Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii

Comoara ascunsă a Muzeului Național al Agriculturii a fost scoasă la lumină, peste 12000 de exponate, ținute în depozitele Muzeului, fiind puse în valoare prin expoziții inedite. Primele piese din acest «tezaur» au fost prezentate publicului vineri, 8 iunie a.c. Este vorba despre cîteva tractoare și pluguri folosite în agricultura românească la începutul secolului XX...

Un patrimoniu impresionant
Depozitele Muzeului Național al Agriculturii din Slobozia dețin un «tezaur» impresionant. Este vorba despre peste 12000 de exponate, niciodată prezentate în fața publicului. Pentru a pune în valoare tradiția și cultura populară, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 14:55 (10002 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Răsturnare de situație în cazul dosarului «Mită la Poliția Locală Slobozia»

Șeful DGA Ialomița comandă procese?

Ultima oră: Cristinel Țaporea, agentul Poliției Locale Slobozia cercetat pentru «luare de mită», condamnat la un an de închisoare cu suspendare

Direct din sala de judecată, apărătorii celor doi agenți ai Poliției Locale Slobozia cercetați pentru luare de mită susțin că întreg procesul este o înscenare. Ofițerii Biroului Județean Ialomița au acționat la ordinele șefului lor, pentru că Ion Damian, «turnătorul» agenților, îi este rudă apropiată...

Filmul unui scandal
La jumătatea lunii aprilie, un scandal imens izbucnea la Slobozia. Cristinel Țaporea și Marian Bîrsan, doi agenți ai Poliției Locale din oraș, erau acuzați de luare de mită și trafic de influență, după ce Ion Damian a reclamat la Parchetul de pe lîngă Tribunalul... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2012, 20:28 (16985 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Țăndăreiul are o nouă administrație

Cristi Roman primar, Marin Popa viceprimar

Joi, 21 iunie a.c., a avut loc ședința festivă de învestire a administrației locale din Țăndărei. Cei 17 consilieri aleși au decis nominalizarea lui Marin Popa în funcția de viceprimar. Cristian George Roman, primarul orașului Țăndărei a declarat: «În următorii patru ani vom avea proiecte viabile, care să ajute comunitatea din Țăndărei. Sîntem aici pentru a sluji această comunitate!».

Vot supravegheat de la Centru
La ședința festivă a noii administrații din Țăndărei au participat președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, dar și vicepreședintele Ioan Martin... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2012, 19:47 (24110 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: «Pedofilul de la MB-uri», prins la Constanța

Slobozia: «Pedofilul de la MB-uri», prins la Constanța

După o anchetă minuțioasă care a durat luni de zile, pedofilul care a băgat spaima în toată Slobozia a fost prins în noaptea de 20/21 iunie a.c. Acesta se ascundea la Constanța. A fost imediat reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore. În prezent, se află în Centrul de Reținere și Arest al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița...

Acuzat de viol și corupție sexuală
Pedofilul care a cutremurat Slobozia are 38 de ani, locuiește în Miloșești și se numește Alexandru Corneliu Croitoru. Pe numele său procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, dar... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2012, 13:06 (12012 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu, cercetat de ANI

Vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu, cercetat de ANI

La sfîrșitul săptămînii precedente, Agenția Națională de Integritate a făcut publică, printr-un comunicat de presă, o listă cu 78 de consilieri județeni și locali cercetați pentru «încălcarea regimului juridic al conflictului de interese în materie administrativă și penală, precum și al incompatibilităților». Pe «lista rușinii» este trecut și numele lui Ștefan Mușoiu, vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița...

Poziția 46 are iz penal
Potrivit comunicatului de presă, cei 78 de consilieri județeni și locali au fost cercetați de Agenția Națională de Integritate în perioada... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 15:24 (13378 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Fotbal de probațiune

Slobozia: Fotbal de probațiune

În Ialomița, peste 250 de minori sau tineri aflați la vîrsta majoratului sînt obligați să răspundă lunar «prezent» la Tribunalul Ialomița. Sînt tineri care au comis fapte antisociale sau au comis infracțiuni cu caracter penal, dar care, aflați la prima abatere, au obținut clemență din partea instanțelor. În pauzele dintre două prezențe însă, tinerii sînt implicați în activități care își propun reintegrarea lor mai facilă în societate. O astfel de activitate a fost meciul de fotbal organizat de Direcția pentru Tineret Ialomița, în colaborare cu copiii instituționalizați în cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița...

