Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Patru jucători, puși pe liber

Ocupantă a locului 5 în recent încheiatul campionat al Ligii a III-a, Viitorul Axintele a intrat în vacanță. Reunirea lotului pentru următorul campionat este programată pentru 2 iulie. În cadrul pregătirii de vară s-a stabilit și un cantonament de 10 zile care va avea loc la Rîșnov, locație devenită deja tradițională pentru alb-verzi. În privința lotului trebuie spus că s-a renunțat deja la 4 jucători. Este vorba despre portarul Cornel Florea, mijlocașul central Dumitru Munteanu și mijlocașii stînga Cătălin Toader și Mihai Cană. Toți patru făceau parte din grupul care participase la promovarea Viitorului în liga a III-a. În acest moment «ultimul mohican» al acelei formații este Ionel Sava, a treia... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:07 (9986 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Tenis de cîmp

CSS Slobozia se pregătește pentru Naționale

Vara lui 2012 debutează cît se poate de fierbinte pentru tenisul juvenil slobozean. După succesul remarcabil al lui Sorin Iordache la Naționalele de 14 ani, a venit rîndul micilor tenismeni ai CSS Slobozia să-și încerce puterile la o competiție de aceeași anvergură. Urmează în acest sens trei săptămîni de foc. Astfel, pe 18 iunie debutează Campionatul Național de Tenis adresat categoriei 12 ani. Se așteaptă, firește, la această competiție rezultate cît mai bune de la Alexia Gîndac și Ștefan Andreescu, ambii aflați la primul an al acestei categorii. Cele mai mari speranțe sînt puse în racheta lui Cristian Andreescu, favorit numărul 5, care poate ataca din această postură podiumul.
Mezinii visează la medalii... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:05 (9086 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorul Frâncu, spaima Codului Etic

Doi ani de teroare la CNMV

Directorul Frâncu, spaima Codului Etic

Profesorul Daniela Ciocea îl acuză pe directorul Colegiului Național «Mihai Viteazul», Paul Frâncu de «superficialitate, ignoranță și discriminare». Profesoara susține că de doi ani și mai bine este terorizată de Paul Frâncu și că acesta abuzează de poziția pe care o deține pentru a conduce discreționar instituția. În mod paradoxal, în urmă cu trei ani, Paul Frâncu aducea același gen de acuze directorului Vitalie Buzu, al cărui post l-a vînat timp de mai mulți ani...

Reclamație la Inspectoratul Școlar
După doi ani de abuzuri și șicane, profesorul Daniela Ciocea rupe omerta care... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 19:42 (109474 vizualizări - 96 comentarii)

EVENIMENT

Amonil refuză reeșalonarea datoriilor Urban!

Ultimatum pentru furnizorul local de apă

Amonil refuză reeșalonarea datoriilor Urban!

Conducerea SC Urban a informat Consiliul Local Slobozia că societatea suportă presiuni financiare imense, cărora nu le mai poate face față. Cea mai mare amenințare vine din partea SC Amonil, care refuză încheierea unui grafic de reeșalonare a datoriilor și anunță că va face toate diligențele necesare pentru «recuperarea întregii creanțe, prin toate mijloacele permise de lege!».

Urban, aruncată în corzi
Joi, 31 mai a.c., în cadrul ședinței festive de încheiere a mandatului actualului Consiliu Local Slobozia, conducerea SC Urban a informat plenul Consiliului Local (AGA) că a primit un ultimatum din partea SC Amonil. Potrivit acestuia, SC Amonil refuză reeșalonarea... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 19:08 (12502 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Un elev de 17 ani de la Școala nr. 6 a încercat să treacă dintr-o clasă în alta pe exteriorul clădirii!

