Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Luptătorii CS Amara, rezultate meritorii la Naționalele de Juniori 4

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, rezultate meritorii la Naționalele de Juniori 4

În perioada 8-10 mai 2026, la Călărași, s-a desfășurat Campionatul Național Individual Juniori 4, due­lurile derulându-se la Sala Poli­valentă «Ion C. Neagu» Călărași cu aportul a 320 de mici luptători la startul competiției. Sportivii Secției Lupte din cadrul CS Amara s-au numărat printre performerii Campionatului Național Individual Juniori 4, categoria de vârstă 11-13 ani. Astfel, în cadrul competiției s-au remarcat Ana-Maria Marin, care a obținut titlul de vicecampioană națională (locul 2) la categoria 40 kg, precum și Bogdan Zota, vicecampion național (locul 2) la cate­goria 57 kg. De asemenea, medalii de bronz (locul 3) au fost acontate... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2026, 15:15 (3655 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Muncii amână concursul pentru funcția de director adjunct al DGASPC Ialomița

Ministerul Muncii amână concursul pentru funcția de director adjunct al DGASPC Ialomița

Desemnarea unui câș­tigător al concursului pentru ocuparea funcției de director adjunct al DGASPC Ialomița se lasă așteptată. Funcția aproape i-a fost luată «favoritului» Alin Potinche de către o candidată din județul Galați, aceasta obținând o notă mai mare la proba scrisă. Cu siguranță, rezultatul îi va asigura succesul și la interviu... Doar că, în ultimul moment, Ministerul Muncii a decis să dea peste cap desfășurarea probei, prin retragerea angajatului desemnat să facă parte din comisia de examinare.

 

Ițele încurcate ale unui concurs... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2026, 10:10 (4871 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Crește numărul «claselor simultane» în școlile ialomițene

Crește numărul «claselor simultane» în școlile ialomițene

Pentru a evita desființarea unităților de învățământ unde numărul elevilor este în scădere, școlile ialomițene înființează «clase simultane». În anul școlar 2026-2027 vor fi 33 de astfel de clase care vor funcționa în 22 de școli, potrivit unei situații prezentată public de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița.

 

Scădere a numărului de elevi Înființarea «claselor simultane» reprezintă primul demers pe care școlile îl adoptă, evitând astfel comasarea sau, într-un scenariu sumbru, desființarea.... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 15:50 (2942 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Atât de departe de sezonul 2026-2027 din SuperLiga

Fotbal, SuperLiga/play-out, FCSB-Unirea Slobozia 0-0

Atât de departe de sezonul 2026-2027 din SuperLiga

Finalul play-out-ului Superligii sezonului 2025-2026 se apropie, penultima etapă, cea cu numărul 8, partida contra FCSB de luni, 11 mai 2026, consemnând un rezultat de egalitate pentru Unirea. Slobozia se îndreaptă sau este îndreptată molcom spre liga secundă, acest 0-0 așternând momentul de liniște până la runda de sfârșit.

 

N-avem licență, n-avem valoare... Pentru început să readucem în discuție problema «licenței», Unirea având serioase probleme pentru eventualul următor sezon de SuperLigă. Așa cum anunțam... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 13:50 (5138 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia, gazda Turneului Semifinal

Handbal, CSM Unirea Slobozia, Junioare 2

Slobozia, gazda Turneului Semifinal

Handbalistele Junioare 2 CSM Unirea Slobozia, antrenate de Mădălina Predoi, au disputat meciu­rile Turneului Semifinal/Grupa 1 în fața propriilor suporteri, la Sala «Andreea Nica» din Slobozia. Alături de Junioarele 2 CSM Unirea Slobozia, în cadrul Grupei 1 a Turneului Semi­final desfășurat la Slobozia în pe­rioada 8-10 mai 2026, s-au mai calificat CSM București, SCM Gloria Buzău și ACS Lucian Bute Galați. Programul Turneului Semifinal/Grupa 1 al Junioarelor 2, găzduit la Sala «Andreea Nica» din Slobozia, a cuprins, pentru vineri, 8 mai 2026, partidele dintre ACS Lucian Bute Galați-CSM Unirea Slobozia și SCM Gloria Buzău-CSM București, ... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 12:10 (3646 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie zdrobitoare în deplasare