Meci de nevoie... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 15:17 (13472 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Antreprenori la 17 ani

Au rezultate bune la învățătură, dar vor să se descurce și în afaceri. Au demonstrat-o peste 100 de liceeni ialomițeni care au participat joi, 14 iunie a.c., la «Tîrgul Micul Antreprenor», organizat la Slobozia. Atracția Tîrgului au fost designerii rochiilor de hîrtie și inventatorii tricoului care îți încarcă telefonul mobil...

Idei de afaceri inedite
Soluția pentru zilele caniculare care urmează este șapca cu ventilator. A fost inventată de un grup de elevi de clasa a IX-a de la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia. Tot ei au inventat și tricoul cu încărcător, foarte... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 15:08 (16308 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

«Nu putem stabili obiective, dacă nu avem date concrete!»

Marian Simion, antrenorul echipei de handbal CSM Unirea Slobozia

«Nu putem stabili obiective, dacă nu avem date concrete!»

Anul 2012 pare a marca un nou început pentru handbalul feminin slobozean. De destinul celui mai popular sport din orașul nostru se va ocupa și în următorii doi ani profesorul Marian Simion, omul care punea din nou handbalul local în drepturi în urmă cu 4 ani... Despre perspectivele și obiectivele senioarelor, dar și despre junioarele CSS Slobozia, în interviul de mai jos.
-Domnule profesor, veți fi pentru încă doi ani antrenorul Unirii Slobozia. Putem spune că ne aflăm în fața unui nou început pentru echipă?
-Eu așa îl văd! Contextul actual nu poate să ne dea speranțe decît pentru un nou început...
-Diferă în vreun fel situația din 2012 de cea din 2008, cînd s-au pus bazele echipei?... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 15:01 (12013 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Ceață pe banca tehnică

Deși a rămas mai puțin de o săptămînă pînă la reunirea lotului galben-albastru, situația în privința băncii tehnice a Unirii Slobozia rămîne incertă. «Concret, nu este deocamdată nimic! Studiem mai multe variante, printre care se numără și continuarea colaborării cu actuala conducere. Probabil, pînă la sfîrșitul acestei săptămîni, se va ști numele antrenorului care va conduce echipa în Liga a II-a!» ne-a declarat managerul general al Unirii Slobozia, Constantin Prepeliță. Dacă apele nu se vor limpezi pînă luni, 25 iunie a.c., se ia în calcul chiar amînarea reunirii. Actualul tehnician Ion Ionescu are contract cu Unirea pînă la 30 iunie 2012 și, deocamdată, nu i s-a propus prelungirea. Surse din... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 14:59 (13058 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Baraj pentru Liga a III-a

Hai Rapid Fetești!

Mirecuri, 20 iunie 2012, este o zi importantă pentru fotbalul ialomițean. La sfîrșitul acestei zile ne putem bucura de o a doua participare în sezonul 2012-2013 a unei echipe din județul nostru în Liga a III-a. La 17,30 încep meciurile de baraj pentru stabilirea campioanelor de județ care vor face pasul către al treilea eșalon fotbalistic. Campioana județului Ialomița, Rapid Fetești se va deplasa la Berca, județul Buzău, unde va da piept cu reprezentanta Brăilei, Victoria Traian. Amănunte despre evoluția feteștenilor veți găsi după terminarea partidei pe www.independentonline.ro. Iubitorii fotbalului din Slobozia se vor putea bucura în aceeași... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 14:52 (13689 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jilavele: Șoferul unui microbuz cu 17 pasageri a adormit la volan! Teribil accident după ce microbuzul s-a răsturnat în șanț!