În cursul zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 11,00, Poliția a fost sesizată de către o elevă a unei școli generale din Slobozia despre faptul că un coleg a căzut de la etajul 2 al școlii unde desfășoară orele de curs. La fața locului s-a deplasat de urgență o echipă de cercetare din cadrul Biroului de Investigații Criminale, care a stabilit că, în timpul pauzei de la ora 11,00, un elev de 17 ani, a încercat să treacă dintr-o sală de curs în alta pe exteriorul clădirii, pășind pe o bordură îngustă, moment în care s-a dezechilibrat și a căzut de la etajul 2 al clădirii. Tînărul a fost transportat la Spitalul Județean Slobozia pentru acordarea de îngrijiri medicale, ulterior fiind transferat... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 14:51 (16247 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Carambol în zona E14 după ce un șofer a forțat culoarea galbenă!

Accident de circulație la intersecția bulvardului Unirii cu strada Lacului din Slobozia. Un șofer, care a forțat culoarea galbenă a semaforului, a lovit un alt autoturism care circula regulamentar. În urma impactului, 4 mașini au fost avariate și două persoane au fost rănite...
Din primele cercetări, vina pentru producerea accidentului îi aparține șoferului unui autoturism BMW, înmatriculat IL 28 GMY. Acesta circula pe bulevardul Unirii, iar la intersecția cu strada Lacului a forțat culoarea galbenă a semaforului, lovind un autoturism Volkswagen, înmatriculat IL 20 MVL, care circula regulamentar în direcția strada Lacului-Episcopiei. La rîndu-i, autoturismul VW a ricoșat într-o mașină parcată... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 21:07 (15924 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Motociclist» fără permis, implicat într-un accident rutier spectaculos în sensul giratoriu de la intrarea în oraș

Slobozia: «Motociclist» fără permis, implicat într-un accident rutier spectaculos în sensul giratoriu de la intrarea în oraș

Motocicliștii sînt un adevărat pericol pe șosele. A demonstrat-o un tînăr de 23 ani, din Slobozia. În momentul în care a vrut să treacă prin sensul giratoriu de la intrarea în oraș, acesta a atins bordura și s-a răstunrat. Mai grav este faptul că tînărul nu deținea permis de conducere!
Martori ai evenimentului susțin faptul că motociclistul de ocazie a intrat în sensul giratoriu cu o viteză amețitoare. S-a apropiat prea mult de bordură, a trecut peste și s-a răsturnat cu motorul. Motocicleta a fost distrusă și, instant, «motociclistul» a zburat cîțiva metri pînă la locomobilul amplasat în mijlocul sensului giratoriu. A fost rănit și transportat de urgență la Spitalul Județean Slobozia.
... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 17:51 (35751 vizualizări - 33 comentarii)

POLITICĂ

Paros, «condamnat» să rămână în PER 4 ani

Vae victis!

Paros, «condamnat» să rămînă în PER 4 ani

Radu Paros, candidatul Partidului Ecologist Român, a organizat joi, 14 iunie a.c., prima conferință de presă după pierderea alegerilor locale. Paros a declarat cu acest prilej că Teculescu Mădălin, unul dintre contracandidații săi, este «un micinos și un securist»...
Radu Paros, candidatul PER la funcția de primar al Sloboziei, a organizat o conferință de presă în care și-a precizat poziția după pierderea alegerilor locale.
«Ne pregătim pentru alegerile de peste patru ani...» a explicat pentru început acesta, în încercarea de a masca înfrîngerea radicală suferită. Reamintim că Radu Paros s-a clasat pe ultimul loc din cei patru candidați cotați cu șanse reale la funcția de primar al... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 17:14 (21422 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

50% DA, 50% BA(c)!

Ultima zi de liceu, prima zi de BAC

50% DA, 50% BA(c)!

La umbra alegerilor electorale, luni, 11 iunie a.c., a avut loc debutul examenului de Bacalaureat. Independent a fost acolo pentru a «prinde» pulsul a cîțiva dintre cei peste 2500 de elevi de liceu care susțin examenele de competență zilele acestea. Motivul acestei curiozități îl reprezintă o ultimă declarație a Luminiței Barcari, fost inspector general școlar... «Cred că doar 50 la sută dintre elevii ialomițeni vor promova examenul!» a declarat ex-oficialul instituției.

