Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbalista «slobozeancă» Ivana Arsenievska, la Campionatul European de handbal feminin

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

Handbalista «slobozeancă» Ivana Arsenievska, la Campionatul European de handbal feminin

Legitimată la echipa de handbal a Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia, sportiva originară din Macedonia de Nord, Ivana Arsenievska a fost selectată să facă parte din Echipa Națională a Macedoniei de Nord, prezentă la Campionatul European de handbal feminin, competiție care se desfășoară în Elveția, Austria și Ungaria.

 

O sportivă de perspectivă În vârstă de 20 de ani, Ivana Arsenievska este una dintre jucătoarele care ocupă linia de 9 metri în cadrul echipei de handbal a Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia. Tânăra a ajuns la Slobozia... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2024, 10:40 (2570 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Luptătorii CS Amara, pe podium la Campionatul Național de Seniori

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, pe podium la Campionatul Național de Seniori

Peste 200 de practicanți ai luptelor libere s-au întrecut la finalul săptămânii precedente în cadrul Campionatului Na­țional de Seniori dedicat acestui sport, competiție care s-a desfășurat la Reșița. Ialomița a fost la rându-i reprezentată, prin lupătorii din cadrul CS Amara. Aceștia s-au întors acasă cu rezultate remarcabile, ocupând podiumul.

 

S-au întors acasă victorioși Fără să mai surprindă pe cineva, evoluția luptătorilor din Amara la Campionatul Național de Seniori a fost una de excepție. Astfel, la finalul întrecerii... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2024, 08:50 (3855 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Companiile de distribuție ale grupului PPC fuzionează sub denumirea Rețele Electrice România

advertorial

Companiile de distribuție ale grupului PPC fuzionează sub denumirea Rețele Electrice România

Companiile de distribuție a energiei electrice, parte a grupului PPC în România, au fuzionat sub numele Rețele Electrice România. Fuziunea companiilor într-o singură entitate legală urmărește optimizarea operațiunilor specifice la nivelul celor 3 regiuni-Banat, Dobrogea și Muntenia, prin eficientizarea modului de alocare a resurselor și reducerea complexității administrative.
Noua societate va asigura în continuare serviciul de distribuție a energiei electrice în București și județele Ilfov, Giurgiu, Constanța, Tulcea, Ialomița, Călărași, Caraș-Severin, Timiș, Hunedoara și Arad. Clienții vor continua să beneficieze de servicii pe care le vom îmbunătăți... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2024, 15:15 (13937 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

A murit omul de afaceri Corneliu Dragomir/Oyl Company!

A murit omul de afaceri Corneliu Dragomir/Oyl Company!

Corneliu Dragomir (60 de ani), managerul uneia dintre cele mai importante firme de construcții edilitare la nivel național, Oyl Company Holding AG, s-a stins din viață în cursul dimineții de luni, 2 decembrie 2024. Moartea omului de afaceri ialomițean ar fi survenit în urma unui infarct, medicii echipajului Ambulanței sosiți la fața locului încercînd resuscitarea mai bine de o oră... Pe scurt, astfel s-ar rezuma știrea referitoare la moartea celui care a fost Corneliu Dragomir... Însă, indiferent de ceea ce s-ar scrie, nu ar fi de ajuns pentru a înfățișa tabloul tragediei produse. Căci, destinul... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2024, 11:55 (33916 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de peste 92,2 milioane de lei, plătite fermierilor ialomițeni pentru secetă

Despăgubiri de peste 92,2 milioane de lei, plătite fermierilor ialomițeni pentru secetă

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale a efectuat plățile despăgubirilor acordate fermierilor ale căror culturi au fost afectate de fenomenul secetei pedologice extreme. La nivelul jude­țului Ialomița, valoarea ajutoarelor financiare a fost de peste 92,2 mili­oane de lei. Estimativ, suprafața cala­mitată a fost de peste 92 mii de hectare.