În dimineața zilei de marți, 19 iunie a.c., în jurul orei 5,30, un microbuz a fost implicat într-un accident rutier pe DN1D, în zona localității Jilavele. În urma tragicului eveniment, 3 copii și 9 adulți au fost răniți. La locul evenimentului s-au deplasat un ehipaj de descarcerare și un echipaj SMURD din cadrul Secției Urziceni, care au intervenit pentru scoaterea unei femei, de 62 ani, dintre fiarele contorsionate ale microbuzului și pentru acordarea primului ajutor medical si transportul la spital a trei victime, doi adulți și un copil. În cazul femeii de 62 ani a fost solicitat un elicopter SMURD, care a preluat-o și a transportat-o la un spital din București.
Potrivit polițiștilor... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 08:46 (15109 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Tenismenul slobozean Sorin Iordache, component al Echipei României U14

Federația Română de Tenis a făcut nominalizările oficiale pentru echipa națională masculină U14 a României care va participa, începînd cu 1 iulie a.c., la faza preliminară a Summer Cup European, ediția de vară a Europenelor pe echipe. România face parte din grupa D preliminară, alături de unele dintre cele mai puternice echipe din Europa: Danemarca, Marea Britanie, Spania, Portugalia, Serbia, Slovacia și Suedia. Sînt țări cu tradiție în tenis, cu unii dintre cei mai bine clasați juniori în Europa. Alaturi de Sorin Iordache, tenismenul legitimat la TenisCon, din echipa mai fac parte Alex Manole, din Bacău și Călin Manda, din Pitești, căpitan de echipă fiind Paul Bozdog, un reputat... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 08:36 (10272 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul sărăciei

Ialomița, județul sărăciei

Nivelul de trai al ialomițenilor este scăzut. De alegeri, cifrele arătau că populația Ialomiței are cele mai mici salarii, șomează în exces și tratează școala cu indiferență. N-avem străzi, rețele de canalizare și nici măcar unde sta la umbră. Mult promisele schimbări ne-au făcut să renunțăm la mersul la restaurante în favoarea meselor calde și gratis oferite de Cantina Socială Slobozia, iar cerșetoria este pentru mulți o afacere profitabilă. Fruntași la sărăcie, rămîne să așteptăm vremurile în care vom trăi mai bine...

Raiul săracilor...
Ialomița a ales, iar candidații nu au... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:27 (12545 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

O elevă de la Colegiul Național «Mihai Viteazul» la NASA

Maria crede că americanii au ajuns pe Lună

O elevă de la Colegiul Național «Mihai Viteazul» la NASA

Este un elev eminent. Participantă la toate olimpiadele școlare începînd cu clasa a V-a, olimpică la Chimie, premiantă a concursurilor de debate... Iar, de curînd, și-a înscris în palmares un premiu I, alături de echipa de 12 elevi din care a făcut parte, la un concurs internațional organizat de National Aeronautics and Space Administration (NASA). Suficient pentru a ne atrage atenția și a dori să aflăm mai mult despre ea...

O medicinistă interesată de spațiul cosmic
Maria Alexandra Ilie împlinește anul acesta 18 ani. Și este singurul elev din Slobozia care a reușit, anul acesta... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:17 (12487 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Marian Simion, încă 2 ani la CSM Unirea Slobozia

Handbal

Marian Simion, încă 2 ani la CSM Unirea Slobozia

Echipa de handbal feminin CSM Unirea Slobozia va fi condusă și în următorii trei ani de pe banca tehnică de profesorul Marian Simion. Conform surselor noaste, acesta va avea putere deplină în alcătuirea lotului și alegerea colaboratorilor din echipa tehnică. Obiectivul lui Marian Simion pentru primul an de contract va fi clasarea între primele trei echipe ale seriei, urmînd ca în al doilea an să se atace promovarea în Liga Națională. Lotul Unirii Slobozia se va reuni pentru pregătirea noului sezon pe 12 iulie. În perioada de pregătire este stipulată și plecarea într-un cantonament de 12 zile. În ceea ce privește adversarele Unirii din campionatul următor, vă putem spune că am scăpat de Terom ... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:11 (10138 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Rapid Fetești, campioană

