Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Peste două luni rămânem fără lifturi!

Vești proaste pentru locatarii blocurilor din Slobozia

Peste două luni rămînem fără lifturi!

Potrivit unei informații neconfirmate oficial, 1 august 2012 este data limită pînă la care lifturile din Slobozia mai pot funcționa. «Mai bine fără decît cu lifturi!» spun locatarii care le folosesc. Oamenii consideră ascensoarele adevărate bombe cu ceas...

Lifturile groazei
Reprezentanții Inspecției de Stat pentru Controlul Cazanelor, Recipientelor sub Presiune și Instalațiilor de Ridicat (ISCIR), instituția care autorizează funcționarea fiecărui lift din România, păstrează o tăcere prudentă. «Conform cu directivele Uniunii Europene, o dată la 5 ani, lifturile sînt verificate... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2012, 19:20 (22902 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Rețea de traficanți de droguri, destructurată de polițiști

Ialomița: Rețea de traficanți de droguri, destructurată de polițiști

Cinci tineri, dintre care doi slobozeni, cu vîrste cuprinse între 20 și 34 ani, sînt acuzați de consum și distribuire de droguri. Timp de aproape un an, suspecții au plasat importante cantități de supefiante pe raza județelor Ialomița, Ilfov și București...
Cazul a fost instrumentat de polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, în colaborare cu procurori din cadrul DIICOT Ialomița. Cei cinci sînt acuzați de faptul că, în perioada noiembrie 2011-mai 2012, au consumat și distribuit droguri în Ialomița, Ilfov și București.
Pentru a proba activitatea infracțională a suspecților, anchetatorii au efectutat mai multe percheziții domiciliare. Potrivit unor surse... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2012, 15:39 (10202 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Două fetițe s-au otrăvit cu furadan la Miloșești, un bebeluș s-a înecat cu o corcodușă la Țăndărei!

Două fetițe din Miloșești au scăpat din ghearele morții ca printr-o minune. În seara zilei de miercuri, 16 mai a.c., copilele au înghițit cîteva boabe de porumb tratat cu furadan. Au fost salvate în timp util de medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia.
Micuțele au intrat în contact cu otrava în timp ce și-au vizitat bunica. Femeiea ținea boabele de porumb tratate cu furadan pentru a alunga șobolanii și le pusese într-un loc accesibil, astfel că fetițelor nu le-a fost greu să ajungă la ele. Imediat cum au înghiți respectivele boabe, copilele au început să se simtă rău. Au fost transportate de urgență la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Ele și-au petrecut noaptea sub supraveghere... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2012, 12:14 (11829 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, ACS Berceni 1-1 Unirea Slobozia

Ole, ole, Slobozia e în B!

Deși lucrurile sînt clare demult, abia în seara de marți, 15 mai 2012, matematica și-a spus cuvîntul în ceea ce privește promovarea Unirii Slobozia. În etapa a XXVII-a, elevii lui Ion Ionescu s-au deplasat la Berceni pentru a da piept chiar cu una dintre rivale, ACS din localitate. A fost o primă repriză bună pentru galben-albaștri, dar sterilă. Anghel și Cristea au trecut pe lîngă deschiderea scorului, iar Anghel chiar a reușit să bage mingea în plasă în debutul reprizei secunde dintr-o centrare a lui Ibrian, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid. A urmat o perioadă de relaxare a slobozenilor, cauzată de faptul că, la Afumați, Viitorul Axintele se impusese. Bercenarii au reușit să marcheze... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2012, 18:12 (14377 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Ambulanță implicată într-un accident

Miercuri, 16 mai a.c., în jurul orelor 15,30, o ambulanță a fost implicată într-un accident rutier, pe bulevardul Chimei din Slobozia. În salvare se afla un pacient care urma să fie transferat la Spitalul TBC Călărași...

Ceartă la locul accidentului Șoferul unei mașini Opel, înmatriculată IL 81 DFA, a încercat să vireze la stînga în intersecția străzii Răzoare cu bulevardul Chimiei. În timp ce se pregătea să efectueze manevra, a fost lovit în spate de ambulanță, înmatriculată cu IL 77 AMB. Din fericire, nu au fost înregistrate victime. În ambulanță se afla un pacient care urma să ajungă... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2012, 15:53 (11652 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gest extrem la Penitenciarul Slobozia: Un deținut și-a cusut buzele cu sîrmă!

