Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» din Slobozia, contestată pentru a doua oară

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» din Slobozia, contestată pentru a doua oară

Unirea Slobozia va continua să joace meciurile de acasă folosind stadionul din co­muna Clinceni/Ilfov. În urmă cu o săp­tămână, pentru a doua oară, licitația publică organizată pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» a fost din nou contestată. Aceste vicii de procedură vor amâna lucrările pentru primăvara anului viitor, dacă nu vor exista alte probleme. «Este o neînțelegere iscată între firmele participante, iar noi suntem prinși la mijloc...» susține Ilie Lemnaru, președintele Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia.

 

Lucrări blocate din cauza contestației... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2024, 07:55 (7508 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Locuințe pentru tineri, la Fetești

Locuințe pentru tineri, la Fetești

La Fetești, primarul orașului, Lau­rențiu Șonchereche a anunțat demararea proiectului «Construirea a 5 ansambluri de locuințe nZEB-plus pentru tineri în Municipiul Fetești, Județul Ialomița». În fapt, proiectul, inițiat de Primăria Municipiului Fetești și finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență, are o valoare de 10,840 mili­oane de lei (fără TVA). «Constructorul a început lucrările la primele două blocuri, dintr-un ansamblu de locuințe destinat tinerilor. Muncitorii au realizat deja săpăturile la fundație, au turnat betonul de egalizare și au montat armăturile!» a declarat primarul Feteștiului, Laurențiu Șonchereche. «... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2024, 10:20 (1698 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

În vizită la Conacul Bolomey

În vizită la Conacul Bolomey

Cu o istorie de 126 de ani, Conacul Bolomey este una dintre clădirile de patrimoniu reprezentative ale județului Ialomița. Multă vreme, casa boierească a fost lăsată în paragină însă, grație unui proiect cu fi­nanțare europeană al Consiliului Județean Ialomița, clădirea a fost restaurată complet. Astăzi, Conacul Bolomey și-a recăpătat parcă aura de odinioară...

 

Pe moșia boierului Bolomey Ceea ce este deosebit la Conacul Bolomey, aflat în comuna Cosâmbești din apropierea Sloboziei, este arhitectura. Conform documentelor oficiale, casa boierească a fost... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2024, 09:55 (4057 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

«Integrarea noastră totală în Spațiul Schengen va fi susținută financiar de Bruxelles!»

Vești excelente pentru anul viitor de la europarlamentarul PSD Ștefan Mușoiu

«Integrarea noastră totală în Spațiul Schengen va fi susținută financiar de Bruxelles!»

Europarlamentarul PSD Ștefan Mușoiu anunță că 2025 este anul care va marca nu doar intrarea totală a noastră și a Bulgariei în spațiul Schengen, ci și apa­riția beneficiilor de ordin financiar și economic care vor rezulta în urma îndeplinirii acestui obiectiv de țară. În sprijinul asi­gurărilor sale, eurodeputatul social-democrat invocă suplimentarea bugetului Uniunii Europene cu fondurile necesare integrării României cât și a Bulgariei. Acesta subliniază că această nouă reușită pentru România la nivelul decidenților Uniunii Europene se datorează demersu­rilor constante ale premierului Marcel Ciolacu, precum și vicepreședintelui Parlamentului... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2024, 17:50 (3319 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Notificări RO-Alert privind dispariția persoanelor

Ialomița: Notificări RO-Alert privind dispariția persoanelor

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița poate transmite notificări RO-Alert și pentru persoanele dispărute. În baza unei colaborări cu Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, aplicația a fost îmbunătățită astfel încât să permită transmiterea unor astfel de mesaje. «Va ajuta foarte mult în demersurile poliți­enești privind identificarea persoanelor dispărute!» susțin reprezentanții ISU Ialomița. Potrivit Unității Centrale a Persoanelor Dispărute, din cadrul Poliției Române, la nivelul județului Ialomița există 40 de cazuri de dispariție pe care polițiștii încă le investighează... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2024, 15:35 (5058 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tonița Manea NU mai este subprefect al județului Ialomița!

