat un proiect finanțat prin intermediul Ministerului Investițiilor și Proiectelor Europene, investiție ce vizează construirea unui Centru dedicat activităților sportive și culturale. «Facem toate demersurile necesare pentru a modernizare orașul Amara!» a transmis Valentin Moraru, primarul orașului-stațiune Amara.

 

Investiții în singurul oraș-stațiune din județ Calitatea apei dar și debitele mici ale apei furnizate... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2024, 12:20 (6636 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Datorii de peste 500 milioane de lei, imposibil de recuperat de Fiscul ialomițean

Datorii de peste 500 milioane de lei, imposibil de recuperat de Fiscul ialomițean

Deși în documentele oficiale Adminis­trația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița arată faptul că gradul de colectare a taxelor și impozitelor locale este unul favorabil, în realitate situația este diferită. Pentru anul 2024, la nivelul Ialomiței, cuantumul datoriilor acumulate de debitorii persoane fizice și juridice depășește 600 milioane de lei. Din această sumă, peste 500 milioane de lei reprezintă datorii «nerecuperabile». Acești bani nu vor mai ajunge niciodată la Bugetul consolidat al Statului, oricâte demersuri s-ar face.

 

Bani imposibil de recuperat... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2024, 07:50 (7343 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Educației a suplimentat numărul școlilor ialomițene înscrise în Programul «Masă Sănătoasă»

Ministerul Educației a suplimentat numărul școlilor ialomițene înscrise în Programul «Masă Sănătoasă»

Început aproape de finalul anului școlar trecut, Pro­gramul «Masă Sănătoasă», denumit în trecut «Masa Caldă în școli», s-a derulat în 30 de unități de învățământ din ju­dețul Ialomița. Printr-o decizie a Ministerului Educației, în urmă cu o săptămână, numărul școlilor beneficiare a fost suplimentat. Astfel, 39 de unități de învățământ din Ialomița sunt înscrise în cadrul acestui program. Cu toate acestea, într-o raportare oficială, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița evidențiază deficiențele pe care școlile ialomițene le-au întâm­pinat prin derularea «Mesei... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2024, 16:15 (4924 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile ialomițene ignoră legea înființării adăposturilor pentru câinii maidanezi

Primăriile ialomițene ignoră legea înființării adăposturilor pentru câinii maidanezi

Încă din 2021, Guvernul României a adoptat o Ordonanță de Urgență care obligă administrațiile locale să înființeze adăposturi pentru câinii maidanezi. Biroul Poliției Animalelor, din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, arată că astfel de spații există în doar 4 localități. Restul primăriilor ignoră această obligativitate, iar o parte dintre acestea au fost și amendate pentru că nu aplică prevede­rile legale. Valoarea sancți­unilor se ridică la peste 100 mii de lei, potrivit Biroului de Presă al IPJ Ialomița.

 

Câinii fără stăpân, o problemă greu de gestionat... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2024, 07:55 (16751 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte educative de 1 milion de euro la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Proiecte educative de 1 milion de euro la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia a parafat contracte de finanțare pentru 6 proiecte cu fonduri europene, prin Planul Național de Redresare și Reziliență, create cu scopul de a dezvolta servi­ciile de educație oferite elevilor și profesorilor. Valoarea acestor proiecte este de 1 milion de euro. «Trebuie să facem Educația atractivă pentru elevi și cadrele didactice!» susține profesorul Vasile Neagu, directorul Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia.

 

Bani europeni pentru Educație Majoritatea fondurilor acordate... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2024, 10:20 (14622 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociația Medcorp, cu sprijinul financiar al OMV Petrom, a asigurat servicii medicale esențiale pentru 543 de locuitori din 3 localități din județul Ialomița

advertorial

Asociația Medcorp, cu sprijinul financiar al OMV Petrom, a asigurat servicii medicale esențiale pentru 543 de locuitori din 3 localități din județul Ialomița

Din anul 2022, Asociația Medcorp și OMV Petrom implementează la nivel național programul „Sănătate în Vecinătate“ și asigură servicii medicale complexe pentru oamenii din comunitățile rurale, acolo unde accesul este limitat. Prin servicii mobile, analize de laborator și consulturi de specialitate, echipele de medici verifică starea de sănătate a beneficiarilor, identifică și tratează cazurile mai grave într-un stadiu incipient.

O foarte mare importanță este acordată activităților de informare și educare a localnicilor, încurajându-i să fie atenți la semnele precoce ale anumitor afecțiuni și să prevină complicațiile.

În ... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2024, 07:50 (12397 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița a recunoscut că a luat șpagă. A încheiat un acord cu procurorii DNA!

Fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița a recunoscut că a luat șpagă. A încheiat un acord cu procurorii DNA!

Direcția Națională Anticorupție a anunțat, printr-un comunicat de presă, faptul că a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției cu Rareș Gabriel Bulimej, fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița. Acesta este cercetat penal, fiind acuzat de «luare de mită». Potrivit procurorilor Direcției Naționale Anticorupție, Bulimej a primit șpagă pentru a soluționa mai multe cereri de angajare a unor cetățeni străini, veniți dinafara Uniunii Europene. Conform înțelegerii încheiate cu anchetatorii, Bulimej a fost condamnat la 3 ani de închisoare cu suspendare.

 

Condamnat la 3 ani de închisoare cu suspendare... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 17:40 (8181 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere de «palmares»

Fotbal, SuperLiga, FCSB-Unirea Slobozia 3-0

Înfrângere de «palmares»

În prefața partidei ce urma să se desfășoare, Adrian Mihalcea, antrenorul Unirii Slobozia, anticipa ce avea să se producă. «Suntem în fața unei partide extrem de dificile, dar în același timp e o partidă interesantă... Încercăm, cel puțin mental, să ne ridicăm la nivelul celor de la FCSB. Calitativ, avem o problemă...» aprecia tehnicianul Adrian Mihalcea în cadrul unei conferințe de presă. Ceea ce s-a întâmplat pe teren în etapa a 17-a a SuperLigii, în meciul de duminică, 24 noiembrie a.c., i-a dat dreptate, FCSB câștigând fără drept de apel, 3-0, cu o echipă a Unirii Slobozia decimată și demoralizată.

 ... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 14:15 (1509 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Garda de Mediu Ialomița, amendă de 60 mii de lei aplicată Avicola SA Slobozia

Garda de Mediu Ialomița, amendă de 60 mii de lei aplicată Avicola SA Slobozia

Societatea Avicola SA a fost amendată de Garda de Mediu Ialomița cu 60 mii de lei din cauza lipsei autorizației de mediu. În mod normal, fără acest document, activitatea firmei ar fi trebuit suspendată, până la reglementarea situației, de către Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița. Oficialii instituției susțin că, în prezent, reprezentanții Avicola SA au făcut demersurile necesare în vederea reautorizării. În același timp, Garda de Mediu Ialomița solicită aprobarea unor controale încru­cișate la care să participe Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, dar și Direcția de Sănătate Publică Ialomița.

 

Verificări în curs... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 11:25 (14987 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Remiză în deplasare

Fotbal, Liga a III-a, Axiopolis Cernavodă-Recolta Gheorghe Doja 3-3

Remiză în deplasare

Recolta Gheorghe Doja, echipa ialomițeană cu cea mai bună evoluție în campionatul Ligii a III-a, a întâlnit sâmbătă, 23 noiembrie 2024, Axio­polis Cernavodă. Meciul a fost găzduit de echipa constănțeană, iar la final partida s-a încheiat la egalitate, 3-3. Pentru echipa ialomițeană golurile au fost înscrise de Costin Anton și Mihă­iță Năstase, care a reușit o «dublă».

 

Rămân pe locul 3 în clasament Aflați în deplasare la Cernavodă, dojenii au fost cei care au deschis scorul, încă din primele minute... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 09:45 (780 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Rareș Negoiță, locul 2 la Campionatul Național al Speranțelor

Scrimă

Rareș Negoiță, locul 2 la Campionatul Național al Speranțelor

Bucureștiul a fost în urmă cu o săptămână gazda Campionatului Național al Speranțelor la sabie, competiție sportivă dedicată sportivilor «U15». La această întrecere, reprezentantul Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobo­zia, Rareș Negoiță, s-a clasat pe poziția a doua, obținând titlul de vicecampion național.

 

Un rezultat optimist Campionatul Național al Spe­ranțelor la sabie-«U15» este una dintre competițiile reprezentative organizate sub egida Federației Române de Scrimă, dedicată acestei categorii de vârstă... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 08:20 (3839 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fost procuror al Parchetelor ialomițene, propus pentru funcția de prim-adjunct al Procurorului General al României

Fost procuror al Parchetelor ialomițene, propus pentru funcția de prim-adjunct al Procurorului General al României

Consiliul Superior al Magistraturii a validat în urmă cu o săptămână candidatura procurorului Ionuț Ciprian Spiridon la funcția de prim-adjunct al procurorului general al Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție. Deși în documentele oficiale acesta este prezentat drept procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, în realitate, el a fost nominalizat din funcția de procuror al DIICOT-Serviciul Teritorial Craiova, unde activează din 2016. În trecut, și-a desfășurat activitatea în trei dintre unitățile de Parchet din Ialomița.