Caz șocant la Penitenciarul Slobozia. Un deținut în vîrstă de 35 ani a recurs la un gest terifiant. În semn de protest,  bărbatul și-a cusut buzele cu sîrmă. Este unul dintre cei mai controversați pușcăriași și nu e prima dată cînd se automutilează...

Oaia neagră a Penitenciarului Slobozia
În toate celulele din Penitenciarul Slobozia, deținutul care s-a mutilat este cunoscut mai ceva decît un cal breaz. A fost închis în 2009 pentru furt calificat și mai are de executat doar cîteva luni pînă cînd va fi liber. Cu toate acestea, este nelipsit de la fiecare scandal care are loc în spatele gratiilor. În momentul în care este tras la răspundere, bărbatul protestează... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2012, 15:31 (8119 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Inexplicabil!

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Balotești 0-2

Inexplicabil!

Unirea începe să trăiască periculos, așa cum de multe ori li se întîmplă echipelor care se detașează în clasament și, aparent, scapă de griji. Au fost în această situație în ultimul deceniu Dinamo, Rapid sau chiar Real Madrid. Din fericire, aceste sincope sînt trecătoare și, în final, totul se termină cu bine...

Cel mai slab meci al sezonului
Unirea a întîlnit vineri, 11 mai, pe propriul teren, pe CS Balotești. Partida, contînd pentru etapa a 26-a, părea la îndemîna băieților lui Ion Ionescu, mai ales că ilfovenii s-au dovedit a fi o echipă mediocră, trecută în iarnă prin multe... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2012, 15:07 (8615 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Dunărea Călărași 1-0

Liderii returului

Viitorul Axintele este un fel de Concordia Chiajna a Ligii a III-a. Nimeni nu se aștepta la un parcurs atît de bun al echipei lui Ion Nica. Chiar dacă au jucat mai șters, alb-verzii au obținut vineri, 11 mai, în fața Dunării Călărași, a opta victorie a returului. Călărășenii au dat o replică dîrză profitînd și de cei 3 suspendați din tabăra axinteană: Stoica, Bogorodiță și, mai ales, nigerianul Ogodogbo Moses. A fost înscris un singur gol pe parcursul partidei, venit în minutul 25 pe traseul Toader-Șelaru-Novac. Cu această reușită, Petruș Novac (’25) ajunge la 8 goluri pentru Viitorul, toate în acest retur. Axintele își consolidează poziția a V-a cu 39 de puncte, rămînînd la 4 lungimi în urma... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2012, 14:05 (10125 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Tango feteștean

Nu mai este nici o surpriză! Titlul în Liga a IV-a se va decide între cele două echipe feteștene: Rapid și Viticola! Ambele s-au impus în ultima etapă. Rapidiștii i-au zdrobit pe cei de la Viticola Buzău cu un drastic 7-0, în vreme ce Viticola a trecut la limită într-un meci cu 9 goluri de pacifiștii de la Abatorul. La limpezirea apelor au contribuit substanțial cei de la Recolta Gheorghe Doja care i-au depășit oarecum surprinzător pe omonimii de la Gheorghe Lazăr. Succese au obținut și echipele din Amara sau Țăndărei, tardive din păcate pentru ei în ceea ce privește ierarhia la vîrf. În etapa viitoare, nu ne așteptăm la mari schimbări. Feteștencele au șanse foarte mari să adauge încă 3 puncte... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2012, 13:07 (11127 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sechestru asigurator pe bunurile lui Ștefan Poienaru-Grupul Agrofam

20 de ani de la înființare și zeci de dosare penale

Sechestru asigurator pe bunurile lui Ștefan Poienaru-Grupul Agrofam

Grupul de firme patronat de Ștefan Poienaru (milionar în euro sau dolari?) aniversează 20 de ani de la înființare. Agrofam, Agrofam Com, Vitifam, etc sau Grupul de firme Agrofam se poate lăuda cu o activitate destul de înfloritoare în județele Ialomița și Călărași. Printre alte «obiective» atinse de Poienaru, Grupul se poate «lăuda» și cu cele cîteva zeci de dosare penale... Așadar, bilanțul personajului nostru de roman (milionar în euro sau dolari?) nu pare chiar roz. După ani de zile în care autoritățile s-au făcut că plouă cînd neregulile Agrofam inundau Balta Ialomiței, actual Poienaru, la 20 de ani de la înființarea Grupului Agrofam, pare a avea probleme...
Așa cum ziarul nostru a dezvăluit... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2012, 20:29 (21144 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: O priză defectă a pus pe jar un bloc întreg