La Bacul lăudat
Luni la orele 11,00, curtea Liceului Pedagogic din Slobozia e animată ca-ntr-o zi de școală obișnuită. Pe candidații însă îi recunoști usor. Băieții au cămășile descheiate la guler, părul îndreptat cu drotul în creastă și fumează țigări light cu aerul acela studiat, a la James Dean. Fetele vorbesc puțin și sînt decent îmbrăcate. Mai decente decît în tot anul școlar la un loc. Se lasă rugați, dar cînd vorbesc au păreri ferme.... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 15:46 (12563 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jocul de poker online, disponibil pe site-uri de prestigiu

Dintre jocurile de carti, cel mai de succes este, la nivel mondial, jocul de poker. Multi romani au fost obisnuiti cu acest joc in modul sau traditional, astfel ca deja cunosc, macar in parte, limbajul de specialitate si regulile generale.

In ultimii ani, site-urile internationale de poker online au ajuns sa aibe tot mai multi vizitatori fideli, care descarca software-ul pentru joc si care isi fac cont de utilizatori, jucand gratuit sau pe bani - fiecare in functie de preferinte.

Site-urile internationale de poker online au in general, in functie si de licentele pe care le primesc, variante disponibile in multe tari, inclusiv in Uniunea Europeana. Astfel, jocul este oricum... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 15:34 (10084 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: poker

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Hoțul care a «spart» zeci de taxiuri, prins!

A fost prins «spaima taxiurilor»

Slobozia: Hoțul care a «spart» zeci de taxiuri, prins!

«Spaima taxiurilor» din Slobozia a fost reținut. Hoțul care «spărgea» mașinile de taxi și fura bani, casetofoane sau baterii auto a fost prins. Cei care i-au dat de urmă sînt agenții din cadrul Poliției Slobozia. S-a întîmplat în seara zilei de marți, 12 iunie a.c. Este vorba despre un tînăr, de 20 ani, din Ciulnița...
Timp de cîteva luni, taximetriștii și firmele de taxi din Slobozia au fost în alertă. Un hoț spărgea mașinile de taxi și fura tot ce-i stătea la îndemînă. Suspectul sustrăgea bani, casetofoane și chiar baterii auto. În seara zilei de 12 iunie, polițiștii slobozeni au reușit să îi dea de urmă. Este vorba despre un tînăr, de 20 ani, din localitatea Ciulnița. Acesta a fost prins... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 13:30 (5039 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Avem 19 primari, cu 5 mai mult decât în 2008!»

Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița

«Avem 19 primari, cu 5 mai mult decît în 2008!»

Președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică nu renunță la lupta politică. Cel puțin așa a reieșit după conferința de presă de marți, 12 iunie a.c. «Avem 19 primari, cu 5 mai mult decît în 2008!» a declarat el la prima conferință de presă de după alegeri. Procentul de voturi obținut de către Alianța pentru Ialomița în județ se apropie de 20%...

Mai mult decît în 2008
Marți, 12 iunie a.c., la orele 16,00, PD-L Ialomița a făcut primele declarații publice legate de rezultatul alegerilor. Președintele PD-L, Cazacu Marinică, a declarat că, deși nu este mulțumit de rezultatul votului... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2012, 13:20 (20721 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Criza «băncuțelor» descentralizate

Ialomița: Criza «băncuțelor» descentralizate

Școlile din Ialomița sînt în criză de mobilier pentru clasele pregătitoare, directorii insituțiilor de învățămînt neavînd fonduri suficiente pentru dotarea sălilor. Peste 2000 de copii riscă să învețe în picioare...