Fotbal, Liga 3/Seria 3 play-out/grupă retrogradare, Gloria Băneasa-Recolta Gheorghe Doja 1-5

Victorie zdrobitoare în deplasare

Sâmbătă, 9 mai 2026, în runda 6 a play-out-ului/grupa retrogradare a Ligii 3/Seria 3, penultima, Recolta Gheorghe Doja a întâlnit în deplasare Gloria Băneasa, «colega» de clasament a dojenilor. Pe scurt, dojenii au obținut o victorie categorică pe terenul for­mației Gloria Băneasa, partida fiind controlată aproape în totalitate de ialomițeni. S-a încheiat 1-5 în favoarea dojenilor, meciul fiind, așa cum am menționat, la discreția ialomițenilor. Așadar, Recolta Gheorghe Doja a început în forță partida, încă din minutul 5 tânărul mijlocaș de doar 19 ani, Andrei Tonț, reușind deschiderea scorului pentru... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 10:45 (2915 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ministra USR Diana Buzoianu, «salvatoarea» proiectelor de mediu din Ialomița

Ministra USR Diana Buzoianu, «salvatoarea» proiectelor de mediu din Ialomița

Câteva proiecte investiționale de mediu din Ialomița ar fi fost «salvate» de ministra USR a Mediului, Apelor și Pădurilor, Diana Buzoianu. În context, trebuie precizat că ministra Diana Buzoianu ar fi absolvit Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, mare parte din copilăria sa fiind legată de Ialomița. Revenind, ministra USR a Mediului, Apelor și Pădurilor, Diana Buzoianu, ar fi «salvat» câteva proiecte de mediu din județul Ialomița, «prin mutarea acestora de pe Planul Național de Redresare și Reziliență PNRR pe Administrația Fondului de Mediu AFM». Astfel, prin intervenția ministrei USR Diana Buzoianu, 3 proiecte... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 09:40 (4351 vizualizări - 13 comentarii)

POLITICĂ

Partidul Social Democrat menține comunicarea anti-Bolojan

Partidul Social Democrat menține comunicarea anti-Bolojan

Partidul Social Democrat continuă seria mesajelor anti-Bolojan, premierul «demis» prin moțiunea de cenzură inițiată de PSD fiind ținta comunicărilor emise de social-democrați. Astfel, PSD atenționează asupra numirilor în diferite funcții din ultimele zile, președintele social-democrat Sorin Grindeanu adăugând, în cadrul întâlnirilor cu diferiți oficiali europeni, repere în ceea ce privește «contextul situației politice actuale din România».

 

PSD anti-Bolojan «PSD denunță operațiunea premierului demis și a... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 08:25 (3910 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Autobuz în șanț, după ce șoferul a adormit la volan

Ialomița: Autobuz în șanț, după ce șoferul a adormit la volan

Un incident periculos, care se putea transforma într-o tragedie, este descris pe rețele de socializare de o femeie care și-a dorit să ajungă de la Slobozia la București, cu un autobuz. Femeia susține că autobuzul a ajuns într-un șanț de pe marginea șoselei, din cauza faptului că șoferul ar fi adormit la volan. Bărbatul ar fi mers cu viteza de 90 km/h, fără să țină cont de condițiile meteo
de afară.

 

Pasageri puși în pericol de șoferul autobuzului În descrierea incidentului, pasagera susține faptul că unui dintre călători au fost trântiți pe podeaua... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2026, 12:25 (6377 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

S-a deschis Compartimentul de Pneumologie al Spitalului Orășenesc Țăndărei

S-a deschis Compartimentul de Pneumologie al Spitalului Orășenesc Țăndărei

Luni, 4 mai 2026, Spitalul Orășenesc Țăndărei a deschis oficial Compartimentul de Pneumologie. Reprezentanții unității medicale susțin că, încă de la inaugurare, de serviciile noii structuri au beneficiat 22 de pacienți care, după evaluare, au fost deja internați.