Panică la blocul D6 din Slobozia, în după-amiaza zilei de marți, 15 mai a.c. Din cauza unei prize defecte, un apartament era la un pas de a sări în aer. Din fericire, pompierii au intervenit la timp și au înlăturat pericolul.
În fața blocului, Grațiela Ilie, proprietara apartamentului, vorbește cu o vecină despre ceea ce s-a întîmplat. Din cap pînă în picioare, femeia este plină de funingine. «Eram la bucătărie și cînd am deschis ușa un fum negru ieșea din sufragerie. Am sunat imediat la 112 și am ieșit afară» spune femeia, cutremurată de teamă. Fumul negru a invadat scara întregului bloc. Cu mîna la gură, o bătrînă iese tușind. Pompierii intră în imobil și urcă repede pînă la etajul trei... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2012, 19:50 (9656 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Unirea Slobozia a terminat pe locul IV

Sîmbătă, 12 mai a.c., a fost ziua ultimului asalt dat în acest sezon de handbalistele slobozene. S-a întîmplat la Tîrgoviște, cu mult mai modesta Universitatea. Scor final 23-14 pentru Unirea, la pauză 8-5. Jocul mai șters din prima repriză ar avea cauze în faptul că fetele au început ziua de lucru de la cinci dimineața. Marie-Jeanne Kanda a fost principala marcatoare a echipei, cu 6 goluri. În fapt, cel mai productiv compartiment al echipei noastre a fost cel al extremelor, de unde s-au reușit 13 goluri. Remarcabil și debutul junioarei Adina Nistor care, în cele 10 minute cît a fost pe teren, a reușit două goluri frumoase, din postura de inter dreapta. Așadar final de campionat cu Unirea Slobozia... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2012, 19:29 (12319 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gară de 6 milioane euro pentru două trenuri

Ultimul șantier din Slobozia

Gară de 6 milioane euro pentru două trenuri

Șantierul deschis pentru viitorul supermarket e mai mult închis. Punctele de lucru de pe Matei Basarab sînt niște glume amare... Șanțul săpat în cartierul Gării Noi (și țeava plasată strategic lîngă el!) nu înseamnă decît praf electoral în ochii unor alegători care s-au săturat demult de promisiunile administrației. În aceste condiții, singurul șantier adevărat din Slobozia rămîne cel de la Gară. O investiție de 6 milioane de euro, în sfîrșit demarată...

În sfîrșit, avem un șantier
La trei săptîmîni de la demararea lucrărilor, pe șantierul de la Gară se muncește. Vinerea trecută... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2012, 09:59 (11540 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Aventură inedită

Cinci săptămîni, în drum spre Mongolia

«Trei fete, o mașină de pompieri și 18000 de kilometri fără epilator»... Este aventura la care Andreea Tron din Slobozia ia parte vara aceasta. Îi sînt alături cele mai bune prietene, Cristiana și Ramona. Fetele participă la «The Mongol Charity Rally», una dintre cele mai mari acțiuni umanitare de pe mapamond. Tot ce au nevoie este o mașină de pompieri și 25000 de euro... Cine se oferă să le ajute?

Zînele care se luptă cu focul
Andreea Tron are 23 de ani și este studentă la Arhitectură. Iubește să călătorească și aventura. Cristiana și Ramona sînt cele mai bune prietene ale sale... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2012, 08:30 (21010 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara se pregătește pentru sezonul estival

O singură plajă, multe promisiuni

Amara se pregătește pentru sezonul estival

Cu trei săptămîni înainte de debutul oficial al sezonului, «perla turistică a Ialomiței», stațiunea Amara, se pregătește pentru sezonul estival. Din păcate, singura plajă unde pregătirile sînt vizibile, este cea de la Mircești. Pentru celelalte, rămîn promisiunile...