Măsuri de criză
Ministerul Educației a promis alocarea fondurilor pentru dotarea claselor pregătitoare cu mobilier și materiale didactice. Potrivit planului, Ministerul va organiza la nivel național o licitație prin care va asigura mobilierul tuturor claselor din țară. Alături de Prahova, Giurgiu și municipiul București, județul Ialomița ar fi trebuit să primească... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:54 (7822 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Jaf la votul mare în Ialomița

Jaf la votul mare în Ialomița

După 4 ani de așteptare, electoratul ialomițean a votat din nou pentru un județ roșu. USL a cîștigat peste 60 la sută din administrațiile locale, cu un partener PNL șters și insignifiant... Consiliul Județean Ialomița a fost adjudecat de către USL cu un procent covîrșitor (65%). Și, în ciuda faptului că PD-L a reușit să-și adjudece mai multe administrații locale decît în 2008, polarizarea politică, dacă se poate vorbi despre așa ceva într-un județ atît de sărac precum Ialomița, a devenit evidentă. Toate aceste afirmații cu valoare relativă pălesc în fața unui adevăr trist și revoltător: în Ialomița, la alegerile din 10 iunie 2012, s-a furat! S-a furat crunt, s-a furat metodic, s-a furat peste... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:28 (12967 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reviga: Răspopitul Pandelică oficiază ilegal slujbe de înmormîntare

Scandalul fețelor bisericești de la Reviga este departe de a se fi încheiat. Mai mulți localnici au cerut marți, 12 iunie a.c., ca slujba de înmormîntare a unui apropiat să fie oficiată de răspopitul Casian Pandelică. Fostul preot a oficiat slujba în poarta cimitirului...
N-a fost chip ca răposatul să fie dus la biserica din Reviga și înmormîntat după canoane. Apropiații defunctului i-au interzis actualului preot din localitate să oficieze slujba. Au cerut insistent ca ceremonia să fie făcută de răspopitul Casian Pandelică. După mai bine de trei ore de așteptare în fața cimitirului, sufletul celui trecut în neființă a luat calea cerului abia după apariția fostului preot. Spiritele încinse... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:21 (43352 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Maria Ionașcu, «alungată» de la Liceul Pedagogic

Nici nu s-a instalat bine în fruntea Inspectoratului Școlar Ialomița că Otilia Dumitru, proaspăta inspector general școlar, a și început schimbările în sistem. Marți, 12 iunie a.c., a schimbat-o pe Maria Ionașcu din funcția de director al Liceului Pedagogic «Matei Basarab», în locul acesteia fiind numită Nica Balaciu.
Astfel, Otilia Dumitru și-a încălcat promisiunea făcută în cadrul conferinței în care a preluat funcția de inspector școlar general. «Nu voi face nicio schimbare în sistem» declara domnia sa în urmă cu aproximativ o săptămînă. Ei bine, imediat după alegeri, lucrurile s-au schimbat. Prima schimbare a fost cea a conducerii Liceului Pedagogic «Matei Basarab»din Slobozia, fiind... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:19 (39367 vizualizări - 37 comentarii)

SPORT

«În Liga a II-a lucrurile nu vor fi deloc ușoare...»

Ion Ionescu, antrenor Unirea Slobozia

«În Liga a II-a lucrurile nu vor fi deloc ușoare...»

Vrînd-nevrînd trebuie să recunoaștem că, o mare parte din meritul promovării Unirii Slobozia în Liga a II-a, după aproape 2 decenii de obscuritate pe harta fotbalului, îi aparține lui Ion Ionescu. Așa cum am făcut și la finele turului, l-am abordat și acum pentru un interviu pe antenorul principal al Unirii.
-Domnule Ionescu, iată-ne promovați. A fost greu, a fost ușor?
-A fost un campionat cu puține meciuri ușoare, dar important este că ne-am atins obiectivul!
-Cum ați reușit să îi țineți pe băieți concentrați avînd în vedere faptul că distanța față de urmăritoare, ajunsă chiar la 14 puncte, îmbia la relaxare?
-A fost... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:08 (10436 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Tunari 1-0

Uimiți-i pe cei mari!