Fotbal, Liga a IV-a

Rapid Fetești, campioană

Sîmbătă s-a tras cortina peste campionatul Ligii a IV-a. După una dintre cele mai încrîncenate ediții, cu șase pretendente la supremație, s-a desemnat în sfîrșit cîștigătoarea. Toate cele șase echipe din grupul fruntaș s-au perindat pe prima poziție dar, în final, Rapid Fetești s-a dovedit cea mai bună. Feteștenii și-au conservat avantajul de 3 puncte pe care îl aveau înaintea ultimei etape, după ce au trecut la pas de Spicul Colelia. În rest, rezultate previzibile peste tot. Poate surprinde doar victoria obținută de Olimpia Brazii în fața Voinței Reviga cu un categoric 10-3. În privința retrogradatelor, cunoaștem un singur nume: Andrias Andrășești. Restul ecuației se va rezolva după ce vom cunoaște... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:08 (14733 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Patru jucători, puși pe liber

Ocupantă a locului 5 în recent încheiatul campionat al Ligii a III-a, Viitorul Axintele a intrat în vacanță. Reunirea lotului pentru următorul campionat este programată pentru 2 iulie. În cadrul pregătirii de vară s-a stabilit și un cantonament de 10 zile care va avea loc la Rîșnov, locație devenită deja tradițională pentru alb-verzi. În privința lotului trebuie spus că s-a renunțat deja la 4 jucători. Este vorba despre portarul Cornel Florea, mijlocașul central Dumitru Munteanu și mijlocașii stînga Cătălin Toader și Mihai Cană. Toți patru făceau parte din grupul care participase la promovarea Viitorului în liga a III-a. În acest moment «ultimul mohican» al acelei formații este Ionel Sava, a treia... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:07 (9986 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Tenis de cîmp

CSS Slobozia se pregătește pentru Naționale

Vara lui 2012 debutează cît se poate de fierbinte pentru tenisul juvenil slobozean. După succesul remarcabil al lui Sorin Iordache la Naționalele de 14 ani, a venit rîndul micilor tenismeni ai CSS Slobozia să-și încerce puterile la o competiție de aceeași anvergură. Urmează în acest sens trei săptămîni de foc. Astfel, pe 18 iunie debutează Campionatul Național de Tenis adresat categoriei 12 ani. Se așteaptă, firește, la această competiție rezultate cît mai bune de la Alexia Gîndac și Ștefan Andreescu, ambii aflați la primul an al acestei categorii. Cele mai mari speranțe sînt puse în racheta lui Cristian Andreescu, favorit numărul 5, care poate ataca din această postură podiumul.
Mezinii visează la medalii... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:05 (9085 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Directorul Frâncu, spaima Codului Etic

Doi ani de teroare la CNMV

Directorul Frâncu, spaima Codului Etic

Profesorul Daniela Ciocea îl acuză pe directorul Colegiului Național «Mihai Viteazul», Paul Frâncu de «superficialitate, ignoranță și discriminare». Profesoara susține că de doi ani și mai bine este terorizată de Paul Frâncu și că acesta abuzează de poziția pe care o deține pentru a conduce discreționar instituția. În mod paradoxal, în urmă cu trei ani, Paul Frâncu aducea același gen de acuze directorului Vitalie Buzu, al cărui post l-a vînat timp de mai mulți ani...

Reclamație la Inspectoratul Școlar
După doi ani de abuzuri și șicane, profesorul Daniela Ciocea rupe omerta care... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 19:42 (109445 vizualizări - 96 comentarii)

EVENIMENT

Amonil refuză reeșalonarea datoriilor Urban!

Ultimatum pentru furnizorul local de apă

Amonil refuză reeșalonarea datoriilor Urban!

Conducerea SC Urban a informat Consiliul Local Slobozia că societatea suportă presiuni financiare imense, cărora nu le mai poate face față. Cea mai mare amenințare vine din partea SC Amonil, care refuză încheierea unui grafic de reeșalonare a datoriilor și anunță că va face toate diligențele necesare pentru «recuperarea întregii creanțe, prin toate mijloacele permise de lege!».