Prin Hotărâre de Guvern

Tonița Manea NU mai este subprefect al județului Ialomița!

Printr-o Hotărâre de Guvern aprobată joi, 21 noiembrie 2024, Tonița Manea a fost eliberată din funcția de subprefect al județului Ialomița. Tonița Manea revenise în funcția de subprefect în 18 ianuarie 2024, aceasta părăsind instituția în februarie 2023, după ce a demisionat.

 

Tonița Manea, din nou subprefect care nu mai este În perioada 2016-2023, Tonița Manea a ocupat atât funcția de subprefect, cât și pe cea de prefect al județului Ialomița, fiind susținută de PNL. Aceasta a renunțat la funcția de subprefect în urma unei demisii... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2024, 17:50 (6390 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Albești: Festivalul Național de Tarafuri «Ion Albeșteanu»

Albești: Festivalul Național de Tarafuri «Ion Albeșteanu»

Luni, 18 noiembrie 2024, prefectul județului Ialomița a participat la deschiderea Festivalului Național de Tarafuri «Ion Albeșteanu», la Căminul Cultural «Ion Albeșteanu» din Albești. Evenimentul, aflat la a XV-a ediție, este organizat de Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, și Primăria Albești. «Sunt momente emoționante... Sunt tradiția și obiceiurile noastre, pe care trebuie să le transmitem generațiilor viitoare!» a declarat primarul Albeștiului, Emil Jugănaru. «Tradițiile sunt rădăcinile noastre, folclorul românesc care se transmite din generație în generație... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2024, 12:20 (3264 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Executarea patrimoniului Drumuri și Poduri SA Ialomița, amânată!

Consiliul Județean Ialomița, convocat în ședință extraordinară

Executarea patrimoniului Drumuri și Poduri SA Ialomița, amânată!

Consiliul Județean Ialomița a fost convocat în cadrul unei ședințe extraordinare marți, 19 noiembrie 2024, ordinea de zi fiind constituită din 7 proiecte de hotărâri. De interes pentru opinia publică a fost «proiectul de hotărâre privind aprobarea rectificării bugetului general al județului Ialomița, pe anul 2024», unde, printre altele, se prevedea alocarea sumei de 12 milioane de lei pentru finanțarea obiectivului de investiții «Construirea Blocului Operator din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia». Cel puțin așa a reieșit din Raportul privind aprobarea rectificării bugetului general al județului Ialomița pe anul 2024, document ce detaliază... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2024, 07:50 (7050 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alegerile electorale din Ialomița, supervizate de un nou șef al Poliției ialomițene

Alegerile electorale din Ialomița, supervizate de un nou șef al Poliției ialomițene

Inspectoratul General al Poliției Române a împuternicit la comanda Poliției ialomițene un nou inspector șef. Este vorba despre comisarul-șef Anton Cristian Gheorghe, directorul Oficiului Național pentru Protecția Martorilor. Acesta își va exercita funcția de comandant al IPJ Ialomița timp de o lună și va monitoriza desfășurarea celor trei runde de Alegeri din perioada următoare. Comisarul-șef Anton Cristian Gheorghe îl va înlocui pe comisarul-șef Sebastian Savu, acesta urmând să revină pe funcția de adjunct al Poliției ialomițene.

... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2024, 10:10 (10569 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali ai Sloboziei, «prezență fizică» la ședințe

Consilierii locali ai Sloboziei, «prezență fizică» la ședințe

Miercuri, 13 noiembrie 2024, Consiliul Local Slobozia, în noua s-a componență, s-a întrunit oficial pentru prima oară, în cadrul unei ședințe «de îndată». Din cei 19 aleși locali au fost prezenți 17, aceștia având de aprobat 16 proiecte de hotărâri, după ce lista inițială a fost suplimentată cu încă 8 inițiative. Un aspect important dezbătut în cadrul ședinței a vizat modalitatea de întrunire a ședințelor, majoritatea prefe­rându-le pe cele care necesită prezența fizică, în detrimentul celor on-line. «On-line-ul să-l lăsăm pentru situațiile urgente!» au declarat la unison noii aleși... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 16:50 (3886 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Verificări DLAF privind acordarea subvențiilor fermierilor din comuna Mihail Kogălniceanu