68 puncte strînse din 21 victorii, 5 egaluri și doar 2 înfrîngeri! O promovare obținută într-un ritm care i-a lăsat la 10 puncte în spate pe urmăritorii de la CS Afumați. Un lot restrîns, sabotat de dezertări în timpul jocului, cum s-a întîmplat cu Tudor sau Chiorcău. Dar un lot format din băieți harnici, ambițioși și mulți dintre ei polivalenți...

Victorie de adio pentru Liga a III-a
Unirea și-a luat rămas bun, sperăm pentru totdeauna, de la al treilea eșalon, printr-un succes la limită în fața celor de la CS Tunari. A fost 1-0 prin reușita lui Viorel Gheorghe (’70), într-un... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:07 (12444 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-ACS Berceni 2-1

Buni pînă la capăt

Viitorul Axintele încheie în forță un retur în care s-au înclinat doar în fața Unirii Slobozia, dîndu-i și liderului bătăi serioase de cap. «Ar fi culmea să nu fim mulțumiți de ceea ce am obținut în acest campionat. Am avut un retur foarte bun, după ce în tur ne aflam într-o situație ingrată...» ne-a declarat antrenorul Ion Nica, omul de care se leagă tehnico-tactic ascensiunea din ultimii ani a alb-verzilor.

Au confirmat și cu Berceniul
Ultima etapă le-a scos în față axintenilor un adversar greu de bătut, ACS Berceni. Viitorul și-a onorat statutul de lider al returului și a controlat... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:05 (13689 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Scandal electoral la ANL 2007

Specialiștii Sloboziei, datori 30 mii de lei la întreținere

Scandal electoral la ANL 2007

Jumătate dintre specialiștii «cazați» în blocul ANL 2007 nu și-au plătit datoriile de ani buni. Locatarii bun platnici amenință că se vor revolta împotriva Primăriei Slobozia. Tudorița Rusen, angajată a instituției, are datorii de 3671 de lei. Alexandru Stoica, primarul interimar al orașului, spune că «în bloc sînt angajați ai tuturor instituțiilor»...

De două săptămîni cu gazele tăiate
Locatarii celor două scări ale blocului ANL 2007 din Slobozia s-au împărțit în două tabere. Pe de o parte sînt datornicii, iar de cealaltă parte oamenii care au plățile la zi. Sînt revoltați. De două săptămîni încălzesc apă la aragaz pentru... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2012, 12:56 (13624 vizualizări - 8 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
247 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

În Ialomița se circulă în condiții de iarnă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că pe majoritatea arterelor de pe raza județului Ialomița se circulă în condiții de iarnă. Nu există tronsoane de drum închise circulației, traficul ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2009, 14:46
(12146 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți din mașini, prinși în flagrant

Hoți din mașini, prinși în flagrant

Polițiștii au identificat un grup format din patru suspecți, acuzați că au acționat pe raza municipiului Slobozia și orașului Țăndărei, săvîrșind zece furturi din autoturisme. În cursul zilei de miercuri ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2009, 14:44
(11956 vizualizări - 0 comentarii)


Viscolul-41 de localități fără energie electrică, Slobozia fără apă

Potrivit subprefectului Gigi Petre, «viscolul a afectat rețelele electrice din întreg județul Ialomița, parțial sau integral 41 de localități rămînînd fără energie electrică». «Noaptea trecută a fost un ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2009, 16:28
(11302 vizualizări - 0 comentarii)


Camioanele de peste 7,5 tone, interzise în trafic de prefectul Teculescu

Camioanele de peste 7,5 tone, interzise în trafic de prefectul Teculescu

Din cauza blocajelor din trafic, prefectul Mădălin Teculescu a emis astăzi, la orele 10,45, o dispoziție prin care interzice circulația autovehiculelor cu o greutate mai mare de 7,5 tone pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2009, 14:47
(11495 vizualizări - 0 comentarii)