 

Sprijin pentru bolnavi Solicitările privind înființarea unui astfel de Compartiment au fost inițiate ca urmare a creșterii cazurilor de pacienți care au nevoie de îngrijiri medicale într-o astfel de structură. Un rol semnificativ în crearea structurii l-a avut medicul pneumolog Alexandru... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2026, 08:10 (4718 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primul Centru de Colectare prin Aport Voluntar din Fetești, inaugurat în Cartierul Buliga

Primul Centru de Colectare prin Aport Voluntar din Fetești, inaugurat în Cartierul Buliga

În urmă cu o săptămână, la Fetești, s-a desfășurat recepția finală a lucrărilor pentru construirea Centrului de Colectare prin Aport Vo­luntar din Fetești. Containerele unde pot fi aruncate deșeurile sunt amplasate în Cartierul Buliga al munici­piului. Proiectul a fost finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență (PNRR).

 

Un mediu mai curat, la Ferești «Centrul este construit pe un teren de 12084 mp, aflat în proprietatea UAT Fetești. Această investiție reprezintă un pas major pentru dezvoltarea durabilă a orașului nostru și... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 14:55 (3035 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sărățeni: Scandal în fața unui bar. Principalii suspecți, prinși ulterior la Slobozia!

Sărățeni: Scandal în fața unui bar. Principalii suspecți, prinși ulterior la Slobozia!

Polițiștii au intervenit în seara zilei de sâmbătă, 9 mai 2026, pentru a aplana un conflict spontan, izbucnit în fața unui bar din localitatea Sărățeni. Până la sosirea forțelor de ordine, principalii suspecți ai conflictului au fugit. Aceștia au fost prinși câteva zeci de minute mai târziu, la Slobozia. 

 

Cercetările sunt în curs Potrivit Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în acest conflict ar fi fost implicate mai multe persoane. Din verificările oamenilor legii, trei bărbați, cu vârste cuprinse î... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 10:10 (4748 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Perieți, inclusă în Programul Național de Cadastru și Carte Funciară

Comuna Perieți, inclusă în Programul Național de Cadastru și Carte Funciară

Administrația locală din Perieți aduce la cunoștința locuitorilor comunei faptul că pe raza loca­lității se desfășoară Programul Național de Cadastru și Carte Funciară. Potrivit Primăriei Perieți, primele măsurători au fost inițiate la începutul acestei săptămâni.

 

Sprijin pentru comunitate Măsurătorile se desfășoară după un plan bine stabilit și vizează imobilele si­tuate pe străzile Ialomiței (începând cu numerele 66 și 101), Castelului, Liliacului, Digului, Mica, Grădiniței, Pasarelei, Crinului, Caișilor, Grindului, Nucilor, Cărămidarilor (de... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 10:05 (3365 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Veritas Medical se alătură PALMED: Standarde de excelență medicală națională pentru pacienții din Slobozia!

advertorial

Veritas Medical se alătură PALMED: Standarde de excelență medicală națională pentru pacienții din Slobozia!

Veritas Medical, centrul medical de referință din Ialomița specializat în diagnostic avansat și chirurgie oncologică, anunță oficial afilierea sa la PALMED (Patronatul Furnizorilor de Servicii Medicale Private din România). Această etapă marchează o consolidare a poziției clinicii ca furnizor de servicii medicale de elită, aliniate la standardele naționale de calitate și etică. Prin aderarea la PALMED, Veritas Medical... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2026, 15:05 (4260 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Clasa de fotbal feminin a Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului»

Clasa de fotbal feminin a Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului»

Până nu demult un sport doar pentru băieți, fotbalul este tot mai popular în rândul fetelor. La Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia există o echipă de fotbal feminin, iar elevele care fac parte din această echipă s-au făcut remarcate la numeroase competiții naționale dedicate sportului școlar. «Fetelor le place foarte mult fotbalul și se bucură de fiecare rezultat!» susține profesorul Marius Chițoiu, antrenorul echipei de fotbal feminin al unității de învățământ.

