Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Remiză în deplasare

Fotbal, Liga a III-a, Axiopolis Cernavodă-Recolta Gheorghe Doja 3-3

Remiză în deplasare

Recolta Gheorghe Doja, echipa ialomițeană cu cea mai bună evoluție în campionatul Ligii a III-a, a întâlnit sâmbătă, 23 noiembrie 2024, Axio­polis Cernavodă. Meciul a fost găzduit de echipa constănțeană, iar la final partida s-a încheiat la egalitate, 3-3. Pentru echipa ialomițeană golurile au fost înscrise de Costin Anton și Mihă­iță Năstase, care a reușit o «dublă».

 

Rămân pe locul 3 în clasament Aflați în deplasare la Cernavodă, dojenii au fost cei care au deschis scorul, încă din primele minute... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 09:45 (781 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Rareș Negoiță, locul 2 la Campionatul Național al Speranțelor

Scrimă

Rareș Negoiță, locul 2 la Campionatul Național al Speranțelor

Bucureștiul a fost în urmă cu o săptămână gazda Campionatului Național al Speranțelor la sabie, competiție sportivă dedicată sportivilor «U15». La această întrecere, reprezentantul Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobo­zia, Rareș Negoiță, s-a clasat pe poziția a doua, obținând titlul de vicecampion național.

 

Un rezultat optimist Campionatul Național al Spe­ranțelor la sabie-«U15» este una dintre competițiile reprezentative organizate sub egida Federației Române de Scrimă, dedicată acestei categorii de vârstă... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 08:20 (3839 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fost procuror al Parchetelor ialomițene, propus pentru funcția de prim-adjunct al Procurorului General al României

Fost procuror al Parchetelor ialomițene, propus pentru funcția de prim-adjunct al Procurorului General al României

Consiliul Superior al Magistraturii a validat în urmă cu o săptămână candidatura procurorului Ionuț Ciprian Spiridon la funcția de prim-adjunct al procurorului general al Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție. Deși în documentele oficiale acesta este prezentat drept procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, în realitate, el a fost nominalizat din funcția de procuror al DIICOT-Serviciul Teritorial Craiova, unde activează din 2016. În trecut, și-a desfășurat activitatea în trei dintre unitățile de Parchet din Ialomița.

 

De la Slobozia la PÎCCJ... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2024, 12:10 (2658 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» din Slobozia, contestată pentru a doua oară

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» din Slobozia, contestată pentru a doua oară

Unirea Slobozia va continua să joace meciurile de acasă folosind stadionul din co­muna Clinceni/Ilfov. În urmă cu o săp­tămână, pentru a doua oară, licitația publică organizată pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» a fost din nou contestată. Aceste vicii de procedură vor amâna lucrările pentru primăvara anului viitor, dacă nu vor exista alte probleme. «Este o neînțelegere iscată între firmele participante, iar noi suntem prinși la mijloc...» susține Ilie Lemnaru, președintele Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia.

 

Lucrări blocate din cauza contestației... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2024, 07:55 (7510 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Locuințe pentru tineri, la Fetești

Locuințe pentru tineri, la Fetești

La Fetești, primarul orașului, Lau­rențiu Șonchereche a anunțat demararea proiectului «Construirea a 5 ansambluri de locuințe nZEB-plus pentru tineri în Municipiul Fetești, Județul Ialomița». În fapt, proiectul, inițiat de Primăria Municipiului Fetești și finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență, are o valoare de 10,840 mili­oane de lei (fără TVA). «Constructorul a început lucrările la primele două blocuri, dintr-un ansamblu de locuințe destinat tinerilor. Muncitorii au realizat deja săpăturile la fundație, au turnat betonul de egalizare și au montat armăturile!» a declarat primarul Feteștiului, Laurențiu Șonchereche. «... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2024, 10:20 (1700 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

În vizită la Conacul Bolomey

În vizită la Conacul Bolomey

Cu o istorie de 126 de ani, Conacul Bolomey este una dintre clădirile de patrimoniu reprezentative ale județului Ialomița. Multă vreme, casa boierească a fost lăsată în paragină însă, grație unui proiect cu fi­nanțare europeană al Consiliului Județean Ialomița, clădirea a fost restaurată complet. Astăzi, Conacul Bolomey și-a recăpătat parcă aura de odinioară...