Permanență 24 din 24 la sediul DSV

Printr-un comunicat de presă, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, în perioada 19 decembrie 2009-3 ianuarie 2010, în scopul prevenirii apariției unor evenimente ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2009, 14:37
(12822 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționare pentru șoferi

Atenționare pentru șoferi

Polițiștii ialomițeni avertizează conducătorii autovehiculelor de mare tonaj că la intrare în localitățile Slobozia și Urziceni au fost instituite filtre ce restricționează accesul mașinilor neechipate ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 16:55
(10083 vizualizări - 1 comentariu)


Bătrân omorât pe loc

Bătrîn omorît pe loc

În localitatea Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unui pieton. Astfel, luni, 14 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, pe DN 2, un pieton, în timp ce se angajase în traversarea ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 14:37
(12217 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi în trafic de peste 500 de milioane

Serviciul Rutier Ialomița a monitorizat, în perioada 7-13 decembrie 2009, traficul rutier pe toate arterele importante ale județului. Astfel, polițiștii au aplicat 207 sancțiuni contravenționale, 109 dintre ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 14:28
(11798 vizualizări - 0 comentarii)


Birou pentru eliberarea de caziere judiciare, la Urziceni

De marți, 15 decembrie a.c., și municipiul Urziceni are un Birou pentru eliberarea de certificate de cazier judiciar. Așadar, de la orele 14,00, la sediul Poliției Municipiului Urziceni, a fost inaugurat ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 14:18
(15365 vizualizări - 0 comentarii)


Selecție pentru studenții care doresc să lucreze în Germania

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada vacanței de ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:40
(10991 vizualizări - 0 comentarii)


«Sărbătoarea colindului», la Slobozia

«Sărbătoarea colindului», la Slobozia

Vineri, 18 decembrie, autoritățile locale dau startul sărbătorilor de iarnă. Anul acesta, Consiliul Județean Ialomița, Centrul Județean pentru Promovarea Culturii Tradiționale, Consiliul Local Slobozia ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:38
(10289 vizualizări - 0 comentarii)


Polei și zăpadă

Polei și zăpadă

În Ialomița se acționează deja cu 16 utilaje dotate cu lamă și răspînditori material antiderapant și 6 unimoguri, fiind permanent ținută legătura cu reprezentanții Secției de Drumuri Naționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:36
(12120 vizualizări - 0 comentarii)


Direcția Sanitară-Veterinară atenționează

Direcția Sanitară-Veterinară atenționează

Printr-un comunicat de presă, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița atenționează populația, în scopul prevenirii de îmbolnăvire cu Trichinella spiralis (Trichineloză). Astfel ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2009, 13:22
(14578 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă în Anglia

Locuri de muncă în Anglia

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin Direcția EURES, va organiza anul următor, o bursă a locurilor de muncă sezoniere în sectorul agricol din Marea Britanie. Marea Britanie are nevoie ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 16:47
(14586 vizualizări - 1 comentariu)


Cod GALBEN, din 15 decembrie

Cod GALBEN, din 15 decembrie

În intervalul 15-17 decembrie 2009, județul Ialomița intră în Cod GALBEN, de ninsoare abundentă. Potrivit ANM, «începînd de marți, 15 decembrie, orele 12,00, va ninge în toate regiunile ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:35
(11796 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

La volan fără permis

În după amiaza zilei de vineri, 11 decembrie a.c., în jurul orei 16,30, polițiștii au depistat pe DN21, în afara municipiului Slobozia, un bărbat în vîrstă de 31 ani, în timp ce conducea un autoturism, ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:22
(13423 vizualizări - 0 comentarii)


Suspect de furt, identificat

Sîmbătă, 12 decembrie 2009, în jurul orelor 14,00, polițiștii din Armășești au fost sesizați de un prahovean ce deține o casă de vacanță pe raza comunei că, în zilele trecute, persoane necunoscute i-ar ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:19
(12349 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere

Accidente rutiere

O persoană și-a pierdut viața și alte șase au suferit vătămări corporale în acest week-end după ce au fost implicate în evenimente rutiere produse pe drumurile publice din Ialomița. • Astfel, primul eveniment ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2009, 15:17
(11821 vizualizări - 0 comentarii)


Fiul generalului Amza-sinucidere, accident sau crimă?