 

De la Slobozia la PÎCCJ... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2024, 12:10 (2653 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» din Slobozia, contestată pentru a doua oară

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» din Slobozia, contestată pentru a doua oară

Unirea Slobozia va continua să joace meciurile de acasă folosind stadionul din co­muna Clinceni/Ilfov. În urmă cu o săp­tămână, pentru a doua oară, licitația publică organizată pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» a fost din nou contestată. Aceste vicii de procedură vor amâna lucrările pentru primăvara anului viitor, dacă nu vor exista alte probleme. «Este o neînțelegere iscată între firmele participante, iar noi suntem prinși la mijloc...» susține Ilie Lemnaru, președintele Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia.

 

Lucrări blocate din cauza contestației... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2024, 07:55 (7506 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Locuințe pentru tineri, la Fetești

Locuințe pentru tineri, la Fetești

La Fetești, primarul orașului, Lau­rențiu Șonchereche a anunțat demararea proiectului «Construirea a 5 ansambluri de locuințe nZEB-plus pentru tineri în Municipiul Fetești, Județul Ialomița». În fapt, proiectul, inițiat de Primăria Municipiului Fetești și finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență, are o valoare de 10,840 mili­oane de lei (fără TVA). «Constructorul a început lucrările la primele două blocuri, dintr-un ansamblu de locuințe destinat tinerilor. Muncitorii au realizat deja săpăturile la fundație, au turnat betonul de egalizare și au montat armăturile!» a declarat primarul Feteștiului, Laurențiu Șonchereche. «... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2024, 10:20 (1698 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
307 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 28950 de lei

IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 28950 de lei

Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de Coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii din cadrul IPJ Ialomița, împreună cu jandarmi și polițiști locali au continuat ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2020, 18:10
(2094 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 83 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 18 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 6080, cu 83 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2020, 15:45
(2419 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie a conductei principală de apă la Dridu

În cursul serii de joi, 17 decembrie 2020, conducta principală de alimentare cu apă de pe strada Caisului din localitatea Dridu a înregistrat o avarie. În vederea executării lucrărilor de remediere a acesteia ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2020, 19:30
(3950 vizualizări - 0 comentarii)


ENEL: Proiect-pilot de acces în magazine pe bază de programare telefonică

Enel Energie și Enel Energie Muntenia implementează începând cu această săptămână un proiect-pilot cu ajutorul căruia clienții pot avea acces în magazine inclusiv în baza unei programări telefonice. Scopul ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2020, 18:50
(3611 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autorii unei spargeri de locuințe, prinși de polițiști

Polițiștii Biroului de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au probat activitatea infracțională a doi tineri, de 19 și 22 de ani, ambii din Slobozia, bănuiți de comiterea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2020, 18:35
(1480 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Amendat pentru că a încălcat măsura izolării la domiciliu

Un bărbat de 57 de ani, din Slobozia, a fost amendat miercuri, 16 decembrie a.c., după ce a încălcat măsura izolării la domiciliu. În urma verificărilor făcute de polițiști la domiciliul acestuia, oamenii ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2020, 18:15
(2045 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de peste 55700 de lei

În ultimele 24 de ore au fost controlate 27 societăți comerciale și 14 mijloace de transport în comun, totodată fiind legitimate peste 1425 de persoane. Echipele de control au depistat și sancționat 14 ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2020, 18:10
(2772 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 77 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 17 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5997, cu 77 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2020, 15:40
(2123 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Microbuz implicat într-un accident rutier. 4 persoane au fost rănite

Cotorca: Microbuz implicat într-un accident rutier. 4 persoane au fost rănite

Un microbuz în care se aflau 9 persoane a fost implicat într-un accident rutier în seara zilei de miercuri, 16 decembrie 2020. Evenimentul rutier s-a petrecut pe raza localității Cotorca, la granița dintre ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2020, 01:15
(4104 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Ultima tranșă de subvenții acordate agricultorilor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, începând cu data de 2 decembrie 2020, a demarat autorizarea plăților finale, ca diferență între cuantumul calculat și cuantumul acordat ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2020, 17:25
(7642 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dosar penal pentru «violență domestică»