 

Pe moșia boierului Bolomey Ceea ce este deosebit la Conacul Bolomey, aflat în comuna Cosâmbești din apropierea Sloboziei, este arhitectura. Conform documentelor oficiale, casa boierească a fost... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2024, 09:55 (4060 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Integrarea noastră totală în Spațiul Schengen va fi susținută financiar de Bruxelles!»

Vești excelente pentru anul viitor de la europarlamentarul PSD Ștefan Mușoiu

«Integrarea noastră totală în Spațiul Schengen va fi susținută financiar de Bruxelles!»

Europarlamentarul PSD Ștefan Mușoiu anunță că 2025 este anul care va marca nu doar intrarea totală a noastră și a Bulgariei în spațiul Schengen, ci și apa­riția beneficiilor de ordin financiar și economic care vor rezulta în urma îndeplinirii acestui obiectiv de țară. În sprijinul asi­gurărilor sale, eurodeputatul social-democrat invocă suplimentarea bugetului Uniunii Europene cu fondurile necesare integrării României cât și a Bulgariei. Acesta subliniază că această nouă reușită pentru România la nivelul decidenților Uniunii Europene se datorează demersu­rilor constante ale premierului Marcel Ciolacu, precum și vicepreședintelui Parlamentului... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2024, 17:50 (3320 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Notificări RO-Alert privind dispariția persoanelor

Ialomița: Notificări RO-Alert privind dispariția persoanelor

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița poate transmite notificări RO-Alert și pentru persoanele dispărute. În baza unei colaborări cu Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, aplicația a fost îmbunătățită astfel încât să permită transmiterea unor astfel de mesaje. «Va ajuta foarte mult în demersurile poliți­enești privind identificarea persoanelor dispărute!» susțin reprezentanții ISU Ialomița. Potrivit Unității Centrale a Persoanelor Dispărute, din cadrul Poliției Române, la nivelul județului Ialomița există 40 de cazuri de dispariție pe care polițiștii încă le investighează... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2024, 15:35 (5063 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tonița Manea NU mai este subprefect al județului Ialomița!

Prin Hotărâre de Guvern

Tonița Manea NU mai este subprefect al județului Ialomița!

Printr-o Hotărâre de Guvern aprobată joi, 21 noiembrie 2024, Tonița Manea a fost eliberată din funcția de subprefect al județului Ialomița. Tonița Manea revenise în funcția de subprefect în 18 ianuarie 2024, aceasta părăsind instituția în februarie 2023, după ce a demisionat.

 

Tonița Manea, din nou subprefect care nu mai este În perioada 2016-2023, Tonița Manea a ocupat atât funcția de subprefect, cât și pe cea de prefect al județului Ialomița, fiind susținută de PNL. Aceasta a renunțat la funcția de subprefect în urma unei demisii... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2024, 17:50 (6392 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Albești: Festivalul Național de Tarafuri «Ion Albeșteanu»

Albești: Festivalul Național de Tarafuri «Ion Albeșteanu»

Luni, 18 noiembrie 2024, prefectul județului Ialomița a participat la deschiderea Festivalului Național de Tarafuri «Ion Albeșteanu», la Căminul Cultural «Ion Albeșteanu» din Albești. Evenimentul, aflat la a XV-a ediție, este organizat de Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, și Primăria Albești. «Sunt momente emoționante... Sunt tradiția și obiceiurile noastre, pe care trebuie să le transmitem generațiilor viitoare!» a declarat primarul Albeștiului, Emil Jugănaru. «Tradițiile sunt rădăcinile noastre, folclorul românesc care se transmite din generație în generație... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2024, 12:20 (3264 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Executarea patrimoniului Drumuri și Poduri SA Ialomița, amânată!

Consiliul Județean Ialomița, convocat în ședință extraordinară

Executarea patrimoniului Drumuri și Poduri SA Ialomița, amânată!