Unde mergem la scăldat?
În timp ce orașul Amara beneficiază de investiții administrative masive (10 milioane de euro în perioada 2009-2013), plajele stațiunii devin tot mai sălbatice. Popasul Perla, prima stație, a devenit mai degrabă un punct de campare decît o plajă, faimoasa plajă UGSR rămîne și anul acesta o investiție... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 17:37 (14983 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marsilieni: Visul lui Tibi

Cînd primarii fac gesturi umanitare...

Marsilieni: Visul lui Tibi

Edilul localității ialomițene Bucu ajută semenii aflați în suferință. Săptămîna trecută a adus zîmbete pe chipul lui Tibi, un tînăr din Marsilieni cu handicap locomotor, Ion Drăgușin oferindu-i acestuia un cărucior electric. Este al cincilea gest umanitar al primarului din Bucu.

Singur la plimbare...
În poarta casei, din satul Marsilieni, unde Tibi locuiește cu părinții săi, băiatul ne așteaptă cu sufletul la gură. Cînd vede căruciorul electric adus special pentru el, tremură de emoție. Își sprijină în cîrja de lemn picioarele bolnave și se urcă în cărucior. Face cîteva ture de-a lungul străzii. E fericit. Poate în sfîrșit... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 17:14 (12994 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Cocora: Bătrână de 74 ani, violată și ucisă!

Cocora: Bătrînă de 74 ani, violată și ucisă!

Un caz cutremurător s-a petrecut în localitatea Cocora, în noaptea de duminică spre luni, 13/14 mai a.c. O bătrînă în vîrstă de 74 ani a fost violată cu bestialitate de un sătean. În urma rănilor suferite, femeia și-a dat duhul.
Totul a ieșit la iveală în această dimineață, cînd o vecină de-a femeii i-a găsit cadavrul în casă. Speriată, ea a sunat la 112. La fața locului s-au deplasat criminaliști, dar și procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Oamenii legii încearcă să-l prindă pe suspectul care a batjocorit-o și ucis-o pe bărtrîna de 74 ani...... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 16:58 (6760 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Paros, urmărit penal de sesizările foștilor angajați

Slobozia: Paros, urmărit penal de sesizările foștilor angajați

Recunoscut pentru cruciada sa împotriva angajaților în perioada în care a deținut funcția de manager al Serviciului de Ambulanță Ialomița, Radu Paros a ajuns să fie cercetat penal în urma sesizărilor depuse de angajați.

Plîngerea penală a lui Georgescu
Vineri, 4 mai a.c., Cătălin Georgescu, fost angajat al Serviciului de Ambulanță, a depus o plîngere penală la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia. În plîngerea sa, petentul susține că Radu Paros a încălcat legea refuzînd reangajarea sa «deși i-am prezentat sentința civilă 204 din 2012, definitivă și executorie și am făcut... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 12:01 (12239 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Falsificatorii de bani au «năvălit» în Ialomița

Falsificatorii de bani au «năvălit» în Ialomița

Din ce, în ce mai multe bancnote false sînt descoperite în Ialomița, iar prinderea infractorilor este dificilă. Independent vă arată ce trebuie să faceți pentru a nu vă lăsa înșelați de falsificatorii de bani...

Ialomița, punct vulnerabil pentru falsificatorii de bani
Statisticile sînt clare. De la începutul anului și pînă în prezent, în Ialomița au fost comise cinci infracțiuni de plasare a banilor falși. Numărul relativ mic al acestor infracțiuni nu înseamnă că am trecut de pericol. Sîntem în raza directă de acțiune a falsificatorilor... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 11:59 (9329 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Comprest Gim București-Unirea Slobozia 0-5

O mînă de goluri

Băieții de la Unirea Slobozia au demonstrat vineri, 4 mai a.c., că înfrîngerea din jocul cu CS Afumați a fost un accident. Ce-i drept, adversarul din etapa a XXV-a, Comprest Gim, nu a rupt gura tîrgului în acest sezon, fiind printre codașele seriei. Totuși, maniera în care Unirea a abordat jocul a fost una de lider adevărat. Elevii lui Ion Ionescu au spart gheața în minutul 40, cînd Augustin Ivașcă (’40) a găsit drumul spre gol. A urmat avalanșa reprizei secunde. Viorel Gheorghe (’52) a punctat pentru 2-0 în startul acesteia, după care, în final, Florin Anghel (’86), urmat de Dumitru Gheorghe (’87, ’88), cu o dublă, au pecetluit istoria unei confruntări care apropie și mai mult Unirea de obiectiv... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2012, 19:36 (9906 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
309 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Munteni Buzău: Patru hoți, prinși de polițiști