 

Fotbalul, un sport și pentru fete Liceul... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2026, 09:55 (5754 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spital-clinică de Stomatologie la Dridu, proiect de 6 milioane de euro

Spital-clinică de Stomatologie la Dridu, proiect de 6 milioane de euro

O investiție privată cu fonduri europene prinde contur la Dridu, construcția spitalului-clinică de Stomatologie urmând a fi demarată în scurt timp. Proiectul, în valoare de 6 mi­lioane de euro, presupune edificarea unei construcții a cărei suprafață totalizează peste 3500 mp, precum și dotarea cu echipamente specifice activității medicale stomatologice.

 

Investiție în Sănătate La Dridu, de mai bine de 10 ani, Dridih Dent SRL, administrată de medicul Cristina Petreuș, funcționează cu două locații dotate ultramodern în domeniul Stomatologiei. Medicul... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2026, 12:20 (4705 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Autoritățile de mediu din Ialomița pierd lupta cu poluatorii

Autoritățile de mediu din Ialomița pierd lupta cu poluatorii

bonus: IPJ Ialomița a solicitat măsurători pentru calitatea aerului la Bărbulești

Recentul scandal provocat de problema poluării olfactive din Slobozia scoate în evidență neputința autorităților de mediu din Ialomița de a controla poluarea. Blocate între birocrație și lipsa de interes, instituțiile publice încearcă să combată fenomenul invocând faptul că vidul legislativ le împiedică să adopte măsuri mai ferme. Într-un an și jumătate, Garda de Mediu Ialomița a reușit să închidă doar o singură societate care poluează, în timp ce Direcția Județeană de Mediu Ialomița «iartă» poluatorii oferindu-le măsuri de conformare pe termen nelimitat. De asemenea, Serviciul de Gospo­dărire a Apelor Ialomița nu a dispus măsuri... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2026, 07:55 (6650 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

«Județul Ialomița-Călărași», cu capitala la Slobozia (II)

«Județul Ialomița-Călărași», cu capitala la Slobozia (II)

Surse din cadrul administrației centrale au ținut să ne precizeze că la nivelul Guvernului există o propunere-șoc, conducerile Consiliilor Județene din două județe înaintând o solicitare de reorganizare administrativă. În discuție ar fi vorba despre județele Ialomița și Călărași, propuse la «unificare» în cadrul unui proiect-pilot de reorganizare administrativă.

 

Reorganizare administrativă a României, proiect-pilot cu istoria aferentă Încă din luna ianuarie 2025, ziarul nostru aducea în discuție acest proiect, o variantă de... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2026, 14:20 (19663 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Poluarea ca «o linie roșie», pe platforma Stației de Epurare a Sloboziei

Prima zi de muncă pentru noul vechi prefect Mihai Tănăsescu

Poluarea ca «o linie roșie», pe platforma Stației de Epurare a Sloboziei

Așa cum ediția online a ziarului nostru v-a informat, în ședința Executivului de miercuri, 29 aprilie 2026, printr-o Hotărâre a Guvernului, ca urmare a înaintării demisiei, s-a decis «elibe­rarea domnului Marin Constantin din funcția de prefect al județului Ialomița». În aceeași ședință a Executivului de miercuri, 29 aprilie a.c., printr-o nouă Hotărâre a Guvernului Ilie Bolojan, s-a decis «eliberarea domnului Tănăsescu Mihai-Andrei din funcția de subprefect al jude­țului Ialomița» și, printr-o altă Hotărâre, «numirea domnului Tănăsescu Mihai Andrei în funcția de prefect al județului Ialomița»... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 16:20 (4596 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Vot cu scandal pentru bugetul Sloboziei, în ședința Consiliului Local