 

Ajutoare financiare pentru fermieri Datele furnizate de Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița arată faptul că seceta pedologică extremă a afectat peste 92 mii de hectare, din cele 154 mii de hectare cultivate î... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2024, 08:10 (5245 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Artefacte descoperite în Ialomița, pe lista Tezaurului Patrimoniului Cultural Național

Artefacte descoperite în Ialomița, pe lista Tezaurului Patrimoniului Cultural Național

bonus: Muzeul Județean Ialomița, redeschis publicului

Ialomița contribuie la Tezaurul Patrimoniului Cultural Național cu 33 de piese arheolo­gice. Obiectele se află în patrimoniul Muzeului Județean Ialomița și au un regim special de exploatare, având în vedere statutul de care beneficiază. Oficialii instituției susțin că demersurile privind includerea acestor obiecte pe lista Tezaurului Patrimoniului Cultural Național au durat 12 ani. «Suntem foarte mândri că istoria județului Ialomița beneficiază de acest statut!» susține istoricul Florin Vlad, directorul executiv al Muzeului Județean Ialomița.

 

Piese rare descoperite în Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2024, 09:20 (4912 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

La pas prin moșia lui Barbu Catargiu

La pas prin moșia lui Barbu Catargiu

Așezământul de Artă și Cultură Religioasă «Maia-Catargi» re­pre­zintă unul dintre locurile în care Istoria se împletește cu spiritua­litatea. Obiectivul se află pe raza localității Maia, în aceeași zonă în care marele om politic Barbu Catargiu a deținut impresionanta sa moșie din Bărăgan. Aici puteți descoperi o lecție importantă din istoria mai puțin știută a României din vremea domnitorului Alexandru Ioan Cuza...

 

Maia, locul preferat al lui Barbu Catargiu Bărăganul ialomițean i-a atras pe mulți dintre oamenii influenți... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2024, 10:20 (6075 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Proiecte de investiții în orașul Amara

Proiecte de investiții în orașul Amara

Administrația locală din Amara a dat startul lucrărilor pentru îmbunătățirea calității apei furnizată cetățenilor. Totodată, Primăria Amara a semnat un proiect finanțat prin intermediul Ministerului Investițiilor și Proiectelor Europene, investiție ce vizează construirea unui Centru dedicat activităților sportive și culturale. «Facem toate demersurile necesare pentru a modernizare orașul Amara!» a transmis Valentin Moraru, primarul orașului-stațiune Amara.

 

Investiții în singurul oraș-stațiune din județ Calitatea apei dar și debitele mici ale apei furnizate... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2024, 12:20 (6651 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Datorii de peste 500 milioane de lei, imposibil de recuperat de Fiscul ialomițean

Datorii de peste 500 milioane de lei, imposibil de recuperat de Fiscul ialomițean

Deși în documentele oficiale Adminis­trația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița arată faptul că gradul de colectare a taxelor și impozitelor locale este unul favorabil, în realitate situația este diferită. Pentru anul 2024, la nivelul Ialomiței, cuantumul datoriilor acumulate de debitorii persoane fizice și juridice depășește 600 milioane de lei. Din această sumă, peste 500 milioane de lei reprezintă datorii «nerecuperabile». Acești bani nu vor mai ajunge niciodată la Bugetul consolidat al Statului, oricâte demersuri s-ar face.

 

Bani imposibil de recuperat... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2024, 07:50 (7343 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Educației a suplimentat numărul școlilor ialomițene înscrise în Programul «Masă Sănătoasă»

Ministerul Educației a suplimentat numărul școlilor ialomițene înscrise în Programul «Masă Sănătoasă»

Început aproape de finalul anului școlar trecut, Pro­gramul «Masă Sănătoasă», denumit în trecut «Masa Caldă în școli», s-a derulat în 30 de unități de învățământ din ju­dețul Ialomița. Printr-o decizie a Ministerului Educației, în urmă cu o săptămână, numărul școlilor beneficiare a fost suplimentat. Astfel, 39 de unități de învățământ din Ialomița sunt înscrise în cadrul acestui program. Cu toate acestea, într-o raportare oficială, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița evidențiază deficiențele pe care școlile ialomițene le-au întâm­pinat prin derularea «Mesei... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2024, 16:15 (4925 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile ialomițene ignoră legea înființării adăposturilor pentru câinii maidanezi