Patru tineri cu vîrste cuprinde între 16 și 27 ani sînt cercetați de polițiști pentru furt. Cei patru sînt acuzați că în perioada 10-26 aprilie au furat de pe raza comunei Munteni Buzău, din curtea a două ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:37
(8584 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Conducea cu permisul anulat

S-a ales cu dosar penal după ce polițiștii l-au prins conducînd deși avea permisul anulat. Este vorda despre un tînăr, de 21 ani, din localitatea ialomițeană Jilavele, ce a fost depistat de polițiști miercuri ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:36
(7421 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sancțiuni pentru incendierea miriștilor

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează cu privire la nerespectarea „Bunelor condiții agricole și de mediu“ prin care nu este permisă arderea miriștilor și a resturilor vegetale pe ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:35
(8311 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Adolescent de 17 ani, încarcerat

Polițiștii de la Miloșești au prins miercuri, 20 iulie, un minor de 17 ani, din Tovărășia, pe numele căruia Judecătoria Slobozia emisese un mandat de arestare pentru furt calificat. Adolescentul a fost ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:30
(8081 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești furt


Ialomița: «Șoferi» fără permise

Agenții Postului de Poliție Gheorghe Doja au depistat în trafic o motocicletă al cărui șofer nu avea permis de conducere. Conducătorul motocicletei, un tînăr de 18 ani, ieșise la plimbare deși nu deținea ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:25
(6117 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A plecat de acasă!

Țăndărei: A plecat de acasă!

În cursul zilei de luni, 18 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată despre faptul că Păun Dorian-George, de 8 ani, a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit pînă în prezent.
Semnalmente ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2011, 13:28
(8723 vizualizări - 0 comentarii)


Orboiești: A depășit o căruță, a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un copac!

Marți, 19 iulie a.c., Poliția a fost sesizată în jurul orei 21.50 cu privire la faptul că, pe DN2A, în afara localității Orboiești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2011, 13:22
(9688 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Au furat gardul de protecție de la autostradă!

Polițiștii cercetează doi tineri, în vîrstă de 24 și 25 ani, pentru săvîrșirea infracțiunii de «furt calificat». În fapt, Poliția Fetești a fost sesizată în data de 17 iulie a.c., despre faptul că persoane ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2011, 13:22
(7644 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Beat la volan, a intrat cu mașina în șanț

În timp ce un slobozean, de 53 ani, conducea un autoturism pe strada General Magheru din Slobozia, datorită consumului de alcool a pierdut controlul volanului, a părăsit partea carosabilă, intrînd în șanț ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2011, 13:21
(6780 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Stelnica: Șoferul de camion a vîndut din cerealele transportate

Efective din cadrul Poliției Fetești au acționat, în perioada 18-19 iulie a.c., pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților ce se comit în domeniul producerii, depozitării și comercializării produselor ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2011, 13:21
(7673 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica furt


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2011, 18:35
(4190 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 4 ani lăsat nesupravegheat, lovit de o mașină

Un copil de 4 ani, din Slobozia, a fost rănit într-un accident rutier, petrecut luni, 18 iulie, la Slobozia. Minorul a fost lăsat nesupraveheat și a încercat să traverseze strada prin loc nepermis, moment ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2011, 18:31
(7700 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Slobozia: Exercițiu de alarmare în zona Pepinieră!

Miercuri, 20 iulie, începînd cu orele 10,00, pompierii ialomițeni vor desfășura un exercițiu de cooperare cu Direcția Silvică Ialomița, în pădurea din zona de responsabilitate a municipiului Slobozia. ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2011, 18:27
(8456 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Depășind neregulamentar, s-a izbit frontal de o basculantă!