Verificări DLAF privind acordarea subvențiilor fermierilor din comuna Mihail Kogălniceanu

Departamentul de Luptă Antifraudă a inițiat o serie de verificări cu privire la 5 societăți agricole de pe raza localității Mihail Kogălniceanu care ar fi beneficiat de subvențiile oferite de Uniu­nea Europeană în mod ilegal. Se pare că reprezentanții respectivelor ferme ar fi declarat la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița, în mod eronat, aceleași terenuri. Este vorba despre o suprafață de peste 200 de hectare... Dacă suspiciunile privind încasarea necuvenită a banilor vor fi dovedite de oficialii DLAF, fermierii vizați de verificări trebuie să returneze subven­țiile APIA pe care le-au primit pe parcursul ultimilor 5 ani.

 

... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 14:55 (6883 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Probleme de lot pentru Adrian Mihalcea

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia

Probleme de lot pentru Adrian Mihalcea

bonus Meci amical: CSA Steaua-Unirea Slobozia 0-1

Antrenorul Unirii Slobozia, Adrian Mihalcea întâmpină probleme de lot, accidentările și cumulul de cartonașe galbene dând ceva bătăi de cap tehnicianului slobozean. «Ne gândim la cele 5 etape rămase până în perioada Sărbătorilor... Pe lângă cei accidentați, avem patru jucători cu 3 cartonașe galbene și atunci la noi s-ar cunoaște lipsa lor. Încercăm să ducem acest ritm până în iarnă!» a susținut antrenorul Unirii Slobozia, Adrian Mihalcea. Unirea Slobozia suferă din punct de vedere al lotului, Mihalcea așteptând ceva întăriri în pauza de iarnă. «Unirea Slobozia va mai transfera trei jucători... ... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 12:20 (8172 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Victorie binemeritată la finalul turului

Handbal, Divizia A, CS Știința Bacău-CSM Unirea Slobozia 18-45

Victorie binemeritată la finalul turului

Joi, 14 noiembrie 2024, s-a încheiat turul Diviziei A la handbal feminin. Handbalis­tele legitimate la CSM Unirea Slobozia au disputat această ultimă partidă din turul campionatului în deplasare, la Bacău. Aici au întâlnit-o pe CS Știința Bacău, echipă pe care au învins-o cu scorul de 18-45.

 

Au dominat întreaga partidă Meciul desfășurat la Bacău, în Sala «Narcisa Lecușanu», a fost dominat încă din start de echipa noastră. Handbalistele legitimate la Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia au înscris gol după... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 10:05 (1031 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sportiv al CSS Slobozia, medaliat cu bronz la Sofia

Scrimă

Sportiv al CSS Slobozia, medaliat cu bronz la Sofia

La sfârșitul săptămânii precedente, capitala Bul­ga­riei, Sofia, a găzduit Cir­cuitul European de Scrimă-Sabie U14. La această competiție au participat peste 150 de sportivi din mai multe state europene, printre care și Ro­mânia. Din delegația țării noastre au făcut parte și sportivi legitimați la Clubul Sportiv Școlar Slobozia. La finalul competiției, medalia de bronz i-a revenit sabrerului Stelică Marin Petre. «Este un rezultat care confirmă munca pe care o depunem în pregă­tirea sportivilor noștri!» a declarat profesorul Marin Cruțu, antrenorul Secției Scrimă a CSS Slobozia.

 

Evoluție foarte bună... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 08:25 (1363 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bordușani: Explozie într-o locuință. Două femei au ajuns la spital cu arsuri grave!

Bordușani: Explozie într-o locuință. Două femei au ajuns la spital cu arsuri grave!

O locuință din localitatea Bordușani a luat foc în urma exploziei centralei de apartament folosită pentru încălzirea imobilului. Două femei de 23 și 50 de ani au fost transportate la spital cu arsuri grave. Una dintre victime a fost transferată la Spitalul de Urgență Floreasca din Capitală.