Urban, aruncată în corzi
Joi, 31 mai a.c., în cadrul ședinței festive de încheiere a mandatului actualului Consiliu Local Slobozia, conducerea SC Urban a informat plenul Consiliului Local (AGA) că a primit un ultimatum din partea SC Amonil. Potrivit acestuia, SC Amonil refuză reeșalonarea... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 19:08 (12502 vizualizări - 6 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
232 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Finala concursului «Zărzărică, Zărzărea», desfășurată la Slobozia

Vineri, 25 mai 2018, Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița va găzdui finala celei de a 26-a ediții a concursului de folclor «Zărzărică, Zărzărea». În competiție vor intra cele mai bune ansambluri ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2018, 19:55
(4259 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița la «Zilele Sloboziei»

Verificări amănunțite în rândurile comercianților de produse alimentare care au participat la manifestările dedicate «Zilelor Sloboziei». Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2018, 19:40
(3904 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Servicii Publice Slobozia SRL
cu sediul în str. Lujerului, nr. 3,
loc. Slobozia, jud. Ialomița

angajează paznic
cu atestat de pază, cu normă întreagă,
pentru punctul de lucru
Cimitirul Uman Bora
Relații la telefon 0735/309.947

22 Mai 2018, 11:05


Slobozia: Și-a petrecut noaptea în canalul în care a căzut

Slobozia: Și-a petrecut noaptea în canalul în care a căzut

Un bărbat de 65 de ani, din Slobozia, și-a petrecut noaptea trecută în canalul pluvial în care a căzut, neputând să iasă de acolo. Canalul se află situat la marginea Sloboziei, într-o zonă foarte puțin ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2018, 14:59
(7441 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, E-Distribuție Dobrogea SA anunță faptul că, în perioada 21-26 mai 2018, în localitățile Munteni Buzău, Gârbovi, Nicolești ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 18:50
(5787 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Măsuri pentru ecocondiționalitate

Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură informează cu privire la faptul că pe site-ul instituției, ce poate fi accesat la adresa www.apia.org.ro a fost lansat «Ghidul fermierului ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 18:05
(6027 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Doi bărbați, în vârstă de 47 și 48 de ani, cu domiciliile în Fetești și Giurgeni, au fost sancționați de polițiști, fiind prinși pescuind ilegal în apele Brațului Borcea al Dunării. Aceștia foloseau unelte ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 17:40
(3901 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: 3 bombe au fost descoperite la groapa de gunoi

Săveni: 3 bombe au fost descoperite la groapa de gunoi

Pirotehniștii Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au ridicat  de la groapa de gunoi a comunei Săveni 3 elemente de muniție rămase neexplodate, de calibrul 152 mm. Alte două proiectile ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 15:52
(4768 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Olanda

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES, oferă 75 de locuri de muncă sezoniere în agricultură, de «muncitori în grădinărit-25 posturi», «procesori bulbi ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 12:40
(3871 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Competiția micilor pompieri

Elevii de gimnaziu din 4 localități ialomițene au participat joi, 17 mai 2018, la faza județeană a concursului «Prietenii Pompierilor». Competiția s-a desfășurat în incintele Liceului de Arte «Ionel Perlea ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2018, 18:20
(3615 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Activități preventive, susținute de polițiști

Efecte de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează în aceste zile acțiuni preventive în școlile și grădinițele din județ. Scopul activităților este acela de a le ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2018, 18:05
(4735 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat marți, 15 mai a.c., un ialomițean, de 45 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice fără a poseda permis de conucere pentru vreo categorie de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2018, 17:10
(3486 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au depistat un bărbat, de 42 de ani, din Fetești, pe numele căruia exista un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2018, 16:45
(6483 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere

La sfârșitul lunii aprilie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 5655 șomeri, din care 840 șomeri indemnizați, respectiv 4815 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2018, 18:15
(3377 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferiță din Urziceni, prinsă la volan cu 145 km/h în afara localității

O tânără de 33 de ani a rămas fără permis după ce a fost prinsă conducând pe DN21, în afara localității Drajna, cu 145 km/h. Mai mult, șoferița transporta scule electrice pentru care nu avea documente legale ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2018, 12:18
(7006 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Pelerinaj la moaștele Sfântului Ierarh Nicolae

Eveniment religios la Catedrala din Urziceni. În perioada 18-22 mai 2018, în incinta sfântului lăcaș de cult vor fi aduse moaștele Sfântului Ierarh Nicolae, de la Biserica «Sfântul Gheorghe Nou» din București ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 21:10
(6302 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Elevii și-au demonstrat abilitățile de salvatori

Echipajele de elevi din 4 școli și licee din județul Ialomița s-au întrecut în cadrul concursului «Cu viața mea apăr viața», competiție organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița anual ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 19:10
(11833 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs cu teme religioase la Urziceni