Vot cu scandal pentru bugetul Sloboziei, în ședința Consiliului Local

În urmă cu câteva zile, aleșii locali s-au întrunit în cadrul ședinței Consiliului Local al municipiului Slobozia. Trecem peste faptul că ordinea de zi a fost suplimentată pe «repede-înainte» și ajungem la proiectul de hotărâre cu adevărat de interes pentru comunitatea locală, cel ce a vizat aprobarea bugetului orașului pentru anul în curs. Momentul votului nu a fost ocolit de turbulențe. Consilierii PNL au depus 4 amendamente prin care au solicitat ca o parte din banii pentru anumite investiții să fie transferați către alte proiecte, pe care le-au considerat prioritare. Preț de câteva zeci de minute, sala de ședințe a Consiliului... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 10:35 (5280 vizualizări - 2 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Proiectile descoperite de copii la groapa de gunoi

7 proiectile, de diferite calibre, au fost descoperite de mai mulți copii care se jucau în apropierea unei gropi de gunoi, pe raza municipiului Fetești. În scurt timp, aceștia și-au anunțat părinții, care ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 17:20
(5064 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: A luat foc acoperișul Căminului Cultural

În seara zilei de sîmbătă, 18 aprilie 2015, o parte din acoperișul Căminului Cultural al localității Ion Roată a fost cuprinsă de flăcări. În momentul izbucnirii incendiului, în interior se aflau mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 14:45
(5863 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Campanie de depistare a locurilor de muncă vacante

Avînd în vedere prevederile art. 10 din Legea nr. 76/2002, republicată, privind obligativitatea comunicării locurilor de muncă vacante de către angajatori, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 13:25
(4412 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de evaziune fiscală

Luni, 20 aprilie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română efectuează 15 percheziții domiciliare, pe raza municipiului București și a județelor Ilfov și Ialomița, la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 10:40
(7478 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Un foc deschis, executat în apropierea unui adăpost de animale din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, în urma căruia aproximativ 45 de ovine, 5 porcine ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2015, 16:30
(6483 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 15:50
(4510 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav între Movilița și Dridu. 5 victime, mașinile au luat foc!

Luni, 13 aprilie 2015, în jurul orei 11,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier pe DJ101, între localitățile Movilița și Dridu. Un echipaj SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:25
(7090 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a provocat un accident rutier

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 11 aprilie 2015, cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale, unul dintre șoferii implicați părăsind ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:20
(7072 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Accident din cauza exploziei unui cauciuc!

Un accident de circulație s-a produs sîmbătă, 11 aprilie a.c., pe DJ213. Astfel, în timp ce un bărbat, de 63 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism din direcția Brăila către Constanța, a pierdut ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:15
(4318 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat salvat de pompieri din rîul Ialomița

În seara zilei de duminică, 12 aprilie 2015, în jurul orei 19,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui tînăr, în vîrstă de 25 de ani, din rîul Ialomița, în zona cartierului Bora ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:10
(4210 vizualizări - 0 comentarii)


ANUNȚ

În data de 17.04.2015, orele 11,00,
va avea loc tragerea la sorți
pentru desemnarea
președinților birourilor electorale
ale secțiilor de votare din
Circumscripția Electorală nr. 5 Căzănești,
organizată cu ocazia desfășurării
referendumului local din 26.04.2015,
pentru consultarea populației cu privire
la trecerea localității Căzănești
de la rangul de oraș la cel de comună

14 Aprilie 2015, 13:30


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Polițiștii au oprit pentru control pe DN2, în afara localității Coșereni, un autoturism condus de un tînăr, de 24 de ani, din comuna Moldoveni. Întrucît emana halenă alcoolică, tînărul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 12:15
(6517 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sfînta Icoană a Maicii Domnului de la Mitropolia Iașilor, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