 

Explozie urmată de incendiu Din primele informații, incendiul ar fi fost provocat de explozia centralei de apartament folosită la încălzirea imobilului. În casă se aflau două femei de 23 și, respectiv, 50 de ani. Ambele au suferit arsuri de gradul II și III, fiind... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 13:10 (6511 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campania «Fără bariere-Spune NU drogurilor» a ajuns la Slobozia

Campania «Fără bariere-Spune NU drogurilor» a ajuns la Slobozia

Campania națională a Ministerului Familiei și Egalității de Șanse, «Fără bariere-Spune NU drogurilor» a ajuns și la Slobozia. Peste 300 de elevi de gimnaziu și liceu din județul Ialomița s-au alăturat acestei inițiative, creată cu scopul de a preveni consumul de droguri în rândul adolescenților și tinerilor. Evenimentul s-a desfășurat la Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița.

 

STOP consumului de droguri! Slobozia este unul dintre cele 19 mu­ni­cipii reședință de județ din țară în cadrul căruia s-a desfășurat campania națională... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 11:55 (5704 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Tratarea apelor uzate, un eșec administrativ la nivelul județului Ialomița

Tratarea apelor uzate, un eșec administrativ la nivelul județului Ialomița

Deși au beneficiat de milioane de lei pentru amenajarea stațiilor de epurare și a rețelelor de canalizare, administrațiile locale din Ialomița, în special cele din mediul rural, nu reușesc să ofere acces la aceste utili­tăți publice. Situația este prezentată pe larg în cadrul unui raport oficial al Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița înaintat Instituției Prefectului Județul Ialomița.

 

Proiecte nefuncționale Potrivit raportului Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița, începând din 2015 și până în prezent, toate admi­... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 08:15 (3800 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Unde găsești întotdeauna un curs bun la schimb valutar în Slobozia

advertorial

Unde găsești întotdeauna un curs bun la schimb valutar în Slobozia

BSG Amanet&Exchange-Firma nr.1 de amanet și schimb valutar din România, domină piața românească de schimb valutar și amanet, oferind servicii avantajoase și rate de schimb favorabile. Clienții beneficiază de cursuri valutare excepționale, comision zero, program prelungit și siguranța tranzacțiilor.
În cadrul agențiilor BSG Amanet&Exchange, clienții se bucură de cursuri valutare mereu favorabile. Cu un program prelungit, majoritatea agențiilor permit schimbul valutar până seara târziu, facilitând accesul pentru cei care se întorc de la serviciu. Pe lângă aceste avantaje, BSG Amanet&Exchange are comision zero la... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 08:00 (6542 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Sesizări la Ministerul Muncii și Avocatul Poporului în cazul «Asociației 44, P+8 Gostat»

Slobozia: Sesizări la Ministerul Muncii și Avocatul Poporului în cazul «Asociației 44, P+8 Gostat»

La sfârșitul lunii august 2024, ziarul nostru atrăgea atenția cu privire la o posibilă «deturnare de fonduri» a fondurilor obținute din chirii de către Asociația 44 din Slobozia. Cazul a intrat în atenția publică după ce Ion Lungu, membru al Asociației, a reclamat public situația. După o îndelungă corespondență purtată cu Primăria Slobozia, sesizările acestuia au fost înaintate către Ministerul Muncii și Avocatul Poporului. Acum, reclamantul așteaptă un răspuns din partea acestor instituții.

 

Filmul unui scandal Vreme de mai bine de 20 de ani... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2024, 09:50 (10216 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Casa-muzeu din Ograda lui Ionel Perlea

Casa-muzeu din Ograda lui Ionel Perlea

Imobilele de patrimoniu din Ialomița care au rezistat trecerii timpului pot fi numă­rate pe degetele unei singure mâini. Printre acestea se numără și Casa Memo­rială a dirijorului și compo­zitorului Ionel Perlea, din localitatea Ograda. Aflat în grija Centrului Cultural «Ionel Perlea», imobilul este astăzi un sanctuar unde sunetele muzicianului au rămas încă vii...