Un tânăr de 25 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce și-ar fi lovit soția. Astfel, în ziua de marți, 15 decembrie a.c., polițiștii au fost sesizați de către o tânără, de 20 ani, din ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2020, 17:10
(1782 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii au efectuat o serie de controale cu privire la respectarea măsurilor de protecție sanitară pe raza județului Ialomița. Cu această ocazie, au fost controlate 26 societăți ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2020, 16:15
(1819 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 78 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 16 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5920, cu 78 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2020, 15:20
(2816 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Sancțiuni aplicate angajatorilor

În luna noiembrie a acestui an, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat mai multe controale tematice ce au avut ca obiect identificarea și combaterea muncii nedeclarate. ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2020, 14:50
(1632 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 65 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 15 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5842, cu 65 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2020, 15:45
(3267 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incidența cazurilor COVID-19 se menține ridicată

Datele Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița arată faptul că la nivelul municipiului Slobozia rata incidenței cazurilor se menține ridicată. Astfel, potrivit ultimelor raportări, rata ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2020, 19:05
(3279 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,34%, rata șomajului în octombrie 2020

La sfârșitul lunii octombrie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4073 șomeri (din care 1897 femei), rata șomajului fiind de 4,34%, cu 0,04% peste ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2020, 17:25
(2693 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 99 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 14 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5777, cu 99 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2020, 17:05
(2666 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru vânzarea ilegală de material lemnos și pomi de Crăciun

IPJ Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru vânzarea ilegală de material lemnos și pomi de Crăciun

În perioada 11-12 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o amplă acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea ilegalităților în domeniul silvic și pentru depistarea transporturilor ilegale de ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2020, 15:30
(5142 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 81 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 13 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5678, cu 81 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2020, 15:15
(3710 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 78 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 12 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5597, cu 78 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2020, 15:30
(2373 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

SC POLARIS M. HOLDING SRL
-Punct de lucru Slobozia
anunță cetățenii din zona de case
că serviciul de colectare al deșeurilor
menajere și al deșeurilor reciclabile
aferent zilelor de
sărbătoare legală 25.12.2020 (vineri)
și 01.01.2021 (vineri)

ce cuprinde străzile: IANACHE,
FERDINAND, PARIS, LONDRA,
BRĂILEI, MINERVA, PANDURI, OITUZ,
MĂRĂȘEȘTI, PRELUNGIREA MĂRĂȘEȘTI,
PENEȘ CURCANUL, 24 IANUARIE 1859,
COL. ION POPESCU, ION ALBEȘTEANU,
PANAIT ISTRATI, WALTER MĂRĂCINEANU,
STR. 1918, DROPIEI, POGOANE,
GHEORGHE POPESCU,
BDUL 1 DECEMBRIE 1918,
A.C. LĂZĂRESCU ION,
GHEORGHE FOLESCU și Cartierul BORA
cu toate străzile aferente
,
se va efectua în datele
de 26.12.2020 (sâmbătă),
respectiv 02.01.2021 (sâmbătă)

11 Decembrie 2020, 19:05


Grupul de Comunicare Strategică: 106 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 11 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5521, cu 106 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2020, 16:15
(2867 vizualizări - 2 comentarii)


Tânăr din Ciulnița, reținut pentru «tâlhărie»

Un tânăr de 32 de ani din comuna Ciulnița a fost reținut pentru 24 de ore în ziua de joi, 10 decembrie 2020. Acesta este principalul suspect al unei fapte de «tâlhărie» comisă la Slobozia, pe data de 2 ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2020, 16:10
(2838 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 22 mii de lei aplicate de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni de prevenire a faptelor antisociale dar și cu scopul de a verifica modul în care cetățenii respectă măsurile de protecție sanitară ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2020, 16:05
(1672 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat portofelul din geantă

Polițiștii ialomițeni au depistat o femeie, de 42 de ani, din Fetești, bănuită că ar fi sustras un portofel cu bani și acte. Bunurile au fost recuperate și predate persoanei vătămate. În cursul zilei de ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2020, 15:55
(2040 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Beți la volan, pe străzile Sloboziei

Miercuri, 9 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Slobozia au depistat în flagrant un bărbat, în vârstă de 40 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului Slobozia sub ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2020, 15:50
(2826 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de peste 27700 de lei

Pe fondul numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate, pentru prevenirea și combaterea infectării, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii din cadrul IPJ Ialomița, împreună cu celelalte forțe ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2020, 15:45
(3819 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 37 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 10 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5415, cu 37 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2020, 15:35
(2428 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Ordin de protecție emis pe numele unui bărbat care și-a bătut soția

Marți, 8 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați de o femeie, de 35 de ani, cu privire la faptul că ar fi fost lovită și amenințată de concubinul său. În ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2020, 17:05
(11454 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...