Jandarmii vor asigura, în perioada 15-18 aprilie 2015, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni, respectiv aducerea la Mînăstirea «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 11:15
(12241 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști, pe stradă de Paște

Peste 300 de polițiști ialomițeni vor acționa zilnic, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2015, 17:20
(4408 vizualizări - 0 comentarii)


Agent de poliție din cadrul IPJ Ialomița, sub control judiciar pentru 60 de zile

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Șchiaua Victoraș, agent de poliție în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 22:05
(10372 vizualizări - 13 comentarii)


anunț

După Sărbătorile Pascale 2015
Centrul Medical PHILOS
OFERĂ NOI SERVICII MEDICALE
Gastroenterologie-dr Victor STOICA (Spital Fundeni)
ORL-dr Răzvan FILIP
(Centrul Medical Unirea)

Pentru programări
0243/216.565
0720/134.047
0785/294.451

8 Aprilie 2015, 19:45


Inspector AJPIS Ialomița, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus trimiterea în judecată, în stare de arest preventiv, a inculpatei Stroe Cleopatra Maria, inspector în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 15:15
(6540 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 8308 șomeri, din care 2516 șomeri indemnizați, respectiv 5792 șomeri ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 21:15
(4904 vizualizări - 1 comentariu)


PSD Ialomița: Deputatul Marian Neacșu, în America

Deputatul PSD de Ialomița, Marian Neacșu este invitat la Conferința parlamentară globală a Rețelei parlamentare a Băncii Mondiale și a Fondului Monetar Internațional, care va avea loc la Washington și ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 20:20
(4834 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat pentru evaziune fiscală

Administratorul unei unități economice este bănuit de polițiști că nu ar fi emis facturi fiscale pentru vînzări  de peste 16000 de lei. Astfel, în cadrul unei acțiuni pe linie de prevenire și combatere ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 18:50
(4601 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de inspecție a animalelor

În conformitate cu prevederile HG nr. 1156/2013 pentru aprobarea acțiunilor sanitare veterinare cuprinse în Programul acțiunilor de supraveghere, prevenire, control și eradicare a bolilor la animale, a ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:55
(4203 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Materiale pirotehnice confiscate, pistol cu bile de cauciuc ridicat de polițiști

Peste 1300 de materiale pirotehnice au fost găsite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare. De asemenea, un pistol de autoapărare a fost confiscat, fiind aplicată și o amendă de 8 ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:25
(5864 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Trei ialomițeni pe numele cărora instanțele au emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost identificați de polițiști și încarcerați. Astfel, doi bărbați din comuna Grivița pe numele cărora ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:15
(2549 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cu un tînăr băut la volan

Duminică, 5 aprilie a.c., pe raza municipiului Fetești, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:50
(4561 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului cinci bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 39 de ani, care conduceau 3 autovehicule și 2 mopede, fără a poseda permise de conducere pentru vreo categorie ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:35
(6219 vizualizări - 0 comentarii)


Buești: Un șofer băut a acroșat o femeie!

Sîmbătă, 4 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a prezentat o femeie, în vîrstă de 53 de ani, din Slobozia, care prezenta vătămări corporale ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:20
(5688 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Buești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 120 de șoferi sancționați, amenzi de peste 109000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 3-5 aprilie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:10
(6739 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ciocîrlia

Un incendiu a izbucnit în noapte de duminică spre luni, 5/6 aprilie 2015, în jurul orei 3,00, la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Pompierii de la Secția Urziceni, un echipaj de prim ajutor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 15:40
(6671 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți Deschise» la ISU Ialomița în săptămîna 6-10 aprilie 2015

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița se alătură, și în acest an, programului inițiat de Ministerul Educației și Cercetării Științifice «Școala altfel: să știi ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 13:25
(6292 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente grave într-o singură zi

Miercuri, 1 aprilie 2015, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere grave în care au fost implicați pietoni. O persoană și-a pierdut viața, iar o alta a fost grav rănită. În jurul orei ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2015, 21:05
(6985 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...