Fiul generalului Amza-sinucidere, accident sau crimă?

Sinucidere, accident sau crimă? Vineri, 11 decembrie, după-amiaza, unul dintre profesorii Universității particulare Nicolae Titulescu din Bucuresti s-a zdrobit de asfalt, dupa ce a căzut de la 10 metri ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2009, 08:32
(52660 vizualizări - 16 comentarii)


Au profitat de neatenția vînzătoarei și au furat banii

Polițiștii au fost sesizați marți, 8 decembrie 2009, prin 112, cu privire la faptul că persoane necunoscute au sustras o sumă de bani dintr-un magazin alimentar. Cercetările demarate au indicat că, în urmă ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 16:51
(10894 vizualizări - 0 comentarii)


«Contestația PSD, doar un joc de imagine»

«Contestarea rezultatului alegerilor din 6 decembrie nu este decît un joc de imagine al PSD, care vrea doar să-și explice eșecul electoral prin faptul că au fost furați la urne» se arată într-un comunicat ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 16:37
(11362 vizualizări - 0 comentarii)


Marea Debarasare, reluată

Marea Debarasare, reluată

Sîmbătă, 5 decembrie 2009, s-a reluat campania națională Marea Debarasare. Campania continuă să transmită populației mesajul inițial, creîndu-se astfel obișnuința de a se debarasa de deșeurile electrice ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 16:21
(12528 vizualizări - 0 comentarii)


APIA eliberează adeverințe

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a eliberat peste 30000 de adeverințe pentru beneficiarii formelor de sprijin gestionate deAPIA și care intenționează să acceseze credite de la băncile ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2009, 15:56
(13785 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea SPORT a fost actualizată!

Nu ratați cele mai noi articole despre sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 18:24
(16863 vizualizări - 0 comentarii)


Bancnote false

Bancnote false

La sfîrșitul lunii noiembrie 2009, la mai multe magazine de pe raza municipiului Urziceni, precum și la cele din Armășești și Bărbulești, s-au pus în circulație bancnote de 100 lei contrafăcute. Asupra ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 14:09
(13598 vizualizări - 0 comentarii)


Exercițiu cu pompieri la Kaufland

Exercițiu cu pompieri la Kaufland

Miercuri, 9 decembrie, orele 10,00, pompierii ialomițeni desfășoară un exercițiu la complexul comercial Kaufland. Exercițiul are drept scop modul de acțiune a sistemului de management și gestionare a situațiilor ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 14:08
(12215 vizualizări - 0 comentarii)


Dezbatere pentru protecția mediului la Pitești

Potrivit unui comunicat de presă, reprezentanții Agenției Regionale pentru Protecția Mediului Pitești anunță participarea la o dezbatere publică organizată, joi, 10 decembrie a.c., la Universitatea Constantin ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2009, 14:06
(14267 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton beat, victimă a unui accident rutier

În ziua alegerilor, duminică, 6 decembrie, în jurul orelor 18,45, prin 112 Poliția a fost sesizată asupra producerii unui accident rutier pe raza comunei Borănești. Astfel, în timp ce un tînăr, de 19 ani ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:52
(11473 vizualizări - 0 comentarii)


A intrat în stîlp

Neadaptarea vitezei la condițiile de drum este cauza unui accident rutier produs sîmbătă, 5 decembrie a.c., în jurul orelor 6,00, în comuna Brazii, eveniment în urma căruia a rezultat vătămarea corporală ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:44
(11473 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși la furat de sârmă din gard

Prinși la furat de sîrmă din gard

Sîmbătă, 5 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către un localnic despre faptul că a surprins doi bărbați în timp ce sustrăgeau plasa de la gardul din spatele ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:40
(12642 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...