 

În vizită la casa lui Ionel Perlea Oricât de grăbiți ar fi, cei care tranzitează județul Ialomița, în drumul lor spre Constanța, atunci când ajung la... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2024, 10:05 (7510 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Copil de 3 zile, preluat de elicopterul SMURD

Slobozia: Copil de 3 zile, preluat de elicopterul SMURD

Luni, 13 iunie, în jurul orei 11.00, un elicopter SMURD a aterizat pe Stadionul Municipal. Echipajul a fost solicitat de către medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia în încercarea disperată de ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 11:21
(8086 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Sediile secundare se înregistrează fiscal

Potrivit unor noi reglementări în materie administrativă s-a stabilit competența pentru înregistrarea fiscală a sediilor secundare ale contribuabililor mari și mijlocii. Astfel, competența pentru înregistrarea ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:54
(5989 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului, în scădere

Potrivit ultimelor date statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, la nivelul județului rata șomajului este în scădere. Astfel, la finele lunii mai 2011, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:44
(8843 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident în lanț

Joi, 9 iunie, în apropierea localității Movilița s-a produs un accident de circulație. O șoferiță de 39 ani se deplasa către Urziceni, nu a păstrat distanța corespunzătoare față de autoturismul ce circula ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:37
(7975 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii voluntari, întrecere în probe de aptitudini

Sîmbătă, 11 iunie, la Stadionul Municipal din Slobozia s-a desfășurat faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare înființate la nivelul localităților județului și serviciilor private ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:35
(8994 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Prins cu fier vechi fără documente

Polițiștii din Căzănești au oprit în trafic joi, 9 iunie, o mașină condusă de un bărbat, de 46 ani, din Manasia. Mașina era plină de materiale feroase pentru care șoferul nu avea documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:30
(6979 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cod Galben de vijeii și grindină

Ialomița: Cod Galben de vijeii și grindină

Ialomița, alături de alte 26 de județe, are parte în intervalul 9 iunie, ora 12.00-11 iunie, ora 6.00, de o atenționare Cod Galben de vijelii și grindină. Potrivit Administrației ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 20:30
(9297 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Copiii au furat panourile metalice pentru a le vinde la fier vechi!

Un angajat al Primăriei Urziceni a sesizat polițiștii din localitate, miercuri, 8 iunie, că hoții au furat mai multe panouri metalice de la gardul situat în apropierea Gării. Cercetările ulterioare ale ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:33
(7880 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă accidentată ușor

O bătrînă de 75 ani din Slobozia a fost accidentată, miercuri, 8 iunie, de o mașină. Femeia se angajase în traversarea străzii prin loc nepermis și fără să se asigure fiind acroșată ușor de o mașină al ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:31
(7516 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Bunurile Unirii Urziceni au fost vîndute

Marți, 7 iunie 2011, în urma unei licitații special organizate, bunurile Unirii Urziceni au fost vîndute. Valoarea de cumpărare a bunurilor sechestrate a fost de aproximativ 340 mii lei, cu tot cu TVA. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:29
(12833 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au săpat un șanț de 17 metri pentru a fura o conductă metalică

Trei bărbați din Fetești au fost prinși în flagrant de polițiști în timp ce săpau un șanț pentru a scoate o conductă metalică din spatele fostului Spital Municipal. Hoții decopertaseră solul pe o lungime ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:28
(7625 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Cerfiticatul digital, o necesitate obligatorie

«Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că persoanele juridice și fizice care au calitatea de angajatori sau entități asimilate angajatorului mai pot depune la administrațiile ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:27
(7159 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Ghica: Șofer de scuter, acroșat de o mașină

Miercuri, 8 iunie, la Ion Ghica s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un bărbat de 61 ani, din Slobozia, conducea o mașină pe direcția Ciulnița-Albești, nu s-a asigurat corespunzător ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:25
(6134 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Razie în localitate

În dimineața de miercuri, 8 iunie, polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune de amploare pe raza localității. Scopul principal al polițiștilor a fost creșterea climatului de siguranță publică și diminuarea ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:22
(9175 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Urziceni: Copii acuzați de furt calificat