Primăriile ialomițene ignoră legea înființării adăposturilor pentru câinii maidanezi

Încă din 2021, Guvernul României a adoptat o Ordonanță de Urgență care obligă administrațiile locale să înființeze adăposturi pentru câinii maidanezi. Biroul Poliției Animalelor, din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, arată că astfel de spații există în doar 4 localități. Restul primăriilor ignoră această obligativitate, iar o parte dintre acestea au fost și amendate pentru că nu aplică prevede­rile legale. Valoarea sancți­unilor se ridică la peste 100 mii de lei, potrivit Biroului de Presă al IPJ Ialomița.

 

Câinii fără stăpân, o problemă greu de gestionat... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2024, 07:55 (16761 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte educative de 1 milion de euro la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Proiecte educative de 1 milion de euro la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia a parafat contracte de finanțare pentru 6 proiecte cu fonduri europene, prin Planul Național de Redresare și Reziliență, create cu scopul de a dezvolta servi­ciile de educație oferite elevilor și profesorilor. Valoarea acestor proiecte este de 1 milion de euro. «Trebuie să facem Educația atractivă pentru elevi și cadrele didactice!» susține profesorul Vasile Neagu, directorul Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia.

 

Bani europeni pentru Educație Majoritatea fondurilor acordate... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2024, 10:20 (14622 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociația Medcorp, cu sprijinul financiar al OMV Petrom, a asigurat servicii medicale esențiale pentru 543 de locuitori din 3 localități din județul Ialomița

advertorial

Asociația Medcorp, cu sprijinul financiar al OMV Petrom, a asigurat servicii medicale esențiale pentru 543 de locuitori din 3 localități din județul Ialomița

Din anul 2022, Asociația Medcorp și OMV Petrom implementează la nivel național programul „Sănătate în Vecinătate“ și asigură servicii medicale complexe pentru oamenii din comunitățile rurale, acolo unde accesul este limitat. Prin servicii mobile, analize de laborator și consulturi de specialitate, echipele de medici verifică starea de sănătate a beneficiarilor, identifică și tratează cazurile mai grave într-un stadiu incipient.

O foarte mare importanță este acordată activităților de informare și educare a localnicilor, încurajându-i să fie atenți la semnele precoce ale anumitor afecțiuni și să prevină complicațiile.

În ... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2024, 07:50 (12397 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița a recunoscut că a luat șpagă. A încheiat un acord cu procurorii DNA!

Fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița a recunoscut că a luat șpagă. A încheiat un acord cu procurorii DNA!

Direcția Națională Anticorupție a anunțat, printr-un comunicat de presă, faptul că a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției cu Rareș Gabriel Bulimej, fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița. Acesta este cercetat penal, fiind acuzat de «luare de mită». Potrivit procurorilor Direcției Naționale Anticorupție, Bulimej a primit șpagă pentru a soluționa mai multe cereri de angajare a unor cetățeni străini, veniți dinafara Uniunii Europene. Conform înțelegerii încheiate cu anchetatorii, Bulimej a fost condamnat la 3 ani de închisoare cu suspendare.

 

Condamnat la 3 ani de închisoare cu suspendare... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 17:40 (8182 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere de «palmares»

Fotbal, SuperLiga, FCSB-Unirea Slobozia 3-0

Înfrângere de «palmares»

În prefața partidei ce urma să se desfășoare, Adrian Mihalcea, antrenorul Unirii Slobozia, anticipa ce avea să se producă. «Suntem în fața unei partide extrem de dificile, dar în același timp e o partidă interesantă... Încercăm, cel puțin mental, să ne ridicăm la nivelul celor de la FCSB. Calitativ, avem o problemă...» aprecia tehnicianul Adrian Mihalcea în cadrul unei conferințe de presă. Ceea ce s-a întâmplat pe teren în etapa a 17-a a SuperLigii, în meciul de duminică, 24 noiembrie a.c., i-a dat dreptate, FCSB câștigând fără drept de apel, 3-0, cu o echipă a Unirii Slobozia decimată și demoralizată.

 ... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 14:15 (1509 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Garda de Mediu Ialomița, amendă de 60 mii de lei aplicată Avicola SA Slobozia

Garda de Mediu Ialomița, amendă de 60 mii de lei aplicată Avicola SA Slobozia

Societatea Avicola SA a fost amendată de Garda de Mediu Ialomița cu 60 mii de lei din cauza lipsei autorizației de mediu. În mod normal, fără acest document, activitatea firmei ar fi trebuit suspendată, până la reglementarea situației, de către Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița. Oficialii instituției susțin că, în prezent, reprezentanții Avicola SA au făcut demersurile necesare în vederea reautorizării. În același timp, Garda de Mediu Ialomița solicită aprobarea unor controale încru­cișate la care să participe Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, dar și Direcția de Sănătate Publică Ialomița.

 

Verificări în curs... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 11:25 (14988 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Remiză în deplasare

Fotbal, Liga a III-a, Axiopolis Cernavodă-Recolta Gheorghe Doja 3-3

Remiză în deplasare

Recolta Gheorghe Doja, echipa ialomițeană cu cea mai bună evoluție în campionatul Ligii a III-a, a întâlnit sâmbătă, 23 noiembrie 2024, Axio­polis Cernavodă. Meciul a fost găzduit de echipa constănțeană, iar la final partida s-a încheiat la egalitate, 3-3. Pentru echipa ialomițeană golurile au fost înscrise de Costin Anton și Mihă­iță Năstase, care a reușit o «dublă».

 

Rămân pe locul 3 în clasament Aflați în deplasare la Cernavodă, dojenii au fost cei care au deschis scorul, încă din primele minute... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 09:45 (781 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Rareș Negoiță, locul 2 la Campionatul Național al Speranțelor

Scrimă

Rareș Negoiță, locul 2 la Campionatul Național al Speranțelor

Bucureștiul a fost în urmă cu o săptămână gazda Campionatului Național al Speranțelor la sabie, competiție sportivă dedicată sportivilor «U15». La această întrecere, reprezentantul Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobo­zia, Rareș Negoiță, s-a clasat pe poziția a doua, obținând titlul de vicecampion național.

 

Un rezultat optimist Campionatul Național al Spe­ranțelor la sabie-«U15» este una dintre competițiile reprezentative organizate sub egida Federației Române de Scrimă, dedicată acestei categorii de vârstă... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 08:20 (3839 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fost procuror al Parchetelor ialomițene, propus pentru funcția de prim-adjunct al Procurorului General al României

Fost procuror al Parchetelor ialomițene, propus pentru funcția de prim-adjunct al Procurorului General al României

Consiliul Superior al Magistraturii a validat în urmă cu o săptămână candidatura procurorului Ionuț Ciprian Spiridon la funcția de prim-adjunct al procurorului general al Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție. Deși în documentele oficiale acesta este prezentat drept procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, în realitate, el a fost nominalizat din funcția de procuror al DIICOT-Serviciul Teritorial Craiova, unde activează din 2016. În trecut, și-a desfășurat activitatea în trei dintre unitățile de Parchet din Ialomița.

 

De la Slobozia la PÎCCJ... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2024, 12:10 (2654 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» din Slobozia, contestată pentru a doua oară

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» din Slobozia, contestată pentru a doua oară

Unirea Slobozia va continua să joace meciurile de acasă folosind stadionul din co­muna Clinceni/Ilfov. În urmă cu o săp­tămână, pentru a doua oară, licitația publică organizată pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» a fost din nou contestată. Aceste vicii de procedură vor amâna lucrările pentru primăvara anului viitor, dacă nu vor exista alte probleme. «Este o neînțelegere iscată între firmele participante, iar noi suntem prinși la mijloc...» susține Ilie Lemnaru, președintele Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia.

 

Lucrări blocate din cauza contestației... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2024, 07:55 (7507 vizualizări - 10 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
305 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: La 16 ani, și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei de 17 ani. Și e dată dispărută!