Consiliul Județean Ialomița a fost convocat în cadrul unei ședințe extraordinare marți, 19 noiembrie 2024, ordinea de zi fiind constituită din 7 proiecte de hotărâri. De interes pentru opinia publică a fost «proiectul de hotărâre privind aprobarea rectificării bugetului general al județului Ialomița, pe anul 2024», unde, printre altele, se prevedea alocarea sumei de 12 milioane de lei pentru finanțarea obiectivului de investiții «Construirea Blocului Operator din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia». Cel puțin așa a reieșit din Raportul privind aprobarea rectificării bugetului general al județului Ialomița pe anul 2024, document ce detaliază... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2024, 07:50 (7051 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alegerile electorale din Ialomița, supervizate de un nou șef al Poliției ialomițene

Alegerile electorale din Ialomița, supervizate de un nou șef al Poliției ialomițene

Inspectoratul General al Poliției Române a împuternicit la comanda Poliției ialomițene un nou inspector șef. Este vorba despre comisarul-șef Anton Cristian Gheorghe, directorul Oficiului Național pentru Protecția Martorilor. Acesta își va exercita funcția de comandant al IPJ Ialomița timp de o lună și va monitoriza desfășurarea celor trei runde de Alegeri din perioada următoare. Comisarul-șef Anton Cristian Gheorghe îl va înlocui pe comisarul-șef Sebastian Savu, acesta urmând să revină pe funcția de adjunct al Poliției ialomițene.

... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2024, 10:10 (10572 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali ai Sloboziei, «prezență fizică» la ședințe

Consilierii locali ai Sloboziei, «prezență fizică» la ședințe

Miercuri, 13 noiembrie 2024, Consiliul Local Slobozia, în noua s-a componență, s-a întrunit oficial pentru prima oară, în cadrul unei ședințe «de îndată». Din cei 19 aleși locali au fost prezenți 17, aceștia având de aprobat 16 proiecte de hotărâri, după ce lista inițială a fost suplimentată cu încă 8 inițiative. Un aspect important dezbătut în cadrul ședinței a vizat modalitatea de întrunire a ședințelor, majoritatea prefe­rându-le pe cele care necesită prezența fizică, în detrimentul celor on-line. «On-line-ul să-l lăsăm pentru situațiile urgente!» au declarat la unison noii aleși... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 16:50 (3886 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Verificări DLAF privind acordarea subvențiilor fermierilor din comuna Mihail Kogălniceanu

Verificări DLAF privind acordarea subvențiilor fermierilor din comuna Mihail Kogălniceanu

Departamentul de Luptă Antifraudă a inițiat o serie de verificări cu privire la 5 societăți agricole de pe raza localității Mihail Kogălniceanu care ar fi beneficiat de subvențiile oferite de Uniu­nea Europeană în mod ilegal. Se pare că reprezentanții respectivelor ferme ar fi declarat la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița, în mod eronat, aceleași terenuri. Este vorba despre o suprafață de peste 200 de hectare... Dacă suspiciunile privind încasarea necuvenită a banilor vor fi dovedite de oficialii DLAF, fermierii vizați de verificări trebuie să returneze subven­țiile APIA pe care le-au primit pe parcursul ultimilor 5 ani.

 

... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 14:55 (6883 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Probleme de lot pentru Adrian Mihalcea

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia

Probleme de lot pentru Adrian Mihalcea

bonus Meci amical: CSA Steaua-Unirea Slobozia 0-1

Antrenorul Unirii Slobozia, Adrian Mihalcea întâmpină probleme de lot, accidentările și cumulul de cartonașe galbene dând ceva bătăi de cap tehnicianului slobozean. «Ne gândim la cele 5 etape rămase până în perioada Sărbătorilor... Pe lângă cei accidentați, avem patru jucători cu 3 cartonașe galbene și atunci la noi s-ar cunoaște lipsa lor. Încercăm să ducem acest ritm până în iarnă!» a susținut antrenorul Unirii Slobozia, Adrian Mihalcea. Unirea Slobozia suferă din punct de vedere al lotului, Mihalcea așteptând ceva întăriri în pauza de iarnă. «Unirea Slobozia va mai transfera trei jucători... ... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 12:20 (8176 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Victorie binemeritată la finalul turului

Handbal, Divizia A, CS Știința Bacău-CSM Unirea Slobozia 18-45

Victorie binemeritată la finalul turului

Joi, 14 noiembrie 2024, s-a încheiat turul Diviziei A la handbal feminin. Handbalis­tele legitimate la CSM Unirea Slobozia au disputat această ultimă partidă din turul campionatului în deplasare, la Bacău. Aici au întâlnit-o pe CS Știința Bacău, echipă pe care au învins-o cu scorul de 18-45.