Doi minori de 13, respectiv 14 ani sînt cercetați pentru furt calificat. Cei doi au intrat marți, 7 iunie, în curtea locuinței unui cetățean din Urziceni de unde au furat o pompă de apă, două motoare electrice ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 12:32
(8802 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni copil furt


Acțiune a Poliției la Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței

Marți, 7 iunie, polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune de amploare în comunele Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței. Potrivit unei informări, în cele cinci zone de acțiune, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 12:31
(6759 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: A furat un telefon mobil din tren

Marți seara, în trenul personal dee pe ruta Urziceni-Slobozia, un tînăr de 21 de ani a sustras un telefon mobil lăsat nesupravegheat într-unul dintre compartimente. Incidentul a fost observat de către un ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:44
(12759 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 114 ialomițeni cer înapoi taxa de primă înmatriculare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că la data de 3 iunie 2011 se aflau pe rolul instanțelor un număr de 114 dosare care aveau ca obiect «restituirea taxei de primă înmatriculare ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:41
(10710 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: 10 zile pînă la scadență pentru subvențiile la ovine si caprine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că termenul pentru depunerea cererilor pentru acordarea subvențiilor la ovine și la caprine este 16 iunie 2011. Beneficiarii ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:40
(10823 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescentul înecat în Borcea a fost găsit

Tînărul care s-a înecat duminică în apele Brațului Borcea a fost găsit. Trupul neînsuflețit al acestuia a fost văzut de un trecător în după-amiaza zilei de marți, 7 iunie, plutind la suprafața apei, în ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:39
(11235 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești înecat


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 18:39
(4039 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Trei mașini implicate într-un accident

Luni, 6 iunie, în apropierea municipiului Urziceni s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, un șofer de 47 ani, din Prahova, în timp ce conducea un autoturism pe direcția București-Urziceni a pierdut ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:35
(6640 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni accident


Căzănești: A lovit un autobuz plin de călători

La începutul săptămînii, luni, 6 iunie, în Căzănești un șofer imprudent a lovit un autobuz plin de călători. Conducătorul auto, un bucureștean, de 61 ani, a vrut să-și întoarcă mașina. Fiindcă nu s-a asigurat ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:35
(7791 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Șofer băut la volan

Aflați într-un control de rutină în trafic, ieri, 6 iunie, polițiștii din Sinești au oprit pentru verificări o mașină ce circula între satele Hagiești și Lilieci, condusă de un bărbat de 37 ani. Pentru ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:34
(9017 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Proiectil neexplodat pe malul Brațului Borcea

Luni, 6 iunie, un grup de pescari au anunțat pompierii după ce au descoperit pe malul Brațului Borcea, în localitatea Giurgeni, un element de muniție neexplodat. Proiectilul exploziv de calibru 100 mm, ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:32
(7430 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Atenție! 15 iunie, termen pentru obligații fiscale

«Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița reamintește contribuabililor, persoane fizice organizați ca întreprinderi individuale, întreprinderi familiale, persoane fizice autorizate, care ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:30
(7501 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Mondială a Oceanelor», sărbătorită la Slobozia

Miercuri, 8 iunie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» va fi gazda unui eveniment inedit: «Ziua Mondială a Oceanelor». Manifestarea face parte dintr-o serie de activități cultural-educative stabilite ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:28
(6709 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal la discoteca din Grivița

Forțe sporite de polițiști au fost nevoite să intervină sîmbătă, 4 iunie, noaptea, la discoteca din Grivița unde mai mulți tineri s-au luat la bătaie. Scandalul a fost anunțat polițiștilor la 112.
Conflictul ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:29
(9205 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Bacalaureat păzit de jandarmi

14 centre de examinare organizate în această sesiune a Bacalaureatului vor fi păzite de jandarmii ialomițeni. Potrivit unei informări, jandarmii ialomițeni vor asigura în perioada 6 iunie-8 iulie paza și ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:27
(6835 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni pentru ordine publică

Polițiștii ialomițeni au desfășurat sîmbătă, 4 iunie, mai multe acțiuni pentru siguranța cetățenilor. În acest sens, în intervalul orar 21.00-1.00, polițiștii feteșteni și cei ai posturilor de poliție arondate ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:27
(6853 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...