În după-amiaza zilei de miercuri, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 14.45, Poliția Fetești a fost sesizată de către o localnică despre faptul că fiica sa, Leța Cătălina Maria, în vîrstă de 16 ani, a plecat ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 10:38
(5825 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 25 de hoți, surprinși la furat de fier vechi

25 de persoane, cu vîrste cuprinse între 15 și 56 de ani, dintre acestea patru fiind femei, au fost surprinse de polițiștii feteșteni în timp ce furau fier vechi din incinta unei firme din localitate. ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 08:51
(8405 vizualizări - 1 comentariu)


Un constănțean beat cui, prins la volan pe o stradă din Amara

În cursul nopții trecute, în jurul orei 1.00, pe o stradă din Amara, a fost identificat un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 49 de ani, din localitatea constănțeană Cobadin. În urma legitimării ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 07:22
(8420 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pământ!

Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pămînt!

În dimineața zilei de joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 5.00, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea unui accident în apropierea de podul din oraș. Ulterior, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 17:25
(6666 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune pentru conștientizarea tinerilor asupra votului

Miercuri, 26 ianuarie 2011, începînd cu ora 10.00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura, sub genericul «Relevanța participării tinerilor la desfășurarea procesului electoral» ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:40
(7729 vizualizări - 0 comentarii)


Biroul pentru Imigrări: 426 de străini, înregistrați legal în Ialomița

Potrivit datelor Biroului pentru Imigrări, în evidențele serviciului, la finele anului 2010, în Ialomița figurau 301 cetățeni străini. Dintre aceștia, majoritatea străinilor o reprezintă cetățenii din ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:21
(8252 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă pentru sectorul agricol în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza, în data de 10 martie 2011, o bursă a locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Danemarca. Angajatori și consilieri EURES danezi vor veni ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:08
(12428 vizualizări - 3 comentarii)


Ciochina: Vecina i-a furat banii!

O femeie de 40 de ani din Ciochina a fost arestată, fiind cercetată pentru furt. Pe scurt, în septembrie 2010, femeia a intrat în locuința unui vecin de unde a furat suma de 1400 de lei și un telefon mobil ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 11:16
(10870 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina furt


Slobozia: Patiseriile, la control

Patiseriile din Slobozia au fost marți, 18 ianuarie a.c., ținta unor controale efectuate de polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor în colaborare cu comisari ai Gărzii Financiare. Scopul principal ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 09:56
(8456 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune pentru siguranță

Acțiune de amploare, marți, 18 ianuarie, la Fetești. Polițiști din localitate, agenți ai posturilor de poliție arondate, elevi ai școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Cîmpina aflați în stagiul de ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 08:52
(7926 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești acțiune


Ialomița: Tineri prinși conducînd fără permis

Un tînăr de 19 ani din Țăndărei a fost prins de polițiști marți, 18 ianuarie a.c., în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Autoturismul a fost identificat în trafic, pe direcția ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 07:49
(7916 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Marți, 18 ianuarie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au descins la sediul unei societăți comerciale cu sediul în Slobozia. În urma verificărilor, polițiștii au descoperit ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 06:18
(8268 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Polițist mort într-un accident rutier

Un polițist de la Fetești a decedat într-un tragic accident rutier. Agentul de poliție Gabriel Naca nu se afla în timpul serviciului, era îmbrăcat civil și se deplasa cu mașina personală în municipiu. ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 16:21
(16241 vizualizări - 15 comentarii)


Țăndărei: Parfumuri contrafăcute vîndute de un ploieștean

Un ploieștean, R. Gheorghe, de 26 de ani, a fost surprins luni, 17 ianuarie, de jandarmi în timp ce încerca să vîndă parfumuri la prețuri derizorii. Bărbatul le-a spus jandarmilor că produsele le-ar fi ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 16:14
(9375 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Două accidente în două ore. O persoană a murit, alte două au fost rănite

Marți, 18 ianuarie, în jurul orei 17.30, pe raza localității Alexani, un TIR a izbit o căruță. Echipajul SMURD de la Detașamentul Urziceni s-a deplasat în cel mai scurt timp la fața locului, însă, din nefericire ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 11:47
(7674 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Ialomița: Traficant de persoane, încarcerat