Protopopiatul Urziceni a organizat cea de a 15-a ediție a concursului cu teme religioase «Te Deum Laudamus». În competiție s-au întrecut elevi din Urziceni, Jilavele, Valea Măcrișului și Grindu, care au ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 18:40
(4282 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Movilița

Pompierii din Urziceni au intervenit pentru descarcerarea unui bărbat de 68 de ani, implicat într-un accident rutier. Evenimentul s-a produs în zona localității Movilița, acolo unde conducătorul auto a ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 18:20
(4923 vizualizări - 0 comentarii)


Încep «Zilele Municipiului Slobozia», ediția a XVIII-a

Luni, 14 mai 2018, se deschid manifestările dedicate «Zilelor Municipiului Slobozia». Ca și în edițiile precedente, autoritățile locale au pregătit și în acest an competiții dedicate copiilor, spectacole ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 14:55
(9763 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Movilița. Patru suspecți au fost reținuți!

Polițiștii din Ilfov au efectuat în dimineața zilei de joi, 10 mai a.c.,  4 percheziții domiciliare la tot atâția suspecți, acuzați de furturi prin metoda «Sinești». Aceștia ar fi sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 11:10
(9795 vizualizări - 0 comentarii)


Cai transportați fără documente, depistați de DSVSA Ialomița

Vineri, 4 mai 2018, consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au verificat două autoutilitare ce transportau 15 cabaline de la Slobozia către Mizil. Controlul a urmărit aspecte privind identificarea animalelor ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2018, 18:10
(3416 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

PREMIER
Transport Auto SRL
angajează
șoferi profesioniști,
categ. C+E,
cu minim de experiență

salariu atractiv
Relații la sediul firmei
Șos. Brăilei, nr. 5, Slobozia
telefon 0733/449.841

8 Mai 2018, 18:05


ISU Ialomița atenționează asupra elementelor de muniție neexplodată găsite

ISU Ialomița atenționează asupra elementelor de muniție neexplodată găsite

Pe tot teritoriul țării regăsim și astăzi elemente de muniție neexplodată (grenade, proiectile, bombe de aviație etc.) care datează din timpul războaielor mondiale. Ele au fost aruncate atunci și, din diverse ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2018, 18:00
(7298 vizualizări - 0 comentarii)


alătură-te echipei noastre!

căutăm fete frumoase,
responsabile, dicție bună,
minim talent actoricesc,
prezență scenică,
domiciliul în Slobozia,
disponibilitate maximă în week-end
pentru interpretarea
URSITOAREI BUNE
în scenete pentru botez și nuntă
dacă dorești să faci parte
din echipa noastră,
contactează-ne
la telefon 0762/608.918

8 Mai 2018, 17:15


Hoți din Movilița, reținuți

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Coșereni au identificat doi bărbați de 31, respectiv 46 de ani, bănuți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Persoanele bănuite au fost reținute pe bază ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2018, 17:10
(4906 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferul spaniol care a provocat accidentul de la Stelnica, arestat preventiv

Luni, 7 mai a.c., un bărbat de 65 de ani a fost arestat preventiv pentru săvârșirea infracțiunilor de «ucidere din culpă», «vătămare corporală din culpă» și «conducere a unui autovehicul ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2018, 17:05
(5749 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Nepoată și bunică, ucise de un șofer spaniol

Grav accident rutier petrecut în comuna ialomițeană Stelnica, în cursul serii de duminică, 6 mai 2018. O fetiță de 8 ani și bunica ei, în vârstă de 58 de ani, au murit pe loc după ce au fost călcate de ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 17:39
(8027 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Incendiu la o casă în construcție

Flăcările au cuprins o casă, aflată în construcție, în data de duminică, 6 mai 2018, în jurul orei 11,00, în condițiile manifestării unor rafale de vânt puternice. Pompierii de la Garda de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 15:45
(4802 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ialomița: Animale salvate de pompieri

3 apeluri pentru salvarea a două bovine și a unei cabaline s-au primit la sfârșitul săptămânii precedente de la cetățeni. Dacă în cazul a două bovine, una căzută într-un șanț din comuna Dridu, iar alta ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 15:35
(4436 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...