 

Au dominat întreaga partidă Meciul desfășurat la Bacău, în Sala «Narcisa Lecușanu», a fost dominat încă din start de echipa noastră. Handbalistele legitimate la Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia au înscris gol după... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 10:05 (1032 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Sportiv al CSS Slobozia, medaliat cu bronz la Sofia

Scrimă

Sportiv al CSS Slobozia, medaliat cu bronz la Sofia

La sfârșitul săptămânii precedente, capitala Bul­ga­riei, Sofia, a găzduit Cir­cuitul European de Scrimă-Sabie U14. La această competiție au participat peste 150 de sportivi din mai multe state europene, printre care și Ro­mânia. Din delegația țării noastre au făcut parte și sportivi legitimați la Clubul Sportiv Școlar Slobozia. La finalul competiției, medalia de bronz i-a revenit sabrerului Stelică Marin Petre. «Este un rezultat care confirmă munca pe care o depunem în pregă­tirea sportivilor noștri!» a declarat profesorul Marin Cruțu, antrenorul Secției Scrimă a CSS Slobozia.

 

Evoluție foarte bună... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 08:25 (1363 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bordușani: Explozie într-o locuință. Două femei au ajuns la spital cu arsuri grave!

Bordușani: Explozie într-o locuință. Două femei au ajuns la spital cu arsuri grave!

O locuință din localitatea Bordușani a luat foc în urma exploziei centralei de apartament folosită pentru încălzirea imobilului. Două femei de 23 și 50 de ani au fost transportate la spital cu arsuri grave. Una dintre victime a fost transferată la Spitalul de Urgență Floreasca din Capitală.

 

Explozie urmată de incendiu Din primele informații, incendiul ar fi fost provocat de explozia centralei de apartament folosită la încălzirea imobilului. În casă se aflau două femei de 23 și, respectiv, 50 de ani. Ambele au suferit arsuri de gradul II și III, fiind... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 13:10 (6516 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Campania «Fără bariere-Spune NU drogurilor» a ajuns la Slobozia

Campania «Fără bariere-Spune NU drogurilor» a ajuns la Slobozia

Campania națională a Ministerului Familiei și Egalității de Șanse, «Fără bariere-Spune NU drogurilor» a ajuns și la Slobozia. Peste 300 de elevi de gimnaziu și liceu din județul Ialomița s-au alăturat acestei inițiative, creată cu scopul de a preveni consumul de droguri în rândul adolescenților și tinerilor. Evenimentul s-a desfășurat la Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița.

 

STOP consumului de droguri! Slobozia este unul dintre cele 19 mu­ni­cipii reședință de județ din țară în cadrul căruia s-a desfășurat campania națională... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 11:55 (5704 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Tratarea apelor uzate, un eșec administrativ la nivelul județului Ialomița

Tratarea apelor uzate, un eșec administrativ la nivelul județului Ialomița

Deși au beneficiat de milioane de lei pentru amenajarea stațiilor de epurare și a rețelelor de canalizare, administrațiile locale din Ialomița, în special cele din mediul rural, nu reușesc să ofere acces la aceste utili­tăți publice. Situația este prezentată pe larg în cadrul unui raport oficial al Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița înaintat Instituției Prefectului Județul Ialomița.