Luni, 17 ianuarie, polițiștii ialomițeni au prins un bărbat, de 60 de ani, din localitatea Sinești, pe numele căruia Tribunalul Timiș a emis un mandat de excutare a pedepsei. Bărbatul a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:19
(8996 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Fără permis, la volan

Polițiștii din Urziceni au întocmit luni, 17 ianuarie, două dosare penale pentru doi tineri din Slobozia. Tinerii au fost prinși pe raza comunei Manasia, cînd polițiștii au oprit pentru control mașina în ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:18
(10894 vizualizări - 0 comentarii)


Fermierii pot accesa credite și de la Banca Transilvania

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește beneficiarilor plăților naționale directe complementare în sectorul zootehnic, la specia bovine, aferente anului în curs, că eliberează adeverințe ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:17
(10753 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cursuri pe fonduri europene la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița intenționează să organizeze cursuri de calificare pentru adulți prin accesarea unor programe de finanțare europene, pe resurse umane. Drept pentru care ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:16
(12403 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Ceața face victime pe șosele

Marți, 18 ianuarie, la Giurgeni s-a produs un accident de circulație. În timp ce un bărbat, de 25 de ani, din localitatea costănțeană Ovidiu, se deplasa la volanul unei mașini, a încercat să facă o manevră ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:13
(15327 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 17:45
(6741 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ceața dă bătăi de cap șoferilor

Ialomița: Ceața dă bătăi de cap șoferilor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră (9.45) pe raza județului traficul rutier se desfășoară în condiții de vizibilitate foarte redusă, nefiind înregistrate evenimente ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 09:41
(13219 vizualizări - 0 comentarii)


Un cal scos din groapă la Feteși, incendiu stins la Țăndărei

Pompierii militari de la Garda Fetești au intervenit vineri, 14 ianuarie, în jurul orei 20.40, pentru salvarea unui cal căzut într-o groapă ce avea o adîncime de circa 2,5 m, aflată în curtea unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2011, 11:24
(12289 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Adolescentă dispărută

Mihail Kogălniceanu: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu a fugit de acasă. Copila a plecat către școală marți, 11 ianuarie 2011, și nu a mai revenit acasă. Disperați, părinții fetei au mers la poliția din ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2011, 11:18
(12432 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Impozitare la venitul net pentru taximetriști

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice care sînt impuse la normă de venit că au fost publicate pe site-ul DGFP (ww.dgfpialomita.ro) normele de venit pentru ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 13:11
(14224 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Evaziune cu produse petroliere

În cadrul unei acțiuni complexe, la aceasta participînd polițiști din Urziceni, jandarmi, comisari ai Gărzii Financiare Ialomița precum și cadre ale Direcției Pentru Accize și Operațiuni Vamale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 13:03
(14436 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins la volan fără permis

Un echipaj de poliție rutieră din cadrul Poliței Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Brăila, ce se deplasa pe DN2A. La volan a fost identificat un bărbat, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 10:13
(10171 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: La furat de lemne

În timp ce efectuau controale cu privire la legalitatea transporturilor de material lemnos pe raza localității Bărcănești, polițiștii din Urziceni au depistat trei persoane, cu vîrste cuprinse între 16 ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:30
(10717 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan a refuzat recoltarea de sînge

Polițiștii au oprit în trafic pe DJ101, în localitatea Dridu, un autoturism condus de un bărbat, de 39 de ani, din comuna Movilița. Întrucît acesta emana halenă alcoolică, polițiștii i-au solicitat bărbatului ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:29
(10877 vizualizări - 2 comentarii)


Boboteaza la Fierbinți

Boboteaza la Fierbinți

Conform tradiției locale, joi, 6 ianuarie 2011, zi de mare Prăznuire al Botezului Domnului, după săvîrșirea Sfintei Liturghii și Sfințirea Mare a apei, enoriașii parohiei împreună cu preotul paroh Radu ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:23
(12701 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...