Luni, 18 iulie, în zona Urziceni s-a produs un accident de circulație. Concluziile polițiștilor au stabilit că în timp ce un tînăr, de 33 ani, din Giurgiu, se deplasa pe direcția Dridu către Jilavele a ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2011, 16:28
(4826 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Amara: Vacă transportată ilegal cu o autoutilitară

Marți, 18 iulie, polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică au oprit la Amara o autoutilitară ce transporta o bovină. Șoferul, un tînăr de 34 ani, din Slobozia, nu a putut prezenta documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2011, 16:22
(9408 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara bovină


Sudiți: Un tînăr de 22 ani a fost prins beat la volan. Prietenul lui a urmărit, tot băut, mașina Poliției!

Agenții Postului de Poliție Sudiți au oprit pentru control în trafic un autoturism ce se deplasa sinuos din direcția Țăndărei către Slobozia. Conducătorul auto, un tînăr în vîrstă de 22 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 16:09
(5699 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Un șofer german a lovit pe trecere un pieton

Poliția a fost sesizată cu privire la producerea unui accident de circulație pe DN2A, varianta de ocolire a municipiului Slobozia. În fapt, în timp ce un cetățean german, în vîrstă de 64 ani, conducea un ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 16:06
(5623 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 15 permise reținute, 267 de sancțiuni, peste 66000 lei amenzi

În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, pentru prevenirea și combaterea neregulilor ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 16:04
(8568 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Din nou înșelăciune la mobil!

Polițiștii trag încă un semnal de alarmă, atrăgînd atenția ialomițenilor și nu numai să nu cadă în plasa persoanelor care sună la întîmplare de pe telefoane mobile. Aceștia se recomandă ca fiind reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 13:58
(11388 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Femeie de 42 ani, găsită moartă în casă

Duminică, 17 iulie, în jurul orei 19.45, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru deblocarea ușii unui apartament situat la etajul 1 al unui bloc de locuit din municipiul Slobozia, după ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 12:44
(10039 vizualizări - 0 comentarii)


Rași: Armă de tir cu aer comprimat, confiscată

Efective din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat, în vârstă de 72 ani, din satul Rași, comuna Sălcioara, care deținea fără drept o armă de tir cu aer comprimat ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 12:31
(7821 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: A lovit un scuter!

Serviciul Poliției Rutiere a fost sesizat cu privire la producerea unui accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. În fapt, în timp ce un tînăr, de 27 ani, din comuna Munteni Buzău, conducea ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 12:05
(7792 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un polițist din Sudiți a refuzat o șpagă de 200 lei

Vineri, 15 iulie a.c., ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Biroul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, în cooperare cu ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 12:02
(10824 vizualizări - 2 comentarii)


Sudiți: Poiectil de artilerie scos de plug

În urma unui apel telefonic primit prin 112 sîmbătă, 15 iulie a.c., în jurul orei 20.00, echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 11:55
(7877 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți proiectil


Ialomița: Acțiuni ale Poliției la nivelul județului

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a ialomițenilor, efective din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție au fost angrenate în cursul zilei de duminică, 17 iulie a.c., în executarea ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 08:48
(6542 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Surprinși la furat

Poliția Fetești a fost sesizată vineri 15 iulie a.c., în jurul orei 22.45, de către șeful formațiunii de pază al unei societăți comerciale, despre faptul că mai multe persoane încearcă să sustragă o țeavă ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 08:40
(5815 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 19 sesizări penale pentru patroni

«În primele șase luni ale anului 2011, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au efectuat un număr de 1457 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității declarațiilor fiscale ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 08:36
(6934 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arderi necontrolate pe cîmp

În ultimele trei zile, pompierii militari ialomițeni au intervenit în cazul a 7 arderi necontrolate produse pe teritoriul județului nostru, pagube materiale fiind înregistrate în cazul uneia dintre acestea ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 08:33
(6018 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Borsetă plină cu bani, găsită în zona Piața Mare

O borsetă plină cu bani a fost pierdută, joi, 14 iulie, la Slobozia, în zona Piața Mare. Borseta a fost găsită de o femeie de 56 ani, care a decis să meargă la Poliție. Pentru că în borsetă se aflau și ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2011, 12:57
(7281 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Dosar penal pentru peștele vîndut pe marginea drumului

Joi, 14 iulie, un echipaj de poliție a oprit în trafic la Giurgeni o autoutilitară condusă de un bărbat, de 33 ani. În urma verificărilor sumare, în habitaclul autoutilitarei, polițiștii au descoperit o ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2011, 12:56
(8535 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Giurgeni pește


Ultimele comentarii
teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...