 

Proiecte nefuncționale Potrivit raportului Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița, începând din 2015 și până în prezent, toate admi­... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2024, 08:15 (3802 vizualizări - 6 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
237 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sfîntu Gheorghe: În căutarea vițelului (ne)pierdut

Fiindcă nu și-a mai găsit vițelul în locul unde îl priponise, o femeie din Sfîntu Gheorghe a apelat numărul de urgență 112 pentru a alerta polițiștii. Femeia a susținut că vițelul îi fusese furat din spatele ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:55
(14632 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A fugit de acasă la cerșit

Un copil din Fetești a pus pe jar polițiștii din localitate după ce bunica sa, o bătrînă de 61 de ani, a anunțat dispariția de la domiciliu a acestuia. Copilul, de 12 ani, plecase de la domiciliu în urmă ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:54
(11916 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Prins în trafic cu mașina neînmatriculată

Un cetățean din Urziceni s-a ales zilele tecute cu dosar penal pentru conducerea unei mașini neînmatriculate și cu numere false. Asta după ce în dimineața zilei de luni, 5 iulie, a fost depistat de polițiști ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:52
(13817 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Scandalagiul de pe Calea București, arestat

Scandalagiul de la Urziceni care a reușit performanța de a «trezi» un întreg cartier din municipiu și de a-și speria vecinii prin comportamentul său a fost reținut de polițiști. Individul a fost arestat ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:51
(13587 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Tînăr de 16 ani, arestat

În cadrul unei acțiuni ce a vizat depistarea persoanelor care se sustrag executării mandatelor de arestare preventivă sau mandatelor de executare a pedepsei, polițiștii ialomițeni au prins și arestat un ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:51
(12024 vizualizări - 0 comentarii)


A pătruns pe constrasens și s-a izbit de o autoutilitară

Un bătrîn, de 65 ani, a ajuns la spital cu răni grave după ce a fost implicat într-un accident rutier. Pe scurt, în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism din direcția Ploiești către Urziceni, în ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:50
(14796 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


APIA: Sprijin financiar pentru culturile calamitate

Reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură fac apel către fermierii care au depus cereri pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață și ale căror culturi au fost inundate că ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 16:47
(13561 vizualizări - 0 comentarii)


Vindea o drujbă contrafăcută

Vindea o drujbă contrafăcută

Jandarmii slobozeni au fost sesizați la începutul săptămînii, luni, 5 iulie despre faptul că un bărbat oferea spre vînzare pe o stradă din municipiu o drujbă, mult mai ieftină decît prețul de pe piață. ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 16:46
(22748 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia drujba


APIA: Peste 2 milioane de euro, sprijin pentru apicultori

«Termenul limită pentru depunerea cererilor de plată pentru acțiunile realizate în acest an este de 16 august 2010» informează Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură apicultorii județului. ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 16:44
(13363 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii militari fac eforturi pentru întărirea digului din zona cartierului Buliga-Fetești

Din cauza creșterilor de debite și cote ale Brațului Borcea al Dunării, încă de miercuri, 30 iunie, cadre ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița acționează ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 18:16
(27639 vizualizări - 0 comentarii)


Trei accidente în două zile

În ultimele 48 de ore, pe drumurile județului s-au produs trei accidente rutiere, soldate cu rănirea a 9 persoane și avarierea a 7 autoturisme.
Primul eveniment s-a produs în dimineața zilei de sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 18:11
(24771 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: 16 șoferi, fără permise

Polițiștii rutieri ialomițeni au monitorizat și în acest week-end traficul rutier pe principalele artere ale județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Polițiștii au aplicat 246 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 18:04
(22879 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției la Slobozia, Albești, Ciochina, Munteni Buzău și comunele limitrofe Țăndăreiului

Efective sporite de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat, în acest sfîrșit de săptămînă, la mai multe acțiuni organizate pe raza județului. Astfel, în noaptea ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 17:34
(22868 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Scandal-monstru pe Calea București

Nemulțumiți că au fost sancționați contravențional de polițiști, doi ialomițeni, soț și soție, ambii în stare vădită de ebrietate, au ieșit pe o șosea din Urziceni și au început să facă scandal. În scandal ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 17:26
(21715 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni scandal


Fetești, ultima oră: Ședință a Comitetului Local pentru Situații de Urgență

Primarul Feteștiului, Gheorghe Catrinoiu, a convocat duminică seara, 4 iulie a.c., o nouă ședință a Comitetului Local pentru Situații de Urgență, avînd în vedere creșterea în continuare a cotelor brațului ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 13:47
(26678 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tînără prinsă în flagrant în timp ce fura dintr-o geantă

Polițiștii din Urziceni au surprins în flagrant o tînără cînd încerca să fure dintr-o geantă o sumă de bani. Tînăra de 23 de ani, din Urziceni, a fost surprinsă cînd deja deschisese geanta unei bătrîne ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:34
(17586 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoață


Slobozia: Trei prahoveni, depistați în trafic cu carne de cal

Cei trei au fost depistați în trafic de polițiști transportînd cu un autoturism carnea provenită din sacrificarea animalelor. Caii erau tranșați și puși în mai mulți saci. Întrebat despre conținutul sacilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:34
(18163 vizualizări - 0 comentarii)


Reținuți de polițiști pentru executarea pedepselor cu închisoarea

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, împreună cu polițiști din Coșereni și Gîrbovi, au reușit depistarea unui bărbat, de 37 de ani, din localitatea Coșereni și a unui tînăr, de 25 de ani ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:32
(10108 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cu neacordare de prioritate

Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată că pe strada Călărași din localitate, la intersecția cu Breteaua A2, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:29
(23865 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


O fetiță de doar trei luni a murit într-un accident rutier

Un copil de doar trei luni și-a pierdut viața și alte trei persoane au fost grav rănite într-un cumplit accident rutier, petrecut în seara zilei de joi, 1 iulie. Accidentul s-a petrecut lîngă localitatea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 17:19
(22209 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Șofer băut la volan

Joi, 1 iulie, polițiștii Serviciului Rutier au depistat în trafic, în apropierea municipiului Urziceni, un șofer aflat la volanul unei mașini în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 17:17
(19964 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mașinile străine, în vizorul poliției

Polițiștii orașului Țăndărei au desfășurat joi, 1 iulie, o acțiune pe raza orașului Țăndărei. Pe parcursul acțiunii, polițiștii au oprit și controlat în trafic peste 50 de autoturisme și au legitimat 6 ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 17:15
(18449 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, ultimul loc pe țară la angajări

În cadrul unei statistici prezentate de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, Ialomița ocupă ultimul loc în ceea ce privește numărul angajărilor.
În topul angajărilor, pe ultimele trei locuri ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 13:39
(14440 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Polițiștii, în zonele afectate de inundații

Efective din cadrul Poliției Municipiului Fetești și ale posturilor de poliție limitrofe acționează, în sistem integrat, alături de Inspectoratul pentru Situații de Urgență, Inspectoratul Județean de Jandarmi ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 12:55
(17929 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru producătorii de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a plătit suma de 17,9 milioane lei, aferentă cererilor depuse de către producătorii deținători de cotă care au livrat lapte în anul de cotă 2008-2009. ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 10:24
(19813 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Amenzi de la Consiliul Concurenței pentru 5 unități de service auto

Consiliul Concurenței a amendat cu 1094366 lei (echivalentul a aproximativ 252000 euro), cinci societăți comerciale ce își desfășoară activitatea pe piața întreținerii și reparării autovehiculelor din municipiul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 10:14
(26197 vizualizări - 2 comentarii)


Trîmbița Apocalipsei la PNL Ialomița sau Joia neagră a României

PNL Ialomița a inaugurat joi, 1 iulie 2010, șirul conferințelor de presă bilunare. La întîlnirea cu presa au participat președintele PNL Ialomița, Ioan Martin și deputatul PNL Cristina Pocora. Alături de ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 18:01
(20636 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț prins chiar de proprietarul de la care vroia să fure

Un slobozean a reușit să prindă un tînăr hoț care tocmai încerca să pătrundă în casa sa. Evenimentul s-a petrecut miercuri, 30 iunie, dis de dimineață Poliția fiind sesizată asupra încercării de furt. ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 16:32
(13844 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia hoț


Stelnica: Autoutilitara a dat cu spatele și a accidentat un bătrîn

În cursul dimineții de miercuri, 30 iunie a.c., în jurul orei 10.00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 asupra producerii unui accident. Astfel, pe Drumul Comunal 91, în localitatea Stelnica, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 16:23
(11907 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica accident


Slobozia: Două bătrîne, înșelate de un necunoscut

În urmă cu cîteva zile, două bătrîne din Slobozia au sesizat Poliția după ce au fost victime ale unor înșelăciuni. Modul de operare este relativ nou chiar și pentru polițiști, victimele fiind abordate de ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 14:13
(20599 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...